Verslag Commissie BodeWater en Lucht 111 Luchtverontreiniging Waterweggebied minder AARDGAS WERKT GUNSTIG Tour van Drie gestart Ronald Maasdam gele trui m de Burgemeester R'dan voorzitter Rijnmond Zeehond opgevist uit Vulkaanhaven m Over een jaar al gereed Zakenvliegveld bij Amemuiden Praag Gaston Roelants ernstig gewond Sigaretten- dieven gepakt Smokkelaars in heroïne gepakt Jongens met geld van ouders aan de grens gepakt Wapensmokkelaar in vrijheid Charles de Wolff besloot orgelserie Suggestie wethouder De los Lijn 3 tijdelijk van Coolsingei Mijnbrancl in Japan: 25 man opgesloten ***--5?»- Direkteur benoemd Dow Chemical Jongeren Meer thuis na jaar in Amerika Duur STOF VERBETERINGEN OOSTVOORNE Gisteren is de traditionele Tour van Drie van start gegaan, het grote wie- Ierevenement van 140 jeugdige renners van het Recreatie Cen trum. „Kruininger Gors". De eerste dag van deze driedaagse Tour was zoals de Tour de France: Een hete zon „teisterde" de 140 renners. Maar iedere ren ner voelde zich een Jan Jans sen"; om de bezemwagen, de laatste wagen van de Tour, werd alleen maar gelachen! Sprint WATER MIDDELBURG Vóór vol gend jaar zomer zal vlak bij Ar- nemuiden (op Walcheren) een vliegveld zijn aangelegd voor zaken- en transportvliegtuigen. Het vliegveld zal in eerste fase 25 hectare beslaan. De Rijksluchtvaartdienst heeft de zer dagen toestemming gegeven aan de Stichting vliegveld Midden-Zee land het project te realiseren. Op zeer korte termijn wordt hiermee begon nen. Kosten Van de totale kosten (ƒ300.000) wordt de helft gedragen door de pro vincie Zeeland en de andere helft door Hoop en vrees DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A DINSDAG 30 Jliii j, STOCKHOLM De Belgische hardloper Gaston Roelants, die het wereldrecord op de 3.000 meter hin demisloop heeft moeten afstaan aan de Fin Jouko Kuha is maandag bij de training in een Zweeds kamp ge- wond geraakt Volgens Svenska Dagbladet is Roe lants gestruikeld bij een oefensprint- ]e in het Vaalaadalertkamp in Mid den-Zweden, waarbij een knieschijf is opengescheurd. Hij zal naar Stockholm worden overgebracht voor een medische be handeling. Verwacht werd dat Roe lants vandaag als speciale attractie zou deelnemen aan Cana dees-Zweedse atletiekwedstrijden. ARNHEM Verdacht van diefstal van een half miljoen sigaretten bij een tabaksgroothandel in de Beekstraat te Arnhem zijn drie Amsterdammers aangehouden, de 42-jarige boekhouder D. A. de C., de 38-jarige aannemer W. J. en de 34-ja- rige F. B. zonder beroep. Door verbre king van een ruit van de winkeldeur wisten zij vorige week het pand bin nen te dringen. Later werd in het Spijkerkwartier een bestelauto aangetroffen, waarin een partij sigaretten lag. Van de da ders was toen echter geen spoor te bekennen. NEW YORK De Amerikaanse politie heeft zondag op het New- yorkse vliegveld Kennedy vijf hero- ine-smokkelaars gearresteerd en beslag gelegd op 25 kiio van het ver dovende middel, ter waarde van naar schatting zes miljoen dollar op de zwarte markt De gearresteerden maken naar de mening van de politie deel uit van een uitgebreide smokkelorganisatie, die volgens de beschikbare aanwij zingen haar hoofdkwartier in Buenos Aires heeft. Vele van degenen die in het afgelopen jaar wegens smokkel zijn gearresteerd, hadden betrekkin gen met Zuid-Amerika. VENLO Drie jongelui uit Hal steren (NIB), in leeftijd variërend wan dertien tot vijftien jaar, zijn aan ■de grens in Verio door de -mare chaussee aangehouden. Ze bleken een 'bedrag van vierhonderd gulden te hebben gestolen van hun ouders. Bij de 'grens gekomen werd hun het a-vontuur blijkbaar te machtig. Toen ze .gezamenlijk overlegden of ee al dan niert de grens izouden over gaan, trokken ze de aandacht van de marechaussee. De jongelui zijn op transport naar Halsteren gesteld. TOKIO Zeker vijfentwintig mijnwerkers zitten