Lente in het Beatrixpark f heetman m De Kluyver kampioen dammen Viaardingen Restauratie Dorpskerk Kethel wordt duurder Interlinie Kleurenfilm politie in première Van De Hoek tot Viaardingen Betegeling Liesveld verder doortrekken AGENDA AAN BUI J m iÊ ito Meer geld nodig voor Holy-zuid ROLEX Strijd met veel verrassingen Met Pasen nog geen diensten Per woning een parkeerplaats Spel Arthur Miller in Stadsgehoorzaal Voorlichting en werving Man (32) overleden tijdens werk Boekenexpositie over theologie boogaard TV, RE PAR ATI E M scheffer -n Jaarvergadering van Chr. Besturenbond Voorlichtingscursus huis-karweitjes99 Waterleidingen in De Lange Haven worden vernieuwd EXPOSITIE VAN STADSGEZICHTEN Jaarv ersïag 1967 In de Zuidbuurt s DB rotterdammer Verrassingen - SUBSIDIE KOELKASTEN. Ja/ damesmodes S N E LL E R E N BETER BIJ DE SPECIALIST EEN GOED BEELD Vandaag. en morgen en dagelijks Pagina 4 WOENSDAG 27 MAART io. m>*x m t<mw^ :"«nx ICR -■. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN -- B. en W. vra gen de gemeenteraad voor het bouw rijp maken van Holy-2uid een aan vullend krediet van anderhalf mil joen gulden. Tot nu toe is hiervoor ruim twaalf miljoen gulden beschik baar gesteld. Van dit bedrag was eind vorig jaar ruim acht miljoen gulden uitgegeven. XJit de resterende vier miljoen moeten de lopende werkzaamheden- worden betaald. Eind januari bedroeg het aantal gereedgekomen woningen, fr* Holy-Zuid 1682. Bij verscheidene; woningbouwcomplexen is een begin gemaakt met de groenaanleg. Om dit werk door te laten gaan is geld no dig. Verder dienen 'bij de in aanbouw zijnde 1500 woningen, waarvan naar schatting dit jaar duizend gereedko men, tijdig de definitieve bestrating voor rijbanen, voetpaden en parkeer ruimten te worden aangelegd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN xn het gebouw van de Vlaardingse Christelijke Besturenbond wordt dinsdagavond 2 april de jaarvergadering gehouden. Op de agenda staat onder meer het afscheid van secretaris P. Broek. Na het afhandelen ven de huishoudelijke zaken zoals verslagen van secretaris en penningmeester en het kiezen van een voorzitter, zal de heer J. Bijl aen de hand van dia's iets laten zien van Amerika. SCHIEDAM De lente is- aok ge komen in hef Prinses Beatrixpark. Dat is te zien aan de vele moeders die daar nu 's middags met kinderen in de zon rijden, maar het is ook te zien op de kinderboerderij waar het voorjaar voor nieuw leven heeft gezorgd. Op de foto hiernaast ziet men de zwarte dwerggeit, die eind vorige week het leven geschonken heeft aan twee geitjes en een bokje. In de geschiedenis van het Prinses BBeatrixpark was het de eerste keer dat een geit meer dan twee jongen wierp. De zogenaamde „boerengeit" van de kinderboerderij heeft twee jonge gei tjes gekregen en het schaap heeft een lammetje. Voor al dat jonge goed is veel bui tenlopen goed, maar de mensen van de Plantsoenendienst zijn daar wat voor zichtig mee, omdat de dieren nu een maal een onvoorstelbare aantrek kingskracht op het publiek uitoefenen. Kinderen gaan met de dieren sjouwen ?n dit heeft tot gevolg dat ze onrustig worden en niet genoeg meer vreten. De moeder-geiten raken dan ook van slag af en dat geeft allemaal narigheid. Voor de Plantsoenendienst is het nu een kwestie van bekijken: de dieren lopen zo veel mogelijk buiten, maar