Schiedammers konden son in H water sien schijnen Fraaie weer lokte toeristeninvasie Geslaagden, geslaagden Druk strand Auto uitgeloot voor actie Frantsenhuis cleJVJent Drie organisten boden veelkleurig programma Insluiper stal horloge VVV ziet het ivat zonniger Jurgens heropende vernieuwd bedrijf Burgerlijke stand Man gewond na val van wagon SSSÏÏ' vanwese de Hoek v. Holland nam afscheid van P. Rnrik 16.000e schip: 13 dagen eerder KLEUTER DRONK WASBENZINE BEELDJE m mei aces roltrappen naar boven en naar beneden Provisiekastje 85 x 35 x 25 cm Inenting tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kin derverlamming en tegen pokken. Nu op aïle scholen godsdienstlessen Fietser gewond die geen voorrang gaf HOEK VAN HOLLAND Het eerste echte vakantieweekeind heeft een geweldige drukte ver oorzaakt. Behalve een invasie van „blijvende" toeristen was er vooral zondag een grote toeloop van dagjesmensen. Dank zij de wisselvalligheid van het Neder landse klimaat kon het weer van de ene op de andere dag omslaan van guur herfstweer in een fraaie zomerdag. Wat zonniger Kampioenen melden zich bij bedrijfsvoetbal Onwel en overleden WASAUTOMATEN CENTRIFUGES Bewondering DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A MAANDAG 1 juli m» Op 4e camping heerlijk genie ten van. frisse lucht'en ton... lékker luieren en de stad verge ten... .maar evengoed Uw natje en droogje fris en koel bij de hand hebben! Dat kan met deze handige pro- Visiekastjes, waarin. U Uw etenswaren .fris en hygiënisch, vlieg-» en stofvrij bewaart en die U ais een piat pakje meeneemt. Moderne provisiekastjes voor het buiten-huishouden, uitrits- baar, met ventilatiegaas, ktein opvouwbaar en in gezellig plas tic Cretonnen uitvoering... nu voor nog géén twee rijks daalders. Morgenvroeg om 9 uur verko pen wij op onzo tweede etage deze hygiënische provisiekastjes op de Camping-afdeling, waar 0 nu zo makkelijk komt met de roltrap, plastic proviand-kast jes met frisse bloemmotie ven. '85x35x25 cm, voor CSin ttl. of schrift, bttt SCHIEDAM Een 32-jarige bewoner van een van de Elemen- tumflats aan het Bachplein, de bouwkundig tekenaar C. C. M. K heeft aangifte gedaan van diefstal van een horloge. Na de vermoeienissen van de verhui zing in de nacht van zaterdag op zondag legde hij zich te midden van de opgeslagen inventaris ter ruste. Zijn horloge deponeerde hij onder zijn bed. Midden in de nacht ontwaakte hij en zag dat het licht brandde. Snel stapte hij uit bed om het weer uit te doen. Toen hij tegen de ochtend weer wakker werd, zag hij dat het licht weer brandde. Hij wilde op zijn horloge kijker, maar merkte dat dat verdwenen was. Bij de politie deed hij aangifte van insluiping en ontvreemding. CCHIEDAM Honderden Schiedammers die het afge lopen weekeinde terugkwamen van vakantie hebben letterlijk en figuurlijk de son in het water zien schijnen. Vele andere hon derden die aan hun vakantie begonnen konden alleen maar wat meelijopbrengen. Een com pensatie voor alle teleurgestel- den was zaterdag de lang ver wachte doorbraak van de zomer. Geen wonder dat het bad Groen- oord dit weekeinde 8500 bezoe kers te verwerken kreeg. Het gekrioel dat daar ontstond maakte de behoefte aan een tweede bad nog eens te meer duidelijk, VLAARDINGEN Onderstaande leerlin gen behaalden op de Chr. Huishoud- en Industrieschool te Vlaardlngcn ge tuigschriften. 