Allerlaatste tram reed over de Maasbruggen Collegematerialen niet meer vooraf verplicht? Vreedzaam protest tegen Amerika PRISMA Huidige organisatie niet socialistisch THEA TERPRODUKTIEMISLUKTE TEN DELE Haagse Comedie met stuk van T seizoen Staatsgreep in Jordanië voorbereid? Kabinet inzet verkiezingen ARSV in contact Studenten slaags met politie emt curatoren NEH groeit snel C. Cahout op Nivoncongres Dokter W. Oolders omgekomen 1£9S- -ftSS- Or ROTTERDAMMER nu beduidend Uw nieuwe vloerbedekking Wordt het prachtige bouclé tapijt*. want op de 1e etage houden wij morgen een bijzon* der aantrekkelijke, aanbieding van dit tapijt.- Boacié tapijt, In twea breedtes at. 100 en 200 cm. -Vanwege «en paar heel kleine schoen* heidsfoutjss betaalt U nu een Prijs, die dit tapijt binnen ieders bereik brengt. 100 cm breed 200 cm breed É#mk ter meulen nu beduidend goedkoper U bent niet aifeen vóórdeliger uit-., maar er ook zeker van dat U iets origineels heeft, als U zelf Uw pakje*, rokken of Japonnen maakt Morgen houden wij een heel bijzondereaanbieding van de prachtigste dubbelbrede no- dubbelbrede najaarsstoffen 140 cm breed Morgenvroeg" om 9 uur begint da verkoop van de mooiste wa zuiver scheerwollen, wol* len shedend en acryl stoffen, 140 era breed, door elkaar per meter MevrVan Someren (lib,) PRISMA o.m. verkrijgbaar bij: BRÜNOTT N.V. DELMONTE HORLOGERIE P. MERKES N.V. «JUWELIER RIKKOERT EN ZN. JUWELIER .-ft,AD v. DIGGELE Rotterdam leent 5? (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, 2 nov. De speelweek is afgesloten, de elfde Rotterdamse althans, met de langverwachte vrijdagavond- totaal-theater-produktie, het eindresultaat van een proces in de instelling, gedachten en ge voelens van de studio-speelweek- deelnemers. Een proces dat, zo als de bedenkers ervan dat voor ogen hadden, slechts gedeeltelijk heeft gewerkt, zoals ook de theaterproduktie gedeeltelijk ge slaagd genoemd, kan worden. STAART CREATIVITEIT TOEKOMST HAARLEM Doktor W. Ool ders (43), de arts uit Vleuten-De Meem die pas in de publiciteit is gekomen door zijn actie tegen gevaarlijke kindertuigjes, en de heer G. J. R. Claessens (31) uit Bunde (L.), die met hem mee reed, zijn zaterdagavond veron gelukt, De auto van dokter Ool ders kwam op de provinciale weg Aalsmeer-Uithoom waar schijnlijk door een technische storing in de berm terecht en sloeg enkele malen over de kop. Beide inzittenden overleden in het ziekenhuis. Regie nubeduidend goedkoper* Morgenvroeg om 9 uur begint dé varkoopvan deze heup- co natten van zwaar elastiek. Pagina 4 2A MAANDAG 4 NO) enA&cR permeter Neemt a de maat van uw kamer meel Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van dit fraaie Bou- tóê tapijt, in de breedtes 100 en 200 cm en in diverse' moois kleuren. OokifMnOtsmotjunwia Géért ut ef schrift hft (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Na de officieuze laatste en de officiële laatste reed zaterdag de allerlaatste tram (no. 261) over de Maasbruggen, De allerlaatste, omdat men van vandaag af bezig is de bovenleiding te verwijderen. Bin nenkort zal men ook beginnen met het verwijderenof met teer volgie ten, van de rails. Bet waren in totaal drie trams, die dienst doen op lijn 2, maar die een grote onderhoudsbeurt hadden onder gaan in de remise aan de Kleiweg. Voortaan zullen dergelijke trams (voor kleine reparaties en normaal onderhoud, kan men in de remise aan de Hilledijk terecht) of via de sporen van de NS of op zogenaamde diepla- ders naar de Kleiweg worden ge bracht Tram 261 heeft in ieder geval historie gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Ruim tweehon derd Rotterdammers hebben zaterdag in een vreedzaam verlopen de monstratie bun bezwaren geuit tegen dekandidaten voor het Amerikaanse presidentschap. De