ppsc krijgt tribune Dierenbescherming geeft adviezen in nood vragen meer dan voer Christ, geref. kerk staat iii de steigers HOILANDIA BAN-LON CHJO Maassluis bracht san m voor Adempauze gemeenteraad huurn 'ïtyane mnasium onder Mammoetwet, goede kansen AGENDA (ênt in Eerste prijs voor imker Van der Leeden Man zonk bijna weg in drijfzand Dronken bromfietser veroorzaakte ongeluk Verdienstelijk amateumuerk 'Niéiiwe-bruggeri:, voor Maasland Inwonertal nam toe met 124 «PLANTIHSA RECTOR DR. L.W. Burgerlijke- stand CLE VOOR BELANGRIJKE LUTBREIDING Voet knel tussen transportband V Koopvaardij gezinnen vieren kerstfeest Slephan Lokkerhol op eerste van fa. Van Baaien Huldiging van drie brandweerlieden Adventsdienst KOELKASTEN - (tëisKÏ'VV luxe dameshemdjes en broekjes van zeer elastisch draagt héérlijk 'soepel als* een tweede huid, behaaglijk warm, ideaal in de was, in n wip droog. Normale prijs overal f 4.95. Tijdelijk met «norm voordeel hemdje met chique kant 2.75 2.25 CCHIEDAM Voor mensen mag de winter misschien onaangenaam zijn, voor dieren is het veel erger. Gebrek aan voedsel en strenge vorst kosten elk jaar aan duizenden vogels het leven. Veel leed kan de die ren echter bespaard blijven in dien men beantwoordt aan de oproep van de Vereniging tot bescherming van dieren. VET UITGEPUT W KERSTCONCERT ASM A UfSUtlH rpWEE VLAARDINGEN^ V. HOGENDORPLAAN 139 LINDENBERG'S Vandaas. en morften vn dagelijks (Van een medewerker) Schiedam Het is niet uitgesloten Hst PPSC volgend seizoen een over dekte tribune rijk zal zijn. De Thur- lede-bewoners hebben van het ge meentebestuur toestemming gekregen tot het bouwen van die overdekte tri bune die aan tweehonderd toeschou wers "plaats zal bieden. PPSC zal met de hiertoe benodigde werkzaamheden waarschijnlijk in het voorjaar van 1968 met eigen leden beginnen. Intussen is HBSS ook al met plan nen bezig voor de bouw van een tri- hune, zodat de twee op zaterdag spe lende KNVB-verenigingen in Schie dam binnen afzienbare tijd een tri bune op hun terreinen zullen hebben. Schiedam telt in totaal zeventien voetbalverenigingen, waarvan alleen SVV, Hermes-DVS en Excelsior '20 sen tribune bezitten. Mochten HBSS en PPSC zich straks daarbij kunnen voegen, dan maakt het zaterdagvoet bal een goede beurt in vergelijking met de andere clubs. (Van een medewerker) SCHIEDAM Op de dezer dagen gehouden nationale honingkeuring en tentoonstelling te Bunnik heeft de "Schiedamse imker G. van der Leeden een eerste prijs behkald' met een maximum aantal te behalen punten van honderd. Uit dit resultaat van de heer Van der Leeden blijkt dat de Schiedamse bijtjes haast -'dei.-, zo broodnodige kruisbestuiving van bloemen voor vruchtzetting, ook nog kans gezien hebben prima honing te vervaardi gen. Van de enkele nog bijenhoudendé imkers in onze; stad vernemen wij, dat zij ,het bijzonder op prijs stelden dat door de plantsoenendienst van Schiedam kostelijke nectar leverende bomen en beplantingen worden aan- geiegd en onderhouden. De bijen ver- hameien namelijk nectar en bereiden daaruit de honing. GESLAAGDEN SCLBDAM Voor het primaire auto- en motortechnisch examen zijn maandag geslaagd de politiemannen B. de Jong en P. Torensma. reputatie c 1 E COMMA NOAÏ/t. CRUtttSilRGSlR.iZ m oio-3<.z2zt HflEM EflflflSIR; VLflflRDiHCfN broekje Denkt U eens in: zo'n luxe Ban-lon garnituur kost U nu geen f 10.- maar slechts f 5.