2-Jarige primaire opleiding: M. v.d. Boom. L, H- v.d. Broke. J. C. v. Duin. E. J. v. mjk, J. v,d. Graaf, A. Haddeman. O. .Hoorn. j. Jongman, L. Klein. P.. M. G. J. ah aye, a. A. C. Lankhaar, M. Meeldijk, C. S. A. Meerman, F. Muls, A. M- Otterman, Th. Poot, Slmonls. J. v. Spijk. G. Stout. L, S tij oen, s. M. v.d. Torre, a. A. Vennlk, C. Vergeer, s- Aalders. A. Appels, E. v.d. Burg. A. v. Buuren, J. Droppert. G. v. Dijk. M. Farenhorst. M. Gardenier. G. Haddeman, A. j. C. Kal. M. Kanters, M. Klein. J. jenoop, T. W. Maat. E. Sas, J. Schilder, M. M. sey. H. v.d. ster. A. Beclt, C. v.d. Bend. R. Brakel, A. v. Dorp. M. Dijkshoorn, ta. tv. H. Feléus, D. Haas, J. M. Haddeman, E. P. Hoogewerl. A. M. de Hoop. C. V.d. Jagt, L. E. Maarleveld. G. v.d. Mark, A. Meyer. A. Moerman. E. Ootjers. j, A. JRaué, K. E. van Santen, A. v.d. Veiden, C. v.d. Vorm. T. W. Buurman, H. Roza, G. Bakker. L. Ball. M. Beets, E. Brltt. N. Brobbei. p. L. v. Deitt. G. Dltsel. E. T. v.d. pood, P. v. Dorp, M. v. Dijken, J. M. Franken. J. M. den Heyer, S. Kloek, J. J. Koster, F. H. A. v.d. I.ugt. c K paardenkooper. j. Ttolalt, M. M. v.d. sluis, C. Soudorp, L. G. Teekens. M. W. viaar- dingerbroek. C. i. Wentel, s. J. Arker bout, L. A- Bosselaar. c. Broek, M. K. DuLthuysen, E- v. Hees. C. jongejan. C. Kleyn, Chr. Llebeek. M. M. de Ligt. Y. Maarseveen. J. K. E- Moerkerke. M. G Noordarrt, J. J. Poot. L. Snoei, C. Stam. M. M. v. Toor L. E. verboon. A. Verburgh. H. p. Wiersma. E- de Willigen, N. Danger- man. A. e. Elberse, Ch. G. H. Everdlngen, E. v. Gog, H. H. T. M. Helderop. F. N. Kraak. J. Krommenhoek. E. G. Meyer. H. Moree, H. v. Muyen, G. de Ruiter. M. de Ruyter. m. C. Stam. G. C. v.d. Stlgt, M. Streefkerk. M. v. Tllborg, c. vegt. j. a. v.d. Vliet, R. Visser. A. c. Witte, G. wol vers. W. \vlJnhorst. H. Zulameer, M. c. Prins. Assistente AJ. v.d. Bend, W. A. Don kers, F. DUbbeld. H. Dijkshoorn. M. v. Gent, C. v. Gog. W. v.d. Graaf. H. p. v. iperen. j. Jaakke, E. A. Labree. E. Nieuwstraten, K. M. Noordhoek. A. Plek - H. v. Holland. E. J. Slegtenhorst, J. M. v. Slooten, w. M. v. Straten. J. v. Veen - Schiedam. K- Vogel, T. v.d. Wal. T. N. de Zeeuw, M. J. Braber. M. v. Bruggen. T. J. E. Fonk, w. J. H. Hoogerwerf. N. c. J. Meyers - Maassluis, M. j. v. pijpen. A. C. Sonneveld. Ph. M. v. Straten. L. Wegge- mans. G. K. Tde Winter. Assistente H: H. Botermans. M. J. Bruin. M. A. v.d. Harst. L. v.d. Harst. J. A. v. 't Hof, G. v.d. Hout. N. Kappers, M. Meesters, tv. v. Papeveld, J. P. v. Veen. H. v. Veen, m. C. verheul, c. W. Bakker. E. J. Bravenboer. m. Htasfeld, p. J. Koster, A. M. Langezaal. t. lUddernof, Y. B. v.d. Schee. A. v.d. Tor. A- A. Weltering. Asststente N: B. Bakhuizen, J. Bakker, J. Beukelman. E. Boerdam, Y. M. de Bruyn. W. Douven. M. H. v. Dijk. r. k. Gerritsen. R. Groos, J. C. v.d. Helden. G. S. S. Hooyroeyer, A. Jonkman - Schiedam. J. J. Korpershoek. J. J. Meerlo, M. B. v.d. Mooren, g. Roest. W. v.d. Velde. Leerling-verkoopsters: a. H. v. Ameron- gen - Schiedam, c. Boogaard. C. H. Brab bel. M. s. Bulte. p. v. Buuren. C. N. v. Donge, A. v. Dorp. J. M. v. Glnkel, M. M. E- Hagesteirt - Schiedam, J. M- Hakhoff, A. Hammin K. A. M. de Hoog, A. M, de jong, J. e. Letterie, Y. P, Moree, D, v. Koord, W. de Ruyter, J. M. L. spithout, K. Stans, J. valster, J. T. Verkade, c. J. Wapenaar. K. v.d. Windt, C. T. v.d. Zwan. Op