m I Indrukwekkend itiemuzi samens sen voor bordes van de individuele Beter resultaat voor V. d. Giessen-de Noord Projekt van half miljoen pond sterling voor hovercrafts TOT BEU Hoverlloyd gaat naar Calais JJoUcrdatnmer i Geen paniek bij publick tijdens brand Bijenkorf DIRKSMARK MORRIS Bromfietser rijdt in bouwput Lijk opgedregd van Spanjaard JUBILEREND HERMANDAD ONDERSCHEIDEN II AAK TAB AC Bakkersvereniging FINANCIËLE FLITSEN Japanse rederij wil tankers van 400.000 t. Franse schepen bij HAL aan Wilhelminakade J958 'J Restaurant Europoort naar „Erasmus" Gezamenlijk hoeken voor veerdiensten Studiecommissie problemen grote schepen Odpex-expositie in Ahov'-lial Sf|§*§; MAANDAG 20 MËIMPM nubeduidend goedkoper aaaagasssapaSgBi V 3 A J-SPSS Moeilijk Haartabac is een individuele haarlotïon. Bestemd voor de persoonlijke verzorging van uw haar. Haartabac bevordert de natuurlijke bloed circulatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvormïng en hoofdjeuk. Regelmatige massage met Haartabac geeft u het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Haartabac werkt verfris send en opwekkend. De individuele geur accentueert het gevoel goed verzorgd te zijn. Haartabac in de doserende flacon vanaf 3,95, mAurer+wirtz stolberg im rheinland Erepenning In Engeland zal een speciale haven worden, aangelegd voor luchtkussenvaartuigen, internationaal beter bekend onder de naam hovercrafts. De Engelse regering heeft onlangs besloten een „hoverhaven" te laten bouwen in Pegwell Bay, aan de-zuid kust. Met het project is een half miljoen pond sterling gemoeid. MAASKANT BEHANGSa S'n?SS!SI*^RSTBiUT2-ra-2xaa21 l.e cnTTERDAMMER •-. '':1° CpAfj..- Üi,i?'?an ROTTERDAM - Een begin van een brand in de timmerwerkplaats van de Bijenkorf heeft zaterdag groot opzien gebaard. Tientallen alarmerende tele foontjes kwamen binnen en honderden hebben de blussingswerkzaamheden ge volgd. De brandweer rukte met veel mate rieel uit en wist in korte tijd met twee stralen het brandje te blussen. Via luid sprekers werd het winkelende publiek in de Bijenkorf op de hoogte gesteld. Ordelijk en zonder paniek verlieten de klanten het gebouw. Het magazijn hoefde niet te worden ontruimd, omdat de brand niet gevaar lijk werd geacht. De brand- en water schade was aanzienlijk. Het blussings- werk stond onder leiding van onder brandmeester N. Peeiers. Uitgerukt waren de G. 9, A 12, M 2, ladder 2, 3-11. 3-12. 0 i en trekker 1. Het vermogen van Robeco heeft deze week de mijlpaal van twee mil jard gulden overschreden. Eind 1953 had Robeco een vermogen van ruim honderd miljoen; tien jaar later werd het eerste mil jard bereikt. 1 INDRUKWEKKEND samenspel 1van de politiemuziekkorpsen jop de Coolsingel. H§nderden 3 luisterden aandachtig naar de I fraaie uitgevoerde marsmuziek. I Oo de voorgrond het jubilerende Hermandad. MORRIS en MG-agent voor Rotterdam. -I 3j.ri Rotterdam-Tel,OlO-133155 rnooneu' WOLSELEY. R.'LEY. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zaterdagavond is de 33-jarige operator A Ham uit Vlaardingen in de bouwput van de Calandbrug gereden nadat, hij de macht over het stuur van zijn brom fiets had verloren omdat een snel binder rond het achterwiel was ge komen. Pas na een half uur werd de man opgemerkt. Hij is met een gebroken been naar het Holyzieken- hms in Vlaardingen gebracht. Op de Goudseaingel zijn zater dagavond vijf voor een stoplicht wachtende auto's beschadigd toen een zesde wagen door een defecte rem er achterop botste. De be stuurder had geen rijbewijs. Hij was niet verzekerd. De