Wachten voor Ontwerp woontoren op rijksgoedkeuring de hoogste is gereed SERVOWARM B LO wil de band in de bond verstevigen Drs. Wissink bediend* avondmaal bij afscheid GELDROOF UIT SCHEEPSHÜT A. Meerman H.V. HET GEHEIM mHET KONINKRIJK elleboog MEES HOPE effectenbediende Als u er voorover hebt, leunt u nog ruim vóór september uw woning centraal verwarmt hebben! Hoe kan dat? sfe knip 'm uit servowarm ADM. MEDEWERKER NPB wil contact met anderen Enterprise-WF Boys werd gestaakt Twee kinderen ernstig gewond Kweekschoolleraar in Zwolle Kontakt: „Vraag het SchiedamzegeF' Man redt jongetje uit Kralingseplas 1(2.59 ^ailrrnatenr .koelkasten Hoekse jeugdkampen zijn weer open Kleuter aangereden bij oversteken Uitzicht mm Strandbadplezier Afscheid Bernhardschool Heugelconcours in Vlaardingse Vaart Zonder rijbewijs Onwel door w armte Man valt met ladder SCHIEDAM „Tour de Chant" in gebouw De Serre D* (of f 50,- per maand gedurende S jaar) Servowarm heeft geen aparte kachels, tanks, reservoirs nodig, maar bestaat in basisuitvoering uit een elegante masterradiator - tegelijk de ketel en drie slanke radiatoren. Servowarm kan eenvoudig worden uitgebreid met meer radiatoren. Eén master kan 8 radiatoren van warmte voorzien. if; in Engeland zijn in nog geen 5 jaar 55.000 Servowarm C.V.-installaties geplaatst En dSar weten ze het nodige van natte en koude winters I Servowarm C.V. is gasverwanming. En gas is goedkoop. Ook door het voordelige vastrechttarief. JjC Servowarm C.V. wordt - in 2 a 3 dagen - netjes en met begrip voor uw interieur door eigen, speciaal opgeleide Servowarm- monteurs geplaatst 3fg Servowarm C.V. kost - compleet geïnstalleerd - maar f2400.- voor vier verwarmde vertrekken. U kunt ook op gunstige voorwaarden in termijnen betalen, Servowarm werd ontwikkeld en ontworpen in Engeland door het Guest Keen Nettlefold Concern (1902) en wordt in Nederland geïnstalleerd en gegarandeerd door Wamt Air Verwarmings Mij. N.V., Rotterdam, telefoon: (010) 15.06.44. f - CENTRALE VERWARMING BON VOOR WARME WINTERS m Technisch Handelsbureau Energieweg 48, Postbus 191, in Vloardingen Telefoon 010-35061! BANKIERS Een Ko*rier kunt u om «en boodschap sturen DE ROTTERDAMMER SCHIEDAM De tweejarige Cor nelia van Duuren van het Rozenbur gerplein is door een bromfiets aange reden toen zij tussen twee geparkeer de auto's de straat overstak, be GGD heeft baar met een hoofdwond naar het Gemeente-ziekenhuis gebracht. Ma daar behandeld te zijn kon het kind weer naar huis. Pagina 4 DINSDAG 2 JULI if, SCHIEDAM De commissie van Vrij2innig-hervomden heeft enkele samensprekingen gevoerd met kerke- raadsleden van de Hervormde Ge meente. In deze gesprekken werd wederzijds het verlangen uitgespro ken naar een uitbreiding van het bestaande contact in de vorm van een regelmatig beraad. Dit staat te lezen in het jaarverslag van. de Nederlandse Protestan ten-Bond. te Schiedam, dat ook ge wag maakt van een samenwerking met de Hervormde Gemeente te Ke- thel en de Gereformeerde Kerk van Schiedam voor wat betreft het ge bruik van het gereformeerde gebouw „De Ark". Tijdens de winter kon dit voor maandelijkse NPB-diensten worden gebruikt Daarmee werd aan het ver langen van de leden in. Kethel tege moetgekomen en kon men tevens een vrijzinnig-protestants geluid in de jonge stadswijk laten horen. Overigens is het dalende ledental een voortdurende zorg. Per 31 decem ber 1967 telde de Schiedamse afde ling 788 leden. SCHIEDAM De eerste kampioen in de Algemeen Bedrijfsvoetbal Com petitie (ABC) is maandagavond niet uit de bus gekomen. De voor de eerste plaats beslissende wedstrijd tussen Enterprise en Wilton 17 jen - oord-Boys moest namelijk op het terrein van Martinit door scheidsrechter Van der Schee worden gestaakt. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor Enterprise en wel door een doelpunt van Weeda. Een kwartier na de thee bracht Van Ros- sum 2—0 op zijn naam, waarna enke le wanordelijkheden voorvielen. Enterprise-speler Struik werd we gens ruw spel door de arbiter van het veld gezonden en toen enkele an dere spelers zich daarna regelmatig bezondigden aan ruw spel, zag de heer Van der Schee geen andere uit weg meer dan de wedstrijd te staken. "Woensdag 10 juli speelt Enterprise hij SVDPW tegen Hoek en eerst dan zal het kampioensbeest kunnen wor den gevierd. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDIN GEN Wanneer zal de bouw van de hoogste woonflat in Vlaardmgen kunnen beginnen? De heer J. de Ligt, directeur van de Vereniging tot Verbetering der Volkshuisves ting Patrimoniums Woningen, wenst en hoopt na de bouwvak vakantie. Ir januari 1967 schreven wij, dat de plannen in een vergevorderd sta dium van voorbereiding verkeerden. Toen verwachtte de woningbouwver eniging, dat de bouw nog in de maand juni van hetzelfde jaar zou starten. Het wachten was op de rijksgoedkeuring. Nu, een jaar later, is het wachten nog steeds hierop. Tegenover het op timisme van de heer De Ligt staat een zeker pessimisme van het ge meentebestuur. De rijksgoedkeuring zou dit jaar niet afkomen, omdat het beschikbare contingent woningen dat met toelaat. Hoe dan ook, het plan voor de bouw van de tot nu toe hoogste woonflat is gereed. De woontoren zal verrijzen aan de Zwaluwenlaan met aan de noordzijde uitzicht op het park- en sportveldencomplex in aan leg iangs de Zoomseweg en aan de zuidzijde op het Ketheiplein, Het gebouw zal worden opgetrok ken tot een hoogte van 48 meter. Het telt veertien woonverdiepingen op een onderbouw van twee lagen. Op de begane grond komen 62 garages, daar boven komt de bergruimte en in de veertien woonlagen zullen 168 vierkameTflats worden gebouwd. Het ontwerp is van het Rotter damse architectenbureau W. J. Fiolet De plannen zijn overigens van het begin af uitgewerkt door een bouw team, waarin de architect, Patrimoni ums Woningen en het Rotterdamse aannemersbedrijf W. Groeneweg nauw hebben samengewerkt. De galerij komt aan de noordkant. Aan de zuidzijde krijgt elke flat een balkon over de gehele breedte van de woning: ruim acht meter lang en 1.45 meter breed. De gevel wordt uitge voerd m baksteen op een skelet van beton. De flat bestaat uit een woonkamer van 6 meter bij 4.80 meter, drie slaapkamers van verschillende groot- #2400 Venei mij meer oyer Swvcwarrn. Zend mij p.o. uw folder. Naam: Straat: Plaats: BI iii^AbVeiwanek^pMpi.V.GiessenwegSS^peaniePeideiJiouefdanS ^v3-\ Vf te (2.72 bij 4 meter, 2.90 bij 4.10 meter en 2 bij 4 meter) en een badkamer van 2 bij 1.90 meter. Via de vestibule geeft een T-vormige hal mee glazen pui toegang tot de woonkamer. De keuken wordt voorzien van een me chanische ventilatie. De flats krijgen natuurlijk centrale ROTTERDAM Maandag zyn in de Rorimssenstraat een fietser en een auto