bezorgdheid van de de monstranten betrof de lijn van de binnenlandse en buitenlandse poli tiek, vooral met betrekking tot Viet nam, die de beide kandidaten in hun verkiezingsprogramma's voorgesteld hebben. "WEST-BEELUN In het weste lijke stadsdeel zijn vanmorgen enkele honderden studenten slaags geraakt met de politie, enkele uren voordat demonstraties zouden worden gehou den tegen het congres van de chris ten-democraten in de stad. De studenten marcheerden naar het gerechtshof, waar een met hen sympathiserende advocaat terecht moet staan. Hier stuitten ze op een hecht politiecordon. Ze gooiden eieren, tomaten en stenen naar de politie, die daarop charges uitvoerde en een waterkanon op de menigte richtte. Zelfs werd traangas gebruikt toen het aantal demonstranten naar de duizend groeide. Ongeveer veertig betogers en twee politiemannen hepen ver wondingen op. Het congres van de CDU begon in de loop van de morgen onder zeer sterke politiebewaking. JoflSSiOlitiii* U "vindt vele prachtige kwali teiten WA zuiver' scheerwol len, wollen Shetland en acryl stoffen, door elkaar per meter voor een ongelooflijk lage prijs; voor nog jjéén zeven guWen. jfulJ, >H. loflo imln Wlla^ffon PwiAHWWBU» iMijfw ■■ir.iiiBaip 5 -cpm Géén tui. eftcMft. beft De demonstratie, die georganiseerd was door een uit linkse groeperingen, gevormde actiegroep Rotterdam, werd begeleid door een gering aantal politieagenten. Door het verbod van de politie om de mars op de rijbaan uit te lopen, dreigden er even moei lijkheden. De politie gaf echter toe. In de lange stoet van demonstran ten, onder wie diverse ouderen, voer de men leuzen mee als „Amerikanen uit Vietnam" en „Nieuwe president, oude politiek", terwijl ook monde linge protesten tegen de huidige Amerikaanse president en- de bezet ting van Vietnam geroepen werden. Teruggekeerd op het Stadhuisplein verbrandde een demonstrant een tij dens de mars bemachtigde Ameri kaanse vlag. Na de demonstratie voerde enkele studenten van de - landelijke actiegroep „Precedent", te vens uitgeefster van het informatieve „Witte-huis-aan-huis-plan" een stuk je straattheater op, waarin door mid del van symbolische teksten de Ame rikaanse politiek aan de kaak werd gesteld. ROTTEDAM Het bestuur van de Algemene otterdamse Studenten Vereniging verwacht, dat verwezelïj- king van de verlangens van deze or ganisatie betreffende de verplichte betaling van collcgemateriale nvoor het verkrijgen van een collegekaart voor de Nederlandse Economische Hogeschool, aanstaande is. De ARSV heeft heeft contact opge nomen met het college van curatoren, in dit contact heeft de ARSV gesteld, dat alleng die het voor collegemateri- alen gestorte geld wensen terug te ontvangen, dit kunnen krijgen zonder conseauentie ten aanzien van het al NIJMEGEN Mevrouw G. V. van Someren-Downer, oud-Tweedc-Kamer- lid voor de VVD, heeft zaterdag op een congTes van de JOVD een pleidooi ge voerd om het kabinet-De Jong Inzet van de komende verkiezingen te maken. Wel is het dsn noodzakelijk dat er een tweede concentratie gevormd wordt, die de kiezers een alternatief kan bie den. Zij meende dat het op dit moment nog te vroeg is om over een mogelijke samenwerking tussen de WD en D'66 te spreken. Eerst zal duidelijk moeten zijn wat de politieke uitgangspunten van D'66 zijn. Mevrouw Van Someren betoogde dat de politiek meer dan lou ter pragmatisme vereist Voor het ne men van beslissingen moet de politicus uitgaan van bepaalde opvattingen en grondbeginselen. De JOVD meent dat volgend jaar om streeks 25 miljoen gulden extra nodig is om tot een verlaging van de leer- lingenschaal bij het basis- en kleuter onderwijs over te gaan. De jongeren schaarden zich achter de uitspraak die het liberale Kamerlid Joefces onlangs heeft gedaan, waarin