auto is in beslag genomen. ■ROTTERDAM In de op 17 mei 1968 gehouden vergadering vair aan deelhouders van de N.V. Horeca-Ex- pioitatie Maatschappij Schiedam, ex- ploitante van Café-Restaurant „Euro poort" hebben commissarissen van deze vennootschap mededelingen ge daan over de aanstaande reorganisa tie van het bedrijf. Per I juni 19G8 zal café-restaurant „Europoort" worden geëxploiteerd door de N.V. Café-Restaurant Erasinus, gevestigd te Rotterdam, di recteuren de heren J. C. en. N. van Weizen. Met ingang van dezelfde da tum wordt aan de heer P. Louwerse eervol entslag verleend als directeur. ROTTERDAM De sinds 6 mei ver miste Spaanse gastarbeider, de 27-jariKc Eloi Vlrose Grandal. is zondag nit het water van de Nieuwe Maas opgedregd. Hij werd het laatst gezien tijdens werk zaamheden aan boord van het sleep- schip Sahara. De ideale gaine, die prima corri geert, gemaakt van elastisch en stevig materiaal, dat een maxi mum van steun garandeert... koopt U in onze afdeling Cor- setterie nu guldens goedkoper dan normaal. Gaines, voor hen, die een mo derne foundation op prijs stel len, gemaakt van zware net elas tiek, het voorpandje van extra verstevigd satijn met baleintjes, de zijsluiting met rits en haken en ogenband, voor een ongeJoof- lijk lage prijs, voor nog géén zevenguiden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze steunge vende gaines, die wit blijven in de was, in de maten 40 t/m 46, in wit. voor Geen fel, of schrift. bost 3! liar1* L CEipJ (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Veertien po- litiemuziekverenigingen uit ge heel ons land hebben zaterdag op de Coolsingel, ter gelegen heid van het50-jarig bestaan van de politie-harmonieverenï- ging Hermandad, een défilé ge geven dat klonk als een klok. Burgemeester W. Thomassen en een groot aantal hoofdcommis sarissen van politie hebben de parade op het bordes van het Stadhuis afgenomen. Honderden mensen achter dranghekken heb ben eveneens genoten van de fraaie marsmuziek en de tot in de puntjes verwerkte show. Indrukwekkend was vooral het moment waarop de veertien korpsen gezamenlijk speelden onder leiding van dirigent Dick Koster van Her mandad. De muziek klonk opvallend gelijkmatig van de meer dan zeshon derd muzikanten. Tot honderden me ters in de omgeving van de Coolsin gel was het geluid te horen. Een stre ling voor het oog moet voor de hoofdcommissarissen ook de discipli ne bij het marcheren zijn geweest, die eveneens tot in de perfectie werd uitevoerd. Bij de aanvang van het défilé om 11.15 uur leek het er op of de regen roet in. het eten zou gooien. Voorzich tigheidshalve bad de burgemeester een paraplu .meegenomen. Gelukkig kon hij die echter bij het betreden van het podium laten, staan, zodat de show geheel kon doorgaan. Na het défilé stelden de korpsen zich op bij het verhoogde middengedeelte voor het Stadhuis. Een bijzonder vrolijk gezicht boden hierbij de in rode re genjassen gestoken klaar-overtjes die met borden aangaven waar de di verse korpsen vandaan kwamen. Nadat ieder gezelschap afzonderlijk had gespeeld, volgden Schotse marsen van alle drumbands. Vervol gens lieten aiie korpsen de mars „De Rotterdamse Vlag" horen. Dit geza menlijk optreden werd besloten met de mars „Festival Rotterdam 1968" van de drumbands van de Rijkspoli tie en Hermandad. Behalve op de Coolsingel hebben de muziekkorpsen 's middags ook nog een show- gegeven op het Veemarkt- terrein tegenover de Warande. Ook deze parade heeft de belangstelling van honderden mensen getrokken en viel eveneens buitengewoon in de smaak. Steeds was het het jubileren de korps van Hermandad dat de bo ventoon voerde. Op de - Coolsingel kreeg heft ook een ereplaatsje voor dé andere .politiegezelsdhappen. \<- .»