Dokter Collet gaat nog even door Interessant vraag- en antwoordspel Gemeentebestuur de bewoners van ontving Zuid SW GEKOZEN TOT „SPORTMAN 1968" AGENDA Burgerlijke stand Burgerlijke stand Arbeidsbureau noteert iets meer werklozen ■xtt Nieuwe scharenslijperstruc GLAS O INBREKER HAD TRAANGAS BIJ ZICH 7f pïeterma Modelstadje Broekpolder Van het goede iets te veel Parkeersituatie aan Van Hogendorplaan opnieuw in studie Hé van der Waal Nestor P. J. Halkes: in gemeenteraad Leren vertrouwen te hebben in kritische jeugd Fibbe bij jeugdraad Van de Hoek tof Vlaardingen C.V. GLASTECHNIEK Raad stemt toe: (Van onze verslaggever) SCHIEDAM Voor de „gemeente-avond" uitgaande van het ge meentebestuur, in Schiedam-Zuid, bestond "woensdagavond in het zaaltje van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat vrij veel be langstelling. Het gehele college van B. en W. was aanwezig. Tevens waren er de gemeentesecretaris mr. M. J. Blok en een aantal hoofden van dienst. vandaag Parkeerproblemen en dagelijks P. J. Kamer (70) overleden Kunstenaars kozen nieuw bestuur Fietsers botsten Diefstallen Huisvrouwen vieren hun derde lustrum Bromfietsers gewond Deltadijk Maandstatistiek van verkeersongelukken Brandje geblust Damstanden VDY Winstverbetering bij Glasfabrieken Sluitingen 3e INDUSTRIESTRAAT 11 TELEFOON 344775 1969 CE ROTTERDAMMER Pagina 3 DONDERDAG 9 JANUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Met dertien tegen .igf stemmen heeft de gemeenteraad i dinsdagavond besloten het dienstver- j band met de gemeentegeneesheer J. rollet voor een jaar te verlengen on danks het feit dat de heer Collet In 1968 de 65-jarige leeftijd heeft be- rCgé' ert W. meenden dat zich een l bijzondere omstandigheid voordoet op li rgn(i waarvan het in de plaatselijke l verordening voor de gemeentelijke ge- re€skundige verzorging geregelde ontslag met een jaar kan worden op schort; er worden namelijk pogin- l n in het werk gesteld om tot een i andere «pzet van de geneeskundige i verzorging te komen. Op verzoek van mevrouw M. P. M. A van Eck-Grootveld (lib.) beraad- f -laagde de raad over het voorstel ach- ter gesloten deuren. Toen de openba- fre vergadering heropend was vroeg zü om hoofdelijke stemming, die de vermelde uitslag kreeg. Mevrouw van Eek hoorde zelf bij de tegenstem- mffet enige andere agendapunt dat weerstand ervoer betrof de aankoop van de panden Korte Boonestraat 7 en. 9 van de heer D. M. Stigter, waar van de amovering nodig is voor de aanleg van de verbindingsweg Lange Boonestraat - wagenstraat en een daaraan grenzend parkeerterrein. Het was drs. R. G. Deibei (kath.) vreemd te moede" dit voorste!, waar- Imfee hij een uitgaaf van een ton ge- moeid wist, te moeten goedkeuren. maar hij deed het toch nadat loko nden op basis van het likwideren van het betreffende bedrijf voor de ge meente de goedkoopste weg is geble ken. De bewoners van Schiedam Zuid blijken van *s avonds tien tot 's mor gens zes uur nogal wat last te hebben van geluidshinder. Vermoedelijk komt deze van de Rotterdamse Droogdok Mij. Wethouder mr. M. J. M. van Kinderen beloofde deze zaak te onderzoeken. De voorziter van de Mid denstands vereniging Schiedam Zuid, de heer J. Crama, vroeg of het niet mogelijk is aan de Maasboulevard een kiosk te plaatsen, waar het min- der-koopkrachtige publiek, dat niet naar café-restaurant Europoort gaat, zijn dranken en versnaperingen kun nen kopen. „Het is mogelijk op de hoek van de Maas en de Voorhaven een kiosk neer te zetten, maar is de exploitatie hiervan wel lonend?", was het antwoord van de burgemeester. Ook klaagde de heer Crama erover, dat de honden hun vuil doen op het grasveld van de Maasboulevard. Kunnen er geen speciale hondetoilet ten worden gemaakt? Wethouder J. Scheffers