wee je gebeente LINTJESREGEN IN SCHIEDAM Vijfentwintig inwoners koninklijk onderscheiden CQUZY stads-weekencl verkeer AGENDA i k Expositie Deense Verpleegsters krijgen ieder eigen wijk ODI-jubileum met feest DflJollcröfttnmrr cleMent i ITA'I/ti electric Chauffeur opent autoportier: twee gewonden Meisje viel uit rad van avontuur DIRKSMARK MORRIS Drukke receptie bij jubilaris ds. M. de Wit Accordeonisten oogstten succes Kleurrijke lichtstoet Samenwerking kruisverenigingen V; sfeervolle verlichting SCHIEDAM Nadat burge meester H. Roelfsema van morgen in Den Haag de ver sierselen verbonden aan zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau in ont vangst had genomen (zie el ders) reikte hij in de aula van het Stedelijk Museum een groot aantal medailles uit aan Schie dammers die eveneens konink lijk werden onderscheiden. MAASKANT BEHANGSEL H. ROELFSEMA In zilver In brons Vandaag en murgen -en dagelijks Matroos met brommer in Maas gereden C.B.C.-voorzitter: noodklok luiden Damkampinoensehappen Blijspel door Varia in Stadsgehoorzaal Lijk van schipper gevonden Botje in keel: last met ademhaling iflüifEifflini TILBURG ETEN VOOR NOORD SUMATRA hi KOELKASTEN Wee je gebeente als een pantalon niet goed rit! Dat betekent kritiek, smalende blikken en terecht. Enfin dat kan u met een FORT6X kos tuum niet gebeuren. Daar zit de pantalon als gegoten. Niet mal-smal, maar ze ker niet te wijd. Ge woon goed. Een bewijs' voor alle aandacht die aan elk detail van een FORTEX kostuum wordt besteed. Kies uit onze prachtige kollektie Korte Hoogstraat 11 a Tel. 346151, Vlaardingen. Ilnft felatta M<>| WammmmmaÊKmmmÊm Df nieuwste; elei DE NIEUWSTE ELEKTR. HUISH. APPARATEN BIJ 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 MAASSLUIS —De heer c. Pons. slaag de aan dc Rijksuniversiteit te Utrecht voor h»t doctoraal examen geneeskunde. Voorzitter F. Remmers van het zaterdag voetbal speldde zater dagavond na de wedstrijd Ne derland—Frankrijk de PPSC-er Lodi van Kalden (links) het bondsonderscheidingsteken van de KNVB op. Kalden was voor het eerst als amateur-inter nationaal van de partij. De hoogste onderscheiding, naast die van dc burgemeester, in Schie dam viel ten deel aan de beer C. J, J. van der Maas, onderdirecteur van de Rijks-IIBS. Hij werd benoemd tot ridder in dc orde van Oranje nassau. De heer Vander Maas (65) begon zijn loopbaan op 1 februari 1926 in Utrecht en kwam in 1928 naar Schie dam. Hij heeft een «aantal bekende dierkundeboeken geschreven die op veel middelbare scholen worden ge bruikt. Hij is voorzitter van de We tenschappelijke Kring, vervulde verscheiden functies in de kerkeraad van de Hervormde Gemeente en had zitting in de plaatselijke Oecume nische Raad. Twee Schiedammers kregen de ere medaille in goud..Het zi'jn adjudant 'van gemeente-politie J. Doorlag (57) ende heer M. Talmon (59) machi ne-bankwerker bij de Verenigde Glasfabrieken, die al 34 jaar bestuurslid is van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale en ruim twin- SCHIEDAM De 21-jarige vracht wagenchauffeur L. J. M. van der T is zaterdagmiddag met zjjn auto op de Churchillweg, even voorbij het via- dact over dc kop geslagen, De man was de macht over zijn stuur kwijt geraakt en reed slingerend tegen de achterkant van een personenauto, bestuurd door de 59jarige- Maaslander- W. B., die eerst tegen een lantaarnpaal reed en vervolgens in de berm van de weg bleef stkeen. Bij het omslaan van de vrachtauto verwondde het vijftien jarig inzittende meisje I. van E. haar benen. De GGD bracht haar naar huis.. De vrachtwagenchauffeur wilde ook naar huis maar werd onwel. Men bracht hem naar de Dr. Noletstichting, awar bleek dat hij een zware hersen schudding en vermoedelijk een schedel- basisfractuur had ogpelopen. Vrijdag kneusde de 64-jarige me vrouw J. W, v, B.