werd gesteld dat de VVD zich niet te gen D'S6 moet afzetten. dan niet mogen volgenn van colleges op practica. Ook verlangt de ARSV, dat zij die hun gestorte geld hebben teruggekregen, in staat moeten wor den gesteld de voor vergoeding in aanmerking komende collegemateria len los aan ta schaffen. In overleg met de faculteitsvereni- guigen zullen de kostencalculaties, die tot degevraagde bedragen heb ben geleid, moeten worden bekeken. Het eventueel teveel geïnde zal moe ten worden gerestitueerd. En in dat onderzoek zal, aldus de ARSV, mede moeten worden betrokken de vraag welke collegematerialen redelijker- FRISMA herenhorloges 1} m&tgealepen edolstalen horloge met glauzead-blauwe wijzerplaat ns.. 2} plat automatic horloge mét datum jqefleidottblé 1$9> BOTTERDAM: ROTTERDAM: WINKEUCENTBUM BINNENWEG 45 Telefoon se 15 NIEUWE BINNENWEG 288 d KRUISKADE «4 ROTTERDAM: NIEUWE BINNENWEG 66-68 Tel. 282613 Tel. 18 65 is Telefoon 23044» SCHOONHOVEN: flealer lekstreek HAVEN 5 (nnbfr Edelambachtshuis) t Telefoon 01823-^651 VLAARDINGEN: DE ZAAK VAN VERTROUWEN D. DE BERDELAAN 1, Telefoon 34Ü18B ROTTERDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor een lening van de NV Bank voor Nederlandsohe Ge meenten ten bedrage van 45.000.000 aan te gaan. Rotterdam De Nederlandse Eco nomische Hogeschool schreef in okto ber de 4000e student in. Zij telt nu 4048 studenten. Het aantal studenten m de rechten is vergeleken bij vorig jaar bijna verdubbeld: Thans 413, vo rig jaar 222. De op 25 oktober in geschreven studenten zijn als volgt verdeeld over de faculteiten: econo mie 3323,rechten 413, cociologie 312. wijs aanleiding kunnen geven tot een vergoeding door de studenten. De redenen die tot deze maatregel hebben geleid, dienen openbaar te worden gemaakt. De ARSV verlangt ook dat invoe ring van dergelijke maatregelen of veranderingen daarin slechts met inspraak van studenten tot stand ko men. Voorts verlangt de ARSV, dat de resultaten van de besprekingen tus sen ARSV en curatoren in „Quod No vum" en „Oik" openbaar zullen wor den gemaakt. De uitgangspunten van de ARSV zijn dat betaling van de vergoeding voor collegematerialen als voorwaar de voor het verkrijgen van een colle' gekaart onrechtmatig is, dat de ge volgde procedure zonder overleg met de studenten ondemocratisch is, dat de kostenberekening niet duidelijk is, dat er onvoldoende is nagegaan hoe deze zaak aan andereuniversiteiten en hogescholen is geregeld en dat de motivering.ontbrak. {Van een onzer verslaggeefsters) BOTTERDAM Op het driejaarlijks congres van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuar- vriendenwerk heeft de voormalige secretaris, de heer C. Cahout, sterk aangedrongen op een reorganisatie van het Nivon, De huidige functie van het Nivon typeerde hij als „een natuurvriendenorganisatie met cultu reel bijwerk". In een betoog over „Hoe rood is Ihet Nivon" stelde de heer Cabout de organisatievorm aan de kaak. Uit gaande van de statuten en de naoor logse activiteiten kwam de heer Ca bout tot de voor Nivonleden onthul lende conclusie, dat het instituut geen aanspraak mag maken op de socialistische signatuur. „Wat het Nivon op het ogenblik doet, is bijdragen tot wat le vensvreugde, zijn diensten aanbieden voor waardevolle vrijetijdsbeste ding". Als een reorganisatie met de be doeling was van het instituut, zal het zich moeten terugtrekken op de stel lingen van het natuurvrien-denwerk en het democratisch socialisme uit zijn vaandel moeten schrappen. Als alternatief zag de heer Cabout een nieuwe opzet van het vor mingswerk, waarbij maatschappelijk geïnteresseerde burgers ingeschakeld moesten worden. „Wij moeten mikken op een actieve minderheid, op de mannen en vrouwen, die in hun om geving sleutelfiguren zijn of kunnen worden." „De