MIDDENSTAND VOORGELICHT Winkelcentrum Groenoord eind vo jaar UW Ri-HA 0P.GEL STAAT BU W om nier om nier Kinderen beeldden boekenfiguren uit i AGENDA Debat over protest van studenten ie spanning op de arbeidsmarkt boogaard QR00T FEEST VANAVOND Vrijdag 8 november na 18.00 uur jaarlijks personeelsfeest. LAAT AA 1 MARKANT U INSPIREREN/ jflwVn mm?» Verhtilsdonk uit Bedrijf sraad NIEUWE WATERWEG-NOORD: Aantal werklozen iets gedaald Woningbouw in Schiedam Financiering Na meningsverschil: Bomvvakarbeiders Dierenbeschermers in Vlaardingen nu geroyeerd ZILVER VOOR SOP» JA i /2juA Elke vrijdagavond zijn onze drie bedrijven voor U geopend. Wij zijn echter voor één keer zo onhebbelijk om op onze deuren te sluiten. Dan vieren wij namelijk ons Zaterdagochtend 9 november om half negen staan wij, tóch weer fris als een hoentje, zoals altijd voor U kiaar. Tot zien op zaterdag □Zend mij" Uw catalogus. 1 Demonstreer mij uw instrument Vrijblijvend aan huisJ NAAM ADRES PLAATStel Vandaag en morgen ',i dagelijks „Anarchie" (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het ge west Nieuwe Waterweg-Noord daalde de geregistreerde manne lijke arbeidsreserve gedurende oktober verder met 22 personen, nl. van 263 tot 241 mannen. Tot deze- daling heeft de verminde ring van het aantal ingeschre ven metaalbewerkers in belang rijke mate bijgedragen. Deze ont wikkeling is tegengesteld aan die in de overeenkomstige periode van het vorig jaar toen de gere gistreerde mannelijke arbeidsre serve een vrij belangrijke stij ging te zien gaf. Eind oktober 1967 bedroeg de geregistreerde mannelijke arbeidsreserve 382 tegenover 241 eind oktober 1968. Sk eikë vrijdagavond ...iol 9 uur open too»/ Hyion Scfifedamseweg 4! Viasrdtflge/i fe). (OfÖ) 348744 (5 lijnen) Ook in Winkelcentrum' Van Hogendorplaan 33 tel.(010)344595 y interroi irvurzcrgmr: Wat nu alleen nog maar op een maquette is te zien, wordt vol gend jaar werkelijkheid: een buurtwinkelcentrum in Groen- oord. Met de bomo van het cen trum wordt begin volgend jaar begonnen. Het zal verrijzen aan de Borodinlaan. Boodschappen doen, iets wat elke dag opnieuw moet gebeu ren»— een goede en grote boodschappentas is daarom jkus geen overbodige luxe. Boodschappentas van Skai-Dur leen kwaliteitsbegrip). Een tas met een zee van ruimte, goede afwerking, rits en twee stevige handvatten. Wist U'dat U deze royale boodschappentassen van Skai- Our (aan elke tas een garantie- merk) op onze afdeling leder waren nu vindt voor nog géén zeven gulden. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Begin volgend jaar zal in de nieuwe woonwijk Groenoord een begin worden gemaakt met de bouw van een buurt winkelcentrum, dat waarschijnlijk eind volgend jaar in gebruik kan worden genomen. In het centrum komen een supermarkt, een aantal winkeleenheden, twee dubbele en een enkele kiosk. Het winkelcen trum, dat wordt gebouwd naar een ontwerp van het Rotterdamse architectenbureau Tol, Noordhoek en De Ruiter, wordt opgetrokken aan de Borodinlaan aan de voet van een van de Z-vormige flats. Bij de Zwaluwlaan zal later nog een kleiner winkelcentrum worden gebouwd. Tijdens een voorlichtingsavond van de Schiedamse Handels- en Be drijfsraad, die gisteravond voor de middenstand werd gehouden, heeft de directeur van gemeentewerken, ingenieur J. C'. Broeyer, een toelich ting gegeven op de ontwikkeling van- Schiedam en in het bijzonder over de opbouw van Groenoord. In deze nieuwe wijk komt woonruimte voor vijftienduizend mensen. SCHIEDAM - Overleden: C. w. Janse. 69: W. J. van Dijk, 100; J. F. Veenman, 67; M. A. Hodes, 83, wed. 3". Dorsman; I-I. Bezemer. 42: B. Everbard. 