-V., die in een auto bus stond enkele ribben toen de chauf- hoogte van de Van Houtenstraat plotse- feur van de bus in de Groenelaari ter hng moest remanen voor de driejarige Albert W. van V. uit de Eendrachts- «raat die onverhoeds de weg overstak, «eld te zijn kon mevrouw Van B. weer Na m ret Gemeenteziekenhuis behan- naar huis. Op de Parkweg werd zaterdag de 59-jarige mevrouw A. J. M, bij het' oversteken van de weg aangereden door de zestienjarige bromfietser J. A. van T. De GGD bracht haar naar bet Gemeenteziekenhuis, waar zij behan deld werd voor een'vleeswond aan het Onse mooie behangsel-albums met een keuze uit 600 soorten, direct te leveren behangsels, vwam gratis thuisbezorgd, 2eMiDDElUNBSTRflAT2-TH. 233192 WQLPHAEHTSBOCHT 236 -TEL 27.48.25 linker scheenbeen. Later kon zij thuis gebracht worden. De vijftienjarige J. L. T. V. fietste vrijdag met drie andere jongens op de S.vammerdamsingel toen hij plotseling naar links moest uitwijken voor een in halende bromfietser, die dwars door het viertal, heenreed. De fietser werd gegrepen door een personenauto, be stuurd door de 27-jarige A.V. W. De jongen viel en bleef met een hoofd wond bewusteloos liggen. De GGD heeft hem naar de Dr. Noletstichting gébracht. Op de Hargalaan verloor de 52-jarige technisch ambtenaar G. S. C,, zaterdag de macht over het stuur van zijn motor. Zijn vrouw die op de duo zat viel en liep een hoofdwond op. De GGD bracht haar naar het Gemeenteziekenhuis. La ter kon zij weer naar huis. De 56-jarige mevrouw E. A. -B. liep een hoofdwond en een hersenschudding op toen de bromfiets van haar man waarop zij duopassagiere was bij het bad Groenoord op de Schiedarrtseweg in botsing kwam met een bestelauto bestuurd door de 28-jarige Rotterdam mer W. C. B. Mevrouw A. is naar de Dr. Nolet stichting gebracht. officier tig jaar van de NVV-bestuur- dersbond. De eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau werd aan elf Schiedammers toegekend. Het zijn de heren G. Ordelman (60), chef boekhouder bij de N.V. Maatschappij Óxygenium; A. Berkotte (61), le as sistent-boekhouder/kassier bij W. A. Hoeks Machinefabriek; A. Verhoev (63), chef-expediteur bij hetzelfde be drijf; K. Kegel, werkmeester 'bij de afdeling scheepmakers van de Rot terdamse Droogdok Maatschappij; P. J. Parrin (62), werkmeester bij de afdelihg koperslagers van.j de Scheepsbouwmaatschappij Niéuwe Waterweg; J J. Sparrenberg (56), werkmeester bij de afdeling draaièrs van de RDM; J. H. C. Witter (61), werkmeester bij de afdeling ijzer werkers vande Scheepsbouw maatschappij Nieuwe Waterweg; G. H. Pel, onderbaad bij de afdeling ij zerwerkers/reparatie van Wilton-Féi- jenoord-Bronswerk N.V.; G. B. de Bruin (56), kwaliteitscontroleur bij de N.V. Schiedamse Cartonnagefabriék en A. Kooïjman, hoofdopzichter bij de afdeling elektriciteitsdistributie van de Gemeentelijke Technische Bedrijven waar hij bijna eefi halve eeuw werkzaam is. Bronzen eremedailles waren er vanmórgen voor de heren J. de Man, die Koninginnedag zijn 66ste verjaar dag viert en sinds kort werd gepensi oneerd als bakker-bezorger bij Bak kerij Vlug; S. M. H. Zwaard (64), veertig jaar in dienst als chauffeur bij de Glimfabriek; J. van Breda (65), voorman scheepsbeschieter bij „Wil- MGRRISen'MG-dgent" voor Rotterdam. kijkcentrum Nleuwland: Bond Hoger «rsoneel, vergadering, 20. ba 2030 vertreliplaatsen: Lampionoptoch- iiS?5,,, Sacrum: Brederode, toneel- "onteUtng voor beiaarden, 13.30. v* ?f(°tngerdljk: R.c. Schiedam, wieler wedstrijden. 