-• Tijdens eeri ontvangst van de geno digden in de Burgerzaal van het Stadhuis noemde burgemeester Tho massen het een moeilijke opgave een beoordeling van de korpsen te geven. omdat allen het voortreffelijk hadden gedaan. „Verscheidene hebben mijn bijzondere aandacht gehad. Bij het korps van Enschede heb ik stiekum een knipoogje gegeven, maar de le den waren zo tn de muziek verdiept, dat het nauwelijks is opgevallen. Het korps van Heerlen speelde met doedelzakken en daar ben ik aller gisch voor", merkte de burgemeester schertsend op. Een feit is in ieder geval wel dat op dat moment de bril van de burgemeester brak, zodat hij het voor het overige deel van de plechtigheid zonder moest doen. De heer Thomassen heeft ook de verrichtingen van het korps uit Til burg met speciale aandacht gevolgd, omdat hij vroéger nog bij de Til- burgse politie heeft gewerkt. De prestatie van het Rijkspoütiegezel- schap noemde hij geweldig. Hij was erg verheugd en vond het verder een groot voorrecht dat hij namens de koningin de Erepenning van Verdienste met oorkonde aan het korps van Hermandad mocht over handigen. De voorzitter van Herman dad, hoofdagent J. Rosa, nam de on- verséheiöing in ontvangst Verder was het de burgemeester tijdens de de monstratie opgevallen dat Herman dad grote muzikale vorderingen had gemaakt... Namens de andere korpsen dankte de voorzitter van de landelijke poli- tïegèzelschappen, de heer W. B. Draisma, de burgemeester voor de ontvangst. Ook bood hij hem het wandbord aan van het politiefestival 1968. Na de show op-het Veemarktplein volgde voor de leden van de muziek- DEN HAAG In hoger beroep is de Vereniging van werkgevers in het bakkersbedrijf tot 100 boete veroor deeld wegens overtreding van de wet op de verticale prijsbinding. Het ging om het maken van- een afspraak over een gedragslijn, te volgen als een bakkersbedrijf brood wil leveren aan een supermarkt, die dit brood bene den de'gangbare prijs verkoopt. De Nederlandse bakkerijstichting, ook door de economische politierech ter veroordeeld, werd door het hof vrijgesproken. korpsen een havenrondvaart en een rit. met de metro, 's Avonds was er voor de deelnemers nog een diner in hotel Atlanta en aansluitend hierop een grote feestavond in de Rivïèra- hal. - Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van Hermandad is van het politiekorps zoals gemeld een plaat verschenen, genaamd „Rotter- dam-Ahov" die vrijdag Officieel werd overhandigd aan de ere-voorzitter van Hermandad, hoofdcommissaris A. Wolters. KRIMPEN Het financiële resultaat van Van der Giessen-De Noord N.V. over 1967 is aanzienlijk gunstiger daa dat over 1968. Mede doordat voor 1967 een gedeelte van de fiscale winst nog met verUezen uit voorgaande 'jaren verrekend kan worden, is dr vermogenspositie, volgens bet jaar- Mei en juni trakteren op gratis folder bij uw groenteman De haven zal worden gebouwd voor Hoverlloyd, die een geregelde dienst op de Franse haven Calais gaat onderhouden. Voor deze dienst zal het type Mountbatten (vroeger bekend als le SRN-4) van 165 ton worden gebruikt. Dit type luchtkussenvaartuig kan 254 passagiers en 30 auto's in 35 minuten overzetten. Deze maand krijgt Hoverlloyd de beschikking ovef- de eerste Mountbatten. In eerste instantie zal "de hoverha- ven bestaan uit een platform en een verkeersgebouw met