Visie van socioloog in stampvol Irene 111 Gemiddelde leeftijd is dan 85 jaar Wijkraad gereserveerd tegenover .wereldmarkt' heetmanm Vermindering aantal woningzoekenden Ijsbanen weer geopend Twee gewonden door gladheid op de weg Nog 1700 huizen voor Maassluis tot 1970 Kleine Wereldtoneel Hippo Campus m AGENDA AAN ttUJN m JMB Uitbreiding von gemeentelijk groen in 1967 KOE BRAK LOS Plannen nog te iveinig concreet Musis Sacrum in andere handen Vorig jaar 971 huizen klaar Burgerlijke stand Een poppentheater 7P Activiteiten NCVB WM mm Raad maakte olifant van kikkertje Televisie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoe ziet het culturele en maatschappelijke werk er omstreeks het jaar twee duizend uit? Hierover sprak dinsdagavond in de stampvolle zaal van gebouw Irene dr. A. J. M. van Tienen uit Den Haag, die verbonden is aan het .ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en be stuurslid is van een sociale academie. Clubhuis WAARDE EN NORMEN W VLAARDINGEN Opnieuw is het aantal woningzoekëndén iets teruggelopen. Per 1 januari stonden bij het gemeentelijk huisvestingsbureau 3.449 aan vragers ingeschreven en dat was zes minder dan per 1 dë- cember. 5>5 k'nndnag en morgen en dagelijks (Van een onzer verslaggevers) VL AARD INGEN De afdeling Rantsoenen van het bedrijf gemeen tewerken heeft het afgelopen jaar «pjored voor een aanzienlijke uit- hreidhiz van de groenvoorziening, rv. oppervlakte aan plantsoenen, dat w bedrijf in onderhoud heeft, nam vorig jaar toe met 4 ha tot totaal 125 h%e oppervlakte van de gemeente lijke gemeenschappelijke tuinen (38 hal de sportvelden (28 ha) en de "olkstuinen (8,5 ha, waarop 309 volkstuinen) bleef dit jaar ongewij- "hi 1967 zijn gereedgekomen de a-oen aanleg bij de landijsbaan aan de Broekweg, langs de Olivier van Noortlaan en de Maasboulevard en Wj verscheidene scholen: Dr. Albert Schweitzerschool Idenburgschool, Wielewaalschool en ds. J. D. de Stop pelaars chool. Verder kwamen gereed plantsoenen en groenstroken in de Westwijk, cen trum en Holy en het ophogen van gemeentelijke gemeenschappelijke tuinen aan de Lorentzstraat, As- sentraat, Meijersstraat en in de In dische buurt. Het bedrijf heeft in uitvoering de aanleg van het Erasmusplein in de Westwijk, groenaanleg bij 455 De Laatwoningen in Holy, diverse plantsoenen en groenstroken in West wijk en Holy, de aanleg van drie sportvelden aan de Zwanensingel en bet ophogen van gemeenschappelijke tuinen van de gemeente in de Bab- berspoider. In voorbereiding zijn een sportvel dencomplex tevens wandelpark aan de Zwaluwenlaan. de algemene be graafplaats in Holy-noord, uitbrei ding van de algemene begraafplaats Emaus, diverse plantsoenen en groenstroken in Holy-zuid en de vol tooiing van de groenvoorziening in de Westwijk. VLAARDINGEN Tijdens het los sen van een veewagen op het Delftse- veer brak dinsdagmiddag een koe los. Het dier vluchtte merkwaardig genoeg naar het hoofdbureau van politie. Op de binnenplaats van het bureau gleed de koe uit en viel tegen een inbeslag- genomen wagen, waarvan de koplamp werd vernield. De koe is vervolgens gevangen en naar de veewagen ge bracht. aar 2000 Er waren bestuursleden van be jaardentehuizen, ezinsverzorging, kinderbescherming, Rode Kruis. enz. Onder de aanwezigen bevonden zich ook mejuffrouw G. D. de Graaff, wethouder van onderwijs en culture le zaken en de heer M, Eijkenaar, wethouder van sociale zaken cn volksgezondheid. De spreker