Demonstratie „arm-rijl zonder incidenten Polyether matrassen Leids Zolder Cabaret oo -boekenfeest" 217 Jongens en meisjes gezocht voor Vroom Dreesmann's nieuwbouw in Viaardingen Publiek enthousiast over Doelen-orgel JtoUcróatnmtt Vandaar Protest van kerkelijkepolitieke en culturele organisaties Felle strijd bij damkampioenschap Mitvangstcentrum op Krabbeplaat Auto over de kop, 2 gewonden DE KLERK&ZN GSS heeft nog een kans op promotie MAASKANT BEHANGSEL &\1 A zonneschermlinnen met alleen maar goede eigenschappen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Onder het motto „Ons berusten is hun ver rekken" is zaterdagmiddag in Viaardingen een protestmars ge houden met spandoeken en foto's, die de onrechtvaardige tegen stelling tussen rijke en arme landen aan de kaak stelden. Het bijzondere van deze demonstratie was, dat tien organisaties van zowel politieke, culturele als kerkelijke aard zich met de voor bereiding hebben belast. Discussie Couwenberg Spits en spotziek ♦wtJaa— dubbeibrede japon-en roKst POTTERDAMMER MAANDAG 1 APRIL 1968 Een extra aanbieding zonne- schennlinrien, op de tweede etage In onze Camping-afdeling, Icomt juist van pas, nu het zonnetje weer menens wordt! Zonneschermlinnen, voor het maken van windschermen, strand- en speeltentjes voor de kinderen, zodat U meer kunt «ehieten vaii Uw plekje in de zöh. Zonneschermlinnen, in leuke gestreepte uitvoering, bijna 140 em breed, nu. per meter voor nog géén twee gulden. (Van een medewerker) SCHIEDAM De strijd om het dam kampioenschap van Schiedam is vrijdag avond bij de Damclub Schiedam voortge zet. De tweede voorronde -liet een felle strijd zien. Evenals bp de eerste avond was het een drukte en een zich verdringen In de (te kleine) zaal van de Be the! kerk, waar de Damclub Schiedam Is gehuisvest. De meest spectaculaire partij was die tussen J. Bo gerd en C. W. van Dam. Bogerd behaalde twee stukken winst en leek regelrecht op een overwinning af te gaan, maar Van Dam kon via een kleine kans tot remise komen. De heer Eisseeuw deelde mee, dat zij die niet tot de eindronden zullen doordringen, via een verliezerstoernooi kansen krijgen op extra prijzen, waardoor de dammers na drie weken niet uit elkaar zullen gaan. De uitslagen van de tweede ronde lui den: Groep A: C. W. Sleeuwenhoek B, Kemner uitg., J. Bogerd C. W. van Dam 1—1. Groep B: F, Pauw R. w. de Vries 0—2, Th. v. Es A. J. Kouwenhoven 1—1. Groep C: D. v, d. Spek H. v. Bladeren 2—0, W. de £ond A. D. Kinnegen 0—2. Groep D: L. J. Snel B. Quist 0—2, C. den Boer P, Bokkum 2—0. Groep E: L. Breevoort R. Nijhuis 2—0, P. Landsber gen A. v. Otterloo 0—2. Groep F: W. Vrijland J. J. v. Kuyk 1—1, F. de Koning B. v. Duikeren 0—2, ROTTERDAM Het dagelijks bestuur van het recreatieschap Brielse Maas is voornemens op de Krabbeplaat in Rozenburg een ge bouw te laten plaatsen waarin offi ciële bezoekers en gezeiscbappen kunnen worden ontvangen. De be hoefte daaraan is gebleken- na met het gereedkomen van. het recreatie plan niet alleen het aantal recreanten maar ook het aantal „bezoekers", toe neemt. Aan het algemeen bestuur van het recreatieschap, dat maandagmiddag 8 april in het gemeentehuis van Rozen burg vergadert, is voorgesteld op de plaats waar vroeger een houten keet stond (het kantoor) een pxefabopstai in houtbouw te laten verrijzen. Het gebouw krijgt een ontvangstruimte van ongeveer 30 m2 met daarvoor aan de rivierzijde een galerij van vijftien m2. Verder komen er een en treeruimte, een-keukentje en een toi letruimte. De bouwkosten worden op f 20.000 geraamd. Verder vermeldt de agenda een voorstel tolt voorfinanciering van de aanlegkosten van de nog ontbrekende gedeelten van het provinciaal