antwoordde dat dit zelfde euvel overal in de stad bestaat en ook in andere steden. Nog onlangs heeft men kunnen lezen, dat (Van een medewerker) SCHIEDAM De Schiedamsc Scheidsrechters Vereniging (kortweg SW) is woensdagavond in het Ex- ceisiorciubhuis De Toekomst gekozen ais „sportman van het jaar 1968", Een speciaal hiervoor in het leven geroepen jury heeft os-er de verkie zing van de sportman, sportvrouw of sportvereniging van het vorig jaar dinsdagmiddag ten stadhuize hiero ver vergaderd en na diverse facetten van het plaatselijk sportgebeuren van 1968 belicht te hebben kon de voorzitter van de jury, burgemeester H. Roelfsema, tot de conclusie komen l dat de SSV met grote meerderheid van stemmen was gekozen. Commisssaris van politie C, van der Haagen mocht dat woensdag avond namens de jury bekendmaken en dat gebeurde bijzonder officieel. Terwijl vele notabelen van de Schie damse sportwereld in het clubhuis Excelsior afwachtten wie gekozen zou worden, begon de commissaris zijn betoog met de veelzijdigheid van een scheidsrechter te noemen, O.a.: de opofferingen van de scheidsrechters persoonlijk; het veel omvattende werk van de SSV bij de spelregel tes (wedstrijdende mede werking aan de ABC (bedrijfsvoet bal) ieder jaar en de snipperdagen die de arbiters ieder jaar weer ne- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Prof. Pen heeft op een vergadering van de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Levens verzekeringswezen de aanwezi gen verweten hm achttien mil jard maar duf te hebben belegd. „U oefent er geen macht mee uit. U belegt het heel rustig. V doet er niets leuks mee". De hoogleraar lanceerde toen het volgende idee. Waarom sti muleren de levensverzekeraars niet de verbetering van de wo ningbouw door ergens op maag delijke poldergrond met behulp can vooruitstrevende architecten een modelstadje te stichtenDal behoeft geen extra geld te kos ten, want goed bouwen is niet extra duur en de overheid kan steun verlenen door de onren dabele toppen weg te nemen. Tot zover prof. Pen. Burge meester mr. J. Heusdens citeer de deze hoogleraar om hem en de levensverzekeraars te wijzen op het bestaan van de Broek polder, die qua omvang en tiog beschikbare tijd van voorberei ding wel eens de geschikte maagdelijke grond zou kunnen zijn voor zo'n modelstad. ,.En ik dacht hiermee ook terecht te komen in het straatje van onze wethouder van stadsontwikke ling", aldus mr. Heusdens in zijn nieuwjaarsrede, die hij woensdagavond in de gemeente raad heeft gehouden. l 'Zomerstraat 31: China nu, film van Ctne- Club, 20. Emmastraat 71: dienst herv gerei comité, ds H G Abma, 20. Westnleuwland: receptie M Admlrant, ambtsjubileum bij Gerei Gem. 19 tot 21. men om de wedstrijden van. het schoolvoetbal te leiden. BEELDJE Al deze feiten waren bij de jury doorslaggevend geweest en de com missaris prees zich gelukkig het bestuur van de SSV voor deze eerste keer het door Judith Stuip ontwor pen en door de Schiedamse Ge meenschap beschikbaar gestelde beeldje te mogen overhandigen. Enkele Excelsior-leden flankeerden, de heer Van der Haagen, deels met geel-zwarte vlaggen, deels met bloe men en de sportprijs van 1968. Wegens ziekte van SSV-voorzitter L. Schottlng ontving Lau van Ra vens de prijs en deze dankte de jury dat de „vergeten groep van scheidsrechters" de eerste keer deze sportprijs in ontvangst mocht nemen. Daarna bleven de vele aanwezigen nog geruime tijd bijeen, waarbij Wil ly Stelloo achter het hammondorgel voor de muzikale noot zorgde. De sportsooscommissie neemt zich voor de volgende soosavond op woensdag 29 januari te houden, opnieuw in het clubhuis „De Toekomst." ROTTERDAM In de Maasstad is de 25-jarige varensgezel P. A. J. A. aangehouden, die sinds augustus werd gezocht