B en V Vlaardingen nemen Probleem in OUDE MAN ZIT HALF JAAR MET LEKKAGE Ofjlöltcrdtuniner eraar arta knappe tegenstand: 1-3 AAN KI U J Soms laat Sir Christian zijn Royal Club Tonic staan voor een glas Slivovitch... (maar dat nemen wij hem niet kwali Vlaardingen wil ms Rijnmondvacature Advertentie BNG misleidend? Demonstratie vanavond in Odeon Zeven gewonden bij botsingen in Volkstuinders uit Kralingen exposeren VLAARDINGEN Na veel verwarirng hebben B. en W. woens dagavond hun nota over de Rijnmondstructuur ingetrokken. Daar- v0°r Was een tegenvoorstel uit de gemeenteraad met de kleinst mogelijke meerderheid van 17 tegen 16 stemmen aangenomen. Dat ^beurde na ruim vier uur vergaderen. WETHOUDERS TEGEN Wie betaalt? ONDUIDELIJK Na een schorsing van de ver gadering bleven de indieners bij hun standpunt. Tot grote ver rassing, ook van de velen op de publieke tribune, behaalde- het voorstel een meerderheid van een stem. Daarna kozen B. en W. voor de meest elegante oplossing en trokken hun nota in. i Vanzelfsprekend niet. Slivovitch. hoort evenzeer bij Sir Christian als Royal Club Tonic. Want Sir Christian - Chris voor zijn friends - wéét van drankjes. Drinkt Royal Club Tonic omdat die zo heerlijk pittig is. Piekfijne drank, vindt hij. En perfect voor de mix. Sir Christian weet zo goed wat goed is, dat hij het ook zijn gasten voorzet. Royal Club Tonic. De pitligste tonicèver! TIELEMAN 1-2 Iff no inhoud van het tegenvoorstel JVdufielijk afwijzend. De nota van ion w was naar de mening van de ^teiers te subjectief gesteld en Ümde daardoor „geen wezenlijke Site tot een uiteindelijk bevredi gde en positief gerichte bcsluitvor- fflins over dit oriderwerp". aan het openbaar lichaam Rijn- „rd zal nu als de mening van de Vbardingse gemeenteraad worden meegedeeld: dat in het Rijnmondgebeid be- Lfte bestaat aan een zelfstandig, met eigen rechtstreekse bevoegdhe- £k door rijk en provincie (waar ge wenst) bevoegdheden kunnen worden overgedragen e dat dit zelfstandige streekorgaan die bestaande taken dient over te ne men die de grenzen van gemeenten binnen het Rijnmondgebied overschrijden en belangen in dit ge bied in zijn geheel betreffen, met in begrip van die taken, welke om tech- nisch-economische redenen doeltref fender centraal kunnen worden ver richt; dat de samenstelling van dit rireritorgaan tot stand dient te ko men door middel van rechtstreekse algemene verkiezingen; dat dit streekorgaan een van de Eijnmondgemeenten onafhankelijk financieel statuut dient te verkrijgen cn t dat de instelling van een „college van samenwerking", waarin alle ied zijn, bij de wet geregeld dient te worden, met dien verstande, dat aan de inspraak van dit college een zwaarder accent wordt gegeven. In grote lijnen komt dit dus neer op het goedkeuren van het interim- rapport van Rijnmond en een ver werping van de Rotterdamse Rijn mondnota. Burgemeester mr. J. Heusdens, die het bij de verdediging van zijn nota op de emotionel toer gooide, liet duidelijk van zijn afkeu ring blijken. De indieners van het tegenvoorstel waren de heren Jac, van der Linden (kath), A. G. Kloots (soc), mevrouw mr. M. L. Hoogendijk-Van Holst Pel- lekaan. (lib) en A. van der Veer (pac. soc). Tegen het voorstel uit de raad stemden de vier wethouders, de frac tie van de PCG, de Boerenpartij en de heer A. Comelisse (soc). De raafd wist na het aanvaarden van het tegenvoorstel niet precies wat te "doen met de nota van B. en W. Erover stemmen of niet? „Zoek bet