zodra het in het park erg druk wordt haalt men ze binnen. "Wie de jonge geitjes wil zien moet dus gaan kijken als het niet zo druk as. En zo lang ze nog zo klein zijn maar liever niet met de dieren spelen. Het ideale horloge voor op en in het water. Speciale Oyster kast, gegarandeerd waterdicht tof op 200 meter. Gegradueerde draaischijf waarop duikers in één oogopslag de verlopen tijd kunnen aflezen. Automatische opwinding door Rolex Perpetuai rotor mechanisme. Speciaal beschermde opwindknop. ROLEX SUBMARINER 490,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert gj.a. Lijnbaan 92 - Oostzeedijk iSS-15? TöL 1166 70 Rotterdam (Van ean onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting, Nieuwstraat 12, houdt een cur sus „kleine karweitjes in eigen huis". In acht lessen, 's morgens van half tien tot twaalf uur voor acht gulden en 's avonds van half acht tot tien uur voor tien gulden, kan men zich bekwamen op het gebied van onder meer gereedschap en het gebruik ervan, pluggen, boren, elektriciteit, witten, verven, vernissen, deuren en sloten smeren, gaten dichten en leer opknappen. Op deze cursus krijgt men het boekje „Eigenhandigheidjes" gratis. Men kan zich opgeven bij de stich ting Nieuwstraat 12 of tel. 254781. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De meer dan tach tig jaar oude waterleidingsbuizen in de Lange Haven tussen de Griffi oenstraat en de Korte Haven worden binnenkort vervangen. De buizen zijn voor een groot deel verroest en ver teerd en er is reeds, een .aantal lekka ges 'geweest. 'Het aanbrengen van de nieuwe buizen zal ongeveer zes we ken in beslag nemen. De gemeentelijke Technische Be drijven hebben aan de zaken die hier zijn gevestigd, een circulaire verzon den waarin wordt aangedrongen om' tijdens de werkzaamheden, gebruik te maken van kleine bestelwagens. Nadat de buizen zijn gelegd gaat ge meentewerken voor een nieuwe bestrating zorgen. burgerlijke stand SCHIEDAM Geboren: René zv M van Dille en E C van der Have. Robert zv L s M Coster en s M Ouwerkerk, Sharon, dv B J van de Wolfshaar en J F A llooden- burfr, Anthonlus N zv H J B Frehé en J van Hoek. Antonlus J zv Z Scheffers en M Worrlngen. overleden: A Ilraer 76, A de Ridder, 76. VLAARDINGEN Jan KL de Kluyver is sinds gisteravond de nieu we damkampioen van Viaardingen. Xn de laatste ronde speelde hij met wva«t tegen Niestadt, welke partij hij op gedegen wijze in winst omzette. Lange tijd hield Niestadt zich staande, maar toen hij eenmaal een sctójt achter kwam, was er voor de VDV-secretaris geen redden meer aan. De achterstallige partij tussen .Niestadt en Biel werd ook door Niestadt verloren. Van den Kerkhoff won van Ver meulen en plaatste zich daardoor als tweede met tien punten. Biel won van Van Veelen en bezet met 9 pun ten de derde plaats. Van Leeuwen won van Verburg. De eindstand luidt: i, J. H. de Kluyver, 12 punten; 2. D. v. d. Kerk hoff (10); 3- C. Biel (9); 4. J- Vermeu len (8); 5. J. J. v. Leeuwen (8); 6, W. F. Verburg (5); 7. W. H. Niestadt (4) en 8. C, W. v. Veelen met 2 punten. In de eerste klasse waren de ver rassingen niet van de lucht Van Woerden, die met een punt voorsprong de leiding had verloor vrij onverwacht van Boudewijns. Maar Mast, die wachtte op deze mis stap van de leider, verloor zelf van Lucassen en verspeelde daardoor Zelfs de tweede