Vier kantoren open tijdens vakantieweken Grote verloting bij start Gids voor vakantieweken evenementen vele Aankoopvereniging Meld goedbezochte vergadering Geslaagden v ergadering van Kaïn van Koophandel RAPPORT „KERKERADEN ONDERWEG" J cleIMeht r Lagerhuis neemt rassenwet aan Telefoonverkeer met Eindhoven gestoord Speelplaats voor Bleiswijks plantsoen Tankauto botst frontaal op bestelauto Twee gewonden bij val met bromfiets Burgerlijke stand boogaard T.V. REPARATIE Minister Lardinois opende Wehaté Zakformaat C. C. OOSTERLEE EREVOORZITTER Jeugdstad Stuif in Chauffeur bekneld kadoos anders dan andere kadoos ton groeneveld Rozenburgse jeugd rijdt om gouden helm W innaars wedstrijden Spaarbank op reis naar Engeland Jubilarissen geëerd bij Waeo-Beton Kritisch bekeken DÉ ROTTERDAMMER Pagina 4 2A (Van een onzer verslaggevers) VLAAEDINGEN De gids voor de drie vakantieweken (van 20 juli tot en met 10 augus tus) is verschenen. Kinderen, die dit jaar niet met vakantie gaan, kunnen uit dit programma naar hartelust een keus maken. Het Comité Jeugdvakantievreugd is er opnieuw in geslaagd een uit gebreide en bijzonder gevarieer de lijst evenementen op touw te zetten. Mutaties KOELKASTEN Cm.lCNBimcsrR.2 MCKCilHSSTP Bel 010-341044 mis uk 010-342281 VLAARDINGEN\Z V. HOGENDORPLAAN 139 Sc hiedamseweg 41 SNELLER EN BETER BIJ DE SPECIALIST EEN GOED BEELD TELEFOON TECHN. DIENST (RADIO-T.V.) 346000 (Van een onzer redacteuren) 'DOZENBURG „Er zijn veel mensen in de streek die niet goed beseffen wat er gaande is. Zij moeten worden voorgelicht. De mens in de huidige samenleving is gewend aan het ontvangen van informatie. Het is de taak van de Kerk om er voor te zorgen dat haar informatie daar niet aan ontbreekt." RESULTATEN Voor het beïnvloeden van de mentaliteit wordt goede commu nicatie noodzakelijk geacht Deze communicatie begint voor de commissie bij het „doorspelen" naar de kerkeraden, maar men wil haar verder laten reiken naar een meer algemene infor matie, die aantoont dat een ver anderde mentaliteit en aanpak nodig zijn. os. "VLAAHDOïGEN Voor iedereen, die wil meedoen aan de activiteiten van het comité jeugdvaikantievreugd is de gids onmisbaar. Deze vakantiegids is verkrijgbaar bij De Visbamk; het VW-kantoor aan de Westaveniade 12; De Kolen- bron, Van Hogendorplaan 123a; De Koleribron, Floris de Vijfdelaan 140; stgaretihandel Berco, Sperwerlaan 96 (Midhal); Albert Heijn N.V., liesveld 8 en bij winkels van de Co-6p. Het comité heeft een aantal kanto re11 ingericht, waar men zich kan' op geven en waar kaarten voor de di verse activiteiten verkrijgbaar zijn. Het hoofdkantoor is gevestigd in de Visfoatók, teL 346666, Daar zetelt de heer P. Bosdhman, die de algehele leiding heeft Het kantoor is geopend van donderdag 18 juli tot en met zaterdag 10 augustus van 8.30 tot 12 uur en van. 13.30 tot 16 yur. Kantoor Batoberspolder: De Kolen- bron, Van. Hogendorplaan 123a, tel. 340897, Geopend van 8.30 tot 13 uur en van 14 tot 16 uur, behalve dinsdagmiddag. Kantoor Westwijk: De Kolenbron, Kloris de Vijldelaan 140, tel. 346620. Geopend van 8.30 tot 13 uur en van 14 tot 16 uur, behalve dinsdagmid dag. Kantoor Holy: sigarenhandel Ber co, sperwerlaan 96 OMidhal), teL 350687. DEN HAAG Minister Lardinois van Landbouw en visserij heeft gistermiddag in de Houtrusthallen de twintigste internationale technische tuinbouwbeurs Wehaté geopend. Deze expositie begon in 1948 in bet West- land als een zuivere streetcaangele- genheid en is nu uitgegroeid tot een