Raad stelde de begroting vast Burgemeester herroept zijn verklaring wareiihuisbouw Vogels voederen bij aanhoudende vorst AGENDA Krediet voor bouw van drie kleuterscholen C0UZY „Maassluis voor Christus „Niet dringen in de Kerstnac99 Verkoop van vuurwerk Kerstgedachte van mevrouw Roelfsema SMEDERIJ DAUB LAAT MARKANT U INSPIREREN CABARET IN KERKDIENST Actie tegen hogere bi'dra^e aan NATO Melania maakt januari weer proefvaart Bril jant spel van Residentie orkest AMPHORA Daders inbraak gepakt Spreekiluur korter Speelstraten St. Liduinakerk Lichtmast geknapt B. en 0. - EEN KLASSE APART Wondermooi jgHg zoals het een bij pil het ander past (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vestiging van warenhuizen in de binnenstad ,n zo verlopen als burgemeester H. Roelfsema deze week m de £aad meedeelde. Aan het begin van de vergadering van gis- eravond legde hij „in overleg en op verzoek van de directie van vroom en Dreesman" een verklaring af, dat niet voor 1971 zal wor- en begonnen met de bouw, maar dat eerder gedacht moet worden aan 1975. Watervogels Vandaag en mor upn dcaipliilcs elke vrijdagavond J ...tot 9 uur open P. VAN DAALEN Jr. Platen halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. uit ons tuincentrum 2" etage 99 inlerieurverzoroinn :'rv t («f'-afc '1- is? S tf ■J:.;, -x -VA/ Die goeie ouwe BLANKfjNHEYM Wist u dat u bij Daub terecht kunt voor: 6 GASHAARDEN GASC0MF00RS 0 GASFORNUIZEN Bij ons bent u zeker van vakkundige voorlichting en bediening. Caüenburgstraat 80 - Telefoon 343096 Vlaardingen. YfiJF Hardpleetcouverts luxe artikelen. Een begrip m kwaliteit en vormgeving. Ook qua prijs «er aantrekkelijk. wccaMV*«*ï*«» Korte Hoogstraat 14 - Rotterdam Telefoon 13.77.60 Alle koopavonden geopend. SCHIEDAM De preek voor de middagdienst in de gereformeerde Oosterkerk (Rotterdsmsedijk) maakt op Eerste Kerstdag plaats voor een optreden van de cabaretgroep Poly gonum Hydroplper. Het gereformeer de jongerengezelsehap treedt 45 mi nuten op in de dienst waarvan hcr- lormde jongeren de litugie veraor- ftn. De organisatie is in handen van ie Gereformeerde Jeugdraad. Voor enkele jeugdgroepen uit omliggende gemeenten zijn plaatsen gereser veerd. Aanvang vijf unr. Op Eerste Kerstdagmorgen wordt in het Passage Theater het kerstspel ,0e dief van Bethlehem" opgevoerd sn een bijeenkomst van het Leger des Hells. Aanvang half elf. In de Gereformeerde Julianakerk aan de Burgemeester Knappertlaan 29 wordt dinsdagavond, 24 december een kerstnachtdienst gehouden met medewerking van Harpe Davids en koorzang. Dominee J. C. van Veen zal de dienst leiden. De kerk is om half negen open, terwijl de dienst om regen uur begint SCHIEDAM De daders van de inbraak in de kantine van Her- roes-DVS zijn woensdag gepakt Het zijn de 22-jarige ios-werkman H. P, en de 19-jange aankomend vertegen woordiger G. V,, die samen 300 kwart jes uit de automaat gehaald hebben. "Mijn mededeling over de vestiging va» grootwinkelbedrijven(hierbij wa ren ook de Bijenkorf, die volgens de burgemeester rond 1970 aan de slag zou gaan en C, en A., die aan 1972 denkt) heeft enig opzien gebaard," ai- dus burgemeester Roelfsema. De directie heeft gevraagd het vol gende te verklaren; "Daar de bestem mingsplannen voor de binnenstad nog niet gereed zijn en er dus ook niet over grondtransacties kan wor den onderhandeld, zal het onmogelijk Jjl® een vestiging te beginnen voor 1971. Dat is te optimistisch gedaent. Wij moeten eerder denken aan 