Plan van natuurvrienden tellen om kappen te voorkomen en .zomaar REACTIES VAN VLAARDINGERS A. van Dijk (56) kreeg bronzen medaille Burgerlijke stand AGENDA Filmkring met meesterwerk van Michelangelo Antonioni SÊi INHABÉ '69 GAAT DOOR VOLLEDIGE top form KOELE KT1E KLASSIEKE MEUBELEN FOKKELMAN nonnc één en twee UltUcLo kiaviers om nier ra Veertig jaar bij HVO „Weduwnaren en weduwen" gestart Motortankschip voor JTO overgedragen Blow-Up, 25 februari ROTTERDAMMER VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 w.*42- TREVIRA HERENCOSTUUM 12&730 Iedere vrijdagavond Uw koopavond C- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De afde ling Vlaardingen-Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging wil alle bomen in Vlaardingen gaan tellen. In het gisteren versche nen verenigingsblad van de af deling doet het bestuur een be roep op de leden zich hiervoor beschikbaar te stellen. Toneelwedstrijd VANAVOND SCHAATSEN? HERHALING KORSTMOSSEN Bel: 250066-252989 Bouw mee aan uw stad (2) Ongeluk op bouwwerk Jeugd €>pen gebouw Spannende jeugdfilm en t^Bonnie Clyde Ook in huur met recht van koop Reeds vanaf fio,- per week bent U de bezitter van zo'n pracht IKS instrument HKt eejvgarantie voor service eii kwaliteit, demonstreert U gaar ne vrijblijvend aan huis flileèn even onderstaande coupon invullenen zenden naar: SOMMER N.VKl' M L DordrechtGrote Markt 1 Tel. 01850-31241 Gorinchem; Langendijk 54 Tel. 1)1830-3023 Slied'recht :Burg. Winklerplein 7 Tel. 01840-3570 Zend mij Uw catalogus Demonstreer mij uw instrument vrijblijvend aan huis. Cabaret in de Sluis vandaag en dagelijks Jeugddamtitelstrijd Tegeldieven gepakt Filosofie 11 Pagina 5 in diverss moderne streep- dessins No bijna voor halveer! js lom I*BOTTERDAM i 6#>[fviandtabö-» bo*V yoghnkiWiOt t BQT7CROAM i W«l Krutllorf* r 10TTE8DAM t Kort» Hoogtireo* ion ER dam I Mitni BOTTERDAM i Kattmjr Lag»di|k HOOCVllET WinUJeantruvn SCHIEDAM Hoe^ilrso» VLAARDINGEN Wtnktlc#ntru« li»tv*U LtlOEN ZEIST ARNHEM i HoorltiMtintfttsi Sloilaem Winl«!cenlf«*i Pr#iilKö«i Het bestuur is tot dit initiatief ge komen na berichten in de krant, dat enkele fraaie bomen aan de Maurits- singel zijn gerooid om plaats te ma ken voor de aanleg van een riolering. Enige raadsleden stelden naar aanlei ding van het verdwijnen van bomen vragen aan B. en W. Zij vroegen Lot college een kapver- bocl in te stellen. B. en W. antwoord- SCHIEDAM De Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad heeft beslo ten de Consumentenbeurs Inhabé '69, ondanks het meningsverschil dat over de zin daarvan bestond, wel te laten doorgaan. De beurs wordt van zaterdag 12 tot en met zaterdag 19 april gehouden in dc Sporthal Mar griet. De heer C. Bolmers, directeur van de sporthal heelt zich bereid ver klaard de technische organisatie van de beurs op zich te nemen. De pnjs voor de stadhouders wordt 25 per m2 vloeroppervlakte. Kosten wegens standbouw, decoratie, verbruik elek triciteit en assurantie worden apart berekend. De heer Barkmeijer, organisator van de Inhabé 1867 en 1968, heeft zich teruggetrokken. Hij is van mening dat de Schiedamse middenstand voor een jaarlijks terugkeren van het eve nement onvoldoende interesse zal to nen. Maandagavond 24 februari wordt m De Bron, Lange Haven, een informatie-bijeenkomst voor stad houders gehouden. Aanvang half ne gen. SCHIEDAM In de serie toneel wedstrijden van de Schiedamse Ge meenschap brengt de Schiedamse to neelvereniging Othello donderdag avond 20 februari het toneelspel in drie