200.000 haven voor tonners bonwen SJ protesteerde tegen Plan 2000 1 Meer openheid hij de Medische Faculteit Geslaagden, geslaagden Portofoneren99 mag niet BELGISCHE STUDIECOMMISSIE: DelwaidePlan niet ondergang van Antwerpen Ook PSP tegen tweede baan Antwoord op motie studenten Bromfietser pleegt straatroof Koeien op stap Een dode bij frontale botsing 95 <t rotterdammer riu..beduidend goedkoper ■HÜ. *1 SPISitI ïSifcltgli BRUSSEL Een studiecom missie die de Bèlgische minister van openbare werken De Saeger vorig jaar heeft ingesteld om de kwestie van de bevoorrading van België met ruwe olie weten schappelijk te onderzoeken, is tot de conclusie gekomen dat bij Zeebrugge een haven voor mam- moetschepen tot 200.000 ton moet worden gebouwd. De com- missie,heeft geen keuze gedaan uit plannen die het afgelopen jaar van particuliere zijde reeds zijn geopperd (waaronder een voor de bouw van een kunst- éiland op de banken voor de kunst bij Zeebrugge), doch heeft eigen projecten uitgewerkt. Kemiedy-mars trok 120 leerlingen Havenvakschool Jongens verdacht van inbraak in kantine li Commentaren Luchthavenkwestie in raad van Bergschenhoek (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op veel punten gaat het bestuur van de Medische Faculteit te Rotterdam akkoord met medebeslissings recht van wetenschappelijke staf en studenten. Het bestuur heeft de studenten voorgesteld in een werkgroep overleg te gaan voeren over een voor alle groeperingen aanvaardbare be stuursstructuur. vOm aan het verlangen van de studenten en anderen naar een grote openheid en een betere in formatie tegemoet te komen, zal het bestuur voortaan de agen da's van zijn vergadering en een lijst van de daarin genomen be sluiten openbaar maken. Nederlander 18 maanden in Indonesische cel Holland Festival V eer tienduizendste schip binnen Hymne door Ton Elias 3 x Snijders maar geen kopje van gemaakt meester en schepenen van Oostende. en niets boven deze notitie ge' zet. Structuur IVKO Meebeslissen Perspectief En verder zijn er contesterende studenten die in hun vakantie met niet aflatend elan doorwerken aan hun acties. Maar er is een jour nalist die het nu toch welletjes vindt! heeft ze. veel voordeliger l Pagina A 2 A MAANDAG 9 JUNI Twee van de meest verkochte venstervallen van onze vitrage afdeling verkopen wij nu voor een extra lage prijs. Venstervallen van terienka marquisette met ingeweven dessin, 40 ert 55 cm hoog, kant en kiaar met zoom en hoofdje voor bijna de halve prijs, door elkaar per meter voor nog géén negen dubbel tjes. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze terienka marquisette venstervallen met ingeweven dessin, kant en klaar met zoom en hoofdje, 40 of 55 cm hoog, per meter voor Ook maanaagmorsén optn Géén re/, of xhrHt. bf t Dit meldde vrijdag het brusselse blad Le Soir. De actualiteitenrubriek van de belgïsche radio voegde hier aan vrijdagavond toe, dat men op het ministerie van openbare werken in brusse! weliswaar de juistheid van dit bericht ontkent en verklaart dat .het eindrapport van de studiecommis sie nog moet worden geschreven, maar dat uit goede bron veriuidt dat .het definitieve rapport in grote trek ken overeen zal komen met de uitge lekte bijzonderheden. Deze luiden dat er in ieder geval een diepzeehaven aan de Belgische kust moet komen die toegankelijk is voor mammoettankers met olie, erts of graan. De studiecommissie meent dat Zeebrugge uitgebouwd kan wor- den om schepen tot 200.000 ton te kunnen ontvangen. Dit project zou, inclusief de aanleg van een bijbeho rend industrieterrein van 2200 