rijwiel pad aan de noordoever van de Brielse Maas, waarvoor een krediet van 260.000 wordt gevraagd. Dit bedrag kan later van de provincie worden teruggevoerd. De Algemene verordening van het recreatieschap ondergaat een wijzi ging die voornamelijk verband houdt met de bepalingen voor het gebruik van ligplaatsen voor schepen aan de Brielse Maas. Speciaal aanbevolen voor vacantie-bungalows, cam pings en als matras voor kinderen en tieners. Interieur van polyether 10 cm hoog, bovenblad (met siersteek geborduurd) op polyether-afdeklaag. Over trokken met prima effen damast in bleu,ivoorof geel. De damast is afwasbaar en brandvrij. Zowel interieur als overtrek zijn bestand tegen elke klimaatsinvloed. Uitsluitend in de maat 80 x 190, nu voor spe- ciale weektop- CC perpn'js Vtfs De protestmars Is zonder incidenten verlopen. Een aantal politiemensen, onder wie commissaris dr. C. N. Feys- ter, toonde belangstelling toen de stoet zich bij het startpunt op het Liesveld- viaduct formeerde. Deze belangstel ling vzas niet alleen gericht op het aan tal deelnemers van deze eerste pro testmars in Viaardingen, maar meer nog op het meegevoerde protestmate riaal. Nauwlettend werd toegezien op mo gelijke anti-Johnsonborden. Wat dat betreft hebben de tien samenwerken de organisaties zich strikt aan de af spraak gehouden: de demonstratie wordt niet voor andere akties mis bruikt. De tien zeer gevarieerde organisa ties zijn: de Anti Revolutionaire Jon geren Organisatie, het aktiecomité Stront aan de knikker, de Centrale Ge reformeerde Jeugdraad, het Marxis tisch Leninistisch Centrum Nederland, de kunstenaarsgroep VL. 65, de Inter kerkelijke Jeugdvereniging, de Her vormde Jeugdraad, de PvdA-jongeren, de Jeugdsociëteit Club Salut Les Dia bles en de PSP Vlaardingeri. Het aantal deelnemers was bene den de verwachting: ongeveer zeven tig mensen deden mee. De jeugd was sterk vertegenwoordigd. Behal ve het spandoek „Uitbuiting is zelf moord" werden door de NOVIB ter beschikking gestelde foto's meege voerd. Deze foto's van hongerende mensen stonden schrijnend in con trast met reclame-affiches van ons overdadig voedselpakket. Na afloop van de protestmars was er'een discussie in de sociëteit van CSLD. Sprekers waren gereformeerd predikant ds. J. Lever en N. Schre- >vel van het Marxistisch Leninistisch Centrum Nederland, De heer R. Pla teel, voorzitter van de Arjos in de pro vincie Zuid-Holland had de leiding. Ds. Lever zei „als stem uit de kerk" dat de term „ontwikkelingshulp" een discriminatie is en onchristelijk. Rijk dom is geen recht, maar een plicht tot dienstverlening. Hij citeerde: „Zolang rijke landen hun rijkdom als een recht beschouwen, zullen arme landen hun wraak als rechtvaardig zien". Naar zijn mening moet daarom van ,,ont- wikkelingsdienst" worden gesproken. De predikant hield een vurig plei dooi voor de mentaliteitsverandering. „Armoede laat zich niet doodzwijgen. Gods aarde is voor alle mensen en de wet van de Liefde gebiedt, dat ieder een gelijkelijk daarvan de vruchten plukt". Hij zei dat in de kerken een niet meer te stuiten mentaliteitsver andering gaande is. Het gevaar van demonstreren is naar zijn mening het opzetten van een grote mond, hetgeen onderdoet voor het verrichten van een kleine daad. Na tuurlek is een oprecht protest op z'n plaats, maar niet zonder materiële offers. „Met een grote mond overtuig je weinigen en je overschreeuwt je zelf". De heer Schrevel zag het ontwikke lingsvraagstuk niet zo problematisch als ds. Lever. Een land kan pas in ontwikkeling komen, wanneer de ar beid dat land zelf ten goede komt. Het grote probleem is volgens hem, dat het verschil in produktie en consumptie verdwijnt