zelf maar uil", zei een geprikkel de burgemeester Heusdens, die daar voor had verklaard een goed verlie zer te willen zijn. Na nog wat geharrewar werd de vergadering op verzoek van de raad voor tien minuten geschorst voor in tern beraad. Daarna deelde mr. Heusdens mee, dat B. en W. hadden besloten de nota in te trekken. Het Vlaardingse college had zich met deze nota willen opwerpen, als een soort bemiddelaar tussen de ge meente Rotterdam en Rijnmond, die een totaal tegengestelde mening heb ben over de gewenste 'structuur van Rijnmond. In de Vlaardingse nota werd voorgesteld de weg te openen tot gezamenlijk overleg met alle be trokkenen. In een gemeenschappelijke studie zou men tot een oplossing kunnen komen. Gedurende dit overleg zou de „status quo" van Rijnmond gehand haafd moeten blijven. De Rijnmond- raad zou dan de definitieve beslissing over het interim-rapport afhankelijk dienen te stellen van het resultaat van het overleg. De heer S. Barendregt (soc) zei, dat de in prachtig omslag gestoken nota, compleet met de Vlaardingse drie kleur, in de pers was ontvangen als een typisch Viaardings standpunt. „Ook hier dekte de vlag de lading niet, want de nota is een stuk van B. en W. waarin zelfs de in de commis sie uitgesproken meningen niet zijn terug te vinden. „B. en W. willen met de andere gesprekspartners gaan praten. Maar waarover eigenlijk? Rijnmond moet worden verbeterd, maar er staat niet bij hoe. Het zou zelfs mogelijk zijn geweest de nota totaal anders te schrijven om dan toch met dezelfde voorstellen te komen". Hij had in de nota een duidelijke uitspraak gemist. Naar zijn mening.-is de nota te eenzijdiggericht op het streven naar meer samenwerking tussen de gemeenten. Het college voelde zich blijkbaar onbehaaglijk nu Rijnmond streeft naar meer eigen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De fracties van de Vlaardingse gemeenteraad hebben woensdagavond in een extra verga dering over de Rijnmondstructuur hun voorkeur uitgesproken over een definitieve opvolger van mr. V. G. M. Marijnen. Een uitzondering vormde de fractie van de Boerenpartij, die de voorkeur geeft aan een tijdelijke voorzitter. De gemeenteraad zal adhesie betui gen aan de brief van B. en W. van Rotterdam san de minister, waarin wordtgevraagd om inspraak bij de te benoemen - opvolger: Verscheidene raadsleden zeiden hieraan in principe geen behoefte te hebben, maar nu Rotterdam, wil worden gehoord, kun nen de andere gemeenten naar hun mening niet achterblijven. De Vlaardingse gemeenteraad geeft de voorkeur aan een voorzitter van Rijnmond met gemeentelijke, bestuurlijke ervaring. Hij zal niet burgemeester, of wethouder van bij voorbeeld Rotterdam gelijktijdig voorzitter van Rijnmond mogen zijn; cumulatie van functies moet worden afgewezen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De heer C. M. Keiler (82) kampt in zijn flatje in liet bejaardencentrum Atrium al een half jaar met een grote lekkage. In zijn woonkamer staan twee emmers om het water op te vangen en bovendien heeft hij een stuk plastic over zijn meubilair moeten leggen. Een maal, na terugkomst van vakantie, is de hele vloer onder water gelopen. Zijn zoon, de heer J. Keiler, heeft bij de onderhoudscommissie van het bejaardencentrum van de Gerefor meerde Kerk Rotterdam-centrum al herhaalde malen aangedrongen het dak eindelijk eens te laten repareren. Het hoofd van deze dienst, de heer P. ROTTERDAM Het Tweede- Kamerlid H. Wiegel (lib.) heeft