T. de Bruijn: klimaat zeer gezond Jan Schaper: stad is onzichtbaar Harde cijfers tegènover en Groots afscheid van! schoolhoofd De Raad -lyceum leverde zijn laatste geslaagden af AGENDA Kind {12) op bromfiets door anto ge Van De Hoek tot Vlaardingen m Morgenstad" is bezorgd over structuurplan BBS 47 JAAR BIJ ONDERWIJS Met gestolen tankwagen over de kop geslagen Burgerlijke stand Classis Rarendreck duidelijke uitspraak over rassènproBleï Smitslioek heeft nieuwe chr. school FOUTEN VERDRAAID EIGEN Niet onmondig MORGEN Oog verwond WEGAFSLUITBNG Zeescheepvaart liep in '67 wat terug Ds. J. G. Jansen sprak over recreatie T.v. Intiem besloot spannende strijd Muziekschool komt in Spijkenisse Cadeaus Brief aan G.O.S.: Onwel en overleden DE ROTTERDAMMER (Van een onzer verslaggevers) T^LAARDINGEN Over leefbaarheid gesproken. Wethouder T. de Bruijn en cineast Jan Schaper denken daar heel ver schillende over. De liefhebbers (en dat waren er velen) konden dat zaterdagavond in de Harmonie'nog eens terdege vaststellen na de openbare discussie tussen deze vechters voor een betere stad. Wethouder De Bruijn kwam met harde cijfers op tafel. Hij vroeg zich af of jan Schaper wel weet hoe een stad leeft De wethouder toonde aan dat het culturele en maatschappelijke leven in Vlaardingen „zeer gezond mag worden genoemd. Bovendien heeft de burgerij inspraak in alle takken van het maatschappelijke le ven. A II .v Êft-H lüw SCHIEDAM Vandaag. .en morgen .en dagelijks VLAARDINGEN cn dagelijks Mulo-examens Pagina 4 2A MAANDAG 24 JUni Jan Schaper was duidelijk geïmpo neerd door „deze waterval van woor- den", zoals hij het betoog van de wethouder noemde. Hij kwam in het begin niet verder dan wat vage bespiegelingen. Later echter bracht hij beter onder woorden wat hij nu precies bedoelde. Wat heeft tot deze openbare discusse geleid? Allereerst de discus sieavond tussen Vi. 65 en een forum, bestaande uit gemeenteraadsleden. Toen ontspon zich een. levendige woordenwisseling tussen de heer De Bruyn en Jan Schaper, gevolgd door publikaties in verscheidene bladen. Dat was voor VI. 65 aanleiding beide heren uit te nodigen voor een debat met als thema „De Stervende Stad"?! Wethouder De Bruijn wilde zich in eerste instantie verdedigend opstel len. De heer' Schaper had het stede- bouwkundige beleid van Vlaardingen- na de oorlog sterk bekritiseerd. Er waren grote fouten gemaakt. De ste den kenmerkten zich door hun kille steenmassa's. Er was te weinig inspraak van de burgerij geweest. Heeft Jan Schaper in Vlaardingen dan niet iets anders gezien, vroeg de wethouder zich af.Bijna 35 procent is openbaar groen. In de nieuwe wijk Holy wordt voor twee miljoen gulden aan de groenvoorziening uitgegeven. En wat de leefbaarheid betreft: 10.000 jongeren zijn in verenigingen georganiseerd. Via de 'sportraad en straks de culturele raad, de voorlich tingsbureaus in elke wijk en ingezon den stukken heeft de burgerij m rute me mategelegenheid zich met het leefbaar maken van de stad te be moeien. Wat deed Schaper om van Vlaar dingen een leefbare stad te maken? Zoekt hij zichzelf of de bevordering van het algemeen belang? Is het laatste het gevl, dan heten alle vere nigingen, die ook dit doel voorstaan, hem van harte welkom", aldus de wewethouder. De heer Schaper distantieerde zich van enkele van zijn uitspraken, die verdraaid in de kranten zouden zijn weergegeven. Hij wilde wethouder De Bruijn niet verantwordelijk stel len voor de naoorlogse ontwikkeling van de stedebouw. „We verkeerden in een hiep hiep hoerastemming. We wilden Vlaardin gen weer opbouwen. We zaten met een kwantiatieve