faciliteiten voor parkeren en de opsiag van brandstof. Hoverlloyd onderhoudt op het ogenblik diensten over het Kanaal van Ramsgate met de 9-tons hover craft van het, type Winchester (SRN-G), die 38 passagiers kan ver voeren. De Britse Spoorwegen zijn van plan dit jaar nog een dienst met een Mountbatten te beginnen tussen Do ver en Boulogne. Sinds kort hebben de Engelse iuchtkussenvaartuigen klassenamen in plaats van de combinatie van let ters en nummers die er sedert het prototype SRN 1 aan gegeven is. De British Hovercraft Corp. heeft de volgende aanduidingen bekend gemaakt: Mountbatten (SRN-4), Warden (SRN-5, de eerste waaTvan grote aantallen zullen worden ge bouwd), "Winchester (SRN-6, die thans in diverse landen diensten on derhoudt) en Wellington (BH-7, een luchtkussenvaartuig dat 128 kilome ter per uur kan behalen voor een groot, aantal commerciële en militai re diensten; civiel kan hij 180 passa giers of 72 passagiers en 8 auto's vervoeren). De klassenamen zijn verbonden met het ambt van gouverneur van het eiland Wight, waar de hover craft is ontstaan. Graaf Mountbatten van Birma vervult momenteel deze functie. Noordzee Veerdiensten Europoort - Huil), de Tor Line (Amsterdam - Immingham - Gothenburg) en Totonsend Car Ferries (Dover - Ca lais) hebben besloten samen met de British and Irish Steam Packet Co. (diensten over de Ierse Zee) een ge zamenlijk boekingssysteem in te stellen, waardoor toeristen en zaken mensen voldoende hebben aan één. boeking wanneer ze met veersche pen van deze maatschappijen willen reizen tussen het continent, Enge land en Ierland. Dit is het Mountbatten-iuchtkus- seuvaartuig (SRN4), waarmee Ilo- veriloy tudssen Engeland en Calais gaat "varen". De eerste rederij die serieus over weegt tankers te laten bouwen van ongeveer 400.000 ton draagvermogen is de Japanse Tokyo Tanker Compa ny. Zes grote Japanse scheepsbouw- concems onderzoeken momenteel de technische mogelijkheden voor de bouw van deze super-mammoetsche- pen. De werven zijn: Ishikawaji- ma-Harima, Mitsubishi, Hitachi, Mitsui, Kawasaki en Nippon Kokan Kaisha. De gedachten gaan uit naar een schip met een turbine-instaliatie van 36.000 pk op één schroef of een van 50.000 pk op twee schroeven. Ishikawajima-Harima en Mitsub ishi bouwen op dit ogenblik beide reeds tankers van 312.000 ton voor National Bulk Carriers. Eind van dit jaar komt het eerste schip in de vaart. - De Holland-Amerika Eijn is erin geslaagd een betere exploitatie te verkrijgen voor haar faciliteiten aan de Wilhelminakade. Met ingang van komende maand namelijk zal het vorig jaar door de rederij opgerichte stuwadoorsbedrijf Maas-Rijn vrachtschepen aan die kade gaan la den en lossen van de Franse rederij Compagnie Générale Transatlanti- que. De schepen die er zullen afmeren varen, in een dienst tussen Westeu- ropese havens en havens aan de westkust van Zuid-Amerika. Er zou met een niet met name genoemde andere rederij ook nog over een dergelijk contract worden gesproken. De Wilhelminakade heeft voor de HAL zelf aan belang verloren sinds de containerdlenst van de Atlantic Container Line vorig jaar is gestart. De containerschepen worden name lijk behandeld aan het terrein van Europe Container Terminus aan de Prinses Margriethaven. Aan de Wilhelminakade worden alleen nog de conventionele vrachtschepen van de HAL die in de overige Amerikaanse diensten varen geladen en gelost. Ook de passagiersschepen maken gebruik van de Wilhelminakade. Een ongeveer identiek geval speelt zich af rond Pier 40 van de HAL in New York, want