49. ECHTG, J. de Breems. Getrouwd: P Struijk 25 en J C G "Weiter 23; P Nab 24 en J den Held 22: H G P Benen 25 en H J P Scholte 27; J E Beek 27 en A H Rasenberg 20; JLucas 22 en A A Boudesteln 21; M P W Stigter 19 en C J M Zwart 22; J H J Venveij 23 en J A Stehouwer 21; A T Bené 19 en M C Gouka IS: W FJ M Verfürden 28 en C M A Hoessen 22: G M G Colltgnon 25 en H C W Suijker 21; C van Tol 22 en P J Hamerslag 21; J C Moerman. 23 en Y Hettlch 21; H H A Schrijver 22 en M P C Etman 2». Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze fraai afge werkte boodschappentassen van Skai-Dur in zwart en cognac Ook mtandsgmorvtn cptn Géén tel of schrift best VLAAK DING EX De CSLD geelt van- üag, vrijdag, een soosavo.nd voor leden, san negentien jaar en ouder. Zaterdag avond treden de Sharks uit Rotterdam op. Aanvang 20 uur. 0 MAASLAND De voetbalvereniging MW '2? heeft van her bergingsbedrijf P. soekestijn een gebruikte autobus gekre sen. In de bus is een bestuurskamertje en ten kleedruimte gemaakt. De voetballers fijn er erg blij mee, MW "27 beeft deze *«k voor 103,85 oud papier verkocht. Hen zeer fraaie kollektie BRILLANTEN RINGEN v.a.75.- BINNENWEG 45 TEL 11.66.15 ROTTERDAM I VLAARDINCEX Niet „The Flash ™dt", zoals aanvankelijk de bedoeling Tts. maar ..The Plying Dutchmen" treden sierdagavond op tijdens de instulfavond •ffi de e.j.v. Liefde en Vrede In Triangel. groep geniet vooral in Noord-Brabant Limburg grote bekendheid. Voorverkoop '«navond, vrijdag, van 20 tot 21 uur ln .toouw Obadja aan de Callenburgstraat. Ir. Broeyer ging ervan uit dat Schiedam omstreeks 1985 meer dan .honderdduizend inwoners zal hebben. Daarvan kunnen er zeventigduizend worden gehuisvest ten zuiden van de spoorweg en de rijksweg 20. De rest kan worden opgevangen in Groe noord, het centrum van Kethol, Woudhoek en Spaland. Op de drukbezochte voorlicn- tingsavond gaf mr. H. Velu namens de Nederlandse Middenstandsbank en toelichting op de toekomstige ontwikkeling van de middenstand. Uit zijn betoog bleek dat steeds meer mensen zullen verhuizen naar nieuwe woonwijken en dat vestiging, voor de middenstander daar aantrekkelijk is. De heer .J van Rijssen van het Centraal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf hield een inleiding over de financiering van winkelpro jecten. Het nieuwe centrum komt binnen het bereik van ongeveer negendui zend consumenten 1c liggen. Ver wacht wordt dat circa zesduizend daarvan zullen zijn aangewezen op het buurt-vvinkelcentrum. Bij de selectie van gegadiden zal het centraal instituut voor het mid den- en kleinbedrijf worden betrok ken. Met het gemeentebestuur is overeengekomen dat de bezetting van het winkelcentrum si onderworpen aan de goedkeuring van B. en W. De kiosken in het centrum kunnen worden benut voor de verkoop van vlees, zuivel, groenten en fruit. Ver der wordt gedacht aan vestiging van een banketbakkerij, een slijterij, een drogisterij, een bloemenhandel, een wasserette, een schoenwinkel, een dames- en/of herenkapper, een ma nufacturenzaak en eventueel een apotheek. In de branches kunnen nog wijzigingen worden aangebracht als alle gegadigden bekend zijn. Bij het centrum zal ruime parkeer gelegenheid worden gemaakt. De be voorrading geschiedt aan de achter zijde. Het gebouw wordt opgetrokken in geel-tijze baksteen, met hardhou ten puien en borstweringen in groene natuursteen. Met straatkeien zullen een aantal bloembakken worden ge metseld. Over de vestiging van een super markt zal binnenkort een beslissing worden genomen. Het is de bedoeling dat de onderneming die de super markt krijgt toegewezen in Groe- feiord start met de bouw van een noodwinkel en later het nieuwe cen trum betrekt. 