nog opgesloten in de Heïwa-mij'n bij Yoebari op het Japanse eiland Hokkaido, waarin in de afgelopen nacht brand uitbrak. Zes mijnwerkers kwamen in de vlammen cm. Er is weinig hoop dat de overigen het er levend zullen af brengen. De rest van. de 360 man tel lende nachtploeg bon worden gered. ROTTERDAM Het toene mend gebruik van aardgas als brandstof heeft er toe geleid dat het aantal klachten over rook- en roetverspreiding in het Nieuwe Waterweggebied is verminderd. Verwacht mag worden, zo wordt opgemerkt in het jaarverslag over 1967 van de Commissie Bo dem, Water en Lucht, dat deze ontwikkeling in versneld tempo zal doorzetten omdat grote in dustrieën in de buurt van woon wijken hun installaties meer en meer met aardgas in plaats van met aardolie willen gaan stoken. Oak is gebleken dat het voor kleine beHrijven economisch verantwoord is om van aardolie op aardgas over te schakelen. Wat de stankverspreiding in het Waterweggebied betreft: in het jaarverslag wordt opgemerkt dat zich twee gevallen van grote stanko verlast hebben voorgedaan, maar in het algemeen mag toch gezegd wor den dat de gunstige ontwikkeling, die in 1966 al bespeurd werd, zich heeft voortgezet. De gevallen van grote luchtveront reiniging ontsnapping van. te- tra-hydrothiofeen bij Vondelingen plaat N.V. in het begin van 1967 en de verspreiding van dowtherm bij de Chemische Industrie Rijnmond N.V. later in het jaar waren het gevolg van plotselinge, niet voorziene be drijfsstoringen. Dank zij de instelling van de Cen trale Meld- en Regelkamer is een vrij goed overzicht ontstaan van de gesignaleerde hinder, alhoewel in de slotbeschouwing van het jaarverslag er aan toegevoegd wordt, dat nog altijd niet alle incidenten zoals zich bijvoorbeeld bij Vondelingen plaat en Chemische Industrie Rijn mond hebben voorgedaan gemeld worden. Frappant in het jaarverslag is de opmerking dat het verleidelijk is om te zeggen dat de rook- en de zwavel- dioxydeconcentraties in de lucht zich in gunstige zin gewijzigd hebben, maar dat de meteorologische omstan digheden ook gunstig zijn geweest Met andere woorden: er is eigenlijk niet te zeggen welk deel verminde ring van de luchtverontreiniging in 1967 te danken is aan de, genomen maatregelen en welk deel te danken is aan het gunstige weer. In de luchtverontreiniging spelen niet alleen roet en zwaveïdioxyde een belangrijke rol, maar ook stof. Grote stofverspreiders zijn de le- vatoren, die schpen met fijnverdeel- de plantaardige derivaten, zoals bij voorbeeld tapiocameel, lossen. Na contact met de Graan Elevator Maatschappij zijn in 1967 zes elevato ren met een stofafschei- dingsinstaliatie uitgerust. De vervan ging van de bestaande cyclooninstal laties vergt grote investeringen. Een programma voor de verbetering van de vloot van elevatoren is in uitvoe ring. Bij Aluminium en Chemie in Rot terdam speelt stof eveneens een lasti ge rol en wel bij het lossen van pe- (Van een onzer verslaggevers) troleumcokes met behulp van grij perkranen. Fijne cokesdeeltjes wor den bij het los storten in trechters over de omgeving verspreid. Op dracht is nu gegeven voor een op bouw op de trechters, een afzuig- en reinigingsinstallatie voor een van verrijdbare trechters. De voorziening wordt op een trechter aangebracht, omdat twee installaties een te grote investering vraagt. Eén trechter is echter voorlopig voldoende om de vereiste loscapaciteit te bereiken. Er zijn nog drie bedrijven in het Waterweggebied die belangrijke ver beteringen van hun installaties in uitvoering hebben om de luchtver ontreiniging tegen te gaan. De Albatros Superfosfaatfa- briek N.V. Kralingseveer krijgt dit jaar een installatie die alle stof bij het vullen van zakken zal afzuigen. Borax N.V., die bij het laden en los sen ook al stofhinder kan geven, zal minder rechtstreeks in lichters stor ten en meer via de wal lossen