ervaring bijvoorbeeld op volkshogescholen heeft geleerd, dat schoolopleiding geen belangrijke maatstaf is. Het gaat om mannen en vrouwen met een levendige maatschappelijke belangstelling, een helder hoofd en een warm hart". De heer Cabout wees op de nood zaak van een nieuw type studielei- dmg, de strenge selectie bij de aan werving van deelnemers en de ver eiste zorg voor de uitwerking van een juist studieprogramma. De huidige kunstzinnige activitei ten van het Nivon mochten wat de beer Cabout betreft voortaan geschrapt worden, daarentegen zou het voor Nederland unieke natuur- vriendenwerk gehandhaafd moeten blijven. Vooral ook met betrekking tot de jeugd zag de heer Cabout een om zwaaien van het Nivon-stuur als noodzakelijk. Wethouder G. Z. de Vos sprak in de plaats van burgemeester W. Thomassen de congresleden toe. Speelweek gaat op helling Er is eerlijk geprobeerd er Iets van te maken. Het leverde dan ook enke le fraaie momentopnamen op. Er werd dan nog uitgebeeld dat taboes moeten worden doorbroken, maar dat werd al gezegd voordat de speelweek nog moest beginnen. En toen liep het uit de hand. Het podium werd afgebroken, tijdens de theaterproduktie De brokstukken hadden de publieke tribunes moeten wegvegen, om alle in de zaai aanwe zigen m een kuip te krijgen en flod ders papier over de hoofden heen te laten regenen, waarop de vraag ge drukt, die de hele week lang heeft gespeeld: „Wat doe ik hier?" Dit alles mislukte, het grootste ge deelte van de kijkers voelde er mets voor, doeners te worden. Zodat een nieuwe tnbune werd neergezet onder het motto „afbreken en opbouwen". Een opbouwen dat overigens bleef bestaan in het organiseren en uitvoe ren van kinderspelletjes. Waarmee de speelweek, althans voor de deelne mers, eindigde. Zo niet voor het bestuur, de pro grammacommissie en de medewer kers. Volgens hen knjgt de afgelo pen speelweek een zeer lange staart. Eind november zal de eerste bespre king worden gevoerd om een speel week, of iets in die geest, te gaan bedenken die een compleet experi menteel karakter moet krijgen. Er zijn vele bezwaren aangevoerd tegen de vorm en inhoud van de afgesloten speelweek Als groot nadeel wordt gevoeld dat de deelname aan de speeiweek voor tachtig tot negentig procent wordt uitgemaakt door leerlingen van soci ale academies, van wie velen ver plicht op de speelweek verblijven. Getracht zal worden in gesprekken met zoveel mogelijk vertegenwoordi gers van deze academies van de kant van de speelweek duidelijk te maken dat er geen buitenweek voor sociale academies wordt gehouden „Indien daar de noodzaak van een speelweek gevoeld wordt, moeten ze er zelf maar één organiseren", aldus de evoluatiedeskundige bij de speel week, stafdocent aan de Sociale Aca demie te Groningen, Wim Dekker, die met academische speelweken er varing heeft opgedaan. Een ander bezwaar is dat de speel werk ondanks het voor het eerst gescheiden houden van de studio, waar het proces aan de gang was, en de werkplaats waar bijzonder fijn met materialen is gewerkt niet de uitdaging van het totale experiment heeft kunnen bieden. Doel van de speelweek is nog steeds creativiteitsbevordering, wel ke, volgens Dekker nooit gerealiseerd kan worden met iets als een werk plaats waar dingen gedaan zijn, die overai hadden kunnen gebeuren m clubhuizen. Het enige aspect waarin de werkplaats met clubhuizen verschilt, was de aanwezigheid van goede kunstenaars, confrontatie met interessante mensen. Toch ziet Wim Dekker ook de posi tieve punten. Alleen al de opmerking van sommige deelnemers dat ze toch anders aan het werk zijn geweest dan ze zich hadden voorgesteld, heeft hem bijzonder tevreden gesteld. De van het begin af aan gestelde vraag aan iedereen op de speelweek, „Wat doe je hier?" heeft niet