pezwaren gemaakt tegen de zijns maens misleidende leus „Koop nu ,met 2300 belastingvrije subsidie" in een advertentie van de -W. Bouwfonds Nederlandse Ge iten. Hij heeft minister Schut volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) verzocht met de bouw wereld contact op te nemen om te komen tot een normstelling voor voor advertenties voor koopwonin gen. Volgens de heer Wiegel is de leus misleidend omdat de jaarlijkse bjj- drage voor eigen woningen als mkomen wordt beschouwd waarover belasting wordt geheven. Hij vindt d« het Bouwfonds, omdat het met overheidsgeld is opgericht, met zijn advertenties een goed voorbeeld zou moeten geven. Het Bouwfonds heeft de minister inmiddels laten weten dat de adver tentie betrekking heeft op fiats in gaardingen die in stromenbouw ?hn tot stand gebracht. Op deze flats is nog de oude subsidieregeling van kracht. Deze subsidie is minder aan trekkelijk dan de huidige bijdrage- regeiing, maar wel belastingvrij. Mulder, zegde hem natuurlijk toe dat het dak zou worden gerepareerd. „Het heeft onze grootste aandacht", zo kreeg hij te horen. De heer J. Keiier vertelde ons ver der dat al herhaalde malen mensen naar de lekkage zijn komen kijken. Alleen wordt er niets aan gedaan. „Ik vind het ronduit een schandaal", zo gaat hij verder, „dat een oude man zo'n'lange tijd in de rommel moet zitten. Het plafond vertoont tal loze scheuren als gevolg van de lek kage en wie weet of het vandaag of morgen niet naar beneden komt zet ten. Zulke toestanden verwacht je wel in een afgekeurde woning maar toch niet in een modern^ flat" Toen wij de heer Mulder belden voor commentaar wilde hij mets an ders' zeggen dan „wij zijn er druk mee bezig". De directrice van het be jaardenhuis zelf, mejuffrouw A. J. H. Poldermans, vindt het een verve lende zaak. „De onderhoudsdienst is er druk mee bezig en er wordt al het mogelijke gedaan. Het bestuur heeft er al over vergaderd, maar er kunnen eenvoudig nog geen maatregelen worden genomen." De administrateur van het ver pleeghuis De Heul, die ook bij de zaak is betrokken, verklaarde het volgende: „Het hele geval draait om het punt wie dé reparatie voor zn rekening neemt. Het repareren van de lekkage gaat namelijk nogal veel geld kosten. Op het ogenblik staan wij met de Erdo, de leverancier van het dak, in contact. De vraag is nu of de Erdo zich bereid verklaart de reparatie voor zijn rekening te nemen. Doet dat bedrijf het niet dan nemen we iemand anders. In geen geval echter", zo verzeker de hij verder, „zal de heer Keiier voor de kosten hoeven op te draaien. Ook als hij schade aan zijn meubilair heeft als gevolg van de lekkage dan kan hij dit waarschijnlijk wel ver goed krijgen." De administrateur is er zeker van dat voor de winter het lek zal zijn bevoegdheden. „Rijnmond heeft recht daarop", aldus de heer Barendregt De heer M. Mooij (prtj, die de nota van B. en W. steunde, had ook be zwaren. Hij vond de nota eveneens onduidelijk door het ontbreken van een bepaald standpunt. Hij somde een aantal uitgangspunten op, waar van bij een eventueel overleg moet worden uitgegaan. Voor een goede samenwerking is. zei hij, meer inspraak van de ge meenten nodig. Verder zouden de ge meenten opnieuw moeten worden in gedeeld om zo te komen tot gelijk- waardige gesprekspartners. Het over leg diende voor de Rijnmondverkie- zing in 1970 beëindigd te zijn. Mevrouw J. J. van Gent-De Ridder (kath) onderstreepte weliswaar de in de nota opgesomde bezwaren tégen