internationale manifestatie. De minister zei, dat de overheid de entwikkelingen op tuinbouwgebied nauwlettend volgt, vooral sinds de instelling van de douane-unie in de EEG. De voorzitter van de Wehaté, de heer j. Bruinsma, pleitte voor een onderzoek naar de tuinbouw in de andere EEG-landen. „Wij hebben een remmende voorsprong en dat is na delig. Onze verouderde kassen en ar- beidsnaethoden zullen we snel moeten moderniseren, willen we van de dou ane-unie kunnen profiteren", aldus de heer Bruinsma. LONDEN Met 182 tegen 44 stemmen heeft het Britse Lagerhuis vannacht de wet tegen rassendiscri minatie aanvaard. Verscheidene conservatieve leden stemden tegen. De wet verbiedt rassendiscrimi natie op het gebied van de"~werk- gelegenheid en de huisvesting. Met de wet wil de Britse regering het ontstaan van zwarte ghetto's tegen gaan. EINDHOVEN Het interlokale telefoonverkeer van en naar Eind hoven is sinds gistermiddag ernstig gestoord, toen bij het leggen van gas buizen in Liempde een kabel werd stuk getrokken. Een deel van het telefoonverkeer kon worden omgeleid. Ook een aan tal internationale verbindingen tus sen Botterdam en West-Duitsland zijn gestoord. De vakantieweken zullen zaterdag 29 juli met eea feestelijke middag op het Weeshuisplein worden geopend. Een boerenkapel, irampolinespringers en De Ciema's zullen hieraan htm medewerking verlenen. De middag begint om half drie en is voor ouders en kinderen gratis te bezoeken. Iedereen wordt aangeraden de va kantiegids mee te nemen, want op de achterflap staat een nummer dat kans biedt op een. prijs. Totaal tien prijzen zullen ter plaatse worden uit geloot, onder meer een opvouwiiets, tent, opblaasbare boot, fototoestel en slaapzak. De vakantiegids, die veertig cent kost, is uitgegeven in handig zakfor maat met een oplaag van 8000. In een speciale agenda kan men de activitei ten van dag tot dag op de voet vol gen. Bovendien verwijzen nummers naar de pagina's, waar meer bijzon- deilheden over een bepaald onderdeel staan vermeld. BLEISWIJK Voor het inrichten van een speelplaats in het in de om geving van de Sportlaaa en Mar grietlaan in aanleg zijnde plantsoen vragen B. en W. de gemeenteraad een krediet van ƒ3000. In het plantsoen is intussen een stalen orna ment, een cadeau van de firma De Vries en Van Schie aan de gemeente, geplaatst De Chrysanthenweg zal om niet van de Coöperatieve Tuinbouwvei ling Rotterdam in eigendom worden overgenomen en tot openbare weg worden verklaard, ook aan de An- jerweg zal de bestemming van open bare weg in de zin der Wegenwet worden gegeven, De gemeenteraad, die volgende week dinsdagavond vergadert, wordt voorgesteld 536 m2 grond van me vrouw Luiten-Groenewegen en 400 ro2 van de heer C, J. I. Ammerlaan aan te kopen in verband met de aan leg van de verbindingsweg Hoef- weg-Frederik Hendrikstraat en de koppeling van de riolering van de bestemmingsplannen Oost en West s In de drank- en horeca verordening en de bouwvrordening moeten tenslotte enkele wijzigingen worden aangebracht Vijftig mensen zijn gewond, toen een circustent tijdens een voorstel ling in Auburn, in de staat New York, door een rukwind op de 80Ö toeschouwers vieL MAASLAND In tegenstelling met veel andere vergaderingen was de opkomst vaa de jaarlijkse leden- vergadering van de Coöperatieve Aankoopvereniging voor land- en tuinbouw dinsdagavond in het Tref punt zeer bevredigend. Drie redenen waren hiervoor aan te wijzen: ten eerste ontvingen de leden vijf gulden presentiegeld, ten