Stalen zinker in Scliie Wandellegioen wordt uitbundig ingehaald Royal Club Woningen pakhuis na havendiefstaUen CLAS pieferman AGENDA Opnieuw debat over Stervende Soms laat Floortje haar Royal Club lönic staan voor een Juffertje in t Groen... (maar dat nemen wij niet kwalijk) Avondvierdaagse „loopt" naar wens leerling - verpleegster Nieuwe Psalmberijming 2.50 Dutch Spirit te water Beker naar Bilderdijkschool Kleuter (3) door auto gegrepen Openluchtconcert m 'i.Hof Vestiging Vlaardingse fabriek in Thailand Lenderink Co N.V. in „Naardengroep" Burgerlijke stand Goede vangst na „stil alarm" Mep Roest: hei 46 jaar vaarwel aan onderwijs Diensten voor Schrift en tafel gaan nog dóór Lf ROTTERDAMMER Met een is een goed figuur geen heksentoer! Ze mag 't. Juffertje in *f Groen hoort evenvee? bij Floortje als Royal Club Tonic. Zij is een vrouw van smaak. Weet van de lekkerste drankjes. Heeft dus altijd Royal Club Tonic in huis. Vóórhaar manvoor haar zelf Om puur te drinken of te mixen. „Ze zeggen dat Royal Club Tonic een typische mannendrank is", zegt Floortje, «misschien houd ik er daarom zoveel van". En Floortje weet zo goed wat goed is, dat zij 't ook haar gasten voorzet. Royal Club Tonic. De pittigste tonicèver! Prijsuitreiking Diploma-uitreiking Levien Mechielsen R'dams damkampioen Mannenkoor Orpheus C.V. GLASTECHNIEK SCHIEDAM Vandaag. GEMEENTE SCHIEDAM Gemeente ziekenhuis, Schiedam Advertenties bekijken 'j even prettig werk als winkelen R.k. parochie gaat lustrum vieren Pagina 5 2A DONDERDAG 13 JUNI 1968; ■SCHIEDAM Terhoogte van het viaduct bij het station Schie dam wordt een grote zinker in de Schie gelegd. Het betreft hier een onderdeel van een kapitaal werk, een' 1250 mm stalen transport huis, dat in opdracht van het Rotterdamse drinkwaterleiding- bedrijf en enkele andere gemeen telijke diensten door verschil lende aannemers wordt uitge voerd. De zinker, die een paar meter onder de waterbodem door IT.V. Hoogenboom's Aanne mingsmaatschappij te Spijkenisse wo;dt gelegd, is, gemaakt van 400 mm stalen transportbuis. Langs de buis liggen twee zigenaamde signaalkabels, omhuld door een manteltijk die signalen doorge ven van en naar de dienst van de technische bedrijven en van en naar verschillende pompstations in Schiedam.. Vanaf het viadukt station Schiedam gaat de leiding nmr de Hogenbanweg. Het gehele transport loopt van af de' automatisch .geleide instal latie Brenplaat over de Honin- geriijk in Rotterdam met zijaf takkingen naar Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis. SLIKKERVEER Bij de N.V. Scheepsbouwwerf v,h. De Groot en Van VJiet Is woensdag de motortanker Dutch Spirit van stapel gelopen. Het schip is in aanbouw voor de Rederij N.V, Tankvaart te Rotterdam. Mevr. M.E. de Monchy-Jonkvrouwe Van Lennep, echtgenote van een rederij- commissaris, verrichtte de doop. De Dutch Spirit is de eerste van twee schepen van dit type. Reeds eerder werden vier chemicaliëntan- kers gebouwd. De technische gegevens zijn: lengte 69,3 meter, breedte 11,5 meter en holte 6 meter. Het draagvermogen is 1800 ton. Een dieselmotor van 1760 pk zorgt voor de voortstuwing. De kiel is inmiddels gelegd voor het zusterschip Dutch Faith. r Fellna stretch beha van het nieuwe Oorlastan®, het super elastische kwaliteits waren-van -Bayer', b-i-ij-f-t wit. 17.90 bijpassende panty van Dorlastan® 18.90 IN ALLE 21 FILIALEN VAN FOUNDATIONS' VLAARDINGEN Als alles vol gens de plannen verloopt zal het wandellegioen vanavond, donderdag, uitbundig worden ingehaald. Duizen den zuilen de; finish .bereiken, met bloemen in de armen en wellicht toe gejuicht door „supporters" die zich overal zullen laten zien, In de kantine van De Hollandiaan in park 't Nieuwelant. zullen tenslotte .te prijzen