alleen het antwoord „Kweeme" tot resultaat ge had, maar toch ook veel stof tot na denken en aanleiding tot discussies gegeven. En er waren momenten die Wim Dekker voor geen goud had willen missen, en waarop hij het slechts be treurde dat er te weinig deelnemers op die weinige momenten aanwezig waren. Algemeen heerst de overtuiging dat de speelweek moet veranderen. Dek ker zet liever een speelweek die in een breder vlak zal worden getrok ken. Met evenementen als de speel week, maar dan op verschillende plaatsen, voor kleinere groepen, waarin vooral het studieproces beter zou kunnen werken. Nu werden de deelnemers nog gemakkelijk wegge trokken door andere mogelijkheden. De voorzitter van het stich tingsbestuur, de heer C. Snoep, pleit voor een meer wetenschappelijke be nadering van de speelweek. Hij wil zoeken naar een bestuursorgaan dat genoeg hanteerbaarheid en elastici teit bezit om een herstructure- nngsvorm te bedenken. Nu heeft de verantwoordelijkheid zijns inziens te veel gedrukt op te weinig schouders. Hij wil vooral vroeg gaan beginnen. „Dit jaar waren we veel te laat, omdat we zo lang moesten wachten voordat we een ruimte kregen toegewezen (de oude koekjesfabriek van. Janun). En ver geet niet dat we helemaal vastgeprikt zaten aan de elfde nationale speel week omdat we een begrotingspost vormden. Alle bij de leiding van de speel week betrokken mensen komen op 30 november in vergadering bijeen om over de toekomst te gaan praten. En toch, om met Wim Dekker te beslui ten, is en de speelweek zoals Ratterdaü frjte kent, een unieke jaarmxrict met mogelijkheden toch we) bijzondere figuren een week lang in een bepaalde sfeer te ontmoeten. DEN HAAG Zo puntgaaf als de Haagse comedie zaterdag avond in de Kon. Schouwburg Arthur Schnitzlers tragikomedie „Het wijde land" speelde komt maar zelden voor. Dan beleeft men echt een hoogtepunt in de toneelspeelkunst. Het stuk verdient zo'n magni fieke presentatie volkomen. Schnitzler tekent er het speelse leven van de laatste jaren der Oostenrijks-Hongaarse dubbel monarchie op voortreffelijke wijze. De (wat men toen noem de) .hogere" kringen brengen hun leven door als een kunst vaardig spel. In de ernstige momenten er tus sendoor houdt men zich bezig met de economische noodzakelijkheden als arbeid en studie om voldoende geld te hebben om zich te wagen aan het spel der society, aan de luxueuze omgang en vooral aan de liefde, want de liefde en daarmee serieuze onderwerpen als trouw en ontrouw is een spel. Daar is de Vitaliteit aan het woord, daar gaat volop de chao tische bios aan de gang, die zich niet laat ringeloren door _de_ geest, de ratio, het ordenende principe van het mensenleven. Slechts enkelen doen aan dit spel niet mee: sommigen omdat zij het nog niet door hebben dat het een spel is, zoals de verliefde zeecadet Ötto von Aigner, anderen omdat zij de zuiverheid van het leven najagen, zoals dr. Mauer, die droomt van echte liefde, weer anderen omdat zij werkelijk door deze liefde ih het innerlijk gegrepen zijn zodat zij niet ontrouw kunnen zijn, zoals de jonge mevrouw Hofreiter. Daarnaast zijn er velen die volop meespelen, bewust dan wel onbe wust.' Het is de fabrikant Hofreiter, weer zo'n onvergetelijke rol van Ko van Dijk, die de toon aangeeft Hij heeft een verhouding gehad met de vrouw van een bankier, maar dit is uit. Nu is hij onder de indruk van de zelfmoord van de Rus Kozakof, die zoals bleek, verliefd was op Hofrei- ters vrouvy (een voortreffelijke prestatie van Trins Snijders) maar deze is een „heilige" en laat de lief- AMMAN In de Jordaanse hoofd stad Amman zou een staatsgreep te gen koning Hoessein voor de deur staan. Vanmorgen kwam het tot he vige vuurgevechten in het centrum van de stad. Er is al een uitgaansver bod afgekondigd. Later