woningnood die moest worden opgelost en wethouder De Bruijn kon er toen niets anders van maken. Maar nu wel". De heer sSchaper is bang voor een „veramerikanisering" van de Neder landse steden. Hij is bang voor de nieuwe wijken, waarin de mensen steeds "meer van elkaar vervreemden. Waar geen ontmoetingspunten zijn en waar men schuw en nerveus langs elkaar heenleeft. Als voorbeeld noemde hij de Vlaardingse Westwijk en.het Nieuwlant. „Men schijnt nog steeds niet-te we ten wat een stad eigenlijk is. Een stad is onzichtbaar, een nauw weefsel tussen mensen. Amsterdam is zo'n stad. Vlaardingen is niet meer dan een wijk van Botterdam. Wil Vlaar dingen leefbaarheid hebben, dan zal eerst een vorm van openbaar leven "moeten ontstaan en die dient van on deraf te komen". "- -y Wethouder De Bruijn zag het niet zo somber. Hij zei dat Vlaardingen tal van ontmoetingsplaatsen .kent er hard aan'werkt om een eigen open baar leven te creëren. In de oude wijken leefde men misschien vrijer, mar in vaak verkrotte woningen. De stad kent meer ontmoetingsplaatsen dan vroeger. De heer Schaper had door de West- wijk gewandeld. In het hart van deze wijk had hij wel een garagebedijf en een supermarkt gezien, maar geen jeugdhuis. De twee café-restaurants waren nagenoeg leeg en op de hoe ken van de straten ontbraken de tie ners met hun brommers. In wijk 't Nieuwlant ontbrak zelfs een café. Het centrum wordt naar zijn me ning vermoord door nieuwe waren huizen. Er worden pasklare gebou wen neergezet, waarin niets meer kan gebeuren. De gemeente had niet zoveel oude huizen moeten afslach ten, want juist daarin zouden interes sante dingen tot stand kunnen ko men. De wethouder antwoordde, dat het niet de taak is van het gemeente bestuur om een kroeg of een bioscoop te exploiteren. De winkels betekenen voor velen een belangrijke vorm van recreatie.. De Westwijk heeft geen jeugdgebouw, maar deze wijk is nog nietaf, „Elk initiatief van de burgerij wordt opgevangen", aldus de heer De Bruijn. SCHIEDAM In een uitgave van „Morgenstad" wordt bezorgdheid uitgesproken over het structuurplan, dat vanavond in de gemeenteraad wordt behandeld. Het gemeente bestuur heeft, zo luidt het, over dit plan het oor te luisteren gelegd bij de inwoners van Schiedam. Er zyn tal van reacties binnengekomen, maar de vraag rijst in hoeverre de stadsontwikkeling kan worden be- invloed door de enkeling of de groep, die er een afwijkende mening op na houdt. Particulieren en groepen zullen geld en geestkracht ter beschikking moeten stellen wil de stad een syn- these worden van alles wat zich binnen haar grenzen bevindt. Een coördinatie van zowel overheid ais burgerij zou tot een machtige uit bouw van ideeën moeten leiden, maar in de praktijk komt het er vaak op neer, dat zij elkaar wrevelig verdragen. Dit leidt er weer toe, dat de inspiratie verloren gaat." „Morgenstad" heeft het initiatief genomen tot de vorming van een studiegroep om visie te krijgen op de samenleving van morgen. Men zal zich bezighouden met het bestuderen van verschijnselen, die een nieuwe ontwikkeling verhinderen. Verder is er een coördinatie-com missie gevormd, die de ideeën en werkzaamheden van de verschillende groepen -wil bundelen als tegenwicht tegen de grote groep, die behoudend invloed uitoefent. