Jubileumfeest in december 'd Vijftig jaar christelijk voortgezet onderwijs ^an De Hoek tot Vlaardingen AGENDA en Eensgezind gehandicapte voor het kind Het eeuwige leven is midden onder ons!" I Joegoslavische film bij herdenking gevallenen INTERTEST Reünie Aktie in Vlaardingen Ds. AHoffman bij afscheid: Ger Stolk gaat TSF versterken KW-mars dit jaar op 17 mei DOK actief rond Koninginnedag ffoversluizen MET CERTIFICAAT VOOR 5 JAAR GARANTIE (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een halve eeuw geleden, namelijk op 25 april 19199, is de Vereniging voor Christelijk Voortgezet On derwijs te Vlaardingen opge richt. Het jubileum zal in de cember worden gevierd, omdat de spannende en vaak zenuw slopende examentijd zich nu niet bepaald leent voor een uitbundig herdenkingsfeest. Verandering Oprichting Vandaag en morgen en dagelijks Nieuwbouw riu..". beduidend goedkoper telef. 25.12.34 heeft ze veel voordeliger SCHIEDAM Bij de af- scheidsdienst van ds. A. Hoff mann was due Grote Kerk zon dagmiddag goed bezet. Behalve alle plaatselijke hervormde pre dikanten waren als gasten aan wezig de vroegere predikanten van Schiedam ds. L. J. Cazemier en ds. H. W. Hennes, Ds. Hoffman hield een predikatie over Johannes 17:3: „Dit is nu het RECEPTIE Zó zeker is Intertest van de kwaliteit van haar tapijten, dat zij deze voor 5 jaar garandeert. U ontvangt bij aankoop een garantiecertificaat. Tapijt-zekerheid voor u! De Intertest tapijtkollektie biedt u een keus uit vele fraaie kleuren en dessins. Wij laten u graag deze uitgebreide kollekti® zien, '■f vlaardingen L';. WASAUTOMATEN CENTRIFUGES Een beeldschoon Aqufurlnn I ROTTERDAMMER Pagina 5 MAANDAG 28 APRIL 1969 ai bent U nog zo gesteld op Uw eigen merk badzeep—. toch moet U eens een proef nemen met deze verrukkelijke ™eflr met parfumertng "Ta bac". Drie grote stukken luxe Tabac «eo waarmee Uw dagelijkse dwTcbe- of badbeurt een ver- fiind genot wordt, badzesp, 1120 gram Per stukf. heerlijk geurend, rijk schuimend, per 3 grote stukken voor nog géén tachtig cent. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop' van deze zakken met 3 grote stukken "Tabac" zeep, een luxe zeep, per zak voor Ook maandagmorgen open Hk Otin ttL o( schrift best VLAARDINGEN In verband iet de viring van het jubileum (50 |aar) van de Vereniging voor Chrostelijk Voortgezet Onderwijs te llaardinge worden oud-leerlingen ferzocht zich op te geven voor een ■eünie, die in de week voor de Kerst vakantie zal worden gehouden. Nade- te bijzonderheden zullen via adver- cnfies worden bekendgemaakt. Oud-leerlingen kunnen zich nu leeds opgeven bij teraar schei- en ktuurkunde ir. J. Schepen, Nassau- laan 12, tel. 345235. Dat feest zal overigens in gepaste bescheidenheid worden gevierd. Het bestuur van de schoolvereniging heeft besloten hieraan zo weinig mo gelijk kosten te besteden. De bedoe ling is een fors bedrag te bestemmen voor een ontwikkelingsproject. Ke- laties zal daarom worden gevraagd geen bloemen of andere geschenken te geven, maar geld. Toch zal het jubileum niet onop gemerkt voorbijgaan. Er is een commissie gevormd, die de diverse festiviteiten gaat voorbereiden. On der meer denkt men aan bijeen komsten in de Stadsgehoorzaal, een reünie voor oud-leeriingèn en aan het samenstellen van een fo toboek. De feestelijkheden zullen In de laatste week voor de Kerstva kantie worden gehouden. gevoegd. In 1956 