bedrijven van Dré Camper „Vluchtweg afgesloten" in Musis Sa crum. Aanvang acht uur. SCHIEDAM Van gemeentewege is vanmorgen begonnen met het bespuiten van de grote vijver in het Prinses Beatrixpark en de vijvers langs de Burgemeester Van Haaren- laan. Ais de vorst aanhoudt kan daar vanavond en het komende weekeinde worden geschaatst. De vijver in het Prinses Beatrixpark is verlicht. den dat zo'n verbod wemig zin heeft, omdat de meeste bomen de gemeente toebehoren. Zij voegden daaraan toe dat alleen in het uiterste geval tot het rooien van bomen wordt overge gaan. Dit antwoord heeft de natuur historische vereniging vermoedelijk toch niet geheel gerustgesteld, want zij wil alle bomen of boomgroepen inventariseren teneinde „herhaling te voorkomen". Zij wil zowel de bomen teilen die m een sanermgsgebied zijn gelegen ais die in een nieuwbouw- of uitbreidingsplan van de gemeente Vlaardingen voorkomen. Na inventarisatie is de vereniging van plan bij de gemeente het verzoek in te dienen het boombestand voor verdere reruggang te behoeden. Naar haar mening sterven al genoeg bo men door luchtverontreiniging en gaslekkages. De heer J van Haren, Zwanensingel 58, tel. 347428 verza melt reacties en meldingen van de leden. In hetzelfde verenigingsnummer staat een interessant artikel over de rol die korstmossen kunnen spelen bij het lokaliseren en meten van luchtverontreiniging In bepaalde ge bieden van Duitsland worden deze mossen reeds gebruikt. Al naar ge lang het S02 of fosforgehalte in de lucht gaan uj nameijk sneller dood. Een groot aantal monsters van een geschikte soort is bij de grenzen van Al'd. Klassiek: Nwe Binnenweg 36 Afd. Modern Nw'c Binnenweg 288 voor de gratis Tap'-form-katalogus v - VLAARDINGEN By werkzaam heden m een nieuwe afdeling van het research laboratorium van Unilever aan do Deltaweg viel donderdagmiddag de 41-jange timmerman W. van de L. uit Vlaardingen met ladder en al om waarbij hij op de stenen vloer terecht kwam. Met vermoedelijk een schedel- basisfraktuur is de timmerman naar het Holyziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het lijvig boekwerk van de commissie on derzoek Vlaardmgse samenle ving, waarin alle reacties op de oproep „Bouw mee aan uw stad" njn samengevat, heeft als tweede hoofdstuk „bijzondere groepen". Hiertoe behoren volgens de com missie de alleenstaanden, bejaar den, buitenlandse arbeiders, chromscne zieken, daklozen, ge handicapte kinderen en de jeugd. De alleenstaanden staan ook in <ht verslag alleen. Slecnts een Vlaardmger heeft zich het lot zegt: „Ontmoetirngsgelegenheden van deze groep aangetrokken. Hij voor alleenstaanden in de avond uren zijn gewenst. Voorkomen moet worden dat deze groep haar troost alleen kan zoeken in tele visie, cafébezoek en bioscoop". Bejaarden voeien zich te veel opgesloten in bejaardencentra, aidus een briefschrijver. Er moet voor hen meer contact komen met de andere bewoners van de wijk. Een ander vraagt om gym nastiekoefeningen voor alle be jaarden onder goede leiding. Gezonde bejaarden kunnen dan leeftijdgenoten, die slecht ter been zijn, begeleiden. De ge meente zou in bepaalde gevallen invalidenwagentjes ter beschik king kunnen stellen. Dezelfde man of vrouw stelt dat het om de twee jaar controleren van de bloeddruk bij bejaarden gewenst Een bewoner van de Bin nensingel klaagt hinder te onder vinden van de pensions aan de Binnensingel 40 en 45 en van bet ontmoetingscentrum voor buiten landse gastarbeiders, dat op nummer 39 is gevestigd. Waaruit deze hinder