worden uitgereikt en daar bij zal het .opvallend zijn, dat Mr. Willem Bilderdijkschool opnieuw, in het bezit zal komen van de Mr, J. Heusdenwisselbeker, die bestemd is voor de school met het grootste aan tal deelnemers'. Van deze school liepen liefst 174 leerlingen de avondvierdaagse mee. Ook komt deze school in aanmerking voor de beker, beschikbaar gesteld voor de school met percentagegewijs het grootste aantal deelnemers. Niet minder dan tachtig percent van het aantal leerlingen vertegenwoordigde deze school aan-de<Spalandlaan?v.T. Het totale aantaL deelnemers is ge komen op 6,740. Het gouden wandel- kruis zal worden uitgereikt aan me vrouw Pet-v. d. Wart, mevrouw Way, mej. J. Sondorp en de heren H. Reedijk, A. J. Herweyer, J. J. Vërh- art, J. Th. Stolk en J. van Santen. Mevrouw Boender uit de Smale- veltstraat 9 te Schiedam deed voor de twintigstemaal mee Vrijwel het gehele politiekorps zal vanavond worden ingeschakeld om de feeste lijke intocht zo ordelijk mogelijk te doen verlopen. De prijsuitreiking val ongeveer tussen 21 en 21,30 uur. VLAARDINGEN In de Specht laan is woensdagmiddag de driejarige Marinus vari der Have door een personenauto aangereden en ernstig gewond. Het jongetje was de rijbaan opgelopen zonder op te letten. Met1 vermoedelijk hersenletsel en een beenbreuk heeft een plaatselijke arts de kleuter, naar het; Holyzieken- huis gebracht. VLAARDINGEN Dinsdag 25 ju ni 's avonds om acht uür krijgen in het gebouw, van, de. Kamer van Koop handel- aan de Hoflaan de eerste ein dexamenkandidaten van, de stichting Chr. detailhandelschool „Bene den-Maas" hun diploma's. De voorzitter van het school bestuur, de heer F. Sterrenberg, zal de diploma's uitreiken. VLAARDINGEN Vanuit de mu ziektent in 't Hof heeft de- muziek vereniging Voorwaarts woensdag avond een concert, verzorgd, onder auspiciën van de Federatie, van Vlaardingse - Muziekgezelschappen. Een kleine -honderd muziekliefheb bers 'hebben ongeveer anderhalf uür de uitvoering bijgewoond, die- onder leiding stond van dirigent 'A. de Bruyn.' Onder hen bevond zich een aantal buitenlandse gastarbeiders,' die in de omliggende :pensions wonen. Mogelijk aanleiding voor muziekgezelschappen om bok eens een aantal Turkse of Italiaanse werken in hun program ma's op te nemen. Behalve enkele marsen, speelde Voorwaartseen ouverture, een sym fonie (Saint-Saëns), een driftaj dansen, èën' Amerikaanse fölksuite en een jazzfantasie. - Vrijdagavond zal- het muziekkorps van het. Leger des Heils een wijk- rnarsverzorgen. Het tijdstip van de armars is bepaald op half acht vanaf de Van der Duin van Maasdamlaan. VLAARDINGEN De zestien-ja rige Levien Mechielsen, die achter de elfjarige Ronnie Cassa. tweede werd in de strijd om het jeugddamkarripi- oenschao van Vlaardingen, heeft woensdagavond in Rotterdam voor een fraaie prestatie gezorgd. In het clublokaal van Het Oosten speelde Mechielsen zijn laatste wedstrijd in de strijd om het persoonlijk jeugddamkampioenschap van de afdeling Rotterdam van de Koninklijke Nederlandse Dambond tegen Engelbert. De VDV-er wist de ze partij te winnen en daarmede werd hij ongeslagen -kampioen van Rotterdam met de fraaie score van 7 punten uit 4 wedstrijden. Engelbert werd tweede. De andere Vlaardingse deelnemer, Leen Tom (vorig jaar jeugdkampioen van Vlaardingen) eindigde in dit tor nooi bp de derde plaats. Mechielsen is thans gerechtigd om dit jaar nog deel te nemen aan de strijd om het persoonlijk jeugddamkampioenschap van Zuid-Holland, die in september begint. Het is voor het eerst in de 51-jarige geschiedenis van VDV dat een jeugdlid tot een dergelijke prestatie is gekomen. VLAARDINGEN In Thailand zal binnenkort een vestiging worden geopend van de Eerste Nederlandse Coöperatiève