RODIERl TWEE MANNEN 498- m Avondvierdaagse trekt zeker 4000 deelnemers DEUf J m 4 Tricots Paris Nieuwe voorzitter Veilig Verkeer Spelende kinderen wisten nog net te ontkomen Avondvierdaagse trekt velen Jeugdgemeenteraad praat over Franse toestand Anjerfonds vraagt weer collectanten uitgesproken manlijk Venvachting in Schiedam: Enorme drukte bij de avondvierdaagse boogaard TV. REPARATIE Burgerlijke stand 7f S I SPÉCIALE Q, A. Ver siege sprat: over Rode Kruis NU Vader daggeschenken FORTEX V adevdaggeschcn ken FORTEX In nederlaagserie beker voor VUC j mQstert] Vaderdaggeschenken FORTEX PLAQUETTE Vaderdag geschenken FORTEX SNELLER EN BETER BIJ DE v SPECIALIST EEN GOED BEELD Vaderdaggeschenken FORTEX Mig 1 «Milt MÊÏÏSÈM Kruiskade 28 tjo Thalia Rotterdam Vakantie aanbieding 100 ROD1ER Pullovers f25,- p. st. 100, RODEER Vesten f25,- p, st. VLAARDINGEN De afdeling Vlaardingen-tVest van de Neder- landse Christen Vrouwenbond besloot f het seizoen met een bijeenkomst, dinsdagmiddag gehouden in de zaal van café Westwij k. De Viaardingse arts G. A. Verstege, coionnecommandant van de plaatse lijke afdeling van het Ned. Roode Kruis, was als gast aanwezig en hield een causerie over de reis, die hij meemaakte met het Rode Kruis Hospitaalschip J. Henri Dunant, wei- Ice réis ook werd meegemaakt door prinses Margriet, die toen als ver pleegster optrad. Voor de vele dames (de opkomst was zeer groot) was het prettig te vernemen, hoe fijn het is,voor volsla gen invaliden om een dergelijke, tocht mee te kunnen maken. Het be treft een week lang vakantie en ver ruiming van de blik voor de aan bed gekluisterde zieken. Ook is het voor de verzorgsters goed om zo een week te beleven, zodat de tocht een dubbe le waarde had. Voorzien van de modernste tech nhche apparatuur, o.a. Honeywell regelblok en thermostaat. catprijs 698.- voor Uw oude haard 200,- inch gratis achterrekje voor wandaantsluitinig. Reeds honderden maakten gebruik van onze 2eldzame aanbiedingen gashaarden. ;V, Schiedamseweg 41/- Vlaordingen iy'iet. (otoj 3a «r 'u. p' iijnsnj Co'i 'in Winkelcentrum Vpn HogendorpFacn 33 - lei. (010) '34 49 96., Speciaalzaak -vöoj--stijlvolle sfeerverlichting' Kort.e Hoogstraat 15-tel. 34 37 14. MAASSLUIS - Dinsdagavond. kwam de afdeling Maassluis van het herbond voor Veilig Verkeer in het Gemeenschapshuis in jaarvergade ring bijeen. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer T. Wilkes, werd de vergadering geopend door tweede voorzitter J, de Jongh. Financieel bleek de afdeling gezond te zijn. De afdeling heeft momenteel '732 leden. In de vacature van T. Wilkes werd als voorzitter gekozen ir. G. Lange- laar. De aftredende bestuursleden, de heren De Jongh, Floors, Wempe,'Van Dam, Ros en Wijnands stelden hun mandaat ter beschikking. In het bestuur werden gekozen de volgende personen: zuster Lorenia, de heren Groeneweg en De Vos. Na het offi ciële gedeelte was de uitreiking van de, „verkeerssleutel" met certificaat. Van de 45 deelnemers ontvingen 43 cursisten het diploma. Mevrouw E. v. Dijk-Speyer en 'mejuffrouw M. J. Pottinga, pastoor L. P. M. Vester en de heer G. v. d. Houwen hadden; het examen foutloos afgelegd. Sweaters, met lange en korte mouw Korte Hoogstraat II - Tel., 346151 Vlaardingen. SCHIEDAM Twee mannen werden gisteren gewond bij het slopen van een huis in' de St.- Liduinastraat. Het zijn de dertig jarige Turk C. B. en de 45-jarige B. H„ beiden uit Vlaardingen. De eerste kreeg een brok vallend gesteente op zijn rug; de ander liep een gecompliceerde onderarmfrak- tuur op.' Zij zijn in het Holy-zieken- huis opgenomen. Het ongeluk gebeurde 's middags om drie uur, toen in de omgeving van het huis juist een aantal kinde ren speelde. Zij liepen geen letsel op. Hei huis maakt .deel uit van een aantal oude panden, die hetveld moeten ruimen voor de bouw van het nieuwe rooms-katholieke bejaarden tehuis. Al geruime tijd is men met de bouw bezig. De