1975." De burgemeester weet de onjuiste mededeling aan zijn verlangen de raad zoveel mogelijk ter wille te zijn met exacte gegevens. Na een paar uur durende arli- kelsgewijze behandeling heeft de ge meenteraad gisteravond de begroting ongewijzigd vastgesteld. Alleen de fractie van de PSP wenste aanteke ning op verscheidene punten te heb ben tegengestemd. De behandeling heeft vier avonden gevergd. „Eens zijn we het niet in alle opzichten met elkaar, maar veel verschil van mening bestaat er toch niet. In grote lijnen hebben we el kaar gevonden," zei burgemeester Roelfsema, die dank zij de secretaris exact kon verteilen hoe lang er gesproken is: negen uur en negen minuten in totaal, In vergelijking met vorig jaar is dat aanzienlijk kor ter, toen was het 12 uur en dertien minuten. De artikelsgewijze behandeling was grotendeels een aangelegenheid van de fracties van de PvdA en van de PSP. Veel nieuwe facetten kwamen daarbij niet aan het licht en als er toezeggingen werden gedaan van de zijde van het college, waren die wei nig concreet en in de sfeer van: "het college zal de zaak bestuderen." Een belangrijke kwestie was voor Ir. C. B.OERPAN(soc.) de instelling van een raadscommissie voor aggio- meratievraagsiukken. "De raad moet met B. en VV. in de .gelegenheid zijn over deze kwesties van gedachten tc wisselen. Het is dringend noodzake lijk hiervoor een commissie in het leven te roepen. Nu worden in allerlei commissies veel zaken als Schiedams beschouwd, terwijl ze een veel wijdere strekking hebben. Hij noemde als voorbeeld onder andere de slachthuiskwestie. Burgemeester Roelfsema deed de toezegging, dat bij het verschijnen van het Rijnmondrapport zal worden nagegaan' in hoeverre aan het verlan gen van ir. Boerman kan worden te gemoetgekomen. Mevrouw W. R, Drukker-Brirïk (soc) brak nogmaals een lans voor het maken van speelstraten voor de jeugd. Hiervoor moeten niet alleen verkeersdeskundigen aan het woord worden gelaten, maar ook paedago- (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Nu het vriezend weer is, moet voor de vogels gezorgd worden. In het bijzonder voor de ideine zangvogels en watervogels. Ie dereen, die het lot van de vogels ter harte gaat, kan op de volgende ma- Bier tewerk gam Zodra het licht wordt en vlak voor de avondscheme ring voeren met kleine hoeveelheden, die direct worden opgegeten. Hiervoor kunnen de volgende etenswaren worden gebruikt: bruin brood, gekookte aardappels (weinig zout) ongekookte havermout, zonne- pitten, hennepzaad en pinda's. Ook ongezouten spek, spekzwoerd, reuzel en gestold vet wordt met graagte ge geten. Vetbollen kunnen ook kant en klaar in vogelwinkels gekocht wor den Voeten op plaatsen, waar de vope'is niet direct door katten kunnen wor den aangevallen. Drinkbakken moe ten tijdens de vorst worden afgedekt met kippegaas, waar alleen de kopjes van de vogels door kunnen, dit om baden te voorkomen. Eventueel een schepje suiker aan het water toevoe gen. Watervogels kunnen het best tegen de avond gevoederd worden in de nabijheid van een wak. maar met op de rand en met cp of langs de open bare weg, met: brood, in dobbelsteen tjes gesneden, geplette granen, graanafval, grasmeet, paais, fijngesne den ongezouten vis, gemalen vleesaf- val en vetten, Uitgeputte vogels kunnen in een onverwarmd vorstvrij vertrek wor den geplaatst. De Nederlandse vereniging tot bescherming t v$n dieren, afdeling Schiedam, Sint Annazusterstraat 47, telefoon 26.62.66 of