VOORAL NACHTDIENSTEN Kerstfeesten trokken vele volle kerkzalen nu een ^w&issiSa bankstel voor gulden wooncomfort 995- AGENDA Veiling in Maasland zal worden verkocht AVTO TEGEN BUS: DRIE GEWONDEN m Een moeder geeft ÓavitamonlO. EB» dag. I Tafeltennis- kampioenschap scholieren U (-«PLANTINGA aycine c»™» Geen tafeltennis- kampióenscliappen Jaarvergadering 1 O-jarig Animo 'Eerste steen voor troepenhuis padvinders P arkeermimte op plaats van Plantage-podium Passende regeling voor personeel Ruzie beslecht met messteken Nieuwjaarsvuur Wegen gesloten voor verkeer Jongelui ontstaken vuurwerk in een telefooncel Expositie geopend van O. Verhagen DEKLERK&ZN Personeel Schiedam kiest voor nieuwe regeling op brandweergebied Zes miljoen Verlies en winst bij SEC PROGRAMMA VAN SCHEIDSRECHTERS "M WOENSDAG 27 DECEMBER 19Ó7 Arti'-ecomilé boekt eerste resultaat WACHTDIENST JEUGD - HflBSISBSSZb GEMEENTE SCHIEDAM Spreekuur - 010-341044 010-342281 VLAARDINGEN V V. HOGENDORPLAAN 139 ROTTF.TSn UHfFK Pazina 3 GOUOSESMGIO. 22I-R0TTERDAU-TEL116S73-1230B2 (Van en onzer verslaggever) SCHIEDAM De schilder Qtto Vernagen (geb. 1919) exposeert in het Stedelijk Museum. Hij vervaardigde illustraties en ex-Iibris. Werken van zijn hand bevinden zich in enkele particuliere verzameling -n.Tegelijk is er een expositie van aanwinsten van 't afgelopen jaar. Eveneens xan men het werk uit de kunstklassen van het Stedelijk Museum bezichtigen. De kerstten toonstelling duurt tot 15 ja nuari. De directeur van het Zeeuws Mu seum te Middelburg, dr. P. K. vaa Daalen leidde gisteravond de exposi tie van Otto Verhagen in. Hij haalde een citaat aan van Augustinus, die zei dat eens de dag was aangebro ken. waafbp hij naakt tegenover zichzelf stond. Bij het zien van een- kunstwerk wordt de mens geconfron teerd met zichzelf. Dit veroorzaakt soms een soort shock-effect. Een kunstenaar imiteert niet, maar hij geeft zichzelf en elk schilderij is een wereld apart. De wethouder van on derwijs en culturele zaken, mevrouw G. D. de Graaff. wierp een terugblik op hel afgelopen jaar. De belangstel ling voor de kunstklassen was bij-zon- kunstkiassen was bijzonder groot ge- aer groot geweest, ilea leerde om gaan met het materiaal en ermee experimenteren. De rondleidingen in het museum op woensdagavond had den niet aan de verwachtingen be antwoord. De bijeenkömsten van de Vereni ging van vrienden van het museum werden zeer wisselvallig,bezocht. De wethouder kondigde voor 68 onder meer een tentoonstelling aan van Rotterdamse kunstenaars en een ex positie van jonge kunstenaars, die verschillende stijlen zullen vertegen woordigen en de naam „Confronta tie* zal dragen. (Van een medewerker) SCHIEDAM Kerstfeest 1967 heeft dit jaar in Schiedam na genoeg overal volle kerkzalen getrokken. Vooral de kerstnacht diensten trokken veel kerkgangers, ondanks het feit dat die diensten op een zondagavond moesten worden gehouden. In veie kerkgebouwen speelde een muziekkorps of waren solisten- aan wezig, Zo ook bij de kerstnacht dienst, die zondagavond negen uur in j de Opstandingskerk begon en waar Harpe Davids en het Opstan dingskerkkoor de zang ondersteun- den. Een volle kerh was toehoorder van de predikatie van ds. J. W. Zim- I merman. De liturgie leidde ds. J, C. van Veen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De eerste resultaten van de actie van het initiatiefcomité ter behartiging