Rijnmond. „Maar", zei ze, „Rijnmond heeft nauwelijks een kans gekregen," Zij had een objectieve en positieve benadering van dit probleem .in, de nota gemist. Mevrouw Hoogendijk en de heer Van der Veer stelden zich eveneens kritisch op tegen de nota van B. en W. De burgemeester zei dat de nota al in He pers negatief was ontvangen en ten onrechte. „Wij „kraken" Rijn mond niet en willen Rijnmond ook niet opheffen", zei hij. Vervolgens somde hij waardevolle en positieve punten op uit de nota. De bedoelding van de nota was te komen tot een „open" gesprek, dat niet „oeverloos" mocht worden. Daarom ontbrak een duidelijk stand punt. „Dat is doelbewust gebeurd. We willen de gesprekspartners niet met handen en voeten binden aan een duidelijke uitspraak van de ge meente Vlaardingen", zei hij. De burgemeester ontraadde - met klem het tegenvoorstel in te dienen, omdat hierin juist wel in een duide lijke richting wordt gewezen. - - van 50 jaar gelnlcn Verminderde kolendelving. Men schrijft uit Heerlen: Volgens deskun dige raming bedraagt de vermindering in de kolendelving bij de mijnen in Limburg, welke gedurende, de laatste weken tengevolge van de vele ziektege vallen onder de mijnwerkers is ingetre den, thans reeds 8000 wagons. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Even buiten de mond van de Waterweg is prins Claus woensdag opgetreden als „bag geraar". In de cabine van de sleep hopperzuiger Prins der Nederlanden haalde hij op het bedieningstableau een handel over, waardoor de klep pen van de zuiger zakten. Dat ge beurde onder het deskundig oog van kapitein J. v. Mourik (links op de foto). Omstreeks 11 uur kwam de Prins in Hoek van Holland aan, waar een Spidoboot hem aan boord van de zui ger bracht. De .Prins was in ge zelschap van zijn particulier secreta ris mr. H. J. baron, van Asbeck. Aan boord werd hij o.a. ontvangen door ir. H. A. Verkerk, directeur van de Combinatie Havenmond Hoek van Holland. Prins Claus bezichtigde de zuiger uitvoerig en hem werd een viteenzet- SCHIEDAM In Mjusis Sacrum, Lange Haven 115, wordt morgen avond, vrijdag, een - demonstratie avond gehouden in verband met de gebeurtenissen in Tsjechoslowakije, De organisatie berust bij de plaat selijke afdeling van alle politieke partijen met uitzondering van de CPN. De leiding van de avond is in handen van oud-wethouder H. Sabel. Toegang vrij. gedicht. Voor die tijd moet eerst nog contact worden opgenomen met het bestuur. Dit kan echter pas in sep tember omdat enkele leden met va kantie zijn. Ondanks dat er van alles en nog wat wordt gedaan om de zaak zo spoedig mogelijk voor elkaar te ma ken, blijft de heer Keiler junior on geduldig. „Het heeft mij nu te lang geduurd. Ik wil dat lek nu gemaakt' zien. Totdat dit niet het geval is ad viseer ik mijn vader voorlopig geen. pensionprijs te betalen." ting gegeven van de werkzaamheden aan het baggeren van de „oliegeul". Inmiddels voer de zuiger naar de stortplaats, waar de Prins de kleppen in werking zette, zodat de lading werd gelost. Tevoren had de hoge gast ook nog even in de „baggerstoel" gezeten. Tijdens de tocht heeft de Prins uan boord van de Prins der Nederlanden geluncht. Het geheel, dat om 15 uur werd beëindigd toen prins Claus in De Hoek weer aan wal stapte werd ook meegemaakt door ir. J.. v. Dixhoorn, hoofd afdeling Havenmon den van rijkswaterstaat en ir. H. P. Meijer, technisch onderdirecteur van het Rotterdamse havenbedrijf. HEERJANSDAM Evenals vorig jaar heeft de" 2de