volgde de afdeling MMS. In 1967 werd ten- gevolge van de enorme groei de christelijke HBS A en B „Westland-Zuid" opgericht. Daar bleef bet niet bij, want ook het ulo-onderwijs kreeg in 1967 gestalte in maar liefst vier scholen: dr. H, Colijnsehool, mr. J. J. L. v.d. Brugg- henschool, A. W. F. Idenburgschool en Groen van Prlnsterersehool. De vereniging werd vijftigj aar ge leden opgericht in een voor het chris telijk onderwijs moeilijke tijd. De op richters wisten bijvoorbeeld niet wat de financiële consequenties zouden zijn, omdat de nieuwe wet op het onderwijs een jaar later tot stand zou komen. De volgens deze wet toe gekende subsidies vielen gelukkig mee, zodat het nad'elig saldo van de gestichte school beneden de raming lag. De vereniging exploiteerde van 1919 tot 1948 een christelijke HBS B en wel in een pand aan de Schiedam- seweg 55, In 1922 verhuisde de school naar de Westhavenkade 87 en 95 en pas in 1956 kon het nieuwe gebouw aan de Rotterdamseweg 55 in ge bruik worden genomen. In 1948 mocht de school „Groen van Prins te rerlyceum" heten, toen de afdelingen HBS A EN Gymnasium werden toe- VLAARDINGLN De postdulvenhou- ïersverer.igtns: De Luchtbode hield een foncoursviucht vanuit Duffel C92 km.). (Vertrek 7 uur: aankomst eerste duif lD.55; laatste prljsduif (U2e) te 0.10.42. Bitslaa: M. Broek 123 M 38 45 48 92. P. v. Made 2 99 101 104. L. Poldervaart 2 4 !S 3227 56 64 S670 76 109 110111, J. ijSeiBslus S 18 2036 40 S3 88 102. VLAARDINGEN Tijdens de vrijdag lehnuden vlaardlngse tafeltennlskanipl- fctnschappen is in de melsjesafdellng niet $etr Griep kampioen geworden, zoals ibuslevelljk gemeld. De titel Is tn bezit stomen van Net de Vries, die In de !isa!e van Rla Sas won. Van Intiem zullen li Junioren en enkele jonge senioren, op 26 tael (tweede pinksterdag), deelnemen aan <".f Internationale Zuid-Nederlandse taffel- SennlswedstriJden in Sreda. MAASSLUIS Op de zaterdag In ge- >ouw De Kern gehouden voorjaarsverga- lering van het Zuid-Hollands Propaganda iomlté van de Algemene Nederlandse Ge- Relonthouders Bond zijn een Werkgroep 4NGOB-Maass!uis en een Werkgroep AN- SOB-RoUerdam opgericht. In de l'aasslulse werkgroep hebben zitting me vrouw van Antwerpen, ds. L. van Os en 'de lieer I,. Lucardlc. SiatftiuU: Vergadering gemeenteraad. 20. Musis Sacmm: „Geron" met welterusten» 25. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange berkstraat 82. tel. 2SS3S2. Redactie Schle- .ernt: r. m. van Houwelingen, Jullanalann J- tel. 265704. b.g.g. 115583. toestel 156. (Wachter. bezorging: Joh. GrönefeW. Singel tel. 2S.35.38. maandag t/m vrijdag 18.39 - (38.39 en zaterdac 18 - 19. Alarmnummer itoo.- meldingen luchtverontreiniging: SC628. Alarmnummer politic: 26.46.66. Apo- jttbeek: Nieuwland. Dr. Wibautplein 17. tel. ïfla:. 0 VLAARDINGEN Leden, van de vlaardlngse Damvereniging hebben zater dag deelgenomen aan de jaarlijkse damdag in Rotterdam. Eerste en tweede prijzen werden veroverd door Gerritsen, Van den Kerkhoff, Lueassen Jr., Molenaar, Nies Lu cH en van Woerden. Morgenavond (dinsdags wordt in het clubgebouw van VDV afscheid genomen van oud-voorzitter H. A. Lansbergen, Ook warden prijzen uitgereikt van het damkampioenschap van Vlaardin gen (hoofdklasse). Daarna worden de jaar lijkse gongwedstrijden gehouden, g) VLAARDINGEN Vijf scholleren van de chr. H.B.S. Westland-Zuid nemen op Koninginnedag deel aan het schooldam