Moties veroorzaakten lang debat R 'dam gaat geul betalen later terugverdienen en Niet dï ukken op anuere investeringen Raad in kleuren fljne laarzen kopen? tl Werf plan: Haar ministerie Motie kon verhoging tarieven niet weren BOOT Gestolen aanstekers als surprise te koop Aantal buitenlanders gering in m te RMti r^Sp"" Onbillijke lastenver zivaring" Zeeman bedwelmd door trichloor Kritisch bekeken EEN RIO PALISSANDER WANDKAST IS BIJ ONS ZO'N 200r GOEDKOPER OEKLERK&ZN wil 1NTERI EUR ter- meuSen DE ROTTERDAMMER Pagina 3 2A VRIJDAG 17 NOVEMBER 1967 RIJKSWERK De Rio wandkast is een typisch WONEN 1968-meubel: niet alleen uitzonderlijk mooi. uitgevoerd (in warm Rio pa issander), maar door volop bergruimte ook praktisch. Natuurlijk heeft de Rio wandkast ook een apart kastje met bar-indeling. Rio palissan- d er wandkasten zijn er in twee breedten250en200cm. De 250 cm brede Rio is in prijs verlaagd van 895.- tot 695.-, de Rio van 200 cm breed van 675.-tot W. THOMASSEN zelf betalen NIET EENS PRIMAIR Rotterdam Binnenweg 10 Nieuwe Binnenweg 379 Groene Hilledijk 262-264 Puiselaan 230-234 Katendrechtse Lagedijk 428 Schiedam Hoogstraat 2 Vlaardtngen Liesveld 16a Filialen te Dordrecht, Breda, Tilburg, Den Haag en Lelden Bent u de prijs vergeten? ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS OU beduidend goedkoper structuur en Acryi gordijnstoffen 120 cm breed GEUL DE vaargeul voor tankers van 225.000 ton voor Hoek van Holland komt er, (5 er voor een deel aL Dat wist de ge meenteraad ook voordat hij begon aan een moeilijk (vooral voor niet-financieel deskundigen) debat van liefst vijf(!) uur. Rotterdam kan eenvoudig niet stoppen, de ontwikkeling is niet tegen te houden. >fietleniiii is er eindeloos gesproken, werden moties, amendementen en op nieuw veranderingen ingediend, kortom te veel gepraat over een zaak die liee! duidelijk lag. Natuurlijk is het niet pret tig, zelfs sterk te bekritiseren dat ile regering niets aan de betaling van de geul bijdraagt. ï)at hebben we al eerder ge iend en ook eerder stelden wc dat bet werk «an de geiul ten koste van alles niet temin dient door te gaan. Met dat laatste hadden vooral de socialisten aan het be gin van de vergadering nogal moeite. Zij schaarden zich uiteindelijk toch achter huil (partijgenoot) burgemeester, die het standpunt over een stopzetting niet deelde en de raad er van overtuigde dat de kos ten vanwege hogere havengelden toch door liet bedrijfsleven zullen worden be taald. Het socialistische standpunt dat het werk maar moet worden neergelegd als het rijk niet over de brug komt, was in eerste instantie verre van de werkelijk heid. Behalve de communisten en de pac.-so- cialisten waren de andere frakties gema tigder in hun oordeel. Natuurlijk werd er ook van dil kunt wel wat gezegd over de negatieve houding van liet rijk, maar dan toch veel minder stringent. Het is name lijk een menselijk trekje eerst te moppe ren over een hittere pil. Maar- als dan na veel gepraat blijkt dat die pil toch goed voor de patiënt is, wordt hij alsnog ge slikt. Die vergelijking ging voor de geul en het debat erover volledig op. Accepta tie van de ^levenskwestie voor Rotter- dam" zat er van stonde af aan in. Niet nodig was het en dat standpunt namen de protestant-cliristelyke partijen in dat er in de P.v.d.A.-motic stond dat andere investeringen voor de niet de dupe mogen worden van de tuur de geul uit te trekken gelden. De burgemees ter had dat in zijn betoog reeds duidelijk gesteld. Waarom dan nog eens oeverloos gedebatteerd over een moti-e waarin uit eindelijk bar weinig nieuwe gezichtspun ten werden aangedragen? Was het omdat de socialisten toch nog, officieel iets van een protest moesten la ten horen nu ze in een paar uur tijds zo'n stuk waren bijgedraaid? Het leek »er veel op. TJE tijd is niet voorbij dat een gemeen- teraad voor voldongen feiten wordt gesteld. Dat heeft de „onthulling" van burgemeester Thomassen over zijn