klasser Heer jansdam woensdagavond de ere-di- visieplöeg Sparta op uitstekende wij ze partij gegeven. De overigens sterk- teleurstellende Rotterdamse se mi-profs kwamen ook nu niet verder dan een 31 zege, waarbij het eerste doelpunt van Klijnjar. toch wel ver dacht veel van buitenspel weg had. Sparta, dat op Van Beveren, Van Veen en Venneker na volledig aan de start verscheen, kon evenmin als vo rige week in'Ridderkerk het klasse- verschil indoelpunten uitdrukken. Een extra pluim daarbij voor het uit blinkende Heerjansdamsé duo Vis ser- v. d. Pas dat er voor zorgde dat Sparta's schutter. Jan Klijnjan nau welijks of niet tot schieten kwam. Het meeste gevaar bij Sparta kwam van de kleine Zeeuw Wijs alsmede de vanuit de defensie bij herhaling oprukkende Pijs die. tot driemaal toe ROTTERDAM „De mensen weten meestal helemaal niet hoe het er op een volkstuincomplex allemaal aan toe gaat," aldus de heer C. Louwer, voor zitter, van' de gezamenlijke Kralingse volkstuinverenigingen. .De Kralingers organiseren daarom voor de vijfde maal een tentoonstelling, waar zij tonen wat zij in hun vrije tijd doen. Hét volkstiunwezen wordt op de ten-' toonstelling zo breed mógelijk getoond: gekweekte produkten, fruit en bloemen worden uitgestald. De heer Louwer: „De mensen lachen maar wat als ze oris in de tuintjes bezig zien, omdat ze er niets van weten. Al onze complexen- zijn openbare wandelparken waar we iedereen graag verwelkomen." Wethouder Langerak opent vrijdag 6 september om twaalf uur de tentoon stelling die in het gebouw van het-Vrije Volk aan de Slaak wordt gehouden van 6 tot en met 8 september. De. bloëro- schikclub Flora 'zal onderling een wed strijd houden. Toegang gratis. De achtjarige Donald Schonewille uit de Saffraanstraat. is woensdag avond op dé Groene Kruisweg bij het oversteken aangereden. De jongen is met ernstig hersenletsel naar het Zui derziekenhuis gebracht. op de lat kogelde. Bovendien stópte keeper Van der Steen enkele keihar-'- •de schoten van deex-international op uitstekende wijze. De ongeveer duizend toeschouwers in Heerjansdam zagen een. bijzonder Iris spelend Hecrjansdam, dat overi gens technicus Rob van Zijderveld bijzonder miste. De voormalige Rót- terdammer is zaterdag ernstig gebles seerd aan zijn knie en is wellicht voor ettelijke weken uitgeschakeld. Zijn, plaats werd op niet onver-; dienstelijkc wijze ingenomen door Tieleman (ex-TOGR) wiens plaatsen evenwel te wensen overliet. Met góed vérzorgd voetbal zorgde Heerjansdam voor de eerste leuke aanvallen waarbij keeper Oosterhout' met name twee fraaie schoten van aanvoerder Van Workum te verwer ken kreeg. Daar waren vlotte combi-, naties met Tieleman en De Beeld aan voorafgegaan. Ook De Beeld dwong de Spartaanse keeper tot actie. In de 25ste 'minuut scoorde Sparta' 01 coor Klijnjan tóen de Dordtenaar van arbiter Schroots mocht doorlo pen .ofschoon velen aan buitenspel dachten. Voordien hadden -Kleinjan en de ongeïnteresseerd spelende Heij- ermans uitstekende kansen voor open doel latèn liggen. Jujst voor de rust:scoorde de actie ve Wijs met een goed doelpunt 02. Heerjansdam leek direct na -rust te worden overspeeld, maar een schitte rende rush van linksbuiten Van Wor kum léverde een voorzet op, waaruit de toestormende Tièlemar. op de lijn kón scoren: 12.' Heerjansdam kreeg nog enkele' 'kansen alvorens Sparta even dé tandem liet zien en de Dam mers diep in. het defensief dwong. Een foutje van keeper v. d. Steen was 'er oorzaak