toen hü niet terugkeerde van een wandeling naar de inrichting, waarin hij was opgenomen. Hij wordt er tevens van verdacht medeplichtig te zijn geweest aan een inbraak op 14 december in Bloemendaal. Zijn maat, de 48-jarige J. J. V. werd diezelfde avond na een wilde rit in de tuin van de officier van jus titie in Haarlem aangehouden. In de tuin werden twee weggeworpen pis tolen gevonden en in de outa van de inbrekers nog een. Bij zijn aanhouding van A. in Rot terdam had hy een gebruiksklare spuitbus met traangas in de zak van zijn overjas. Voorts had hü papieren bij zich, die afkomstig bleken te zijn van een inbraak in de gemeente Esch. er in Amsterdam een „Bond tegen Hondenvuil" is opgericht. Het gaat hier om meer discipline van de hon deneigenaars, die hun honden niet hun behoeften moeten laten doen waar mensen lopen en. kinderen spe len. Ais men een soort zandbakken voor honden maakt, gaan daarin de kinderen spelen en dat is toch ook niet de bedoeling. Het parkeerprobleem bleek ook in Schiedam Zuid bijna onoplosbaar te zijn. Op de parkeerplaats bij de Pa noramafiats staan overdag niet meer dan een twaaiftai auto's, terwijl er wel honderd kunnen staan. Men zet ze blijkbaar liever neer vlak voor de huizen van de Havendijk, wat niet prettig is voor de bewoners van de benedenwoningen. Hieraan is niets te doen, want par keren is nog steeds vrij, zei wet houder Scheffers. Er worden echter ook auto's neergezet op het tegeivoet- pad naast de flats en dat mag na tuurlijk niet. Hierover zal de wet houder met de commissaris van poli tie spreken. In de nauwe straatjes van dit oude stadsgedeelte staan dikwijls de auto's aan beide zijden van de smalle rij baan geparkeerd. „Is hier nu niets aan te doen?" werd er gevraagd. „Dat betekent nog meer verboden", verzuchtte burgemeester Roelfsema, „terwijl de automobilist toch bijna al geen weg meer weet in het oerwoud van verboden." Ook de gevaarlijke ligging van Tankercleaning ten opzichte van deze stadswijk kwam ter sprake. Bij veel Bijkantoor „De Rotterdammer**, Smalle Havenstraat 31, tel. 34.67.75. Alarmnummer politie: 344444. GG GD; 344444. Alarmnummer voor meldingen luchtver ontreiniging en geluidshinder 26262S. Klachten Bezorging; H. Verhey, P. K. Hrossaertstr. 210, tel. 343345, dagelijks 18 - ROTTERDAM Plotseling is op zeventigjarige leeftijd overleden de heer P. J. Kamer, boekhouder van de Gereformeerde Kerk van Rotterda m-Alexanders tarl. De begrafenis is zaterdagmiddag half twee op d« Hervormde' begraaf plaats ..Oud-kralingen", na een rouw dienst in de Verrijzeniskerk, die om half één begint In deze dienst zal ds. P. Riemersma voorgaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik geloof mij niet aan overdrijving schuldig ie ma ken als ik zeg dat 1968 het jaar van de mutaties genoemd zou kunnen worden", zei burgemeester mr. J. Heusdens woensdagavond in zijn nieuwjaarsrede. Vorig jaar had hij van zes raadsleden afscheid moeten nemen. Bij de installatie van de twee eersten van de rij nieuwe raadsleden had hij nog gezegd dat het z'n goede kanten heeft als van tijd tot tijd in een politiek college sprake is van een bepaalde doorstroming, van verjon ging en vernieuwing. Dat moet echter met mate gebeu ren. Het vertrek van zes raadsleden is van het goede juist iets teveel. „Ik hoop dan ook dat de samenstelling ran rad in het voor ons liggende jra- weinig verandering zal onder gaan", aldus de burgemeester. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op de zaterdag gehouden algemene ledenvergadering van de kunstenaarsvereniging VI. 65 Is een nieuw bestuur gekozen dat uit de volgende leden bestast: J. Tsang (Voorzitter), C. Kwak (vi ce-voorzitter), .W A. Gerbamds (se cretaris), J. W. Groen (penning meester) en verder E. Borstlap, me vrouw B. Droppert, A. Leer. G. A. van Meggelen. mevrouw M.