van de belangen van het langzame verkeer door de Bene- lux-tunne!. zijn de verlenging van-de veerdienst voorlopig voor drie maan den. en een brief van het provinciaal bestuur, waarin wordt medegedeeld, dat aan B. en W. van Rotterdam _en Vlaardingen is verzocht aan de "be langen van het langzame Verkeer de nodige aandacht te schenken. Zoals bekend heeft het ontbreken van de mogelijkheid voor het langza me verkeer om van de Benelux-tun- nep gebruik te maken - grote weerstand opgeroepen. Een door het initiatief-comité georganiseerde -peti tie, gericht aan het provinciaal, bestuur, werd ondersteund door bijna twaalfhonderd handtekeningen van belanghebbenden, in casu voetgan gers, wielrijders en bromfietsers. De ingebruikstelling van de door het comité aanbevolen opstapwagens werd afgewezen. Als pleister op de wonde, ter vervanging van het wa genveer, werd een "veerboot ingelegd tot 1 januari. De veerdienst is nu met drie maanden verlengd. Overvol was even later de Juliana- kerk. waarin ds K. H. Schuring voorganger was en waar de chr. har- mcrieverenigmg Sursum Corda uit Vlaardingen deze „Samenkomst voor iedereen" met muziek begeleidde. Het Rotterdams Meisjeskoor o.Lv. Elisabeth J. Geluk en de organist Jan F. Stemeberg completeerden het ge heel ir, de sfeervol versierde kerk. Het Leger des Heils hield een Kerstnachtdienst voor jongeren. „The Salvation Beats" verleenden mede werking Ook hier grote belangstel ling. vooral van de jongeren, waar- van nea®nt<g procent uit nieuwe le- den bestond Majoor Zurhaar vertel de de kerstboodschap. Om kwart voor e'f stroomde daar- na de Bethelkerk vol voor een Ooen-deu--d;enst waar Harpe Davids o.Lv. dirigent A. L. Glotzbach ook weer medewerking verleende. Nagenoeg alle plaatsen waren bezz»t toen deze dienst begon,. De prediking van drs. R. H. Wissmk ging over Lu cas 2 vers 7: „Voor Hem was geen plaats". Drs. Wissink vertelde, dat wij het ons moeilijk kunnen voorstellen dat voor Christus in Bethlehem geen plaats was. „Wij leven als goed ge voede en geklede mensen in eén wel vaartsstaat cn hebben nauwelijks be grip voor de situatie waarin Jozef en Maria verkeerden. Toch is er pjaats gekomen voor Het Kind en vandaag de dag is er geluk kig nog plaats voor. Kijk maar naar Vietnam, waar de soldaten, wellicht met hun kunstkerstboom, tijd hebben voor de geboren Heiland. Misschien heeft God Zidh ook een weg bereid daar waar Arabieren en Joden tot de tanden toe gewapend elkaar bestrij den." De predikant wees er verder op dat er voor God plaats moet zijn in deze wereld vol ruzies en oorlogen, zowel tussen de kerken ais de politie ke partijen. Om precies twaalf uur midder nacht weerklonk aan heb eind! van deze Open-deur-dienst in de kerst- pacht het „Eye zij/Gjod", ,dat de aan wezigen staande zongen. De Kerstnachtdienst in het kerkge bouw van de Ned." Prot. Bond aan de Westvest trok eveneens veel bezoe kers, toen daar om elf uur de dienst begon. In de kerk stond een kerst boom met brandende kaarsjes, die meters boven het spreekgestoelte uitstak. Ds. A. D. Klaassen hield een prediking over Lucas 2 vers 8-20. Or ganist Ph. van Oordt en het Kerk koor van de NPB verleenden hier medewerking. Enkele uren later begon maandag morgen om zes uur in het Passage Theater de traditionele kerstvroeg dienst van het Leger des Heils. Een volle zaal was hier getuige van het fraaie kerstspel, uitgevoerd door een