Moet Flakkee bij Zeeland komen? Grote broer voor kleine" mmmh KORTING E Oriëntatie brengt teach-in en forum Publiek geestdriftig bij Promenadeconcert toimloop JÜJ Gecompliceerd pakket zinkers in Oude Maas Brandmeester Gijs Oord ging rekenen BANDEN 36t/m41 H** 11 Mensen van eiland voelen niets voor gesuggereerde verandering TOCH IV e kroon Programma aangevuld Portretkunst uit negentiende eeuw in Hist. Museum Aan veroorzaakt brand in huis NYLON-TUFTiO TAPIJT JS KLERK sZfs 32 voorèelig ter meuIer* RANDSTAD NIET AKTUEEL Internationa] Service groepsverzekering I I ONGUNSTIG Vlam in de pan kost tienduizend gulden Slavenburg breidt uit met Kraemer- v. d. Kooy Gebr. Sanders (behang) verwacht over '68-*69 zelfde dividend Sterk nylon tapijt in prachtige goudkleur, uitstekend' geschikt voor de huiskamer. Kingsize kamerbreedte van 370 cm„ normale prijs per strekkende meter J8C-, nu nog nooit zö voordelig, per mtr. RQ 80 is De Klerk 1ÉSSI heeft ze. telef.-2ggi2.34 veel voordeliger l 1e kwaliteit rundboxieder voor ng ROTTERDAMMER Pagina 3 2A MAANDAG 13 JANUARI 1969 rpiJDENS de Zeeuwse statenvergadering van medio vorige maand deed de heer J. A. van Bennekom (a.r.) de vrij opzienbare suggestie om het Zuidhoïlandse voor malige eiland Goeree-Overflakkee in de toekomst bij Zeeland te voegen. Hij noemde dat historisch-geografisch gezien geen misdaad, omdat het gebied eeuwen bij Zee land behoorde. Het statenlid Van der Peyl (c.h.) dacht in dezelfde richting. Hij zag voordelen voor de ontwikkeling van het Deltagebied, vooral waar het gaat om de recreatie in het Grevelingenbekken. „De bevolking van Goeree-Overflakkee moet wel vol ledige inspraak hebben." zei de heer Van Bennekom. Wij waren benieuwd, wat die bevolking wel denkt over de eventuele „verhuizing" naar Zeeland. Helemaal afgezien van de vraag of dat ooit zal gebeuten (ons lijkt het voor lopig nog uitgesloten), was het interessant om te peilen naar het antwoord op de vraag,] of de Flakkeeër zich meer Zeeuw dan wel Zuid-Hollander voelt. In dit artikel komt een flink aantal personen aan hel woord. In het algemeen blijkt men weinig voor een „in lijving" bij Zeeland te voelen. Veelal om_ praktische re denen, want als het om het gevoel gaat, is de Flakkeeër na de ontsluiting van het eiland zowel naar Schouwen - Duivelend als naar de Hoeksche Waard - beter thuis bij de zuiderburen dan bij de Zuidhollanders. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Grevelingenbekken is beslist geen Zeeuwse aangelegenheid. Misschien dat een volgende generatie daar anders over denkt, maar nu gaat het niet op. De recreant komt uit de Rand stad Holland en niet uit Zeeland. Zeeland is gericht op ons, niet andersom. Wat dat betreft lopen ze daar achter, want de recreanten daar komen uit de rest van Nederland en Duitsland. AVER een paar jaar zal men in twee uur tijds vanuit Dortmund aan het Grevelingenbekken staan. Wat dat met Zeeland te maken heeft, begrijp ik niet. Die mensen moeten over de Zuidhollandse wegen komen. Flakkee heeft veel betere wegen dan Zeeland, dat kun je zelf zien. Trouwens, dat is ook het geval met de Hoeksche Waard en met Voorne en Putten. Dat is de mening van de heer W, Vis Yan Heemst, zakenman en sinds kort I participant in de ontwikkeling van het I Grevelingenbekken. De voorzitter van de middenstandsvereniging Middclhar- nis de heer L. Tamboer, zegt het an ders: ,Ik vermoed dat we, als we bij Zeeland z-ouden gaan behoren, toch een achtergebleven gebied zouden blijven. Rotterdam heeft veel meer mogelijkhe den voor Goeree-Overflakkee. Je gaat toch geen grote broer ruilen voor een kleinere? In Den Haag heeft men oog voor onze moeilijkheden, stelt de heer W. I Verheul, secretaris van het waterschap de Dijkring Flakkee. „We merken heel Iroed, dat we een onderdeel van de I randstad Holland zijn, We