tweede was er het afscheid vaa de heer C. C- Oosterlee, die sinds de oprichting in 1930 de functie van se cretaris heeft vervuld, en ten derde jnoest een lening van 200.000 wor den aangegaan. Voorzitter Nooröarn wees «srin zijn openingswoord op, hoe de Coöp, be gon to een klein schuurtje en vorig jaar een nieuw bedrijf kon openen, -waar men trots op is, Hl zijn jaar verslag deed de secretaris uitkomen, welke belangrijke schakel de Coöp. jnet de agrarische bedrijven vormt jïet ledental steeg van 152 tot 159, waaronder leden uit omliggende plaatsen. Directeur Bijl gaf een ruime toe lichting op de vele cijfers. Gezien de grote omzetten in het afgelopen jaar /er werd een winst gemaakt van 230.403.25 op de goederenverkoop) was er een tekort van 12.647. Hier voor waren verschillende redenen aan te wijzen, nL grote investeringen, bet teruglopen van het grondstomen, bespuitingen fin verkoop van brandstoffen- Dit laatste artikel zal, nu Maasland op het aardgas wordt aangesloten» nog wél sterker terug lopen. Het tekort wordt van de reserve die momenteel 140.241.47 bedraagt afgetrokken- De post debiteuren, groot 509.421.19, is tel'kenjare een grote zorg. Zij omvat ruim negentig procent van de omzet. In de plaats van de heer Oosterlee werd in het bestuur gekozen de heer p. van der Sar. Herkozen werd de beer F» van Woerden en in de com- ipiBBia van Baad van Toezicht de heer F. van Marrewijk. Besloten werd een geldlening aan te gaan van 200.000 ter aflossing van een lening van de Cebeko, die nog voor 564.914.15 op de balans voorkomt Aan het eind van de vergadering sprak de voorzitter woorden van dank tot de scheidende secretaris. Hij zegde toe dat in de eerstvolgende bestuursvergadering meer aandacht aan dit afscheid zal worden geschon ken. Op voorstel van de heer J. Moer man weid de heer Oosterlee be noemd tot ere-voorzitter, wat door de leden met luid applaus werd on derstreept Dok dit jaar zijn weer opgenomen de evenementen, die elk jaar het vaste vakantieznenu vormen, dat zijn de dagtochten, excursies naar een paar bedrijven, het hengelconcours en waterfestijn, verkeerspark, de ju dolessen en wandelmarsen. Nieuw is dit jaar de Bonamastad op het terrein aan de Floris de Vfjf- delaan hoek Dirk de Derdelaan, waar de gemeente eens de sporthal hoopt te bouwen. Daar zal van 29 juli tot en met 2 augustus de sfeer van het wilde westen met zijn vurige paarden en sensationele rodeo's worden, opge roepen. Kinderen en ouderen kunnen er pony- en paardrijden, een rondrit maken met huifkar of postkoets of bet indianenkamp bezoeken. Er bestaat gelegenheid tot boogschieten, stokbroodbakken en smeden van hoef ijzers. De Bonanzas tad is gratis toe gankelijk, maar elk evenement gaat een kwartje kosten. Veel verwacht men ook van de houten jeugdstad, die gebouwd zal worden op de grote speelweide aan' de Hoge laan in het Hof. Ongeveer honderd jongens van elf tot vijftien jaar kunnen een week lang de bou wers en bewoners van deze stad wor den. Het materiaal is gratis. De jongens zullen zelf hun burge meester, wethouders en raadsleden biezen, die de stad gaan besturen. Kosten voor deelname komen op 2,50 voor de gehele week. Men dient een zaag, nijptang en hamer mee te nemen. De politie zorgt 's nachts voor de bewaking. Liefheb bers kunnen zidh nu al opgeven bij de afdeling jeugdzaken van het stad huis, tel. 344544. Nieuw is ook het levend ganze- bordspel, dat in het Oranjepark zal worden gespeeld. Wie het eerst over de eindstreep komt krijgt een