bestaat wordt ruet vermeld. Een ander acht verscherpt toezicht op dit soort pensions noodzakelijk. Het is nodig dat in Vlaardingen een hotel voor daklozen wordt gevestigd, luidt een reactie. Er zouden vreemdelingen, vermoe delijk om financiële redenen, in het Hof een verblijf voor de nacht hebben gezocht. De briefschrijver vindt dat vooral in de winter een koude bedoening. Gepleit wordt voor ern zaaltje in de stad dat op een of twee middagen m de week üs tref punt kan dienen vooi chronische zieken. Voor gehandicapte kinde ten wordt een dagverblijf ge waagd. Een organisatie vindt dat er medische kinderdagverblijven moeten komen voor kinderen met gedragsstoornissen en aanpas singsmoeilijkheden. Maar liefst twintig reacties hebben betrekking op de jeugd. Een organisatie stelt voor om alle jeugdorganisaties, zowel kerke lijke als niet-kerkehjke, samen te voegen en deze grote organisatie een subsidie te geven, zodat alle gezindten gelijkelijk profiteren. Het grootste deel van de reac ties beslaat uit een wensenpak ket voor de jeugd in de sector ontspanning. Zo worden ge vraagd: dansgelegenheid (met een automatenhal erbij), speel tuin (zoals Drievliet), dierentuin, cineac, een soort Madurodam in- piaats van een dure heemtum, doolhof, kinderboerderij, een jeugd- en vormingscentrum, kin derbouwterreinen en kinderdag verblijven. Iemand vraagt of een kleine speelgelegenheid voor kleuters dicht bij elk flatgebouw niet meer aan te bevelen is dan een grote excentrisch gelegen speel gelegenheid, waar de kleuters toch niet heengaan en dit even min van hun ouders mogen. Ver der wordt gevraagd om meer beschutte speelplaatsen. Een organisatie doet de com missie de suggestie voor de stich ting van een „open jeugdge- houw", waar iedereen terecht kan om te creëren. Vooral wordt dan gedacht aan de jeugd die momenteel de vrije tijd slente rend op het Liesveld doorbrengt. In dit gebouwtje zou een be- roepsieugdleider aanwezig moe ten zijn. Een aardige suggestie is op braakliggende terreinen afval hout en stenen te deponeren om de jeugd de kans te geven zich op vrije middagen constructief inplaats van destructief uit te le ven. Bejaarden zouden hierop toezicht kunnen houden. Tot slot nog een suggestie die in de werksfeer ligt, de enige overigens: de jeugd, die thuis in verband met de televisie, niet rus'.ig kan studeren gelegen heid dit te doen m schoollokalen en i iesruimten in bibliotheken. Zo mogelijk onder leiding van een leraar, die de leerlingen kan helpen bij studiemoeilijkheden," Ais U er voor de lente nog een paar j'umpertj'es bij wilt heb benen vooral van afwisse ling in Uw garderobe houdt, dan verwachten wij U nu. U kiest nu een flatteuze pull over uit. Een 100% acrylique damespullover, fully fashio ned, in modieus model met turtle-neck en in diverse mode kleuren. Een pracht van een pul lover voor nog géén tientje. ACRYLIQUE fully fashioned io gewassen, zo droog Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze acryliqua damespullovers in uni, maten 36 t/m 46, Ook masndsgmorgen open Géén tel of schrift best de verontreinigde gebieden in West- falen uitgezet. Ter registrering van het gedrag (tempo van ten gronde gaan) rijdt er eeri auto langs met een camera, die opnamen in kleuren maakt. Er bestaan 19.000 soorten korstmossen. Een bepaald soort reageert zeer nauwkeurig op verontreinigingen van lucht De eerste proeven met deze natuurlijke graadmeter van luchtver ontreiniging zijn genomen in de Ver enigde Staten. Vervolgens werd de methode op grote schaal systematisch in het Ruhrgebied overgenomen, waar zij door analyses van de lucht wordt gecompleteerd, aldus het arti kel. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdagmid dag vertoont de Fico weer een span nende film voor de jeugd in gebouw Triangel aan de Fransenstraat, Dit keer is het de in 1966 op het jeugd filmfestival bekroonde „Cupkoorts" geworden. Deze film is niet alleen aan te bevelen voor voetbalenthousi asten, maar voor ledereen. Ook voor meisjes. De voorstelling begint om twee uur en bij voldoende belangstelling is er een tweede vertoning om vier uur. Van 10 uur af zij'n op de dag van de voorstelling kaartje: in voorverkoop te krijgen in Triangel. Zij die te ver weg wonen kunnen telefonisch bestellen onder nummer 348410. De toegangsprijs is 75 cent. Zaterdagavond wordt voorts de veel omstreden film „Bonny en Cly de" vertoond. Dezt voorstelling, die om kwart voor negen begint, is uitsluitend toegankelijk voor leden met een groene lidmaatschapskaart, aangezien deze film niet in het open baar mag worden gedraaid. NAAM ADRES. PLAATSlet Gewenst hokje aankruipen s.v.p. MAASSLUIS Zaterdagavond treedt in het jeugdgebouw de Sluis aan de G. A. Brederolaan het Schie damse j'eugdeabaret Polygonum Hy~ dropiper op met een vlot programma dat zveie kerkelijke en wereldlijke zaken op frisse wijze op de korrel neemt. De Stichting voor gereformeerd jeugdwerk organiseert deze avond voor jongeren vanaf 18 jaar en jong-volwassenen. Als de belangstel ling voldoende blijkt ligt het in de bedoeling regelmatig avonden voor deze leeftijdsgroep te organiseren, zo mogelijk in societeitsverband. Zaterdagavond wordt tevens een nieuwe verlichting en bescheiden lichtinstallatie in de grote 'zaal van de Sluis in gebruik genomen. Aanvang acht uur. SCHIEDAM Ondertrouwd: H. M, Beu kers, 36 en L. BUI, 32: A. J. Brfnckmann, 22 en A. H. Jurgens. 20: W. J. Fltsch, 21 en V. M. B. Bergen, 20; A. Hulcen, 22 en E. A. 3 Seegers. 20: D. .J van der Kraan. 21 en C. Bergvelt, 20; J. B. Louis. 20 en A, SCHIEDAM Ee onlangs opge richte afdeling van de Weduwen- en weduwnarenbond 1 lijkt in een be hoefte voorzien. Donderdagavond werd in het restai rant De Amstel- bron aan de Burg. van Haarenlaan, de eerste spelavond gehouden, waar voor zowel van dames als van heren een goede belangstelling bestond. Het gezelschap oefende zich in een nieuw spel, de paardenrace. De avond kenmerkte zich door een vriendschap pelijke stemming. Dank zij de medewerking van de manager van het restaurant, de heer M. Westphaal heeft het bestuur voor de rest van dit seizoen voor elke don derdagavond beslag op deze zaal kunnen leggen. Voor morgen, za erdag, staat op de zelfde plaats een 1 offiemiddag op het programma. Dit wordt een soort instuif. SCHIEDAM -- Na een geslaagde proeftocht op de Nieuwe Waterweg heeft de N.V. Scheepsbouw Mij „De Hoop" het motortankschip ITO 8 overgedragen aan de opdrachtgever, N.V. ITO Handelscompagnie te Rot terdam. De hoofdafmetingen van het schip zijn: iengte 23 m, breedte 4,75 m, holte 1,90 m, draagvermogen 92 ton. Voor de voortstuwing is inge bouwd een Scama-Vabis scheepsdieselmotor type D 11 met een vermogen van 153 pk. bij 1800 omw./min. met een aangebouwde Twm-Disc koppeling, reductie 3,83 1. Bij de proefvaart werd een snel heid behaald in geladen toestand van ca. 16 km/uur. De aanwezige houttumpompen worden hydraulisch aangedreven. De opbouw op het achterschip is ingerich met een winkeïaccommodatie. Op het voordek is een roterende mast opgesteld voor