14. S»hu?'n namlaan: Landelijke Ruiterver. """«dam, demonstraties, 14.30. rcade; Martin Green, dansavond, 20. Sacrum: Oranjebal, 20. meerterreln Broersvest: Taptoe, 21. Albardastraat: Openlucht- *™.ap „De Rotterdammer", me- tei van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139, Al 4!^iookMachtenbezorstng). «lannnummer brandweer: 269123. ™n,lmm«r GG GD: 269290. braf?., Apotheek Rembrandt, Kem- VLAARDINGEN Op de oostelyke afrit van .Plein 1940 opende zaterdagmor gen de 35-jarige A. F. J. H. het portier van zijn auto zonder op het verkeer te letten. De 17-jarige G. v. Zanten botste met zijn brommer tegen het portier en vloog op een hem tegemoetrijdende wa gen. De bromfietser liep verwondingen op aan de rechter hand. Zijn 16-jarige broer die achterop zat, klaagde over een pijnlijke knie. Beiden zijn voor onder zoek naar het Holyziekenhuis gebracht. Op het kruispunt Van der Drift- straatDa Castastraat verleende zater dagmiddag de 27-jarige J. A. B. met zijn personenauto geen voorrang aan de 57- jarige M.B., die door de kracht van de botsing met zijn wagen over de kop sloeg. Niemand raakte gewond, maar beide auto's liepen zware schade op. Zaterdagavond stak de 10-jarige- L. Spoor plotseling de rijbaan over van de Melis Stokelaan. De bestuurder van een personenauto reed de jongen aan die met wondert aan bet hoofd en linker arm naar het Holyziekenhuis is gebracht. A Dcor onbekende oorzaak viel zater dagmiddag de 43-jarige A. v. d. H. met zijn brommer op de Maassluisedijk. Hij moest met ernstig hoofdletsel naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam worden gebracht. VLAARDINGEN Op het kermis terrein aan de Dirk de Derdelaan viel zaterdagmiddag de 16-jarige M. R. van één meter hoogte uit een bakje van het hoge rad. Het meisje verloor haar evenwicht toen het rad begon te draaien. Zij is voor onder zoek naar het Holyziekenhuis ge gaan en kon daarna naar huis terug keren. 1 Baau 4 - Rotterdam -'TeLÖIO- I33i55 jTmpurleur:.WOLSELFV. HlLLY ROTTERDAM De 25-jarige ma troos J. Penning uit de Kamperfoe liestraat is zaterdag in de Maas ge vallen. Hij wilde met zijn brom fiets op het terrein van de Spido over het ponton via de loopplank de „Pieter Caland" oprijden. De ma troos viel op een meerpaal en moest met rugklachten naar het Dijkzigt ziekenhuis vervoerd worden. De brommer is opgedregd. ROTTERDAM Doordat bet vliegtuig Ph-UAI uit Zestienhoven geen hoogte kon krijgen, wierp het zijn sleepnet af. Het net kwam te recht op de huizen van de Wilhel- mma-Elizabeth en Heiligerleelaan. De Brandweer is het net komen ver wijderen. ton-Feijenoord Bronswerk; J. Gouka, (56), modelmaker, J. van der Plas (55), scheepmaker en S. N. de Raay (63), boorder bij de Scheepsbouw MaatschappijNieuwe Waterweg; A. B, van Gèrven (63), assistent-expedi teur bij de NV Maatschappij Óxyge nium; S. J. van Kampen (66), draaier en Chr. P. Meder (62) voorman-draai er bij W. A. Hoek's Machinefabriek en G. Mak (65) bankwerker bij Óxy genium. ROTTERDAM Ds. M. de Wit vierde zaterdag in een- zaal van de Tidemanstraatkerk zijn 25-jarige ju bileum als schipperspredikant. Hij is verbonden aan de gereformeerde kerk van Deifshaven en spciaal be last met de pastorale arbeid onder de schippers. Eerst tijdens een besloten vergade ring en later tijdens een drukbezoch te receptie bleek de 66-jarige predi kant met deze arbeid een grote sym pathie onder vele mensen te hebben verworven. In de besloten vergadering spraken zes predikanten hun grote waarde ring uit voor het pionierswerk van ds. de Wit, die 25 jaar