kampioenschap van Zuid-Holland voor vijftallen. Dc overige vijftallen komen uit Gouda, Den Haag, Hazerswoude. Wasse naar. Katwijk aan Zee. Rotterdam. Zwijn- drechr en waddinxveen. De wedstrijden worden gespeeld In de Teehn. school De Vaan aan de Montessorlweg 20 In Rotter dam Zuid. MAASSLUIS De smalfllmclub Maassluis heeft onder grote belangstelling haar vierde openbare avond tn het zalen centrum gehouden. Voorzitter F. jelsraa deelde mee dat volgend Jaar bij de velrlng van het eerste lustrum, de openbare avond een bijzondere zal zijn. Vertoond werden o.a. de bekroonde films zon, zee. strand (J. Pons); Tweestrijd (J, W. Wildschut); Een ster bleef stilstaan <D. Kramer); Maassluis; voorportaal van een wereldha ven (F. Jelsma) en voorts een tekenfilm, waaraan bijna twee jaar ls gewerkt, ol. Portrait of Lydla, van John Straiton. Ca nada. HOEK VAN HOLLAND Het voor- jaarsfeest van de personeelsvereniging van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland Hoek van Holland werd verzorgd door het Kloaswaal's Kinderkoor Jong en HHJ on der leiding van dirigent A. den Broeder. Voor de pauze zong het koor eenaantal prettige liedjes, waaronder het „Bloe- menstalietje" en ,,TIo Fepone" bij het, pu bliek het meest in de smaak vleier.. Hoofdschotel van dc matig bezochte avond was de kinderoperette „zigeunerleven" op tekst van A. J. v. d. Knaap en muziek van A. Th. Vis. De mammoetweg bracht hierin vo rig j aar verandering en en alle schooltypen werden ondergebracht in twee christelijke scholengemeen schappen, namelijk dc christelijke scholengemeenschap „Groen van Prinsterer" voor vwo (gymnasium, atheneum) havo en mavo, en de chris telijke scholengemeenschap „Westlan d-Zuid" voor vwo (atheneum) havo cn mavo. De grote groei van het aantal leer lingen heeft voor een chronisch te kort aan schoolruimteg ezorgd. Plan nen voor nieuwbouw moesten het steeds afleggen tegen het stijgende leerlingental. Vijftig jaar geledent el- de de school dertig leerlingen en tien docenten. De groei steeg sprongsge wijs tot 2277 leerlingen en 155 docen ten thans. „Groen van Prinsterer" telt 1467 leerlingen en „Westland-Zui- d" 810. Vooral de laatste scholengemeen schap heeft met ruimtegebrek te kampen. Men liuist momenteel in het noodgebouw aan de Ary Koplaan en in ruimten aan de BUlitonlaan 166 en Vondelstraat 65. De aangifte van leer lingen voor de nieuwe cursus (voor beide scholengemeenschappen 500 in noodschool aan de Ary Koplaan met totaal) maakt het nodig dat de breid. De plannen voor een nieuw te bou wen school verkeren nog steeds in het voorbereidende stadium. Deze school zal verrijzen ten westen van de stedelijke bebouwing van de Westwljk in het grote recreatiege bied. Het zal vermoedelijk nog wel vijf jaar duren voordat dit bouwpro ject tot ontwikkeling komt. De uitbreidingen zullen niet tot „Westland- Zuid" beperkt blijven, maar ook nodig zijnvoor „Groen van Prinsterer". Het gebouw aan de Rode Kruislaan zal met zes theorielokalen, den overblijflokaal en een biblio theek worden, vergroot Het ls de be doeling deze uitbreiding in het na jaar gereed te maken. Van het bestuur, dat de vereniging in 1919 oprichtte, is niemand meer in leven. Ds. J. D, de Stoppelaar was voorzitter, A. G. Bax secretaris en J. Poot Jac.zn, penningmeester. Van de tien bestuursleden kwamen er acht uit Vlaardingen en twee uit Maassluis. T)S. en mevrouw Hoffman kwa- Ls