grote groep medewerkers en geleid door het echtpaar K. Vos-Keupers. Reeds eerder werd dit kerstgebeu ren bij deze vroegdienst vertolkt De algehele leiding was in handen van majoor C. G. Gerstei-Verrijk. Inte ressant was de getuigenis-dialoog tussen de heren B. F. J. v. d. Hoek en Wout Gerstel, waarin de heer Van de Hoek als „oudere generatie" het kerstfeest in vier woorden weergaf als „Eens gegeven blijft gegeven". De „jongere generatie", vertegen woordigd door Wout Gerstel, kon het m twee woorden: „Oud nieuws", waarmee hij zeggen wilde dat het aloude kerstgebeuren iedere keer weer nieuw is. Tal van liederen werden gezongen en de medewerking was hier var, het muziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. de heer T. Bijloo. De zangbriga de bracht enkele liederen ten gehore o.i.v. dingen» M. Loch. Naast deze kerst feestvieringen voor ouderen, zijn cr ook tal van kerst feesten voor de jeugt gehouden. Zo vierde de jeugd van de Vrijg. Geref. Kerk maandagmiddag om vier uur het feest, dat mevrouw B. van Veen-Buitenhek leidde en waarin een blokfluitgroepje o.Lv. de heer A. van *t Hoff (die met de heer W. Punt het orgel bespeelde) meewerkte. van Baardewijk, Gr-rry Blom en Riet je Brinkman en mevrouw Vermeu- len-Wijnmalen vertelde een leuk ver haal. Nadat het kostersechtpaar Van de Winden in het zonnetje was gezet (boeken- en oiatenbon). omdat men reeds voor de elfde keer aan dit kerstfeest meewerkte) kregen ook al le kinderen versnaperingen mee naar hu,s. alsmede e"n leesboekje. Tweede Kerstdag hield de Geref. jeugd een kerstfeest in de Magnalia Dei-kerk en zoals ieder jaar waren hier alle plaatsen bezet. De kleuters zongen onder leiding van mejuffrouw B. M. J. Borst. De zangklas van de Joh. Calvijnschooi was eveneens present en wel onder leiding van de heer G. v. d. Schoor. Harpe Davids was ook hier vertegenwoordigd. De heer A. Donkers, hoofd van de Dr. A. Kuyperschool, hield een kerstverhaal. Op de morgen en middag van de Tweede Kerstdag hield het Leger des Heils weer bijeenkomsten in de Le- gerzaal aan de Lange Haven. Hieraan.' hebben 300 jongeren meegewerkt. De bijeenkomst voor jongeren leidde mevrouw A. Verdam-de Ruiter, 's Middags deden dit kadet Wout Gerstel en assistent-sërgeant-majoor (Van een medewerker) SCHIEDAM Door interne moei lijkheden in de tafeltenniswereld zul len de wedstrijden om het persoon lijk tafeltenniskampioenschap van Schiedam dit keer niet doorgaan. Van TSF-zijde vernamen wij, dat de ze wedstrijden in de iwecde week van januari zouden worden gehouden en dat TSF voor een grote deelname zou zorgen. Het schijnt evenwel dat deze wedstrijden door de voorzitters van TSF, NO AD en Service worden geor ganiseerd en dat de NOAD-voorzitter dit keer verstek liet gaan. Moeilijkheden waar TSF geheel buiten staat, zijn oorzaak dat de kampioenschappen voorlopig zijn uit gesteld en mogelijk eerst in april 1968 verspeeld kunnen worden. TSF heeft zich bereid getoond medewer king te verlenen waar dat nodig zou zijn en men wil niets liever dan zo spoedig mogelijk de narigheid uit de weg te helpen. Intussen is er bij NOAD een twee de moeilijkheid ontstaan, namelijk de afgelasting van de traditionele wedstrijd van NOAD tegen de oud-internationals. Doordat de NTTB begin januari 1963 enkele wedstrij den vaststelde waaraan deze spelers moesten deelnemen, kon men op Nieuwjaarsdag geen vrij maken voor genoemde wedstrijd in de Koopmans beurs. credlet service COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAAGIUTRECHT/VUSSINGEN/HOORN/OE LIER (en toch maar 3 cijfers op het prijskaartje!