en laden. Voorts zullen ook hier afzuig- en reinigingsinstallaties op de trechters aangebracht worden, waarin de pro ducten van de Borax gestort worden. Ligtermoet Chemie N.V. krijgt een installatie, die moet voorkomen dat de bestrijdingsmiddelen die het be drijf maakt, stank in de buitenlucht afgeven. In 1967 zijn ook een aantal projec ten bij grote bedrijven In het kader van de luchtverontreiniging gereed gekomen. Zeer spectaculair is, dat de Gekro nu eindelijk een afzuiginstal latie heeft gekregen voor de destrue- tiehai en de visvemietigingsafdeling, die redelijk voldoet. In het jaarverslag van de commis sie wordt gesteld dat met de nieuwe NIEUWE SCHANS Vandaag is de 26-jarige A. B. uit Nieuwe Schans de 26-jarige A. B. uit Nieuwe Schans, die verdacht wordt van wapensmokkel, op borgstelling vrij gelaten. Van Nederlandse zijde is er geen arrestatiebevel, maar wel zal er een strafvervolging worden inge steld. B. werd •vorige week bij de grensovergang gearresteerd door de Duitse douane. In zijn woning werd een grote partij wapenonderdelen gevonden. Cm half acht in de morgen werd het startschot gelost door de direc teur van de Tour van Drie de heer L van Hennik. Dat gebeurde onder gro te belangstelling van vaders en moe ders. De renners hadden moeite om door het publiek te komen. Het pro gramma voor deze eerste dag was: Rit van Oostvoome via Maassluis naar Naaldwijk. Daar werd door de renners (inclusief de verzorging en leiding met 20 volgwagens) een be- 1 zoek gebracht aan de Hervormde Kerk en het Heilige Geest hofje. Een ander hoogtepunt was de be langrijke sprint om de gele trui. Het was een drukke dag, want na 2 voet balwedstrijden ging het huiswaarts naar Oostvoome. Vooral op het ei land Rozenburg werd er door de ren ners „flink aan getrokken" met enke le ontsnappingspogingen. De grote man en •gele-truidragen werd Ronald Maasdam (14) die bij aankomst in het „Kruininger Gors" op grootse wijze werd gehuldigd met van zelfsprekend een kus van Miss Tour m Op de foto: een flinke zoen van miss Tour voor de gele-truidrager Ronald Maasdam. 1968: Ria Oosterman, een 14-jarige schone uit Schiedam. Vandaag wordt in Oostvoome een tijdrit over 10 kilometer verreden. Wat nog nooit gebeurd was op de eerste dag van de Tour van drie: geen enkele uitvaller. ROTTERDAM Ten over staan van een vrij talrijk publiek, dat eoncertgever na afloop te recht met applaus dankte voor het gebodene, heeft de Groning se organist Charles de Wolff maandagavond in de Laurens- kerk de orgelmaand-serie beslo ten. Zijn veelzijdig programma ver- meldde werken van Reger, Van der Horst, Messiaen en J. S. Bach. Het concert werd op overtuigende wijze ingezet met één van Max Regers best geslaagde werken, te weten het Prae- ludium (Fantasie) met dubbel-fuga in d. De weergave werd gekenmerkt door boeiende registerkeuze, sterke contrastwerking en markante rit miek, met name in de fuga. De hierna gespeelde Partita over Psalm 8 van onze landgenoot, wijlen dr. Anton van der Horst kreeg even eens een voorbeeldige reproductie. De componist heeft met dit werk aangetoond, dat er zuiver tonaal gesproken nog voldoende te „vertel len" is. Het werk weet mede door een voortdurende afwisseling sterk te boeien, met als hoogtepunten de fraaie polyphone derde variant en de kleurrijke vijfde. Nadat De Wolff een „Hommage" aan Olivier Messiaen had gebracht met een pakkende reproductie van „L'Ascension", waarin de meer mystiek-gerichte delen als „Majesté du Ghrist demendant sa g-loire a son Père" en „Prière du Christ montant vers son Père" door hun soberheid beslist meer indruk maken dan de geëxalteerde middendelen, besloot hij zijn optreden met werk van Bach. Eerst klonken drie onderling zeer contrasterende bewerkingen van „Wer nun den lieben Gott lasst wal len" in vertolkingen, die tot de beste van de avond behoorden en vervol