naar de hoofdsteden van im perialistische landen. Na deze inleiding ontstond een leven dige discussie, die met een klein in cident begon. Als eerste stond een vrouw op, die zei namens Jezus Chris tus te spreken. Zij eiste een discussie over de onderdrukte christenen in Rus land. Toen dit als „buiten de orde" werd afgewezen, hield de vrouw haar eigen kleine demonstratie door de volle twee uur van de discussie te blijven staan, Mr. L. A. Struik, voorzitter van de KVP-fractie in de Rotterdamse ge meenteraad, naar aanleiding van de tijdelijke? uitsluiting van mr. Couwenberg, voorzitter van het DCN, uit het fractieberaad: „Ik kan nu nog geen commentaar geven. Eerst zullen we een bespreking moeten hebben met mr. Couwenberg. Ik verwacht ook, dat mr. Couwen berg in de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad een verklaring aflegt,omdat hij dat indertijd, bij zijn optreden namens het Democra tisch Centrum Nederland, cok heeft gedaan. Van de uitslag van het gesprek met mr, Couwenberg zal afhangen of hij weer aan het fractieberaad zal deel nemen. Gezien zijn verklaringen van nu acht ik een constructief gesprek zeer waarschijnlijk". Over de toekomstige verhoudingen binnen de KVP-fractie in de Rotter damse gemeenteraad zei mr. Cou wenberg ons: „Ik ben bereid, zo spoedig mogelijk met mr. Struik te praten en de, moeilijkheden in de Rotterdamse fractie zo snel mogelijk op te lóssen. Vanzelfsprekend wil ik constructief blijven meewerken aan het werk van de fractie". MbMMcomflete woninginrichting BINNENWEG, BEUERCANDSELAAN MTTEBMJtó>al H*Aa/U)liE(S!nVltSSl!IGSIJHOOR!WeUEB (Van een medewerker) SCHIEDAM Door een verdiende 30 zege op Onit heeft GSS alsnog promotiekansen gekregen, aangezien dit seizoen twee voetbalclubs naar de tweede klas promoveren. (Voor de stand zie sportpagina's.) De wedstrijd tegen Onit werd een eenzijdige vertoning, omdat de Schie dammers het grootste deel van de strijd het heft in handen hadden. Voor rust scoorde Wessel 0I en Ka- ol 02. In de tweede helft slaagde Snijder erin om een kwartier voor het einde de stand op '03 te bren gen. GTB heeft het Berkel moeilijk ge maakt en uiteindelijk keerden de ge meentemannen met een 11 punten verdeling huiswaarts. Voor rust kwam GTB op 01 en keeper Rixoort bofte toen Van der Torre een strafschop voor Berkel miste. In de tweede helft volgde een geweldig offensief van Berkel, dat resulteerde in de verdiende gelijkma ker, die op naam van Hogebrugge kwam. 140 cm breed Morgen begint in onze Camping afdeling, 2e etage, de verkoop van dit zonneschermlinnen (ook voor eenvoudige zonweringen) '138 cm breed, in blauw-oranje- geei gestreept, voor een studentikoze inslag. De medewer kenden studeren nog. Het repertoire van zaterdagavond bestond hoofdzakelijk uit spitse en ook wel spotzieke liedjes, amusante eh fijnzinnige gedichtjes, praatjes, soms naïef en surrealistisch, met hier en daar een zweem van melancholie of een vlijmscherpe opmerking, maar nooit wrang of rancuneus. De inhoud van de nummers was eenvoudig evenals de titels: Bakvis, Smartlap, Prikkébeen, Foppedijne, Plantje, Vlooien, enz. Dit soort kleinkunst kan slechts geapprecieerd worden door een pu bliek met een bepaalde intellectuele opvoeding. Dat het Leids Zolder Ca baret zaterdagavond bij de vrij tal rijke aanwezigen, onder wie burge meester Roelfsema en echtgenote, in de smaak viel, bleek uit het,applaus na afloop van de voorstelling. De boekhandelaar, de heer A. Roodbol, opende de avond. Be direc teur van Van Leeuwen's Boekhandel, de heer H. G. Dijkerman, sprak een slotwoord en overhandigde aan An- nemarie Beulink bloemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het