- IN ALLE 21 FILIALEN VAN FOUNDATIONS Deze geeft de volgende aanwijzin gen: Zorg ervoor dat de vogels niet van hun toevluchtsplaatsen worden verjaagd, stort dus het voedsel vooral niet op de rand van een wak, maar in de nabijheid daarvan. Voeder voora] ook niet langs de openbare weg, daar dit ieder jaar ook honder den vogels het léven kost. Als geschikt voedsel wordt onder meer opgegeven: brood, in dob belsteentjes' gesneden, geplette gra nen, graanafval, ongezouten gedroog de garnalen, mais, fijngesneden onge- MAASSLUIS De 38-jarige H. Fost is tijdens het bedienen van een pomp in een put gevallen en daar door bijna gestikt in drijfzand. Zijn hulpgeroep alarmeerden zijn collega's A. van Toor, K. van Boon en F. Bo- nèfaas, die hem later met vereende krachten uit de put trokkèn. Hét ongeluk gebeurde vrijdag bij de fabriek Van Toor en Zn. De man heeft geen nadelige gevolgen overge houden. MAASSLUIS De 43-jarige E. Pols is vrijdag met zijn voet tussen een transsportband en een afschuiver van een graafmachine bekneld - ge raakt. Hij moest naar het 'Holyzie- ■kenhuis. De 64-jarige mevrouw Basten-: burg-De Jong is op de Van der Hors straat door de gladheid .uitgegleden en is met een gebroken iinkerenkel naar het Holyziekenhuis gebracht. zouten vis, vleesafval en vetten. Zwanen kan men fijngesneden boe renkool voeren. Voor gewone vogels is bruinbrood heel goed en wordt graag gegeten. Gekookte aardappelen en andere resten van een warme maaltijd vallen eveneens in de smaak. In bet voedsel mag vooral niet veel zout verwerkt zijn. Bij vorst hebben verschillende vo- gels behoefte aan vet en dan zijn bijvoorbeeld zonnepitten, hennepzaad en pinda's de aangewezen voederwa- ren. Roodborstjes, merels en lijsters zijn verder dol op ongekookte haver- O MAASSLUIS Onder drankin vloed is de bromfietser A. van B. tegen de auto gereden van de 31-jari- ge T. F. Hartog op de Koningin Wil- helminalaan. De bromfietser kwam te vallen en moest met letsel aan de heup naar het Holyziekenhuis. mout. Rotte appels, snippers ap pelschil en klokhuis blijken een trac- tatie te zijn voor lijsters en spreeu wen. Aangeraden wordt vooral 's och tends en in de scherming te voeren. Drinkbakken kan men bij vorst het beste afdekken met kippengaas. Dit is om het baden te voorkomen. Met een schepje suiker kan het vriespunt van'het water worden verlaagd. Indien vogels uitgeput zijn kan men die het beste plaatsen in een onverwarmd vorstvrij vertrek. Plaats deze dieren nooit bij de warme ka chel. Als de vogels weer zover'zijn bij gekomen dat ze kunnen worden vrij gelaten, moet wel opgelet worden of zij. hun beschermende vetlaag nog hehben. Is dit. niet het geval, dan lopen deze vogels gevaar te verdrin ken. De beschermende laag kan men het beste constateren door te kijken of het water als parels van de veren afloopt. Nadere gegevens over het verzorgen van vogels worden verstrekt door de heer C. Spermon, tel. 261589, inspecteur van de Dieren bescherming. VLAARDINGEN Donderdag avond 21 december wordt in de Im- mariuëlkerk-een kerstfeestviering ge houden voor - koopvaardijgezinnen. Het feest wordt gevierd onder auspi ciën van de Commissie Zeevarenden Vlaardingen èn Hervormde Zee- mansarad Maasmond, De avond begint met een kerst maaltijd van' zes tot acht uur, ge volgd door eenkerstdienst van kwart over acht tot negen uur. Aan de dienst, werken. :mee ds. A. P. 