donderdag 4 Juli 1968 van ISO -2.00 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse arts®11 gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee Jaar nog niet hebben bereikt; tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuigelingen en kleuters- Aan Kinderen, die een balf Jaar geleden driemaal werden ingeënt tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderverlam ming, moet nog een vierde in jectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen- Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding by de huls arts vervoegen, waarbij bet oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen gebo ren in 1864 volledig lieten in enten tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een her inenting in aanmerking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinen ting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit het oranje Inenttngsboekje worden geno- men. Klnierveraorgsters: M. Bot, M. A. M. Hack, M. H. v.d. Krans, E. Plaisler - Schiedam, J. A, Reinders, M. L. Rooze- boonr, A. Sneep, G. Souge, J. v.d. Ster, T. Stoker, F, v. Surksum. M. J. v.d. Valk, J. visser, A. v. Wensen. Voor het op 18, 19 en 10 juni In Vlaardin- gen gehouden examen van de centrale Raad voor Kinderuitzending (theoretisch gedeelte) slaagden: N. Bakker, W. G. Ros - Schiedam, C. W. Sehlppers. Vormingsklas: S. C. den Bakker, J. J. v.d. Berg - Rozenburg.' I. F. E. Bezemer - Maassluis, M. A, Chard cm - Maasland. M. v. Dop - Maasland J. M. T. Frazer, M. A. Haak. E. C. Izeboud - Schiedam, D. Kabel - Maassluis, M. F. M. v.d. Knaap, A. S. Kwak -Bnelle, J. A. H. M. Landsheer - Rozenburg, c. J. Moerkerken, P. c. Koordhoek, M. Poldervaart, M. A. Poot - Schiedam. S. M. Rangel, M. L. Stolt» H. c. P. M. v.d. Vaart, M. J. .Verheul - Rozen burg, M. A. Visser F. J. Wilkes - Maassluis, J. c. J. de Wit, Schiedam Aan het Spieringshoekly- ceum slaagden voor het eindexamen HBS-A de volgende leerlingen. (Woon plaats is Schiedam, tenzij anders vermeld): H. Bakker, Vlaardingen, H. Bergman, Mej. L. Blom, MeJ. T. Bruggeman, D. DIckhoff, Rotterdam, Mej. F. Etman. M. van Geel, Vlaardingen, Mej. R. van Gent, Vlaardingen, mej. H. de Gier, Mej. M. Huisman, Vlaardingen, M, van Kinderen. Mej. J. Klouwens, Rotterdam, H. de Krom, C. Looman, Ch. Partheslus, Mej. M. van KeIJsen Utrecht, Mej, B. Reeling, .Mej, A. Schamle, Mej. E. van Schie, Maassluis, Mej. A. Snikkers, Rotterdam, Mej. C. Ver meulen, Mej. R. Vlasveld, S. van Vliet, Hoek van Holland, P. Willemsen, Rotter dam, H, van Dijk, H. Etman, F, van Grie ken, Geldrop, J. Haubrich, Rotterdam, G. de Koning, vlaardingen, N, van der Meer, Vlaardingen. K. van MU, W, van der Pas, H, Schoenmakers, J. Stolk, L. Veldhuis, Rotterdam, H. verveen, K. vollebregt, H. Weber, K. Zaat, Rotterdam, f Aan de technische school aan de Mgr. Nolenslaan slaagden de volgende leerlin gen voor het eindexamen (vet gedrukt: diploma met uitgebreid leerplan): Metaal - eonstructiebankwerken ITO (In dividueel Technisch Onderwijs): G. Al berts, M. J. M. van Bergem, A, Brouwer, H. Degeling, G. J. Galllard, H. Gresel, G. J. Hecker, A L. B. Kleyzen, J. J. Kroon dijk, J, van der Velden, L. Verhoeven, J, L. veth, M. de Zwart. Timmeren - timmerlieden ITO J. Burger, R. N. van Deudekom, J. J. van Dijk, B. C. Fel