~ *A. L. Poppe en R. J. L. Poppe. In de sociëteit aan de Zomerstraat 31 houdt de vereniging zaterdag avond om negen uur een lezing over paranormale begaafdheden. Ir. H. Bouman heeft aan zijn lezing de titel „Parapsychologie" gegeven. eerste deel slaagde drs. D. van der Vlls uit #dl;VLABDïNGN HUksgoeakeurijig 1 verleend aan Skultana Nederland N.V. ie Rotterdam voor de bouw van een be- rijfspand aan de James watt- weg-Ampèrestraat. m VLAARDINGEN Op 2 Januari Js de eerste paai geslagen voor de bouw van een tweeklasslge school volgens het systeem Simplex aan de Melis Stokeiaan, Deze school ls bestemd voor het r.k. kleuteron- VLAARDINGEN Bouwvergunningen tijn verlend aan de kerkvoogdij van de hervormde gemeente tot liet bouwen van en garage met fietsenstalling op het per ceel Maassluiscdijk 5 en aan de heer J. L. Kloc tot het verbouwen van de be drijf sruimte 2e Maasbosstraat 7. rn VLAARDINGEN De welstandscom missie heeft in de tweede hellt van W68 totaal 332 bouwplannen beoordeeld, van dit aantal zijn er 213 goedgekeurd, 65 afge wezen en 54 aangehouden. fk VLAARDINGEN Met Ingang van 7 anuart is een arbeidsovereenkomst aange gaan. met mevrouw G. Fokkens-v. d. Engel als logopediste bij de gemeentelijke ge neeskundige- en gezondheidsdienst. VLAARDINGEN De afdeling bestra tingen van gemeentewerken is begonnen met de aanleg van fiets- en voetpaden langs de Floris de yijfdelaan. een fietspad langs de Vlaardingse Vaart, parkeergele genheid langs de ProL Rutgersstruat, trot toirs langs de Albertine Agnèslaan en Wil lem Lode wij klaan en met de aanleg van een parkeerterrein in de le Van Leljden Gaelstraat. Langs de mr. L. A. Kesperweg ts en vangrail geplaatst. v# MAASLAND De S.V. Maasland hield onderlinge schietwedstrijden. Uilslag korpswedstrijd op basis van 3D punten; Fr. v. d. Wel 47; C. Poot Dzn 45; A. Korpel 48; p. van Buuren 37; H. J. Korpel 46; M. P. Hanemaaijer 48; J. van Zwienen 43; C. J Poot 47; Ad. van Staalduinen 48: G. Dek ker 42; IJ. Boekestijn 43; P. Kalkman *3; J. W. Groenewegen 44; O. Simons 33; J. Hanemaaijer 48; a. Pool 43; J. J. van Buuren 48; J. Kleiwegt 46: Fr. van Staal duinen Wzn 47; H. van Woerden 43; A. Moerman 47; N. Poot 42; P. Boekestijn 44 en M. c. verploegh -38 punten. Vrijebaan- wedstrijd op basis van 30 punten: Fr. v. d. Wel 27; C. Poot Dzn 28; A. Korpel 30; P. van Buuren 25; H. «T. Korpel 30; M. P. Hanemaaijer 30; J. van Zwienen 27; C. J. Poot 29; Ad. van Staalduinen 10; G. Dek ker 29; IJ, Boekestijn 27; P. Kalkman 26; J. W. Groenewegen 27: O. Simons 26; J. Hanemaaijer 26; A. Poot 26; J. J. van Buuren 30; J. Kleiwegt 28; Fr. van Staal duinen gwzn 30; H. van Woerden 25; N. Poot 29 en P. Boekestijn 28 punten. HOEK VAN HOLLAND Enkele bij de kerstboomverbrandng uitgelote geld prijzen zijn nog niet afgehaald. De lot nummers waarop deze prilzen vielen zijn 365. 1B0, 181. 324. 659 en 24. Ter hulpsecreta- rie kunnen deze Loten worden verzilverd. vm HOEK VAN HOLLAND Op maandag 3 februari wordt de maandelijkse beproe ving van de BB-sirene op het GEB-ge- bouw hervat. De beproeving is enkele maanden niet gebeurd in verband met een technisdhe verandering: de aansluiting op het centrale net van de PTT met afstandsbediening. De beproeving geschiedt als voorheen op elke eerste maandag van de maand (behalve op feest dagen) om 12.05 uur. VLAARDINGEN Geboren; Mariella dv P Konings en A C A Wondergem: Caroline E C dv A Seip en S J Spelcsnijder; Ernst J zv J C F vogelaar en I Bakker. Overleden: J Vo.'is SS geh m H van Dorp: M Schelfers 91 Wv H Heijlisers: A Pellaerts 48 geh m A van der Windt. Getrouwd: H Bode 23 en GE Jacobs 21. SCHIEDAM De zeventienjarige M. O. liep woensdag bij een val van