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM In de grote zaal van „Irene" is afscheid genomen van het schoolhoofd van de Prinses Julianaschool, de heer G. de Raad. De heer De Raad heeft bij elkaar 47 jaar voor de klas gestaan. Onder leiding van de heer A. Kop- penol brachten de leerlingen een aantal flitsen uit het leven van het scheidende schoolhoofd. Op de band recorder viel een weergave te be luisteren van de dagopening in huize De Raad. Verder werd er ge speeld, gedanst en gezongen. Mr. H. Snoep kenschetste de heer De Raad met een citaat uit Theo Thijssens „De gelukkige tklas": „Hij is een hartstochtelijk schoolmeester. Hij heelit tussen zijn jongens en zich zelf niets geduld." „Officieel", zei de heer Snoep, „heeft u 47 jaar voor de 'klas gestaan, want op uw veertiende jaar gaf u al, in 'korte broek gestoken, les aan der derde klassers. Dat kon vroeger allemaal. Het schijnt, dat de jeugd toen nog niet zo onmondig was als nu wel wordt gedacht. Als je wat presteerde mocht je dat ook doen en dan werd er niet 'gezegd: „Daar hen je veel te jong voor." De cineast Jan Schaper in actie tijdens de openbare discussie avond in de Harmonie. Achter de tafel geheel rechts zijn oppo nent'wethouder van stadsuit- breid»ng T. de Bruijn. Naast deze discussieleider commissaris van politie dr. C. N. Peijsler. Op het podium de portretten van de he ren De Bruijn en Schaper, die leden van 'de kunstenaarsvereni ging VL '65 speciaal voor deze gelegenheid hadden gemaakt. SCHIEDAM Aan de Christelijke Tech nische School „De poort" te Rotterdam slaagden de volgende Schiedammers: afde ling metaalbewerken: H. Harmsen. A. H. van Ris; afdeling timmeren: C. A. de Geest; afdeling brood- en banketbakken: H. P. van Bladeren. BIJ <le afdeling auto techniek slaagde 1,, A. Schoenmakers uit Maassluis. Aan de Christelijke School voor Indivi dueel technisch onderwijs te Rotterdam slaagden van de afdeling metaalbewerken L. Husslage uit Maassluis en van de afde ling schilderen T. Brouwer uit Vlaardin gen. Stadhuis: Gemeenteraad. 20 Marijke: Contactavond Helselub Sinselk- Wfll'uMs" Sacrum: Afscheidsavond Finlandl- aschool. 20 opstandlngskerk: Afscheidsavond Thor- bekckeschool, 20 Stedelijk Museum: Schilderijen en teke ningen van Antonio Calderara. Galerie De Graaff: schilderijen en teke ningen van Krysztoflak. Agentschap „De Rotterdammer": me vrouw J. van Gogh, Dr. Zamenhofstraat 139, tel. 15.24.00 took klachten bezorging); Alarmnummer brandweer: 26.91.23. politie: 26.46.66. GG tb GD: 26.92.90. Alarmnummer meld- en regelkamer voor klachten luchtvervuiling: 29.26.87. Klachten bezorging vlaardingen: Maan. dag tot en met vrijdag van 18.30 -10 uur en zaterdag van 18 - 39 uur: smalle Ha venstraat XI, tel. 34.67.75. Alarmnummer meld- en regelkamer voor klachten luchtvervuiling: 28.28.87. politie: 34.44.44 GG GDS 34.55.55. Klachten bezorging Maassluis: Mevrouw K. Klein. Damstraat 13. SCHIEDAM De twaalfjarige J. R, Bh, die zondagmiddag aan de ver keerde lian van de eenrichtingsbaan m de Nieuw Matbenesserstraat reed, werd gegrepen door een uit de rich ting Rotterdam komende personen auto, bestuurd door de 40-jarige H. van, >V. HQ'sloeg over de motorkap en door de voorruit en kwam op de voorbank terécht. De GGO heeft de jongen, die slechts snijwonden aan zijn gezicht en han den bleek te hebben opgelopen, naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Na daar behandeld te zijn kon hij huiswaarts keren. 