u nog niet? mm Aert van Nesstraat 33 (tussen Lijnbaan eri schouwburg). Van De Hoek tot Vlaardingen Nieuw plan brandweer Rotterdamse voor in raad TSF verliest strijd om promotie ereklas LM Jé* Aanwinsten voor stedelijk museum Politieman in neus gebeten AGENDA Wereldrecord spijkerli Koos Bons oude or> speelde Partij pimladoppen door broei in brand Burgerlijke stand M INBRAAKJES VERHOUDINGEN BEPAALD Schaakstrijd om Schiedamse titel m BENOEMING heetmani SV Schiedam 1 in degradatiegevaar Deskundigen onderwijs ira in één pand I ENERVEREND TAFELTENNISSPEL STERKTE KOSTEN TOERMALIJN vrouwelijke administratieve krachten I Oat Couzy een speciale (uister- niimte heeft ingericht waarin a alle merken hi-fi-instaBaties ongestoord kunt beoordelen? Krekt noteren dan en - eens gauw komen luisteren. Zenuwslopend nu beduidend goedkoper WÉÉ Vrouw breekt knie en morgen .en dagelijks MAASKANT BEHANGSEL steen van de maand maart Natuurlijk PLATENB0NNEN halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. WASAUTOMATEN CENTRIFUGES Gummsm.iz rara io-3«?;zi. vwbrdihgek GEMEENTE SCHIEDAM Bij de gemeente Vlaardingen kunnen nog enkele actieve GEMEENTE VLAARDINGEN IpE ROTTERDAMMER SCHIEDAM Dit weekeinde zijn Schiedam verscheidene inbraakjes '"leegd. In de woning van me- •róuw G. X van W. aan de Buitenha- llnrng 3° werd veertig gulden gesto- i iPn uit een potje in het dressoir. Aan de achterzijde van het pand was een niit ingedrukt. Op het motorschip Zonnewende in de Nieuwe Haven werd een ruit in geslagen, waardoor men in de salon kon komen. Achttien sloffen sigaret ten en dertig dozen sigaren verdwe- cen uit een afgesloten kast. Schade ƒ300,—. Verder werd ingebroken bij de Coöperatie Nieuwe Waterweg, P. de Gruyter Zn, en Jamin, alien op ht Dr. Wibautpiein, evenals bij de jamin-winkel in de Mgr. Nolenslaan, en bij drukkerbij H. A. M. Roelants NV op de Nieuwe Haven. Bij deze inbraken werd niets meegenomen. Men kwam steeds binnen door aan de achterzijde van de panden ruiten in te drukken. Pagina 3 MAANDAG 17 MAART 196? SCHIEDAM De majorettes van de Bijnmondband hebben in La Lou- vière <B.) deelgenomen aan een op tocht. In de naaste toekomst iaat de band" zich ook weer in Schiedam ho ren: Dinsdag 29 april bij de lampio noptocht voor de jeugd, woensdag 30" april (Koninginnedag) overdag bij een mars en 's avonds bij een taptoe en zaterdag 3 mei bij de jaarlijkse lichtstoet. Ten slotte wordt zaterdag 17 mei de jaarlijkse KW-mars gehou den. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan cp dinsdag 1 april recipieert 'het bestuur van de tafeltennisvere niging NOAD vrijdagavond 28 maart van zeven tot acht uur in Hotel Rijn mond. JOHANNES PASSION BI MAASSLUIS I MAASSLUIS „Gloria-Toon kunst", de bekende combinatie van de Vlaardingse koren Gloria in F.x- celsis Deo en Toonkunstkoor wijkt dit jaar met haar traditionele uit voering van de Johannes Passion van Joh. Se b. Bach uit naar Maassluis. Elk jaar opnieuw presenteert de combinatie zich met dit meesterwerk in de Vlaardingse Grote Kerkmaar in verband met de restauratie die daar nu aan de gang is wordt dat deze keer onmo- gelijk. De besturen hebben echter een gelukkige oplossing gevonden, dank. zij de medewerking van de Maasslttise Kunststichting. De diri gent Gerard Akkerhuis brengt zijn. koren nu naar de Grote Kerk van Maassluis, die zich zeker