jen, c. Hoek, E. H. Marbus, w. Mulder, P, K. Notenboom, J, P. Offerman. J, M. Sehrauwers, c. Steenbergen, G. v. d. Tuuk, D. J. C. Vermeer. J. de Willigen. Metaal - bankwerkers: p. Brouwer J. Th. Daamen, H. A. Greten, P. de Groot, c. Heukels, P. A v. d. Hoek, A. Hoftljzer, c. M. v. d. Linden, H. Putters, A. Roozen, K. Spaans, M. P. Tintel, J, J. Vermeer, A Vermeulen, P. witter. H. Wijnstekers. Timmeren: w, H. Blom, E. Koogje, M. B. van Looplk. G. Noordljk, T. J. PU, H. D. H. Roggeveen, J. Rozekrans, M. J. Schoenmakers, W. van Vuuren. c. van Schijndel. Meubelmakers: A. c. BUI, I. A Dijkshoorn, j. w. Falenüjn, P. J. van Hees, P. Rab, H. Veenüof, G, Visser, P. H, MeUer. Schilderen: R. J. Croqué, B, R. Goeden- dorp, L. C. M. v. cl. Heuvel, P. v. d. Hoven, T. P. Koedoot, R. Könemann, F. Loenen, C. P. steenbergen, R. v. d. Stelt. Electrlclens: H. A Bals. w. den Broeder, W. Egberts, c. C. van Eijfc, C. J. Frenks, M. de Gids, H. GHsen. H. c. Hilgersom, A v. d. Hoeven, A. M. Hoogtevllng, c. R. de Koning, L. c, Kooyman, H. v. d. Molen, J. J. Offerman, J, W. RemiJnse. T. Roelise- ma, P. J. Roozen, W. Schouten, J. M, Seijbel, M. v. d. Ster, M. J. van Tiel, J. H. Woermeljer, p, a v. d. Zouwen, r, van Oort. Automonteurs: K. Barnbard, 3. Capello, J, P. van Dlejen, H. H. Elderkamp, G Kley, H, L, Meerkerk, tc v. d. Molen, B. schoei, J. P. Schrumpf, flt Slottje, Parttime metaal: C, K. de Bruin, J. F. H. Creemers, C. D. M. van Donkelaar, A. Gerrets, E. F. W. Gunneweg, J. P. Hoor weg. J. A Koedoot, W. Overkleeft, A. Reinders, W. H. Royers, A van RU, W. L, J. Vogel, O, A v. d. Vorm. Parttime metaal: V. F. Butteling, a P. M, E-lshof. P. M. de Groot, H. C. A KleUzen, T. Th. stolk, P. Versluis, B. J. J. Westerholt, J. m. H. Wljnlngs. Seml-parttime Hout: j. v.d. Gaag, K. Holierhoek, T, Hh. de Jong, van Kasto ren, K. de Koning, H. Peters, D. Post, J. de Rond, A Th. vun Hossen, F. van Rijswijk, H. Visser, P. Vley. Semi-parttime electro B2: A M. Aalsma, J. J. A .Boon, Ph, Brand, G. M. Butz, J. Damme, J. Doesburg, G. Grevellnk, K. Groen, M. Kruidenier, G. v.d. Kruyt, J. W. Meijer, A G. J. onnekink, W. Oostrom, B. A Stip, L. P. Tijsmans, D. A. Vogels, W, F. van Wezenberg. W. P. Windhorst. Semi-parttime monteur motorvoertuigen: ,T. J. Bakker, A Blonunesteyn, ,l. J, Carsten, D. Driel, F. J. M. Gordijn, j. j. H, Hagman, J. M. Kievit, A J, Koster, J. Krommenhoek, G. de Mik, M. G. van O pij nen, c. J. Schilperoord, A B. W. Spruit, M. streljl, L. A van Trlcht, G. J. Ver- meer. Semi-parttime monteur motorvoertuigen! SCHIEDAM De geheel gemoder niseerde verkoopruimte van het lood- gietersbedrijf en electrotechnisch bu reau M. Jurgens aan de Hoogstraat 117-119 is vrijdag heropend. Deze door de fa. Mak Zn., verbouwde ruimte fungeert ook als showroom voor complete keuken- en sanitaire installaties, electrische apparaten, enz. Honderden relaties bezichtigden de fraai ingerichte ruimte. Een enorme steun heeft de heer Jurgens bij het realiseren hiervan ondervonden van 2ijn bedrijfsleider, de heer D. Moorman. Verdere topfi guren in zijn zeventig werknemers tellend bedrijf zijn de here H. van den Toorn, bedrijfsleider van de loodgieters, P. Schipperus, chef-mon teur en. J. Koens, verkoopleider. Vij fenzeventig jaar geleden zette de grootvader van de huidige eigenaar, de heer L, Jurgens in de Hoofdstr: U in de Gorzen een loodgietersbedrijf op. „Zulke vaklui zijn er tegenwoor dig