Kunstmestfabriek te Vlaardingen. De leiding van dit be drijf zal worden toevertrouwd aan een Europeaan, die al 40 jaar in Thailand woont er* bekend is in de kunstmestbranche. Het kantoor zal worden gevestigd in, Bangkok. De naam van de verkoop- maatschappaj wordt „Windmill Ferti lizers Thailand Ltd". SCHIEDAM De N.V. /Chemische Fabriek „Naarden" heeft de aan de Westerkade in Schiedam gevestigde Lenderink en Co N.V. overgenomen. De overname kwam tot' stand door aandelenruil, aangevuld met betaling in contanten. Leriderink is eenmodem geoutil leerd bedrijf met ongeveer vijftg werknemers dat reeds twintig jaar 'een exclusieve plaats inneemt als producente: van bepaalde eiwitderiva- ,,ten. Voor deze'grondstoffen voor de voedingsmiddelenindustrie werd on der de naam Hyfoama een aantrek kelijke markt opgebouwd, waarbij tweederde van de omzet wordt ge vormd door export naar ongeveer zestig landen, aldus een mededeling van de directie vah'"dé''7,Naarde'n~_ groep". l': SCHIEDAM Het bestuurvan het Koninklijk Schiedams Mannen koor, Orpheus" belegde gistermiddag een wat ongewone persconferentie in dc Amstelbron. Het wilde zijn licht laten schijnen op de merkwaardige situatie, dat de heer 3. de Koster na een interne ruzie voor zijn functie van secretaris had bedankt en daarna zijn correspondentie met bestuur en dirigent aan de pers verzond. De heer De Koster, die 25 jaar lief de voor de vereniging betoonde en 22 jaar zeer actief secretaris was, was tijdens een koorrepetitie voor „speels gedrag" streng toegesproken door di rigent Chris Verhoog. De heer De Koster wond zich daar bijzonder over op en volhardde in zijn boosheid tij dens enkele vergaderingen. Hij be dankte voor de eer. Het bestuur, dat inmiddels de heer L. Stouthandel als secretaris heeft opgenomen, verklaarde bij monde van voorzitter P. Smit dat het de stap van'de heer Dë Koster zeer be treurt. Pertinent ontkend werd, dat er sinds het optreden van de heer Verhoog sprake is geweest van terug gang in het ledental. Dat had, de heer De Koster beweerd. SCHIEDAM Géboren: Ellen, d v H J F M Fisrer ail C 51 W zürlohe, Antoinet te, d v A Bijloo en C J Htiijsdens. Overleden: 'J Boer 65 jr. L C Sprong S3 jr. wed J J Haaksman. W van Luijk 54 jr. C Möhring 00 jr. J C A Merten E5 jr, wed J -L Holierhoek. ROTTERDAM De recherche van de Rotterdamse rivierpolitie heeft de chauffeurs H. M. uit Naald wijk, 45 jaar, en C. P. J. S. uit Leid- schendara, 35 jaar, voor de officier van justitie geleid. Beiden worden verdacht van diefstal van uit bescha digde emballage weggenomen góe deren en ook van goederen uit de lading van transporten van Rotter dam naar Duitsland en omgekeerd. In hun woningen werd een grote partij goederen in beslag genomen. Daaronder waren een aanhangmotor, twee Voigtlander-camera's, gereed schap, sportartikelen, textiel, radio toestellen, luchtbedden, bestek, deur krukken, kapstokhaken, scheermes jes, vergrootglazen en andere voor werpen. Totale waarde ongeveer vijfduizend gulden. Bovendien werd tégen eén aantal, personen proces-verbaal - opgemaakt wegens heling. - (Van een smzer verslaggevers) ROTTERDAM De Avondvier daagse telt dit jaar opvallend weinig uitvallers. Slechts een nekellng gaf er woensdagavon de brul aan, terwijl de EHBO. werkloos blijft. Het fraai weer is daar wellicht debet aan. Het gaat er dan ook naar uitzien dat vrijwel het gehele wandelleger de eindstreep haalt. Vanavond worden de deelnemers aan het Camissehuis met tweedui zend deelnemers het grootste bureau van Rotterdam-Zuid - ingehaald terwijl ook in Vlaardingen, vanavond de Avondvierdaagse wordt beëindigd. Voor de elf overige bureaus valt het doek morgenavond. Opvallend is het aantal deelnemers in Alexanderstad. Verschenen er vo rig jaar slechts tweehonderd wande laars aan de start, dit jaar telde men reeds driehonderd voorinschrijvin gen, terwijl men de toeloop op de openingsavond dinsdag nauwe lijks kon verwerken. Niettemin slaagden de organisatoren er in do zaak rond te krijgen. V O O R NAAR 3e INDUSTRIESTRAAT 11 TEL. 344775. Chr. Soc. Belangen: Alg. Fotoclub, bij eenkomst. 