onder handelingen in Den Haag geleerd. Hij had de beer al geschoten. Maar die medede ling werd zo kunstig verpakt in visionair havenlatijn, dat de raad niet onvriende lijk kón doen. Het is ten slotte surprise- lijd, nietwaar? En jawel, de rugdekking was verzekerd. Die geul moet er immers komen? Daar is niemand tegen. Wei tegen de manier waarop hier is gehandeld. De heer Tho massen is, te ver gegaan. Immers: de raad bestuurt de gemeente. Was hij dat even vergeten Gerechtvaardigd is de kritiek van de heer Fibbe op de burgemeesterlijke han delwijze. Vervlochten overigens in een van de beste (zeer spitse) betogen, die we in al die vijf uren debat hebben gehoord. Niet de gehele raad laat zich aan de lei hand houden. Maar uit het grote rode blok viel een dergelijke stem niet te be luisteren, van die trein is geen wagon los gekoppeld, al wordt er nog zo moeilijk gerangeerd. u Zo'n knappe burgemeester/koopman zo'n weerloze gemeenteraad met de rug tegen de muur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De geul zal door Rotterdam worden betaald, de 70 miljoen gulden die er aan zal worden besteed zal door een verhoging van het havengeld uit eindelijk worden terugverdiend. Dat is in het kort de conclusie nadat de gemeenteraad gister middag vijf uur over deze zaak heeft gedebatteerd. Tegen de ge meentelijke financiering van de geul stemden de frakties van de communisten en de pac. socialis ten. Een door de P.v.d.A.-fraktie ingediende motie (waarop is ge amendeerd en geheramenöeerd) en waarin o.a. tot uitdrukking kwam dat de uit te trekken gel den voor de geul niet zullen mo gen leiden tot een vermindering van andere investeringen, werd met 16 stemmen tegen en 27 voor aangenomen. Een k.v.p.-mot!e die behelsde een beslissing over de betaling van de geul aan te houden werd met 10 stem men voor en 33 tegen verworpen. De katholieken wilden dat het college op nieuw zou gaan praten met de rege ring over een gunstige regeling en dat daarbij zou worden voorgesteld de centrale financieringsregeling niet te laten gelden voor de door Rotter dam te lenen bedragen die verband houden met de direkte en indirekte kosten van de geul en tevens dat de regering tijdens de bouwperiode van de geul de rente voor haar rekening zal nemen. Deze motie kwam er niet door om dat het merendeel van de raadsleden, meende dat zij niets zou uithalen. Fraktievoorzitter mr, L. A. Struik verwonderde er zich op zijn beurt echter over dat zijn voorstel om een gunstiger regeling te verkrijgen werd verworpen. Tevens vond hij het vreemd dat de motie yan de socia listische fraktievoorzitter ars. A. J. Lems werd aangenomen en dat juist dezemotie inhoudt dat het werk aan de geul kan worden stilgelegd voorzo ver de investeringen voor de geul en de daarmee samenhangende werken niet volledig uit leningen worden gefi nancierd en het investeringsniveau van de gemeente t.av. andere voorzie ningen van de bevolking wordt aange tast. Burgemeester W. Thomassen kon voelen voor de P.v.d.A.-motie, omdat •hij er helemaal van overtuigd was dat zoiets toch niet zal gebeuren. De geul is namelijk een rijkswerk, dat door Rotterdam wordt betaald en waarvan de kosten kunnen worden terugverdiend. Opéén lid van het college van B. en W. na (die -geen behoefte had aan een motie) had nie mand bezwaren. Uit die motie was echter na onder ling overleg tussen de frakties die ermee instemden het volgende geschrapt: „De raad spreekt zijn te- COMPUTE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VÜSSINGEN/HOORN/DE UER ieurstelling uit, over het feit dat de kosten van de aanleg van de geul in dit bijzondere geval door de gemeen te zullen moeten worden gedragen; op geen enkele wijze dient van de algemene gedragslijn (eenderde-twee derde regeling) te worden afgewe ken", B. en W. ontraadden de mo tie-Struik, omdat deze naar hun smaak niet reëel was. De burge meester tegen de heer Struik: „Het .standpunt van het college is water dicht, u hebt geen been om op të staan". De socialisten hadden bij het begin van het debat bezwaren tegen de ge meentelijke betaling van de geul, Maar na een uiteenzetting van de burgemeester waarin hij aantoonde dat stopzetten dwaasheid isen de kans op terugverdienen er volledig inzit, draaide de fraktie bij. A.r.