panden worden gesloopt door de NV J. de Waard. Het ongeluk'ge beurde toen vijf arbeiders opeörie- meter hoogte bezig waren met het' verwijderen van een binnendeur en met het inhakken van de achtergevel. Toen zij de vloer onder zich weg voelden zakken, omdat de achter muur omviel en de voormuur naar voren kwam wisten drie arbeiders I nog net te ontkomen. Op de foto's het huis. waar gistermiddagbij sloopwerkzaamheden twee gewonden vielen en een overzicht vande vanden, die plaats mouten maken voor het nieuwe rooms-katholieke bejaardentehuis. polopulls Korte Hoogstraat 11 - Tel. 34G151 4 Vlaardingen. MAASSLUIS Dinsdagavond werd de laatste, nederlaagse rie-wedstrijd gespeeld in het kader van het 50-jarig bestaan, van „Ex celsior M". Ditmaal was op bezoek VUC uit den Haag. De uitslag was 00 en door'dit resultaat kwam VUC in het bezit van een prachtige beker. De vorige gespeelde wedstrijden eindigden alle in overwinning van Excelsior namelijk 41 tegen DHL; 4—3 tegen RFC en 5—4 tegen VFC. De wedstrijd had niet het gehalte van de vorige wedstrijden, hoewel de jeugdige Hagenaars fanatiek op de bal zaten en de eerste twintig, minu ten beslist het;'betere van het spel hadden maar doelpunten bleven uit. De voorhoede moest het stellen zonder van Witzenburg en ondermeer hierdoor zat er niet veel productivi teit in. Na de rust was VUC iets minder in de aanval en zat er meer evenwicht -in het spel. Excelsior kwam niet verder dan een buitenspel doelpunt, terwijl VUC ook nog enke le doelrijpe kansen kreeg. Maar in de stand kwam geen verandering meer. EEN PRISMAKMKER van prima kwaliteit kompleet met tas en riem 69,— (en een TONEELKIJKER kado) Leiik idee voor vaderdag. ftoogifraot J4Ó-J50 VJootdiojgen - T»J» 343007 v'. Se MAASSLUIS Dinsdagavond ging onder bijzonder gunstige weersomstandigheden de 22e avond vierdaagse van start. De avondvier daagse 1968 heeft alle voorgaande marsen gebroken, want nu' versche nen er niet minder dan ruim 1600 tippelaars aan de start, ruim 200 ■meer dan vorig jaar. waren 39 groepen, afkomstig uit Maasland, Monster, Rozenburg en Maassluis. Vrijwel alle plaatselijke scholen verschenen aan de start, waarvan de Groen van Prinsterer- school met li.efst 94 deelnemers en deelneemsters,. De avondvierdaagse is georga niseerd door de plaatselijke wandel- verenigingen „VTM" en „Mawa's". Er werd gelopen, over de afstanden 10 en 15 km. Vrijdagavond de laatste avond wordt gestart om 8 uur, waarna een défilé volgt langs het stadhuis aan de Hoogstraat. De stoet wordt ontbonden op de Markt.- J HOEK VAN HOLLAND. De gemeen tebibliotheek zal in verband met öe va kantie gesloten zijn van 16 tot en met 29 juni. rt YAN HOLLAND Rijkswa terstaat heeft een nieuw wandelpad aange legd-door de duinen. Het pad loopt vanaf Strandweg langs de Seinpost. Men kan "„vrijwel tot aan de waterlijn lopen. Of meit het. wandelpad zal kunnen; handhaven hangt af van het lelt of het bij stormweer niet steeds onder het .zand waalt. Het pad is niet toegankelijk .voor fietsers en brom fietsers. Overhemden, effen en gestreept Korte Hoogstraat 11 - Tel. 346151 Vlaardingen. VLAARDINGEN De jeugdge meenteraad zal woensdag 19 juni '3 avonds om acht uur in het stadhuis discussiëren over de recente gebeur tenissen in Duitsland en Frankrijk, met name over de rol van de studen ten en arbeiders. Vraagpunten zijn: is staking als politiek pressiemiddel geoorloofd, en: is geweld in een parlementaire demo cratie geoorloofd? Verder komen aan de orde een voorstel tot het verstrekken van een krediet van 8.500 voor het plaatsen van verkeerslichten op het kruispunt Burgemeester Verkadesingel; het in delen van de gemeente in twintig wijken en een krediet van 2.500.000 voor de verlenging van de Burge meester Pruissinge.l VLAARDINGEN Het Anjerco mité vraagt voor de jaarlijkse inza meling op zaterdag 29 juni ten bate van het .Prins Bernhardfonds collec tanten en coliectrices. Ook autobezitters, die bereid zijn de collectanten naar de wijken van de stad te vervoeren en ze na enige uren weer op te halen, zijn welkom. Het doel van het Prins Bernhard fonds is zoals bekend steun te verle nen op het gebied van de kunst, volksontwikkeling en jeugdzorg. Diverse Vlaardingse verenigingen deden de laatste jaren met succes een beroep op het Anjerfonds Zuid Hol land. Voor medewerking aan de col lecte kan men zich melden bij de heer M. Bot, afdeling onderwijs en culturele zaken, stadhuis, tel. 34 45 44, toestel 42. f- mmm 4m >y.