gens de Toccata, Adagio en Fuga in C (BWV 564). Het openingsgedeelte werd nogal vlug genomen, waardoor enkele passages er wat minder gaaf uitkwamen, maar vooral in het be heerst gespeelde Adagio en de steeds doorzichtig gehouden fuga, bewees De Wolff eens te meer, dat hij tot de beste organisten van ons land gere kend kan worden. P.V. De 56-jarige uitvoerder D. van der Zeeuw uit de Portugeesestraat is maandag, toen hij op de Kruiskade uit zijn auto stapte eveneens plotse ling onwel geworden. Hij bleek bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis te zijn overleden. installatie nagenoeg het einde is be reikt van de mogelijkheden om stankhinder van dit bedrijf tegen te gaan. Genoemd moet natuurlijk wor den de 213 meter hoge torenpijp van de Shell, die in 1967 gereed kwam en dit jaar nog in gebruik genomen zal worden. Niet alleen is de schoorsteen een belangrijke vooruitgang, maar ook de aangebrachte wijziging in het brandstofpatroon van de Shell, waar door er aanzienlijk minder zwaveïdi oxyde wordt verspreid. Hunter Douglas N.V. heeft zilver- electrocïen gekregen, die tenslotte het volledig afgassen van de alumini- um-smeltovens hebben mogelijk ge makt Bij Albatros Superfosfaatfa- brieken te Pemis heeft niet alleen aardgas veel hinder weggenomen, maar ook een aantal nieuwe installa ties voor het concentreren van fosforzuur en het bereiden van diam- moniumfosfaat Twee keer hebben zich ernstige waterverontreinigingen voorgedaan op 29 april bij Dordrecht bij het verkeerd verpompen van tetrae- thyl-lood en op 23 oktober bij een ■aanvaring van de Eljaco in de Waal haven geladen met o.m. 60 ton para- thion maar twee keer heeft men op tijd de waterwinning in de Nieu we Maas kunnen stopzetten. Twee keer ook is men feitelijk met de schrik vrij gekomen. Wat in 1967 nog niet was bereikt, maar nu we' Is de waterwinning ook voor het beorijf op de Honingerdijk via de Berenplaat, waardoor de inci dentele aanwezigheid van giftige stof fen in de Nieuwe Maas niet langer direct gevaar behoeft op le leveren. Het lijkt onbestaanbaar, maar toch verkopen wij morgen, op onze 1e etage, als bijzondere op ruimingsaanbieding deze prach tige luxe Franse damast, ver be neden de normale prijs. En niet zo maar enkele stukken, neen een hele fabriekspartij. Honderden rollen 1e keus Fran se damast, in luxe streepdes- slns en strië met prachtige goud- motleven. Prachtige gordijnstoffen. 129 cm breed, uit de series van 4.75 tot 5.25, nu met veel voordeel door elkaar per meter voor nog géén drie gulden. fabriekspartij Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fabrieks partij Franse damast, 120 cm breed," in luxe streepdessin en strlë met goudmotieven, nu per meter 2? Duur van de opruiming 18 juli tot 9 augustus Géén tti, of schrift. b«t. ROTTERDAM Voorzitter van de Rijnmondraad moet de burgemeester van Rotterdam zijn. De Rijnmond - raad zelf moet een federatief orgaan zijn van de gemeenten, welk orgaan zich zal bezig houden met het open baar vervoer, de oeververbindingen, de openbare nutsbedrijven, de mi- lieugyeiëne, het beheer van haven en ïndusterreinen. de organisatie van het voortgezet onderwijs en de regio nale recreatie. Deze aanbevelingen doet de heer G. Z. d_ Vos. wethouder en loco-bur gemeester van Rotterdam en KVP-fractievoorzitter in de Rijn mondraad in een artikel in ..Ruim zicht", het orgaan vah het Neder lands Katholiek Vakverbond. De heer De Vos zou graag zien. dat de regering zijn ideeën omtrent herstructurering van RijnmoriÜ over neemt, nu door de toevallige omstan digheid dat Rijnmondvoorzitter mr. Marijnen tot burgemeester van Den Haag is benoemd, de mogelijkheid daartoe aanwezig is. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot instelling van de Rijnmondraad is beloofd dat dé Ka mer zal worden ingelicht over drie jaar Rijnmond-praktijk. De drie jaar zijn nu voorbij. De heer De Vos doet de suggestie de aanwijzing van een nieuw voorzit- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer Leo Witzenburg heeft gistermiddag tij dens het schaftuur bij het Havenbe drijf Vlaardingen-Oost N.V. een on geveer zes maanden oude zeehond uit de Vulk&anhaven opgevist. Vermoe delijk is het dier in het zog van een zeeschip naar de binnenwateren mee gesleurd. Toen het dier nog in het water lag, meende men te doen te hebben met een jonge hond, maar toen het beest op het droge was gebracht bleek het tot verrassing van een groot aantal omstanders een zeehond te zijn. De zeventienjarige Nico Langen d-oen heeft zich over het beest ont fermd. Hij nam er met moeite afscheid van toen later op de middag de Vlaardingse Dierenbescherming het dier kwam weghalen. Aanvankelijk had men gehoopt de vondeling aan Diergaarde Blij dorp te kunnen kwijtraken. De diergaarde had dat ook toegezegd, maar 'oieek niet zo gauw over een auto te 'beschikken. Toen men vond dat men lang genoeg had, gewachtl waarschuwde men het Vlaardingse dierenasyl. Voorlopig zal de zeehond daar genoegen moeten nemen met eer. teil water. Op de foto: De beheerder van het Vlaardings dierenasyl, de heer Van den Bosch met de zeehond en een portier van HVO. ROTTERDAM De heer A. C. M. Heemskerk is met ingang van 1 au- gutus benoemd tot commercieel di recteur van Dow Chemical Internati onal Incorporated te Rotterdam. Hij volgt de heer W. P. Creamer op. die in de herfst van dit jaar naar de Verenigde Staters zal terugkeren om in Dow's Verkoopkantoor te New York een nieuwe functie te aanvaar den. De heer Heemskerik, die afstudeer de aan de Chemisch Technische School voor de Suikerindustrie te Amsterdam, is sedert 1962 in dienst van Dow Chemical (Nederland) N.V. Van 1948 tot 1962 was hij werkzaam bij een Amerikaans bedrijf in Zuid-Amerika. Voor hij in januari van dit jaar naar de Verenigde Staten vertrok voor het volgen van een cursus voor zijn nieuwe functie, was de heer Heemskerk bedrijfsleider van Dow's plastic fabrieken te Temeuzen, ROTTERDAM Met het passa giersschip Waterman zijn vanmorgen 900 jongeren uit geheel Europa die een jaar lang onder auspiciën van de American Field Service in de Vere nigde Staten hebben doorgebracht, in Rotterdam gearriveerd. Onder hen bevinden zich zo'n vijf tig Nederlanders. Zij hebben als af ronding van hun middelbare oplei ding een jaar lang het Amerikaanse (school)leven op de voet gevolgd. Vrijdag 2 augustus vertrekt een nieuwe ploeg met de Waterman naar de Verenigde Staten. ROTTERDAM Omdat de Van Oldenbameveltstraat van donderdag 1 augustus tot en met zaterda» 14 september, in verband met werk zaamheden -aan de stadsverwarming voor het verkeer zal worden afgeslo ten, rullen de trams van lijn 3 in die periode een. gewijzigde route volgen. In de bestaande route komt de lus Coolsingei, Van Oldenbarneveltstraat Mauritsweg en Kruisplein te verval len. Komend van Kralingen zullen de trams tot het Stationsplein hun nor male route volgen. Daar zal worden gekeerd en via het Weena en het Hofplein naar de Schiekade worden gereden. De trams die vanaf Blijdorp ko men, zullen tot het Hofplein de nor male route volgen en dan via het Weena rechtstreeks naar het Cen traal Station rijden. Op het Stati onsplein zal worden gekeerd, waarna via de bestaande route (Weena, Hof plein, Pompenburg enz.) verder zal worden gereden. Het meest in het oog springt bij deze wijziging het feit, dat lijn 3 niet meer over de Coolsingei zal rijden. De reizigers van lijn 3 zullen door middel van strooibiljetten op de hoogte worden gebracht, terwijl de personeelsleden van de RET die op lijn 3 dienst doen, de wijzigingen in de trams bekend zullen maken. m ter ;e koppelen aan het beraad cm- trer.i een eventuele herstructureriBr 1 van de Rijnmondraad. De heer De Vos stelt dat Rijnmond j steeds