prijs. "Voor dit spel heeft het comité nog een aantal leiders en leidsters nodig. Onder leiding van twee kunstschil ders van VI. 65, namelijk Age Klink en Remi Poppe, worden in de vakan tieweken op het Liesveld wedstrijden géhouden in tekenen met krijt op straat. Bij slecht weer verplaatst de wedstrijd zich naar het Weeshuis. Voor het eerst ontbreekt dit jaar het wegen op de waag in verband met de restauratie van de Grote Kerk. Het beklimmen van de toren is dankzi veel moeite toch nog op het programma gezet Hiertoe bestaat drie weken lang de gelegenheid, elke middag van twee tot 'half vijf. Gezien het grote succes van de vo rige jaren ontbreekt ook de bijna (Van onze correspondent) RERKEL Op de smalle brug in de Klapwijkseweg ylak bij de ge meentegrens met Fijnacker zijn van morgen een tankauto en een bestel wagen frontaal in botsing gekomen. De bestuurder van de bestelwagen is ernstig gewond naar het Dijkzigt- ziekenhuig in Rotterdam gebracht, Op de brug, even voorbij de Kat- wijkselaan, heeft het verkeer uit de richting van Pijnacker voorrang. De bestuurder van. de bestelwagen, de 27-jarige P. J. M. van D, uit Pijnac ker, werd door de tankauto verrast, die uit Berkel kwam. De 19-jarige K H. M. urt Bergschenhoek, chauffeur van deze wagen merkte de bestelauto te laat op. Remmen op het door de regen gladde wegdek haalde niet veel meer uit. De frontale botsing kwam hard aan. De tankauto sleurde de bestel wagen ongeveer tien meter mee. De laatste auto kwam op de brugleuning terecht. De bestelwagen is zwaar beschadigd en alleen nog goed voer de sloop. Ook de tankwagen liep zware schade op. M. kreeg geen letsel. De chauffeur van de bestelauto werd ernstig gewond. Hij zat bekneld in de kabine. Het bruggetje met de wegversmal ling is een gevaarlijk punt in de ver binding Berkel-Pijnaeker, het zicht op de weg is daar slecht. REWTATX DODO MLOHHANDAIlL 7 ÜE SPECIALIST -CL lit(J-3<,2?Z! ÏLfi.üPCIHCCfi b« kuiperstraat 19 naast C tc A telefoon 35 IBM vlaardingea of een eend of in elk geval een Citroen. Maak zo voor- delig kennis met de klasse hl II IV»VI Ci,roên01 PMS' klassiek geworden „Stuif in-Stuif uit" in het Weeshuis niet. Onder lei ding van de heer L. van Zanten kun nen elke dag ongeveer driéhonderd jongens en meisjes creatief bezig zijn. De heer van Zanten wordt bij gestaan door 25 leidsters, die de kin deren zullen helpen bij hun speL Vooral bij het jeugdige publiek zal de komst aansaan van Swiebertje, Bromsnor, Saartje en de locoburge- meester. Zij zullen op donderdag 25 juli optreden in de Stadsgehoorzaal, 's middags om twee uur. De kaarten kosten 1,50 en zijn van dinsdag 23 juli af dagelijks verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal van tien tot een uur. Verder zal in de Stadsgehoorzaal ook Kiuk-KMf met zijn vrienden een voorstelling geven, namelijk donder dag 8 augustus om tien uur 's mor gens en twee uur 's middags. De toe gangsbewijzen kosten eveneens 1,50. VXAABDINGEN Voor het mid denstandsdiploma Algemene Handelskennis zijn geslaagd de dames E J M Beentjes van Haren, M Kuiper-Goedknegt, A Roe- lofs-De Boer. 3 M Poot-Verloop, 3 3 Washeek-Dupon, T j woensdregt-La- graauw, C J van Buuren, N M ter Haar, c M M Hester, I S PUle, s c Stam enTAB van Zanten. Van de heren slaagden G A J AndrJessen, B van den Berg, J Boer, D van den Broek, A BClsscher, H Bijl, A J Peurlo, K 3 den Hartog. P A M Ketter. H Kraak, 3 Langendoen, G M A Lobber, J G Lobber, P Plak, A P Rieken, G 3 Teerds, G J van Tienen, A C Versehuure. J