plaais. De derde verrassing was, dat Kor- ver zijn eerste overwinning behaalde op Smits. Alle zwartspelers wonnen an deze klasse, waar de eindstand luidt: 1. R, C. v. Woerden, 7 punten; 2. L. Boudewijns, 6 punten, maar wordt tweede prijswinnaar in verband met toepassing van het SB-systeem; 3. D. Mast (6); 4. X Lucassen sr. (5); 5. L. Smits (4) en 6. S. M. Korver met 2 punten. In de tweede klasse ging het er bijzonder spannend aan toe. Hier was liet Mechieisen, die de titel als het ware voor het grijpen had. Maar hij onderschatte het spel van Kllnge en gaf zijn partij bovendien nog vroeg tijdig op ook. Tom rook zijn kans weer, maar tegen Van der Mark kwam hij toch niet verder dan remise. Vos en Lu cassen jr. speelden ook gelijk tegen elkaar. Mechieisen en Tom eindigden bei den met acht punten en zullen drie beslissingspartijen spelen om uit te maken wie de beker in ontvangst mag nemen. Molenaar en Vos plaatsten zich als 3 en 4 met elk zeven punten. Van der Mark is vijfde met 5 punten, Klinge zesde met vier punten en Lucassen jr. zevende met drie punten. De prijsuitreiking is vastgesteld op dinsdag 9 april te volgen door de jaarlijkse gongwedstrijden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De restauratie van de oude Kethelse dorps kerk wordt ruim zestig mUle duurder dan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente had geraamd. Het werk neemt ook meer tijd in beslag dan men had gehoopt. -> - O'p 5 maart 1967 werd de laatste dienst in de kerk gehouden en sindsdien Is er een grote onder houdsbeurt aan de gang. De bedoe ling was het werk op een zodanig tijdstip te beëindigen dat met Pasen 1SG8 de kerk weer kon worden ge bruikt, maar thans is wel duidelijk dat dit er niet in zit. Er komt zeker nog een aantal weken bij. Een andere tegenvaller is dat de gemaakte kostenraming moest wor den herzien: Men. had een bedrag van 270.000 begroot, maar een nieu we raming spreekt van een bedrag van 332.000. Dat is 62,000 meer. Gerekend wordt op een subsidie van 178.000, die de kerkvoogdij overigens met een lening moet voor-financieren, zodat Hervormd Kethel zelf nog 154.000 op tafel zal moeten brengen. De kerkvoogdij heeft daar overi gens het volste vertrouwen in, want (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdagmiddag om vier uur wordt in Galerie De Graaff, Oude Kerkhof 20, een tentoonstelling van stadsgezichten geopend met aquarellen en tekeningen door Jan Goedhart, Charles J. Kemper, Maar ten Kemper, Ad Kikkert en Ed van Zanden. Bij de opening zal Charles J. Kem per de „Salon van de Maassteden" ter discussie stellen. De directeur van het Stedelijk Museum, J. Paalman, zal hierop ingaan. op 31 december van het vorig jaar had de (kerkelijke) gemeente met collecten, acties en giften al voor 106.000 gezorgd. Van de op het ogenblik nog lopen de acties wordt met inbegrip van de opb-engst van de onlangs gehouden „Heksenketel" ten minste 24.000 verwacht. Dit zou het eigen aandeel op 130.000 gulden brengen, zodat dan nog een bedrag van 24.000 ont breekt. Bovendien moet nog 28.000 op het verwachte subsidiebedrag worden geleend. De kerkvoogdij heeft aan alien die, in welke vorm dan ook, aan het voorlopige resultaat hebben bijgedra gen haar grote erkentelijkheid be tuigd. Zij sprak ook het vertrouwen uit er niet aan te twijfelen dat de nu nog ontbrekende middelen