duurder wordt. Voor dit jaar worden de uitgaven geraamd 00 2.660.000. van welk bedrag de ze- meen te Rotterdam zeventig procist moet opbrengen. Ir. de tegenwoordige structuur heeft Rotterdam praktisch geen invloed op de besteding van de- ze gelden. Rijnmond is er niet op ingericht on de gemeentelijke belangen precks af te wegen en daarom vraagt de heer De Vos zich af of de gelden, die Rotterdam aan Rijnmond moet ai- dragen. wel op de beste manier wor den besteed. Want Rotterdam wordt gedwongen bepaalde intergemeente lijke projecten te financieren zonder dat precies is vastgelegd of daardoor niet urgenter zaken blijven liggen. Er komt een grasbaan van 800 bij 150 meter voor een- en tweemotorige toes teilen. Naast deze baan zullen stroken worden aangelegd voor zweef vliegtuigen. Verder wordt een sta tionsgebouw opgetrokken en even tueel een restaurant. Het hangt van het aantal gegadig den dat vliegtuigjes op het nieuwe vnegveld wil stationeren af of er ook hangars komen, zo deelde de voorzit ter van de stichting, de heer D. F. P. Hoegen vanmorgen mee. het Zeeuwse bedrijfsleven. Het architecten- en ingenieursbureau De Weger in Rotterdam heeft de aan leg van het vliegveld intussen al aan de Nederlandse Heidemaatschappij op gedragen. Voor de aanleg van de tweede fase van een verharde startbaan van acht tienhonderd meter is nog geen toe stemming verkregen. Realisering hangt af van de ontwikkeling van het vliegverkeer naar Zeeland. Ook speelt j vliegveld Woensdrecht (NB), dat een burgerviiegveld wordt, een belangrijke rol. ROTTERDAM Vanavond om 19 uur wordt begonnen met vernieu wing van de tramrails op de Linker Rottekade tegenover de Noorderbrug. Dit houdt in dat deze brug uit de richting Jonker Fransstraat niet be reikbaar zal zijn en dat men gebruik zal moeten maken van de Zaagma- tenbrug. Vrijdag in de loop van de dag denkt men met deze werkzaam heden klaar te zijn. In verband met onderhoudswerk zaamheden aan de stadsverwarming zal met ingang van donderdag 1 au gustus in de van Oldenbame veltstraat voor enkele maandea éénrichtingverkeer worden ingesteld Dit houdt in, dat de van Oldenbarne veltstraat alleen van de zijde van de Mauritsweg mag worden ingereden. Schouwburg en Mauritsstraat blijven bereikbaar langs de ingang van de parkeergarage. Met ingang van vrijdagavond W uur wordt het gedeelte van de Berg weg tussen de Insulindestraat en de Schieweg afgesloten voor verkeer uit de richting Hillegersberg. Dit verkeer zal door middel van borden worden omgeleid. Deze afsluiting houdt ver band met werkzaamheden aan de tramrails, die maandagmorgen omstreeks 6 uur beëindigd zullen zijn. (Vervolg van pag. 1) Ih dat geval moet aan militaire in terventie of economische sancties worden gedacht, waarvan de geserne- denis bewezen heeft dat deze wel de gelijk in het orthodoxe commu nistische imperialisme passen. Over deze problematiek, over dea ernstigste crisis in het Oostblok Sin® Tito ais communistenleider J™ Zuidslavië een eigen politieke baai ging beschrijven, leven de 14.5 mu* joen Tsjechoslowaken deze dagen tussen hoop en vrees. Men weet het en men spreekt ne ook uit: de topconferentie ifl het klei ne Clernst houdt slechts drie ffldg^ lijkheden in, namelijk een capita»* tie, een compromis of een eatastrai Naar inmiddels in Praag verluidt zouden president Tito van Zuidsiavw en partijleider Ceausescu vaIl menië alsnog deze week op bezoez komen. Zoals bekend is Tito de groom®" ger van het democratisch-socialism zoals dit thans door Dubcek wow voorgestaan. Roemenië gee" er n afgelopen jaar steeds meer blijk va dezelfde kant uit te willen. Beide staatslieden staan sympa thiek tegenover de nieuwe koers Praag. De bezoeken zijn dan oos dceld om het iiberaal-progress^' bewind van Tsjechoslowakije eei hart onder de riem te steken.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 3