Wape naar, J de Wilt. Allen waren leerlingen van de officieel erkende gesubsidieerde Middenstandsa- vondschool, directeur A de Weger. Amerika heeft in Vietnam een nieuw type vliegtuig in de strijd ge worpen, dat speciaal is gemaakt voor de bestrijding van de guerrila. Het is de OV-10a Bronco, een tweemotorig toestel met dezelfde vuurkracht als een grote straalgevechtsbommen- werper maar dat langzamer kan vlie gen en een grotere wendbaarheid heeft. VLAARDrNGEN In de Tweede Van Leijden Gaelstraat stak dinsdag de 32-jarige A. A. den H. plotseling de rijbaan over. Hij werd aangereden door een bromfietser die viel, over de straat schoof en tegen een tegemoet rijdende bromfiets botste. Zowel Den H. als de bromfietser A„ B. uit Schiedam zijn met een hersenschudding en bloedende won den in het Holyziekenhuis opgeno men. ROZENBURG Vrijdag IS en za terdag 20 juli van 0.00 tot 18.UÖ uur wordt op het Marijkeplein de BP Jeugd Grand Prix gehouden. In vijf verkleinde modellen van Ferrari ra cewagens, uitgerust met 1-cylinder 175 cc. NSU motoren, zu len ruim 400 kinderen van 9-13 jaar hun krach ten meten in de strijd om de „gouden helm". Er wordt een circuit aangelegd van ongeveer 150 m, dat wordt afgezet met 300 strobalen. Aan de autootjes zijn twee afslag kontakten op de voorbumper als be- veüinging aangebracht. Wordt een van deze. kontakten ingedrukt (b.v. wanneer een wagentje een strobaal raakt; dan wordt de stroom afgeslo ten, waardoor de motor automatisch en onmiddellijk afslaat. De bochtige vorm van het circuit laat geen hogere snelheden toe, dan 20 km/u. Hierdoor ontstaat geen snel heidsrace maar een wedstrijd waarin behendigheid en zelfbeheersing de belangrijkste rol spelen. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij BP service-station Weyers, Tienmorgenseweg 2. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Om drie uur vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas in de grote vergaderzaal aan de Hof- laan 47. Op de agenda staat ouder meer het punt luchtverontreiniging. VUAARDIMGEW Geboren; Esther Déstré. d.v. J. de Bruin en J. Korevaar, v. B HOEK VAR HOLLAND Geboren: L J an F Kaaij van JSÜIc-Veldhoen dG Westhofl-van der SCHIEDAM Geboren: Haartje 3.. d.v. j. A. van wingerden en 3. M, de Boed; Sonja M., d.v. J. V. de Rijke en S. Miede- ma; Ingrid m., d.v. A. Jamt en J. M. Crone: Richard. z.v. J. Huijgen en P. M, Fredriks: Arthur G. N., z.v. G. P. van Bragt en I. A. Sanderson: Richard A., z.v. H. P. W. van Deursen en R. E. A. Ger ritsen; Lygia R. C„ d.v. G. Remeeus en M. Wetzel; Jurgen K.. z.v, .L P. Hasenbein en E. van den Engel: Dieter z„ z.v. U. p. Hasenbein en E. van den Engel. Overleden: J. Roeling, 78; j. j, Drenkel- ford. 66. Reparaties contant Indien u 's morgens voor 9 uur aan Boogaard uw T.V,- reparaiïe meldt, dan heeft O gegarandeerd dezelfde avond weer (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDM Vijfenveertig scholieren gaan maandag als win naars van wedstrijden die ter gele genheid van het 150-jarig bestaan van de Spaarbank te Rotterdam de laatste maanden werden gehouden, op reis naar Engeland, Er zijn 36 winnaars van schoolsportwedstrijden en negen winnaars van de wedstrijd in handenarbeid. Elk jaar houdt de spaarbank schoolsportwedstrijden om wisselbe kers, maar dit jaar kwam er een reis naar Engeland bij i.v.m. het jubi leum. Er deden ditmaal ongeveer 125.000 scholieren mee in elf takken van sport Maandagmiddag vertrekt het ge zelschap met het s.s. Rotterdam van