hec tare, 2.7 miljard 'gulden kosten. Dit project zal echter moeilijkhe den met Nederland kunnen opleve ren, omdat het getij in de Schelde- monding erdoor beïnvloed kan won den. Daarom voorziet de Belgische commissie een alternatief plan voor aanleg van een kunsteiland van acht km lang voor de kust bij zeebrugge met een haven die eveneens voor schepen tot 200.000 ton toegankelijk van dit project worden op drie mil jard gulden geraamd. ROTTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag, om half een, ver trokken 120 leerlingen en oud nde Kennedy-mars, die over een af- st.and van 80 kilometer liep van utrecht naar Rotterdam. 'Zaterdagmiddag om half drie kwa men de eerste wandelaars aan. Zij werden ingehaald door familie en vriendinnetjes. In totaal haalden ruim 90 jongens de eindstreep. De laatsten tippelden om half zeven de eihdhaven, de haven vakschool, bin nen. "Deze jaarlijks weerkerende activi teit van de havenvakschool, waarin het sportieve element voorop staat, werd besloten met een grote gemeen schappelijke maaitijd in de sporthal van.de school. De jongens die de hele mars had den uitgelopen mochten een- speciale medaille in ontvangst nemen. Onder weg waren ocfk diverse herinnerings geschenken uitgereikt, zoals een sleu telhanger en een speld. ROTTERDAM Verdacht van in braak in de voiksbondkantine aan de G. J. de Jonghweg zijn zondagavond aangehouden de negentienjarige G. W. en de 20-jarige loswerkman D. J. H. uit Rotterdam .Zij zijn inbewa- ringgesteld. De 29-jarige tegelzetter A. P. V. is zondagavond in de Hondiusstraat ge arresteerd, nadat hij een geparkeerde auto had opengebroken en daaruit een bril in etui had gestolen. Na een inbraak bij Zannis Shipsto- res miste men vanmorgen enkele honderden guldens en een fototoestel. Ten slotteis de studiecommissie tot de conclusie gekomen dat havenaan- leg ten behoeve van nog grotere sche pen (tot 500.000 ton) een zaak is waar voor in Europees verband een oplos sing moet worden gezocht, aldus de uitgelekte bijzonderheden. In eerste commentaren voor de Bel gische radio toonde een der promo tors van Zeebrugge, het parlement slid Vandamme, zich ingenomen met deze conclusies, maar de Antwerpse wethouder Delwaide zei geschrokken te zijn van de enorme kosten van de projecten. Hij was niet gekant tegen een diepzeehaven bij Zeebrugge, maar dan moest het toch zowel tech nisch mogelijk als economisch verant woord zijn. Vandamme verklaarde dat reeds enkele dagen het gerucht ging dat de speciale studiecommissie met ,haar werk was klaargekomen. De regering zou nu moeten beslissen of de nodige kredieten beschikbaar konden wor den gesteld. Hij zowel als Delwaide waren het erover eens, dat een nieu we grote haven bij Zeebrugge niet de ondergang van Antwerpen zou bete kenen. Zeebrugge heeft een andere functie ais aanvoerhaven. Delwaide merkte wel op, dat de uitvoering van het. Baalhoekproject en de ontwikkeling van de linker Scheldeoever voor Antwerpen nu meer dan ooit nodig zijn. I .M (Van onze correspondent BERGSCHENHOEK Aan de agenda van de gemeenteraad, die woensdagavond vergadert, hebben B. en tv. het punt „de vermoedelijke uitbriding" van de Rotterdamse luch- thaven toegevoegd. In hun toelichting schrijven B.en W. over een „ernstige j geluidshinder", die voor Bergschen hoek zou kunnen ontslaan. Het probleem van de uitbreiding van het vliegveld wordt in de toe lichting een „vraagstuk van le vensbelang" genoemd. Belangrijk is. dat men zich beraadt over de wijze waarop men lean worden geïnfor meerd over dit vraagstuk. Wanneer volgens bepaalde