niet meer", zeget d heer Jurgens (50). „Mijn grootvader moest zichzelf het vak maar aanleren. Bij de toen malige kaarsenfabriek „Apollo" zaten we 's avonds zinken pijpen te maken. Dat gebeurde op vuurpotten met houtskool". De heer Jurgens vindt het een groot gebrek bij het Nederlandse on derwijs, dat er aan de meeste lagere technische scholen geen opleiding is voor gasfitter en gawalo-monteur of loodgieter. SCHIEDAM Het bestuur van het interkerkelijk overleg in school- zaken meldt in zijn jaarverslag, tij dens het afgelopen verslagjaar op al le openbare scholen goedsdienstlessen werden gegeven, met uitzondering van de Willem Brouwerschool en de Theo Thijssenschool. Ook werd godsdienstonderwijs ge geven aan de twee u.l.o-scholen. Öp de v.g.l.o.-school aan het Oude Kerk hof moesten enkele lessen onvervuld blijven. De heer S. Kuiper heeft zich bereid verklaard de vakante plaats te vervullen. De heer Kralma verzorgde de les sen op de Willem de Zwijger u.l.o. 1 en de Willem de Zwijger u.l.o. II. Ps. Van Os verzorgde de lessen op de Comenlus A-sehool, de Comenius B-school, de m.o.k.-school, de l.o.m.-school, de Klaas de Vriesschool A, de Klaas de Vriesschool B, de Mathenesserschool, de Jan Lig- thartschool, de A. H .Gerhardschool, de Thorbeckeschool, de l.o.m.-school. Mevrouw Blei verzorgde de lessen aan de Gunningschool, de. Goeman Borgesiusschool en de Erasmusschool. Het contact met de deelnemende kerken CN.P.B., Evang. Luth. Gem, en Herv. Gem.) viel ook dit jaar weer bijzonder goed te noemen. Met de wethouder en gemeentelijk inspec teur werden in goede sfeer enkele malen besprekingen gevoerd, die meestal hun financiële bemoeienis betroffen en de consequenties voor de bezoldiging op de mavo-scholen in verband met de invoering van de wet op het voortgezet onderwijs. SCHIEDAM Geboren: Johannes J z.v. L. Kerkmans en W. den Boer; Oscar p. z.v. P. Hljneveld en F. van Apeldoorn; Peter z.v. c. P. van Woerkom en C. Eij- Xenboom; Johanna d.v. ,A, A. Jongste en J. van der p.uljn; Blanca A H d.v. J. A. van Triet en W. F. ten Brink; Martin A z.v. A. Carree en J. M, Pols. Overleden: M. J. W, van Driel, «8; T. c. G. Ooms, 85 wed, A P. de Klevithj c. Wagtzasm, 70. A Boer, G. B. P. Boeten, Th. Burger- houdt, G. van Diejen, L. c. Elaaendorp, j. H. van Haren, J. G. Harte, Th. j. Mersch, J. W. Nesse. Autogeeniassen beginners: M. T. Fortuin, It. van Genugten, P. de Jong. J. p. Klein, H. M. v.d. Most, A. C, Dole, H. Ouborg, J. H. van Reeven, P. J. Scora Rlchlni. Th. de Vos. Autogeeniassen gevorderden: G. J. Berg werf en C. M. Vos. Cursus V.u.T.O.-o.b.a.o.: H. v.d. Bout, J. B. van Eiffe M. H. de Hey, M. Heuvelman. J. C. Hulbers, A Krame- Freher, G. H. Ovcrdevtst, J. H. Schilperoord, F. Stger- man, T. A uiman, J. Drijver. SCHIEDAM Zondagavond reeds in de buurt van de overweg Schie- damseweg-Nieuwe Damlaan de 31-ja- rige M. A. op zijn fiets. Hij verleende •geen voorrang aan de hem tegemoet komende personenauto, bestuurd door de 42-jarige C. A. H. met een zware hoofdwond en een lichte hersenschudding is hij per GGD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. BOTTERDAM Tijdens werk- zeatamhetden op det spoorbaan van de Oudendjjkse Schiekade is de 52- jaerige spoorlegger M. Jonker uit Monetfoort van een wagon gevallen. De man %vas bezig met een kant ijzer op een plaetatete sapoorwagon een rail van