er zeker zullen komen. Vraag een exemplaar. van het zojuist verschenen jaarverslag bij uw bankier, of commissionair" of /end een briefkaart aan Int crumb!' NV. Internationale Bclegcjings Unie ,.lmor;imie,\ Postbus 617, Den Haag. - 9 VLAARDINGEN Maandagavond 1 april houdt De verzamelaar de maande lijkse ruilbeurs In gebomv Excelsior aan de Oosthavenkade S. De ruilbeurs is vanaf zeven uur geopend. (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN De gemeente streeft ernaar in de Zuidbuurt het aantal parkeerplaatsen uit te breiden tot de algemeen aanvaardbare norm van één parkeerplaats per woning. In dien de gemeenteraad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat, zullen binnenkort 234 parkeer plaatsen worden aangelegd. Hiermee is ƒ138.800 gemoeid. In de Zuidbuurt staan 1125 wonin gen zonder garages. Na de uitbrei ding van de parkeergelegenheid met 234 plaatsen zullen nog 467 parkeer plaatsen aan de Samuel Esmeij- ie voldoen. Met deze laatste uitbrei ding zal op een later tijdstip worden begonnen. Voorlopig gaat het om 125 parkeer plaatsen aan de Samuel Esmei- •arstraat, 80 aan de Prof. Rutgers- straat en 29 aan de Prof. Mekelstraat. De aanleg van parkeerstroken langs de diverse rijbanen zal worden uit gesteld tot het opnieuw bestraten van deze rijbanen nodig is. VLAARDINGEN Met de voorstelling „Van de brug af gezien" van Arthur Miller op woensdag 3 april in de Stadsgehoorzaal besluit het Vlaardings Kunstcentrum dit sei zoen. In het meinummer van de ver eniging zal het programma voor het komende seizoen worden bekend ge maakt. De Haagse Comedie speelt het Amerikaanse toneelstuk met Ko van Dijk en Annie de Lange in de hoofd rollen. De regie, is van Paul Steen bergen in samenwerking met Dolf de Vries. De voorstelling begint om kwart over acht. Woensdag 3 april bestaat er gele genheid tot het bespreken van plaatsen, namelijk van 10 tot 13 ..uur en 's avonds voor de voorstelling. Te lefonisch kan men kaartjes bestellen van 11 tot 13 uur onder nummer 340500. De prijzen bedragen voor leden zes, vijf en vier gulden. Niet-leden beta len een gulden meer en jongens en meisjes tot achttien jaar hebben toe gang tegen de halve prijs. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De eindexa menklas van de Groen van Prinste- rer-Ulo heeft vanmiddag de première beleefd van de fiim „Een etmaal Vlaardingse politie". Deze acht milli meter kleurenfilm, die amatenr cine ast en schoolhoofd VV. Veldkamp heeft vervaardigd, is gemaakt om het publiek een beter inzicht te geven in het werk van de politie. Bovendien hoopt men dat de film ertoe zal bijdragen mensen te werven voor het Vlaardingse politiekorps. Het is daarom dat deze rolprent, die een half uur duurt, een onderdeel vormt van de voorlichting aan exa menklassen van uloscholen. Vorig jaar hebben ongeveer drie honderd leerlingen van zeven scholen een bezoek aan het politiebureau ge bracht. Dit heeft tot resultaat gehad, dat verscheidene leerlingen zich heb ben opgegeven voor de politie-oplei- ding. Via de kleurenfilm maakt men, misschien voor het eerst, kennis met het bureau en later met commissaris van politie dr. C. N. Peijster, met hoofdinspecteur L. van Slooten en met de mensen van de diverse diensten. Men ziet hen aan het werk in het gebouw of daarbuiten. Er zijn opnamen van de voetbal lende jeugd, die