1 Ook. voor dit orgel bestaat de mogelijkheid tot huren met recht van koop zonder eerste storting. Vraag naar onze aantrekkelijke huurcondities. Reeds vanaf f 12,50 per week bent U de bezitter van zo'n pracht instrument. Bij aankoop wordt de reeds betaalde huur afgetrokken. exclusief dealerschap voor. Dordrecht en omgeving. - één garantie voor kwaliteit en service, specialist sinds 1919,. demonstreert U gaarne.vrijblijvend aan huis. Alleen even on- derstaande'coupon invullen en zenden naar: SOMMER N.V. DordrechtGrote Markt 1 Tel. 01850-3124.1 Gorinchem: langendijk 54 Tei. 01830-3023 Sliedrecht'; Burg. Winklerplein 7 Tel. 01840-3570 Hoge inruilwaarde voor Uw oude i instrument Volledige garantie Gewenst hokje aankruisen s.v.p. Samenwerkende Scholen in de wijk Holy heeft veel succes geoogst met de wedstrijd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. In de feeste lijk versierde hal van de Pax Christischool aan de Reigerlaan wa ren donderdagmiddag de zeventig leerlingen aanwezig, die de voorse lectie hebben overleefd. De jury, bestaande uit mevrouw Goudzwaard en de heer Niek Molen kamp heeft uitgemaakt wie de mooiste poppen en koppen voorstel lende figuren uit diverse kinderboe ken hebben vervaardigd. De heer Molenkamp, die de prijzen uitreikte gaf toelichting op de prestaties van de jeugdige scholieren, waarbij hij ook inging op het materiaal waarmee is gewerkt. Tien kinderen kregen een boek, "maar de overige deelnemers kregen een toverlei van boekverkoper Aart Pontier. De negen prijswinnaars, die aan wezig waren zijn: Elly Hartman (zuster Clivia); Rudi Oosterhof (Euca- lypta, de heks); Hans Knegt (Koning Kaskoekilewan); Ellen Kloos (Pippie Stedelijk Museum: Ingebruikneming van het gerestaureerde orgel; opening van. ten toonstelling „Luister van het orgel". 20. Sursum Corda: NCGOV", 20. Magnalla Deikerk: Muziekles tl val Leger des Heils, t.g.v. het zeventigjarige bestaan van het muziekkorps, Schiedam, 20. Arcade: Marden Green. 20. Langkous); José Jongste (Oehoeboe- roe): Aart Knegt (Pinkeltje); Ivonne Solkema (Koningin); Jolanda v.d. Boomen (Rozemarijntje) en Peter van der Hulst (Nicolaas de Haas). Het tiende kind kon door ziekte de prijs niet afhalen. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM In een serie infor matieve discussieavonden onder auspiciën van het rooms-kathoiieke bedrijfsapostoiaat leidde donderdag-, avond bedrijfsaalmoezenier W. F. M. Ruigrok een debat in over de achter gronden van de rebeUerende bevol kingsgroepen. Vooral dan de beweegredenen van de student, die nu langzamerhand treedt uit zijn ivoren toren en ook zijn tanden zet in de huidige maatschappijstructuur. Het was oorspronkelijk de bedoe ling, dat een aantal studenten van de Nederlandse Economische Hogeschool de discussiegroep zou versterken, maar door het jaarlijkse dies-feest kwam er slechts één. Het ontbreken van studenten, die de inleiding van bedrijfsaalmoezenier Ruigrok hadden kunnen toetsen op eigen ervaringen, deed echter geen afbreuk aan de geestdrift, waarmee de na de inleiding in gespreksgroe pen verdeelde belangstellenden de drie opgegeven discussiepunten te lijf gingen. Voor de discussie maakte de be drijfsaalmoezenier het kleine publiek attent op verschillende stromingen tussen de groepen onderling en pro beerde hij de drijfveren tot 'een pro testerend optreden van deze groepen bloot te leggen. Zo haalde hij met betrekking tot de studenten de Fransman Herbert Marcuse aan, die ook wel de „profeet van de huidige generatie" wordt ge noemd. Hierbij viel ook het begrip (anarchie", waarvan pater Ruigrok geen verdere omschrijving gaf. In de discussie heeft men daarna geprobeerd de waarde van de monstraties te ontleden en een ver klaring te geven voor het gevoel van onbehagen in de wereld. SCHIEDAM Een me ningsverschil in het bestuur van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad beeft ertoe geleid dat de heer G. P. Verhulsdank het voorzitterschap van deze raad heeft neergelegd. Aanleiding tot deze beslissing was