Vandalisme moet afgelopen zijn PTT-directeur dreigt de publieke hal te sluiten tmm 1 1 AGENDA tJJO Combineer bij Vlaer Koi uw bankrekening met'n spaarrekening (de rente hierop is 4%). DM JU mm VLAER KOL eer Volle zaal ga aan quiz van NCRV Rozenburg groeide hard in 1967 Weer advies vereist voor sport halplan Hl Flantinga VANTOOR nr\ s I if iSpaanse dansers boekten succes Veel ivoningen en scholen gebouwd Ontwerp is geivijzigd Nog negen man voor damtitel Een FIETS of BROMMER DE VARI Uw ideale keuken vindt u zeker bij a 9 L_) GARAGE -g -g 9 1 Nee nooit «fere-supergrote «n solide Staltassen één een: goedkoper "verkocht dan voor 18.95-»'en dat was reeds een zeer scherpe prijs! Daromes de» aanbieding een mirakel, want dan verkopen wij diezelfde supergrote reistassen - met extra versterkte riemen, Heksluiting met .slot en zijvak met rits —'vóór nog géén tientje. - (Van een onzer verslaggevers) OCHIEDAM Een ernstige vorm van vandalisme van de jeugd, dreigt een sluiting van het bijpostkantoor aan de Dieselstraat tot gevolg te hebben. De directeur van het Schiedamse postkantoor, de heer H. J. Reekers, neemt de zaak bijzondér hoog op en doet een ersntig beroep op de ouders om deze vernielingen tegen te gaan. Helpt deze oproep niet, dan overweegt hij de permanent voor het publiek toegankelijke zelfbedieningsruimte van de PTT definitief te sluiten. (indaag en morgen -i'i'i »!ijks I i courante maten, *t Is praktisch om vandaag-de-dag een bankrekening te hebben bij Vlaer Kol. Eén rekening waarmee u alle kanten uit kunt. Om er uw salaris op te laten storten (of andere inkomsten), contant geld op te nemen en voor het verrichten van ai uw betalingen. Een goed idee om deze rekening te combineren met 'n spaarrekening, waarop u periodiek een vast bedrag automatisch laat overboeken. Dat spaart u tijd en geeft u rente. Vanaf 4% per jaar, met dagelijkse renteberekening. Interesse? Vraag dan eens inlichtingen. Ook voor een beleggingsadvies, reisdeviezen, verzekeringen... voor al uw bankzaken bent u welkom bij Vlaer Kol. De bank waar uw rekening een naam draagt! ROZENBURG Burge meester H. Sloots heeft in zijn nieuwjaarsrede tijdens de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar ge wezen op de snelle groei van de gemeentel Op 1 januari 1967 telde Rozen burg 8160 f inwoners; op 1 januari 1968 was dat aan tal gestegen tot 9560. Restauratie Politiebureau n>. gierig ikuidé)^. SCHIEDAM Na drie complete ronden spelen voor het kampi oenschap van de „Damclub Schie dam" komt er enige tekening in de strijd. Voor de vierde ronde zijn nog gegen spelers over. Als het vervolg in hétzelfde tempo wordt afgehandeld, zal omstreeks eind februari de kam pioen van de Schiedamse damvereni ging bekend zijn. M,':" KEUKENCENTRUM CALLENBURGSTRAAT 74 - TEL.; 010-343193 - VLAARDINGEN onnERDAMMER Pagina 5 VRIJDAG 26 JANUARI 1968 Set bijpostkantoor in de Diesel- trsat waar de jeugd zijn van- Mime bot viert De muren zijn [ëfcalfcc met alle mogelijke schuttingwoorden. I iren ee n ge- in mde ser~K .aas® tin-S§ lijn rde Morgei» «m 9 uur begint de verkoop van deze lichtgewicht Ski) tassen, h zwart of cognac, voor Duur ran de Opruiming 18 januari tot 9 ftbmti CUn ui. of Khrlft. b«t. w De heer Reekers vindt het eigenlijk wel verwonderlijk dat deze ergerlijke vorm van vandalisme in Ideze nette, nieuwe woonwijk in het uiterste oosten van Schiedam voorkomt. Toch meent hij dat de schuldigen in deze omgeving moeten wonen. Om deze reden heeft hij ook de medewerking ingeroepen van de invloedrijke vere niging „Het Singelkwartier". De schade die bij de vernielingen is aangebracht, noemde de direkteur bijzonder groot, maar concrete cijfers wilde hij nog niet geven. Wel noem de hij de aard van