de Holland-Amerika Lijn via Le Ha vre naar Southampton, waar men dinsdagavond om zes uur aankomt. Woensdag bezoeken de scholieren het eiland Wight. Donderdag en vrijdag gaat men per bus door een groot deel van Enge land, waarbij o.m, bezoeken worden gebracht aan Stonehenge en Londen. Vanuit de Engelse hoofdstad gaat men zaterdag per trein naar Har wich, vanwaar met de dagboot van de Mij. Zeeland de overtocht naar Hoek van Holland wordt gemaakt. KRIMPEN Maandagmorgen werden in de kantine van Waco-Be- ton N.V. vier werknemers gehuldigd. Eén van hen, de heer A. Brussé, be- tonbuizenmaker, ontving uit handen van burgemeester mr. L. C. A, Lepe laars de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, we gens veertig jarig dienstverband. De burgemeester sprak met waar dering over de trouw en de werk zaamheden van de heer Brussé en wenste hem geluk met deze on derscheiding. De heer A. de Kwant, bankwerker, was vijftig jaar in dienst Hij werd tien jaar gleden reeds koninklijk onderscheiden. Verder waren er de heren I. van Rijswijk reparateur, en C. Zwanenburg, magazijnmeester, die belden dertig jaar in dienst waren. Alle jubilarissen kregen een toespraak van directeur J. C. van Waning en een geschenk onder cou vert Voor de dames waren er bloe men. Mentaliteit moet veranderd worden Het bovenstaande is een citaat uit het rapport „Kerkeraden Onderweg", uitgebracht door de „Commissie van Overleg Hervormde Kerkeraden Voome-Putten-Rozenburg", dat han delt over haar activiteiten in 1966 en 1967. In deze periode zijn vijftien vergaderingen gehouden, waarin acht „probleemgebieden" werden behan deld. Uitgangspunt van de werkzaamhe den was het feit dat het sterk veran derende leefpatroon om een andere mentaliteit, en vervolgens om een andere aanpak vraagt. De commissie acht het haar taak de bestaande mentaliteit te beïnvloeden, met als doelstelling haar te veranderèn en daardoor uiteindelijk tot een moder ne en doelmatige aanpak van de pro blemen te komen. In de verslagperiode zijn acht „probleemgebieden" geïnventariseerd, die het basisprogramma van het werk hebben gevormd. Dat waren: Christen zijn in de samenleving; pre diking en eredienst; jeugd; contacten; vorming; werving; bestuur en kerk voogdij en diakonie. Op onderscheiden punten heeft het overleg tot concrete resultaten en en kele interessante uitspraken geleid. Zo noemt het rapport de huidige gang van zaken bij het beroe- pingswerk „om allerlei redenen zeer onbevredigend voor predikanten zo wel ais voor kerkeraden". „Nergens anders", zo beet het, „worden academici op een dergelijke vaak onbeholpen wijze als in de Kerk voor het vervullen van een nieuwe werkkring verworven." De commissie heeft over deze aangele genheid een concept voor een brief aan de Classis Brielle opgesteld, maar deze bij nader inzien nog aan gehouden, om zich eerst meer inzicht te verwerven over wat er in dit op zicht elders reeds werd gedaan. Men denkt daarna met meer kans van sla gen actie te kunnen nemen. In de verslagperiode zijn niet al leen bijeenkomsten voor predikanten (aan de hand van de sociaal-etische leergang „Samenleven nu en morgen" onder leiding van dr. P. C. van Andel van de Raad voor Kerk en Samenle ving), maar ook cursussen „Gespreksleiding kringen" en „Huis bezoek" voor gemeenteleden gehou den. Verder werd het bestaande plaatse lijke hervormd-gereformeerde con tact geïnventariseerd en werden pre dikanten geënquêteerd over de wijze waarop zij medewerkers voor het kerkelijk werk