detrtig meter en met een gewicht van 13Ö0 kg goed te leggen, toen de rail kantelde en terugviel.. De man verloor zijn evenwicht' en kwam in het grint naast de spoor baan terecht. Het slachtoffer is met een hoofdwond en een pijnlijke schouder naar het Bergwegzieken huis gebracht. ROTTERDAM Het Kraüngse strandbad heeft zondag 35.000 bezoe kers gekregen. Er waren 43 EHBO- gevallen en 25 vondelingetjes. Allen kwamen bij hun ouders terug. Op het strand was het zo druk, dat dc buren een stukje moesten opschuiven wanneer men zich wilde omdraaien. In de consumptietenten genoten velen van een zonnig zitje en een koele dronk. De EHBO-brigade had handen vol wérk om alle kleine verwondingen te behandelen en om er daarnaast nog voor te zorgen, dat de tierftallen von delingetjes weer bij hun ouders te rechtkwamen. De VW ziet het voor het eerst ook weer wat zonniger in. Tot dusver was zij niet erg gelukkig met de di verse activiteiten. Nadat vorige week al verschillende evenementen waren verwaaid moest vrijdagavond ook de Hoekse Sportvereniging verstek laten (Van een medewerker) SCHIEDAM Deze week kunnen de eerste kampioenen van de Alge mene Bedrijfsvoetbal Competitie (ABC) bekend worden. Dat zou don derdagavond reeds het geval geweest zijn. maar toen konden de vastgestel de wedstrijden'vanwege het slechte weer niet gespeeld worden, evenmin als die van vrijdagavond. Vandaar dat eerst vanavond, maandag," de - eerste kampioen bekend kan zijn en wel Enterprise, wanneer dat team de op het Martinitveld te spelen wedstrijd tegen Wilton-Fye- noord-Boys wint Dinsdagavond kan in de andere klas Helios 2 de kampioensviag in top doen gaan wanneer gelijk gespeeld wordt tegen Hoek 2, welke strijd op het halfverharde veld op Harga gespeeld zal worden, dok woensdagavond kan er een kampioen uit do bus komen en wei bij de mité voor de 'inrichting van het twee- wedstrijd Coebergh—PTT (terrein T?\r/»e»1cir>r '^Ol wmf TSTt* Won *14*% 4»% ROTTERDAM Zaterdagavond is de 84-jarige W. de Hearder790 is de 84-jarige W. det Hardetr uit de Oostendamsestraat voor de deur van zijn woning plotsetling onwel gewor den. De man is ter plaatse overleden. gaan met een kori- en vollevbslA De taptoe van vrijdagavond aan'*,"' Maasdijk ging we! door. Hkral werkten vier korpsen mee :EHm'T Maasdijk. Liora uit De Lier, Hott»r' dam aan Zee te Hoek van Holland V Concordia uit Monster, alie onder lei ding van dirigent G. A. van 'der Berg. De belangstelling voor dit co„ cert was bijzonder groot. Nadat 1 vier korpsen een mars hadden maakt verzorgden de drumband vtn Maasdijk en van Liora een show het plein. f meur Am asott aicvnMzHOMic V DE 5PECÏALJST CfiUCNSURG518.it hCEN EtlhRSIR TtL(]in-3<.ZZ2l VLBOPDUHh' VLAARDINGEN Het actie-co- MAASSLUIS Drie leerlingen van Koos Bons bespeelden zaterdag avond het orgel van hun leermeester in de Immanuelkerk. Het waren Guus Korpershoek, organist van de Vlaardingse Emmaüskerk, Arie Noordsij (Vaste Burchtkerk, Hoog vliet) en Hans Stchouwer, oud-orga nist van de Maranthakerk in Maassluis. Gezamenlijk zorgden zij voor een veelkleurig programma. Guus Korpershoek opende met Handels tweede Concerto in Bes, dat met een gezonde spontaniteit werd voorgedragen. De verleiding om de tempi wat snel te nemen, wist Kor pershoek voor het grootste deel te weerstaan: de hoekdeeln werden goed weergegeven, het adagio had