20I ENTO ONSTELLINGEN Stedelijk Museum: Bonies. schilderijen j en objekten, Antonio Calderara, schild., tekeningen, gouaches en grailek. schilderijen en tekeningen. Agentschap ..Dc 'Rotterdammer": me- vrouw J. van Gog. dr. zamenhotstr.aat,139, j tel. 152400. ook klachten bezorging. i Alarmnummer brandweer: 260123. Alarmnummer GG en GD: 269290. Verschenen: IK BEN DIE IK BEN (De grote Vragen uit „De Haven loods") door H. Verweij. Prijs 9,15. DE NIEUWE PSALMBERIJMING voor Herv, en Ger. kerk. Prijs ƒ2.50. AART P O N T I E R, BOEKVERKOPER Smalle Havenstraat 3 - Tel. 34 43 04 Op 1 september a.s, begint onze .nieuwe opleiding tot gediplomeerd verpleegster. Meisjes die vóór of op 1 februari 1951 geboren zijn en üs het bezit zijn van het ulo-diploma of gelijkwaardige opleiding (als a.v.v. I en II of inas) hebben, kunnen aan deze cursus deelnemen. Salaris le jaars 284, 2e jaars 308, 3e jaars 380 plus toelage voor onregelmatige dienst, kost, inwoning, bewassing, geneeskundige verzorging, verpleegsterskleding, 6% vakantietoelage. Na behalen diploma wordt het salaris 684 en hoger. Vijfdaagse werkweek, 2x per maand reiskosten boven 2,50 voor bezoek aan ouders. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk of telefonisch '(010—269126) wenden tot de adjunct-directrice, Nassaulaan 75. (Van een onzer vèrslaggecfsters) ROTTERDAM Zaterdag 22 juni zegt mejuffrouw K. D. Roest na 46 jaarverbónden te zijn gewéést, aan het christelijk nationaal schoolonder wijs in IJsselmonde het onderwijs vaarwel. - Het christelijk nationaal schoolon derwijs is mejuffrouw Roést; overi gens met de paplepel ingegoten. Haar vader was 25 jaar lang hoofd van'de"; school, waar mejuffrouw Roest eerst als leerling in de bank zat en; later als onderwijzeres voor de klas stónd." Naast een professionele belangstel ling voor al die vakken, die het leer plan van het lager onderwijs eist, heeft mejuffrouw Roest een speciale voorliefde 'voor muziek. Ter opluiste ring van de ouderavonden heeft zij vaak een zangkoortje samengesteld, dat zij zelf tevens leidde. Verder speelt zij orgen en piano en het komt nogal eens voor dat zij de plaats van de vaste organist, van de Adriaan Janszkerk, al is het voor zeer korte tijd, ineemt. Als een hob-, by van mejuffrouw Roest mag tevens de Nederlandse kunsthistorie en anti quiteiten genoemd worden. Maar zij beweegt zich niet alleen op het vlak der kunst, ook verzet zij - veel kerkelijk werk onder meer op het gebied van de zending en al® leidster van de KAHU, de kerkbou- waktie F"ormde IJsselmonde. Dit is een r -*e inzamelingsaktie, eerst - van eer. nieuwe Peh „e hervormde kerk en later voor rente en aiiossing van de kapitaaslasten. Het kerkelijk werk in IJsselmonde heeft mejuffrouw Roest intussen in. andere handen gegeven, want al is zij nog niet definitief verhuisd' naar Amerongen, na haar afscheid zal zich daar gaan vestigen. 1 Maar eerst gaatmejuffrouw- Roest afscheid nemen. Zaterdag 22 juni .van. de oud-leerlingen en de collega's om half drie en vrijdag 28 juni om tien uur van de leerlingen in gebouw De Magneet 9 HOEK VAN HOLLAND De. Hoekse bejaarden werden woensdagavond na af loop van hun' jaarlijks -uitstapje verwel komd door de tiarmonievereniging „Rot terdam aan Zee*', en vele belangstellenden en familieleden. De bejaarden hadden er een reis opzitten, die hen voerde naar N'oordwljk, ÏJmulden, Heemstede en Al phen a.d. Rijn, waar het vogelpark „Avi fauna" werd bezocht. 