-woordvocrder W. A. Fibbe was het niet eens met de-mededeling van de burgemeester die inhield dat deze de minister van verkeer en wa terstaat in augustus had verteld dat de gemeenteraad wel ja zou zeggen tegen het voorstel dat Rotterdam zelf de kosten van de aanleg van de geul zou betalen. Volgens hem kan er geen toezegging worden gedaan voor dat er met de raad overleg over een kwestie is geweest Hij stelde verder dat de geul een logisch gevolg is van de vestiging van raffinaderijen en andere in dustrieën en dat het werk -dus onver wijld moet doorgaan. Niettemin had hij gevoelens van onbehagen over het feit dat Rotterdam zelf moet betalen, hoewel Rotterdam er volgens hem op de begroting van verkeer en wa terstaat ditmaal beslist niet slecht van afkomt. Burgemeester Thomas sen was het daarin volledig met hem eens. ROTTERDAM De raadszaal leek donderdagmiddag op de Ri viera. Een aantal raadsleden met zomerse zonnebrillen en zelfs bur gemeester Thomassen, comple teerde zijn jacquet met een bril met gekleurde gleizen. Reden tot dit uitbundige gedrag was niet het urenlange debat over de fi nanciering van de geul, maar een televisieteam van het Duitse ticeede net dat kleurenopname maakte, voor een programma over Rotterdam. Kleurrijk was ook de opmer king van burgemeester Thomas sen: als de hemel naar beneden valt hebben we allen blauwe hoe den. Aanvulling van dr. F. J. Krop (ch): Blauwhoedenveem. Overigens lag het debat de raad zwaar op de maag. Mr. L. A. Struik (Kath) zei zelfs„Slik ken we de pil van financiële moeilijkheden of blijven we erin. Mijn mening is dat Rotterdam in zijn zakelijke belangen stikt." De schrik kwam er toen goed in; eerst gooide mevrouw H. de Vos-Krul (comm) haar glas „praatwater" om, welk voorbeeld werd gevolgd door de heer R. Laan (soc), zij het dat het glas van wethouder Van der Ploeg was. Burgemeester Thomassen maakte een einde aan de storm in het glas water door de verga dering te schorsen... Voorzitter tot communist Groe nendijk (toen het ging over nog alsmaar grotere tankers); de 225.060 tonners zijn nu de heer sende klasse. Maar na klassen strijd komt er vaak een andere klasse naar boven,... Misschien was de heer Thomas sen onder de indruk van de Oosterburen toen hij opmerkte: Riet alleen het bedrijfsleven in Nederland, maar ook in het bui tenland luistert mee. Hij suggereerde ds financiering van de geul in korte tijd af te schrij ven, o.a. door met de verhoging van het havengeld tot het maximale te gaan Tevens opperde hij het .idee de navenproblematiek op een geheel an dere manier dan tot nu toe het geval is, te bezien (bijv. met behulp van computers). Dr. F. Krop (ch) en de heer C. N. v. Dis (s.g.) deelden zijn zienswijze wat betreft het doorgaan met de geul. Mr. Struik zei in eerste instantie dat Rotterdams internationale concur rentiepositie wordt aangetast als het de geul zelf moet financieren. On danks de moeilijke positie van het rijk, wilde hij opnieuw een gesprek. Zijn bezwaren hielden echter niet in zoals uit het stemmen vjor het voorstel bleek dat Rotterdam maar van de geul moest afzien. Een begonnen werk ais dit moet uiteraard worden doorgezet, meende hij. Hij wilde het geld op de kapi taalsmarkt zien te lenen en wat de geul betreft afstappen van de centra le financiering, hetgeen door het af wijzen van zijn motie door de raad niet werd geaccepteerd. De liberaal mr. K. Staab ging mee met de ideeën van mr. Struik; zijn gehele fraktie echter niet. Burgemeester Thomassen zei in zijn beantwoording ook dat het rege ringsstandpunt na vele besprekingen nu vaststaat en dat de raad gerust ■kan zijn over het