een uitbarsting in de laatstgehouden bestuursvergadering waar de heer Verhulsdonk van een unfaire handel wijze zou zijn beticht. Volgens de heer Verhulsdonk viel in de boezem van de handels- en bedrijfsraad een groeiend onbehagen te constateren. Hij ziet in zijn beslis sing het voordeel dat hij zich als lid van de gemeenteraad wat vrijer kan opstellen en wat meer afstand kan nemen van de mening van de mid denstandsorganisaties. Het aantal openstaande aanvragen onderging deze maand een geringe stijging. In vergelijking met het overeenkomstige .tijdstip van het vo rig jaar ligt het aantal openstaande aanvragen om mannelijke ar beidskrachten thans 164 hoger. De ontwikkeling zowel bij de gere gistreerde mannelijke arbeidsreserve als bij het aantal openstaande aan vragen om mannelijke arbeidskrach ten wijzen in de richting van een verhoogde spanning op de ar- beidsmarkt. Ook het aantal ingeschreven bui tenlandse arbeidskrachten, nl. 7, is minimaal. Hieronder bevindt zich nog 1 Turkse arbeider, die volgende week. op het Centrum voor Vakont wikkeling van Volwassenen wordt geplaatst. Bij de geregistreerde vrouwelijke arbeidsreserve is eenzelfde tendens waarneembaar als bij de gere gistreerde mannelijke arbeidsreserve. Hét aantal openstaande aanvragen om vrouwelijke arbeidskrachten bleef ln oktober nagenoeg constant Uit een overzicht in shet aanbod van en de vraag nèèr arbeidskrach ten blijkt dat de aantallen ingeschre ven werkzoekenden onder de metaal bewerkers-, handels-, scheepvaart en kantoor-personeel terugliep. In de bouwvakken, de landbouw, de hore ca- sector en de minder-geschikten was er een toename. Opvallend is de vermniderde vraag naar bouwvakarbeiders en de toene mende vraag naar metaalbewerkers, horecapersoneel en kantoorpersoneel. Bij de bouwvakken houdt dat on der meer verband met het gereedko men van fiet Unilever Research labo ratorium in Vlaardingen. De eerste ontslagaanvragen zijn hier al inge diend. De bouw van een neiuw chemisch complex van Gulf Oil in Europoort zal tot gevolg hebben dat de vraag naar metaalarbeiders nog verder zal toenemen. De maximale bezetting van 2000 man op dit object zal waarschijnlijk begin 1970 worden be reikt. Er is ook een toenemende vraag naar bankwerkers, constructiewer kers en constructiewerkers/lassers zowel voor de werkplaatsen als voor karweiwerkzaamheden. De afgelopen maand werden 53 buitenlandse werknemers als werk zoekenden ingeschreven. Hieronder bevonden zich 37 Turken, drie Span jaarden, vier Marokkanen en negen van andere nationaliteit. In dezelfde periode werden 55 bui tenlanders geplaats in bedrijven. Hierbijwaren 41 Turken één. Span jaard drie Marokkanen en tien van andere nationaliteit. Daarnaast wer den twee vrouwelijek buitenlandse arbeidskrachten ingeschreven en ge plaatst VLAARDINGEN Het hoofd bestuur van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren heeft het bestuur van de afdeling Vlaardingen thans geroyeerd. Aanlei ding tot deze maatregel was de open brief, die het reeds eerder geschorste afdelingsbestuur zijn. leden heeft ge zonden. In deze brief nam het afde lingsbestuur stelling tegen ,,de verre gaande insinuaties, intimidaties en wat dies meer zij" van het hoofd bestuur. De royering van de Vlaardingse bestuursleden is geschied op dezelfde gronden als eerder hun schorsing; „de feiten en de ware toedracht ge weld aandoen". Zoals eerder gemeld hebben de Vlaardingers vooral ernstige bezwa ren tegen het financiële beleid van het hoofdbestuur. SCHIEDAM De directeur van gemeentewerken, ir. J. C, Broeyer, heeft tijdens de voorlichtingsavond over de bouw van het buurt-winkel- centrum een overzicht gegeven van de bouwactiviteiten in deze-en enkele andere wij'ken. In Groenoord zijn de woningen van Muys en de Winter in drie