'Nauta (prediking), ds, J. IV. Schokking (li turgie) èn hetkinderkoor onder lei ding van de heer Put. Om aan de maaltijd te kunnen deelnemen is het zaak zich tijdig op te geven: Deze opgaven moeten, on der- 'vermelding van hetaantal mensen uitï één gezin uiterlijk woensdag 20 "december bij het kan toor vari de hervormde Ze< mansraad, F.ochusseristraat321b, aangekomen I zijn. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/SCHIEDAM De .firma G. P.' van Daalen. en Zn. van de Korte Hoogstraat 16 te Vlaar dingen heeftdinsdagmiddag haar. eerste grammofoonplaat uitgebracht. Het is een elpee met zeven onsterfe lijke melodieën, vertolkt door de Schiedamse bioscooporganist Stephan Lokkerbol. De plaat heeft als titei meegekregen „Romantische ham- mondorgelklanken". Op een bijeenkomst in café-restaur rant Europoort aan de Maasboule vard te Schiedam heeft mevrouw Van Daalen de heer Lokkerbol het eerste exemplaar aangebodèn. Zij is ervan overtuigd dat dé 'plaat een best seller wordt en verwacht, dat bin nenkort meer platen' zullen volgen. Dé heer Lokkerbol is dealer en er gaat" bij hemdan ook. geen wagen mèt' valse claxon de garage uit.' Mu ziek is zijn hobby en op vrijdagavond speelt hij op z'n eigen kapitale orgel in café-restaurant„Europoort", De opnamen zijn in een zaal van het restaurant gemaakt. De elpee bevat populaire licht klas sieke werken van wereldberoemde componisten,' alsmede:^ drie eigen v composities van Stephan Lokkerbol. De langspeelplaat komt vrijdag tegen de prijs van 8,45 in de handel. Burgemeester H. Roelfsema heeft een exemplaar thuis ontvangen. MAASLAND De postzegelclub „Posita" komt- zaterdag om :2 uur in het Trefpunt bijeen. Omstreeks half .vier- is er een. veiling: van 25 kavels zegels. Ook, gal er nog in verband met St. Nïcolaas een grote gratis verloting worden gehouden. Voor de in1 januari te houden' veiling ver wacht de veilingmeester nog kavels zegels. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sinds 2 oktober is bij de Christelijke Gereformeerde Kerk aan de Warande een verbou wing aan de gang. Aan de achterkant komt een flinke zaal van ongeveer zes bij tien meter met garderobe en keuken. Twee schuifdeuren In de zaal zullen, indien het nodig is, de. kerkruimte groter kunnen maken. Een andere, belangrijke., verbete ring is dat de hoofdingang van de kerk, die nu aan de Warande ligt, wordt verplaatst naar de Burg. Knappertlaan. Men hoopt in april 1968 met deze ingrijpende verbou wing klaar te zijn. Sedert november worden de kerk diensten, 's zondags om tien uur en om vijf uur in de kantine van de Schiedamse Cartonnagefabriek aan de Burg. Honnerlage Gretelaan ge houden. De kerk aan de Warande is in 1922 gebouwd en in april 1923 in gebruik genomen. De Christelijke Gereformeerde Kerk van Schiedam heeft ongeveer driehonderd leden. Sinds het vertrek van ds. A. Zwiep, die negenenhalf jaar geleden is overleden, heeft de kerk geen predikant meer gehad. MAASSLUIS Feike Asma geeft donderdagavond 21 december een kerstconcert in de Grote Kerk. Het programma vermeldt werken van Daquin, Bach, Krebs, Franck en Monnikendam. Van Jan Zwart en de concertgever zal in- en uitleidend ko- raalspel ten gehore worden gebracht. Kaarten vanaf maandag bij het agendabureau in het gemeente museum en 's avonds aan de kerk. Aanvang 20 uur. MAASLAM.D -y .Met. de., voorijerei-.,, dende werKzganihe'den; voor het ma- kén van twee niéuwe' bruggen over de