terugverdienen van de kosten. Wel deelde hij mee dat het college nog zal gaan praten over het feit dat Rotterdam een derde van de kosten van de verzilting van de Nieuwe Waterweg e.d. zal moeten be talen. De burgemeester vond het volko men terecht dat de geulkosten door - het bedrijfsleven zullen worden be taald. Dat trekt namelijk het meest profijt van de geul (eind 1968 kunnen volbeladen 200.000 tons tankers bin nenkomen). Globaal berekend zou er de eerste tijd 45 miljoen ton olie meer worden aangevoerd, waarvoor wederom globaal 18 miljoen gulden extra kan worden ontvangen. Deze inkomsten houden een sneller rendabel worden van het havenbe drijf in. Winstgevend behoeft het ha venbedrijf niet te zijn es zo zei hij e=> want het bedrijf heeft een functione le taak. De haven vond de burgemeester niet de meest primaire zorg van Rot terdam. Dat zijn wel: de financiële verhouding rijk gemeente; de hulsvesting en de krotopruiming; het openbaar vervoer. in tweede instantie merktemr. Struik op dat hij vreest dat de speci fieke Rotterdamse havenproblema- tiek zal ondergaan in de algemene havenproblemen die in het binnen kort te starten Zeehavencontactor gaan aan de orde komen. De heer Fibbe zei ook namens de heren Krop en Van Dis tegen de beidé moties te zijn. In die van de k.v p. zag hij volstrekt geen middel om een andere regeling te verkrijgen en in die van de P.v.dA. weinig nieuws. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De werfcombina- tie Ryn-Scheldegroep Wiltori/B'ije- - noord/NDSM heeft het ministerie van economische zaken gisteren laten weten welke overwegingen ten grondslag liggen aan de bouw van een grote werf op de Maasvlakte. De werven vinden het van groot belang dat de werf zo spoedig moge- lijk wordt gerealiseerd. Het nieuwe bedrijf zou in de eerste fase moeten worden uitgerust met een gegraven reparatiedok met een capaciteit vair 300.000 ton, Tnet de mogelijkheid van uitbreiding tot 500.000 ton (en dus niet van een miljoen ton, zoals laatst namens Wilton-Fijenoord is meege deeld, red.). Tevens is rekening gehouden met een tweede dok met tenminste een zelfde grootte. Een tankercleaningbe- drijf dient onafscheidelijk aan de werf te worden verbonden. Deelneming aan het projekt door andere bedrijven (Verolme, red.) die belang hebben bij het repareren en bouwen van zeer grote schepen, wordt door de samenwerkendewer ven toegejuicht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Ik ben de verte genwoordigster van de arbeiders en daarom ben ik het pertinent oneens met het voorstel de tarieven van de vuilnisemmers te verhogen, daar dit een onbillijke lastenverzwaring is." Mevrouw H. de Vos-Krul (comm.) zei dit donderdagavond in de gemeente raad toen de klok de prille vrijdag morgen naderde. Om kracht bij te zetten aan haar standpunt diende zij een motie in waarin zij voorstelde de tarieven van de eerste twee vuilnisemmers onge wijzigd op twaalf gulden te houden. Zij kreeg daarbij steun van de paci- fistisch-socialistische en boerenfrac- tie. Niettemin verwierp de raad deze motie met 32 tegen 6 stemmen. Eerder had de heer S. Groenendijk (comm.) gezegd dat zowel de verho ging van de rioolbelasting als die van de vuiinistarieven vooral de kleine spaarders treft. Voor het eerste voorstel, vond hij het onbillijk dat voor een voorziening voor de huurder de eigenaar de verhoging moet beta len. De heer Groenendijk vroeg de wethouder een ontheffing te verle nen. De heer Lems was het in principe met het standpunt van de heer Groe nendijk eens. „Als we de verhoging gchter niet laten doorgaan, berokke nen we dezëlfde mensen meer nadeel, omdat de gemeente dan minder inko men heeft, waar de burger nog min der van kan profiteren". Mr. dr. S. W. Couwenberg (kath.), daarbij gesteund door drs. H. J. Viersen, vond het onbillijk dat nu door de rioolbelasting dezelfde mensen worden aangesproken die nog maar een half jaar geleden meer straatbelasting moesten