zo goed voor een gebeuren als dit leent als de Vlaardingse kerk. De uitvoering wordt woensdagavond 2 april gege ven en begint om kwart over acht. Het Residentie Bach Orkest uit Den Haag zorgt dit jaar voor de instrumententale begeleiding. Ver dere medewerkenden zijn Rina Comelissens, sopraan, Elisabeth Coaymans, alt, Paul Schotsmnas, tenor, Rom Kalma, bas, Ruud van der Meer, bas Koos Verheul en Ab- bie de Quant, fluit, Frank Minde- raa en Rijkle van der Hedde, hobo, Veronika Hampe, viloa da gamba, Harro Ruysenaars, continuo en Corrie van der Wel, cembalo. De Maasslui se organist Koos Bons bespeelt het kerkorgel. Kaarten zijn d f4 verkrijgbaar bij de koorleden. Houders van een cultureel paspoort betalen 1,50. MAASLAND in de afgelopen twee tveken speelde de tafeltennisvereniging NIO zes wedstrijden, waarvan er vier ge wonnen werden en ér twee verloren gin- gen. NIO 1 wist met twee overwinningen promotie naar de vierde klas te be werkstelligen. Het tweede team moest twee kleine nederlagen incasseren, maar de promotiekansen kwamen niet in gevaar. Het derde en vierde team noteerden leder een 9—1 zege, resp. op Nieuw Rotterdam S en Intiem 3. MAASLAND De leden van de cul tuurkring „Masalant" komen dinsdag 18. maart voor de laatste maal dit seizoen om acht uur in het Trefpunt bijeen. Wina en Han Born verzorgen de avond met een causerie over Frankrijk. De causerie wordt gecombineerd met het proeven van wijnen én kaassoorten. MAASLAND De voetbalwedstrijd lussen M w en Rozenburg 1 was geen al te beste. Na een langdurig Rozenburgs offensief kwam MVV eindelijk weer eens op de vijandelijke helft en teren was het ook meteen raak: 10 door Leen Baste- meljer, die de bal van Bertus Donkers kreeg toegespeeld. In de laatste minuut van de eerste spelperiode kreeg Rozenburg loon naar werken. HaHspeler De Wit de poneerde de bal ln het doel: 1—1. Na rust lieten de schutters het afweten. SCHIEDAM f—De kans op promo tie naar de hoogste landelijke tafel- tennis-afdeling is het Schicdamse ISt zaterdag uit handen geslagen door het eerste team van Irene uit Tilburg. In deze wedstrijd van het jaar" die een talrijk publiek naar de Korenbeurs trok, gingen de winst punten naar de VJlburgers, waarmee deze ploeg naar de ereklasse promo veerde. De ontmoeting begon al direct met de beste partij, namelijk die tassen Gerry Vaessen en Irene's sterkste speler Van Unen. De eerste game was voor de Tilburger (1721), maar de TSF-er kreeg steeds meer vat op de met veel effect uitgevoerde aan- valsslagen van Van Unen. De tweede-, game was dan ook voor Vaessen (21—15). In de derde en beslissende game had de Schiedammer lange tijd de beste papieren. Bij zijn. 2018 voorsprong dacht de TSF-aanhang al aan een 10 voorsprong. Een netbal bracht de stand op 2019, en na een uiterst spannende slotfase moest een teleurgestelde Vaessen de tafel verla ten bij de eindstand 2a-p24. Cas van Koetsveld bracht vrij ge makkelijk de stand weer in even wicht door overtuigend Van Lieshout te kloppen. Henk Eikmans won tegen Wayenberg de eerste game (21—19), verloor de tweede (1821), en liep in de laatste uit tot 1814. Maar in de laatste minuten verloor de TSF-er rijn trefzekerheid, en verloor (19—21). Weer kwamen beide partijen gelijk door een dubbelspelzege van TSF. Dat Van Koetsveld verloor van. Van Unen was geen verrassing (1721, 