0 De 57-jarige ketelmaker B. de B. reed zondagmorgen met een auto ter hoogte van Trianon tegen de hardste nen trottoirrand van de Burgemeester Knappertlaan. Hij verloor de macht over het stuur en reed tegen een lichtmast. Met een wond boven het rechteroog en vermoedelijk een gebro ken schouder is de man naar het Holy- Ziekenhuis in VlaaTdingen gebracht. Terwijl de 23-jaxige verkoper-foto graaf C. S. de J. vrijdagmiddag ter hoogte van de Totalfabriek op de Voor haven foto's van het verkeer op de Nieuwe Waterweg stond te maken is zijn auto de 'haven ingereden. De man hoorde plotseling een plons achter zich, waarna hij zijn voertuig in het water zag drijven. Met een loods boot van de roeivereniging werd een dreg vastgemaakt, waarna de onbruik baar geworden auto op dekant werd getakeld. VLAARDINGEN De achttinejarige bijrijder H. F. uit Vlaardingen heeft zich aan een heel vreemde manier van joyriding schuldig gemaakt: met een tankwagen. Hij had het gevaarte vrij dagnacht gestolen van de firma Bos aan de Kethelweg. Op de rijksweg ter hoogte van de padvindersboerderij sloeg hij zaterdagmorgen vroeg over de kop. De bijrijder klom heelhuids uit de wagen en nam de benen. Een juist, pas serende taxichauffeur volgde de jonge man en kon zijn adrea doorgeven aan de politie. Het bleek dat de bijrijder wél vaker in gestolen auto's reed. Een hoeveelheid fotomateriaal dat zich op de achterbank bevond en een waarde van ƒ1500 vertegenwoordigde ging eveneens verloren, rotterdammer IA pvea VLAARDINGEN Met een hoge- drukslang uit dewerkplaats van zijn vader in de Mercuriusstraat -heeft za terdag een zesjarig jongetje zijn broer tje van vijf met een hogedrukslang be- tje van vijf -bespoten. De kleuter werd met een verwonding aan zijn rechteroog naar het Holyziekehuis gebracht. „Morgen wordt het beter. Dat is leuk voor een liedje, maar niet om er mensen mee voor de gek te houden", zei Jan Schaper sceptischj „De nieu we wijken bieden voordelen, maar probeer daarbij ook iets van de voor delen van de oude wijken te voegen. Wanneer de mensen elkaar niet meer willen ontmoeten, betekent dat een „neen"'tegen deze wijken. Tegenwoordig keren steeds meer mensen de stad de rug toe. Vroeger trokken de mensen graag naar de stad, omdat ze zich er vrij voelden. En het scheppen van een dergelijk klimaat, dat is de taak van de stadsbestuurders en van alle burgers. Aan de ene kant geen benij denswaardige taak, maar aan de an dere kant de heerlijkste taak die er is", aldus de heer Schaper, Uit het hele debat kwam duidelijk naar voren, dat wethouder De Bruijn als eerste voorwaarde voor een leef bare stad het scheppen van verant woorde woonruimte ziet. De leefbaar heid of „andere" zoals de heer Scha per het noemt, is een zaak van de mensen zelf die in die huizen komen wonen. Het gemeentebestuur kan alleen zorgen dat de mogelijkheden voor „dat andere" aanwezig zijn. Dat die mogelijkheden bestaan probeerde de wethouder mt tal van argumenten aan te tonen. De heer De Bruijn trachtte ook duidelijk te maken dat het gebrek aan leefbaarheid, door Jan Schaper geconstateerd, niet een zaak is van het gemeentebestuur, maar van de bewoners zelf. Commissaris dr. C. N. Peyster wist de discussie vaardig te leiden. Beide sprekers kregen van de heer T. Stolk, voorzitter van de kunstenaarsvereni ging, hun portret aangeboden, dat ge durende het debat het podium had gesierd. De heer Peyster kreeg even eens een geschenk. BARENDREOHT Aan de Chr, School voor Individueel Technisch Onderwijs te Rotterdam slaagde voor het examen schil deren J. van de Graaf uit Barendrecht. BERKEL Aan de Chr. school voor individueel technisch onderwijs te Rotter dam slaagde J. J. C. van Heric uit Berkel voor het examen metaalbewerken. Aan de Academie Sociale wetenschappen en maatschappelijk werk te Rotterdam slaag de de Berkelse mejulfrouw J. M. Ver woerd voor de dagopleiding. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Grote vreugde, heerste zaterdagmiddag in het Groen van Prinstererlyceum waar de laatste examens van dit seizoen werden af genomen. De 43 kandidaten voor H.B.S-A. slaagden allen en daarom was het een feestelijke bijeenkomst die in de aula van het gebouw werd gehouden. De dames die slaagden waren A. v.d. Berg (rozenburg); I. Boer, A. J. Bos, M. Hakkoer, T. P. P. v.d. Bcrg.jM.Dor., J. Hoogendorp, J. C. Maat en J. L. M. Mak (allen Vlaar dingen); C. W. Kerst, G. v.d. Meer en J. Korteweg te Schiedam; en verder de heren M. de Bruijne, W. H. 't Hoen, A. de Jong, K. A. Niemvstra- ten. D. v.d. Vaart, P. Bolderheij, J. D, Doves, J. Ilartog, M. Mcoy, A. Proost en ,W J. van Yperen (allen te Vlaar dingen); H. P. van Dijk, T. Kleywegt, M. L. F, Solleveld en A. C. Suiker te Hoek van Holland; A. de Ridder, E. Zijlstra, B. J. van Heerde, H. A. Kor- përshoek en J. Nederlof te Schiedam; W, Goedendorp en Th. Steenbergen uit Maasland; W. L. Koedijk, K. A, Maat, J. Oosterlee, S. v.d. Spek,' M. Valkenburg en H. Spuy te Maassluis; G. L. v.d. Lugt te Delft; O. M, Verha gen te De Lier en A. van Vliet uit Rozenburg. Van de 105 kandidaten voor het Mulo-diploma, slaagden er in gebouw Harmonie donderdag, vrijdag en za terdag 91. Vrijdag was de grootste ongeluksdag want toen zakten negen van de 32 kandidaten. Voor dit sei zoen zijn de examens tevens beslo ten. De gelukkigen waren de dames M. E. v.d. Waal, J. C. Wetsteijn, C. G. de Ronde, W, M. Volker, C. v. Steenber gen, M. U. Schenk, A. J. Seger, C. A. Kornfeld, M, L. E. Jordaans, F. L. Mol, H. H. P. de Koning Gans, C. M. v.d. Maarel, M. C, M. v.d. Hoeven, E. M. v. Wilgenburg, J. Kroeze, M. J. Lips, J. L. Moll, P, M. v. Baarlen, G. C. den Bakker, J, Bos. C. M. F. Brin- kamn, M. Schep, A. E. W. Sehmitt, F. Rouwenhorst, A. D. Roelfs, M. J. de Man, M. D. Groenendijk, L. Groene- veld, B. Ketting, C. den Dekker. Y. Benvist, H. v.d. Hoeven, C. J. Kok, J. J. Nieuwpoort, A. Oosterlee, E. C. Beun, G. M. Colmaire, T. Roels, R, J. Warnaar, J. M. v.d. Windt, A. M. 0 vlaardingen De clubkampi oenschappen van de postdulvenhoudersve- reniging De Luchtbode hadden de volgen de resultaten. Hok Vitesse: 1. Goedegebu- re-van Keulen 2274 punten; 2. G. Rooden- burg 2273 punten; 3. C. Verwey 2197 pun ten; 4. W. Eikeienboom 2147 punten; 5. L. Poldervaart 2062 punten. Aangewezen: 1, G. Roodenburg 1839 punten: 2. w. Elkelen- boom 1270 punten; 3. c. verwey 906 pun ten; 4. A. Cornellsse 847 punten; 5, G. Kalkman 823 punten. Duif: 1. G. Rooden burg 1089 punten; 2. G. Roodenburg 382 punten; 3. G. Roodenburg 851 punten; 4. C. Verwey 817 punten; 5. Goedegebure-van Keulen 766 punten. 0 VLAARDINGEN De postduivenhou- dersvereniging De Luchtbode hield zater dag twee eoncoursvluehten. Vanuit Cha- teauroux vlogen 65 duiven 600 km. De eersuankomende duif deed over deze afstand 7 uur, 3 minuten en 43 seconden; de laatste prijsduif deed er 1 uur, 21 minuten en 37 seconden ianger over. Uitslag: G. de Brabander 1, 10, 16. 19; G. Roodenburg 2, 3, 5, 20; M. Broek 4, 15: H. v. Vliet 6, 8, 9, 14, 22; M. v. d. Pijl 7; L. Poldervaart 11; W. Brandwijk 12; H. de Willigen 13, 18; M. Krijnberg 17, 21, De 276 km vanuit Noyon werden het snelst afge legd in 2 uur en 44 seconden; laatste prijsduif In 3.06.95 uur. Uitslag: L. Polder vaart 1, 12, '19, 29; W. Eikelenboom 2, 14, 16, 27; J. Helnsius 3; Goedegebure-van Keulen 5, 6, 7, 8, 21: Ph. Hoffmann 9, 15; J. Bel 10: G. Roodenburg 11, 25, 31; M. Broek 13, 26. 30, 32; C. Verwey 14, 17, 20. 23; W. Tiele- man 18, 22, 24; W. Brandwijk 28. Donderdag inmanden voor een 360 km vlucht vanuit St. Dents, vrijdag jonge dui ven inmanden voor een korte vlucht van uit Roosendaal (42 km). Belde keren klok ken aanslaan vrijdag te 2D uur. 4b vlaardingen De Hengelaarsvere- ■nlglng Zethameta hield zaterdag een boot jesconcours in de Middelvliet en de Trek- vliet. Winnaar werd Jan Verheij met een vangst van 1130 gram. De tien beste deel nemers waren verder: èH. Koster 878 gram, G. de Zwart (752), F. v. 