geleden ais eerste pastorale arbeid verrichtte voor de scbippersgezmneiu Ds. J. Vrolijk sprak sis voorzitter van de deputaten schippersarbeid,«in Zuid-Holland. Hij bood .de jubilaris een portefeuille met een door dé schippers geschonken inhoud aan. Ook dr. J, C. A. van Loon, namens de kerkeraad Deifshaven en de Amster damse collega, ds. J. van Kamp, overhandigden een cadeau ónder cou vert. De hervormde schipperspredikant ds. A. van de Most en zijn vrouw (naméns de vrouwenarbeid in het schipperswérk) gaven een reëel blijk van hun waardering met de aanbie ding van een tuinameublement met parasol. Van de leiding van de schip- persinternaten ontving 1 ds. De Wit een fototoestel én projector. Een aantal kinderèn uit de interna ten luisterde de vergadering op met zang. Hun cadeau was een boot waarop de naam van de drie schip- persintematen stonden. Namens de huisvestingscommissie van het schoolbestuur voerde ds. J. G. Adema het woord. Op de besloten plechtigheid vcigde een drukke receptie.. SCHIEDAM Op de vrijdagavond druk bezochte jaarvergadering van de Chr. Besturen Bond, toonde de voorzit ter L. van Pelt aan de hand van enkele cijfers aan, dat het de Nederlandse aandeelhouder over het algemeen goed gaat. Hij is bevoorrecht boven de werkne mer, aan wiens inkomen allerlei gren zen gesteld worden. En dat komt, aldus de voorzitter, door de tekortkomingen van het systeem. Het enige wat wij als vakbeweging hieraan kunnen doen is de noodklok luiden. SCHIEDAM De derde ronde om het damkampioenschap kon vrijdag avond maar gedeeltelijk worden afge werkt. Twee partijen werden tot van avond uitgesteld. Gespeeld werden: J. J. v. Kuyk J. C. Onink 02 en W. C. Heuvelman C. den Boer 11. R. W. de Vries leidt thans met 2 gespeel d4 punten, gevolgd door J. C. Onink 3-4 en C. den Boer met 2-3. De wedstrijden voor de verliezersronde hadden het volgende resultaat; Kouwenhoven Paul 2—0, W. Heese J. Koning 02. De uitslagen van de bordenwedstrijden luiden: H. Willemse A. Risseuw 11 en L. Vrijland J. Korpel 20. m OOUDSESiNaH.221.ROmBDAM.TEUie«73-tt30a2 (Van een onzer "verslaggevers). SCHIEDAM Tot 27 mei wordt in het Stedelijk Museum een tentoonstel ling van Deensekunstnijverheid' ge houden:'Lis Ahlmann exposeert textiel en Gertrud Vasegaard keramiek. Beidé collecties werden nog nooit in Dene marken gepresenteerd. Vrijdagavond werd de tentoonstelling geopend met een welkomstwoord van directeur J. Paalman ep een korte in leiding door de museum-assistente,.me juffrouw Van Maanen. Zij vertelde, dat VLAARDINGEN Vrijdag 3 mei verzorgt de toneel- en letterlievende vereniging Varia weer een uitvoering in de Stadsgehoorzaal. Gespeeld wordt het blijspel in drie bedrijven „De Cocospalm" door Jean Guitton. Babs van der Vaart-Bink heeft de regie. Na afloop is er bal in de Harmonie en de wandelgangen van de Stadsge hoorzaal onder leiding van A. P. Neerhóut Dé toneelavond begint om kwart over acht. (Van onze correspondent) HOEK VAN 'HOLLAND On danks - een."-iets minder bezoek dan; men gewend was is de voorjaarsuit-, voering van de Eerste Hoekse Accor deonvereniging in de zaal Harmonie een groot succes geworden. Onder de bekwame leiding van dirigent Henny Hessels hebben de accordeoniste.i een muzikale prestatie van dé eerste'órde gegeven. Het bestuur was nu eens afgestapt van gedrukte porogramma's en in plaats daarvan fungeerde mevrouw Vervenne als presentatrice. Na de inleidende mars „Our direc tor", werd met het eerste gedeelte van La Traviata een vrijwel vlekke loze vertolking met uitstekend sa menspel bereikt. Het meeste succes kregen de spelers echter met de uit voering van twee