plannen een tweede landingsbaan ten noorden van de Doenkade wordt aangelegd, zal Bergschenhoek, evenals de Vlaar- dingse wijk Holy en de Schiedamse wijken Kethel en Groenoord juist in het verlengde van deze bulderbaan komen te liggen. ROTTERDAM Ook de PSP heeft zich geschaard in de rij van opposanten tegen de eventuele aan leg van een 3500 meter startbaan op de luchthaven Rotteradm. Het gewest Zuid-Holland van de PSP heeft zaterdag verklaard het ergste te vrezen voor geluidsoverlast voor het Rijnmondgebied en speciaal voor Rotterdam-Schiebroek, Schie dam en Vlaardingen. Verder spreekt het PSP ongerustheid uit over moge lijke luchtrampenT Sn de genoemde werkgroepen zal de democratisering van de structuur aan de faculteit en in de inhoud van de opleidingen moeten worden bestmwd en zullen voorstellen moe teen worden uitgewerkt. Het bestuur LONDEN De sneltrein Brad ford—Londen, waarin zich premier Harold Wilson bevond, is zaterdag avond In Grantham tegengehouden. Een onbekende had de politie mede gedeeld dat er een bom in de trein vras gelegd. Onderzoekingen leverden ♦en resuRaat op. dringt wel aan op een duidelijke omschrijving van de opdracht van de werkgroepen. Overigens zal de sa menstelling en de werkwijze van de werkgroepen in gezamenlijk overleg moeten worden vastgesteld. Voorlopig wil het faculteitsbestuur niet, zoals de studenten in hun motie van 9 mei hadden gevraagd, akkoord gaan met de aanwezigheid en het medebeslissen van drie studenten in de faculteitsvergaderingen. De ge noemde publikatie van. de agenda komt daarvoor voorlopig in de plaats. Volgens het bestuur is de faculteit ai vele maanden bezig voorstellen te ontwikkelen om te komen tot een organisatie-structuur over de facul teit in haar totaliteit. Bij de discus sies hierover is met de mogelijkheid van medezeggenschap van we tenschappelijke staf en studenten terdege rekening gehouden. Het faculteitsbestuur geeft er de voorkeur aan om niet nu door het tegemoetkomen aan het verlangen van medezeggenschap in de door de studenten voorgestelde vorm vooruit te lopen op de ontwikkeling van de voor de toekomst meest gewenste bestuursstructuur. Het faculteitsbestuur stemt in met de instelling van de curriculumcom missies. Ook daarin zal het mede beslissingsrecht van wetenschappe lijke staf en studenten worden aan vaard. Men neemt nog geen beslissing over de voorgestelde oprichting van vakgroepen. Het bestuur wil eerst de bedoelingen van de studenten over taak, bevoegdheid en werkwijze en aanstelling van de vakgroepen duide lijker maken. Het bestuur stelt voor daartoe een werkgroep in te stellen. ROTTERDAM Met de gasmas kers voor hebben zaterdagmiddag in de Rotterdamse binnenstad weer le den van de Socialistische Jeugd ge protesteerd tegen de milieuverontrei niging. Deze aktiegroep van de SJ, die vo luit het Front tegen de Nederlandse Luchtvervuiling heet, leverde met de ze woordloze demonstratie kritiek op een eventueel uitvoeren van het plan 2000 plus, dat volgens het FNL een behoorlijk leefklimaat in de Randstad Holland onmogelijk maakt. In een persbulletin waarschuwt de aktiegroep „de oliebazen en de be- stuurderen op het stadhuis" dat er felle akties zullen volgen. Zij dreigen met binnendringing van het stadhuis of het Shellgebouw, wanneer het plan 2000 plus in de gemeenteraad zal worden aangenomen. „Wij zullen blijven ageren voor re- kreatiegebied, zuiver water, zuivere lucht, kortom voor een leefbaar mi lieu" aldus het persbericht. DEN HAAG Meer dan tachtig buitenlandse radiostation hebben muziekprogramma's van het Holland Festival