inspecteur Sper man, telefoon 26.15.89 zijn, als er on-, danks deze richtlijnen nog vragen 2ijn, graag bereid, inlichtingen te verstrekken. t MAASLAND Behalve het bureau burgerlijke stand, dat van 9.30 tot 10.39 open !s, zijn de gemeentesecretarie, het bureau gemeentewerken en de e'ectrlcl- teits- en waterleidingbedrijven op 21 de cember gesloten. Geref, kerk (Vrljg.); concert Schied. Mannenkoor, 20. stedelijk Museum: con cert Schied. Vrouwenkoor, 20.15, Musis Sa- uum: toneelavond GERON, 20. De Rank! Kerstfeest NCVB, 2®. MagnaUa Delkerk; - teretwijding Geref. Vrouwenbond, 20. Cbr. Sociale Belt schietvereniging Kerstfeest, 19. Clublokaal Oude Maasstraat: sneldam- 'omooi, 19 30. Grote Kerk: Volkskerstzang, 20, Musls Sacrum: Duivenver, CCR, 20. Marijke: rilramtddag Singelkwartier, n. wijkcen trum: SUCCES, feestavond, 20. Irene: Trekvogels jeugdbijeenk., 10. De Rank: 'Dansavond PREMA, 20. Arcade: Martin Green, 20. Chr. Sociale Belangen: Kerst- - mest ORPHEUS, 20; Adv. kerkdienst, 10. "PStandingskerk: Kerkdienst voor padvin ders. Stedelijk Museum: „Moderne kunstnij verheid", „Aanwinsten uit 1888". 10 tot 17. «ndag 12.30 tot 17, Galerie De Graaft: Claim Siewert, aquarellen, zondag en tuaandag gesloten. Galerie Punt 0: sehil- acrijen en tekeningen van Jan Roède werkdagen van 18 tot 21. Zaterdag en rondag van 14 tot 17 Eerste Kerstdag gesloten, apotheek: *t Gouden Hert, Sint JJduinastraat 58, tel. 26 83.54. Reactie-adres: «evrouw J, van der Hoek-Boogendam, Jun Steenstraat 29, tel. 26.33.93. Bijkantoor e Kottadammer", Lange Kerkstraat 62. klachten-bezorging; Johan Gröneveld, van •«arumstraat 24b, tel. 15 37.79, maandag tot «n met vrijdag 16.30/19.30 en zaterdag 17 ™t 18 u. politic-alarmnummer: tel. 26.46.6(5. ;bG en GD: tel. 26.28.87. Meldingen lucht- «Mvulling en geluidshinder: tel, 2S.20.26. Wij verteilen U geen nieuwtje ais we de voordelen van een opvouwbare paraplu noemen... wel nieuw is déze opvouwbare paraplu, omdat de totale leng te van een opgevouwen Tele- mini slechts 27 cm bedraagt De Teie-mini, het nieuwste op het gebied van paraplu's, ont wikkeld door 's werelds" be roemdste paraplu-fabriek. Doordat deze mini-paraplu bij het opvouwen in drieën schuift en niet in tweeën, kan deze nog kleiner zijn en is nog gemakkelijker mee te nemen. Deze opvouwbare paraplu, die uitgeklapt dezelfde afmetingen heeft als een gewone paraplu is bespannen met 100%nyton. Op het binnenwerk geven wij een onbeperkte garantie. Een bijzondere paraplu voor de bijzondere prijs van nog géén zestien gulden. produkt van de Knirpsfabriek Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze opvouw bare Tele-mini-paraplu, die opgevouwen slechts 27 cm lang is. Bespannen met 100% nylon enrnet prima binnen werk, in diverse modekleuren voor Vrijdag- en maandagavond tot 9 uur open Ook maandagmoritn open Géén ttl. of schrift, bat I SCHIEDAM Gisteravond ver leende de raad een krediet van ƒ6.380.600 voor de bouw van drie kleuterscholen, drie scholen voor ge woon lager onderwijs en een gym nastieklokaal aan het Baehpigin. Het betrof hier een raadsstuk, dat bij de laatst gehouden gewone vergadering werd aangehouden zonder motivering van de zijde van B. en W, De heer Coiié (comm.) wilde graag van het college horen, dat de scho lenbouw in Kethei-Noord vroegtijdig in de commissies onderwijszaken en gemeentewerken ter sprake zou ko men. Hij legde hierbij de nadruk op de technische uitvoering van de voortgezette derde serie in Woudhoek