en zeven bouwlagen afgebouwd. De Elemen- tumflats zijn voor een groot deel al bewoond. De blokken S-flats, die zijn gepro jecteerd in Woudxhoek, krijgen elk 250 woningen. De drie blokken L-flats, met elk 42 woningen .zullen nog dit jaar voor bewoning gereed komen en worden toegewezen. De helft van de drie flats van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds komt volgend jaar gereeed. De ande re helft van deze flats, die elk 250 woningen bevatten, komt in 1970g e- reed voor bewoning. Van de Z-flats komt een klein gedeelte volgend jaar klaar, terwijl de rest in 1970 zla wor den opgeleverd. SCHIEDAM De twintigjarige Schiedamse bouwvakker A. W. en zijn evenoude collega A. R. zijn van daag voor de officier van justitie ge leid. Tegenover de Schiedamse poli tie, die hen dezer dagen aanhield, hebben zij de volgende inbraken- reks bekend: 23 oktober loodgietersbedrijf van Van der Moezel aan de Schie, buit: een kistje sigaren; 31 oktober de stoelenfabriek J. P. Baans aan de Plesmanstraat waar zij niets ont vreemdden; 23 oktober drie inbraken in huisjes op het volkstuinencomplex Thurlede, waar zij alleen een klokje bemachtigden; 2 november NV Vegro aan de 's-Gravelandseweg waar een transistorradio, een autokrik en een gasaansteker werden weggenomen. Een van de twee is geen onbekende van de politie. Een lOOO/o Nylon Pencil para plu, niet zomaar een gewone, neen, een luxe paraplu, die de voordelen van een lange, ele gante pencil combineert, met het gemak van een opvouwbare paraplu, nu voor een zacht prijsje in onze aanbieding. Een zeer sterke paraplu, 'met. een blank stalen binnenwerk, één - brok soliditeit, met af- schroefbare knop en dus even tueel in een weekend-tas mee te nemen. Zo'n etogent» Nylon, paraplu, in prachtige kleuren, met fou- draal, koopt U nu voor nog géén zes gulden. •xw>>? Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze elegants cn handige pencil-paraplu's, met Nylon overtrek en af- schroefbare knop, in diverse mode kleuren. Gok rmtadssmcrs/trt epen Géén M of schrift hmt (Van onze correspondent) MAASLAND >-» Sonja Grave- land heeft bij de rug- en schoolslag zwemwedstrijden van de Olympische spelen voor inva liden in Tel Aviv een zilveren medailic behaald. Vanmorgen heeft zij haar ouders in Maasland telegrafisch van haar succes op de hoogte gesteld. T22-26(bij de Coolhaven) /BOTTERC^TU010-233113-250788 HOEK VAN HOLLAND Een zestien jarige Jongen en een veertienjarig meisje hebben ln een telefooncel een portefeuille met 1250 gevonden. Zij brachten hun vondst naar de politic die zorgde dat de eigenaar zijn portfeullle terug kreeg. Stedelijk Museum: ,,De Luister van het orgel" 10 tot 12 en 14 tot 17, zondag 10 tot 18 uur. Galerie Punt 4: Tekeningen en schilder ijen van Jan Roeland; etsen van Diana Lekkerkerker, nieuwe prenten van Sees Vlag en zeefdrukken van Ad Gerritsen. Galerie de Graaf: expositie van aquarel len van Maarten Kemper. 10 tot 18 uur, i vrijdag van 19 tot 21 uur, zondag en maan- dag gesloten. j Hoek-Hoogendarn, Jan Steenstraat 29. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. Klachten bezorging: Johan Gröueveld, van Marumstraat 24b. telefoon 15.37.79. maandag t/m vrijdag 18.30 tot 19.30 uur en j zaterdag van 17 tot is uur. i Negen van de tien kinderen die prijzen wonnen met het maken van poppen in de Kinderboe kenweek. Links achter boek verkoper Aart Pontier en rechts jurylid N. Molenkamp. l'olitle-alarmnummer; 24.46.66. GG en GD: 26.26.26. Alarmnummer voor meldingen luchtver vuiling en geluidshinder: 26.28.87. Apotheek: Van Westendorp, Parkweg 207; tel. 26.7674. r— Speciaalzaak voor stijlvolle sfeerverlichting I Korte Hoogstraat 15 -tel.34 3714 -J Wes.tt>iaak ro.1-Rotter'dani - iefAtO-U'vi'J

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1