van de rijbaan wordt gestuurd, beelden van overtre ders van de verkeersregels en van iemand, die de hulp van de politie inroept omdat zij de huissleutels is vergeten en haar woning niet bin- nenkan. Dit laatste karwei knapt de politieman wel heel simpel op door vla een geopend raam het huis bin nen te stappen. Dit laatste is dan tevens het schoolvoorbeeld „ter voor koming van misdrijven". Meer opwindend zijn de beelden van een inbraak, loos alarm bij een bank, winkeldiefstal, brand en het opbrengen van mensen onder In vloed. De situaties plus „verdachte figuren" zijn gefingeerd. De heer Van Slooten maakte het draaiboek en de heer M. J.Kettmann spreekt de teksten. Het geheel is voorzien van een luchtig muziekje. 9 VLAARDINGEN De heer A. Smit, chef controleur van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven, vertrekt met pensioen. Donderdagmiddag is er om vier uur een afscheidsbijeenkomst in Tri angel. Vanaf zes uur bestaat er voor ieder een gelegenheid de lieer Smit de hand te drukken. VLAARDINGEN De heer B. H. E. Wolfs, die onlangs is benoemd tot direc teur van de GG en GD, zal op 1 juni in dienst treden. Met ingang van SS maart is een arbeidsovereenkomst aangegaan met de heer J. Sachs als heilgymnast-masseur bij het flatgebouw voor bejaarden. 9 VLAARDINGEN Leden van Club in the Mood kunnen zaterdag volop dansen in gebouw Muzanda, The Smogtown Jazz band verzorgt de muziek. De kaartverkoop begint 's avonds om kwart voor acht aan de zaai. Lidmaatschapskaarten kosten 1.50. 9 maasland Uitslagen onderlinge schietwedstrijden S.v. Maasland. Korpswedstrijd op basis van 56 punten: H. van Woerden 37, C. Dekker 48, M. C. verploegh 40, G. Moerman 42, Fr. v. d. Wel 39. M. P. Hanemaaijer 48, A. Moerman 41, IJ. Boekestijn 40. F. van Buuren 39, J. Hanemaaijer Jr 46, S. Verkade 40, J. van 2 \vi en en 44, A. van Staalduinen 42. J. W. Groenewegen 48, J. Xleiwegt 41, F. Boe kestijn 39, F. Kalkman 39, P. v. d. Po! 49, Fr. van Staalduinen Wzn 48, A. J. v. d. Pol 44. C. Klein Hesseiink 46 en J, J. van Buuren 42 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: H, van Woerden 28. G. Dekker 28, A. Korpel 30. M. C. Verploegh 27. G. Moerman 27, Fr, v. d. Wei 25, M. P, Hanemaaijer 30, A. Moerman 25, ij. Boe kestijn 27, p, van Buuren 24, J. Hanemaai jer Jr 28, S. Verkade 24. J. van Zwienen 28, A. van Staalduinen 2e, j. w. Groenewe gen 30, j. Klelwegt 27, p. Boekestijn 27, p. SCHIEDAM Tijdens zijn werk zaamheden In een in aanbouw zijnd flatgebouw van Muys De Winter in Groenoord is dinsdag plotseling overleden de 32-jarige metselaar J. Verhaar uit de Dr. Kuyperlaan. De man was getrouwd. Kalkman 26, P. v. d. Pol 25, Fr. van Staalduinen Wzn 29,'A. J. v. d. Pol 19, C. Klein Hesseiink 29 en J. J. van Buuren 29 punten. 9 maasland over het onderwerp „Jezus iijden van ons lijden" spreekt zon dagavond 19 uur in de hervormde kerk ds. Duisterhof uit 's-Gravenzande. De begelei ding van de gemeentezang Is in handen van de bazuingroep „Eendracht maakt macht" uit Maasdijk, onder leiding van J. A. v. d. Berg, 9 VLAARDINGEN De heer K. V. d. Boogaart heeft een bouwvergunning ge kregen voor een bungalow aan de Graaf Adolflaan in Holy. De heer G. J, Trooster ontving een bouwvergunning voor een houten paardenstal ten noorden van rijksweg 33. 