Noord en Middeïvliet nabij de Maaslandse veiling is men begonnen. Ter versteviging van-het straatge- ideelte tussen 'de, beide: bruggen wor den thans een -90-tal zandpalen in de grond gespoten. Hei einde vari. de ge- - vaarüj te toestand is nu, hoewel hét werk geruime tijd' in. beslag zal né men, eindelijk in zicht. (Van onze correspondent) QCHIEDAM Twee degen, adempauze voor de gemeente raad. Gisteren en vandaag, geen begroting. Pas morgenavond weer voortzetting met de tweede ronde. Mooie gelegenheid, deze status - quo, om nog even de sinterklaas sfeer op te roepen die wethouder van financiën mr. Van Bochove maandagavond zo verdienstelijk wist te scheppen met het uitreiken van symbolische prijzen" aan de raadsleden. De derde prijs kende de wet houder toe aan de heer Van Katwijk (prot.) voor zijn „snel veranderend beeld van de maat schappij" en zijn onderste spiraal van het leven". Weliswaar begreep Van Bochove-niet wat Van Kat wijk,daarmee bedoelde, maar mis schien- hoort hij dat morgen. De tweede prijs was voor de heer Alijk (kath.) in wiens ver handeling,de Wethouder de kikker- proef had beluisterd. De eerste Prijs kreeg de communist Collé, die de lengte en het beleid van de directeur van het Stedelijk Museum met elkaar in verband gebra.cht had. Van Bochove zei het prettig te zullen vinden als de taad met de vriendelijke woorden van Collé aan het adres van het museum, een elegante punt achter het bekende incident zou willen zetten. Och, wie weet: Voorlopig heeft burgemeester Roelfsema -met ge wiekste diplomatie het hele Kusama-schandaal in de ijskast gezet. En nou kan het vriezen of het kan dooien, maar afkoelen doet het! Tandarts Wattez en zijn mannen en professor Sanders en zijn (museum) vrienden krijgen te zijner tijd wel eens een keurig briefje. T~\E wethouder van financiën hield zijn sinterklaasstemming nog even vol toen hij zijn partij genoten het bos in stuurde met de motie aan de minister, waarmee zij gewapperd hadden. „Makkers", zo zei hij, staakt uw wild geraas". JlfR. Van Kinderen was maandag- avond ook niet te oud om nog wat te leren: Toen hij het over „cijfers onder de streep" had kwam hij er rond voor uit nog steeds niet te weten of dat nou de teller of de noemer is. interruptie van de burge meester: „De toemer". Laten wij nou altijd gedacht hebben dat het de neller was! r. „nvt dagen, of liever twee avonden (en voor de journa listen ook bijna twee nachten) om op adem te kamen. Om krachten te verzamelen voor wat morgen weer „aan snee" komt, om eens een typische Roelfsema-uitdrukking te gebruiken. MAASSLUIS „Er bestaat in Maassluis geen jeugdprobleem". Tot deze positieve uitspraak kwam in het Gemeenschapshuis een sterk bezet forum, dat geleid werd-door de heer J.' P. de Jager, direkteur van de ge meentelijke sociale dienst. De avond, die o.a. werd bijgewoond door de korpschef van de politie, Inspecteur J. de Jongh, stond in het teken van „Mens en samenleving" én was geor ganiseerd door de CHJO-groep Maassluis. „Men moet er wel rekening mee houden" zei voorzitter H. van Hoe ven, „dat dit het werk is van ama teurs en dat het een onderdeel vormt van het winterprogramma van de groep. Het is geenszins onze bedoe ling geweest landelijke organisaties als het NIPO te imiteren. Bovendien werd het plan reeds in juni tijdens ■de ledenvergadering gelanceerd. De enquête bevatte drie onderwer pen algemene politieke- belangstel ling", „plaatselijke interesse" en „C.H.U.