} U houdt van klassiek wonen - en het is De Kierk die in alle op zichten aan uw woonwensen tegemoet komt. Met dit stijlvol- kiassieke bankstel bijvoorbeeld Verfijnd traditioneel is de vorm geving. Het zitcomfort Is van "toen". Maar toch zijn (waar no dig) eigentijdse materialen toe gepast - opdat het bankstel evenmin slijt ais uw plezier er aan. In hei goudkleurige damast, waarmeedezekiasse-meubelen zijn bekleed, is een fraai bloem motief geweven. Armleggers en achterzijde van de rug zijn met praktische, slijtvaste draion ve lours bekleed - eveneens goud kleurig De onderzijde van de meubelen is roet koordfranje af gezet U houdt van klassiek wo nen; en als De Klerk zegt aan a! uw woonwensen tegemoet te komen, betreft dat óók de prijs: 3-zitsbank en 2 fauteuil» Wim Verdam. Behalve het zingen an vele kerstliederen was er een kerstverhaal en een vrije vertelling. De heer G. v. d. Hoek sloot de bij eenkomst. Deze diensten betekenden voor het Leger des Heiis afd, Schie dam een afsluiting van de vele akti- viteiten van dit korps voor en op de kerstdagen. Op het kerstfeest van de NCGOV zaterdagavond In het gebouw voor Chr. Soe. Belangen werden honderd dertig kerstpakketjes uitgedeeld. Dit dank zij de huis-aan-huis-coilecte, die van 3 tot 17 december was gehou den. Deze had 2.885,50 opgebracht. (Van een medewerker) SCHIEDAM De inschrijving voor de Schiedamse scholierenkampi oenschappen tafeltennis heeft op nieuw een top bereikt. De stijgende belangstelling die reeds in 1966 tot uitdrukking kwam {van 260 inschrij vingen naar 274) heeft zich voortge zet; nu gaan liefst 297 meisjes en jongens elkaar op 28 en 29 december in verschillende leeftijdsgroepen de titels betwisten. Evenals het vorige jaar zijn er ne gen groepen. Twee voor NTTB-leden (tot en met 14 jaar en 15 jaar en ouder) en evenals twee voor de meisjes (tot en met 13 jaar en 14 jaar en ouder). De jongens spelen in de groepen 12, 13, 14, 15 jaar en 16 jaar en ouder. Van de 297 inschrijvingen zijn er 48 van meisjes. De St. Jozef ulo is met 54 deelne mers de grootste inschrijver, op korte afstand gevolgd door het Spie- ringshoeklyceum met 51 gevolgd door de Schïed. technische school (32), de 'technische school St. Jozef (26) en de chr. technische school (25). Houder van de schoolprijs is de technische school St. Jozef. Over de Individuele kansen van de niet-NTTB-leden valt uiteraard wei nig te voorspellen. Bij de NTTB-ers zien we in de oudere groep Peter v. d. Broek (sted. gymnasium) en Guus Overmans (rijks hbs) als de grote kanshebbers. Bij de jongeren NTTB-leden zijn dat Hans v. d. Broek (sted. gym) en Jan Blomsteel (techn, school St. Jozef). Op beide wedstrijddagen wordt in de koopmansbeurs reeds om 9 uur met het verspelen van, deze kampi oenschappen begonnen. De finales Beginnen op vrijdagmiddag 29 de cember om drie uur en duren tot vijf uur, waarna de prijsuitreiking volgt. (Van een medewerker) SCHIEDAM Precies tien jaar na de oprichting houdt het Kethelse Animo volgende week woensdag (3 januari) de tiende jaarvergadering. Deze zal gehouden worden in De Rank en beginnen om acht uur. Naast de agendapunten als jaar verslagen van de secties en enkele benoemingen van commissies, staat