tegen elkaar gebotst, als gevolg van het met verlenen van voorrang. De elfjarige Cornells Leidsman uit de Brielselaan kwam bij dit ongeluk te vallen en is met een hersenschudding, wonden aan het achterhoofd een een pijnlijke enkel naar het Dijkzrgtziekenhuis gebracht. De twaalfjarige Maria Barbara Klootwijk uit de Troutoadourlan stak maandag tussen een file stilstaande auto's de rijbaan van de Groene Kruis weg over en kwam daarbij m botsing met een uit de andere richting komende auto. Zij werd geschept en vijf meter verder tegen het -wegdek geslingerd. In bewusteloze toestand, met gebroken on derbenen, inwendige kneuzingen en een bekkenfractuur is het kind naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. verwarming (aardgas). In de woonto ren komen twee snelle liften voor vijftien personen elk, die op iedere verdieping stoppen. Vuilstortkokers ontbreken niet. Behalve de bergruim te voor elke woning in de onderbouw is ook in elke flat nog een berging opgenomen van 1.75 bij 2 meter. Het stichten van de 168 premiewo ningen gaat ƒ7,6 miljoen gulden kosten. De buren zullen, inclusief stookkosten en andere bijkomende kosten, ongeveer 220 per maand gaan bedragen. ROTTERDAM Ongeveer 30.000 mensen zochten maandag verkoeling in het strandbad Qldegaarde. Er wa ren 21 vondelingetjes, 172 EHBO-geval- len, van wie er vier naar het Zuider ziekenhuis moesten worden gebracht Het waren de 8-jarige Arie B. Jonk man uit de Dortmondstraat, de 10-jari- ge Theo van Deisseldal uit de Dijssel- donk en de 11-jarige Kesse van de Brand uit de "Verboomstraat. Deze drie jongens hadden tijdens het baden glas in de voeten gekregen, en werden daar door zo verwond, dat hechting in het ziekenhuis noodzakelijk was. SCHIEDAM De leerlingen van de Prins Bernhardschool (hoofd de heer J. H. Hoffenaar) hebben maan dagavond ter gelegenheid van het afscheid van de zesde klas een leuk samengesteld programma opgevoerd. Hoogtepunt was het harpspel van Annet Besemer. Mevrouw Smeiik vertoonde dia's onder andere van Oosterhout en van schoolreisjes. Na de uitreiking van getuigschrif ten, diploma's en prijzen sprak de heer Hoffenaar zijn leerlingen toe. De onderwijzers kregen cadeaus. VLAARDINGEN In de Vlaar dingse Vaart wordt zaterdag 13 juli een nationaal hengelconcours gehou den, georganiseerd door de Vlaar dingse hengelaarsverenigmg Het Westen. Deelneming staat open voor korpsen en individuelen. De loting wordt gehouden op woensdag 10 juli in gebouw café De Kroon aan de Hoogstraat 21, 'sa- vonds om acht uur. In dit gebouw worden na het wegen van de vis, de prijzen uitgereikt.' Het concours begint om 9 uur, waarna tweemaal één uur zal worden gevist Er wordt gevist op grammen; maatvis móet aan de gestelde maten voldoen, terwiji voor ondermaatse vis 10 gram wordt berekend, (bliek en brasem 15 cm.). Alver en grondel zijn maatvissen. Tot aan de avond van de loting kan men zich opgeven bij secretaris, E. Verheij, Lusthostraat 1; penning meester, D. Berveling Spechtlaan 251, tel. 352338 of bij de heer A. Stigter, Spechtlaan 468, tel. 346258. De korpsen, bestaande uit vijf deelnemers moeten als inleggeld ƒ10,- betalen en de individuelen ƒ2. ROTTERDAM Bij een controle is maandagavond op de Straatweg aan gehouden de 20-jarige expediteur D. W. uit Waddiiucveen. De man bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en van een kentekenbewijs. Hij bestuurde een personenauto, waarvan oa. de uit laat en de richtingaanwijzers defect wa ren. Na onderzoek is de man heenge zonden. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het nieuwe orgaan van de Schiedamse Bond voor Licha melijke Oefening, SBLO-Kontakt stelt In het jongste nummer duide lijk, dat het de band in de bond wil verstevigen. Men ziet in het bestuur twee mogelijkheden. Eerstens denkt men eraan, dat de verenigingen regelmatig artikeltjes zouden moeten schrijven in SBLO-kontakt, waardoor alle leden te weten komen wat er onder de ver eniging leeft. Als tweede mogelijk heid wil men een regelmatig contact bijvoorbeeld om de veertien dagen tussen SBLO-bestuurders, vereni- gmgsbestuurders en de plaatselijke pers. Autoriteiten en andere be langstellenden zouden ook zeer wel kom zijn op deze bijeenkomsten, waar alle problemen rond de SBLO en de sportwereld besproken zouden kunnen worden SBLO-voorzittex J. D. Begreef schrijft (hierover: „Deze veertien daagse ontmoeting moet geen gele genheid worden waar de vergader- vorm wordt gehanteerd, maar waar iedereen vrijelijk kan rondlopen en kan praten met iedereen; waar men niet een gehele avond behoeft te zijn, doch desgewenst slechts 'n half uur tje-of-zo. Een veertiendaags trefpunt dus, waar alle mogelijke sportzaken besproken kunnen werden." De SBLO-bestuur wil deze twee mogelijkheden met beide handen aangrijpen om de onderlinge band te verstevigen en hoopt begin septem ber de eerste bijeenkomst uit te schrijven. Men zoekt nog naar een vast trefpunt, waar men zonder al te hoge kosten regelmatig bij elkaar hoopt te komen. Genoemd werd het SCHIEDAM In het blad „Kon- takt" spreekt het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding de wens uit, dat alle leden van de sportverenigingen vanaf .me dio september hun aankopen m Schiedam zullen doen en daarbij steeds zullen vragen naar het Schie- damzegel Het is niet verwonderlijk, dat ook het SBLO-bestuur de eerste aktie van de Stichting Opbouw Schiedam, de „Sehiedamzegel"-aktie een warm hart toedraagt. En daarom werkelijk niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats, omdat de sportverenigingen groot belang hebben bij het slagen van deze aktie. De doelstelling van de Stichting Opbouw Schiedam (S.O.S.): het ver hogen van de leefbaarheid van Schie dam, onder meer door het doen creëeren van gebouwen, waaronder ook ontspanning en sport worden be grepen, is er één. ten gunste van elke inwoner van de gemeente Schiedam. Bij dit algemene aspekt voor elke Schiedammer komt voor de sportver enigingen en hun leden nog het bij zondere belang, dat door het welsla gen van de akties, onvervulde wensen in vervulling zullen gaan. Voor dit doel wfi het S.B.L.O.-bestuur de akties van de Stichting Opbouw Schiedam van har te steunen. zakkendragershuisje, maar dat zal waarschijnlijk op bezwaren stuiten. Overigens telt Schiedam mogelijk heden genoeg om dergelijke verga deringen of bijeenkomsten te orga niseren. In samenwerking met de Schiedamse sportpers wil het SBLO-bestuur de verdere plannen in de komende maanden uitwerken en men spreekt de wens uit dat deze „soos" een schot in de roos moge worden'. De SBLO stimuleert in het ju- m-blad de actie voor de wielerbaan Schiedam, die door de rennersclub Schiedam is opgezet, terwijl de fusie van Service dit keer besproken wordt, met als