a Postkantoor Coolsingel wordt mooi aangekleed li Schoonmoeder Turk tot dreef uiterste Ministers spreken over aanleg kanaal Baalhoek m AMRO BANK Restaurant en tabakspaviljoen NCB Rotterdam ANTWERPEN HOOPT OP SHELL 1 1 li Zinker in Maas zakelijk Dl laatste noodwinkels op de Coolsingel, die voor het post kanoor, gaan nu verdwijnen. Daarvoor in de plaats worden paviljoens gebouwd, waarin restaurant „De la route" en, vanzelfsprekend, de sigaren winkel Felix Heynen, een. defi nitieve behuizing zullen krijgen. Op de voorgrond zijn de slopers bezig de oude noodwinkel van Felix Heynen die alle moei lijkheden en óók de metro-bouw heeft overleefd omver te ha len. Volgend voorjaar zal Rot terdam hier een aantrekkelijk hoekje rijker zijn geworden. Lekke remleiding oorzaak botsing Natuurlijk spaar jij. Maar spaar je wel goed? Hoe bedoel je? Nou, of je wel de hoogst mogelijke rente krijgt. Dat zal wel. Man, bij de AMRO Bank 'k procenL krijg ik 6 procent. Weetje hoe dat komt? Geen idee. Kijk, bij de AMRO Bank kun je uit zes spaarrekeningen kiezen. Je krijgt meer rente als je je geld langer laat staan.Op het geld dat ik steeds nodig heb maak ik 4 procent rente. Maar daarnaast heb ik nog een AMRO-Spaarrekening met 6 procent. Nou begrijp ik dat je zo enthousiast bent over die bank van jou. Ja, en niet alleen vanwege dat sparen. Ik krijg er mijn salaris op een Privé-rekening met 31/2% rente en ik heb er meteen de mensen bij de hand voor geldleningen en verzekeringen. Heb je een sigaret voor me? J SPEELS mmmm DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A DINSDAG 10 SEPTBMBeim.. Wie van de twee is de 'A V.? AMSTERDAM -ROTTER DAM BANK Hierbij verzoek Ik u om toezending van uw brochure 20* C". Naam Woonplaats Handtekening, Zendt deze bon in gefrankeerde envelop naar: Guiif Oil (Nederland) N.V.. Post bus 1137, Rotterdam. 20" C Is ongevasr de temperatuur waarbij wij Nederlanders ons prettig voelen. En we doen alle mogelijke moeite om die behagelijke temperatuur te bereiken. Daarvoor hebben we kachels, met olie of kolen gestookt, in onze woonkamers. De andere vertrekken van het huls worden verwarmd met allerlei, soms ongemakkelijke, warmtebronnetjes. Centrale verwarming zou natuurlijk ideaal zijn, maar dat is te...? Dacht u werkelijk? Dan moet u eens lezen, wat Gulf voor u kan doen. Gulf maakt oliegestookt centraal verwarmen voor bijna iedereen mogelijk. Dat kan omdat Gulf één van "s werelds grootste oliemaatschappijen is. Vraag de uitgebreide Gulf-brochure 20° C" aan d.m.v. onderstaande bon. Dan zit u er deze winter warmpjes bijt (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Volgend jaar eind maart of begin april, in ieder geval vóór het nieuwe zomerseizoen, zal de Coolsingel voor het bekende postkantoor er heel anders en helemaal opge knapt uitzien. Men is nu eindelijk begonnen xnet 4e afbraak van de daar reeds jaar en dag staande nood- winkels. Wat daarvoor in de plaats komt is een hoogst aan trekkelijk geheel, ontworpen door het Rotterdamse architec tenbureau Kraayvanger, Van Putten, Kruit, Knol en Maas. Hoofdpunten daarin zijn aan de noordzijde een snack-restaurant geen echte „snackbar", maar ook we«r geen volledig restaurant waar honderd gasten tegelijk een smakelijke maaltijd kunnen verorbe ren o 1 van een kop koifie kunnen genieten en aan de zuidzijde een pa viljoen met daarin een winkel van ta baksartikelen. Exploitant van het snaek-rsjAau- rant wordt de heer J. Cohen, die op de hoek van de Witte de Withstraat en de Eendrachtsweg het bekende De la route" exploiteert. Ook het paviljoenrestaurant voor het post kantoor zal „De la route" heten. „Mijn zaak aan de Witte de ■Withstraut heeft een goede naam en zo'n goede naam moet je handhaven. SLIKKERVEER Op woensdag 13, donderdag 19 en vrijdag 20 sep tember moet de scheepvaart dag en nacht rekening houden met de aan wezigheid van werkvaartuigen even ten westen van de werf Gusto op de Nieuwe Maas. Daar