vernielingen, in dit in IS64 geopende bijkantoor. Met stiften worden muren,- deuren Niet alleen makkelijk en prac- tiscb, neen ook bijzonder be haaglijkzijn deze Leacryi heren truien met col... warm. sportlef en juist iets voor deze tijd van *t jaar! Een bijzonder mooie, extra kwaliteit Leacryi, herentrui en met col van 24.95, fully fashioned kiezen onze klanten, morgen uit'voer nog géén vijf- tien gulden. Ctir. «ne. I car, soc. belangen: Ds. be Coq en kap. Veth., oec. bespreking, 20. |Mosis Sacrum: N.v. Gebr. Vincent, Jteeneelsavond, 20; KArcade: Federatie vlaardlngen. Kanarle- atoonstelling, 's avonds. |G«ref. Jeugdhuis: Chr. leesbibliotheek, widening, 14.30-16.30; "Arcade: Federatie Vlaardlngen; kanarle- entoonstelling. Gehele dag. .Arcade: Green, free en Amen Corner, pansen, 28: |Aula Stedelijk Museum: Ver. Vrienden, fesidentle Strijktrio, 20.15; Bot, Annazusterstraat 49: De Druiventros, linsavond, 20 j 1 cbr. soc. Belangen: Ver. Kethelweg, ïwsadering, 20: I Irene: Ceia, filmavond. 20: I pe Rank: Prema That's It. 20; ptljkcentnim Nleuwland: Watersport- jfw. ,.pe Schie", feestavond, 20: étnusij Sacrum: Pers. ver. Roml, feest pond, 2o. aKttantoor „De Rotterdammer". Lange JWcstraat 82, telefoon redactie: 263954. 'Agentschap Schiedam: Mevr. J. van Gof, f. Zamenhofstraat 139a, tel. 152400 (ook «enten bezorging). - Alarmnummer brandweer: 269123. «Alarmnummer poUtle: 2S4666. |GGenGD: 268290. iAPOtbcek: Apotheek Nleuwland. Dr. VVi- 'tutpleln 17, tel. 267532. „SCHIEDAM De Algemene kniedamse Kunstkring Ctiltura heeft ïwt het optreden van de Fiesta GIls- f* Da Siiva woensdagavond In het ?Md bezette Passage Theater een yciatant succes geboekt. Resta Gitana, het bloed-warme «est-der Spaanse Zigeuners, maakt zijn elfde toernee door geheel rederland. Het publiek kreeg origi- ?e'6 Flamenco kunst te zien. t De dansen werden in zes-achtste pst gebracht. Zang en gitaarmuziek wrside een eenheid met de dans. De Morgen om 9 uur begint de spe ciale verkoop .van de» Leacryi herentruien met col, de meest ideale kleding voor sport en vrije tijd, Iii alle courante maten, en In grijs, zwart,, beige enz. voorj Duur van de Opruiming 16 januari tot 9 februari CUn tel. efidrlp. bott. bekoorlijke La Gitaniila (21), geboren in Triana, de zigeunerwijk van Sevil- la was uitstekend in de zogenaamde Baile chico, de kleine vrolijke dans. Patro Soto (31) toonde haar fenome nale stemkwaliteit. Evenals bij La Gitaniila was het optreden van El Moro een spectaculaire one-man show. Stuk voor stuk bracht elk lid van de dansgroep een belevenis van in tens kunstgenot. Na het magnifieke slotnummer: Por Fiesta Y Terminal de Fiesta Gitana, waarbij het publiek voor de laatste maal een blik kon werpen op de fraaie, artistiek-uitge- voerde kleding van de dansers, volg de een warm applaus. en ruiten met de meest vieze schut tingwoorden beklad. Aan de buiten deur braken de jonge vandalen de knop af, zodat een dame die in de telefooncel aan het bellen was. zat opgesloten. Ook lieten zij grote hoeveelheden afval, zoals patatzakjes achter. Tij dens het telefoneren staan de onge wenste gasten met zoveel lawaai te gen het ijzeren rolluik te .trappen, dat „horen en zien" vergaat Van zelfsprekend komt het rolluik na de ze handelingen gehavend uit de strijd. Het urineren in dezelfde ruimte is een doodgewone „routine"-zaak ge- m UTRECHT, OUDE GRACHT 158, TEL 26351 ROTTERDAM, C00LSIN6EL 75, TEL 120126 BILTHOVEM, JULiANALAAN 4, TEL 2571 USSELSTEIN, UTRECHTSESTRAAT 62. TEL 2195 WOUDENBERG, VOORSTRAAT 23. TEL 1329 Bankiers anno worden en hetzelfde geldt voor het ontvreemden van asbakken en bord- automaat heeft men reeds eerder automaat heeft men reec"]; eerder moeten verwijderen, want ook deze