- en jongerenorganisatie". Ook werden enkele vragen gesteld, over de meningen van een eventueel samengaan van de drie grote christe lijke partijen. Gemeentesecretaris H. Kramer lichtte het beleid van de gemeente toe. „We zijn nog steeds druk bezig aan -de leefbaarheid van onze stad", zei hij. Zowel de sportvelden als de onlangs in gebruik genomen sporthal zijn hiervan een bewijs. We kunnen echter niet alles tegelijk". Over het zwembad zei de heer Kramer: „Wan neer we morgen horen dat er geld beschikbaar is voor een zwembad wordt dat overmorgen aanbesteed." Mejuffrouw F. de Haan, maatschappelijk werkster, gaf haar visie over opvoeding en het verband' tussen gezin en samenleving, waarbij kleuterleidster mejuffrouw P. F. H. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In november is de bevolking gegroeid met 124 inwo ners tot totaal 75.363. De bevol kingsaanwas is te danken aan een groot geboortenoverschot, hoewel vo rige maand ook een vestigingso verschot viel te noteren. Er vertrokken 47 gezinnen, in to taal 264 mensen, en er kwamen 56 gezinnen, in totaal 285 mensen, bij. In november werden 135 kinderen geboren en 32 aangiften van overlij den gedaan. Het aantal huwelijken dat vorige maand werd gesloten is 64. D. van den Burg aantekende dat het wenselijk zou zijn ruwe speelcentra voor de allerkleinsten te betrekken bij de planning van nieuwe woonwij ken. Ieder was het tenslotte er over eens dat de onlangs opgerichte Jeugdgemeenteraad een uitstekende schakel kan zijn tussen overheid en (jeugdige) bevolking, omdat hierin al le wenselijke contacten kunnen wor den gelegd. of een eend of in elk geval een Citroen. Maak zo voor delig kennis met de klasse van Citroenen garage agent Citroen Bet 010-341044 na 18 uur 010-342281 VOOR BIJBELS EN .THEOLOGISCHE BOEKEN naar Boekhandel en Antiquariaat SLAAK 8 ROTTERDAM-18 v TEL. 0101- 12.83 v (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het leerlingenaan tal van het Schiedamse Gymnasium ligt al dertig jaar tussen de honderd en de honderdtwintig en liep in 1965 op tot 134. Thans is dit aantal echter weer afgedaald tot het oude peil. Dit kwam doordat het gymnasium in de laatste twee jaar 38 leerlingen met het einddiploma heeft afgeieverd. In zijn gezellig verwarmde kamer vertelt rector dr. L. W. Labordus over de positie en de mogelijkheden van het gymnasium onder de Mam moetwet. „Het gymnasium heeft on der de nieuwe wet zeer goede kansen. Het is allang geen „stan denschool" meer, maar een school voor al die leerlingen die de capaci teiten hebben dit onderwijs aan te kunnen. Het Stedelijk Gymnasium", zo gaat dr. Labordus verder, „wordt geen on derdeel van een scholengemeenschap, maar gaat deel uitmaken van een gemeenschap van scholen. Met ande re woorden; hét gymnasium, het atheneum, de havo en de mavoscho- len blijven zelfstandig, maar gaan nauw samenwerken met de eerste klas (de zogenaamde brugklas)." Het gymnasium heeft met zijn leerlingenaantal de afgelopen twee jaar ruim boven de minimum-grens van de Ma'mmoetweg gelegen. Het gaat voor de school eigenlijk pas over zes jaar echt dringend worden. Dan komt namelijk de eerste-eind- dexamenklas-nieuwe stijl aan bod. Onder de Mammoetwet moet een school namelijk een bepaald aantal leerlingen hebben in de twee hoogste klassen (32). Dat houdt in dat de school op zijn minst 140 a 