haar fiets op de Nieuwe Haven een hersenschudding op toen haar voor wiel in aanraking kwam met het achterwiel van een voor haar rijden de fietser. Het meisje ls naar de Dr. Noletstichting gebracht. SCHIEDAM In de Petrus Ca- nisiusschool aan de Burg. Honnerlage Grethelaan ls een elektrisch boortol met onderdelen ter waarde van ƒ250 gestolen. Uit de hut van de 39-jarige stuurman G. J. van A. van het m.s. Atlantic Star, dat bij Wilton Fije- noord ligt, werd een portefeuille met een paspoort en zeventig gulden ont vreemd. De hutdeur zat niet op slot. SCHIEDAM De sociëteit Den Telr- nuasth houdt zaterdag geen dansavond omdat de zaal van de Opstandtogskerk niet beschikbaar ls. De eerstvolgende Telr- quasth-avond wordt nu zaterdag 18 januari gehouden. Aanvang acht uur. VLAARDINGEN Het Leidse ar chitectenbureau Hermans en Van der Enden heeft de bouw van de gemeen telijke nijverheidsschool voor meisjes aanbesteed. Het betreft een hoog bouw van drie bouwlagen met vak- en theorielokalen en een laagbouw voor directie- en dienstvertrekken. Het werk werd gegund aan de een na laagste inschrijver, de firma Van der Werff Zn te Bilhoven voor ƒ1.155.000. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdag 16 januari bestaat de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen, afdeling Vlaardingen, vijftien jaar. Het derde lustrum zal worden gevierd met een feestmiddag in gebouw Triangel aan de Fransenstraat, waar de toneelclub en het zangkoor van de vereniging zullen optreden. De feestelijke bijeenkomst begint om twee uur. VLAARDINGEN In de Tweede Van Leijden-Gaelstraat viel de ze ventienjarige A. J. J. van haar brom fiets toen zij plotseling moest rem men. De GGD heeft het meisje, dat over haar rug klaagde, naar het Ho ly zieken huis vervoerd. Op de Scbiedamsedijk bij de kruising met de Juiianasingel moest de zeventienjarige berijdster van een bromfiets P. M. B. uit Schiedam plotseling uitwijken voor enige voet gangers. Zij viel en is met diverse schaafwonden door de GGD ter be handeling naar het Hoiyziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B, en W. heb ben het voorstel tot het verbeteren van de parkeersituatie aan de Van Hogendorplaan teruggenomen, alvo rens het in discussie te brengen op de woensdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad. Het aange boden plan ging uit van een tijdelijke oplossing, maar de commissie van fi nanciën achtte het voordeliger de aan leg van parkeerplaatsen gelijktijdig uit te voeren met de volledige recon- struktie van de Van Hogendorplaan. Verder had de commissie verkeers zaken voorstellen gedaan die afweken van de oplossing, die bet verkeersbu reau van ir. Goudappel bad geadvi seerd. Het is nu zaak beide meningen met elkaar in overeenstemming te brengen. Het plan zal opnieuw in stu die worden genomen, zo deelde we thouder T. de Bruijn mee. ongunstige factoren zou de hele weijk er wel eens kunnen aangaan met al die gevaarlijke chemische, ontplofba re stoffen, vond men. De burgemeester wist de aanwezi gen echter gerust te stellen, want de veiligheidsvoorschriften van de inspectie zijn uitermate streng en daar houdt men zich aan. Er werd ook gevraagd naar de nieuwe Deltadijk. De oude dijk loopt achter de Lekstraat, maar de nieuwe Dijk, die ruim vijf meter hoog wordt, komt langs de Voorhaven te lopen tot aan de Buitensluis. Deze dijk begint dan bij de Rijnstraat en neemt ver volgens een kromming in de richting van de haven. Zo vloog de avond om met het stel len en beantwoorden van vele vra gen, die alle de wijk betroffen. „Maar", zei wethouder Scheffers, „u hoeft heus niet te wachten tot een volgende gemeente-avond. Als u klachten of vragen hebt, kunt u ze altijd rechtstreeks aan ons opgeven. Dan kunnen ze gauw worden behan