ook een bestuursverkiezing op het programma. Aftredend zijn de secretaresse, me vrouw J. Verkade-Meyer, en de Al gemeen adjunct, de heer A. v, d. Most. Beiden stellen zich herkiesbaar. Na de pauze zal het erelid van Animo, Öe heer H. Voorbach een film over Animo vertonen. Voor 1968 heeft Animo weer een uitgebreid programma, zoals de deel name aan de selectie-wedstrijden van de Kring Maasmond op 27 januari, de selectiewedstrijden van het Zuiderge west te Breda op 24 februari, de nati onale wedstrijden van het KNCGV te Amersfoort op 16 maart, op 5 april is er een uitvoering in de sporthal Mar griet en op 30 april een propaganda- feestmars en demonstraties in Kethel en Groenoord. MAASSLUIS Zaterdag is voor de padvindersgroep „Karei Doorman" de eerste steen gelegd voor het troe penhuis aan de Sportlaan door de heer S. K. H. v. d. Endt, voorzitter van de plaatselijke commissie voor bijstand. De heer Letten van Rossen, een der leiders, dankte de commissie en deel de mee, dat het probleem „leiders" beter wordt. Hij deed verder de toe zegging dat het troepenhuis in over eenstemming met de opleiding ge bruikt zal worden. De Karei Doormangroep is in 1945 opgericht. Men is 10 jaar geleden een actie begonnen, om een eigen troe penhuis te bouwen. Er is een bedrag van 12.000 bijeengebracht. Wanneer in het voorjaar van 1968, het troepenhuis officieel in gebruik wordt gesteld, wil de groep een reünie houden. Oud Karei Doorman-padvinders, die zich voor een reünie interesseren, kunnen zich hiervoor melden bij de heren C. en J. Fortuin, Zuiddijk 64, Maassluis tel. 2412 (01899). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestrate ge deelte voor het Plantage-podium zal binnenkort gereed komen voor par keerruimte. Gemeentewerken is mo menteel bezig met de aanleg van twee toegangswegen, waardoor de auto's vanaf de Lange Nienwstraat zo naar de nieuwe parkeerruimte kunnen rijden. Een dezer dagen zullen de lijnen od het terrein worden aangebracht. Het parkeerterrein is bestemd voor t.ige-podium voor andere doeleinden veertig luxe auto's. Indien het Plan- zal worden gebruikt, dan wordt het J voor het verkeer afgesloten. I" '.'"«ff.... Chr. soc. Belangen: Fotoclub Schiedam, bijeenkomst, 20. - - ijl;s Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 82, telefoon redactie: 253954. A- gentschap Schiedam: mevro. J. van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139a. tel. 152400(ook klachten bezorging). Alarmnummer peril tie: 264556. Alarmnummer brandweer: 269123. GG en GD: 269290. Apotheek: 't Gouden Hert. St. Liduinastraat 53, tel. 263364. Vanaf maandag 9.00 uur: Apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. MAASLAND Op de ledenverga dering van de Veilingvereniging Maasland heeft voorzitter A. Moer man bekendgemaakt, dat het veiling complex 7,al worden verkocht. Voor deze vergadering, die in het Trefpunt werd gehouden, wrs grote belangstelling. Voorzitter Moerman zei bij dc opening, dat de laatste maanden vaak de vraag aan het bestuur is gesteld hoe het stond met de verkoop van de veiling. „Tot nu toe moest het bestuur op deze vraag het antwoord schuldig blijven. Voor de goede gang van za ken is het wel eens noodzakelijk niet alles openbaar te maken, ook niet tegenover de leden." Het bestuur en de commissie van toezicht achtten nu de tijd gekomen om de leden van de gang van zaken op de hoogte te