op de morgen keerde de rust echter terug. De Palestijnse commando's opere ren al dagenlang in Jordanië. Met en kele andere organisaties verwerpen zij elke politieke regeling met Israël ter oplossing van de crisis in het Na bije Oosten. Vorige week keerde ko ning Hoessein zich duidelijk tegen de ze commando's. Hij hoopte op een spoedig akkoord met Israel. De opstandige groepen willen ge heel Palestina „bevrijden", niet alleen de gebieden die vorig jaar door Israël zijn veroverd. Zaterdag werden voor het gebouw van de Amerikaanse am bassade schoten gewisseld tussen de gewapende commando's en militairen uit het leger van de koning. Vanmorgen reden tanks door de straten van Amman. Ook de radio verdween uit de lucht, maar na korte tijd werden de uitzendingen hervat, zij het op een andere golflengte. Het is ook mogelijk dat het Jor daanse leger de actie is begonnen om een staatsgreep van de commando's tegen de koning te voorkomen. Er zou een aantal commando's zijn ge arresteerd. de onbeantwoord: zij kan niet on trouw zijn. .Dit beangstigt Hofreiter, want het is makkelijker te zondigen aan de zijde van een zondaar dan met een' heilige naast zich. Inmiddels is Hofreiter een nieuw avontuur begonnen met de jeugdige Erna von Wahl (een prachtrol van Anne-Will Blankers) en tot 'izijn grote verrassing ontdekt hij, dat' zijn vrouw bezweken is voor de liefde van zeecadet Otto von Aigner (goed gespeeld door Guido de Moor). Dit is Hofreiters( triomf: hij kan de minnaar van zijn heilige vrouw uitdagen tot een duel (dat hoort bij het spel), en von Aigner valt, maar overwinnaar Hofreiter heeft geen voldoening, want hij heeft in het' duel als in een flits gezien, dat hij tot de ouderen behoort en niet lan ger meer bij de jeugd. Het spel is ten einde, want zo al de dood er geen eind aan maakt, dan toch het leven zelf, want onverbiddelijk komt de ouderdom en daarmee de weemoed, omdat eens zelfs de frivoolste mens te oud wordt om te spelen. Al roept de jonge Erna nog zo hartstochtelijk, dat zij bij de ouder- wordende Hofreiter hoort, hijzelf maakt een eind aan de verhouding, want er is een tijd van spelen en een tijd van ernst, een tijd van on geremde bios en een. tijd van de be zonnen geest. Zo is het wijde land van de menselijke ziel, waar duistere hartstochten strijden met de mach ten van het licht Geheel en al Schnitzler, zo'n- stuk. Paul Steenbergen heeft het jji een ronduit prachtige regie weten te vangen, daarin bijgestaan door een voortreffelijk decorontwerp van Hep van Delft, die geheel de belle, 'epoque van 'de Jugendstil wist op te" roepen, waarbij Has Noordhoekhegt, vooral in de damesjaponnen, - hem geheel bijviel. 1 Daarbij een rolbezetting tot in de finesses toe. Naast de reeds genoem den bijv. Georgette Hagedoom, Leo de Hartogh, Kees Coolen, Guus Ver- straete, Do van Stek, Eric van Ingen, enz. tot de kelner en de liftboy toe. Echt, dit „Wijde land" van Schnitz ler is in deze presentatie het, stuk van het seizoen geworden. Ev. Grolle. Een prima foundation is een vereiste voor iedere vrouw, die een goed figuur belangrijk vindt»,, speciaal voor haar is deze aanbieding; Heupcoreat van zwaar elastiek, het - achterpand heeft 2 balei nen en een elastieken band aan de onderkant, zodat een uit stekende pasvorm is verkregen! Het buikpand Is van dubbelka- toen met 3 baleinen en de zij panden zijn verstevigd met een dubbel' elastisch pand met 2 baleinen. Gemakkelijk aan en urttetrek- ken door de zijsluïting met haken en ogen. Kortom een fantastisch corset, dat een maximum aan steun en draagcomfort garandeert, nu met f.10,- voordeel, voor nog géén vijftien gulden. indetaiilematen 70t/m90cm in wit. voor Ookamndesmoiym opsir Géin ut of schrift hstt

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2