deld." SCHIEDAM De heer H. van der Waal, directeur van de Christelijke Technische school aan de Nieuwe Damlaan, is voorgedragen ter benoe ming tot lid van de gemeenteraad. Hij gaat in de Protestants Christe lijke Groep de zetel bezetten van de heer A. Sonneveid, die in deze fractie de anti-revolutionaire partij verte genwoordigt en zoals gemeld zijn. raadslidmaatschap gaat beëindigen. (Van en onzer verslaggevers) SCHIEDAM In december 1968 gebeurden in Schiedam 184 (194) ver keersongelukken. Hiervan waren er 47 (38) met zware schade, 132 (142) met lichte schade, 5 (14) zonder scha de, terwijl er 2 aanrijdingen waren op voetgangersoversteekplaatsen. Bij deze verkeersongelukken wer- dn 6 (13) personen zwaar gewond en 27 (46) personen licht gewond. Er vie len geen doden te betreuren. Ais voornaamste oorzaken kunnen onder meer worden genoemd: geen voorrang verlenen, t dicht op elkaar rijden, onoplettendheid en slippen. SCHIEDAM Geboren: Johannes, z.v. J. V. V. in 't Hout en W. G. Jansen; Abra ham, z.v. H. F. Renker en M. P. Beeze- mer; Tsiu Y., d.v. K. H. L! en L. K. Cheuk; Amoldus L. J., z.v. .J A, van Leeuwen en W. F. L. van Ettinger; Roma no, z-v. W. Nijveen en I. I. G. Heidbrec- ker; Carlo, z.v. C. W. de Gier en G. Hem- penlus. Overleden: J. C. van den Bosch, 73, wed. •T, Groeneweg; J. Bloemendaal. 48: J. C. Buljs. 74, wed. A. J. van Uth; A. van den Heuvel, 87: J, van Dijk, 77; T. N. Klaren- beek, 65; C. H. Verwaaijen, 54; G. A, van Veggel, 69; J. da Vette, 43, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De teer P. J. Halkes, neztor van de gemeenteraad, had bij het horen van de rede van burgemeester mr. J. Heusdens vijf woorden genoteerd; welvaart, welzijn, leefbaarheid, insprak en democratie. Hij wilde daaraan nog het woord „jeugd" toevoegen. „U hebt het niet genoemd maar vermoedelijk wel be doeld." Deze gewone woorden hebben in deze tijd een nieuwe inhoud gekregen en in hun samenhang geven ze de sfeer weer, welke het leven in een moderne stad bepaalt. Over de door de burgerij gewenste inspraak in goe de banen te leiden. „Het is begrijpelijk dat de jeugd een woord wil meespreken, We zullen moeten aanvaarden dat er een genera tie is opgegroeid, die geen oorlogen heeft meegemaakt, tenminste niet van nabij. Zij heeft zelfstandig leren denken en ziet veel onbegrijpelijke dingen", aldus de nestor van de raad. Hij zei dat bet gemeentebestuur zal moeten leren vertriouwen te hebben in deze jeugd, die fel en onbarmh artig kan zijn in haar kritiek, maar een betere samenleving verlangt. Naar zijn mening is het de poging meer inspraak een beter leefklimaat meer dan waard om door middel van te scheppen. VLAARDINGEN In een stortko- ker van een flat aan de Holysingel ontstond woensdagavond een begin van brand. Er werd schoorsfeenalarm gemaakt. De brandweer heeft de koker schoongemaakt. De schade bleef be perkt. VLAARDINGEN Het aantal wer klozen is in december 1968 iets toege nomen,' zo blijkt uit de gegevens van het Arbeidsbureau Nieuwe waterweg Noord. De vraag naar arbeidskrachten daalde, maar dit moet in deze tijd van het iaar normaal worden geacht. Eind december was een half procent van de mannelijke beroepsbevolking zonder werk. Door de gunstige werk gelegenheid bleef de stijging van het aantal werkzoekenden toch nog be perkt. Tal van arbeiders die tegen de feestdagen door koppelbazen worden ontslagen konden onmiddellijk weer aan de slag .De animo om zich voor een uitkering bii het arbeidsbureau te laten inschrijven neemt hierdoor af. VLAARDINGEN In het clublokaal van de VDV werden de volgende partijen gespeeld: Van Leeuwen Vermeulen I—1, Tam boer v. d. Kerkhof! 