9 HOEK VAM HOLLAND De Rode Kruls-colleete die vorige week werd' ge houden heelt 4456.59 opgebracht. Op de kampeerterreinen, werd 450 opgehaald. Dit Tcsultaat betekent bijna i 2.50 per ge zin. VLAARDINGEN In de Harmonie aan de Schiedamseweg zal zaterdag 22 juni een openbaar debat worden gehouden, georganiseerd door de Kunstenaars-, vereniging Vlaardingen '65. Dit wordt een vervolg van de discussieavond, gehou den op 24 februari. Toen ontspon zich een discussie tussen wetpouder T. de Bruijn., en de cineast Jan Scnaper. Het thema van het debat luidt: „De stervende Stad Opnieuw zal de comnus-.: saris van politic, dr. C. N. Peyster, als discussieleider, fungeren. De bijeenkomst begin om acht uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. SCHIEDAM Zondagavond wordt in de Grote Kerk de laatste zoge naamde Schrift- en Tafeldienst ge houden, maar met ingang van zondag 1 september begint een nieuwe reeks. De Schrift- en Tafeldiensten zijn nu een half jaar gehouden. Ze- ontstonden dank zij een Initiatief van een aantal jongeren uit de gespreksgroep in het kader van de actie 66/2000. In die gespreksgroep werd sterk het verlangen geuit naar,-, een vorm van kerkdienst waarin voor.allés het element „vieren" op de - voorgrond zou staan. Bij „vieren" werd in de eerste..; plaats gedacht aan activiteit, aan zelf 7 meedoen bij voorbeeld met muziek en zang. Het actief meebéleven mani-; festeert zich ook in de avond—d- maalsviering die in de Schrift en Ta-# feldiensten intens wordt beleefd. De J diensten activeren de oplettendheid:' ér wordt een gestencilde liturgie uit- 7- gereikt die persoonlijke deelname aan de dienst vereist. Muziek van - blokfluiten en strijkinstrumenten luisteren de dienst op. Men zingt uit-* „het blauwe en het rode boekje", 7 'respectievelijk de nieuwe psalmberij ming en 'de bundel met 102 Gezan-,*; gen.-De kantorij van de Hervormde A' '/Gemeente heeft daarin een on-#) misbaar aandeel, ij' "In het eerste, deel van de diénst!:® .wordt een bijbelgedeelte gelezen en# uitgelegd, in hét tweede deel wordt;/', het Avondmaal igevierd. Rond deze#; twee delen groepen* zich, de andere/) élementen, zoals de gebeden, het y- rië (smeekgebed voor de nood van de wereld) en, de grote Lofzang (het Gloria, de geloofsbelijdenis en de ta- felgebeden), - Nu de diensten een half. jaar .zijn gehouden Is een balans opgemaakt. Daaruit resulteerde, een verzoek aan,.,: de centrale kerkeraad om de diensten ook in 1969 te mogen voortzetten. SCHIEDAM De Rooms-Katho- Jïeke Kerk aan de Schaepmansingel bestaat vijf jaar. In verband met dit lustrum zijn enige festiviteiten, die overwegend een kerkelijk karakter dragen, gepland. Vrijdag 21 juni wordt een orgel concert gegeven in de kerk aan de Schaepmansingel. Concertgever is Jan Smit, organist van de Jaco- buskerk in Den Haag. Het Utrechts Byzantijnsch koor verleent medewer- king. ;'-r - Zaterdag, 22 juni zal op - dezelfde plaats een mis „Vrede, op Aarde", ge componeerd door Hen Govaert, wor den opgedragen, Dit gebéurt mét me dewerking-van het-dames- en heren koor. van de parochie. Het koor staat onder leiding van de heer J. C. Bek man met orgelbegeleiding van de heer Govaert. Zondag 23 juni treedt het jongens- en meisjeskoor van het St. Liduinaly- ceum onder leiding van broeder Va-...„ lerius van de SL Josephschool. verge- zeld door een grote band op, om in 7 combinatie met een jeugddienst een gezellige avond te verzorgen. Die - avond zal er ook gelegenheid zijn om afscheid te nemen van de secretaris va nbe tkerkbestuur, de heer J. C. Schoof. Alle rooms-katholieke alleenstaan den vari de parochie krijgen een ca deautje.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1