conclusie, dat de tafeltennis sport zich m Schiedam gunstig heeft ontwikkeld, dankzij de inzet en acti viteit van de verenigingen. Vol ver trouwen ziet men de toefromst voor de tafeltennissport in Schiedam tege moet. SCHIEDAM In de afgelopen nacht hebben onbekenden, de ver keersborden op de Dam bij de grond afgebroken en verwijderd. Gistermiddag ontstond door onbe kende oorzaak een brandje aan de Schiefeade. Daar lagen ongeveer tien autobanden op de berm. De brand weer heeft met hulp van twee ne vels traien onder leiding van onder brandmeester Van de Touw het vuurtje geblust Bij contröle op de Horvathweg zijn gisteren tussen 11 tot 16 urn- zestien, en tussen 19 tot 21 uur twaalf autobestuurders bekeurd we gens het overschrijden van de maxi mumsnelheid, De hoogste snelheid die werd gemeten was 90 km/uur. In het Gemeente-ziekenhuis slaag den voor het examen voor de aante kening kraamverpleging de dames Th. M. de Bree, A. X ter Haar, X A. de Haas, X den Hertog, N. R. Memster, W. C. Poot, M. B. Trapman en M. J. Vos. SCHIEDAM Drs. H. Wissink wiens dienstverband als predikant bij de Hervormde gemeente per l augustus wordt beëindigd, vertrekt naar Zwolle, De 40-jarige predikant wordt daar aan de hervormde kweekschool belast met de vorming van o.a. onderwijzers en onderwijze ressen. Dit betekent een volledige dagtaak. Daarnaast heeft drs. Wis sink de bevoegdheden van emeri tus-predikant. Vier jaar heeft ds. Wissink in Schiedam gestaan. Gisteren heeft hij op zeer informele wijze afscheid ge nomen van zijn gemeente In de vol gens het rooster door hem te leiden dienst bediende hij het avondmaal en sprak over drie betekenissen hiervan: A. dat wij deel hebben aan het offer van Christus, B. dat wij met elkaar een gemeenschap vormen, C. dat wij met elkaar als prelgnms op weg zijn naar de toekomst van God. In de afgelopen vier jaar heeft drs., Wissink ach naast zijn werk als wijkpredikant van wijk 1 vooral, be ziggehouden met het centrale Open Deur-werk. Hiervan was hij alge meen leider. Mede door zijn toedoen ontstond een interkerkelijk theolo gisch werkgezdschap met deelnemers uit de rooms-katholieke kerk, de oud-katholieke, de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente. De predikant is de bezielende kracht geweest achter de financiële wervingsakties, die tot doel hadden de Bethelkerk en bijgebouwen een moderner aanzien te geven. Het mo derne interieur met de prachtige keukeninventaris toont dat deze ak ties In alle opzichten geslaagd te noe men zijn. ROTTERDAM Bij het zwemmen in de Kralingseplas kreeg de zesjarige Willem Th. van Dijk van de Mathe- nesserdük maandagmiddag plotseling kramp, waardoor hij niet verder kon zwemmen en onder water verdween. De jongen is door de I7-jarlge kantoor bediende A van Doornen uit de le Wandeloorddwarsstraat. die ter plaatse zwom, op de wal gebracht WiUem is voor onderzoek naar het Bergwegzie kenhuis vervoerd. De 8 jaar oude Renee Westdijk van de Langenhorst kwam in het strand bad Oldegaarde tijdens het zwemmen (hetgeen hij overigens goed kan) in ademnood, in afwachting van de GG en GD werd mond op mond beademing toegepast Daarna werd de jongen met spoed naar het Zuiderziekenhuis ge bracht Zijn toestand is redelijk. Waarschijnlijk ten gevolge van de warmte is maandagmiddag de 86-jarige H. F. A. Jansen van de Aelbrechtskade plotseling onwel geworden. De man