zitten met aanleg en onderhoud van wegen heel I roed bij de provincie Zuid-Holland. I We zouden maar moeten afwachten hoe I dat met Zeeland zon zijn." Een van de weinigen die geen be zwaar zou hebben tegen de inlijving is de heer P. Brinkman te Oude Tonge, voorzitter van de middenstandsvereni ging en medebestuurder van de Streek- VVV Goeree-Overflakkee. Volgens hem kan het Grevelingenbekken door één provincie worden bestuurd, terwijl het I voor de bevolking zelf nauwelijks be langrijk mag worden genoemd. Ir. H. Kuiper, districtshoofd provin ciale waterstaat, heeft een sterk afwij kende mening. Als het inderdaad voordelig zou zijn om het Grevelingen- bekken bij één provincie onder te bren- I gen, zou Schouwen-Duiveland bij Zuid- Holland moeten worden gevoegd, aldus de heer Kuiper. Overigens acht hij het I wellicht onjuist om het recreaüebekken bij één provincie onder té brengen. „Het Grevelingenbekken richt zich op de randstad Holland, waar de re creanten vandaan zullen moeten ko men. Bovendien zullen we met het I provinciaal bestuur van Zuid-Holland I meer armslag hebben met onze wegen i dan met dat van Zeeland. Zuid- Holland beschikt over een veel groter Jj bestuursapparaat, dat aanzienlijk meer in de melk heeft te brokken", stelt ir. Kuiper. Benieuwd waren v.'n ook naar de I mening van burgemeester H. J. Smith I van Goedereede, omdat hij eerder eer- I ste burger van het Zeeuwse Sint-An- naland was. Misschien wel daarom gaf hij geen concreet antwoord, „om- dat er in <ie Delta te veel staat te ge beuren om dat goed gedocumenteerd en geargumenteerd te doen". Burgemeester Smith noemde het probleem te veelomvattend om op pu bliekrechtelijk niveau een oordeel te vormen. „Het wordt besproken op een bestuurlijk niveau, dat het onze niet is. Ik zou wel een uitspraak kun nen doen, maar het is te veelzijdig." Duidelijker was burgemeester H. Bos IDirksland), die de grenswijziging „niet actueel voor Flakkee" noemde. Hij geeft toe, dat met de totstandko ming van de Grevelingendam en de Zeeiandbrug het contact met Zeeland aanzienlijk is toegenomen, maar kent daar slechts een toeristische betekenis aan toe. Bestuurlijk ziet de heer Bos ook geen noodzaak tot verandering. Hij is Een vertegenwoordiger van de wo ningbouwvereniging Middelhamis: „Die Zeeuwen blazen tegenwoordig zo hoog van de toren, terwijl Botterdam voor ons de dienst uitmaakt". De mening van de heer J. J, C. la Fleur statenlid Zuid-Holland ten slotte: „Je zult er nooit van horen. De provincie Zuid-Holland zal hieraan nooit haar medewerking verlenen!" r)E heer W. Vis van Heemst op de plaats waar eens de schei ding tussen Holland en' Zeeland was (pl.m. 1400); later werd het de scheiding tussen Sommelsdijk en Middelhamis. Er heeft een grenspaal gestaan. Met de taijzi- ging van de gemeentelijke gren zen is de 'paal verdwenen. ROTTERDAM Het bureau voor I groepsverzekering, behorend tot het con- cem Natlonale-Nederlatiden N.V. en I respccdaliseord op het gebied van collec tieve levensverzekering, heeft een nieuwe s vorm van internationale dienstenverlening ontwikkeld. Dit bleek noodzakelijk omdat op het terrein van de pensioenvoorzie- ningen voor het personeel van Jnternatio- rvale ondernemingen behoefte bestond aan deskundige behandeling va alle proble- men -die daarmee te maken hebben. I Om deze service Internationaal al of niet 1 tot het concern mationale-Nederlanden N.V. behorend In een I2«tal landen. international Serice heet de nieuwe tak l van het bureau voor groepsverzekering waarin deze alen.sten verlening gerea liseerd kan worden. 