18—21). Gerry Vaessen toonde op nieuw zijn klasse door Wayenburg in twee games overtuigend zijn wil op te leggen. Stand 33. Hierna zou de beslissing vallen. Wilde TSF de volle winst behalen, dan zou Eikmans deze partij tegen Van Lieshout moeten winnen. Het werd een zenuwslopende strijd, waarbij de ongeveer 150 TOESCHOUWERS INTENSIEF MEELEEFDEN. Twee arbitrale beslissingen in het nadeel van TSF, die mogelijk aan twijfel onderhevig r>jn, leidde er tot zulke emotionele SCHIEDAM Onder auspiciën van de schaakvereniging Schiedam begint maandag 14 april in het club gebouw van Wilton-Fyenoord (ingang Rubenslaan) de strijd op het persoon rijk schaakkampioenschap van Schie dam. leder die in Schiedam woont, kan deelnemen, evenals leden van Schiedamse schaakverenigingen die elders wonen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3,50 en ƒ2,- voor achttienjarigen en jonge ren. Tot 31 maart kan men elke maandagavond inschrijven in ge noemd clubgebouw. Inschrijving ia ook mogelijk bij de heer F. G. Maas, Nassaulaan 21a, telefoon 26 33 87, gi ronummer 13 31 26 5. Afhankelijk van de deelname zal gespeeld Worden in vier of vijf klas se nvan acht deelnemers. Na afloop van het zeven ronden durende toer nooi wordt een snelschaak- of simul- taanavond gehouden, waarop de prij zen worden uitgereikt. uitbarstingen, dat TSF-voorzitter De- greef een beroep moest doen'op de sportiviteit van het publiek. Eikmans verloor de eerste game (2325!). Aangemoedigd door de TSF-aanhang forceerde hij 21—17, en daarmee een derde game. Na een ge- lijkopgaande strijd moest Eikmans, mogelijk door de grote spanningen, de partij uiteinde! ijk gewonnen ge ven (17—21). Kennelijk aangeslagen konden Van Koetsveld en Eikmans hun laatste partijen niet meer tot een goed einde brengen, waardoor Tilburg tenslotte met 37 triomfeerde. Al staan op Uw lijstje de bood schappen voor de kinderen en het huishouden bovenaan..— toch moet U deze kans, om een Lycra stretch Beha voor U zelf te kopen niet missen. Lycra stretch beha in luxe uit voering, reet lange maagband, voorgevormde cups, verstelba re stretch schouderbandjes en geheel Lycra achterpand- een beha, die eenkorrekt fi guur en een ideale pasvorm waarborgt morgen voor nog géén vijf gutden. lycra stretch Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Lycra stretch beha's met lang maag stuk, in B en C cup, onder- bustewijdte 85 t/m 105 in wit voor l&i Qok.maandagmorgen open Qêén teh of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Stedelijk Museum op de Hoogstraat heeft het afgelopen jaar tal van werken aan zijn collectie kunnen toevoegen. Hierbij waren o.a. een plastiek van Karei Appel voorstellende moeder en kind. Dit werk schonk prof. mr. P. Sanders. Het schilderij „Circuit van Zand- voort" gemaakt door Kees van Bohe- men werd geschonken door Mees en Hope. Verder- is een gift van 3200 gedaan door een anonieme gever. Dit bedrag is bestemd voor het instellen van kunstklassen. Tot de collectie behoort ook een portret van Daniël Pichot, die van 1787-1791 burgemeester was van Schiedam. Dit schilderij is afkomstig uit de collectie van wijlen mevrouw L. A. M. Muller-Pichot. SCHIEDAM Met een gebroken rechter knie moest vrijdagmorgen de 44-jarige mevrouw E. Veghel-Egberts uit Vlaardingen naar het Gemeente ziekenhuis worden gebracht. Zij was op de Burgemeester