ook in die haven zijn de containerschepen naar een speciaal overslagterrein gegaan (Port Elizabeth). Van de HAL ko men er alleen nog de passagiers schepen. Met diverse rederijen pro beert men tot samenwerking te ko men voor de behandeling van hun schepen aan pier 40, Met enkele is dat reeds geiukt. Japan heeft een voorstel gelan ceerd om te komen tot de oprichting van een commissie die de moeilijk heden met betrekking tot de snel groter worden schepen zal bestude ren. Men wil die studie gezamenlijk met Westeuropese scheepsbouwers verrichten. Deze zullen het Japanse voorstel in overweging nemen. Volgens Japan kan er, mits zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, enig evenwicht worden bereikt tussen de vraag en het aan bod van schepen. •i ROTTERDAM In de Aohy'-hal is vanochtend de-tentoonstelling Odpex "68 geopend, de eerste expositie op het vasteland van Europa die geheel gewijd is aan de exploratie en de winning van olie, aardgas en minera len op het continentale plat. Odpex (Offshore Drilling and Pro duction Exhibition) wordt georga niseerd door Scientific Surveys (Off shore) Ltd. te Londen. In een voor de helft gevulde hal staan 119 exposanten. De expositie duurt tot 24 mei. Mei en juni tralcteren op "vêï|I3 gratis folder bij uw groenteman van 50 jaar geiedeu Bommen op Hollundsch gebied. He dennacht half twee werden een achttal bommen geworpen op Koewacht. Een bom kwam neer op een schuur in de buurt S:. Amines. De schunr werd erg beschadig en van de woning zijn de rui ten stuk. Geen persoonlijke ongelukken. De andere bommen kwamen neer in het veld. Twee niet ontplofte bommen zijn gevonden. Oïia»a«>o« bch^.. mefeei* heuze uU WO juorfcrr, dirtct a leveren behangsels, - wnw» gntUthnUbezorgtL W01PHAEBTS88CHT236 - TEL 27M2B verslag, belangrijk verbeterd. Poor een grotere omzet, die winstgevend was, en een voorzichtig* investeringsbeleid, nam de liquiditeit Jn sterke mate toe. Blijkens de geconsoUdeerde djfeis ver beterde het saldo exploitatierekening van 7.90 min tot ƒ4,16 min. Baten uit Interest stegen van 40.500 tot j 357JOO. Na afschrij vingen en voorziening voor belastingen resteert een saldo-winst van ƒ1.92 min. (v.j. 536,964). voorgesteld -wordt het divi dend te verhogen van zes tot tien pet. De directie ziet 1968 met enig vertrouwen.'te gemoet. De huidige orderportefeuille Is zodanig, Mat betmerendeel der produktie-afdelln- gen beter bezet zal zijn dan In 1967. Het resultaat van de sector nleuwbouwschepcn zal echter achterblijven bij 1967, hetgeen tot gevolg kan hebben dat bet totale resul taat lager zal uitvallen. Omtrent de voor uitzichten voor 1969 valt onder de huidige, omstandigheden nog niets te zeggen. Desondanks meent de directie dat. nu de fusie meer profUt Is gaan afwerpen en ongeveer ƒ1,3 min aan de bedrijfsreserve kon worden toegevoegd, de dividendverho ging over 1967 gerechtvaardigd is. Voor de scheepsnieuwbouw ziet de direc tie voor de komende jaren nog geen ver betering. Het bedrijf nadert thans .het punt, waarbij voor een belangrijke toene ming van de activiteiten grotere investe ringen nodig zullen zijn. De ontwikkelin gen van de vennootschap die in verband staan met de winning van olie en gas op zee, ontwikkelen zich bevredigend. Het streven blijft erop gericht de optredende kostenstijgingen op te vangen door pro- duktiviteitsverbetering en omzetvergrotlng. Het totale aantal werknemers per ultimo 1967 bedroeg 1799 man. Er bleef nog een belangrijk tekort bestaan. •1

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1