men zaterdagmiddag handen tekort tijdens een afscheids receptie, Op deze receptie her dacht ds. Hoffman tevens het feit dat hij 25 jaar predikant in Schiedam was. Dit wijst al in de richting van een streekschool. In de loop der jaren is deze streekfunctie aanzienlijk ver sterkt. Van de2 27T leerlingen komen er 1603 uit Vlaardingen,351 uit Schie dam, 5 uit Botterdam, 156 uit Maassluis, 47 uit Maasland, 17 uit Maasdijk, 34 uit Rozenburg, 44 uit Hoek van Holland, 11 uit De Lier en 9 van elder. De directeur van „Groen van Prin sterer" Is dr. R. v.d. Bosch, die sinds januari 1930 aan de school verbonden ls geweeste n dus volgend jaar zijn jubileum viert. De directeur van „Westland-Zuid" Is dr. J. van der Schaar (sinds 1967). Het bestuur van de jubilerende schoolvereniging bestaat uit de heren J. L. Jonker (voorzitter), G. Wapstra (secretaris), G. van der Burg (pen ningmeester), J. van Gelderen, drs. K. de Jong, W. B. H. de Jong, me vrouw C. L. Lambrechts-v.d. Maden, ir. H. W. Moll, P. L. Van Pijpen, G. M. Schuurman, G. Sluiter, mr, H. Snoep, F. de Stoppelaar en W. J. de Zeeuw. De leden van het curatorium zijn drs. H. J. Smit, mr. H. Snoep, ds. K. W. Derksen, ir. J. Hannewijk en mr. J. den Hartog. SCHIEDAM In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbeken den getracht de automatische benzi nepomp aan de Horvathweg te slo pen. Toen de automatische benzine pomp de sirene in werking stelde nam men In allerijl de vlucht. Morjen verkopen wij een kom- piste spuitset, niet alleen voor de bloementuin, meer ook bij zonder praktisch voor het was sen van de auto, de ramen en de pui. 15 Meter plastic tuinslang, kompleet .met waterdiefje, spuitstuk en slangklemmen, nu voor nog géén vijf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum boven, de yerkoop - van deze spuitsets, 15 mater tuinslang, kompleet met waterdiefja, spuitstuk en slangklemmen voor Slanghaspel voor de tuinslang 1.75 Qok.msandagmorgen open Géén tet. of schrift bast VLAARDINGEN De drie ouder verenigingen helpt Elkander, Phila delphia en Het Zorgenkind zullen wat de Vlasrdingse afdelingen be treft gezamenlijk meedoen aan de grote landelijke aktie op vrijdag avond 9 mei voor het geestelijk ge handicapte kind. De organisatie is in handen van de bekende aktiepromo- tors ir. H. van Marie en de heer V. C. J. A. van den Eijnde. Ruim vierhonderd Vlaardingers zal ■worden gevraagd in eigen straat of directe omgeving huis aan huis te col lecteren op de avond van 9 mei, tus sen acht en tien uur. Elke wijk telt een aantal contactpersonen, bij wie dé collectanten een uur voor de inza meling een bus kunnen afhalen. De bussen worden na afloop bij de contactpersonen ingeleverd. Bij bren gen de gevulde bussen zo snel mo gelijk naar de dichtsbijzij de bank, SCHIETBAANSTRAAT 7 eeuwige leven, del zij U kennen, de enige waarachtige God, en Jezus Christus, die Gij gezonden hebt". De predikant belichtte deze tekst met drie vragen, namelijk van wie, door wie en tot wie komt het eeuwei- ge leven. Ds. Hoffman stelde dat het eeuwige leven niet pas in het hierna maals komt, maar midden in dit le ven staat en dat het kennen van God en Jezus Christus daarvoor een eer ste vereiste is. Temidden van de rumoerige tijd waarin we leven wordt beslist over het leven of verderf, over behoud of ondergang. Met de wens dat de hervormd ge meente van Schiedam dat eeuwige leven zal waar maken