is voor onderzoek naar het Bergwegzie kenhuis gebracht ROTTERDAM Tijdens werkzaam heden aan een pand aan de Crooswijkse- weg is maandag de 63-jarige schilder F. A. W. Lakens uit de Acasialaan met een ladder waar hij opstond omgeval len. De maa viel van. een hoogte van ongeveer drieënhalve meter en is met een hoofdwond naar het Bergwegzie kenhuis gebracht. SCHIEDAM Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van ƒ8500 uit een hut van het Griekse schip Corinthic. Het waren gebundelde bank biljetten van tien gulden znet de nummering g DCD 086. De diefstal was niet moeilijk want de hutdeur stond open en de sleutels zaen in het slot van de safe. Gevraagd voor spoedige indiensttreding gegadigden moeten in het bezit zijn van het prak tijkdiploma boekhouden; het bezit van of stude rende voor het diploma M.B.A. strekt tot aan beveling. Leeftijd: ca. 25 jaar. Na gebleken geschiktheid is opname in het pen sioenfonds mogelijk. Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. Indien gewenst, worden gaarne tel. informaties verstrekt. D*. HELMUT THHEUCKf Gdfrtmtsswmt >ras Verkrijgbaar ia da boekband*) N.V. 8EBR. ZOMER KEUNflfSS WTSEVERSHU - WAOEMNfiEN werk Let altijd op de mouw van een kostuum. Dat is bepa lend voor de snit. U zult zien dat ook dit onderdeel bi| een FQRTEX kostuum „uit de kunst" is. Omdat juist bij een FOR TEX kostuum aan alle de tails de grootste aandacht wordt besteed. Kies uit onze prachtige kollektie tkrtt ««p Kmm ftmrt Korte Hoogstraat '11 a. Tel. 346151, Vlaardingen, Schiedam - Nieuwe Haven 133 zoeken eeh die na een ruime inwerkperiode in staat zal zijn, bij afwezigheid van de chef van de effectenafdeling, met een grote mate van zelfstandigheid de dagelijkse leiding van deze afdeling op zich te nemen. Opleiding op middelbaar niveau is vereist. Enige kennis van het effectenvak strekt tot aanbeveling. Leeftijdtot ongeveer 25 jaar. Gegadigden worden uitgenodigd hun solli citaties te richten aan de directie van Mees Hope, Nieuwe Haven 133, Schiedam. i rH» asë&if' &jw B1NNENSINGEL165.TEL: 342466 VLAARDINGEN! BENOEMING MD VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkie sing van de leden van de ge meenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secreta rie (Aid, Algemene Zaken, Ka binet en Voorlichting - Oude Kerkhof 19) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn beaiuit ter benoeming van de heer A. Ver linde tot lid van de gemeente raad in de opengevallen plaats van de heer mr. P. van Bo- chove. Schiedam, 28 juni 1988. De Voorzitter voornoemd, H. ROELFSEMA. Vier jaar lang is drs. Wissinjt hoofdredacteur van De ZondagS geweest Met zijn rubriek De v-ÏÏr Kroniek" richtte hij de blik van tiS lezers op de maatschappelijke en b^ litieke problematiek. v In een spitse - aanpak benaderde hij deze problemen op originele wii ze, die duiden op grote belezenheid en interesse. a Drs, Wissink interesseert zich voc al voor de eclesiologie van de rfc~ kerk. Hierop hoopt hij binnen afzien bare tijd te promoveren. VLAARDINGEN - Vrijdagavond 1 juli zal Herbert Joeks met w Weense Tour de Chant optreden In het café-chantant van De Serre aan de Gaudsesmgel 21. Verder zal W trio Bert v.d. Linden medewerking verlenen. De avond begint om acht uur. Kaarten kosten vier gulden per stuk en zijn verkrijgbaar w De Ser re, telefonisch onder nummer 34506a HOEK VAN HOLLAND - Aan het