en Spaland, maar verklaarde zich wel akkoord met het voorstel. De wethouder van onderwijs, me juffrouw de Graalf, beloofde namens de commissies onderwijszaken en ge meentewerken, dat het zou gebeuren, wals de heer Collé het wenste. SCHIEDAM Enkele deelnemers van de groep „MORGENSTAD" zul len zaterdag, 21 december op de Koe markt gelegenheid bieden tot onder tekening van het petionnement tegen de verhoging van de Nederlandse bij drage aan de NATO met 225 miljoen gulden. De actie begint 's morgens om tien uur en eindigt 's middags om ■<"er uur. De ortie wordt eeleid door C. "an MepT-en-ïonlr v. Woogcarspel, F Krabbendam n F Boas. Tr> het betaardentehuls Soatand" hepint de nievw.iaarsr-ceDtie on 1 ja nuari nm half twaalf in de grote re- kreatiezaal. TRANSISTORRADIO bij BOTTERDAM De 210.000 ton me tende tanker Melania gaat 6 januari een nieuwe volledige proeftocht ma ken, die een dag of acht zal duren. Dit besluit van de NDSM-dlrektie is genomen na beraad met de toe komstige rederij Shell Tankers in Londen. Aanvankelijk was besloten 27 de cember met een grote proefvaart te beginnen om vast te stellen of het schip voldeed aan de minimum eisen van Llopds. Of de tanker ook voldeed aan de verdere eisen en wensen van de opdrachtgever, zou dan later op de reis van Rotterdam naar Lissabon, waar het schip in dok zal gaan, worden bekeken. Die dokbeurt in Lissabon is nodig om de scheepshuid te inspecteren en glad te maken, wat in Amsterdam (waar de twee helften, die op een hel ling waren gebouwd, in het water aaneen zijn gelast) met kon gebeu ren. Shell heeft echter de wens uit gesproken dat het schip in alle op zichten gereed moet zijn en dat de gehele rits van maximum eisen en wensen in één keer moest worden be proefd. Dat kost extra tijd. Op 27 december zou de Melania uitgevaren zijn met één vernieuwde, ketelfan, het zwakke punt, waardoor de eerste proeftocht mislukte. Op 6 januari zal het schip uitvaren met tevens een vernieuwde reservc-ian. De Melania keerde het 'afgelopen weekeinde terug na eer mislukte proeftocht. Het schip meerde af bij Verolme in de Botlek et\ ligt daar nog steeds. gen. "Wij moeten ons realiseren, dat de speelmogelijkheden op straat de laatste 15 jaar enorm zijn beperkt. Voor kinderen is het spelen met andere kinderen op straat bijzonder belangrijk. Dekundigen hebben aan getoond, dat er een samenhang bestaat tussen te weinig speelruimte en leermoeilijkheden op school. Mijn fractie meent, dat het hoog tijd is ruimte hiervoor beschikbaar te stellen en dringt aan op een proefne ming." Wethouder mejuffrouw De Gras ff was het met mevrouw Drukker eens, dat wanneer alleen verkeersdeskun digen de kwestie bekijken, het een eenzijdige benadering is. Het leek haar nuttig het probleem ook eens te bespreken m de jeugdcommissie. Een proefneming ntet het aanleg gen van daktuinen als speelruimte, waarom mevrouw J. H. H. Ger- ding-Eggink (pac.soc) had gevraagd, zal besproken worden bij de opzet van het nieuwe woningbeleid, zo zeg de wethouder Van Kinderen toe. Wat er in de plaats zal komen van de af te breken St. Liduinakerk is nog niet bekend. Burgemeester Roelfsema zei dit op een vraag van de heer G. P. Verhulsdonk (lib) "De eigenaar weet nog helemaal met in welke richting zijn plannen gaan." Mevrouw Gerding-Eggink onthul de, dat onder de Schiedamse jeugd een stroming is om te komen tot een soort oecumenische gespreksgroep, die een open jeugdcentrum wil stich ten. "Als deze mensen tot