Kosten nog I Eet blussen „pakte commandant De Jager SERVICE Q3 1 - W eo van ïerland Expositie vogels in geopend si 1 AGENDA 98 AAN DEUI b bottkr hammer ïfelikan ifklihan Hoofd rij baa n met vier rijstroken Velours chiffon spreien Bestuurstaken zijn verdeeld I I 25 JAAR BIJ BRANDWEER Ver. „Vogellusf' exposeert weer Echtpaar gewond bij botsing Sport, cultuur en recreatie llïi Koninklijke subsidie voor Age Klink 2A "WOENSDAG 29 NOVEMBER 1967 Schrijft U eens met de nieuwe De nieuwe heefteen grote, veerkrachtige 14 karaats gouden pen VOETPADEN >9 VERKEERSLICHTEN fSSlli Hist. Vereniging: VLAARDINGEN Vandaag sinterklaas ook»" effen Pmmm mm a 1 w's<r "W4was» .en morgen .en dagelijks en dagelijks Studiekring besprak natuurreservaten sinterklaas Automobilist viel meisje lastig mOstert] Pagina 3 Vodt V ko? na-lijk cn Uaht dan gonda pen over lm pipcr glijdt - hoe poróeniijt Uw JardjiJmft wordt - boe het is om met de verjongde Pdlaa te schrijven. Lut U zich de metnre Petfan eass nonen en beleef ook eens die meune icbrijlsensm'c. Oma, veerkrachtige 14 fames gouden prnrThennioHnkoegubtor voorkomt lekken. Zuiger- of pjcroncnvulsysiean, Ludtuiicfat afsluitende dop van geescieerd doublé of nieuw-zilver. Pdikao ioktpatronén - voor goéde inkt. CCNTWa «UW» MUEAN-TOB HANNOVXfc Kw Oe«n 4c CkKV^MNhw Amwém (Van een onzer verslaggevers) •VLAARDINGEN De bijna onmogelijke verkeerssituatie op de Burgemeester Pruissingel zal drastisch worden verbeterd. Deze hoofdverbinding door Vlaardingen met zijn gecompli ceerde kruisingen kan al ge-' ruime tijd het verkeersaanbod nauwelijks verwerken. Vele on- j gelukken zijn daarvan al het ge volg geweest. B. en W. hebben nu een verbeteringsplan laten maken dat de gemeenteraad vanmorgen heeft bereikt. Het plan zal. indien de gemeente- raad ermee instemt, in 't bijzonder soelaas bieden aan de kruising met Billitonlaan en Vondeistraat en aan. I de Van Beethovensingel. In het basis plan voor de sanering van de bin nenstad wilde men nog van de Burg. Pruissingel een kruissingsvrije weg maken. Later hebben B. en. W. hier van voorlopig afgezien en de voor keur gegeven aan een tussenoplos sing, omdat een kruissingsvrije weg te kostbaar is. Deze tussenoplossing houdt in, dat de hoofdrijbaan van de Burg. pruis singel tussen Billitonlaan cn Broek- weg wordt verbreed tot vier rijstro ken. Het langzame verkeer zal van de Burg. Pruissingel tussen de Hen- riëtte Roland Holststraat en de Broekwcg worden geweerd en over de parallelwegen worden geleid. Op deze parallelwegen zal dan cénrich- 1 tingsverkeer moeten worden inge- j voerd. j Zo zai de afwikkeling van het I langzame verkeer op deze wegen viot i en veilig kunnen gebeuren. Bij het verbreden van de Broekwcg is,met dit éénrichtingsverkeer al rekening gehouden. De fietsers zullen name lijk, komende van.de Westlandseweg, vla .korte fietspaden' over- de parallel wegen van dé Burg. Pruissingel rij den. Ten zaaiden van de H. R. Holststraat op "de oprit naar de Maassluissedijk kunnen de fietsers gebruik maken van de voetpaden, die langs de höofdrijbaan liggen. Dit heeft tot gevolg dat de voetpaden moeten worden opgeofferd. De voet gangers kunnen echter gebruik ma ken van de trottoirs langs de paral lelwegen. De fietsers worden van de Van Beethovensingel (hoofdrijbaan) ge weerd en over het voetpad aan de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Brandweercommandant D. de Jager (55) is vrijdag 15 december vijfentwintig jaar bij de brandweer. Het vak heeft hem „gepakt". „Eenmaal brandweerman en je blijft het", is zijn vaste overtuiging. Hij zal zijn jubileum op 20 december vieren, tegelijk met de huldiging van andere brandweerfunctio narissen. Dinsdagavond vertelde de heer De Jager, dat bet' vak dikwijls*van vader «P-zoon overgaat* In-zijn geval is'dat echter anders. Hei scheelde; weinig, hij was autodealer en garage-' houder geworden. Na bij het oliebe- drijf