begin van de vakantie zijn in Hoek van Holland de verschillende jeugd kampen geopend. Zaterdag arriveer den op de terreinen van het KNVB-jeugdkamp aan de Dirk van den Brugweg enkele honderden juni oren uit het hele land. Gedurende een week zullen ze zwemmen, voet ballen en andere sporten bedrijven In de avonduren is gelegenheid tot vermaak in de kantine, maar een voetbaltoernooi vormt een van de hoogtepunten van het kamp. Zater dagmorgen vertrekken de junioren weer naar huis en zaterdagmiddag komt dan de volgende pioeg binnen Gedurende vijf weken zal het kamp weer bezet zijn. Vlak achter het KNVB-kamp bi- vakkeert overdag de jeugd van de Rotterdamse Vakantie School Vte weken lang zullen de kinderen hier dagelijks kunnen genieten van de na tuur onder leiding van een groot aan tal leidsters. Er worden lange wande lingen gemaakt en er staan bezoeken aan zwembad en strand op het pro gramma In tegenstelling tot voorgaande ja ren. toen elke dag speciale treinen reden, worden de kinderen nu dage lijks met veertien bussen van. en naar Rotterdam vervoerd. 7 ITT EN in een openbaar ver- voermiddel mag dan vaak «re vel opwekken („Moet ik dat helt eind weer staanen „Waarom Imdt dat mens die paraplu nu niet eeni wat dichter bij zich"), soms ook werkt het erg aanstekelijk om mijn lachspieren. Ditmaal zorgde een vrouw voor een aangename kout in een eivolle bus, die rond hei spitsuur een optimale capaciteit bleek ie bezitten. De vrouw zag er zo te zien, en dat was nogal moeilijk, want ik zat voor de zoveelste keer weer eens kim, heel aardig uit en wekte de indruk een moderne, jonge moeder te zijn- Maar dat bleek anders. Want zij be gon op luide toon tot haar over buurman haar mening te geven over de minirok. 1 ,Dat vind ik toch wel zo vrese lijk" begon zij lachend en om instemming vragend aan de buur man, die als antwoord een nauw merkbaar schouderophalen gaj. De ze onverschilligheid deed haar ech ter niet de mond snoeren en knik kend om bijval naar haar buur vrouw, „Ik vind het toch maar gee® gezichV'. Een man achter haar bemoeide er zich mee en riep „Nou, ik kan het wel waarderen". In de bus kwam een beetje jofele sfeer. De vrouw, die moest lachen, zette haar betoog kracht bij met een tref fend voorbeeld. „Daarnet zag ik eer- meisje, nee vreselijk. Een rok tot bovenaan. Nou, geen gezicht, Je zag alles. En dan stond ze nog. Krni nagaan wat je ziet als ze zit. Ze hoi net zo goed niets hoeven aan te De buurvrouw knikte insta"1* mend, maar de man, die achter haar troonde, Viel de minirok niet af Wj betuigde nogmaals dat hij het graas voorbij mocht zien wandelen. VROUW zei dat ze daar in kon komen, maar zo ver klaarde zij ferm: „de verloofdes "mijn dochters moeten er niks w» hebben en zij trouwens zelf Hiér en daar werd instemmen^ geknikt, in de bus. Maar vlakbij Q? halte, waar de vrouw eruh moes:1 zij reeds stond, kon zij het nietju* 5 ten nog over een ander onderwar haar ongenoegen te laten blijken. Met een vies gezicht pnemae^i haar vinger naar de achterste b in de bus, waar twee jongens spijkerpakken en met lange f» troonden. „Kijk, zoiets vind misselijk. Ja, die twee die W™ achterbank zitten, nou daar m°eJ ook niets van hebben". Onvnium rig draaide de hele bus zich om n het tweetal, dat net deed of z» hoorden, zij waren niet geïnt seerd in de minirok.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2