't Oor (706). W. Korpershoek (600), s, v. *t Oor (590), D. Berveling (596), L. Stout (310), P. Groen (286), H. Oomen (16), MAASSLUIS zeventig Maassluisc bejaarden hebben op initiatief van de heer en mevrouw G, Kommer een autorets langs de kust gemaakt. In Noordwijk werd koifie gedronken en op „het kopje van Bloemendaal" stond de lunch aangericht, in Aalsmeer gebruikte het gezelschap het diner, 9 MAASSLUIS Donderdagavond wordt ln de kantine van Key en Kramer afscheid genomen van de verkeersbrigadlertjcs. In dezelfde bijeenkomst worden de nieuwe brigadiertjes geïnstalleerd. HOEK VAN HOLLAND De politie heeft de resp. 18- en 15-jarige Vlaardingers P. M. D. en T. M. aangehouden. Op een in Rotterdam gestolen bromfiets waren zij naar De Hoek gereden. 0 HOEK VAN HOLLAND Door slecht weer en geringe belangstelling Is de de monstratie die de Hoekse Sport Vereniging vrijdagavond ln de speeltuin gaf slechts ten dele geslaagd. Het grootste succes oogstte het turnspel van de kleuters. In verband met de kou moest voor het laatste deel van het programma naar de gymzaal worden verhuisd. SCHIEDAM Met ingang" van don derdag 27 juni wordt de Kethelweg (Vlaardingen) die in het verlengde van de Harreweg (Schiedam) ligt,- voor vrachtautoverkeer gesloten. Er moeten verschillende werkzaamheden die on geveer vier weken zulten dtiren, aan de weg verricht worden. Het verkeer - zal door waarschuwingsborden op de situ atie opmerkzaam worden gemaakt. SCHIEDAM De politie heeft zater dag in de Spaansepolder een bastaard- hondje van acht weken aangetroffen, vermoed wordt dat „dierenvrienden" het beest uit hun auto hebben gezet. Het bruinzwarte teefje is naar het dierentehuis gebracht. O SCHIEDAM De zeescheepvaart op Schiedam is in 1967 iets teruggelo pen op die van 1966. De bin nenscheepvaart bleef nagenoeg ge lijk. Dit geldt zowel voor de Wilhel- minahaven ais voor de binnenhavens en de Schie, De ontvangsten aan haven- en loodsgelden zijn echter aanzienlijk gestegen. De te beloodsen schepen waren in het algemeen groter dan die van 1966. De opbrengst aan restitutie van lonen voor bewaking van tankschepen is vermeerderd doordat het toezicht aan boord van de sche pen werd gecombineerd, aldus het zojuist verschenen jaarverslag van de Havendienst. SCHIEDAM In de Open-Deur- dienst van de Hervormde Gemeente zondagmorgen in de Grote Kerk heeft ds. J. G, Jansen gesproken over het onderwep „Recreatie". Medewer king verleenden organist J. P. Bek kers en het chr. mannenkoor „Rot terdam-Vreewijk" onder leiding van Bernard Verboom. Ds. Jansen zei, dat de bijbel geen receptenboek is waarin je alfabetisch kunt aflezen welke recreatie wel en welke niet is toegestaan. „De recreatie is niet als afsluiting van de werkweek, maar juist als be gin van de.week. De zondagsheili ging mag beginnen met recreatie, be vrijding en ontspanning voor de dienst van God. Recreatie is niet wat wij er tegenwoordig van maken, ook binnen de kerk. Het lijkt wel alsof bruin worden het enige ideaal is van de recreatie, maar er zijn andere dingen, die we als recreatie moeten en mogen zien, aldus ds. Jansen. Groothuis, H. Grieze, W. C. de Gids, M. H. Dijkshoorn, E. N. Wessel, A. M. Lagerwaard, G. Hoogendijk, M. Meij- boom, L. M. Goedendorp, C. L. LAngbrosk, M. C. Meerman, H. Schreurs, G. J. Fongers en M. Mostert. De heren die slaagden