1 Het gehele terrein van pensioenproble- matiek op internationaal niveau wordt door deze nieuwe dienstenverlening ge it dekt, aldus wordt in een communique me- degedeeid. Op de aantrekkelijke, totale HOLLAND1A collectie (ondergoed, lingerie en nachtkleding), nu tijdelijk Ja, töch 10% KORTING op de vastgestelde prijzen, dus 'n CONTROLEERBAAR VOORDEEL! VANAF A.S. DONDERDAG IN ALLE 21 FILIALEN VAN FOUNDATIONS de provincie. Als voorbeeld noemt hij de gemeentelijke herindeling, die nu na drie jaar duidelijk meer voor- dan nadelen heeft. Op het arbeidsbureau Middelhamis met het Zuidhoïlandse provinciebe stuur meer dan tevreden, dat de be langen, van het voormalig eiland zeker niet achterstelt bij andere delen van liet men weten, dat de ontwikkeling van de werkgelegenheid dichterbij komt 'o.a. door de gereedkoming van Haringvlietdam en tunnel bij Baren- dreeht en dat er een goed wegennet is voor de pendelbussen. In een snelle re industrievestiging, wanneer Goe ree-Overflakkee bij Zeeland zou beho ren. gelooft men niet. Wel, dat het gebied een „sanatorium van de rand stad Holland" zal worden. Bestuurders van woningbouwvereni gingen gaven te kennen, niet tevreden te kunnen zijn met het beleid van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, zolang er nog veel woningzoekenden op de lijst voorkomen. Maar, zei men, we worden er niet beter van als we bij Zeeland horen. Daar liggen de mo gelijkheden nog ongunstiger. ROTTERDAM - Het Oecumenisch vormingsinstituut Oriëntatie, gevestigd aan de Nieuwe Binnenweg 29e, heeft haar voorjaarsprogramma aangevuld met een teach-in en een forum. Op 14 februari zal aansluitend op de najaars cursus „Kritisch burgerschap" een teach-in gehouden worden over: hei on derwerp „Zijn wij als burgers machte loos." Het is de bedoeling, dat suggesties voor een beter functioneren van de de mocratie zullen worden verzameld en op hun bruikbaarheid worden onder zocht. De Vara-radio maakt er een uit zending van voor 15 februari. Inlichtin gen over deze avond zijn verkrijgbaar op de telefoonnummers 335023 en 186966. Op 20 maart is er een forum over ROTTERDAM Doordat zondag middag tijdens het bakken de vlam in de pan sloeg, is er in het 'huis van de familie M. Hofman aan de Eerste Wandeloorddwarsstraat bij de Boe zemlaan voor niet minder dan tien duizend gulden brandschade ver oorzaakt aan keukeninventaris, pla fond en vloerdelen van de bovenver dieping. Brandmeester J. J. Rietveld be dwong met eenheid 131 en de G' het vuur met twee nevelstralen. ROTTERDAM Hel was zaterdag avond in de Grote Doclenzaal wat onze Zuiderburen zouden noemen een plezante avond. Het Overijssels Phil- harmonisch Orkest gaf daar een Pro- mcnadcconcert, dat met een variant op een oud kinderliedje, de titel droeg „Tussen Wenen en Parijs'. Maar de muziek kwam voor de pauze ;it Parijs en daarna uit Wenen Het was allemaal lichte kost. die door het orkest onder de pittige en tegelijk charmante leiding van Bene dict Silberman kostelijk werd opge diend met geestige inleidingen van de dirigent, die o.a. vertelde, dat het or kest zich dadelijk in Rotterdam thuis had gevoeld omdat oud-birgemeester Thomassen van Enschede nu de eer ste burger van Rotterdam is, In het lange programma waren hoogtepunten: de „Ouverture Orp heus in de onderwereld" van Jacques Offenbach, waarin de houtblazers, de celli en een solo van de eerste concert meester opvielen, de fraai genuan ceerd gespeelde balletmuziek uit Faust van Charles Gounod, de spran kelend uitgevoerde „Ouverture die Fledermaus' van J'ohann Strauss, het bijzonder fijn door de strijkers ver tolkte Volkslied en sprookje van Karl Komzak en de meeslepende walsmelo- dieën uit „Die Czardasfurstin" van Emmerich Kalman, die volgens de di rigent ki deren waren van Hongaarse goeiasch en Weense zuurkool. et tot grote geestdrift gebrachte publiek bracht orkest en dirigent staande een langdurige ovatie, waar op als toegift volgde de daverende Radetzky-mars van Johann Strauss Senior. Medewerking aan het concert ver leende de sopraan Karin Ostar, die met haar soepele stem