en dat zij God steeds beter wil leren kennen, bes loot ds. Hoffman zijn afscheidspreek, ■waarna de gemeente hem Psalm 121:4 toezong. Na afloop stelden ds. en mevrouw Hoffman zich op in het koor van de kerk, waar velen met een persoonlijke handdruk afscheid konden nemen van het predikante nechtpaar, dat evenwel voorlopig nog in Schiedam blijft wonen. Zaterdagmiddag nam ds. Hoffman al afscheid met een druk bezochte receptie in de grote zaal van gebouw Irene. Dat gebeurde tevens omdat de predikant precies 25 jaar in Schie dam stond, oorafgaande aan de re ceptie werd het preikantenpaar ge huldigd. Daarbij voerden o.a. het woord ds. E. J. Beens namens de provinciale kerkvergaderin, ds. H. H. J. Keizer namens de classis Schie dam, ds. J. van Veen, namens de Gereformeerde Kerk en ds. H. J. Groenenwegen ais collega. Verder spraken nog de heen A. Onverwacht, als president- kerkvoogd, deken. Oudshoorn namens de R.K. kerk en J. A. van de Peppel namens wijkge- meente IV. Ds. Hoffman kreeg van zijn ge meentelede een leren clubfauteuil en grote radio. Op deze recepitie waren tevens aanwezig burgemeester H. Roclfsema en zijn ehtgenote en oud waar het geld onmiddellijk zal wor den geteld. De opbrengst wordt door gebeld naar gebouw Triangel, waar de centrale post zal zijn gehuisvest. Op deze manier is het mogelijk nog dezelfde avond de totaal- opbrengst van Vlaardingen via de televisie be kend te maken. De organisatoren rekenen er op dat de 400 gevraagde collectanten zul len meewerken. Daarvan hangt voor een groot deel het welslagen van de aktie in Vlaardingen af. Het gaat om twee uur collecteren voor het geeste lijk gehandicapte kind. De organisatoren hebben nog niet voldoende contactadressen in de nieu we wijk Holy, Daarom worden de bewoners van deze wijk gevraagd zich zelf op te geven als collectant of contactpersoon. Men kan zich aanmel den bij ir. Van Marle, Wilhelmina- straat 27, tel. 342917, of bij de heer Van den Eijnde, Eksterlaan 662, tel. 341019, De directies van de bejaardentehui zen zal worden gevraagd in de hal een roodgele ton te mogen plaatsen. Dit verzoek zal eveneens worden ge richt tot de grote warenhuizen. Ver der denkt men aan een speciale win- kelstraatcoliecte om ook de mensen, die van de koopavond gebruik ma ken, te bereiken. De plaatselijke bankinstellingen hebben reeds hun medewerking toe gezegd. Hoewel de landelijke aktie, on dersteund door de televisie, beoogt dat de mensen spontaan hun huizen verlaten om hun bijdrage bij de bank te deponeren, heeft het Vlaar- dingse comité gemeend de huis aan huis aktie te moeten inlassen. Op deze manier hoopt men zo goed mogelik resultaat te verkrijgen. Het blijft dus mogelijk een gift bij een van de banken af te geven. Het. per soneel, dat zich bereid heeft ver klaard de opbrengst'van de aktie te tellen, zal zich graag over de giften voor het geestelijk gehandicapte kind ontfermen Ook daar staan de rood gele tonnen klaar. SCHIEDAM Vrijdagavond 2 mei geeft de Schiedamse Filmkring een extra voorstelling in de aula van de Rijksscholengemeenschap aan de Hu- go de Grootstraat. Deze avond, die om half acht begint, staat geheel in het ka dor van de herdenking van de gevallenen uit de tweede wereldoor log. De toegangsprijs is één gulden, terwijl de bezoeker veertien ifcar of ouder moet zijn. Op het programma staat de film „Tot driemaal toe" van de Joegosla vische regisseur