kader van de traditionale boekenweek presenteer den de gezamenlijke Schiedamse ■boekhandelaren de roomskatholieke en de gemeentelijke openbare biblio theek in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap zaterdag avond in de aula van het Stedelijk Museum een voorstelling van het be kende Leids Zolder Cabaret. Dit cabaret is te rangschikken on der de categorie van het „artistieke cabaret", dat geen kritiek geeft op actuele gebeurtenissen en toestanden, maar meer anecdotisch de treffende en dikwijls subtiele kleinigheden van mens en leven vertolkt Appie Verwaijen, de leider, en Ad Vaessen schrijven samen de teksten, terwijl eerstgenoemde tevens de mu ziek voor zijn rekening neemt. Annemarie Beulink vertegen woordigt het vrouwelijk element in de groep. Ze toont eert flinke dosis talent voor dit soort kleinkunst en vormt met Cris van der Klugt, Appie Verwaijen en. Ad Vaessen 'het zang- ensemible. Bassist Ton de Goeij en drummer Rob Goudswaard zorgen voor de mu zikale begeleiding. Het cabaret heeft Onze mooie behangsel-albums met ten keuxe uit 600 soorten, direct te leveren behangsels, voorden gratis thuisbezorgd* 2e MIDDELLAHDSTRAAT 2 -TEL 233192 WQLPHAIBTSBQCHT 236-TEL2Z4&25 Ligstoelloper 42 cm breed, p.m. 1.28 iy. Giirt tel. of lehrlft, best. ROTTERDAM In café Le Maca bre aan het Jaffa hebben drie onbe kenden zaterdagavond twee bezoekers, de 21-jarige kelner H. J. B. en zijn 21-jarige vriend de timmerman P. V. mishandeld. Zij werden tegen de grond geslagen geschopt en gestompt. V. kreeg glas splintertjes in zijn oog en moest in het Oogziekenhuis worden behandeld. Bovendien had hij een hersenschud ding gekregen. B. liep diverse bloed uitstortingen aan gezicht en rug op. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tijdens een inhaal manoeuvre op de Vondelingen weg. is zaterdagmorgen de 52-jaarige fabrieks arbeider J. W.,Mangert uit Delft met zijn auto over dé kop geslagen en te gen een lichtmast gebotst. De bestuurder kreeg een hoofdwond. Een passagièr, de vijftigjarige kantoor bediende G. P. Goorgen uit de Kor- iiaanstraat had een pijnlijke knie en taak. Beiden zijn naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. SCHIEDAM Geboren: Jan W zv J van de Graal en L K W de Winter: Nicolette IvPH Verhagen en N van Dam; Ivo O J zv J M Adriaansens en J E J Huisman: Linda dv H II van de Kamp en W M C J Wolf; Helena F ,dvH Beaarten J P Hondeltap; Petrus J zv J J S de Kievith en H C Roeling. Overleden: F J Schellen 71; F Hommel 78; J Korvet 63; H M Ames 4. BOTTERDAM Was de Grote Doe- ienml donderdagavond stampvol met bezoekers die de officiële Ingebruik neming van het nieuwe orgel wilden meemaken hoeveel van hen zouden nog nooit een orgelconcert hebben be zocht? zaterdagmiddag waren dan de liefhebbers van bet orgelspel ge komen om Arie Keijzer alleen te horen spelen. Het waren er meer dan men gewoonlijk op de veie orgelconcerten in ome stad ziet: bijna 700. De organist begon met de variaties op het oude liefdesliedje „Est-ce Mars?" van Sweelinck, die hij daarmee de eer gaf die hem toekomt. Dat Bach als tweede op het programma stond, was ook juist, maar het uitgevoerde werk ss hoogstwaarschijnlijk niet van Bach, maar van de jong gestorven hertog Jo- hann Ernst von Sachsen-Weimar, die een vioolconcert van Vivaldi als voor beeld nam. Bach heeft deze compositie opnieuw bewerkt, en vooral van het Grave lets bijzonder teers gemaakt. Van Bachs tweede zoon Carl Philip Emanuel klonk de eerste van de zes sonates, die hij voor het huisorgel van prinses Amalia schreef; vooral het Adagio e mesto met zijn klagende dalendetoonreeksen viel erin op. Bij de meer populaire werken moest na tuurlijk Trumpet