populair-klassieke werken „Aufforderung zum Tanz" en een selectie uit „Der Freischütz" met het bekende Jagerskoor. Na de pauze brachtén eigen krach ten een cabaretprogramma. Uitsprin gers daarin waren het optreden van zaal-eigenaar J. K. van Beij eren met drie werkjes op sopraan-saxofoon, de jongleur Risen en gospel- en ne- grosongs van het 's-Gravenzaridse kwartet „The four Sounds." ROTTERDAM Zondagavond is in de Binnenhaven het stoffelijk overschot gevonden van de 49-jarige schipper binnenvaart C. Boelen," die gewoond heeft aan het Grote Kerk-' plein 14. ft- Ru Stolk, organist van de rit. Lidui- nakerk in Hillegersberg, concerteert donderdag. 2 mei onder auspiciën van de Schielandkring in de kerk van de H. Johannes de Doper aan de Mgr. No- lehslaan. Medewerking verleent de bas Rob Holl. Uitgevoerd worden werken van Handel, Fachelbel, F. Schubert "én negro-spirituals. Aanvang 20 .uur. beide kunstenaressen de oudere gene ratie vertegenwoordigen. Als" illustra tieve omlijsting van de tentoonstelling werd een - kleurenfilm van- Deense landschappen en kunstnijverheid ver toond. 3 De tentoonstelling werd van 6 maart tot; 14 april Jn .het .Groninger Museum voor Stad en Land gehouden. Na Schie dam wordt geëxposëerd'in. het Princes- sehof te Leeuwarden. Lis Ahlmann werd in 1894 te Aarhus geboren. Ze leerde weven op de kunst nijverheidsschool te Kopenhagen. Sinds 1933 heeft ze een eigen atelier te Fre deriksberg. Ze werkt in katoen, wol en linnen. Achttien textielproducten tonen haar artistiek vakmanschap. Gertrud Vasegaard werd in 1913 te Rönne op Bornholm uit een pottenbak kersgeslacht geboren. Ze genoot even eens haar opleiding aan de Kunstnij verheidsschool te Kopenhagen. Sinds 1959 heeft ze een eigen atelier te Fre- deriksberg, samen met haar echtgenoot Aksel Rode en haar dochter Myre Vasegaard. Ze vervaardigt uitsluitend steengoed. Haar collectie omvat 22 ke- ramiekproducten van een fijnzinnige vormgeving en fraaie kleurencomposi- tie. ROTTERDAM De 35-jarige elektromonteur D. J. Klesenberg uit Arnhem kreeg zondag in het luna- pdrk aan de St. Jacobsplaats tijdens het eten van soep een botje in zijn keel. Hij is met ademhalingsmoeilijk heden naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Als een kleurig lint van goed-veflichte wagens trok zaterdagavond voor de elfde, keer de lichtstoet door de stad. Naast een reeks muziekgezel schappen hebben particulieren scholen-, verenigingen, -midden standers L en enkele bedrijven Kun beste beentje voorgezet om zo goed mogelijk voor de dag te kunnen komen. De talrijke toeschouwers kon den dan ook genieten van een kleurrijk schouwspel. Voor het stadhuis werd gedefileerd voor burgemeester H. Roelfsema. De eerste prijzen waren voor Scheepsbouw Mij. Nieuwe Water weg, de Eurotax. de Bova en de drumband Gusto. SCHIEDAM Vanaf 1 mei zullen de wijkverpleegsters van het Groene. Kruis en van het Wit-Gele Kruis een eigen wijk voor hun rekening nemen. Dit betekent, dat in een bepaalde wijk de leden verzorging krijgen van één wijkverpleegster. De besturen van beide kruisvez-enigingen delen mede, dat déze stap is gezet, nadat de andere verenigingen, die zich ook met wijkverpleging bezig houden, niet of nauwelijks tot samenwerking bereid bleken. Voorts was gebleken, dat de bereidheid om samen te werken bij de wijkverpleegsters groter was dan de beide besturen hadden durven hopen. Deze samenwerking strekt zich niet uit tot Kethel-Spalarid en de wijk Groenoord, omdat deze wijken worden verzorgd door het Groene Kruis Kethel en het Wit-gele Kruis Kethel. Deze verenigingen wensen hun zelf standigheid te behouden. SCHIEDAM tIn het Rode Ipmisge- boüw aah dé'.Warande;'zi'jn,;'dezer dagen; van de drieëntwintig-kandidaten allen op een na geslaagd voor het. EH~ BO-examen. Het examen werd'afgeno men door de, doktoren W. F. K. vVer- hoeff en J.Mokkenstorm. Bégin sep tember begimen de nieuwe EH- EO-ciirsussen. 