<ï t i SCHIEDAM Voor de derde ach tereenvolgende maal zal de gezamen lijke Schicdamse Avondvierdaagse van start gaan. De organisatoren ver wachten, dat a.s. dinsdag zeker vier duizend deelnemers voor de wandel tocht vanuit de Sporthal Margriet zullen vertrekken. In 1966 télde de avondvierdaagse 2600 tippelaars, vo rig jaar 3200 De voorinschrijving sluit a.s. zater dag. Na die dag is deelname niet onmogelijk, maar het zal dan de vraag zijn of men na de afloop direct de beloning voor de geleverde presta tie in ontvangst zal kunnen nemen. Bovendien moet een hoger bedrag aan administratiekosten worden be taald. De inschrijfgelden bedragen 1,25 (tot en met veertien jaar) en 1,'5 (vijftien jaar en ouder) voor de afstanden tien en vijftien kilometer. Inschrijfadressen zijn: J. F. Bakke ren, Rembrandtlaan 15a (tel. 263168) en WV-kantoor, Plantage 2 (tel. 266000). De officiële start is dinsdagavond. Alleen zij, die op een van de avonden verhinderd zijn, kunnen ook maan dagavond starten. Iedereen die de Avondvierdaagse volbrengt krijgt het bekende kruis, met of zonder ver- volgcijfer. Er kan gekozen worden tussen het Avondvierdaagse kruis van de Nederlandse Wandelbond of dat van de Wandelkring. Alle verenigingen zullen als extra herinnering een jubileumplaquette ontvangen. De Nederlandse Wan delsport Bond houdt dit jaar namelijk de vijfentwintigste Avondvier daagse. Het slot van het wandelfestijn HOEK VAN HOLLAND De Hoekse Sportvereniging zal in het leader van de VW-zomeracttvitelten vrijdag 21 juni verschillende demonstraties verzorgen. De ze zullen worden gegeven vanaf half zeven in de speeltuin achter de Prins Hen drikstraat. Hier krijgen verschillende gym- nastiekgroepen openiuchtiessen. De afde ling volleybal speelt een wedstrijd. HOEK VAN HOLLAND De harmo nievereniging „Rotterdam aan Zee" maakt zaterdagavond een mars door. de Prins Hendrikstraat en omgeving. Deze muzikale wandeling zal luister moeten bijzetten aan de eerste avond, dat de verlichting In het winkelcentrum gaat branden. krijgt ook ditmaal een .groqtSe' opzet, w.ant veel muziekkorpsen hebben htan medewerking vrijblijvend toegezegd. Elke deelnemer ontvangt, bloemen, voordat de laatste kilome ters worden afgelegd. De deelnemende muziekkorpsen zijn: OBK (met drumband), Harpe Davids, Muziekkorps Gusto (met drumband) en de drumbands van Öe gymnastiekverenigingen Excelsior en DOK. De medische verzorging is bij de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis in goede handen,- terwijl bo vendien 'leden van deSchiedamse Vrijwillige Brigade tot .het redden van drenkelingen klaar zullen staan langs de gevaarlijkste paden in de polders om,In geval van nood opte kunnen treden. aan Uitgebreide sortering manchetknopen Korte Hoogstraat 11 Tel. 346151 Vlaardingen.- ;-.'■/ VLAARDINGEN Een drukte als nooit tevoren leverde gister avond de avondvierdaagse op. Ruim. 6700 wandelaars, 'hadden, zich verzameld in het' park, waar de consumptiegelegenheden goe de inïken deden. In.'deze avondvierdaagse, zijn voor het eerst de routes van de groepen en van de inêividuelen niet aan elkaar gelijk. Dit houdt verband met het grote gedrang bij voorgaande wandeltochten. Morgenavond wordt 'de feeste lijke intocht gehouden. Deze be gint aan de Mozartlaan. Vooraf gegaan door muziekkorpsen wan delt men daarna naar de Markt, :waar tijdas het défilé wordt ge musiceerd door het muziekge zelschap Voorwaarts. Schiedamseweg 41 Reparaties d contant--1'. Indien a 's morgens voor 9 uur -:j&. aan Boogaard uwT.V.