van grote om vang en met haar levendige voor dracht o.a. in „II mai'me uit Les dra gons de Villars' v'an Aimé Maillart, „Draussen im Sievering' 'uit „Die Tan- zerin Fanny Elssler" van Johan Strauss en ,Hor ich Zymbalklange' uit „Zigeuneriiebe' van' Franz Lehar geestdriftige bijval oogstte,.zodat een deel van het laatste lied moest wor den herhaald. G. M. Dersjarit ROTTERDAM De direktie van Slavenburg's Bank deelt mee, dat zij met de firma Kraemer van der Kooy en Co. te Rotterdam overeenstem ming heeft bereikt over een volledig samengaan. Het ligt in de bedoeling Te firma- Kraemer van der Kooy onder eigen naam te laten voortbestaan. De heer W. van Delft, tot dusverre -firmant, blijft als adviseur aaft het bedrijf verbonden. De directeur, 'de heer H. van Delft, zal de leiding van het kan toor voortzetten. „Wegen naar een vernieuwde maat schappij". Forumleden zijn de heren E. Kleisterlee, Tweede-Kamerlid KVP en H. van Mierlo, Tweede-Kamerlid D '66. Ook het Tweede-Kamerlid van de ARP» Re heer Broersma, is gevraagd, - De cursus Inleven, die iedere woens dagavond gehóuden wordt van' 20 tot 22 uur, zal in het voorjaar voortgezet wor den in één vorm.' Medewerking is ge zocht bij de School voor bewegings theater van Luc Boyer. De avonden worden gegeven in de Gaffeldwars straat 7 en de kosten bedragen 5 per avond. Op het programma staan bewe gingsopdrachten, creatief spel enzovoort. Ih het kader van de bijbelstudiecursus spreekt pastoor Th. J. M. Naastepad op 20 januari, 3 februari en 3 maart over het koningschap bij David. Amos wordt behandeld door ds. R. Zuurmond op 6 januari. 17 februari en 17 maart. Op 14 april is er een informele slotavond met de beide docenten. Cursusleider is W. Jacobs. ROTTERDAM De n.v. Fabriek van Betiangse-lpapier Gebr. Sanders hoopt over het nu lopende boekjaar 1968/J969 een divi dend te declareren van 10 procent (onver anderd), zo i® meegedeeld op de aandeel houdersvergadering in Delfgauw. President-directeur A. C. M. Sanders verklaarde dat het bestuur niet pessi mistisch is: „De fabriek te Dellgauw werkt op voile capaciteit en de export loopt goed. Wel is er een grotere concur rentie. Er wordt aan de prijzen gekrab beld". aldus de heer Sanders. De binnen gekomen orders liggen thans op ongeveer hetzelfde niveau als ihet vorig jaar. Op vragen van aandeelhouders Is o.m. meegedeeld, dat circa 50 procent van de productie wordt uitgevoerd, In hoofdzaak naar E.E.G.-landen. Het bedrijf kan niet aan de vraag op de exportmarkten, vooral Duitsland, voldoen. De loonkosten over het boekjaar 1357/1853 waren tegen de 4 miljoen, hoger dan het vorige jaar mede l.v.m. uitbrei ding van het personeel. In het nulopende boekjaar denkt de n.v. circa ƒ850.000 te investeren. Verder hoopt men de bankschuld, per 30 juni is«8: ƒ456.000, tot nihil terug te brengen. De president-directeur zet dat men at tent 3s op de veranderende distributieka nalen in de bahangselpapiersector. In Duitsland bereiken de postorderbedrijven reeds „enorme omzetten". Ook wordt het product in toenemende mate verkocht in supermarkten en warenhuizen. Men ziet de kleine detaillisten verdwijnen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is voor de eerste maal sinds het bestaan van het Historisch Museum dat voor 1948 Mu seum van Oudheden heette, dat er een expositie zomeer uit een andere plaats wordt geïmporteerd. Dat is het nu het geval bij het „portret van een eeuw" die vrijdagmiddag door we thouder drs. J. Reehorst geopend werd. De tentoonstelling, gewijd aan de Nederlandse portretkunst, was van oktober tot december vorig jaar in het Amsterdamse museum Willet-Hol- thuysen te 2ien en was ook voorname lijk door Amsterdamse deskundigen,, samengesteld. De directrice van het museum De' Waag uit Deventer, drs. P. C. Wassen- bergh-Clarijs, -hield een inleiding