werd ingeleid door de heer Pijpers van de dienst Sociale Zaken, die zei dat dit een oriëntatie avond was van de cögrdinatiecom- missie van de dienst Sociale Zaken, die indertijd door de toenmalige di recteur, de heer Oostlander (in de zaal aanwezig) was opgericht. Zijn opvolger mr. Roelofcen heeft het werk voorxgezet. Doel van de commissie is de mensen meer inzicht te geven in de problematiek van het maatschappe lijk werk. De na-oorlogse ontwikke ling vertoonde een aantal geheel nieuwe aspecten. Er was zoveel ver anderd, dat men begreep alles met een nieuwe vormgeving te moeten (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Uitvoe rig is de wijkraad dinsdagavond in gegaan op de aanvraag van de recla me-studio Bijl voor het oprichten van een „wereldmarkt". Een defini tief besluit heeft de raad nog niet kunnen nemen, omdat hij het plan nog ie weinig concreet vond. De bedoeling is dat die markt zal komen aan de Strandweg, gedurende de maanden juli en augustus. De re clamestudio denkt onder meer aan de exploitatie van een restaurant, een kinderbewaarpiaats en andere nog niet nader omschreven mogelijkhe den. Er wordt zelfs gesproken over het inschakelen van verschillende ambassades. Voor de wijkraad zijn er geen fi nanciële consequenties aan verbon den. Wat dat betreft heeft de wijk raad dus geen bezwaren. Wel wilde de raad, om een werkelijk besluit te kunnen nemen, een meer vastomlijnd plan van het reclamebureau zien. Het antwoord dat Volkshuisvesting heeft gegeven op de vraag waarom er een huurverschil van twaalf gulden bestaat tussen twee ogenschijnlijk gelijkwaardige wo ningwetwoningen in de Hoek en Den Haag, kun de raad allerminst bevre digen. Volkshuisvesting heeft wel een onderzoek ingesteld, maar daar bij zijn teveel vragen overgebleven. Als één van de voornaamste oorzaken van het prijsverschil had men de la gere grondprijzen in Den Haag opge geven. Besloten werd bij Volkshuisvesting nadere inlichtin gen te vragen. Voor de plaatsing van een muziek tent zal worden geprobeerd een tus senoplossing te vinden. Men denkt een verrijdbare tent van de gemeente 's-Gravenzande te huren. Daarmee zal men een jaar lang experimente ren cm er een definitieve plaats te vinden. De besprekingen over het toe komstige clubhuis verlopen, volgens wijkraad voorzitter L-. van der Hou wen, goed. Over de financiën is ech ter nog niets bekend. "Wel zal aan het einde van de maand een schetsont werp en een kostenbegroting gereed komen. De verenigingen zullen zelf in ieder geval een kwart van de totale kost prijs op tafel moeten brengen. De gemeente verleent het overige kwart als subsidie en de rest zal uit lenin gen moeten wordmen verkregen. Het jaarlijkse Lunapark zal vol gend jaar worden gehouden van 12 tot en met 28 juli. Het nieuwe wijk raadslid dr. ir. A, J. L. de Lint is benoemd tot lid van de kampeercom- fflissie en tot plaatsvervangend lid van. de vleeskeurdngskring in het West land. Het verzoek van de heer J. A. M. van der Brule een terrein aan de Dangeweg voor zijn manege te mogen huren, gaf nogal wat stof tot praten. ■De raad had echter geen bezwaar, gelang het terrein niet voor andere doeleinden nodig is. Het terrein werd dan ook beschikbaar gesteld voor de Paardensport in het algemeen en dus ruet alleen voor die van de heer Van een Brule. In Rotterdam wordt hard gewerkt 2 an de voorbereiding van een nieuw gymnastieklokaal voor Hoek van Holland, dat dringend nodig is. Een voetpad