Texaco werkzaam te zijn ge weest, trad hij in'dienst bij het gara gebedrijf van Vink en Co .aan de Stadhouderslaan. Als monteur. Halverwege de tweede wereldoor log 15 december 1942 kwam hij bij de brandweer als chauffeur, ma gazijnbediende en monteur. In 1959 werd hij tot brandweercommandant* benoemd. Hij was tóen 47 jaar. Twee waarnemend-commandanten, de he ren J. Keüzënkamp' en J. C. Putter, slaan hem bij. Het korps telt ruim honderdman personeel. Jet groté avontuur biijft het blus- smgswerk; vindt Daniël de Jager. Het Een velours chiffon sprei is een hartewens van ie dere vrouw. Deze luxe spreien, fraai doorgestikt, aan 2 zijden afgewerkt met royale volants en gevuld met de bekende acrylvezel in tie kleuren koningsblauw, bordeaux rood, donker groen en goudgeel. Nu als weektopper (nog net op tijd voor St. Nico- laas) 2- Vj| persoons, EwM per stuk Sai% slechts blussingswerkspreekt ook het pu bliek het meest aan.'De belangrijkste taak'is echter de preventie, het; voor-, komen van branden.' De nieuwbouw in Schiedam stelde hoge eisen aan de preventieve taak. Een niéuw aspect is de enorme ontwikkeling van de che mische Industrie en 'het vervoer van gevaarlijke stoffen. Het begrip brandweer dekt tegen woordig bij lange na niet meer de hele lading. De bevolking vraagt voor allerlei materiële moeilijkheden de hulp van de brandweer. Bij storm en. hevige regenbuien komt men dikwijls handen tekort. Grote branden kan de heer De Ja ger zich ook herinneren, o.a. die van de chocoladefabriek Baronie in de Warande. De eerste gedachte van de commandant en zijn medewerkers is „Hoe redden we mensenlevens?" Als de brandweercommandant zich in zijn auto naar de brand spoedt, ana- liseert hij reeds de technische aspec ten van het werk. Als een jongeman zich voor de brandweerdienst komt aanmelden, wordt hij duchtig aan lie tand ge voeld. Nagegaan wordt: uit welk ge zin komt hij, wat is zijn politieke gezindheid, hoe is zijn gezondheid, welke capaciteiten heeft hij, enz. Bo vendien moet dekandidaat zowel trainen als studeren: Brandweerman is een hoog gekwalificeerd beroep ge worden. MAASSLUIS De vereniging Vo- gellust houdt van C tot en met 9 december een tentoonstelling in „De Sluis". Er komen 300 vogels. Op de tentoonstelling zullen weer ettrakties zijn. Er is een kooi met vogel te winnen, terwijl elke 50ste bezoeker een. kooi met een kanarie cadeau krijgt. Deze vogels zijn door de leden der vereniging beschikbaar gesteld. Openingstijden: woensdag (6 de cember) 20.30 tot 22; donderdag- en vrijdag 10 tot 22; zaterdag 10 tot 21.30 uur. Entreeprijs 75 ct, beneden de 14 jaar 25 ct. Trekking van de verloting: zater dag 9 december. I COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEUE&LANDSELAAN MmtaOAWOtN HMS/UTFECHW VU5SISGE» IHOOfWDE UïR VAN 29 NOV. tan. 2 DEC. TOT "S AVONDS 9 UUR GEOPEND. 4* H ene zijde en-over-de parallelweg aan de andere zijde van "de hoofdrijbaan geleid. De voetpaden op de op- en. afritten van de Burg. Pruissingel en de Van Beethovensingel naar de Maassluisse dijk zullen aan deze situatie moeten worden aangepast. Het fietspad moet, op hetzelfde niveau als de rijbaan worden gemaakt,' gescheiden-, door een gewelfde betonnen geleideband.. Om het verbrede kruispunt Pruis singel - Billitonlaan - Vondelstraat geheel aan zijn doel te latenbeant woorden zijn verkeerslichten noodza kelijk, 'aldus het college. Het type installatie, zal zodanig wordèn geko zen, dat op de Burg, Pruissingel een groene-golf systeem kan worden' in gevoerd wanneer nodig blijkt .ook, op- de. andere kruispunten verkeerslich ten te plaatsen. De Burg. Pruissingel -wordt straks stadsautoweg. In ;een eindstadium zal deze weg kruisingsvrij worden en. een verdere uitbreiding 'krijgen van het aantal rijstroken. Het tussen tijdse plan is. zodanig opgesteld, dat dit deel uitmaakt van de uiteindelijke profilering van de Burg. Pruissingel. Met