Aleksander Petrovic, een film die uit drie episoden is op gebouwd. In iedere episode wordt de hoofdpersoon geconfronteerd met de dood van een medemens. SCHIEDAM TSF zal in het nieuwe tafeltennisseizoen versterkt voor de competitie kunnen uitkomen. Do sterke Wibats-speler Ger Stolk (21 jaar) heeft zich aangemeld als lid van TSF en mag in het nieuwe sei zoen met Cas van Koetsveld en Ger Vaessen trachten TSF 1 ereklasser te maken, TSF heeft voor het nieuwe seizoen ook nog een landelijk tornooi op het programma staan, te organise-,, ren in de Koopmansbeurs, het clublo kaal van TSF. De fusie, die bijna een jaar geleden met Service is aangegaan, heeft alle verwachtingen overtroffen. Voorzit ter J. D. Degreef zegt hiervan, dat de sfeer niet heeft geleden en dat beide verenigingen (TSF en Service) volle dig ir. elkaar zijn gegroeid. De resul taten waren bijzonder gunstig, ook al kon het eerste team net niet de be geerde promotie naar de ereklasse halen. TSF 3 promoveerde na een kampioenschap naar de Rotterdamse eerste klasse, het vierde team promo veerde eveneens, terwijl ook de resultaten van de junioren uitzonder lijk goed waren. Het feit, dat onlangs driehonderd •bezoekers aanwezig waren in de Ko renbeurs bij een 'belangrijke promo tiewedstrijd van TSF is voor het bestuur van het honderd leden tel lende TSF een aanmoediging om meer teggan doen aan de „passieve recreatie". Het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus geeft vrijdagavond een populair concert in de Magnalia Deïkerk aan de Albardastraat. Aan dit concert werken, verder mee het Schiedams Vrouwenkoor o.l.v. Ria Borgmeijer, The Shepherds en een hoomkwartet van de kapel der Ko ninklijke Marine. De amateurtoneelvereniging Geron geeft morgenavond, dinsdag, in üh grote zaal van Musis Sacrum een op voering van het blijspel "„Welte rusten" van A. P, Dearsiy. Woensdagmiddag wordt dit zelfde stuk opgevoerd voor bejaarden in het kader van de Koninginnedagviering, terwijl donderdagavond dit blijspel opnieuw op de planken wordt ge bracht, nu opnieuw voor de dona teurs. kortweg VAM genaamd, bestaat op 13 juni 40 jaar. Dit jubileum wordt op maandag 9 juni in Schiedam ge vierd. Hoogtepunt zal zijn de inge bruikstelling van de moderne vuilo- verlaadinrichting op hét N.S.-empla- cement. Vrijdagavond om acht uur wordt in de kantine van Hermes DVS op Harga een bijeenkomst gehouden met als sprekers de internationale scheidsrechters Lau van Ravens en Henk van der Veer. Zij zullen vertel len van hun internationale ervarin gen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang hebben C-junio- ren (mits onder geleide) en verder iedereen die hiervoor interesse heeft. Vooral alle ouderen zijn bijzonder welkom op deze sportbijeenkomst, die dit keer geen spelregelvragen zal behandelen. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei wordt in Groningen een nationaal waaraan ook een Schiedams ambte- narenelftal gaat deelnemen. Ter Schiedams elftal van ambtenaren op donderdag om 18.15 uur op Harga een oefenwedstrijd tegen HBSS 2. Scheidsrechter is de lieer P. Grooten- dorst De eerste episode speelt zich af in de dagen van de Duitse Invasie in Joegoslavië. Overal gonst het van de geruchten; de bevolking is in een pa niekstemming. In het bijzonder het gerucht, dat het land vol zit met Duitse spionnen. In de tweede episode is de hoofd persoon zelf de vervolgde. Hij is