was totaal vernield. Uit telefoonboeken worden bladen gescheurd of de hele boeken worden meegenomen. Verder treft men regel matig gebroken ruiten in de telefoon cel aan. Bovendien ontstaat niet zel den brandgevaar, wanneer met pa pieren pijltjes naar het verwar mingselement boven de automaten wordt geschoten. De brandplekken zijn daarbij al duidelijk zichtbaar, om van de tal rijke vernielingen van de overige au tomaten nog maar niet te spreken. Het is duidelijk dat dit zo niet langer kan doorgaan. De ouders kunnen aan deze vernielzucht van de jeugd een einde maken, zegt de direkteur. VLAARDINGEN Een volle Stadsgehoorzaal heeft donderdag avond sfeer gegeven aan de quiz „Zet uw vraag op het spel", die rechtstreeks is uitgezonden in het Steravondprogramma van de NCRV. Rond deze quiz had de christelijke radiovereniging een bijzonder aan- treffelQk programma opgesteld. Voor de pauze zong het massale Bussumse koor Pro Musica onder lei ding van Lex Karsemeijer een keur aan (zeer bekende) liederen, va riërend van het Largo van Handel tot Yesterday van de Beatles. Het koor opende met Hallelujah van Handel en bracht vervolgens het bij velen ge liefde Slavenkoor uit de opera Na- bucco van Verdi. Daarna volgden liederen uit de musical My fair Lady en The sound of music, die prachtig van toon de capaciteiten van het koor illustreer den. Kostelijk was de parafraze van „Dat gaat naar Den Bosch toe" van Lex Karsemeijer. Het koor besloot met het indrukwekkende „Land of Hope and Glory". Joop Stokkermans begeleidde het koor aan de vleugei. Na de pauze ging de Stadsgehoor zaal met quizleider Dik Bikker voor een half uur „de lucht in". Deze wedstrijd in wikken, wagen en weten ging tussen de Vlaardingse koppels Keyne - Veen en Spruijt - Van der Schaft. Het onderwerp was aard rijkskunde. Beide koppels wisten vele vragen goed te „plaatsen". Degene die de meeste fouten maakte was de spellei der, die zich ettelijke malen vergiste en zelfs de verliezer met de „over winning" feliciteerde. Hoe dan ook, Hans Spruijt en Pe ter van der Schaft, beiden gymnasi asten van het Groen van Prinsterer- lyceum, behaalden 55 punten. Voor elke punt kregen ze een gulden en daar bovenop nog 50. De heer Key ne (kantoorbediende) en de heer Veen (kweekschool hoofdakte) gingen samen met 61 naar huis. De Groen van Prinsterer- gymnasiast Hans Spruyt in actie op de NCRV-steravond (achter de microfoon). Links van hem spelleider Dik Bikker. Na dit steravondprogramma was het toneel voor de Spelbrekers, The Blue Diamonds, parodist André van Duin en het accordeonduo Les Deux Jeateux. Deze artiesten wisten het publiek in een ware feeststemming te brengen, zodat deze propaganda- avond van de NCRV een geslaagd sluitstuk kreeg. (Van een onzer verslaggevers) Hij noemde het verheugend, dat de bevolkingsgroei mogelijk werd ge maakt door een eveneens belangrijke stijging van de woningvoorraad. In het afgelopen jaar kwamen 511 wo ningen gereed. Ook op het gebied van de scholen bouw werd grote vooruitgang ge boekt. Als hoogtepunt noemde hij de opening van drie lagere scholen op 7 augustus van het afgelopen jaar, te weten één openbare, één hervormde en één rooms-katholieke school. De restauratie van de Korenmolen verliep door enige tegenvallers niet zo vlot als werd gehoopt. Verwacht wordt, dat het werk in april 1963 voltooid zal zijn. De vergadering hechtte goedkeuring aan een krediet van ƒ3700 voor de verlichting van deze molen. De eerste paal voor de 87 woningen in West is vandaag geslagen. Ofschoon hiermee niet de uitvoering van plan West een begin wordt ge maakt, betekent dat niet, dat er geen ander bouwterrein meer beschikbaar is. In de wijk Nieuw-Blankenburg ligt nog grond bouwrijp voor circa 