150 leerlin gen moet telien. Volgens rector Labordus is het om de klassieke opleiding tot zijn recht te doen komen noodzakelijk reeds in de eerste klas van het gymnasi um-nieuwe stijl met Latijn te begin nen. Een bêta-leerling, die in zijn eindexamen pakket geen Grieks op neemt, heeft dan in totaal toch vier jaar Grieks gehad. „Maar begint men pas in de tweede klas met Latijn, dan kan men eerst in de derde klas met Grieks begin nen. Eén leerling dié bij splitsing alpha en bèta-afdeling na de vierde klas, de bèta-afdeling kiest zonder Grieks, heeft dan slechts twee jaar Griekse les gehad. Dit is tijd, energie en geld verspil- lén", beklemt dr. Labordus, „want na twee jaar kan men pas met Grieks datgene doen, wat de studie van het Grieks zinvol maakt. Dit leidt dus on herroepelijk tot de Grieksloze bèta-afdeling en dan is het geen klassieke opleiding meer", aldus de rector van het Stedelijk Gymnasium. ..'SCHIEDAM Geboren: Sabina dv J M van Dorst en J Sonneveld, Anneir.arle dv G G Wijnstekers 'en W;: Clements, Cornells zv W Vletter :en C Hagestein, Jeroen zv 11 Llgthart en- M J J Woudenberg, Paulus J M zv J H M Malais en M :.r van Houten, Marcel F W zv P van Hees en R 'M veldhoven, Franciscus P M zv F N P van der Vaart en C van Berkel. Maria L dv D van Logchem en W G van Rij. Antoon zv A J van Es en B H L van der Tnlr.. Overleden: J C van der Velden, 83; J H J Hatcnboer 71 echtg D Stobbe. SCHIEDAM Geboren: Marlnus, z.v. ill Mak en J Hendriks; Hélène. d.v. w F. Schröder en S Cohen: Johanna c M, d.v. B van der Maarel en J c van Haren; Mauri ce, z.v. L van den Driessche en R A- Lussenburg: Jannlgje, d.v. A Hartog en D Duifhuizen: Gerardlna M, d.v. A M Fon- huizen en A G C van der Stap. Overleden: A Hordijk, «9; A Huigen. 73; J Etjsbrrg, 03. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema zal op woensdag 20 decem ber 's avonds om acht uur in dé brandweerkazerne drie korpsleden huldigen in verband met hun zilve ren brandweerjubileum. Het zijn de heren D. de Jager, commandant, L. Hollander, hoofdbrandwacht, en Th. W. Groenendaal,-brandwacht le klas se. Verder zal de burgemeester aan elf brandweerlieden brandweerdiploma's uitreiken, die in mei het rijksdiploma., brandwacht le of 2e klasse verwier-.: ven. SCHIEDAM Donderdagavond om acht uur wordt er in de gerefor meerde Oosterkerk aan de Rotter- damsedijk een adventsdienst gehou den. Het programma zoals dat jaar lijks van het Kings College in Cam bridge voor de televisie wordt uitge zonden zal dan ook in Schiedam wor den uitgevoerd. f Chr. Soc. Belangen: C.M.B., ledenverga dering. fö Magnaiia Deikerk; Sollied. Chr. Mannen- Adventsbljeenkomst, 20. Passage Theater: Musical „De Stunt". 20. Arcade: Stichting Gamma. show. 19 - 21.30; Kanarletentoonstelllng. 19 - 22. Geref. Jeugdhuis: N.C.V.B.-cen'rum, Kerstfeest, 20. MagnallaDeikerk: Schted. Chr. Mannen koor, concert, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Alg. Ned. Drank- De Bron: Schtedamse politie, feestavond, 20. - ,'V' Drankbestrljdtng5org„ schenkmiddag, 14. i Bijkantoor ..De Rotterdammer", Lange kerkstraat 82, telefoon redactie263954. Agentschap S chic dam:mevrouw^ Gog. Dr. Zamenholstraat J33a, tel. 1S24Ö0; (ook klachten bezorging). Alarmnummers politie: 284666. Alarmnummer brandweer: 269123. GG en GD: 269290. Apotheek: orandt, Rembrandtlaan 5, tel. 268835.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1