Knappertlaan, ter hoogte van het Gemeentezieken huis, gevallen over een balk. Met hoofdwonden en een pijn lijke rechter knie moesten de 25-ja- rige O. S. K., een Turkse schoenma ker uit Vlaardingen en de 42-jarige Turk J. M. uit Soest naar een zieken huis. Zij hadden op de Burgemeester Knappertlaan ter hoogte van de Arij Prinslaan geen voorrang gekregen van een personenauto, bestuurd door de 32-jarige bankwerker G. K. M. Beide Turken zijn verbonden en kon den vervolgens weer naar huis. BOTTERDAM Een arrestant, de 21-jarige waker M. P. heeft zon dagavond een politieman die hem arresteerde, in de neus gebeten. Ook werd aangehouden de 21-jarige schil der L. V. M. P. en L. V. werden betrapt bij de diefstal van een aantal pakjes sigaretten uit een automaat. (Van een onzer verslaggevers) RpTTERDAM De hoogste, vrijwillige functionaris in het Rotterdamse brandweerkorps wordt een hoofdofficier, die zal zijn belast met de functie van verbindingsofifeier. Hij zal voor al de belangen van het vrij willige personeel in de brand weerorganisatie behartigen, maar hij heeft geen op'erationele bevoegdheid. B. en W. stellen eisen vast met betrekking tot opleiding en diploma's van vrijwilligers en^ beroepspersoneel voor benoeming in'bepaalde rangen. Deze eisen dienen voor beide groepen zoveel mogelijk gelijk te zijn.- Volle dige gelijkstelling met betrekking tot opleiding en diploma's is echter niet mogelijk, omdat het rijk verschil lende richtlijnen voor beide catego rieën geeft. Het zijn vooral deze beide artike len in de nieuwe brandwegrverorde- riing. die de verhouding zuilen bepa len tussen vrijwilligers en be- roepspersoneel in de Rotterdamse brandweer. Het ontwerp van deze verordening hebben B. en W. thans in de vorm van een voorstel aange boden aan de Rotterdamse gemeente raad. Het aantal beroepsofficieren kan, aldus B. en W., vooralsnog op elf worden gehandhaafd. In de uitruk kende dienst zal 168 man be- roepspersoneel nodig zijn. Br wordt vanuit gegaan, dat ongeveer 270 vrij willigers bij bet korps zullen blijven dienen. Voor alarmcentrale, preven tie, opleiding, instructie, BB en mate- rieeldiensten zal 50 man nodig zijn. Met 102 man reserve wordt de totale sterkte van het beroepspersoneel be neden de rang van officier wordt dan 306 man. B. en W. streven ernaar, de brand weer van de Rotterdamse luchthaven te integreren in het gemeentelijke korps. De commandant van de brand weer stelt de havenmeester en luch- thavenmeester desverlangd het nodi ge personeel ter beschikking. Om een goede brandbestrijding bij de bedrij ven zoveel mogelijk te bevorderen, houdt de brandweer regelmatig con tact met de bedrijven waar be- drijfsbrandweren aanwezig zijn. De voor de uitbreiding van het be roepskorps nodige kosten zullen 615.000 zijn, waarin 280.000 is be grepen wegens inhalen van de ach terstand. Daartegenover staat, een vermindering met rond ƒ230.000 van de kosten voor het vrijwillige gedeel te en ook een vermindering van ƒ60.000 in de kosten van overwerk van beroepspersoneel. Het dienstdoende beroepspersoneel wordt in zijn posten gekazerneerd. De vrijwilligers worden bij toerbeurt eens in de acht dagen thuis geconsigneerd, waardoor wordt be reikt dat steeds de zekerheid zal bestaan dat zij opkomen als zij wor den gealarmeerd. Het voornemen, de vrijwilligers bij klein alarm niet op te roepen, is