'j'F"'-] r'r j' Na een matige wedstrijd heeft GSS zaterdag met 3—2. van GGK gewonnen. De gasten namen reeds in de eerste minuut de leiding door een misverstand bij GSS, dat in de war werd gebracht door de sihirtkleur van GGK, die veel overeenkwam met die van GSS. In de 20ste minuut was het Bonte, die de partijen op gelijke voet bracht en, kort voor de thee scoorde Lopez 2i. Een kwartier na rust wérd hetdoor Groenewegen 31 en tien mi- nuten voor het einde werd het 3—2. Mr Met. niet minder dan .73 heeft OD op het terrein aan dé Schulpweg va DIO gewonnen.- Bij de rust hadden de wit-zwarten reeds een 4-M) voorsprong door treffers van Costiek Toussaint (2x), Jan van Otterloo en Arie, van 't Hoff. Na de thee kwam DIO sterker voor de dag, hoewel ODI eerst nog door Giel Bos en Ton Spruyt tot 8—6 uitliep. Na 16 en 26 werd het door Jan van Otterloo, uit een strafworp 27. Tenslotte was het laatste woord aan de blauw-blauwen, die de ODI-korf voor de derde maal doorboor den (3—7). (Van een medewerker) SCHIEDAM Het gouden ODI heeft zijn jubileumfestiviteiten vrij dagavond in Musis Sacrum besloten met een feestavond, waarop alle le den gratis toegang hadden en de zaal door de vele genodigden en be langstellenden helemaal vol was. On der de aanwezigen bevonden zich ook de heer J. C. Bronheman (secretaris van de- gemeentelijke sportraad) en echtgenote. Na een daverende-openingsceremo nie van de drumband van DOK o.i.v. Ada van Bommel (die bijna een kwar tier duurde) sprak voorzitter H. Roozenbeek een welkomstwoord. De regisseureur en schrijver van de revue „50 jaar ODI", HENK Ver- hey, moest in de eerste stukjes zijn vijftien medespelers(sters) de ner vositeit zien weg te nemen, want voor de pauze verliep de revue wat stroef, hoewel leuk bedacht was hoe ODI was ontstaan en hoe men tijdens de oorlog „gecamoufleerd" moest spelen. De scheidsrechter ontbrak ook niet. en diens moeilijkheden wer den leuk' gekenschetst. Na de pauze toonde een DOK-groep hoe vaardig men op de hoog-brug en de lange mat is en liet ovationeel applaus gaf duidelijk te kennen hoe dit optreden van de zustervereniging werd gewaardeerd. Deel twee van de revue verliep vlot en werd goed gebracht. De spe lers waren kennelijk hun planken koorts kwijt en speelden hun rol in „Sport in beeld" en „Ouders langs de lijn", voortreffelijk. Het stuk liet zien hoeveel moeiten men soms moet doen om iemand lid van een korfbalclub te maken, hoewel de vrouwelijke helft er meteen een huwelijk aan wilde vastknopen. De heer Roozenbeek bedankte na af loop alle medewerkenden waarbij hij dé dames met bloemen zijn dank vertolkte en de heren met een boe- kenbon verrijkte. VLAARDEXGEN Het ambtenarenelf- tal heeft vrijdagavond op het sportpark Zutdbuurt gespeeld tegen Mees en Hoope. D eerste helft ging vrijwel gelijk op. Na de auze moesten de bankiers het echter ontgelden. Zij vrloren met 9—1. binnensingel mi tfi - 342486 VLAARDINGEN RmOATiC aOOBJtUOMMMOAm DE SPECIALIST t«UMW65f8.l2 HtJEK EHHHSTR. TCLO 10 -342Z2I YLBBfiOIHaEN van 50 jaar geleden Knoeierij met tabak. Men meldt uit Voorburg: In deze gemeente is een in richting ontdekt, waar eikenbladeren worden fijn gesneden, om na vermengd te zijn met een geringe hoeveelheid zui vere tabak, als shag in de handel te worden gebracht.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1