iets rustiger kunnen zijn. Een even wichtige vertolking en een welover wogen registratie-opbouw kenmerk ten de Ciacona in d van Pachelbel. Arie Noordsij koos twee werken uit de Franse orgelliteratuur: de Sui te du deuxième ton van Clérembault en een Suite van Jehan Alain. Clérembault werd fijnzinnig gespeeld. Het instrument bood de jonge orga nist gelegenheid het langzamerhand bekend geworden barokwerk verras send te laten klinken, vooral in de delen Basse du cromorne. Flutes en Nasard. Een even stijlvolle registratie kreeg de Suite van Alain. Het werd een respectabele vertolking van een in drukwekkend orgelwerk uit deze eeuw. Wat men in de weergave soms nog miste, was de noodzakelijke spankracht om de voordracht boven het vakbekwame op te heffen tot uit zonderlijke belevenis, maar dat mag men een jong debutant nauwelijks euvel duiden. Hadden Korpershoek en Noordsij al weinig concessies gedaan in hun programmakeuze, Hans Stehouwer had het zich zeker niet gemakkelijk gemaakt met de Messe de Pentecote van OMLIVIER Messiaen. De in 1950 gecomponeerde orgelmis combineert de mystiek van de katho lieke eredienst met die van niet-christelijke godsdiensten: het ritme van de Hindoemuziek, de mu ziek van de Grieken. Daarnaast wordt zijn melodiek beïnvloed door de zang van de vogels, die hij echter niet nabootst, maar waarvan hij de melodie gebruikt in de opbouw van zijn compositie. Hetzelfde doet hij in zijn Pinkstermls met het geluid van water. J Hoe men ook over het werk mag denken Messiaen spint in zijn ex perimenten soms wat lang door het frappeert door een briljante kleu renrijkdom. Hans Stehouwer gaf in zijn technische bewonderenswaardige reproduktie duidelijk blijk van affi niteit met het modernistische werk van de Fransman. De drie executanten hebben het voor een dergelijke avond zeer rede lijke aantal belangstellenden bewe zen een technisch uitstekend voorbe reid orgelconcert te kunnen geven. HOEK VAN HOLLAND Het re creatiegebouw op het kampeerterrein was vrijdagavond vrijwel volledig gevuld met belangstellenden die afscheid kwamen nemen van de heer P. Burik, chef van de secretaris-afde ling Sport en Recreatie in Rotterdam, die die dag de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Hij kreeg veel ca deaus, o.a. een televisietoestel. Een lange rij van sprekers gaf uiting aan de waardering voor het werk van de heer Burik, die „een halve Hoekenaar" is geworden door dat hij trouw elke zomer in Hoek van Holland doorbrengt. Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen meende dat, wanneer de heer Burik zijn zin zou hebben ge- de Herman Frantsenhuis te Vlaar dingen heeft haar aktivitelten afge rond met een verloting, met als hoofprijs de auto (Toyota). Aan belangstelling was uiteraard geen gebrek toen mevrouw M. de Vries-van der Spek zaterdagmiddag de uitslag bekend maakte, na een verzegelde enveloppe te hebben ver broken in de hal van het automobiel bedrijf W. van der Gaag. Nadat mevrouw De Vries eerst de overige tien prijsnummers had afge roepen kondigde zij als hoofdprijs aan het nummer 540. De eigenaar van dit lot bevond zich niet onder de aanwezigen en dat gold ook voor de andere prijzen die zijn gevallen op de nummers: X6713 (elektrisch orgel); 13761 (bankstel); 6915 (tv.