van dat Wijs bij een scrimmage nog voor 1—3 kon zorgen. Heerjansdam speelt volgende week woensdagavond - om zes -uur nog een .interessante oefenwedstrijd tegen het volledige eerste elftal van de Dordtse eerste divisieclub DEC. Arie van der Pas (links) pro beert de oprukkende Hans Bentzon van Sparta de voet dwars te zetten. ROTTERDAM Op de kruising' Oldegaarde-Meyenhage zijn woensdag een Belgische autobus en een fietser in botsing gekomen. Na de aanrijding- reed de bus tegen een, betonnen zand- bak en vervolgens tgeen een lichtbak. De:bus kwam tenslotte in de struiken.,, terecht. De wielrijder, de :81-jarige J. Lagendijk van de Léliëastein is met' een hoofdwond en een pijnlijke rech terhand naar het Zuiderziekenhuis ge bracht.' - Drie passagiers van de bus, de 23--- jarige zeeman E. P., van Gelder uit., Stekene (België), zijn vróuw, de ze-... ventienjarige mevrouw'G. 'E;: van -Gel-,.,, der-Blanquaert en de 55-jarige 'me vrouw J. M. Wellens-Blankaerts uit Antwerpen zijn met diverse verwon dingen eveneens-, naar het Zmderzie-"- kenhuis gebracht. Op de Spaanse weg. is woensdag—a middag eën 'lesauto' door onbekende:, oorzaak tégen ée'n lichtmast gebotst. De bestuurster, dé 29-jarige' mevrouw. M. H. van de Boom-de: Bar uit Schiedam, en de 49-jarige rijschoolhouder-J. But- v ter uit Schiedam zijn met verwondin- -' gen naar het Dijfcigtziekenihuls. ge-': bracht. - COMS wordt er gevit op de. RET. Maar deze keer wil ik een compliment uitdelen. Dit .naar aan leiding van' een brief. Een lezer schreef ons onlangs dat hij een brief had gestuurd naar wethouder H. W. Jettinghoff. ii In deze brief liet hij weten dat in de Waalhaven enkele honderden werknemers „van expeditiebedrijven groot ongenoegen ondervonden als gevolg van het-stationeren van hal tes op verkeerde plaatsen. Naar de Waalhaven rijden drie bussen, 63, 68 en 69 die echter alle op de plaatsen stoppen waardoor de werk nemers vaak nog twintig minuten of meer naar hun kantoren moeten lo pen, die veelal aan de Albert Plesmanweg zijn.gevestigd. Het geval wil nu dat sinds enige tijd de Waalhaven al is afgesloten vanwege asfalteringswerk- zaamheden. Een van de bussen was daardoor gedwongen over de Albert Plesmanweg te rijden zonder daar echter te mogen stoppen. Hier op hebben de direktiesvan dé geza menlijke expeditiebedrijven, zo werd aan de werknemers meege deeld, een brief naar de RET gezon den. Dit leverde echter niet het ge wenste resultaat op. Voor de vele werknemers bete kende dit een grote tegenslag want velen moeten immers al van ver ko men willen zc hun bestemming be reiken. Een uur of meer reizen met openbaar vervoer is voor hen niet vreemd. Als daar nu nogbijkomt dat zij per dag eerst een veertig minuten moeten -lopen eer zij pas aan de reis kunnen beginnen dan is dat wel erg veel natuurlijk. Daar komt nog de kans van het net missen van de bus bij. waardoor het-zelfs meer dan een half uur kan duren voordat de thuisreis kan wor- den gemaakt. Hoewel het lopen 's zo mers nog wel te doen is spreekt het vanzelf dat dit 's winters met de spekgladde straten bijna geen, doen is. De brief van onze .lezer nu aan de wethouder heeft wel effect gehad. Nauwelijks twee weken na zijn schrijven stonden- aan weerszijden van de hoek Smirnahoffweg en Al bert Plesmanweg de zo zeer ge wenste haltes. Een service van de RET: .waarmee honderden mensen bijzonder gebaat rijn en waarvoor rij uiteraard dankbaar;zijm

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1