9 SCHIEDAM Dinsdag kregen op de Horvathweg 's morgens tussen 8 en 2 uur twintig automobilisten een proces-verbaal; 's avonds tussen 7 en 10 uur kregen nog eens tien automo bilisten een procesverbaal wegens overtreding van de maximum snel heid. Zij hadden tussen de 70 en 94 km gereden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het voetgangersgebied van het winkelcentrum '1 Lies veld moet worden doorgetrokken tot C&A, Van Haren en de Hema. P.v is de mening van burgemeester en wethouders. Gebleken Is dat het tvi kelend publiek het oversteken van de Kuiperstraat lastig vindt. Bovendien willen de drie winkelbedrijven meer bij 't Liesveld worden betrokken. Wanneer het tegelgeblcd wordt doorgetrokken, moet de Kuiper straat worden afgesloten. Het college vraagt de gemeenteraad voor het plan een krediet van 24.325. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Gemeente Bibli otheek houdt momenteel een boeken expositie, die voor een groot deel in het theologische vlak ligt Met Pasen in het zicht (14 en 15 april) krijgt de tentoonstelling ook meer reliëf. Men vindt er onder meer: Prof. Dr. P. J. Roscam Abbing, Actuele uitdagingen aan de Christenheid. Over vragen -"e door onze tijd aan het christendom ter beantwoording worden voorge legd. Arne Falk Ronne, In het voetspoor van Paulus. Verslag van een reis langs de plaatsen, waar Pau lus geleefd en gewerkt heeft. Arthur Vogel, Het nieuwe christe lijk tijdperk. Dr. A. van Selms, Le vend verleden, een zwerftocht door Noord-Israël, G. C. Anawati e.a. Mis sionaire wegen voor morgen. Dym- phna Motis, Aandacht voor Evange lie en Wereld. Dr. J. Bult, Bijbel en evolutie. A. T. Besselaar e.a., Korte commentaar op de Nederlandse Ge loofsbelijdenis. H. Zahmt, De histori citeit van de Evangeliën. Th. C. de Kruijf, De hinkende mens. Gedachten over mens en God. Dr. Rudolf Boon, Een afgeschrevens zaak? De pro testantse kerken in Nederland. SCHIEDAM Uit de personen auto Van de heer A. J., is een zwart lederen tas met gereedschap ter waarde van ƒ125 gestolen. De wagen stond in de 'Kreupelstraat CfitLCNBUPCSTR fZ' HOEK EMHSSTP -J£UlUi:.5<;2ZZ! neproiWtn Schladamsswsg 57s - Tel. 343378 Viaardingen Schiedamseweg 41 -,V'. ïy'i Indien u 'x morgens voor 9 uur aan Boogaard uw T.V.- reparalie meidt, dan heeft U gegarandeerd dezelfde avond weer Reparaties i contant Tij LEF OP N TECH N. Dl ENST (RA DIO-T.V.) 34 600 O Belangen: Fotoclub, bljeen- N.C.v.B.-centmm, Chr. Soc. komst, 20; Geref. Jeugdhuis paaswijding, 20. Wijkcentrum: Watersportver. ledenvergadering, 26. De Schle. sporthal Margriet: De Ooievaars, s&ort- bijeenkomst voor invaliden. 20; Arcade: Leger des Heils. concert, 20; Chr. Soc. Belangen: vergadering, 20: Irene: Oec. Raad van Kerken, openbare vergadering, 20; C.J.V.-gebouw Lange Haven; 129. S. G. jeugduitwisseling, contacts vond, 20. Agentschap „De Rotterdammer", mevr. J. van Gog, Dr. zamenhofstraat 139, tel. 16.24.09 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 26.91.23. Alarmnummer politie: 26.46.66. Apotheek: Westendorp, Parkweg 207, tel. 26.76.74. GG GS: 26.32.90. ze hebben met me b. <fteü Naar aanleiding van jjjV „schotstukkie" over de zo j ur.mcr- lijk ingekorte middagpauze van fe ambtenaren. Laat nu niet eens de iiüorterif m'n aandacht hebben getrclb-," maar vooral het werk dat de diusJc- doende chefs van de betnU;7 ambtenaren te doen krijgen ami"be samenstellen