het overslaan van vaten. Het schip is gebouwd onder toe zicht van Scheepvaartinspectie voor K3 produkten. Het zal worden ingezet in de Rot terdamse haven voor bunkerwerk zaamheden. Tevens is de kiel gelegd voor een smeerolie-bunkerschip voor Esse Ne derland N.V. Sursum Corda: vergadering NCGOV, 20. Chr. Sociale CBC, 20. Belangen: Forum-avond Passage Theater: „Een paar dollars voor DJango" <14 jaar, 14 en 20.15). Galerie Punt Vier: „Zes udt Zwolle", werkdagen 19—21, zaterdag en zondag 14-17. Stedelijk Museum: Moderne kunstnijver heid, aanwinsten 1968. dagelijks 10—7 en zondags 12.30—17. Galerie de Graat: Schilderijen en aua- rellen van Hetta Melis 1018. vrijdag 19—21. Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82. Klachten bezorging: Jh. Groeneveld, sin gel 93, tel. 263303. maandag t/m vrijdag 18 30—19.30 en zaterdag 18—19. Pclitle-alarmnummer: 261666 Meldingen luchtvervuiling en geluidshin der: 262626. Apotheek: Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035. Mulder, 20; B. Mijnster, 31 en G. van der Horst, 34: C. van Os, 33 en J. M. J. Hesselberth, 36: C. G. Knol. 6" en C. Dek ker, 58; B. Rowel, 33 en M. Kers, 19; ,T. F, van Schle, 25 en G. E, A. N. Buijinik. 22: G. Swets. 21 en C. van der Hoeven. 20; C. L. van Troost, 21 en .G .J A. M. van Mil. 20; E, j.-vleeming, 39 en M. .G B. -J Boer, 27; J. KJunder, 25 en R. P. Sllvius. 22. Getrouwd: J. M. Bonsboom. 22 en C. 3. Jungslager, 23; -J Maglelsen, 34 en P. K. van Dijk, 23; A. P. M. Kouwenhoven, 28 en C. H. Schippers, 25; G. den UUl, 35 en w. M. Voshol, 26: B. F. van Dorp. 34 en M. A. Wensink, S4; 3. H. Kampert, 34 er. J. c. van der Heijden, 26; M. Brandenburg, 28 en J. E. Westerveid. 19; D. J. A. van velzen, 22 en M, E. van Munsteren, 20; H. G. J, Timmers, 21 en M. K. Vlasveld. 19: G. Boertje. 34 en W .F. SChoite. 28; ,G F. de Zwart, 24 en E. M. J. Janssen. 19. Geboren: Peter .J J. z.v. J, A. J. Woil en D, Bleijin-aa; Karin R. d.v. H Pranger en W. N. J. G. de Grauw; Wilheimma A. d.v, A J. A. M. Raaijmakers en W. A. A. M. Schuit; Edward z.v. L. Broekhulzen en W. Slledreeht: Monica E. M. d.v. J. C. H. Kramers en M. J. H. Melchers. Overleden: J. Meerkerk, 60; B. Goedhart, 55; A, Breehmann, 85, wed. F. de Wol.', HOTT 6.13 EERLIK PVIEA 2643 ROTT 6,13 BERLIN PVEA 2843 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Burgemeester mr. J. Heusdens heeft vanmorgen de heer A. van Dijk (56) van de Kwar- tellaan 35 de bronzen medaille in de orde van Oranje-Nassau opgespeld. Dat gebeurde op een bijeenkomst in restaurant Vuleaanhaven op het ter rein van het Havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost N.V. Veertig jaar geleden trad de heer Van Dijk op zestienjarige leeftijd in dienst ven het bedrijf als hulp-ijzer- werker in de afdeling konstruktie. Hij bleef dit tot aan zijn oproep voor de militaire dienst in 1932. Hij diende een jaar bij de bereden artillerie. Hij bleef het havenbedrijf trouw, want na het vervuilen van z'n dienst plicht werd hij bij HVO konstruktie- werker in de afdeling scheepsbouw en konstruktie. De heer Van Dijk be kwaamde zich tot een eerste klas vakman als crasseur. Dit beroep om vat het uitkrassen op platen van mo dellen, die gemaakt moeten worden. Na dit aftekenen verdeelt hij het werk onder de branders, lassers, bankwerkers en andere mensen die tot de bouw van de opdrachten over gaan. Hij werkt veel aan opdrachten voor de Rijkswaterstaat. De jubilaris staat bekend als een bijzonder vlug werker, die goed met z'n collega's kan opschieten. (Van