stellen. „Waf het personeel betreft," zei de voorzitter, „waren er in het begin moeilijkheden te overwinnen, maar nu is voor allen een passende afvloeiingsregeling ge troffen." De werknemers krijgen voor elk jaar dat zij bij de veiling werkten een week extra loon uitbetaald. Voor SCHIEDAM Maandag reed een personenauto, bestuurd door de 36-jarige molenaar J, J. A. v. N., te gen een autobus. De bestuurder van de auto kreeg een shock, terwijl zijn beide kinderen van twee en vijf jaar, een jongen en een meisje die even eens in de auto zaten, een hersenschudding opliepen. De vader werd met zijn beide kinderen in de Dr. Noletstichting opgenomen. SCHIEDAM Zaterdagnacht ontstond er onenigheid tussen twee* groepen feestgangers, die zich in een van dezalen van Schiedam hadden vermaakt. Het waren twee paren en zes jonge mannen. Laatstgenoemden maakten enkele onprettige opmerkin gen over de dames. De mannen na men het niet, waarna het tot hand tastelijkheden kwam. Na afloop van de ruzie volgde overigens een verzoe ning, eri drukte men elkaar de hand. Toch is het minder goed afgelopen. Op een gegeven ogenblik zakte de twintigjarige A. M. uit Rotterdam in elkaar en bij het licht van een lan taarnpaal zag men bloed onder zijn jas vandaan komen. Men constateer de dat de man twee messteken in de borst had opgelopen. Hij werd onmiddellijk door de GGD via het Gemeenteziekenhuis naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Zijn toestand is op het ogenblik rede lijk. De politie ging onmiddellijk op on derzoek uit en arresteerde later de dader, de 21-jarige loswerkman J. J. den H. uit Rotterdam. SCHIEDAM Dinsdag 2 jadu ri zal 's avonds om zeven uur op het terrein ten oosten van de R.K. begraafplaats, hoek Vlaor- dingerdijk - Nieuwe Damlaan het gebruikelijke Nieuw jaarsnuur worden ontstoken, georganiseerd door de Schiedamse Ge meenschap en het bureau, voor Jeugdzaken. Voor elke ingelever de kerstboom zal één stuiver wor den betaald. Ook nu weer kan men op de volgende tien punten in de stad kerstbomen inleveren van 's morgens negen uur tot 's mid dags (één uur): de speelplaatsen Van. 't Hoff- plein, Frans Halsplein en'Rozen- burgerplein, de parkeerplaats Broersvest t.o. in de Singelkerk, Parkweg hoek Nolenslaan, Dr. Wibautplein nabij het wijkcen trum, St. Liduinaplein en in Ke thel Laan van Bol'Es nabij Coóp.-centrum en Schiedamseweg nabij het winkelcentrum. Op bo vengenoemde plaatsen zullen de padvindersverenigingen de kerst bomen in ontvangst nemen. Verder kan men de sparren van 's morgens negen uur tot 's avonds zeven uur afgeven op de stookplaats Vlaardingerdijk hoek Nieuwe Damlaan. Bereik baar via Burg. Stulemeyerlaan. De politie zal erop toezien, dat al te grote veldslagen om de oude kerstboompjes worden voorko men. Precies om zeven uur zal het nieuwjaarsvuur met extra veel vuurwerk worden ontstoken. VLAARDINGEN De Melis Sto- kelaan zal tot 5 januari tussen Geert Grootelaan en Vossiusstraat gesloten zijn voor alle verkeer. De noordelijke rijbaan var. de Van der Duyn van Maasdamlaan zal voor alle verkeer gesloten zijn tussen de Van de Spie gelstraat en Van Hogendorpïaan en wel van 27 december tot 31 maart 1968. Tot slot zal de Adriaan Pauwstraat tussen Van der Duyn van Maasdam laan en Van Limburg Stirumstraat van 2 januari tot 31 maart gesloten zijn, eveneens voor alle verkeer. Doordat maandag in de Vlaardin- gerstraat op de