van de rapporten (,yt deze verkorte middagpauze. Er. nl, te vergeten de wethouder, c«a 4 'j rapporten moet doorlezen. Tv-n sim' de commissie die tot taak krijgt i al die natuurlijk niet met eikand overeenkomende rapporten een tor clusie te contrueren. Tegenover dat alles is het test, cT; ambtenaren voortaan maar een baT uur mogen middagmalen' in plasj van drie kwartier, maar een leschilletje. Een fluitje van cnf zeggen ze in Rotterdam, Een goedhartige ambtenaarsvrc wilde in een briefkaartje vel r delijden weten, hoe lang broodje dat ik tussen m'n werk r i; eet, in m'n la ligt. Mevrouw, zorgzanje handen ken dat broodje klaar, voorzier van het nodige beleg en deen j een goed sluitend plastic doosje gebeurt iedere ochtend vcordr mij naar de redactie van „De terdammer" spoed. - - Ik verorber enkele ure. dantes mijn broodje met beleg en «eKs en ik gevoel me niet minder dar. un man, die in het ambtelijke restau rant zich een half uurtje mag terug trekken. Vermoedelijk nuttigt hij daar een broodje dat met zorg en liefde voor hem hebt klaarge maakt. Dat ik er geen bordje bij heb, is mijn eigen schuld: als ik er de kan tine één vraag krijg ik het meteen. Een evenzeer goedhartige ambte naar belde mij op met de medede ling dat wat ik deed in strijd was met de bepalingen van de arbeids inspectie. Laat die man me juist opbellen in de tijd dat ik aan m'n broodje knabbelde. Laat ik de slap pe lach krijgen. Laat ik me nou in m'n hapje brood verslikken |£TJK, als „De Rotterdammer" laat in de middag de deur uit gaat, kan die hooguit de abonnees in het centrum van Rotterdam bijtijds bereiken. Maar „De Rotterdammer" wordt gelezen in Zeeland, Noord-Brabant, tot in Gelderland es andere delen van het land toe. Het kost uren reizen met auto of trein om daar te komen. De enige manier om de abonnees daar naar behoren te bedienen is een editie te maken, die al om een uur of half twaalf de deur uit gaat. Een tweede editie gaat een half uurtje later de deur uit, en zo vervolgens. De laatste editie verlaat ons ge bouw laat in de middag. Al die edi ties het zijn er zelfs negen! zien er een klein beetje anders uit, want de lezer in de Rotterdamse binnenstad interesseert zich niet voof een kuikenfokkerij in Druten en een lezer in Bergen op Zoom in teresseert zich niet voor een klein ongeluk in Rotterdam. Dat betekent, dat het tussen de middag net de drukste uren van de dag zijn en dat geen van mijn colle ga's of ik er dan uit kunnen om een half uurtje in de kantine te zitten, hoe gezellig je daar overigens wordt bediend. Als u eens bij ons komt kijken zal ik u onze kantine wel laten zien. Overigens kreeg ik een telefoontje van een ambtenaar, die het tussen de middag ook heel druk heeft en die doorgaans gewoon tussen zijn werk achter z'n bureau zijn boter- lisiïi cct. Wie (lat is, zai ik niet zeggen, want dat is, vooral met het oog op het feit dat deze ambtenaar de be palingen van de arbeidsinspectie daarmee overtreedt, mijn beroepsge- heim. Waarmee ik maar wil zeggen, dat ik zeker niet de ambtenaar in_ziJn algemeenheid zie als iemand die M verhouding tot het bedrijfsleven minder werk verzet. Ik weet wel beter. Ik heb per telefoon vaak genoeg 's avonds laat contact gehad met ambtenaren die dan nog thuis gebogen zaten over meegenomen stukken...

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2