gevraagd. De meest indrukwekkende aan vraag is die van een combinatié van vijftig radiostations in de Verenigde Staten. Zeven Westduitse stations hebben aanvragen ingediend. ROTTERDAM Zaterdag 7 juni is het 14.000ste schip de Rotterdamse haven binnengelopen. Het is het Noorse vrachtschip Angelita, dat met een lading erts uit macaba komt en tot bestemming de Botlek heeft; Vorig jaar liep het 14.000ste schip op 8 juni binnen, het schip was toen eveneens van Noorse oorsprong, na melijk het Noorse tankschip Tank Duchess. ROTTERDAM Zondagavond om tien over half tien heeft een, vermoe delijk 35-jarige, bromfietser op de Heer Jansweg een tas ontrukt uit handen van de daar wandelende 21-jarige mevrouw O. N. In de tas zaten een paspoort, twee spaarbank boekjes en een portemonnee met klein geld. Het signalement van de man is ge zet postuur, donker krullend haar, zwart leren jasje, donkere pantalon. Hij reed op een donkere bromfiets, vermoedelijk Zündapp. De politie verzoekt degenen die inlichtingen kunnen geven zich telefonisch in contact te stellen met de politie, tel. 143, 144 toestel 5354. (Zou het niet verstandig zijn tassen te dragen in of vast te houden met die hand die het verst van de trot toirrand is verwijderd En verder dicht langs de huizen te lopen, vooral 's avonds Red.) Het Nederlandse onderwijs is ingeslapen. De overheden steken er te weinig geld in, de politici te weinig belangstelling en de docenten te weinig ver nieuwingszin. Als ie alle kri tiek bij elkaar neemt, blijft er van ons schoolwezen/ weinig heel. Gelukkig nu wat beter nieuws uit de hoek van het economisch en administratief onderwijs, in, het bijzonder van het MEAO. Die lettercombina tie blijkt velen tot vertwijfeling te brengen; daarom heb ik er het middenstandsonderwijs (de ae- tailhandelsscholen), voorbereidend op zelfstandig ondernemerschap. Natuurlijk zijn cr verschillen, maar het is nuttig te weten dat men in andere landen dit onderscheid niet kent. Hoewel het voor sommi gen als een vloek moet klinken, vraag ik me steeds meer af of in beginsel niet zoveel mogelijk zou moeten worden uitgegaan van scho lengemeenschappen. En dat niet al leen in dit geval: er zijn heel wat meer schooltypes met raakpunten en overlappingen, Andere landen hebben wel andere problemen. De Vlaamse Volksbewe ging distribueert uit Izegem afschrif ten van een protestbrief aan burge Wie niet weet wat het MEAO (middelbaar economisch en admini stratief onderwijs) voorstelt, behoeft zich daarvoor niet te generen. Op een persconferentie van directeuren van MEAO-schoien, gesecundeerd door inspecteur J. Th. Schelfhout, werd verteld dat de Vereniging van personeelschefs er tot voor kort ook nauwelijks iets van af wist Dit laatste is wel vreemd want de MEAO-school. oicieel geïntrodu ceerd door de Mammoetwet, geeft nu eindelijk die middelbare voorbe reiding op commerciële, economi sche en administratieve beroepen waar Nederland om verlegen zat; andere landen kennen dit genre on derwijs allang. De nieuwe opleiding duurt drie jaar. Na het eerste jaar onderscheidt men vijf richtingen: een administra tieve, een commerciële, een secreta riële, een bestuurlijke en een vrije richting. Het examen telt zes vak ken waarvan vier ter keuze. Maar verhalen over hoe het onder wijs in elkaar zit, zeggen waarschijn lijk minder dan een lijstje met beroe pen waarop de MEAO-school voor bereidt: steno-typiste, secretaresse, receptioniste, correspondent(e), te- lexiste, bankemployé, boekhouder, loon'administrateur. facturist(e). as sistent-accountant. ambtenaar, nota