worden rivier- kruisende aardgaszinker gelegd. pe scheeovaart moet de werkvaar tuigen met"inachtneming van de sei nen voorzichtig passeren en aanwij zingen van de Rijkshavendienst stipt opvolge. Er is voor mij geen enkele reden om op de Coolsingel een andere naam te gebruiken", zegt de heer Cohen. De architecten hebben er naar gestreefd, tegenover de wat strenge en statige postkantoor-gevel een speels element te maken en dat doen zij, door „De la route" een volledig asymetrische vorm. te geven. Aan de Coolsingelzijde van het restaurant komt daarbij een terras, dat met bloembakken wordt afgesloten. Aan de voet van het terras komt weer een bank, die voor iedereen, dus niet voor de bezoekers van het restaurant, bestemd zal zijn. Het trottoir tussen de beide pavil joens en het postkantoor wordt ver hoogd tot de bovenste treden van de tegenwoordige stoep naar het postkan toor. De bekende courantenkiosk wordt bovendien in het geheel opgenomen. Er komt een blok telefooncellen, er komen mooie lantarens, aan. de post- kantoorgevel komen automaten en vitrines. Dan komen er nog wat kubusjes om zomaar op te gaan zitten. Een nieuw element wordt een bloemenki- osk. De afdeling plantsoenen van de dienst van gemeentewerken zorgt voor bloembakken en boompjes. Vanzelfsprekend wordt Pelix Hey- nen de exploitant van het sigaren- en tabakspaviljoen. Dit bedrijf heeft be wijs gegeven van een dusdanig taai leven, dat het zeker hier moet blij ven. Het heeft de gehele metro-aan leg, de rommel van 'het „kanaal-gra ven" van de jaren lang overhoop lig gende Coolsingel overleefd, ge huisvest in een rijtje noodwinkels, dat ten slotte het aanzien niet meer waard was. Dat sigaren- en tabakspaviljoen wordt op zijn beurt een visueel te genwicht tegen het asymetrische „De la route". Het wordt veel regelmati ger van vorm, misschien wat zake lijker, omdat dit een zuivere ver koop-toestand moet worden. Er is nu begonnen met het tegen de grond gooien van de noodwinkels. Over een half jaar is ook hier de Coolsingel aardig aangekleed. ROTTERDAM Op de kruising Boezembocht—Crooswijksebocht ont stond maandag een botsing tussen een vrachtauto en twee stilstaande perso nenauto's, doordat de vrachtwagen een lekke remleiding had. De bestuurster van een der auto's, de 58-jarige ver pleegster J. J. van Hilten uit de Aza leastraat kreeg schaafwonden en een pijnlijke rug. Haar auto was total Ioss; De zes jaar oudere Peter Euser uit de Rousseaustraat stak maandag plot- seling de Pascalweg over. Hij werd aangereden en moest met hoofd- en buikletsel n-aar net Zuvderziekenhuis gebracht worden. üüittft ^g§ f A ROTTERDAM Enige kras- en snijwonden in benen en armen van de 20-jarige Johanna G. waren het resultaat van wat de officier van justitie „de zoveelste steekpartij van een buitenlander" noemde. Mr. W. D. Meeter eiste -vanmor gen een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaar delijk tegen een Turkse metaalar beider, Ramazan 1 (32), wegens een poging zijn jonge echtgenote zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Aanleiding tot de steekpartij was de zoveelste weigering van zijn echtgenote om samen met hem een nieuw huisn te betrekken. Het echt paar had vier maanden bij de moe der van Johanna ingewoond in de Bloemfonteinstraat, terwijl Rama zan een huis in de Oranjeboomstraat toegewzen had gekregen. Een week lang had de man het daar alleen uitgehouden, maar op 21 mei ondernam hij nogmaals een po ging zijn vtouw over te halen. Met een hem door de buurman verschaf te sleutel stapte hij het huis van zijn schoonouders binnen. Toen praten niets hielp, ontstak hij in woede en ging zijn vrouw met een broodmes uit schoonmoeders keuken te lijf. Het mes bleek niet op deze mani pulaties berekend. Het lemmet brak na enige steken af, waardoor de schoonmoeder de kans kreeg haar dochter uit haar benarde positie, in een hoek van de kamer op de grond, te bevrijden en Ramazan in zijn nek tte pakken. „Het