hoek van de Westvest de 58-jarige voetganger A. J. plotse ling de rijbaan overstak, werd hij aangereden door een bromfiets bestuurd door de negentienjarige G. W, J. van B. De bromfietser kwam met zijn voertuig te vallen. Bovendien reed nog de 22-jarige fietser J. N. tegen de omgevallen bromfiets aan. De wiel rijder kreeg geen letsel, maar de voetganger en de bromfietser werden elk met een hersenschudding in de Dr. Noletstichting opgenomen. Op de tweede kerstdag kwam zich. vrijwillig op het hoofdbureau van politie melden de 35-jarige bonfbe- werker L. F. C. wiens zaak in Schie dam is gevestigd, r. aar die zelf in Maassluis woont Hij had 35 bontjassen ter waarde van ongeveer 30 mille die zijn klan ten hem de afgelopen zomer in bewa ring hadden gegeven, verkocht De man was hiertoe gekomen, omdat hij in grote financiële moeilijkheden verkeerde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schie dam zal toetreden tot de „ge meenschappelijke regeling tot onder linge hulpverlening in geval vaa brand in de provincie Zuid-Holland". Door een bindende samenwerking op dit terrein wil men door deze rege ling een snelle en doeltreffende brandbestrijding in de gehele provin cie verzekeren. De kosten yan deelneming aan deze regeling zijn afhankelijk van het in wonertal en zullen naar de thans gel dende maatstaf voor Schiedam hon derd gulden per jaar bedragen. In dien het tot hulpverlening komt is de hulpverkrijgende gemeente verplicht aan de hulpverlenende gemeente een vergoeding te betalen, zoals die nader in de regeling is omschreven. Tot nu toe was het zo, dat de ■brandweerkorpsten van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen op grond van mondelinge afspraken tussen de commandanten bij het bestrijden van •grote branden eikaar wederzijdse hulp verleenden. Dit geschiedde met gesloten beurzen, waarbij een uitzon dering gold voor de assistentie door een Rotterdamse blusboot, waarvoor vijftig gulden per uur moest worden betaald. Daarentegen willen B. en W. het lidmaatschap van de Zuid-Hollandse Provinciale Brandweerbond met in gang van 1 januari opzeggen, nu de jaarlijkse contributie van honderd zestig gulden op tweehonderdtachtig gulden is gebracht. In de loop der jaren zijn B. en W. hoe langer hoe minder waarde gaan hechten aan dit lidmaatschap, omdat enerzijds de opleiding van het Schie damse brandweerpersoneel geschiedt door instructeurs uit eigen korps en anderzijds ook de brandpreventie door eigen personeel wordt uitge voerd. terwijl voor het verkrijgen van adviezen een beroep wordt ge daan op de Rijksinspectie voor het Brandweerwezen. het grootste gedeelte van het fust is een koper gevonden. Tenslotte werd het belangrijkste punt de verkoop van de veiling toegelicht. De verkoop yan een strook grond ter breedte van tien meter aan rijkswaterstaat was niet doorgegaan. Voor het gehele complex waren zes gegadigden. Met de hoogste inschrij ver is overeengekomen, dat deze drie maanden te tijd heeft om over aan vaarding van het complex te beslis sen. Ook moet worden geïnformeerd naar de vestigingsmogelijkheden, daar de grond niet voor andere dan voor agrarische en recreatieve doel einden mag worden gebruikt. De leden hadden nogal wat 'kritiek op de gang van zaken, maar de voor zitter en het bestuur waren van me ning dat gehandeld is in het belang van de leden. Bij de rondvraag werd nog meegedeeld dat bij verdroop