het plan, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van volgende weck ter vaststelling krijgt aangebo den, zullen hoge kosten gemoeid zijn. Hoe groot dit bedrag is menen B. en \V. (nog) niet aan de openbaarheid te moeten prijsgeven. Zij hebben de ge meenteraad in een vertrouwelijke mededeling over deze kostenraming ingelicht. Wat het publiek wel mag weten is, dat de verkeerslichten in stallatie 70.090 gaat kosten. MAASSLUIS Op de .kruising Laan 1940-1945 - Mesdaglaan - P.C. Hooftlaan botste- een personenauto, die bestuurd werd door de heer H. C. de Lannooy tegen een motorrijwiel, bestuurd door de heer- C. Hóllaar, beiden uit Maassluis. De bestuurder van de personenauto kwam van de P.C. Hooftlaan en wil de de kruising oversteken, de Mesdag laan in. Toen hij de eerste rijbaan van de Laan 1940-1945 was over gestoken, verleende hij geen voor rang aan de motorrijder, die van I rechts naderde. Deze reed tegen de j achterzijde van de auto. De heer Hol- i laar en zijn vrouw, die hij als duo- j passagiere meevoerde, vielen en lie- pen verwondingen op. Een juist pas serende ambulance-auto vervoerde hen naar het Holyziekënhuis.. De heer Hollaar kon na behandeling het zie kenhuis verlaten, maar zijn vrouw is opgenomen. Beide voertuigen liepen schade cp. 3X VOOR UW AANKOOP afgeregeld. Fabrieksfouten uitgesloten, TIJDENS AANKOOP deskundig advies. NA UW AANKOOP Elk horloge wordt getest en afge regeld op onze nieuwe viörograph type 1967. BI] voorkeur laten wij U adviseren door gediplomeerde horloge makers. Ook na Uw aankoop blijven wif VAN DE HOEK TOT VLAARDINGEN VLAARDINGEN In de tweede klasse van de Rotterdamse Schaakbond speelde HVO 3 tegen Onesimus 1. Toni en De Boer wonnen terwijl De Goede, Hoos. Sparre- bóom en Wannet remise behaalden. De Koe, Moot) en Huisman verloren, zodat de bezoekers een'voorsprong namen-van 51. Blizonderegarantieennazorgvoor belangstelling voor Uw horloge; een lang leven van Uw horloge, koesteren, hiertoe in staat gesteld 2 Jaar gratis verzekerd door ons eigen, met de meest mo derne apparatuur uitgerust atelier LIJNBAAN 50 - ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wethouder G. Walstra heeft dinsdagavond, in de foyer van gebouw Triangel de 21ste tentoonstelling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Vlaardingen, geopend. Terwijl 235 kleurkanarles en 205 tropische vogels in de zaal ernaast hun uitzinnig lied vV'j.-g (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het onlangs gekozen bestuur van de Historische Vereniging Vlaardingen heeft de ta ken onderling verdeeld. Voorzitter is de heer G. Geluk, Mozartlaan 27. Tot tweede voorzitter werd de heer J. Anderson benoemd. De heer H. K. van Minnen zal, zoals dat ook het geval is geweest bij de vereniging in oprichting, de'dub belfunctie van secretaris-penning meester blijven uitoefenen. De leden zijn mevrouw H. A. Bleeker-Vaii S-ty- rum en de heren J. M. den Draak, J. Sluimer en P. J. Westerdijk. Alie bestuursleden kunren inlich tingen verstrekken over de vereni ging. Bovendien nemen zij, scbenküu gen in ontvangst. De laatste schen king is een cahier met een gedetail leerde beschrijving wart de totstand koming van de zaal aan de Schie- damseweg. Stadsgehoorzaal: Yul Brynner als- The Double Man, 20. Immanuelkerk: interkerkelijk avondge bed, 19.30 tot 19.50/ konr»t ook voor U Als tieners nu bij hoog en bij laag beweren, dat ze beslist zo'n lange patentsteek-shawl moe ten dragenwil dat dan zeggen dat "moeders en Oma's uren moeten zitten breien? Neen want in onze Nouveauté afdeling koopt U deze extra lange patqntsteekshawls in effen of geblokt dessins,-liefst 200 cm Jang, - niet voor zes gulden óf meer, maar voor nog géén vier gulden. lÜHii A Horgen om 9 uur begint de vér koop -vandeze patentsteek- shawls met dikke franje, 200 cm lang, geblokt of effen, in leuke, - moderne kleuren, 32 's Avonds tot 9 uur-geopend. Géén ttl. of schrift, but. Stadhuis: vergadering jeugdgemeente- raad. 29. Triangel: expositie vogels, tot 22. Rootle Krulsgeboaw: Emmakacle 38. dienst herv.geret. comité, dhr. Hubach,, 20. Triangel: expositie vogels, 10 tot 22. Bijkant. „De Rotterdammer". Smalle Ha venstraat 12, te], 346775, ook voor redactie, telef. 