waren; R. A. Corveleijn, F. A. Tollenaar, H. T. Vellekoop, A. M. Romers, J, Sens, R. Lek, A. Barendregt, D. Brouwer, J. Brouwer, J. Klaasse, P. P. Kriek, A. Bestebreurtje, J, Doelman, P. A. Sey, L. J. Frederiks, R. G. F. Algra, H. J, v.d. Berg, H. C. Ouwens, P. Kor pershoek, J. F. Hendriksen, E. R. Kieijwegt, A. de Jong, S. Langeveid. D. J. Poot, E. P. Prins, F. v. Woerden, W. v.d. Schalie, W. L. S. Schouten, J. F. de With, C. van 't Wout, J, B. Warnaar, T. Wilkes, J. A. C. Thoctft, P. D. Liddie, C. Zijdeveld, .J Touw, G. Punt en C. J. op den Brouw. VLAARDINGEN Geboren.' Jacobus Jo hannes, zv J T L van Glnkel en C H W.eiaart, Petuntastraat 31B; Monique Geertrui da Apolonla Re el na, dv E J van Et linger en H C IV R Bterlnsre. Oosterstraat IIElizabeth Marlsca. dv H L K°P„ en E de Bruin, Zwartewaal, Bem- hardlaan 5: Tngrld Francisca, dv D Borsboom en C P Dropper:, Philips de Goedestr 64: Overleden: Helene Selma Ewald 75 Sohedam, Fabrlpleln Sa; Neeitje van Beek. 84 weduwe van C Waterman Valeri- usstr 66; Abram Cornells Ottervanger 57 echtgenoot van J Wesenbeek, Rotterdam. Emerstraat 10; Grietje van Wachendorfl van Rijn, 63 weduwe van J H Bleeker Hoek van Holland, Prins Hendrlkstr 246: Pleuntje van der Zee. 87 weduwe van A Benard. Flatgebouw A. Grtrouwd: Kornelis Groeneveld, 23 en Wllma Johanna Struljk, 22; Ary Johannes Nleuwstraten, 22 en Anna Catharlna Dijkshoorn 21; Jan Vink. 23 en Andrea Adriaantje Lankhaar. 2t; Hendrik van Toor, 24 en Anna Gardenier. 21: Leenden der -Weijden, 23 en Aaltle !2: •f.f.U'l11®, Cssparus Maria Wlt- k"g, 21 en Wllheimina Mostert, 19; Marlus Hollaar, 24 en Immetle Poldervaart 22- Guido Frans Jozef Marle Ijzermans 2t eh Marina Augusta Backer, 20. Harmonie: debat T de Bruijn en Jan Senaper, 20. Triangel: Bestemming Gobi, lllm, 18.30 en 20,45, SCHIEDAM Geborens Ivo P M zv H J vd Brink en I B M Wotiliuls. Jacobus J zv B Koets en p Bot, Anna ME dv WA Steehouwer en A M E Haubrich. Overleden: N vd Have 15. VLAARDINGEN In de gemeen telijke turnzaal aan de Rode Kxuislaan besloot de tafeltennisvere niging Intiem het seizoen met een groot voorjaarstoernooi, speciaal voor de junioren. Tientallen partijen wer den zaterdagmiddag tussen 2 en 6 uur gespeeld en aan spanning was geen gebrek. In groep 1 toonde Dick de Graaf zich de beste, gevolgd door Peter Pleijsier en Ad Rietveld, Groep 2 werd aangevoerd door Mart Bos, die juist sterker bleek dan Leen Smith, die de tweede prijs behaalde. Bij de meisjesgroep behaalde Ineke van Dis de eerste prijs en ging de tweede prijs naar Tineke Visser. De prijzen die bestonden uit bekers werden uitgereikt door Gerard Wa penaar, jeugdleider van Intiem, die ook het toernooi had georganiseerd. Tevens werd de „Zilveren toer- nooispeler" uitgereikt aan Bert v. d. Lugt, die in het afgelopen seizoen 37 punten bijeen sloeg. Peter Pleijsier moest genoegen ne men met 34 punten en Dick de Graaf werd derde met 26 punten. SPIJKENISSE De jonge organist en pianist Klaas Aalders opent na de zomervakantie in Spijkenisse een muziekschool, waar les wórdt gege ven in die vakken, waar zich leerlin gen voor aanmelden. Zelf geeft hij de piano- en orgellessen, ook op het electronische orgel. Hij bezit het Staatsdiploma Piano en het Orga nistendiploma van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vere niging. Het doel van de muziekschool is, de lesgelden binnen ieders bereik te houden. Aanmeldingen kunnen geschieden aan het secretariaat Dahliastraat 22. 