losgelaten. Zij worden niet opgeroe pen bij klein alarm van maandag tot en met vrijdag tussen zeven uur 's ochtends en zeven uur 's avonds. Ge durende de overige tijden zullen de geconsigneerde vrijwilligers wel bij klein alarm moeten opkomen. Bij middelalarm en groot alarm zullen Masnalia Delkerk: NCVB. jaarfeest, 20. Aula ItHBS: Schiet], Fllmkring. Ijzing drs. G. w. ai. Schuurmans, 20. Bijkantoor ,.De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82, tel, 25.63,82. Redactie Schiedam: R. M. van Houwelin- gen, Julianalaan 8-1, tel. 26.57.64. b.g.g. 51.55,88 toestel 156. Kluchten bezorging: Joh. Gröneveld, Singel 93,' tel. .205,38, maandag t.e.m. vrijdag van 18.30 -'19.30 en. zaterdag 18-19 uur. Alarmnummer politie: 26.40.66. G.G* G.D.: 26.92.90. Alarmnummer voor meldingen luchtver ontreiniging en geluidsMnder: 26,26.26. Apotheek: Nieuwland, Wibautpiein 17, tel. 2S.75.32. MAASSLUIS Inspecteur-korps chef van gemeentepolitie, de heer J. de Jongh, is bevorderd tot hoofdin specteur van gemeentepolitie. Hij ver vulde de functie van chef van het politiekorps reeds vanaf 1 januari 1956. vraag staalboeken vakkundige behangers 2e MiDOELLANOSTRAAT 2 - RL 23.31.92 WSLPHAfRTSBOCHT 236 - IEL 2f.4S.25 SCHIEDAM De Schiedamse bokssciioolhouder Wim de Haan heeft het wereldrecord sptjkeriiggen met drie uur en een kwartier verbeterd. Hij overtrof liet bestaande record, dat op naam stond van Saxori Tijlney met een kawrtier. De Haan, had maar een week getraind. Na bet behalen van zijn succes Het hij z(jn rug met jodium beschilderen. de vrijwilligers echter steeds worden opgeroepen. In de uitrukdïenst en bij de oplei dingen zullen beroepspersoneel en vrijwilligers zijn geïntegreerd. Het brandweerdistrict Hoek van Holland zal, evenals thans het geval is, uitsluitend worden bedicpd door vrij willigers. Het materieel zal opnieuw worden ingediend en ook worden aangevuld. SCHIEDAM Voor de Vereniging Vrienden van het Museum bracht de organist Koos Bons zaterdagmiddag in de goed bezette aula van het Ste delijk Museum een programma van oude orgelmuziek ten gehore, Bij de keuze der uit te voeren wer ken (goeddeels lied-koraal en dansva- riaties) uit de 16e en 17e eeuw heeft de organist terdege rekening gehou den met de mogelijkheden van het fraaie rococo-instrument, dat, hoewel slechts van een manuaal en pedaal voorzien, door splitsing van de stemmen in discant en bas de gele genheid biedt tot het gelijktijdig aan wenden van verschillende timbres. Achtereenvolgens speelde Koos Bons een Canzone (Toccata) van Gio vanni Gabrieli, een Venetiaanse com ponist uit de tweede helft van de 16e eeuw, wiens naam tegenwoordig steeds meer op de concertprogram ma's voorkomt, composities van An tonio Vaiente, Antonio de Gabezon en een aantal koraalvariaties van Sweelinck over „Ach Gott vom Him- mel sieh darein". Diens leerling Samuel Scheidt (hij stelde voor de oude Duitse orgeltabu- latuur het moderne notenschrift in de plaats en schafte de geïmprovi seerde ornamentiek af) was vertegen woordigd met een aantal dansvaria- ties, waarop twee duetten uit de Kla- vierübung 3 van Joh. Seb. Bach op fraaie wijze aansloten. Van de Zuiri- duitse componist Karlmann Kolb (1703 - .1765) hoorden wij een interes sante vijfdelige orgelcompositie ter wijl het programma besloten werd met drie zg. Flötenuhr Stücke van Hay