in de verzetsbeweging terecht gekomen. Hij vlucht voor de bezetters. Op zijn vlucht ontmoet hij een lotgenoot en samen trekken zij het moeras in, ho pend daar veilig te zullen zijn. Al spoedig echter komt een patrouille van de SS hen op het spoer. De derde en laatste episode van de film speelt zich af in de nadagen van de oorlog. De Duitsers zijn wegge trokken. De dag van de afrekening is gekomen. De hoofdpersoon van de film is nu niet langer een opgejaagde vluchteling. Hij staat aan de kant van de overwinnaars. Vanuit zijn ka mer ziet hij, hoe een groep oor logsmisdadigers wordt binnen ge bracht. Zij zijn veroordeeld en zullen, spoedig geëxecuteerd worden. Onder de veroordeelden is een jonge vrouw. Zou zij werkelijk ook schuldig zijn, zou er voor haar geen gratie mogelijk zijn? Hij gaat praten met de com mandant maar krijgt te horen, dat juist deze vrouw de alleregrste is ge weest. SCHIEDAM De 25ste Koningin Wilhelmina-mars zal dit jaar vroeger dan ooit worden gehouden, namelijk op zaterdag 17 mei. Organisator is weer het Vendel Schiedam van de Oranje Garde met "als hopman Ph. van Oordt. De KW-mars zal vanwege het jubileum de naam dragen van Zilveren K.W.-mars. De eerste vijf jaren werd de mars in Rotterdam georganiseerd, de laatste twintig ja ren in Schiedam, waar de organisato ren over enkele weken 5000 deelne mers verwachten. Aanmeldingen kunnen geschieden bij de heer Ph. van Oordt, Van Olde- bameveldstraat 79, Schiedam, tel.nr. (010) 263309. Afstanden: 8,14, 20, 25, 40 en 50 km. Een tiental muziek korpsen zegde reeds medewerking toe aan dit wandelfestijn, waarvan burgemeester H. Roelfsema in het fraaie programmaboekje zegt: „Het motto, dat elk jaar aan de K.W.-mars wordt meegegeven is geen lege huls. Het g-eft richting asn het wandelge- beuren en dat zal ook in 1959 weder om het geval zijn." De stad Schiedam is bij deze zilveren K.W.-mars het motto. De ontwikkeling van het 695 jaar oude Schiedam krijgt dan ook veel -aandacht in het programma boekje. (Advertentie) Natuurlijk PLATENBOWNEN halen bij G. P. VAN qAALEN Jr. SCHIEDAM Het drumbandcon cours in Numansdorp, waaraan DOK zaterdag zou deelnemen, is wegens te geringe deelname niet doorgegaan, Toch krijgt deze drumband volop ge legenheid haar kunnen te tonen, want op Koninginnedag neemt zij deel aan de taptoe, 's avonds om ne gen uur op het parkeerterrein aan de Boersvest. Om 15.15 uur wordt vanaf het lo kaal aan de Tuinlaan een demonstra- tietocht door Schiedam Zuid. gehou den voor leden vanaf acht jaar. Bij gunstig weer zal na afloop een de monstratie langematscpringen wor den gegeven op het grasveld voor de Tuinlaanschool. Dinsdagavond neemt DOK ook deel aan de traditionele lampionoptocht, waarin alle adspi- ranten vanaf vijf jaar kunnen meelo pen. Start 20.15 uur bij de Vondel laan, einde 21.15 uur. De voorturners(sters) tot 14 jaar gaan op zaterdag 21 juni een bustocht houden. De gewestelijke turndag zal op 14 juni in de sporthal Margriet gehouden worden. Florls dc VMfdclaan 136. Tel. 542382. Van Hogendorplaan 31. Tel. 345182 firma y Meubelshowroom Dr. Wlardl BecXmanslngel 3-5. Tel. 348086 C»UENBURDSIR.1Z HOEK EH1R5IR TEL:010-3422-21 VLVPDIhGEH voor een zacht prijsje? Wie weet heeft een van onze abonnees er een voor u op zolder staan. U bereikt hem met een Koerier in deze krant Bel 115638 toestel 50

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1