naar plan „Oost" zal mis schien binnenkort worden gerea liseerd. De afstand van en naar het winkelcentrum zal daardoor aanmer kelijk worden bekort. Dit jaar zal de wijkraad bij de gemeente Rotterdam een verzoek in dienen voor de bouw van klein wo ningwetwoningen, waaraan grote be hoefte bestaat» aanpakken. De moderne aanpak vroeg ook om nieuwe impulsen. B. en W. hebben altijd met belangstelling het werk van de commissie gevolgd. Dr. "Van Tienen vergeleek de maatschappij meteen ingewikkeld toneelstuk met vele rollen. Bij maatschappelijk werk gaat hét erom zoveel mogelijk mensen te laten meespelen. Bij cultureel werk om de inhoud. Alle functies in de samenleving hangen aan een maatschappelijke kapstok. In de maatschappij krijgen deze functies steeds een ander decor. In de negentiende eeuw hadden de mensen veelal individuele beroepen. In de twintigste eeuw geschiedtdeze arbeid meer groepsgewijze, bijvoor beeld in abattoirs en broodfabrieken. De voorspelbare toekomst is een twijfelachtige zaak. In de negentien de eeuw dacht men er niet aan, dat men de maatschappij kon verande ren, thans, in de twintigste eeuw, meent men dat wel te kunnen. Men zal moeten rekenen met een grote bevolkingsgroei. In het begin van de negentiende eeuw was de gemiddelde leef tijdsgrens veertig jaar. Als men dus op vijfentwintigjarige leeftijd'trouw de, duurde zo'n huwelijk toch.slechts vijftien jaar. In het jaar tweeduizend zal de ge middelde leeftijd waarschijnlijk vijf entachtig jaar zijn en ais men dan op vijfentwintigjarige leeftijd trouwt, zuiien man en vrouw zestig jaar met elkaar kunnen doorbrengen. In het jaar tweeduizend zullen de meeste mensen een volwaardige schoolopleiding bezitten. De „domme massa" bestaat dan niet meer. De ar beidstijd zal niet zoveel minder zijn dan thans, namelijk achtendertig uur per week. Er zullen steeds meer mensen- agglomeraties komen. Ook zal er veel meer mobiliteit zijn, wat men nu reeds bij de jeugd ziet. -. Het gemiddelde loon zal ongeveer tweeëntwintigduizend gulden per jaar zijn. Typerend voor het jaar tweeduizend zal de voortdurende verandering van waarden en normen zijn. De wijkgedachte zal hoe langer hoé meer gerealiseerd worden. Men denkt daarbij aan complete wijkcentra voor medische hulp, maatschappelijk en cultureel werk. De toekomstige, ker kenbouw zal wellicht meer in ge- SCHIEDAM* Vodr' de ledeh van de afdeling Nieuwland van' de Neder landse christen vrouwenbond- woedt dinsdag 23 januari in de Magnolia Deikerk een demonstratie van elek trische huishoudelijke apparaten ge houden, verzorgd door Philips. Door deel te nemen aan een luistertest kan men een apparaat winnen. Aanvang half acht. Dinsdag 13 februari wordt in de Magnalia-Deikerk het jaarfeest ge houden. Dr. J. var, der Linden zal dan spreken over: „Wereldzending, én' communisme". Gasten zijn welkom. meenschapshuizen, geschikt voor godsdienstoefeningen, dan in de tradi tionele kerken worden gezocht. Bij een recent opinie-onderzoek bleek, dat de maatschappelijk werk(st)er bij het publiek hoog geno teerd staat, als nummer twee op de lijst. Nummer een is de dokter en nummer drie het onderwijzend personeel. Toch weet men bijna' nooit, waar men moet aankloppen. In de toe komst kan het informatiecentrum in een wijk hier de weg wijzen. Het kernprobleem bij het maatschappelijk, cultureel en recrea- tiewerk blijft het kapitaalgebrek. Men kan dit oplossen door belasting verhoging, een uiterst