dn (ook Mozart schreef dergelij ke werkjes) en een Toccata van Ales- sandro Scarlatti, vooral bekend als vertegenwoordiger van de eerste pe riode van de Napolitaanse opera- schooi. Uit de deze. middag ten gehore ge brachte Toccata bleek echter, dat de vader van de beroemde Domenico Scarlatti de techniek van de orgel compositie voortreffelijk beheerste. Het was een leerzame middag, die de orgelliefhebbers stellig met veel onbekende, maar goede oude orgel muziek in kennis heeft gebracht Haast onnodig te vermelden, dat Koos Bons zijn programma tot in de puntjes verzorgde, waarbij zijn wel doordachte registraties het kleine or gel wel op zijn voordeligst deden uit komen. XV. II. YVoIvekamp Een heel aparte, decoratieve steen, door zijn vele zachte, haast dromerige tinten bij uitstek geschikt om te verwerken in flatteuze, typisch vrouwelijke sieraden. Een flonkerend compliment aan de char me van devromv die-deze maand.jarigis! gouden sieraden met toermalijn vanaf f 59.- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert gj.a. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam SCHIEDAM In de vijfde ronde van de RSB-competitie moest het - eerste tiental van de schaakvereni ging Schiedam het in de promotie klasse opnemen tegen „Het Westen- Regina". Het werd een overwinning met ö'/s3y2 voor Schiedam door G. H. den Uyl, W. J. den Uyl, A. Noor- degraaf, N. van Grevenbroek en C. Troost. Remise speelden C. Vrijland, H. Planken en H. den Uyl wonnen hun partijen. Het tweede tiental in klasse 2A a speelde voorlopig 45 tegen Chariois 4. Het ziet er in de afgebroken partij naar uit dat deze wedstrijd <Joor.; „SCHIEDAM" verloren zal worden. Winst behaalden C. K. Harrr.anny, P. J. Sey en W. J. den Uyl; remise door D. van Loenen en A. D. Kinnegen. In de 6e ronde ontving het eerste de vermoedelijke kampioen, K.V.O.L., en verloor voorlopig met 2'/s6'/s. Door deze nederlaag blijft Schiedam I gevaariljk dichtbij, degradatie en zal dë laatste wedstrijd moeten win- nen om daaraan te ontsnappen! Het tweede tiental verloor in deze ronde met 28 van Europoort 4. SCHIEDAM De schoolpsycholo ge. de remedial teacher, de school- maatschappeiijk werkster en de logo pedistes gaan binnenkort verhuizen. Momenteel zijn deze onder wijsdeskundigen her den der in de stad gevestigd env voor een efficiënte j werkwijze is het van belang hen op j één plaats samen te brengen. Deze plaats is nu gevonden in het pand Lange Nieuwstraat 57, dat de gemeente vorige maand heeft aange kocht. Overigens is deze huisvesting maar tijdelijk, want dit pand moet worden afgebroken in verband met de aanleg van de zuidelijke in dustrieweg. Aangezien deze aanleg nog wel eni ge tijd op zich zal latenwachten vinden B. en W. het verantwoord het pand in te richten voor de, geneomde onderwijsdeskundigen. Zij vragen de raad hiervoor een krediet van 24.840. - - In Galerie De Graaf (Oudw Kerk hof 20) is zaterdag een expositie' van wandkleden van Leslie Gabriëise ge opend. Deze tentoonstelling is dage lijks. behalve op maandagen, geopend van 10 tot 18 uur. SCHIEDAM Geboren: Edith dv J D Hazel zet en H Dee: Gwendolyn dv J Leen man en A P Akkerman; Eric zv D J Blok en A J M Hoegee; Dennis M zv H J Pieke en P M Verheezen; Danny R zv C Kerdel en H Schwagermann; Jan zv J Venderbos en X Brouns: Dirk J zv J H van Wtlligen en G va/1 der Spoel; Oscar H F zv J A Biesheuvel en P H de Haay; Carola dv K W van Leeuwen en P Pannekoek; Al ld a dv A van den Hurk en A M S van Vliet; Marco zv F J van Xoortwijk en M van der Most; Louisa M dv F W Etman. en P H Voskuilen; Arte zv A Schaper en M van Hoogdalem. Ondertrouwd: J Berkel, 26 en M Hoogerwerf, 21: F O J De Conlnck. 