345775. - - Klachten bezorging: H. Verhel), Wag- nerstraat 24b, telefoon 343343, -dagelijks van 18.30 tot 19.30 uur en ;,s zaterdags van 18 tot 19 uur. Alarmnummer politie en brandweer: 34,44,44, Centrale meld- en regelkamer (voor klachten luchtverontreiniging): 282887. Apotheek; Van Hógendorplaan 129a, tele foon 344233. Agentschap „De Rotterdammer" Maas sluis; mevrouw N.- Klein, Damstraat 12 (ook klachten bezorging). Apotheek Maassluis: De Jong, Markt II. tel. 2234. SCHIEDAM en morgen Kantine HBSS: St.-Nicalaasfeest, 'ht. Chr. Soc. Belangen: Retorica, spreken in het openbaar, 20. - Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, telefoon 263954. Agentschap Schiedam: me vrouw J. van Gok, Dr. zamenhofstraat 139a. telefoon 152400 (ook klachten bezor ging). Alarmnummer politie: 26,46.56. A- larmnummer brandweer: 26!91.23. GG en GD: 26.92.90. Apotheek: C. I. Jansen, Swammerdamsingel 1, telefoon 264917. VLAARDINGEN De Koninklijke Subsidie, voor Vrije Schilderkunst 1968 is. dit jaar toegekend aan de Vlaardingse schilder Age Klink (lid van VI. 65), de Rotterdammer Zek- veld en de Amsterdamse Marijke Gijs. De drie kunstenaars zullen op een nog nader te bepalen tijdstip door- koningin Juliana op palcis Soestdijk worden ontvangen. Inzending voor de Koninklijke Subsidie staat open .voor iedère Ne derlandse kunstschilder of -schilde res, die de leeftijd van dertig jaar nog niet heeft bereikt. Men moet drie schilderijen en vijf tekeningen inzen den, -die door een deskundige" jury worden beoordeeld. zongen, brak de wethouder zich het hoofd over de vraag of het kweken van vogels nu thuishoort bij de sport, cultuur of recreatie. Hij had al zovele keren een exposi tie van de vogelliefhebbers mogen openen, zodat hij (het tijd vond zich af te vragen in welke qualiteit bet bestuur hém steeds voor het spreken van een openingswoord heeft ge vraagd. Niet omdat hij de portefeuil le van onderwijs'en jeugdzaken be heert, aldus de wethouder. Bleven dus sport, cultuur en recre atie over. Wie van deze drie?, aldus de heer Walstra. Hij geloofde alle drie. Voorzitter G. D. de Willigen zei dat de show bij het inrichten van een vogelexpositie tegenwoordig wel wat op de achtergrond raakt. Dat komt vooral, omdat zoveel vogels worden ingezonden dat voor een haive „ker- missfeer" geen ruimte meer over blijft. Vervolgens maakte hij de winnaars bekend. De 'heer A. P. Franken uit de Javastraat 24 heeft met zijn ivoorka narie eigen ikweek de mooiste vogel van de tentoonstelling ingezonden. Hij kreeg voor zijn inzending 84 punten, direct gevolgd door de heer P. de Ligt uit de Van der Duyn: van Maasdamlaan 85,- die met z'n zalm kleurige kanarie vrije klesse 89 plin ten van de keurmeesters kreeg. Verder behaalden nog hoge punten de heren J. A. F. Kerklaan (twee maal), L. Moerman, B. E. J. Bos en M. S. Mostert. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Voor de leden van de Studiekring Vlaardingen hield de heer H. Braaksma uit Vreeswijk een causerie over het „Dierenleven in de natuurreservaten". Wellicht in verband met de koopavond, was de belangstelling aan de matige - kant, maar de natuurliefhebbers hebben toch met veel interesse geluisterd naar de boeiende causerie die de heer Braaksma, die ambtenaar is bij de afdeling Natuurbescherming van het Staatsbosbeheer, hield. VLAARDINGEN In de Immanu elkerk, wordt vanavond, woensdag, om acht uur een trainingsavond ge houden voor mensen, die betrokken zijn bij het werk onder kinderen van zes tot twaalf jaar. Spreekster is dr. J. L. Klink, predikante van de Re