impopulaire maatregel, of het de mensen zelf la ten betalen. In het jaar tweeduizend zal dc cul turele creativiteit een centrale plaats in de maatschappij innemen. Na de inleiding was er een geani meerde en uitgebreide discussie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Binnenkort gaat ge bouw Musis Sacrum in andere han den over. De huidige eigenaar, de heer W. M. van der Most, exploiteert behalve Musis Sacrum tot dusver ook de Amstelbron èn de „Koeienstal" en te vens gedurende het zomerseizoen het restaurant van Bad Groenoord. De laatste tijd bleek dit te druk te zijn voor de exploitant. Hij ,gaat zich hu alleen met de drie laatstgenoemde zaken bezighouden. De exploitant van het paviljoen Kebhel in het Beatrixpark, de heer J, Dupuis, heeft Musis gekócht. De juiste datum van de overdracht is nog niet bekend. GELD WAARDEVAST BELEGGEN IN BRILLANT Heeft u er we! eens aan gedacht dat briliant a!s belegging zeer aantrekkelijke kanten heeft? Voor elke vrouw betekent het bezit van een sieraad met briliant niet in geid uit te drukken geluk. Economisch gezien is het een verstandige investering: briiiantstijgt meer in waarde dan het geld daait In tegenstelling tot veie andere objecten heeft het na jaren nog een hoge verkoopwaarde. Veel mensen zien verder ais een voordeel dat brillonten een compacte, makkelijk mee te nemen waarde vormen, die overal ter wereld eenvoudig kan worden verzilverd. Maar, zegt u, ik wéét zo weinig van briliant Een reden temeer om u tot betrouwbare experts te wenden. Wij testen elke briliant nauwkeurig op zijn kleur, zuiverheid, slijpproporties, gewicht afwerking en fluorescentie. BELANGRIJK! Bij aankoop ontvangt u al deze gegevens, vastgelegd in een certificaat met micro-foto's en diagrammen. Een dokument dat u volstrekte zekerheid verschaft over de waarde van uw steen! "Majesty" 2 grotere en 16 kleine brillanten 1875,- "FirstLady"! grote en 6 kleinere brillanten „Solitair ringen'* mëtl steen vanaf 3875,- 125,- edelsteenkundige f.g.a, diamantexpert g.La. LIJNBAAN 92 oostzeedijk 155-157, rotterdam SCHIEDAM Op de Horvathweg kregen negen automobilisten gisteren een bekeuring voor te hard rijden. Hun snelheden lagen tussen de 70 en 95 km. Van een drooglijn achter de wo ning van de familie K. aan de Dal tonstraat is gisteren een 'pon cho-mantel gestolen. Kapelaan S. C. Th. de Vette van de parochie St. Lodewijk ni Leiden is als kapelaan benoemd in de parochie St. Liduina en o.'l.v. Rozenkrans in Schiedam. VLAARDINGEN Deze week is begonnen met het houden van ver keerstellingen op het kruispunt Ke- thelweg - Burgemeester Verkadesin- gel - Anthony Knottenbeltsingel. De eerste twee weken wordt het verkeer geteld dat het kruispunt na dert, de volgende twee weken het verkeer dat het kruispunt verlaat. De grootste toename in de majind december betrof weer de aanvragers, die te klein behuisd zijn. Van hen werden 27 aan een grotere, woning geholpen, maar er kwamen 23 nieuw'e gegadigden bij, zodat nu nog 863 ge- SCHIEDAM Met het be oefenen van de schaatssport loopt Schiedam ook van het jaar weer niet achter. Reeds gisteravond werden de twee plaatselijke sproei-ijsbanen, Spieringshoek en Van Vliet aan de Stadhouderslaan) voor het publiek geopend. De be langstelling ervoor was enorm groot, al kwam die dan ook praktisch alleen van de jeugd. Vele honderden gingen aan de zwier op de goed ver lichte banen. Ook de kwaliteit van het ijs was goed. Bovenstaande foto werd