een begin van resultaat komen zou ik willen, dat hét college dit grondig on dersteunt." Die toezegging kreeg zij van mejuffrouw De Graaff, die het zou toeiuiehen als het centrum van de grond kwam. Wethouder Eijkenaar beloofde een onderzoek naar de behoefte aan kin dercrèches, zulks naar aanleiding van een vraag van mevrouw Drukker. STRAAT 22-26(b(i deCoolhaven) BOTTERDAM IR(M0-233118-250788 SCHIEDAM Vanmorgen botste een personenauto, bestuurd door de 44-jarige bankwerker A. P., tegen een lichtmast .bij de 'kruising Nieuwe Damlaan-Burgemeester Honnerlage Grethelaan. De lichtmast knapte in tweeën en de auto werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. De bestuur der werd ter plaatse door de GGD behandeld en daarna door deze dienst naar huis gebracht. Het gladde weg dek veroorzaakte de slippartij. Nu koopt U een prachtigs rode Kerstster, één van de meest dankbare kamerplanten, die nog maandenlang na de Kerst de mooiste rode bloemen zal geven. Rode Kerstster fpoinsettia), een prachtige kamerplant, waar U heel weinig werk aan heeft (verlangt maar weinig water). Deze geselekteerde plant, ge kweekt in één van de beste Nederlandse kwekerijen, koopt U voor een prijs, die U niet zult verwachten als U dezè plant ziet (de bloemen zijn in cellofaan verpakt), voor nog géén drie gulden. Verkoop j Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Rode Kerstster, een geselecteerd kweekprodukt, met prachtige rode bloemen die in cellofaan zijn verpakt, voor tijn - 2% Vrijdag- en maandagavond tot 9 uur open Ook maandfgmorgen open Géén ttl. of schrift best HET COMPLETE SORTIMENT BIJ UW STER-DEALER VOOR ROTTERDAM AÊRTV. NESSTRAAT 33 1e MIDDELLANDSTR.7E TEL118811-235327 MAASSLUIS De interkerkelijke evangelisatiecommissie .Maassluis voor Christus" verzorgt dinsdagavond onder het motto „Lof zij U Christus" kerstnacht vieringen in de Grote Kerk en in de Immamiëlkerk, De samenkomsten beginnen om 22.45 uur met samenzang en eindigen om 24.00 uur met klokgelui. Ingevolge brandweervoorschriften (handende kaarsen) moet het aantal bezoekers m de Grote Kerk tot 1100 beperkt blijven. Om het enorme gedrang bij de kerkdeuren van de laatste jaren, waardoor de Kerstgedachte vaak ver te zoeken is, te voorkomen, hebben de organisatoren besloten de kerkdeuren reeds om half tien te openen. Via andere dan de hoofdingangen heeft men alleen toegang op een speciaal toegangsbewijs. Dit wordt uitsluitend afgegeven aan kerkvoogden, koor leden en zeekadetten. Medewerking verlenen het gereformeerde kerkkoor en het hervormde kerk koor met kinderkoor. Voor de aanvang van de diensten zal een schakel van licht, gevormd door fakkeldragende zeekadetten, de beide kerkgebouwen verbinden. pli woensdagavond onder het motto „Komt allen tezamen" een vol kerk MAASLAND In de tot de laatste plaats bezette hervormde ikskerstzang g< houden. Medewerking verleenden het jeugdorkest van de muziekvereniging „Wijdt werd ;e- Gode Uw Kunst", de organist van de kerk R, Bakker, de trompettist W. Vellekoop, de zangvereniging „Te Teum Laudamus" en het R.K. zangkoor „St. Cecilia" en het R.K. Kinderkoor. Bekende kerstliederen werden ten gehore gebracht en ge zamenlijk gezongen. De volkskerstzang is in alle opzichten geslaagd. VLAARDINGEN De heren A. J. Korpel, Hoogstraat 116, en J. Boon, Dirk de Derdelaan 9 zijn In het bezit van een vergunning voor de verkoop van vuurwerk. Zij mogen slechts vuurwerk leveren tan personen, die een aankoopmaehtiging kunnen