1—1, Niestadt Vermeulen 1—l, Niestadt Mast 1—1. Weisscher Alblas 1—1, Smits Lucaen sr. i—l. Van woerden Suyker z—fl, van Leeuwen Mast 2—0. Verburg Buyse 2—0, Lucassen sr. Kor,er 2—0, Boude- wljns Vos 0—2, W. den Breems Snij ders 0C, J. den Breems Mooy 0—3, Korver Torn 0—2, Vos Lucassen Jr. 0—2. In groep A delen Niestadt en Van den Kerkhoff de leiding met ieder dertien punten uit negen partijen. In groep B heeft Van Woerden de leiding met twaalf punten uit zeven partijen, gevolgd door Torn. die twaalf punten uit acht partijen behaalde. In groep C staat Gerritsen alleen aan do kop met veertien punten uit acht partijen. Aan de persoonlijke damkampioenschap pen van Rotterdam wordt deelgenomen door de VDV'ers Blei, v. «3. Kerkhoff, Lucassen jr., J, en W. den Breems, J, F. Gerritsen, A. Molenaar en D. Snijders. SCHIEDAM Volgens de voorlo pige cijfers is de omzet in 1968 van de N.V. Verenigde Glasfabrieken on geveer vijftien procent hoger geweest dan in 1967. De wins'tverbetering ten opzichte van 1967, waarvan de direc tie in haar prospectus bij de uitgifte van de converteerbare obligatielening in september 1968 melding kon ma ken, heeft zich ook in de rest van het jaar kunnen doorzetten, zo zegt een communiqué van het bedrijf. Toch waren eind december bij bet arbeidsbureau 305 mannen als werk zoekend ingeschreven. Vergelijkt men dit cijfer teet gegevens van december 1967 dan blijkt dat de werkloosheid thans aanmerkelijk lager ligt dan op het overeenkomstige tijdstip van bet vorige jaar. Ondanks het teruglopen van de vraag naar arbeidskrachten van 2124 naar 2037 blijft dit cijfer op een hoog niveau staan, In december werden 18 buitenlanders ingeschreven en 16 ge plaatst. van wie zeven Turken. Eind december stonden nog acht vreemde lingen als werkzoekenden ingeschre ven. De vijftien personeelsleden van de N.V. Wijbo (koeltechniek) in Vlaardin gen, die failliet is verklaard, zullen spoedig weer aan de slag kunnen. Vol gens bet Arbeidsbureau is het niet uitgesloten dat het gehele personeel bij een nieuwe firmant in dienst treedt. Ook de bemiddeling van de vier man personeel van de meubelfabriek De Walvis in Sxhiedam zal geen moei lijkheden opleveren. Deze fabriek moest haar produktie staken omdat zij niet meer kon voldoen aan de in de Hinderwet gestelde voorwaarden. De Meubelfabriek Eckhart eve neens te Schiedam, die begin dit jaar moest sluiten zal haar produktie op een iets kleinere schaal voort zetten met een nieuwe ondernemer. MAASSLUIS De nieuwe voor zitter van Rijrmond, de heer W. A. Fibbe, spreekt donderdagavond 16 ja nuari in het zalencentrum West aan de Lijsterlaan voor de jeugdgemeen- teraad. Hij behandelt de toekomstige structuur van Rijnmond, haar taak ten aanzien van industrievestiging en de scheve verhouding tussen de kosten van het algemeen beheer en die van de taken die Rijnmond ver vult. Ook belangstellenden kunnen deel nemen aan de open discussie die op de inleiding volgt. Aanvang acht uur. 'WV'. DEN NIEUWE JAARGANG... een J nieuwe kop. U ziet bet, ik ben een beetje vernieuwd. Na drie jaar kon er wel eens een „nieuw pak" af, dacht ik zo. Vandaar dat er een nieuwe presentatie werd gemaakt. Nu maar hopen dat het u en mij zo bevalt. Zo niet, dan maken we weer wat anders.... En dus ben ik voor het eerst in al die tijd met (winter) vakantie ge weest. 't Was gewoon vreemd weer achter mijn bureau te zitten. Maar iaat ik u eerst eens netjes „Gelukkig Nieuwjaar" wensen. En u bedanken voor de veie wensen, die ik bij te rugkomst aantrof. U ziet hierbij een plaatje, waarop een aantal van de stapels fraaie ge lukwensen is afgebeeld. Altijd pret tig zoveel tekenen van meeleven te krijgen, ik hou me aanbevolen, voor het nog zo verse jaar. Het BTW-jaar! Maar laat Ik daarover niet beginnen. Dan kom ik op uit drukkingen als B(etalen T(egen) W(il) (en dank!)