risklerk, assurantiebediende, inko per, calculator, fabrieksadmmistra- teur en diverse functies bijplan ning, werkvoorbereiding enz. Er zjjn in korte ...tijd 27 MEAO- scholen tot stand gekomen. De direc teuren propageren dit onderwijs met een groot enthousiasme. De MEAO-school wil voorkomen dat de jonge gediplomeerde die een bedrijf binnenkomt, nog vrijwel alles In de praktijk moet leren. Zo wordt bij voorbeeld in het kantoorpraktljklo- kaal de kantoororganisatie met de moderne apparatuur die eraan te pas komt, niet alleen bekeken maar ook ervaren. Voor wie er meer van wil weten: bij de Staatsuitgeverij ïs een MEAO-oIder te koop (55 cent). Bij zo'n stuk "vormgeving van de Mammoetwet stuit men ook op het verschijnsel dat het leven sterker is dan de leer. In het relaas van de MEAO-diretceuren werd als toela tingseis eindexamen MAVO ge noemd of drie jaar Havo, atheneum of gymnasium („met suc ces doorlopen"). Over toelating van degenen die uit ,het LEAO (lager economisch en administratief onder wijs) komen, sprak men wat afwe rend. Volgens de wet is er een aan sluiting, maar dat kan alleen voor dë allerbesten gelden en die moeten dan het juiste examenpakket heb ben gekozen. Een grondgedachte van dé ontwer pers van deMammoetwet was dat een leerling ook langs de weg van het beroepsonderwijs zou kunnen op stijgen. Maar het MEAO, is kenne lijk bang dat het leerlingentype dat nu naar het LEAO gaat, niet de kwaliteiten zal hebben die men voor het MEAO nodig acht. Het is soms razend moeilijk een wettelijke structuur tot onderwijsrealiteit te maken. Een ander punt: hoe nieuw, dit onderwijs ook- is, het heeft toch te maken metde doorwerking van oude rangen en standen. EAO be reikt voor op functies van commer ciële, economische en administratie ve aard;'vlak daarnaast staat echter Voor een openluchtfeest leerden de schoolkinderen het lied „Hymne a rUniverselle Humanité". Het was in strijd met de wet een Frans lied aan te leren. Toch was men er in de Leoooldsehool op een middag van 14.30 u tot bijna IS u mee bezig. Het college van burgemeester en schepe nen dient dergelijke wetsovertredin- gn te beletten enz. Vergiftigde verhoudingen met en zonder „Hymne 1'UniverseIIe Hu manité". Veel klachten over de creatieve vakken die in het onderwijs te wei nig' aan bod komen. En dan een verrassende kennismaking met de zeven jaar oude IVKO-school in Amsterdam. Deze school biedt haar leerlingen naast een mavo-program ma ook een kunstprogramma hoe brengt men dat voor elkaar? Eerst iets over het ontstaan van, de school. Gesticht door Hans Snoek, leidster van Scapino; be doeld voor kinderen die wel mulo konden volgen maar zich in het za ke'i ik gerichte onderwijs niet thuis voelden. ÏVKO staat voor Indivi dueel Voortgezet en Kunstzinnis On derwijs. De mavo wordt gehaaid door minstens vijftig proeven voor bet 'VO-B diploma af te leggen. De iepriinppn mopten een redeliïke in- idiiapntie hebben en bok interesse en enige aanleg in de kunstzinnige nrb-Hne; dat wordt bij de toelating getest. De school onderhoudt nauwe con tacten met conservatorium, muziek- klvcpum. Rietveld academie. Toneel school en Scapino Dansacademie. Töch komen de abituriënten niet uit sluitend in artistieke beroepen te recht: er zijn er bijvoorbeeld ook naar de hotelschoot en naar zieken huizen (therapeutische kant) ge gaan. S'nds de invoering van de Mam moetwet is de IVKO-school met, twee soortgelijke scholen verbon den aan het koninklijk conservato rium, een experimentele mavo. En nu: hoe brengt men het vbor elkaar de creativiteit meer kansen te ge ven dan ze