- reparatie meldt, dan heeft U gegarandeerd dezelfde avond weer VLAARDINGEN Geboren: Jozef C z.v. J C Groen en A W C Papen. Peter W z.v. •C J van der Laan en C 't Hart. Ronnie P z.v. G C van Walsum en J de Ruijter. Marleen, d.v. K W Kleèr, en P E de Hoog. Isabella G C d.v. N G F van Dooremalen en C G van der Avort. Wilco, z.v._ P J van Miert en F A J van de Sanden. Inge borg V d.v. H "W C Denker en G F Kleffer.- Overleden: C C Geelen, 84 jr. weduw naar van J Bastemeljer, Gehuwd: p G Klootwijk, 2i jr en A E Zweers. 31 jr. J van Witzenburg, 25 jr en A Poot, 20 jr. L van den Broek. 24 jr en M C van Kempen, 19 jr. Overleden: C. C Geelen, 84 jr, weduw naar van J Bastemeljer. H van. den Bos, 84 jr, weduwe van W Egberts. TELEFOON TECHN. DIENST (RADIO-T.V.) 346000 grote kollektie dassen Korte Hoogstraat 11 - Tel. 346151 Vlaardingen. •it'/ "yERLEDEN jaar 27 november v des ochtends om hall-: negen./ werd op de hoek van de 'Binnenweg; en de Mauritsweg de fabrieksarbei der Willem Plaizier uit de Hoc- keystraat, 38 jaar, door een hem achterop rijdende bestelwagen geschept en tegen 'de straat ge kwakt. Plaizier kwam onder een achter deze bestelwagen rijdende personen-; auto1' terecht en moest met een ge kwetste borst en rug en een bloe dende hoofdwond bij het linkeroor naar het Dijkzigt-Ziekenhiiis. ■'■'■j'-.t'Tfk Eén heel gewoon berichtje,'dat in dertijd zö weinig „uitde toon" van het nieuws viel. dat niémand op 'de redaktie er zich nu nog' iéts van kan- herinneren. - Ook niet van dé oproep, dié de Rotterdamse politie via de kranten 'deed uitgaan aan eventuele getuigen van' dit ongeluk. Men wilde heel graag, weten, wie dé chauffeur van de bestelwagen was, die voor' dit ongeluk aansprakelijk moest worden gesteld. Er kwam op die'oproep geen en kel resultaat. De politic weet nóg steeds niet, wat voor'bestelwagen de ongelukki ge wielrijder ondersteboven sméèt en wie deze wagen bestuurde; - Daaraan werd 'ik' op een heel trieste 'manier herinnerd: via: een advertentie werd nogmaals ge vraagd, wie er over dat ongeluk in lichtingen kan verschaffen. Het trieste ligt hem niet zonder meer in het feit, dat de bestelwa genchauffeur doorreed. De fietser kreeg een klap van <le zijkant van die wagen en kwam pas daarachter ten val. Heel waarschijn lijk heeft, de bestelwagenchauffeur van het ongeluk helemaal niets be merkt en daar er 'dagelijks honder den bestelwagens door de zo drukke Binnenweg rijden is het evenzeer waarschijnlijk dat deze chauffeur mi nog niet eens weet, dat hij eirid november een ongeluk-hééft gehad! TJET trieste .van deze adverten-; tie' is, dat tot nu toe niemand de politie iets heeft verteld over dit ongeluk, dat toch heus niet zo maar een kleinigheidje was. Het is ondenkbaar dat niemand dat ongeluk in de altijd overdrukke Binnenweg zou hebben gezien. Dat niemand van de velen - ik kan dat rustig Zeggen die bij dat ongeluk zijn geweest, op een óf andere ma nier wil helpen. Dergelijke zaken worden blijk baar door dé omstanders met een schouderophalen en een „wat kóóp je er voor" afgedaan. Men is zo langzamerhand te egocentrisch 'ge worden om zich iets aan de mede mens gelegen te laten liggen:- Ik heb daaraan moeten denken, toen ik het verhaal hoorde van een dame die door een „auto-ragger" van een zebra "dreigde fe worden „geveegd'', maar werd gered door eert man die haar met geweld van die zebra aftrok. Tóen, deze man-het nummer van de auto opschreef zei den de omstanders die het gehele geval van het begin tot het eind hadden gevolgd: „Man,/ wat heb je nu daaraan! Je hebt immers geen getuigen en zonder getuigen, doe je toch niets!" Geenvan. die omstanders kwam op het idee, dat hijzelf, getuige was. Neen, „aan mijn lijf geen polo naise; wat levert hetme op?!" 1

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1