monstrantse Kerk te Haarlem en schrijfster van Bijbels voor kinderen. Zij zal een inleiding houden over „kinderbijbelgeloof", waarna er gele genheid -bestaat tot discussie. De avond js bedoeld voor mensen van alle kerken in Vlaardingen. Een Clippertas, een grote wens van iedere man, die veel heefe op te bergen en toch z'n pape rassen overzichtelijken gesehel den wil meenemen, van 17.50 Ska! 2-vaks Clippertassen, met een prachtige "rundleder- print, in een fors formaat, punt gaaf afgewerkt met vast handvat en solide slot, voor nog géén tientje. Morgen om 9 uur-begint de-ver koop van deze ruime Skal clip pertassen, in royaal 2-vaks for maat, ideaal voor kantoor en school, kleur zwart. 's Avonds tot 9 uur geopend. Gein te/, of tehrift MAASSLUIS Op de Sportlaan is een meisje van 14 jaar lastiggevallen. door een automobilist, die met zdjn - personenauto naast haar kwam rij den. Bij onderzoek bleek het een in woner van Vlaardingen te zijn, die bekende .dat hij de afgelopen 14 da gen 'herhaaldelijk met zijn auto had gereden over de Zuidbuurtseweg en de Sportlaan en daar openbare schennis der .eerbaarheid had ge pleegd. Wal zal hi| opkijken als u een KIJKER geeft met Sinterklaas Moogitraot 146-J50 VlaanJ 109*0 T«L343007 TJET ORGEL van de „Comu- ■lJ- nidad Evangelica Espanola Rot terdam" is grondig nagezien, weer bespeelbaar en voorzien van plastic wielen, die het transporteren prak tisch geluidloos maken." Dat lees ik in een brlèf, die de heer G. den Braber me stuurde. En ik zeg: bravo, al weer wat in orde. U weet, ik heb al velef woorden gewijd aan de belangen van het kleine groepje mensen, dat in. deze metropool het Evangelie voor bui tenlanders, die onze taal niet of nauwelijks machtig zijn, wat meer gestalte wil geven. En ik ga er rustig mee door. vantde Comuni- dad- wil voor die mannen ook iets doen op de komende feestdagen. Zij verdienen, vér van gezin, in een vreemd land hun brood. Op dagen als de komende zijn zij dubbel eenzaam. U voelt het al, er is geld nodig. Ik maak er geen omhaal meer van. Het gironummer is 70 van de Algemene Bank Neder- land, Rotterdam en de juiste naams vermelding vindt u in de eerste zin van deze Lijn. De uitbreiding van het werk is inmiddels doorgegaan. Ik som op: "s zondags van 15 tot 16 uur bijbelstu die voor Spaanssprekenden: van 16 tot 17 uur kerkdienst in het Spaans (binnenkort een enkele keer in het Portugees): van 17.30 tot 16.30 uur Noordafrikanen". Dat laatste betekent een "soort gesprekskring, waarin men over aileiiei onderwerpen van gedachten kan wisselen. Alles speelt zich af in gebouw Atrium, Karei Doorman- straat 143, Rotterdam. En voor die nieuwe tak van werk is gevormd een „section francophone" van „La communauté évangelique" gewoon dus een soort Franse sectie. Alsje blieft! Wat dan weer inhoudt dat voor het „Spaanse werk" een „section espanola" bestaat van deze „evange lische gemeenschap", die in de week ook van alles onderneemt. Weer noem ik: evangelisatiewerk door Spanjaarden onder Spanjaarden, lektuur uitreiken aan Turken en andere buitenlanders, ziekenbezoek aan mannen van alle nationaliteiten, wekelijks gebed op vrijdagavond, voor elkaar, voor wat maar nodig is. Wat. de feestdagen betreft, op de tweede kerstdag om 18 uur houdt de gemeenschap „jour" voor alle nationaliteiten in bet wijklokaal van de Hervormde Gemeente. Noordsin gel 224, Rotterdam een bijeenkomst. Op oudejaarsdag is er om 18 uur een dankuur voor de ontvangen zegeningen. Die zijn er rijkelijk, ben ik zo vrij te constateren. De heer Den Braber schrijft: „Nog nooit is het werk minder geworden, steeds kwam er bij! Maar „bijhouden" doen we het wel. Komt doordat de Here het werk doet gelukken!" Waarvan akte. En ik kan niet iaten er aan toe te voegenU bent 'misschien toch bezig geld uit te geven voor Sinterklaas cadeaus? Dat kan ook per giro....

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1