werven. Bestudering van de enquêtegege- vens leidde tot de conclusie dat dui delijke voorlichting een van de eerste vereisten is om passieve gemeentele den te activeren. Het rapport bevat o.a. een methodebeschrijving voor een telefonische wervingsenquête. Ook zijn richtlijnen voor het stichten van ruimtelijke accommodaties voor het gemeentewerk aan het rapport toegevoegd. Op verzoek van de Ring Brielle heeft de commissie de mogelijkheid van een streekblad voor kerkelijk nieuws in studie genomen, De com missie zelf had reeds het plan opge vat de op Voome-Putten en Rozen burg bestaande kerkbladen te inven tariseren. Daarmee is al begonnen door het verzenden van vragenlijsten en het opvragen van exemplaren. De resultaten hiervan zijn nog in bewer king. Het uitbrengen van een advies aan de ring over de mogelijkheid van een kerkelijk streekblad is nu op de „verlanglijst" voor de nieuwe werk periode geplaatst. Op verzoek van het Breed Ministe rie van de Ring Brielle heeft de com missie zich ook zeer intensief bezig gehouden met de mogelijkheden voor „drive-in-kerkdiensten". Voorlopig acht men dit echter in deze streek geen haalbare zaak. Naast voortzetting van de bezin ning op de ter sprake gebrachte on derwerpen wil de commissie in haar jiieuwe werkperiode onder meer li turgische vragen gaan behandelen, de wenselijkheid van een streekoverleg tussen kerkvoogden onderzoeken en streekstatistieken gaan verzamelen. Rapprt T TIT EEN van de bijlagen van liet rap- port „Kerkeraden Onderweg" blijkt dat de bevolking van Voome-Putten en Rozenburg tn de jaren 1960 tot en met 1967 met 77 procent is toegenomen. De sterkst uitschietende cijfers zijn voor Spijkenïsst (217 procent), Rozenburg (149) en Brielle (99). Het zijn cijfers die slecbts één facet geven van het in die jaren veranderde levenspatroon, dat zich voor de kerken presenteert in al die „probleemgebieden" die in het rapport ter sprake komen. Wil de Kerk in deze veranderde en nog steeds veranderende samenleving een dienstbare rol blijven spe len, dan is in derdaad een verandering va* de menta liteit gebieden de eis. Met vol doening mag worden gecon stateerd dat deze conclusie, in de vorm van dit rapport uit de kerkelijke koker zelf komt. Dat men bet streven daarnaar, dat van zelf moet leiden tot een moderne 4an- pak en waarschijnlijk ook tot een door breking van bestaande structuren, o.a. toepast met hel propageren van commu nicatie. openheid en informatie geeft veel moed. Van de» ook in het rapport, geconstateerde kerkelijke ongeïnteres seerdheid en lauwheid is tekort aan voorlichting een belangrijke oorzaak. Gesproken zal worden erver h„, langs gehouden proef alarm. B. en W. van de gemeente nlsse hebben de kame- om Ëe' gevraagd over een wiizieirw85 verplichte halvedagslui'tfag^2®* kels. Het college van vraagt advies over de vemS?® van debalvedagsluitmg voo73 in huisdieren, «trassi; B. en W. van Maassluis tew eenzelfde verzoek gedaan vooT^? kels m de electriciteltsbranche gemeentebestuur van Hcllevoe'feu is van plan om voor de zozbmZIT kampwirikels vrijstelling van de bepalingen der Winfafc tingswet voor werkdagen vant't 22 uur en op zondagen van 8 tot uur gedurende 1 apru tot 1 Het ligt de bedoeling van t™ kamerbes tuur de leden uit te nolw rr eel® be,®3n septeiriber ken werkbezoek aan Voorne enftt VANDAAG weer eens wat ach- terstallige zaken behandel®. Een bnef allereerst van de hier b v.d. Bie, secretaris van de gemengde zangvereniging „Asaf" m Rotfe! dam-Zutd. Hij bedankt