-toestel); 1254 (e- lektr. naaimachine); 11345 (schil derstuk); 12540 (keukengarnituur); 5363 (vlag); 13531 (langspeelplaat (Bi- zet); 7797 (wandlampje); 11310 (gram mofoonplaat). Excelsior '20). Wint PTT, dan zijn de postbeambten kampioen in hun aide- ling. De uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden zijn: GFEO Vegla 24. v.d. Moezel Halvïx 40, Swarttouw 2 Hoek 2 0-5 (regl.), SCF 2 Meat Boys 2 1-0, WF-Boys GZV 4—3, D en L - Mafa Boys 44, Veveo Meat Boys 02. Standaart Swarttouw 4—1, SWM PTT 0—1, Enka v.d. Bar 04, Ter Braak Keynes 6—0, Meat Boys 2 Swarttouw 2 5—0 (regl Namens het gemeentebestuur spretc wethouder A. P. Weeda zijn grote bewondering uit voor wat het actie comité in een half jaar tijd tot stand heeft gebracht. Tien dames, die zich aktief hebben getoond kregen als beloning een bos bloemen. Mevrouw De Vries maakte bekend dat het actiecomité een be dragvan 33.000 bijeen gekregen heeft „Niet alleep geld vanuit het be drijfsleven kregen we, maar ook ont vingen we gelden, van' de vrouw en de man in de straat". Aldus mevrouw de Vries, die niet verheelde, dat het comité veel werk heeft moeten ver zetten. Heel Vlaardingen dankte zij hartelijk voor het enorme stukje werk, dat tot stand kon worden ge bracht Dank betuigde mevrouw De Vries ook aan de wethouders De Bruijn en Weeda (de heer De Bruijn was ook aanwezig) die de roep van de bevol king verstaam en medewerking ver leenden waar dit gewenst was. - Alvorens de uitslag van de verlo ting bekend werd gemaakt maakten het muziekkorps van het Leger des Heils en het tamboer- en trompetter korps Liberté een mars door de stad. ROTTERDAM Dertien dagen eerder dan vorig jaar arriveerde van ochtend als 16.000e schip in de haven de Noorse tanker Naess Texas (18.780 brt). Het schip kwam met vloeibare zwavel van Beaumont en meerde af bij Frans Swarttouw in de Botlek. Vorig jaar kwam als 16.000e het Nederlandse schip §trabo op 13 juli binnen. SCHIEDAM Aan boord van het binnenschip Oosterschelde uit Dor drecht, dat voor anker ligt aan oen boei in het Oosterhaven, heeft zich weer een ongeval voorgedaan waar tegen onophoudelijk in wachtkamers van dokters wordt gewaarschuwd. Het tweejarig dochtertje Annemieke A. zag kans om een flinke slok te nemen uit een flesje met wasbenzine, toen haar moeder bezig was met het reinigen van een van de kinderen, die onder de teer zat. De moeder gaf het kind onmiddellijk melk te drin gen. Het is per GGD overgebracht naar de Dr. Noletstich- ting.Vanmorgen was de toestand re delijk. SCHIEDAM Dit aardige beeldje is geplaatst bij het speel terrein aan de Diepenbrockstraat Schepper is de Vlaardingse beeldhouwer Leen Droppert: Het kunstwerkje is 1.40 m hoogen het staat op een sokkeltje van 70 cm. Het is vervaardigd van kunststof met een buitenlaagje van brons. kregen, Hoek van Holland een soort paradijs zou zijn geworden. Namens de strandcommissle sprak de heer F. C. L. van Vugt zijn waardering uit voor de „werkzame sfeer" tijdens de vergaderingen van die commissie. De heer L. M. Bliek, voorzitter van de Sportcommissie vertelde de heer Burik dat deze nu bepaald niet om werk verlegen behoeft te zitten. Er zijn in de Hoek nog wel wat baantjes' voor hem. Ook de voorzitters van de kam- peerdersverenigingen „Poort van Eu ropa" en „Rotterdam aan Zee", even als de leider van. de kampbrandweer, de heer Hoppenbrauwer, spraken de heer Burik toe.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2