is een wonder dat de vrouw niet is doodgestoken", vond de recht bankpresident, mr. G. J. E. Foerink. Verdachte zag bet niet zo: „Het is mijn bedoeling geweest haar eens goed bang te maken, niet om haar dood te steken", verklaarde hij in vrij aardig Nederlands. Bang was Johana wel geworden .Zij besloot echtscheiding aan te vragen. Op dit besluit is zij inmiddels terng geko men. Ze heeft alles vergeten en ver geven en beide echtlieden verlangen naar eigen huis en haard. De officier stelde maar weinig ver trouwen in de toekomst van het echtpaar. Hij wenste de vrouw die als getuige optrad cynisch veel heil en zegen toe. Hij verweet de Turk ongemotiveerde drift en woede. „U wist toch dat uw vrouw niet in het nieuwe huis wilde wo nen omdat zp als astmapatiënte het stof en gruis van de verbouwing iet kon verdragen." De raadsman, mr. J. Brenkman, verweet de officier dat deze al te generaliserend over buitenlandse ar beiders sprak. Zijn cliënt was vol gens hem een intelligente, rustige jongeman, uit een behoorlijk milieu die tot het uiterste gebracht was door een alles overheersende be moeizucht van zijn schoonmoeder. „Zelfs in het reclasseringsrapport wordt gesteld dat het wonderlijk ge noemd mag worden dat hij zijn schoomoeder nog zo'n lange tijd heeft vedragen", aldus de raadsman. ROTTERDAM Zestig jaar gele den begon de Nederiandsche Christe lijke Bouwarbeidersbond te Rotter dam zijn activiteiten. Uit deze bond is thans gegroeid de bij het CNV aangesloten Nederlandse Christelijks Bond van Werknemers in Hout -es Bouwnijverheid NCB. Vanzelfsprekend zal de afdeling Rotterdam van deze bond dit jubi leum met de nodige luister vieren. Donderdagavond 19 september is er in de hervormde Pauiuskerk aan de Mauritsweg een herdenkingsdienst waarin de gereformeerde predikaat ds. A. Reen zal voorgaan, Sondsse- cretaris D. HL Grasman zal daar spre ken over „De christelijke vakbewe ging in de wereld van morgen". Vrijdagmiddag 20 september is er een feestelijke receptie in restaurant Engels in het Groothandelsgebauw. MIDDELBURG Tijdens het overleg dat donderdag in de Zeeuwse hoofdstad zal worden gevoerd tussen, de ministers van verkeer en waterstaat van Bel gië en Nederland zal onder meer worden gesproken over het Bel gische plan een nieuw kanaal aan te leggen door het verdron ken land van Saeftinge naar Baalhoek. Dit heeft de schepen van de Antwerpse haven, de heer Delwaide, gisteren gezegd in een vraaggesprek voor de Belgische radio. Nederland is in principe al akkoord gegaan met de aanleg van het ka naal naar Baalhoek, maar over de uit werking van deze plannen moet nog worden gesproken. De heer Delwaide zei dit in een vraaggesprek naar aanleiding van be richten dat Shell zou overwegen een nieuw chemisch bedrijf te vestigen in Zeeuwsch-Vlaanderen langs het aan te leggen kanaal, Een woordvoerder van de. Shell in Brussel heeft deze berichten „volkomen uit de lucht ge grepen" genoemd. De heer Delwaide merkte op dat Shell enkele maanden geleden alk gevraagde inlichtingen heeft gede gen voor een eventuele vestiging u Antwerpen. „Wij hebben 'daar ROS niets van gehoord". Hij voegde daaraan toe altijd de indruk te hebben gehad dat oaeu zich in Antwerpen wilde vesJ*Jc omdat dit een economisch belang w. voor het bedrijf. De heer Delwaï® zei te kunnen begrijpen dat m derland daartegen politieke ren zijn gemaakt omdat men jij* graag zou zien dat Shell zich buit® Nederland vestigde. Hij was van mening dat de econo mische belangen van Shell zijn gediend met een vestiging ine Westerscheldebekkan. Tevens zou den, aldus de Antwerpse schepemjo politieke bezwaren dan kunnen wor den overwonnen. „Antwerpen Staat niet genover een dergelijk plan. Her w" de bouw van een sluis bij Baalöw* en de aanleg van het nieuwe kW» bespoedigen. Dit is ook van bet®* voor de ontsluiting van nieuw ®0lj" triegebied voor Antwerpen OP linker Sehelde-oever".

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2