Tune zijn om de Spaanse trompetten te laten schitteren. Het werk van Samuel Wesley klonk voortreffelijk op dit orgel, en dat deed ook Carillon de Westminfe- van Louis Vieme met de snelle figuraties boven het zware gebimbam. Het kolos sale volle werk aan het slot was een. grootse bekroning van het concert, waarin Arie Keijzer zijn faam van een zeer muzikaal kunstenaar te zijn, die zijn vak ernstig opVat, nog weer ver sterkt heeft.' Waarom, waren de bezoekers ge komen en hoe vonden zij het orgel? Een paar grepen: Een wat oudere dame: „Ik had al zo lang eens naar de Doelen willen gaan, maar 's avonds komt daar niets van Ik was vanmiddag toch in de stad, en ik heb er geen spijt van". Een jong stel: „Wij- gaan wel meer naar concerten in. de Doelen, maar daar ik orgel speel, wilden wij dit óók horen. Wat een aanwinst!" Een vader met vier zoons van 10 tot 16 jaar: „Voor de jongens komt er zo weinig van uitgaan 's avonds, maar dit was een mooie gelegenheid om ze dit gebouw te laten zien en dit prachtige orgel te laten horen". Een organist uit een dorp buiten Rot terdam: „Ik ben met drie leerlingen gekomen, die nog nooit in de Doelen waren geweest. Wat een mooi orgel!" Er waren heel wat organisten, die, voor zover gevraagd, het orgel buiten gewoon waardeerden, al waren er en kelen die de echo werking wat aan de korte kant vonden. Orgelbouwer Flentrop en adviseur dr. Vente waren er óók weer, en zij waren buitengewoon tevreden.' Zaterdagmiddag 13 april zal Arie Keijzer o.a. werken van Wldor en Boëll- mann spelen, en verder zullen er orgel concerten komen ook net andere or ganisten op de zaterdagen waarop de grote zaal vrij is. ROTTERDAM Ingebroken is bij Radio Simonis aan de Dorpsweg. Een bandrecorder, een stereo platenspeler zes draagbare radio's zijn gestolen. De schade is veertienhonderd gulden. L Stelt U zich een; voor... tien tallen rollen stoffen, in veie dessins en kleuren, uit de series van 9.75, 8.75 en 7.95, dubbei brede Japen- en rokstoffen, voor iet meer dan drie en e«n halve gulden per meter. Dubbeibrede Fibrenka Stof fen, om nu of in de komende maanden nog een gezellig pakje of vlot rokje erbij te hebben, japon- en rokstoffen in kreuk- herstellende fibrenka, dubbe! voordelige stoffen, want ze zijn 140 cm breed en extra laaz geprijsd. Come on and join the Job-in Je bent van harte welkom op vrijdagavond 5 april a.s. in de Stadsgehoorzaal waar je dan alles ta weten kunt komen over een job in het warenhuis. Aanvang 20.00 uur. Je ontmoet er de boys van After Tea, de televisie-, beatgirls, de Veronica disc jockey Eddy Becker en de presentatrice Judith Bosch. Om je gewoon een fijne avond te bezorgen. Vol hippe gebeurtenissen, zoals een grote Vroom Dreesmann- modeshow. Je merkt het Echt wel de moeite waard om er een avondje tegenaan te gooien. En de kaartjes krijg je voor niets op woensdagavond 3 april van 19.00-20.00 uur bij de bouwkeet voor de nieuw bouw van Vroom Drees» mann op het Veerplein. kreukttewrtellende Fibrenka jB-j» JtSrT van 50 jaar geleden De schaarschte van bouwmaterialen la oorzaak, dat er een plan gevormd wordt om door gemeenschappelijke inkoopen, verkoopen, bewerken en vervaardigen voornamelijk in den woningbouw te voorzien en schadelijke concurrentie te voorkomen, Tusschen het Rijk, Am;ler- dam, Den Haag, Utrecht en de vereeni- ging van Ned. gemeenten moet reeds hieromtrent overeenstemming verkregen zyn voor een termijn van tien jaren. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze fibrenka. stoffen, dubbeibrede stoffen, in veie dessins en kleuren, 140 cm; breed, WM rtff per meter voor M Géén tl, ef tchrlft. bot,

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1