een medewerker) SCHIEDAM Vijf jeugdleden van de Damclub Schiedam hebben zich opgegeven voor deelname aan de wedstrijden om het jeugddamkampi- oenschap van Rotterdam 1969. Hel zijn P, de Heer, P. Lansbergen, R. Nijhuls, H, Phijfer en W. Vrijland. Uit Vlaardingen (van VDV) doen mee: L. Mechielsen en L. Tom, Vrij dagavond wordt met deze wedstrij den begonnen. Voor 15 maart moeten de wedstrij den beëindigd zijn, omdat dan de deelnemers bekend moeten zijn voor de provinciale wedstrijden. De kam pioen daarvan neemt deel aan de wedstrijden om het jeugdkampi oenschap 1970 van Nederland. Op 7 maart start de Damclub Schiedam met de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam. Tot 21 februari kan men zich daarvoor opgeven bij de heren A. van Otterloo, Poortugaalsestraat 3, tel, 263137 en H. Willemse, Grote Markt 25, tel. 267619. VLAARDINGEN Een 21-jarige te gelzetter C.W.S. uit Rotterdam en diens 14-jarig zwagertje eveneens uit Rotter dam zijn donderdagavond ia A. van Solmslaan aangehouden verdacht van diefstal van tegels uit een in aanbouw zijnde woning. Ze waren op heterdaad betrapt door de 59-jarige waker T. J. S. uit Schiedam. De dieven bleken on geveer 200 tegels te hebben gestolen. Vannacht heeft de politie o.p de In dustrieweg aangehouden de 33-jarige havenarbeider P. J. N, en de 19-jarige leerling elektrisch monteur D. A. de V„ beiden uit Rottendam. Zij waren in het bezit van inbrekerswerktuig en beken den in Maassluis te hebben ingebro ken. T?EN scène uit de fthn é-i Blow-Up die binnen kort bij de Schiedamse Filmkring op het komt. Het bestuur ver wacht er veel belangstel ling voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Veel belangstelling verwacht de Schiedamse Filmkring vooral vair de middelbare scholie ren op dc filmavond van 25 febru ari in de aula van het Spieringshoek- lyccum wanneer Michelangelo An- tonioni's meesterwerk Blow-Up" zal worden vertoond. Het is de tweede filmavond van dit jaar. In „Blow-Up" heeft de vermaarde Italiaanse cineast (hij is onder meer de maker van La Notte, L'Eclisse" en L'Avventura) zich met scenario en camera op provo-Londen geworpen. Het is een razend knappe film over hippe modefotografen, lanterfante- rende provo's en verslaafden aan verdovende middelen en daarbij een wetenschappelijke verhandeling over schijn en werkelijkheid. Afgezien van de obscene erotiek die typerend kan zijn voor individu en als merkwaaröige Londen-vogels, Is de film in zijn totaliteit bezien een meesterwerk geworden. Onbetwist hoogtepunt van de film is de ontdekking van fotograaf Tho mas (een uitstekende creatie van Da vid Hemmings) dat hij zonder het te weten getuige is geweest van een moord. Er is veel gefilosofeerd over deze schepping van de Italiaanse filmre gisseur, die een indrukwekkend oeu vre heeft opgebouwd. Is de wereld een schijnwereld, de werkelijkheid een illusie, alle waarneming mislei dend? Antonioni heett geweigerd zijn film zelfs in deze zin te interprete ren, maar de suggesties zijn er in elk geval zeer sterk in aanwezig. De gedachte van het uitblijven van communicatie, die wij in het werk van Antonioni zo dikwijls tegenko men, krijgt hier ais het ware een diepere fundering doordat de werke lijkheid zelf, die de onwrikbare grondslag van alle communicatie zou moeten zijn, twijfelachtig gesteld wordt. Misschien is „Blow-Up" een filoso fische steliingname, misschien een stuk cultuurkritiek; in elk geval een overrompelende film van indrukwek kende schoonheid. Mevrouw Van Dijk met zoon en