... Enfin, mijn kerstboom ligt als een half verkoold karkas ergens op een pleintje. M m'n nieuwjaarsrotjes, vuurpijlen en bengaalse vlammen zijn knallend en sissend uiteen gespat, daartnee een door mijn buurt bijzonder gewaardeerde bij drage leverend aan de luchtvervui ling van het Waterweggebied. Buurvrouwen hebben bereidwillig zij het bijzonder onvriendelijk mijn richting uitkijkend de stoep geschrobd en ze hebben er de mijne maar bij „meegenomen", omdat hef anders in hun zo schone buurtje géén gezicht was. De roerselen, die overvette olie bollen, hete bisschop en ander door goede vrienden mij toegestopte ga ven in mijn inwendige 'hebben ver oorzaakt, zijn na pijnlijk gerommel voorbijgegaan en mij wacht weer de dagelijkse babbel- en roddeltaak „langs de lijn". Er is inmiddels heel Wat gebeurd. Een piepklein coastertje leverde een enorm record door als 32.000-ste schip van het jaar de Rotterdamse haven binnen te lopen. We hebben er nooit zoveel in één jaar bij' elkan der gehad. Er is een World Trade Center (Wereldhandelscentrum) NV opge richt. Zal Amsterdam wel niet zo leuk vinden: de Amsterdammers hebben altii hev'ge bezwaren, ge had tegen een eventueel in Rotter dam te bouwen Wereldhandelscen trum.. Zij zijn zelfs bij de minister gaan klagen over die brutale voortvaren de Rotterdammers,die hun plannen, geleverd door een Amerikaans wol kenkrabber-architectenbureau al klaar hebben liggen. "VAN al dat gejammer trekken de Rotterdammers zich blijk baar weinig aan: die werken door en als de Amsterdammers straks eenmaal goed op dreef zijn met hun klachten.... staat het Wereldhan delscentrum er al lang en dan is al dat Amsterdamse gesputter vol maakt overbodig. Er was een sleepbootstaking, die bijzonder vervelend was, maar waaraan ten slotte niemand meer sen. touw kon vastknopen. Wie was er nu in conflict met wie? Welke vakorganisatie sloeg welke vakor ganisatie om de oren? De gemeenteraad in Rotterdam besloot tot de aanleg van een metro lijn naar het oosten. In dat besluit werd ook al gesproken over de lijn naar Schiedam en misschien verder op westwaarts. Dat betekent dat het echt niet zo lang meer zal duren, of Rotterdam zal alwéér onderstehoven worden gehaald. Men heeft mij eens verteld, dat ieder, die in de buurt van de Nieu we Waterweg woont, zich het geluk kigst gevoelt, als hij met een paar rubberlaarzen aan de benen in de bagger mag staan klauwen. Schijnt veel waars in te zitten, want zelf heb ik ergens in een grote kast ook nog een paar rubberlaarzen staan. Die bewijzen me goede diensten als ik met een slang iets moet schoonspuiten. Maar in de modder heb ik nooit gegraven, al geef ik toe dat het wroetvak een prachtig beroep moet zijn. Uit alles wat ik bij mijn terug keer op m'n bureau aantrof blijkt, dat de jaarwisseling zonder al te veel schokken is verlopen. Dat het Waterweggebied van nu ondanks de voetzoekers, rotjes en vuurpijlen van een week geleden nog altijd hetzelfde is. Met dezelfde mensen, dezelfde spanningen, de zelfde activiteiten, dezelfde me ningsverschillen. Met brandweer, Diaconessenhuis en diergaarde Blijdorp. Nou, dan kan ik ook rustig verder gaan. Tot morgen. SCHIEDAM Door een nieuwe scharenslijperstruc wordt dezer da gen menige Schiedamse huisvrouw bij de neus genomen. Een man, die zich als scharenslij per uitgeeft, vertelt dat hij op ver zoek van een buurvrouw enkele mes sen heeft geslepen. De buurvrouw is echter niet thuis. Of mevrouw maar even de messen in ontvangst wil ne men en 7.50 wil betalen. Om vertrouwen te wekken geeft de man een briefje af waarop zijn adres vermeld staat. Later blijkt dat de buurvrouw nergens van weet en dat het adres gefundeerd is. De mesjes zijn van een waardeloos fabrikaat VOOR NAAR

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1