ge nomen op de baan Spierings- hoek. SCHIEDAM Door de gladheid op de weg slipte dinsdag op lie Stad- houdersiaan een bromfiets, bestuurd door de 41-jarige elektrisch lasser C. L. V. De man viel en liep een hersenschudding en een vleeswond op. Hij werd in de Dr. Noletstichting opgenomen. In de Noordmolenstraat raakte het voorspatbord los van een bromfiets, bestuurd door de zestienjarige scho lier J. Z. Het kwam tussen de spaken terecht, waardoor de bromfiets óver de kop sloeg. De jongen viel en werd --met schaafwonden aan het gezicht en een hersenschudding in de Dr. No letstichting opgenomen. SCHIEDAM Geboren: Richard zv C H Kok: en L M Scheepmaker; Clska D dv H Rlppen en J H Boogaard. Overleden: G van Ingen ,95 wv G de Kleer; c F vink 75; A Kouwenhoven «3; H. J.van Fiaterink 74IB L Verdoes 73 ev C J Bruinhout: c Pasztjerik. 75 ev'C Hendriks: H H J Helnsbroek 7T wv J A van Lint; J J Meeder 93. zinnen wachten op het toewijzen van een groter huls. iNa .de categorie „te klein ber huisden" komen 749 gezinnen, die in een ongeschikte woning wonen. Ver der zijn er 632 gezinnen die in aan merking komen voor een nieuw huis, maar over voldoende woonruimte beschikken. Er zijn 399 aanvragers die in Vlaardingen werken en daar ook willen wonen. Op 8 januari waren in Vlaardingen 1.550 woningen in aanbouw. Van dit aantal worden 742 huizen in opdracht van particulieren gebouwd, 620 wo ningwetwoningen in opdracht van de gemeente en 188 woningwetwoningen in opdracht van een woningbouwver eniging. Vorige maand kwamen totaal 37 huizen gereed, namelijk 24 aan de Lepelaarsingel, vijf aan de Ernst Casimirstraat, zes aan de Gedempte Biersloot, één aan de Lorentzstraat en een bungalow aan de Engelbredht- laan. In december werd begonnen met de bouw van 134 huizen, alle eengezinswoningen in de wijk Holy. Vorig jaar kwamen 971 woningen gereed, namelijk 350 in. de particulie re sector zonder rijkssteun, 270 in de particuliere sector met rij'kssteun, 291 in de., woningwetsector in opdracht van dé gemeente en zestig in de wo ningwetsector in opdracht van een woningbouwvereniging. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het staat vast dat in Maassluis in de jaren 1968, 1969 cn 1970 ongeveer 1700 nieuwe woningen zullen worden opgeleverd. Ais dan over een periode van tien jaar de balans wordt opgemaakt zal blijken dat de gehanteerde beleidslijn over eenstemt met de in 1961 opgestelde prognose. Dit stelde burgemeester W. J. D. van Dijck gisteravond in zijn Nieuw jaarsrede, waarin hij een uitgebreide opsomming gaf van de ontwikkelin gen in het afgelopen jaar. Wat 1968 betreft verzekerde de burgemeester dat krachtige pogingen zullen worden aangewend financie ring voor de bouw van het zwembad in de Sluispolder-Oost te krijgen. Hij verwachtte dat in dezelfde wijk de aanleg van het tennisveldeneomplex in de komende maanden tér hand genomen zal kunnen worden. Met stelligheid verwachtte de heer Van Dijck de raad dit jaar ook, de plannen voor het nieuwe stadscen trum te kunnen voorleggen en hij hoopte dat de plannen voor de aanleg van de waterkering en de nieuwe haven concrete vormen zullen krij gen (zie ook elders): De heer J. van Hartingsveldt (a.r.) beantwoordde als nestor van de raad de rede van de burgemeester uitvoe rig. Wethouder ,T. Smit werd op advies van B. en W, gemachtigd óp te tre den als vertegenwoordiger van de ge meente bij de behandeling door gede puteerde staten van ëen beroep dat