me voor „de bijzondere service Asaf verleend" Die service bestond uit het do® van een oproep omdat „Asaf' zoak vele koren, leden nodig had. Regej. matig plaats ik van die oproepen, meestal hoor ik er niets meer van. Dat is niet erg, ik denk dan maar dat er vele enthousiastelingen zijn toegestroomd en dat het koor weer behoorlijk is versterkt. Helaas is dat b(j „Asaf" niet het geval. Volgens meneerDe Bie komt dat niet alleen doordat er geen inte resse is, maar omdat het niet worit gelezen. Een boude bewering, me- neer De Bie. Maar goed: hier staat het allemaal nog een keer. Het se cretariaat Is gevestigd Kameliastraat 50, Rotterdam-25. Een paar maal per jaar zou het moeten worden herhaald, zegt de Asaf-secretaris. Hoezeer ik het met hem eens ben, het kan echt niet Maar dat er weer wel eens een geit- genheid komt de lezers op te wek ken meer animo te tonen voor het zingen in koorverband, dat wil ik niet uitsluiten. Als alle koren, die in aanmerking willen komen me zo tegen het b«$s van het seizoen daarover schrijven wil ik best een keer een gehele ru. briek daaraan wijden en alle namat en adressen nog eens noemen. TETS iVTIc andersf „Klein Contact". Misschien weet u het nog: een klein gestencild blaadje, waarmee het echtpaar N. Wijkstra veel goed doet ora de band met een groot aan tal chronische patiënten en invali den te onderhouden. Dankzij vooral ook de steun van deze mensen, die vaak zuLke treffende bewoordingen weten te vinden om hun lotgenotes, ook dankzij hun geloof, tot troost te zijn. De heer Wijkstra stuurt me weer zo'n blaadje en ook daarin valt me weer op welk een blijde sfeer er in deze kring van honderden mensen heerst. Veie gezonden kunnen er een voorbeeld aan nemen. Bij het blaad je was een gedichtenbundel ge voegd, ook al even keurig verzorgd, van Truus Pels-Ruyter. „Klein Con tact gaf de bundel uit Gebleken was dat er zoveel be langstelling voor deze gedichten was (ze stonden vaak in het blaadje) dat men tot bundeling heeft besloten. Een goede gedachte was dat, vmdt Jan Krant Wat ik verder van die bundel vind zeg ik met de woorden van de heer Wijkstra uit het voor woord: „De waarde van haar kwali teiten als dichteres laat ik S3®™- aan meer bevoegden over. Ik dew echter dat velen met mij zullen go- nieten van deze bundel gedichten, die het hart kunnen verkwikken en ook wel eens stllmaken". enige mei- DOK vandaag Kan U ding van de aktie-Den He«a, die dankzij u lezers, zo goed IMP' niet uitblijven. Er komen nog steem telefoontjes binnen, die van gr medeleven getuigen. Gisteren verte- de ik u al heel veel, nu nog aanvulling. Wat er gedaan is, hoomc ik in grote lijnen van mevrouw m Heijer zelf, die me weer opbelde. Een mevrouw bracht haar chèque van 32,50, zijnde de »k brengst van wat zu had fr «S voor deelneming aan de-akiie ders voor moeders". Een r?eD kwam 10 brengen. Zij heeft een tafeltje gekregen. Maar W« tuurlijk nog veel nuttiger ra. stofzuiger en een wasmachine. bloempotjes met plantjes erin, telde een ontroerde mevrouw HEen' grote dreiging is wegge®J men, hoorde ik nog van mevro Den Heijer, die met haar man (KI weer aan het werk) meer hchtn gaan zien in de duisternis van wanhoop. Zij vreësden i moeten betalen voor het van hun koffers, die nog met waren. Gelukkig zal het ma" gulden zijn. En tot slot van haar relaas, d zij het wandelwagentje, geschonken kon bet jongste eindelijk weer eens fijn een mee naar buiten! Ik ben benieuwd wat er volgt.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2