gaan betalen. „Waarom moet een kleine groep op draaien voor collectieve voorzienin gen?" Dat mag ook, want de2e bijzonder lage prijs is ook slechts één reden om een Ri-ha te kopen. Er zijn er veei meer. De ongeëven aarde gouden Ri-ha klank.bereikt door de 5-toonhoogtes, betere uitgebalanceerde registerstemmen (33 registers) volledige volume regeling van pedaal en manualen. Continu regelbare intonatie, nagalm en vibrato. Verder nog vele extra's, zoals natuurgetrouwe imitaties van tientallen muziekinstrumenten. We zullen de prijs toch nog even noemen: v.a. 1.995,- (kompleet met bonk). De Ri-ha orgels bieden meer muzikaal genoegen voor een lagere prijs: Dat kunt U vrijblijvend beluisteren bij: ICCTA IHCl tram BODEGRAVEN Kerkstraat ,2-28 Telefoon 01726-2541 Bezoekt onze toonzalen of vraagt orochure. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 21-jarige Chr. J. C. P. en de 40-jarige J. P. S., beiden havencontrolenrs, zijn van- 'daag voor de officier van justitie Het tweetal wordt ervan verdacht acht stereoplatenspelers met een waarde van 1200, 73 gasaanstekers ter wwaarde van 1400 en twee portofoons die een waarde vertegen woordigen van 800 van verschil lende haventerreinen te hebben ge stolen., De goéderen hadden zij doorver kocht aan de 35-jarige winkelier F. K. S. Ook deze laatste is voorgeleid op verdenking van heling. Van de aanstekers konden er dertig wor den achterhaald bij een winkelier in het centrum. Ze lagen als een voordelige St.-Nlcolaasaanbieding in de etalage. paraplu's, wandelstokken reis- en regenmantels sinds 1886 TEURLINGS Westersir.gel 5-tel. 138394 Geef nu 'n solide paraplu. De heer Couwenberg vroeg de wet houder de mogelijkheid voor de huiseigenaren na te gaan of deze ver hoging in de huren kon worden door berekend. Hij opperde het idee een aparte rioolbelasting in te voeren voor de huurders. De heer Viersen. veegde daaraan toe dat gezien de huurstop de verhoging onbillijk is. In zijn beantwoording zei wet houder J. Reehorst (financiën) op de suggestie van de heer Viersen dat het inderdaad ideaal zou zijn als alle ge meentebelastingen in écn keer wer den afgehandeld. „Fysiek is dat ech ter niet mogelijk". „Ik meen echter dat deze twee voorstellen niet te Onbillijk zijn, daar de huurders genoeg bij andere verho gingen zijn betrokken. De moeilijk heid is echter dat we als gemeente zeker niét op een aanvullende uitke ring van het rijk hoeven te rekenen." „Met deze voorstellen kan het inko men van de gemeente met 20 mil- Goudsesingal 221 Rotterdam tel.116673-123082 ROTTERDAM In het Rijnmond gebied, met zijn. grote drifk op de arbeidsmarkt, zijn In de jaren 1965 geschakeld. Het aantal nationalitei ten, dat in het Rijnmondgebied werk te, was beperkt. Dit was te opvallen der, waar elders grote groepen Noord- afrikancn werden ingezet. Bij bedrij ven, die reeds buitenlandse arbeiders in dienst hadden, was men zeer tevre den over hun prestatiesen «ver de manier, waarop zij soms op knelpun ten redding brachten. Dat blijkt uit een rapport van de Stichting Onderzoek Arbeidssituatie in het Rijnmondgebied met resulta ten van een onderzoek betreffende de in het Rijnmondgebied werkende bui tenlandse arbeiders. De titel „Buiten landse Arbeidskrachten" is echter in zoverre misleidend dat het onderzoek zich heeft beperkt tot de Spaanse ar beiders. De stichting hoopt, een derge lijk onderzoek naar Turkse arbeiders te kunnen houden. Tegenover de waardering die men had voor de gastarbeiders stellen de rapporteurs de opvallend geringe be reidheid van de bedrijven het percen tage buitenlandse arbeiders te vergro ten. Men wilde blijkbaar geen te gro te onzekerheden ten aanzien van de stroom buitenlanders aanvaarden. Po gingen om deze onzekerheden te ver kleinen werden echter slechts in ge ringe mate ondernomen. De houding van bedrijven, die nog geen buitenlanders in dienst hadden, is niet onderzocht. Begin 1957 was bij het Rotterdamse GAB het aanbod