27 en P J Ttangel, 25; R J Ooorneveld, 2S en H E Letterman, 22: T J de Koning, 22 en A at L van V'iet. 21; D P Kooy. 26 en A Bronsema, 24; J Krtjnen, 26 en E Suttorp. 23; A A M Matth'i.lssen, 19 en A scheen- loop. 19; S Nachtegall. 41 en E A L H Ai.hers, 34; H F J J Ticheler, 31 en H E Werner. 22:'c van.Tiel, 24 en G Hooijmei- ,ier. 2t; P van der Vorm. 2G en M T T Ie Pair. 22. Getrouwd: J F van Schie, 25 en G E A N Buijink. 23; G van Hoek. 34 en D Vet, 21; B Rowel. 34 en at Kers. IS; J C Horssius, 18 en M J CJouwel, 19; J P C J Boudens, 26 en M M van Gaasbeek, 30; P D j Witlemse, 21 en M A van Beurden, 18; P J Hendriks, 25 en H F Krabbendam, 22; J H van Katwijk, 23 en p P J Schuurmans, 26. Overleden: C W I 't. Hart, 73 wed. H van der Stelt; C M: Verhoeven, 76 echtg. J J A Heeren; M J Post, 67; P van 't Veld, 73. SCHIEDAM ln een partij ■pindapoppen, die lag opgeslagen in het pand Groeneweegje 27, ontstond zaterdagmiddag brand door broei. Onder leiding van ondercommandant J. Putter heb ben de brandweerlieden de pindabalen naar buiten gebracht, waar het vuur met enkele nevel- stralen werd geblust. De eigenaar H. Verhuis Han delsonderneming NV heeft een schade van f 3500,Het bedrijf is tegen brand verzekerd. In de afgelopen maanden heeft het Gemeentebestuur een aan tal contactbijeenkomsten voor de burgerij gehouden, n.l. twee in Groenoord, één in Oost en één in Zuid. Verondersteld wordt, dat ook in de andere wijken van de stad behoefte gevoeld wordt aan een rechtstreeks contact met het Gemeentebestuur en enkele zijner ambtenaren. Thans worden de bewoners van het Centrum en het Westen uitgenodigd voor een contact bijeenkomst en wel op woens dag, 26 maart 1969, des avonds om acht uur, in de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Burgemeester en Wethouders spreken gaarne d^. verwachting uit, dat 2Ü met de bewoners van deze wijken, evenals dat in andere wijken het geval is ge weest, een vruchtbare avond zullen hebben. Schiedam, 17 maart 1969. ROTTERDAM De twintigjarige K. de Jong uit de Boudewijnstraat is zondag overleden in het Dijkzigt- ziekenhuis aan ernstig hoofdletsel. Hij was gewond geraakt tb en hij op zondag 2 februari met zijn 2 CV op de kruising WolphaertsbochtBoer- oensestraat in botsing was gekomen met een autobus. worden geplaatst voor het ver richten-van lichte adminiftratie- ve werkzaamheden en type-werk Het mulo-diploma of een soortgelijke opleiding is vereist, type-diploma en/of ervaring strekt tot aanbeveling. Salaris afhankelijk: van leeftijd en ervaring; daarboven spaart de gemeente ±r 12% van dit salaris, welk spaarloon wordt uitgekeerd indien u intslag neemt Lv.m. huwelijk of wel al gehuwd bent en minder dan zeven jaar in overheidsdienst werkzaam bent geweest. A.O.W.-premie komt voor rekening van de gemeente. Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan de afdeling personeels zaken, stadhuis, Vlaardingen. Telefonische inlichtingen 010-34 45 44 toestel 74. 1

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1