de Stichting Katholiek Onderwijs heeft ingesteld tegen het raadsbesluit waarbij onder meer afwijzend werd beschikt op een verzoek om gelden voor de aanschaf van een school-tele- visietoestel beschikbaar te stellen. Hieraan ging een kleine woorden wisseling vooraf omdat de heer C. vnn der Lelij (kath.) enigszins be ducht was dat de wethouder, gezien zijn andere opvatting over de wense lijkheid van' schooltelevisie dan de raad, niet de juiste persoon zou zijn om als gemachtigde van de raad op te treden. De heer J. Slagboom (soc.) zag in deze opmerking een „minderwaardig- héidsbrevet aan de wethouder", maar wethouder Smit zelf had dit geenszins beluisterd in de woorden van de heer Van der Lely. Hij vond (nog drie andere raadsleden droegen ook een steentje bij aan de discussie) dat de raad bezig was geweest van een kikkertje een olxefant te ma ken, De raad bevond de geloofsbrief van de heer M. Speijer in orde. Hij wordt benoemd tot raadslid in de va- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdag avond treedt Het Kleine Wereldto neel op in de Harmoniezaal in het kader van de Hippo Campusserie. Opgevoerd zuilen worden. Het boek Esther, een bijbelspel dat de Joden vervolging ten tijde van koning Ahasveros behandelt, en De koffie- kantate van J. S. Bach, waarin men vader Bach ziet kibbelen met dochter Luschen over koffie, al dan niet ge zond voor jonge meisjes. Jan Nelissen heeft het poppenthea ter Het Kleine Wereldtoneel opge richt in 1946 in de nog steeds bestaande Poesjenellenkelder te Maastricht. Jan Nelissen (50), geboren te Amsterdam, doorliep na zijn schoolopleiding de kunstnijverheids school te Haarlem en nam privélessen bij de beeldhouwer Charles Vos te Maastricht. Al spoedig kreeg het poppentheater van Maastricht een bekende naam, vooral door de politieke poppenkast, waarvoor Frank Brunklaus de teksten schreef. Deze politieke pop penkast was er <le oorzaak van dat Jan Nelissen in 1953 Maastricht moest veriaten. Het poppentheater werd toen ge vestigd te Amstelveen, waar de poli tieke poppenkast werd voortgezet in het Internationaal Cultureel Centrum te Amsterdam. Jan Nelissen maakte met zijn theater reizen in binnen en buitenland. In Leuven verwierf hij op het Internationaal Poppenspel festival een hoge onderscheiding. In 1956 speelde hij in paleis Soest- dijk met veel succes een parodie op de Gijsbreght van Aemstel. Op het gebied van kindervertoningen kreeg Jan Nelissen grote bekendheid door zijn improvisaties. Elke kinder voorstelling speelt hij dan ook heie- maal alleen. De teksten en verhalen worden niet genoteerd, maar spelen derwijs geïmproviseerd. Deze wijze van spelen is tegenwoordig praktisch uitgestorven. Kaarten zijn voor 2.50 verkrijg baar in het kantoor van de Harmonie en 's avonds aan de zaal. Houders van jeugdpslspoorten betalen twee gulden. Chr. Soc. Belangen: Aig. Fotoclub Schie dam, laarvergadering, 20; SBLO-sectie tur nen, vergadering, 20. StedeUjk Museum: Lezing over Eskimo cultuur". Musis Sacrum: SG Toneelwedstrijd, uit voering, 20. Irene: Ned. Ver. van Huisvrouwen, bij eenkomst, 14. Chr. Soc. Belangen: Retorica, spreken in het openbaar, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat S2, telefoon redactie: 263954. A- gentschap Schiedam: mevr. J. van Gog, Dr. Zamenhoistraat 139a. tel. 152490 (sok klachten bezorging). Alarmnummer politie: 20.40.66. Alarmnummer brandweer: «09123. GG en GD: 269290. Apotheek; C. Jansen, Swammerdamsingel 