waarin zij de ontwikkeling van de portretkunst in de vorige eeuw schetste. Deze begon met een portret tot meerdere eer en glorie van het gezin waarvan de vader duidelijk het hoofd was en eindigde met de veel duidelijker signatuur van de schilder zelf. Na de expositie van zelfportretten enige tijd geleden in het Dordts Stede lijk Museum, na de expositie over de romantiek alweer enige jaren terug in het Delftse prinsehof, vormt deze tentoonstelling een bescheiden aanvul ling. In dé entourage van de stijlka mers die uiteraard lang niet overal klopt met de periode waarin de schil derijen zijn gemaakt, proeft men toch ook dé groei van deze portretkunst. Een vlotte schets van jacob Maris van 1857 loopt dwars door alle muf- en. ijdelheid heen. Een ingekleurde potloodtekening van de Nicolaas de Roode van de 'kinderen Deynoot uit 1876 treft door een verrukkelijke on schuld. En dan komen breitner en Toorop ineens uit een heel andere wereld. Monumentaliteit, romantiek, realis me, burgelijkheid en grandeur, kneu terigheid- en charme wisselen elkaar af. De negentiende eeuw blijkt vele gezichten te hébben, dat leert ons ook deze - boeiende exsositie die tot 2 maart te zien valt. .SCHIEDAM - Een aap heeft brand veroorzaakt in een woning aan de Newtonstraat. Op de tweede 'eta-ze. die in verband met een aan staande verbouwing gedeeltelijk was ontruimd', had de eigenaar twee apen in een kooi ondergebracht. Zondagmiddag zag aap Bartje kans het gaas van zijn kooi stuk te maken. Eerst dartelde hij wat Ln de kamer rond. maar al gauw werd zijn aandacht getrokken door een ver plaatsbare .gaskachel, die ten behoe ve van de apen was aangestoken. Of Bartje het te worm vond is natuur lijk niet bekend, maar in elk geval draaide hij de brandende kaahel van ■zich af, waardoor de hitte op de warid van.-dé. kamer straalde. Dit vefciorzaakté na enige tijd braad. Een overbuurman ontdekte het vuur en waarschuwde de brand weer, Intussen hadden de vlammen reeds het plafond bereikt, maar buren en brandweer wisten de brand spoedig te blussen. De apen bleven ongedeerd. «O---itwd sK 16 JANUAR1T/M 6 fEBRUARi tt-IVf 'ff ff IT'J VU Dil'Uvjït VRIJDAGAVOND GEOPEND V 'S MAANDAGS GESLOTEN rr 'ff T/69'11 COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG. BEIJERLANDSELAAN F0TTER0AM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/HOORN/DË LIER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op de wal bij de Botlekbrug liggen twintig buizen ge reed in twee pakketten en het is de bedoeling dat op elk van beide dagen 24 januari en 25 januari écn pakket als zinker onder de Oude Maas wordt gelegd. Deze zinker wordt een der grootste in de omgeving van Rotter dam, die, welke enige tijd geleden in het Calandkanaal verdween was ech ter nog een stuk groter. Overigens is de zinker bij de Bot lekbrug toch nog te groot om ineens te worden gelegd; het totale gewicht maakt het noodzakelijk 'de zaak in twee pakketten te verdelen.. Zes drij vende bokken zullen tezamen dit karwei opknappen, waaronder de in genieur Snip, de grootste bok van Rotterdam. j- 455 BRANDWEERLIEDEN EXTRA Deze zinker bevat een pijpleiding van Dow Chemical, een andere van BP, twee van de Shell, een van ICI, twee van de drinkwaterleiding, drie van Pakhuismeesteren en nsg tien van het gemeentelijk havenbedrijf. Daarbij komen -nog ettelijke bundels kabels van het gemeente-energie bedrijf. Al deze leidingen worden niet di rect gebruikt. Het leggen van zo'n zinker is een nogal duur werkje en als het noodzakelijk gaat wórden zo'n zinker te leggen gaat de gemeente Rotterdam dan ook allerlei bedrijven en andere eventuele gegadigden langs met de vraag of deze interesse heb ben. Velen, die nu nog geen pijpleiding nodig hebben maar in de naaste toe komst dit wel verwachten, doen -dan ook mee met een „reserveleiding die nu nog