dochter waren aanwezig bij de huldi ging van de crasseur. Verder woon den de directieleden ir. C. Oorthuys en ir. H. van Rossen de plechtigheid bij, alsmede de procuratiehouders E. A. Bongers, H. van Aller en drs. J. de Koning. De heer Van Dijk mocht voorts fe licitaties in ontvangst nemen van de heren L. W. Varossieau en J. W. Dorsmans, personeelschef H. J. B. Perquin, leden van de Onderne mingsraad en bazen en collega's. ÏN ROTTERDAM wordt te veel betaald aan het parkeren. Dit is geen „mopper-opmerking" van een getergde automobilist, maar een vaststelling van de politie. Heel sympathiek want de politie waarschuwt ongevraagd de Rotter damse automobilist ervoor, en dat hadden noch u noch ik verwacht. Dat te veel betalen komt omdat vol gens de politie niet iedereen op de hoogte is van het feit dat voor laden en lossen en voor het in- en uitstap pen van passagiers bij parkeerme- ters niet behoeft te worden betaald. Als men even de bedoelingen, die schuil gaan achter het plaatsen van de parkeermeters nagaat, dan blijkt de zaak in wezen heel eenvoudig te zijn. Door middel van die parkeermeter wordt de tijd die men mag parkeren beperkt, zodat ook andere automobi listen aan. de beurt kunnen komen. Die tijd is in Rotterdam maximaal twee uur. De parkeermeter moet volgens de politie dan ook worden gezien als een moderne versie van het vroegere parkeer(wacht)verbod met een bepaalde tijdsbeperking. Het enige verschil is hierin gele gen dat nu voor het parkeren moet worden betaald. Laden en lossen en in- en uitstappen van passagiers valt niet onder het begrip parkeren en daarom hoeft men. daarvoor niet te betalen. Maar als de politie aan de ene kant grootmoedig waarschuwt dat u niet te veel moet uitgeven, neemt zij ook de vrijheid u te wijzen op een bepaald artikel In de Algemene Po litieverordening, een artikel dat vrijwel in alle politieverordeningen voorkomt. De politie doet dat omdat de vorst blijft aanhouden en de trottoirs door de vastgevroren sneeuw steeds gladder worden. In Rotterdam (en dat zal ook wel zo in andere plaatsen zijn) luidt dat be wuste artikel in de APV als volgt: „De hoofdbewoner of hoofdge bruiker en bij gebreke van deze de eigenaar van een binnen de be bouwde kom gelegen gebouw is bij gladheid tengevolge van vorst, ijzel of sneeuw verplicht te zorgen, dat de toegang van de weg tot zijn ge bouw, alsmede het voor of langs zijn gebouw en/of erf gelegen weg gedeelte tot op twee meter uit het gebouw en erf voldoende met zand, as, zaagsel of turfmolm wordt bestrooid. Indien een gebouw, als bedoeld in dit artikel door meer dan een hoofdbewoner wordt bewoond of bij meer dan een hoofdgebruiker in gebruik is, rust de vermelde ver plichting op ieder van hen." FIAT WAS dan het APV-artikel, Mag ik vragen waar een bebouwde kom - bewoner zgnd, zaagsel of turfmolm kan kopen? As is er niet veel meer sedert de komst van aardolie- en aardgashaarden en centrale verwarming. Bovendien, hoe wordt dat geregeld bij de mam- moetflats die vele tientallen hoofd bewoners of hoofdgebruikers (wat is eigenlijk het verschil tussen die twee begrippen?) tellen. Goed, dat waren dan wat losse opmerkingen. Laten we afspreken dat we gewoon zorgen dat de trot toirs veilig te bewandelen rijn. En laten we dat doen met middelen die niet in de APV staan, door bijvoor beeld zout te strooien, of gewoon door de sneeuw weg te scheppen. Laten we in dit geval de wet naar de bedoeling toepassen, niet naar de letter!

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1