225 premie- en vijftig vrije-sectorwonin- gen. Over de realisatie hiervan is nog niet veel bekend. Getracht wordt in 1968 een begin te maken met de bouw van 144 woningwetwoningen waaronder 108 galerijwoningen en 36 bejaardenwoningen inclusief een dienstencentrum. De bouw van een nieuw politiebu reau zal opnieuw door de rijksge bouwendienst in studie worden geno men nu overeenstemming is bereikt met de ambachtsheer over de prijs. Bij de behandeling van het voorbe- rei-dingsbesluit voor het bestem mingsplan Emmastraat verzekerde wethouder B. Lïevaart het raadslid dr.J. de Waard (ch), dat hierover uitvoerig overleg zal worden ge pleegd, ook met de bewoners van de ze straat. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Schaick (soc) naar de mo gelijkheid, dat op regelmatige tijden een controlerend geneesheer zitting neemt in Rozenburg, een wens, die de heer J. Molenaar (soc) on derstreepte. Op een vraag van dr. De Waard deelde de burgemeester mee, dat besprekingen gaande zijn over het ambulancevervoer van Rozen burg naar Rotterdam. vf9fonmne notw wn%! MET GÊHflRW OAZCH O KILLED -srcutfi. UïfiRPmCsSK® (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zal B. en W, moeten adviseren bij de plan nen voor de houw van de Vlaar dingse sporthal. De voormalige sport- commissie, die met het instellen van de sportraad is opgeheven, had het ontwerp goedgekeurd. De welstandscommissie heeft de bouwplannen echter gewijzigd. De heer J. van .der Linden vroeg voorzit ter G. Walstra of het aangepaste plan opnieuw een advies moet meekrijgen, maar nu van de spdrtraad. De heer Walstra antwoordde bevestigend. De heer D. A. van der Snoek wilde tijdverlies voorkomen en staande de vergadering een commissie benoe men, die B. en W. zou adviseren in zake het gewijzigde plan. De heer Walstra voelde daar niet voor. Tijdens de rondvraag bracht de heer D. Haddeman de bouw van de sporthal op het terrein aan de Floris de Vijfdelaan ter sprake. Hij vroeg de voorzitter de raad te willen mee delen in hoeverre de voorbereidingen tot de bouw zijn gevorderd. De heer Walstra antwoordde, dat de keus van de oude sportcommissie is gevallen op het serietype van de Nederlandse Heide Mij. De heer Walstra had gehoopt, dat nog deze maand de voorbereidingen zouden kunnen worden afgerond, waarna het plan ter goedkeuring in de gemeenteraad zou komen. Omdat de welstandscommissie bezwaren maakte tegen het ontwerp, dienden nieuwe tekeningen te worden ge maakt. Deze heeft de welstandscom missie inmiddels goedgekeurd. De voorzitter van de sportraad ver wacht, dat het sporthalplan zeer bin nenkort in de gemeenteraad' kan worden behandeld. s> C. den Boer heeft driemaal gespeeld en gewonnen en A. van Ot- terloo en J. J. van Kuyk zijn elk tweemaal in hef strijdperk getreden en lootten elk een ronde vrij. De uitslagen van de derde ronde zijn: B. Quist J. J. v. Kuyk 11, C. Korpel A. Risseeuw 20, D. v.d. Spek C. Sleeuwenhoek 20, herkansing: C. W. Sleeuwenhoek L. Vrijland 1—1, W. de Rond J. J. v. Kuyk 02, C. den Boer W. de Rond 2—0, W. C. Heuvelman L. Vrijland 11, J. Westerveld M. van Erkel 02, W. C. Heuvelman J. Westerveld 20, A. Risseeuw B. Quist 11. met dit embleem 18 door geleverd. Wij staan borg voor een GOEDE SERVICE. TK ben gek op gidsen. Nee, niet de welpenleidsters van de rooms-katholieke padvindersbewe ging (hoewel daar zeker aardige meisjes bijlopen) maar gewoon gidsen. Boekjes, die je ergens in wegwijs maken. In mijn werk ge bruik ik er dagelijks verscheidene, waaronder het bekende Rotterdamse Maasboekje ontegenzeggelijk de be langrijkste plaats inneemt, Zonder Maasboekje ben ik nergens meer, Maar eigenlijk rijn èlle gidsen be langrijk. Op het moment dat één be paalde gids mij