niet wordt gebruikt". De tien leidingen van het gemeen telijk havenbedrijf zijn bedoeld voor verhuur aan derden. Extra gecompliceerd wordt het in richten van zo'n zinkerpakket nog, doordat elk bedrijf' Zijn eigen speci fieke eisen heeft op het gebied van buisdoorsnede en metaalsamenstel ling van het buNlichaam. Dit laatste uiteraard met liet oog op de stoffen die door de zinkbuis worden ge transporteerd. Dat maakt dat iedere buis in zo'n zinkerpakket een, klein beetje anders in elkaar zit dan z'n buurman. Er wordt nu nog druk gebaggerd aan de geul, waarin de zinker straks wordt gelegd. Dat gebagger levert mooi zand op, en dat zand wordt weer gebruikt om de vroegere Hoog- vlietse haven op te vullen. Heeft U de aanschaf vanrëèn paar nieuwe winschoenen op de lange baan --geschoygn, omdat -er nog.jzpxeeL andere inkopengedaan - moeten'.wori denkom-'dan.toch-eens-op onze Schoenen-afdeling kijken. Wij verkopen daar een paar solide damesschoenen van een eerste kwaliteit rundboxieder. Een kwaliteits schoen met een prima leest, verhoogde hak en sierperforatie, voor nog géén negen gulden. 9 De heer A. de Sain uit Poortugaal,. ambtenaar, 53 jaar, is zondag, toen hij' met zijn bromfiets de Groene Kruisweg overstak door een personenauto aange reden. Hij had de naderende wagen te laat opgemerkt. Met hoofdwonden is hij' naar het Zuiderziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Om de doeltref fendheid van het Rotterdamse brand weerkorps op bestaande peil te kun nen 'handhaven zullen, als de vrijwil ligers allemaal hun' ontslag indienen, niet minder dan 455 beroepsbrand weerlieden extra moeten worden aan geworven. Dat berekent de bekende en in brandweerkringen zeer populaire brandmeester-vrijwilliger G ijs Oord en zijn becijfering heeft hij neerge legd in een brief aan het college van B. en-\V. en de leden van de Rotter damse gemeenteraad. SCHIETBAANSTRAAT 7 In zijn brief vraagt de heer Oord aan dacht voor de juiste gegevens, om trent de uitruksterkte van zowel het beroepsgedeelte als het vrijwillige ge-, deelte van de gemeentelijke Rotter damse brandweer. Volgens de .gegevens van wethouder Worst, zo schrijft de heer Oord, zijn er overdag per bluseenheid en per uit ruk gemiddeld 2,7 man vrijwilligers beschikbaar vooi' de brandbestrijding. Dit betekent voor geheel Rotterdam zesendertig eenheden maal 2,7, dus 97,2 man. Daarbij komen, zo berekent de heer Oord, volgens statistisch gemiddelde negen man van de Vliegende Patrouil le, hetgeen een totaal geeft van 106,2 vrijwilligers, die overdag beschikbaar zijn. Het beroepsgedeelte "bestaat uit 286 man, waarvan vier man ten dienste van het vrijwillige gedeelte. Het heeft overdag voor de uitruk beschikbaar in totaal 64 man ën nog twee man van de materieeldienst. Dit houdt in, zo meent de heer Oord, dat er voor elke man in de uitruk 282 gedeeld door 66, dus 4,3 man in het korps beschikbaar moeten zijn. De 2,7 man vrijwillig personeel per- bluseenheid kosten per uitruk onge veer zes gulden. Zij vervangen dus, zo berekent de heer Oord, honderdzes maal 4,3, of of 455 man beroepsperso- neel De heer Oord vraagt zich af wat deze 455 beroepsbrandweerlieden, die nodig zullen zijn als deze vrijwilligers er niet zouden zijn, wel zullen kosten en meent dat zijn cijfers de moeite waard zijn om over na te denken. ROTTERDAM Zondag is als 1000e schip van dit jaar het Griekse schip Nano (1391 brt )de Rotterdamse haven binnengelopen. De Nano kwam van Kiel met stukgoed en meerde af in de Lekhaven. Vorig jaar animeerde eveneens op 12 januari het 1000e schip. Dat was toen de Griekse vrachtvaarder Mebo. Op onze Schoenen-afdeling verkopen wij deze rundboxle- deren damesschoenen, in de kleur bruin en in de maten WW AT* Ookmasndagmorgen opta Giin ttl afschrift best

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1