van buitenlanders groter dan de vraag naar deze krach ten. De stichting verwacht, dat de Span jaarden, die In houding en gedrag van de Nederlanders afwijken, bij langer verblijf dezelfde oordelen, werkvoorkeuren en organisationeel gedrag zuilen gaan krijgen ais hun Nederlandse collega's. Zij zal, zo meent de stichting, de grotere bereid heid tot het verrichten van goed be taald doch minder prettig werk bijvoorbeeld doorwerken tijdens weekends afnemen. Het aantal nederlandse vakbeweging zal toene men. Dit is reeds bij de staatsmij nen gebleken. Lidmaatschap van een vakbond kwam nu nog zeer weing voor. De stichting meent, dat slechts voorzover telkens nieuwe groepen buitenlanders hier komen ter vervan ging van terugkerenden, de verschil len blijven gehandhaafd. Na een aanloopperiode kwam de toeloop vanzelf. Slechts ln enkele ge vallen was actieve werving nodig. Men kwam af op een aantrekkelijk inkomen en men verwachtte ruime werkgelegenheid en een gunstig poli tiek en sociaal klimaat. Het bedrijfsleven bleek in het alge meen geen systematische en geen col lectieve aanpak ten aanzien van bui tenlanders te hebben. Ook de vakbe weging voerde weinig werving uit. Kennelijk zag men daar de buiten landse arbeidskracht als marginaal. Ten opzichte van de Nederlandse vak bonden heeft de Spaanse arbeider een onjuist beeld en vooroordelen. De Spanjaard was positief over het' werk en de omgang met Nederlandse collega's, Nederlandse arbeiders kla gen vaker. Spanjaarden stelden con tacten mei Nederlanders en vooral Nederlandse gezinnen op prijs. V Openlijke discriminatie 'van Neder landse zijde kwam niet voor. Wel wa- Ook voor gordijnen gaat U voortaan de meest, moderne stoffen gebruiken, die niet al leen bijzonder fraai en gloedvol van kleur zijn, maar ook makke lijk In onderhoud... en dat wil in deze tijd watzeggen En van deze moderne gordijné stoffen verkopen wijmorgei twee soorten, met gulden* voof.; deel per meter. Structuur gordijnstof, in effen kleuren, extra en Acryl gordijnstof. b»f trans parant (ack als. ruimte afscheiding zo fraai), niet strijken, zo droog, in moderne kleuren, door elkaar per meter voor nog géén vier gulden- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 27-jarige Spaanse matroos M. C. Picos uit, San Satumino is donderadag bedwelmd geraakt door 'Trichloorgassen. Het on geluk gebeurde aan boord van het': Israëlische schip Mikhal, dat ligt af gemeerd in de derde Petroleumhaven. De matroos werd bewusteloos lilt de tank gehaald. De man is opgeno men in het Dijkzigtziekenhuis. joen worden verhoogd. Het probleem waar we mee zitten is dat het om een structurele wijziging gaat. Gelukkig hangt er een verhoging van de uitke- ring uit het gemeentefonds per hoofd van de bevolking in'de lucht" De heer Schuitman lichtte met - dia's het werk van de stichting toe, ,v huiseigenaren geen groter deel van Kf: gemeenschapsvoorzieningen voor hun ^3-. rekening nemen: onveranderd 35 prcH X cent y-LiSML* ren er veel latente negatieve vooroor- ;.V delen, die door een krapper worden- de arbeidsmarkt kunnen worden geagëLgj: tiveerd. "De functie van de Spaans*)': clubs was gering: de héle sóclaal^ül-L-/; turele 2org was gering ontwikkeld. - Een der punten waaraan de' Span-, jaard het moeilijkst kan wennen Is-/, het eten. De meesten koken, dan ook zelf. De stichting meent dat bet doen y oprichten van een aantal goedkope j i, restaurants een goed idee zou. zijn. Het kamp Waalhaven wérd over:; het algemeen, negatief beoordeeld. De V? concrete klachten richtten zich in y, hoofdzaak tegen'het eten. Voor het overige gevoelt men weinig voor elke yf; vorm van collectieve huisvesting in. ié een woonoord. ■FfTp-.; Morgenvroeg om 9 uur begfntde verkoop van deze uni gordljit- en transparanütoffen, in moder ne kleuren en ruiodessint, door elkaar, per meter, 120 cm breed, voor esslnt, door OM» tefc «f schrift? iet' t

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1