helpt aan het gege ven dat ik zoek. is zelfs alleen die gids de belangrijkste. Dezer dagen heb ik mijn gidsen- plank weer met een exemplaar kun nen aanvullen, namelijk met de „Gids voor de gemeente Rhoon". Burgemeester J. Bos van Rhoon persoonlijk was zo vriendelijk mij een exemplaar toe te zenden. „De Botlek" in Spijkenisse heeft het ge maakt en ik kan u zeggen dat het boekje er zijn mag. De omslag, in de frisse Maassteüe- iijke kleuren, zet broedse zwanen in de gracht voor het in zonlicht ba dende ..Kasteel van Rhoon", wat ik een aantrekkelijke combinatie vind. Het doet mij denken aan de tijd dat ik als Rotterdamse schooljongen lange wandelingen op vrije woens- en zaterdagmiddagen pleegde te ma ken. Soms naar het Sterrebos in Schiedam, soms naar het bos van Rhoon. Om op die laatste bestemming even door te gaan: je liep eerst naar de voet van de Heuvel, waar het wagenveer je, voor ik geloof vijf center., naar Charlois bracht. De bootreis was op zich zelf al een be levenis. En had je eenmaal voet aan wal gezet,, dan zat je zo buiten de bebouwde kom op de Waalhaven, die je na een fikse wandeling de genoegens van het vliegveld deed beieven. Wilde je. op reis naar Rhoon, daarvan gebruik maken, dan moest je echt wel een hele dag nemen, want op een middag kwam je daar niet aan toe. Dan moest je kiezen: of het vliegveld, of het bos in Rhoon. Dat laatste betekende dan ook een glas ranja in het Wapen, en niet te vergeten... de speeltuin. "TJA, waar zo'n gids je al niet toe brengen kan, hè? Ik wandel niet meer naar Rhoon en ik drink geen ranja meer in het Wapen. Dat is er overigens nog wel, in te genstelling helaas, tot het bos. Schiedam heeft geen Sterrebos meer en Rhoon heeft geen Rhoons bos meer. Alleen maar een Bos Nee niet alleen. Rhoon heeft méér. Rhoon heeft (en nu vertel ik u van welke objecten mooie foto's in het boekje staan): moderne scholen, twee oude en één nieuwe, alle drie forse, kerken, een verrukkelijk doorkijkje op de Oude Maas en een plan voor een zwembad. Sinds kort heeft Rhoon ook een leuk hertenkamp, maar dat is nog zo nieuw dat het niet meer in het boekje kon. In de volgende gids komt het vast denk ik. Dan is er ook nog een indrukwekkende statie plaat van de gemeenteraad. Het is net een kerkeraad! Ik ben zo blij met dit boekje om dat Rhoon een van de gemeenten is waarvan ik eigenlijk zo weinig hoor. In Rhoon zijn ze niet zo erg mede deelzaam, als u begrijpt wat ik be doel. Het gemeentebestuur niet, maar ook de organisaties, kerken en verenigingen niet. Toch zijn er, zo in de gids te zien, heel wat. Enfin, wie weet, nu er één schaap, in de vorm van een gids, over de dam is volgen er misschien wel meer. Van de gids kan ik verder nog vertellen dat zij 56 pagina's telt, waarvan het merendeels met adver tenties is gevuld. Wat dat betreft is het boekje net een modern dagblad. En wat ik u ten slotte ook niet wil onthouden is dat burgemeester Bos nog nooit iemand heeft ontmoet die- zegt dat'ie zich niet prettig voelt in Rhoon. Logisch, dat zeg je niet te gen een burgemeester. Hoogstens te gen een dokter. Toch vind ik Rhoon een leuke ge meente En bedankt, burgemeester. Fijn dat u aan mij hebt gedacht! -i'?"''ogeni CITROEN vóór Viaardinpen vóór Vfaardingen - - "JV /VI aossluis e/f'örnstreken -^•^pGENOOHPiAA'N 139 - VLAARDINGEN TELV (O10).34.10 44/ na 18' u, (OIO) 3122 81 MAASLAND Op het postkantoor kan men voortaan voor geldzaken ook van 17 tot 18 uur terecht. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 9.30 - 12.30. van 14 - 15 en van 17 - 18 uur. MAASLAND De meisjes die met de Hemava-busjes aan de deur komen hebben In 1967 1300 opgehaald. LUXBOUw- b" ÖoTukeuken*

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1