de ledenrekening volledig kan worden uitbetaald. De omzet tot oktober be droeg zes miljoen, twee ton hoger dan vorig jaar. SCHIEDAM Zondagnacht moest de politie handelend optreden tegen een groep jongens, die in de Em- n.O'; aat ongeveer op de hoek van de Singel vuurwerk afstak, In een tele- fooncel hadden ze zogenaamde rotjes, geworpen. Ze boden hevige weerstand, maar werden daarna overmand en naar het politiebureau gebracht. Even later kwam de zestienjarige fabrieksarbeider F. C. eisen dat men zijn kameraden hun vrijheid terug moest geven, maar hij werd zelf ijl gesloten. Hij had namelijk zaterdagavond met de zestienjarige bijrijder A. M., de negentienjarige bijrijder A, J. C. en de zestienjarige bijrijder F. van W. in de binnenstad van Schiedam een meisje van zestien jaar in een personenauto meegenomen. Daarna had men. het meisje verkracht. Het kind kon ontsnappen toen het voertuig tegen een lantaarnpaal in de. Korte Singelstraat tot stilstand was, gebracht Het waren dezelfde jongens-* die zondagavond in de Emmastraat het vuurwerk hadden ontstoken. Het, viertal zit thans opgesloten .in het hoofdbureau van politie aan de Lan ge Nieuwstraat SCHIEDAM Het eerste heren-, zestal van de Schiedamse Volleybal Club heeft de laatste wedstrijd -in 1967 met winst afgesloten. De Schie dammers klopten SIGI 2 op 't nip pertje met 3—1 (14—16, 15—8, 17—15 en 1513). Heren 2 was vrij en heren 3 versloeg ZVC 3 met 30 en heren 4 kreeg met 13 klop van Hoogvliet. Het jongensjurtiorteam tenslotte ze gevierde met 30 over Spirit A. In tegenstelling tot denberen ver loor het eerste damesteam geheel on verwacht haar laatste wedstrijd van dit jaar. Na een goed begin, 1512 en 15—11 leek de overwinning zeker. De Schiedamse dames zakten echter ver terug en moesten, de drie volgende sets aan de Haagse dames afstaan (315, 1517 en 1015). Scorpio won derhalve met 23. De SVC-dames misten teveel serves, terwijl ook de' conditie geen 100 pet. Week. Dames 2 verloor met 31 van AMVJ 2 en deelde de punten (22) met Spivo, Dames 3 won met 31 van Spirit, doch het vierde verloor wederom, ditmaal met 30 van MVC uit Maassluis. Het 5e damesteam ■kreeg met 31 'klop van Paulus 2, doch herstelde zich keurig door een fraaie 31 overwinning op het Rot terdamse Hou Stand 3. (Van een medewerker) SCHIEDAM De voet balscheidsrechters, verenigd in de SSV, hebben voor januari weer een druk programma samengesteld. Na de nieuwjaarsviering op vrijdag 5 ja nuari volgt op donderdag 11 januari een spelregelavond met Lou van Ra vens als docent. Op donderdag 18 ja nuari komt de heer B. J. Venbeek, hoofdbestuurslid van de COVS, spre ken over „Scheidsrechteren in het al gemeen". Ten slotte op donderdag 25 januari de ledenvergadering, waar. als voornaamste punt de eventuele contributieverhoging ter sprake zal komen. Al deze bijeenkomsten zullen in de kantine van de v.v. Schiedam gehouden worden. CSLLEHiyR55TH,12 - HQEE EHHRSTK. TEl.010 -3«>ZZZI VlfiMDIHGtH' De Wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken is verhin derd om op woensdagen, 27 december en 3 januari a.s. spreekuur te houden; de Gem Inspecteur van het Onderwijs is verhinderd om op woensdag, 27 december spreekuur te houden. Schiedam, 22 december 1967. of een eend of in elk geval een Citroen. Maak zo voor delig kermis met de klasse vom Citroenen garage

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1