41, tel. 264917. kature van de heer J, van Rumpt (algemeen belang). De heer J. W. van 't Hof werd op eigen verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de Prins Bern- hardschool. Na een beraadslaging in gesloten vergadering werd in zijn plaats de heer H. Punt te Rijswijk (Z.H.) met twee stemmen blanko be noemd verklaard. Tenslotte werd besloten tot ver koop van een stuk grond bij de Kwarteliaan aan architect G. de Regt te Capelie aan den IJssel,waarop dertig eengezinswoningen zullen wor den gebouwd. "yORIGE WEEK hebben de Stich- ting „Kunst voor de Jeugd" en een groepje Rotterdamse kunste naars het programma bekend ge maakt voor' het jeugdfestival, dat nu al weer voor de zesde maal ih Rot terdam wordt gehouden. Ik "wil er vandaag nog wat meer van vertel- le'n, want het is wel van belang. In het verleden zijn deze festivals, vooral de laatste twee jaar, altijd enthousiast begroet, zowel door de deelnemers als kunstenaars. Toch zou de werkgroep willen zien dat het geheel met nog meer aandacht wordt bekeken, dat er uit deze ma nifestatie van alle mogelijke soorten kunst werkelijk kunstliefhebbers ontstaan. Dat moet wanneer men het pro gramma bekijkt zonder meer moge lijk zijn, er komen namelijk enkele groepsgesprekken, waaraan een groot aantal kunstenaars hun mede werking zullen verlenen, om enkele te noemen: de toneelspelers Eric Schneider, Luc Lutz, Bas ten Baten burg-en Robert de Vries, de schrij vers Adriaan van der Veen, Jan Wolkers- en Cees Buddïngh. Verder dé jeugdige dirigent van het Rotter dams Philharmonisch orkest," Edo de Waard en de bekende architect pro fessor J. H. v. d. Broek. Me dunkt dat met al deze mensen een interessant gesprek zonder meer mogelijk zal zijn, ook al is men niet zo van een bepaalde kunstrichting op de hoogte. Naast deze gesprekken zullen er tal van muziek-, toneel-, film en balletvoorstellingen ver zorgd worden gedurende de maan den februari, maart en april. Dit jaar zal vooral de jeugd uit de randgemeenten van Rotterdam wel kom zijn; voor hen immers bestaat er altijd nog veel minder mogelijk heid met de kunst in contact te ko men. De kosten van het festival, dat zowel voor scholieren als dé wer kende jeugd tussen 18 en 28 jaar, openstaat, bédragen slechts 25. In lichtingen kan men verkrijgen bij de Stichting kunst voor de jeugd, E.N.-gebouw, Coolsingel 6, Rotter dam, tel. 111.380, toestel 252. FVAT was dan al enigszins een lente-geluid. Het festival wordt gedeeltelijk gehouden op data dat het officieel al weer voorjaar is. Nog een ander teken dat het voorjaar gelukkig weer komt is het feit dat er hier en daar" lammetjes worden geboren. Ik zal me niet verdiepen in de vraag of dat vroeg is dan wel laat... Ik weet dat we nooit uit dat pro bleem zouden komen. Maar het feit op zichzelf is verheugend, meen ik. Dat het geen eenmalig geval is he- inner ik me van vorige jaren. Ook kwamen de meldingen uit diverse plaatsen in het gebied. Nee, agra rische lezers, u hoeft me niet alle maal op te bellen als er lammetjes zijn geboren! We kunnen ze toch niet stuk voor stuk met foto en al in de krant zetten, daar is geen beginnen aan. TJ mag bellen, natuurlijk wel, maar al le namen noemen gaat toch ook niet. Weest u er van overtuigd dat ik bijzonder blij ben met zo'n lente geluid. Het verwarmt de mens een bet tje. Want ook Jan Krant heeft eigenlijk liever dat het april is of mei...

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1