5 SCHIEDAM „Het Singelkwartler" Hulshorst, waar van 20 t/m 27 juli een kinderkamp wordt gehouden. De vereni- d0,e' dlt v°°,r negentiende keer. Kosten ƒ37,50 per kind. De heer_ De Raad is in zijp, baan niet eenmaal thuisgeblevenv-'I gens ziekte. Nu gaat hij van zijn M hebberyen .gemeten; tuinieren mm. Jen, lezen en reizen. In zyn afscheidswoord betrok m? Snoep ook de echtgenote vin a heer De Raad. „U opereerde vam«' een welverzorgde basis, Hii daniri de heer De Raad voor jaS de heer De Raad voor zijn jacreaisn ■ge intensieve plichtsbetrachtinr er de zorg. waarmee "hij de schooi^, nngd had. „Negentien jaar bent u hoofd van de Prinses Julianasahool geweest l' ging recht op de man af, niet ver trouwend op psychologische technie. ken, maar wel op ortderwijzertir. stmet en intuïtie. De opgewekte stemming, die oler heeTst_ is een symptoom van gebo genheid. Door een man als u wen!' duidelijk wat de kracht is van orj" onderwijs. De christelijke ondenvfi- zer is éen van de knalen, waaidoo- het evangelie geleid wordt." Zowel de leerlingen ads het once- wijzend personeel en de ouderwÉ missie boden cadeaus aan. Het te- stuur van de Vereniging tot heva. dering van chr. schoolonderwijs esf een uitvoerige foto-reportage vaai deze dag. (Van ome correspondent) BARENDRECHT Ook de classis Barendrecht van de Gerefornendt Kerken Is van mening dat de richtlij-1 nen van Ue Gereformeerde Oecaax- nische Synode over rassendiscrimmi- tie en -gelijkheid nïct duidelijk bijbelse gedachten van dit problem aangeven. Naar aanleiding van de brief prof. dr. Albeda en anderen, war men zich overigens niet zonder racet achter wenste te stellen, heeft s classis de GOS, die van 32 tot 33 augustus in Lunteren vergadert, ver zocht zich opnieuw te bezinnen op c( bijbelse gegevens en op grond daar van duidelijker uitspraken te doen Deze uitspraken zouden in deze tijd moeten aanspreken en de var. God gegeven gelijke rechten van ie der mens. ongeacht kleur of.ras tot uitdrukking moeten brengen en een uitgangspunt moeten zijn voor het zoeken naar middelen en wégen on ïondige tegenstellingen te doorbre ken. (Van onze correspondent) BARENDRECHT Na veel derwaardigjheden lieeft Smitshwi vrijdag eindelijk zijn nieuwe chrisK- lijke school (Zuiderrandschool) in V bruik genomen. Zelfs oud-bURf- meester mr. H. H. Douma was daar voor uit Zwijndreeht gekomen. Burgemeeoter G. van Hofwege" stelde vast dat het een opiuchtW voor het bestuur moet zijn dat al M getob nu voorbij is: het ging r;'K goed in Smitshoek. Er waren twee mini-schooltjes én het aantal leerlin gen liep terug. Maar nadat men twet jaar geleden besloten had de twa schooltjes samen te voegen en nieuwe vereniging voor christelijk nationaal onderwijs te stiehteb, kwam het bericht af dat vw Smitshoek toestemming was verleg voor een bescheiden uitbreiding, ook een toeneming van het leerlingen deed verwachten. In deze tijd van eiectronica, rrao* tevaart en dergelijke mag dene schw dienstbaar zijn aan de verkondig!!, van Gods reddende liefde, aldus burgemeester, Andere sprekers waren de heren Oostrijk, rijksinspecteur, voor hei h" ger onderwijs, J. Hooghart nawe het béstuur van de Dr, P^V, serschool en G. A. van de Gara oud-hoofd van deze scool. De heer P. M. van der Graaf spra namens de aannemers. De heer e Barendregt, voorzitter van de ni<m schooivereni-ging, mocht van hen stencilmachine in ontvangst nera Het hoofd der school, de heer J- Hogeweg, releveerde de geschiede Hij besloot met voorlezing van nieuwe berijming van Psalm «•- de Here het huis niet bouwt" Ji ROTTERDAM De f handelaar P. J. Dorst ui£ Westffi^ is zaterd'ag op de Builendy® Jri seling onwel geworden. BtJ. komst in het St.-Oiaraziéke^ ■bleek hij te zijn overleden.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2