laten zien, afgegeven door de commissaris van politie. De machtigingen zijn op het politie- bureau gratis verkrijgbaar voor perso nen van 21 jaar en ouder. Het politie- bureau is hiervoor geopend op 30 de- cember en 31 december van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Het leveren van vuurwerk aan min derjarigen is verboden. De verkoop mag alleen gebeuren op Oudejaars dag. BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Alice d.v. B. Zuiderent en J, A. M. Bergen; Robert 3. z.v. H. A. D. Maaswinkel en M. Kouwen: Casandra d.v. J. J. de Laat en C. E. Alfaerg; Petra d.v. J. Krommenhoek en S. C. E. van Dijk. Overleden: J. Verzijden, 72; 31. X. Ha- zenonk, 62 echtg. D. Teeuw. WestblaalüTOi - .Rotterdam - tc i (i.-1 :s 1 r Uun:>v" K.Tfif Dom npmsj.'. Ecrkfrpcinswagi SCHIEDAM 3ij de foto van de traditionele kerstboom op de Koemarkt schreef de eer ste burgeres van Schiedam, me vrouw M. A. Roelfsema-Poelstra voor onze Schiedamse abonnees de volgende Kerstgedachte Het jaar 196& loopt ten einde. Evenals andere jaren worden over de hele wereld voorberei dingen getroffen om het Kerst feest te vieren. Voor une wat dieper kijkt, is dat allerminst gemakkelijk. Want hoe moeten we in de wereld van vandaag met z'n oorlogen, bom bardementen, zin hongersnood en studentenoproeren, met z'n gru welijke gebeurtenissen, zoals de moord op Robert Kennedy en do minee Martin King, het Kerst feest vieren? De woorden van het oude lied „Vrede op aarde, in de mensen een welbehagen" lijken een aanfluiting in deze harde ontredderde wereld. Of moeten westerse wereld. We kunnen we op deze wijze prettig Kerst- verschillende landen? Natuurlijk, we kunnen deze re aliteit ontvluchten, zoals steeds meer gebruikelijk wordt in onze westerse wereld We kunnen Kerstfeest vieren in avondkle ding, in dure restaurants en onze kinderen verwennen metdure geschenken. De feestelijk verlich te winkelstraten en de verleide lijke ke-stetalages willen ons graag in de waan brengen, dat we op deze wijze prettig Kerst feest zouden kunnen vieren. Nu moet men mij goed verslaan. We mogen gerust ons huis gezellig maken en onze ka-1 mers versieren met groen en kaarsen. Aan onze gemeenschap pelijke maaltijden mag heus wat extra zorg worden besteed. Het is immers feest. De vraag blijft evenwel, of de oppervlakkige schittering en de luxe het wezen van Kerstmis be nadert. Of zou dit het stralende licht van Kerstmis misschien eer der verduisteren'' Alles overwegende geloof ik, dat het Kerstfeest het beste be leefd wordt als feest van dz een voud. Het kerstverhaal uit Lucas 2 ropt deze eenvoud als het wa re zelf op. Kerstmis moet eigenlijk ook een huiselijk feest blijven. Laten we daarom proberen de Kerstda gen in de eigen omgeving te be leven in en passende sfeer. Voor onze kinderen kan de hrinne- nng aan de intieme beleving van Kerstmis van blijvende invloed zijn en hem stimuleren te wer ken aan een wereld, waarin het voor een ieder goed is om fe le ven. t Kerstmis blijft: de overwinning van het licht ove rde~ duis lemis. Wie deze gedachte, samen met anderen bewust beleeft, zal nim mer bij de pakken neerzitten, ook al schijnt alles soms zo chao tisch. Evenmin zal hij of zij zich overgeven aan oppervlakkige, materiele genoegens, maar oog hebben voor de goede krachten, die in deze wereld werkzaam zijn. Het feest van Christus ge boorte moet ons telkenjare het gevoel geven dat wijzelf opnieuw geboren loorden." .jï-V -XV V „s -• -v S'X -■ '+3 :-:Va'V;:6U vfcm,. m .2. t*. -r.s SCHIEDAM De traditionele nieuwjaarsreceptie door de burge meester van Schiedam en mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra die ieder jaar in de aula van het Stedelijk Museum op 1 januari gegeven wordt, zal in tegenstelling tot andere keren, niet anderhalf uur, maar twee en half uur duren, namelijk van half vier tot zes uur. Het lange wachten, dat langzamer hand ook tot traditie is geworden mede door de grote belangstelling van de zijde van de Schiedamse inge zetenen, zal naar men hoopt, met de ze verlenging tot het verleden beho ren, De Nederlandse vereniging van huisvrouwen geeft donderdag 2 janu ari gelegenheid tot begroeting van bestuur en bekenden in „De Platte Buis" van Maison Westhuis. De re ceptie wordt gehouden van twee uur tot half vier. Op vrijdag 3 januari, vanaf kwart voor acht houdt de gymnastiekvere niging DOK een meuwjaarsinstuif in de zaal onder de Opstandingskerk. De-avond is toegankelijk voor leden boven veertien jaar en wordt opge luisterd door een cabaretier. Er wordt ook een tombola gehouden. r (met dé baard] heeft de sleutel van de gezelligheid. ROTTERDAM. Het Residentie Orkest heeft gisteravond laten horen, dat het plezier erin had om in de zo uitstekend klinkende Grote Doelenzaal te concerteren. Al dadelijk in de Ou verture Le carnaval remain van Hec tor Berlioz werd er onder de sterk sti mulerende leiding van Willem van Ot- terloo briljant gespeeld met prachtige klank van strijkers, houtblazers en ko perblazers. Dirigent en orkest kregen met deze uitvoering de zaal ineens op hun hand, wat aan de langdurige bijval goed was te merken. - Het begin na de pauze was niet so gelukkig, hoewel de uitvoerenden alle hulde verdienen voor wat zij in de Sym fonie in drie delen van Igor Stravins ky hebben gepresteerd, want het zal best niet meevallen om dit werk tot een goed eind te brengen. Het laat veel tonen horen, die allemaal bij elkaar toch maar weinig zeggen, al is hat ritme vaak boeiend, doch dan ook maar voor kort, want de verveling steekt weer gauw zijn kop op door de langdu rige grauwe stukken, die in alle delen voorkomen. Gelukkig was het slot van de avond een glansrijke uitsmijter: de Rapsodie espagnoie van Maurice Ravel met zijn wonderlijke Prélude a Ia nuit, zijn fon kelende Malaguena, zijn zingende Ha banera en zijn sprankelende, ritmisch zo sterke Feria met donderende for tissimo's en fluisterende pianissimo's. De geestdriftige en langdurige ovatie na dit werk was volop verdiend, Pierre Fournier was vóór de pauze solist in een meesterwerk uit de cello- literatuur; het Concert in b, op. 104 van Antonin Dvorak, dat hij intens mu zikaal, perfect van techniek, waar no dig subliem zingend en vol overgave heeft gespeeld, voortreffelijk bijgestaan door Willem van Otterloo en zijn1 mu sici, zodat het een geheel werd, dat de aandacht volledig gevangen hield. De solist vverd door het talrijke publiek hartelijk toegejuicht, en hij liet dirigent en orkest verdiend in de hulde'delen. G. M. Dersjant. BARENDRECHT Burgemeester en. mevrouw G. van Holwegen-Botb geven op donderdag 2 Januari 's avonds van acht tot negen uur Ir. het gemeentehuis een Nieuwjaarsreceptie. HEERJANSDAM In de ambtswoning van burgemeester S. Ordelman kunnen In woners en verenigingen op Nieuwjaarsdag het gemeentebestuur alle goeds toewensen, „De Hors" kan ieder van ha uur ontvangen. half vier tot vüf

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1