elders krijgt? Het eerste antwoord is dat men de gehele vrije marge met expressie vult (muzikale expressie, bqwegingsexpressie, pan tomime. toneelspel, .tekenen en gra fiek. werken met ruimtelijke mate rialen). Het tweede antwoord is dat er toch wat gesnoeid is in de intellec tuele vakken, vooral bij de wiskun de. Het derde antwoord komt van de 'eerlinven: er wordt ook wel iets gedaan na schooltijd. „Maar", zeg- ven ze er aauw bij, „dat wil je zelf." De docenten zeggen dat de intellec tuele vakken gevoed worden door uitsnraak van een leerling: „Leuke vakken zijn ook nodig." Op een nersconferentie van de IV KO-school kwamen naast bestuur en docenten ook leerlingen aan het woord. Ik had dat nog niet eerder meegemaakt. maar het Is eigenlijk wel loeisch ais een school zich pre senteert. Tevoren hadden we de leerlingen al gehoord o.a. in een les woordex pressie, waarin ze een leidersvraag- stnk behandelden bil een sni.ibelce- yal. Er werd lang niet slecht gerede neerd, ook later bij de beantwoor ding van vragen van journalisten. De leerlingen hebben, op de IVKO- school veel inspraak. Zo te zien en te horen leidt dit tot positieve resul taten. Over inspraak op de universiteit gaven leden van de klinische en tandheelkundige sectie van de Nu. meegse faculteit der geneeskund? een beginsel verklaring uit, Medehe slissingsrecht - best. Maar n£ moet er wei rekening mee bouS dat bij de opleidingen tot arts tandarts niet alleen de university maar ook de gemeenschap wat 'tl zeggen heeft: de professionele orzf nisaties worden steeds meer betrok ken bij het overleg oer de nietm* opleiding. e En dan is er ook nog de vefant' woordelijkheid tegenover de patiën" ten: die komen naar het academisch ziekenhuis niet om zich voor het onderwijs beschikbaar te stelle» maar om zich te laten behandelen' Daarbij hebben de behandelende nees heren een persoonlijke verant woordelijkheid, die met een senaafe" besluit over het meebeslissingsrech' niet wordt opgeheven. Hoe staat het eigenilik met rechi van de patiënt? De rector iu Groningen ziet min der problemen. Medezeggenschap is niet alleen een els, wasr wij v<xr gesteld worden, maar een goedé zaak die wij mogen verwerkelijken' Te kunnen spreken is een kenmerk wellicht hèt kenmerk van" de mens. Te laten meespreken is- ande ren de kans geven om volledig mellJ te worden. Voor de universiteit is het een kans om het wetenschapps. lijk onderwijs dat zij moet geven weer meer menselijk te maken." Aldus prof. Snijders in „Samen scholing". een uitgave waarin "dè Groningers discussiëren over univer sitaire structuurveranderingen: Cjrö'i heeft zich tot nu toe in de discussies' met radicale studenten kunnen handhaven als weinig andere hoog leraren. Merkwaardig van diezelfde rector een ten geleide te zien bij het zo pas verschenen jaarboekje „Studie en studentenleven in Groningen". ;£bi eenvoudige schetskaart op grote schaal, maar waarschijnlijk heeft de aankomende studenten daaraan op dit moment de meeste behoefte", al-' dus prof. Snijders. In dit boekje o.a. beschrijvingen van de Nederlandse Studentenraad zoals hij geweest is, plechtige uni versitaire foto's en ook het hierbij -.afgedrukte plaatje. Niet erg repte- sentatief voor de universiteit van nu» zou je zo zeggen. Het bijschrift' „Vroeger het begin, nu verleden tijd?" tracht er wel wat 'aan te doen, maar ik heb het idee dat de rector die qualitate qua aan een: voorwoord vastzit, liever een andere gids zou inleiden mettekst over spreken als het kenhjerk' van de mens. Wel triest ia, triest voorspeld te deze man het toch liet saf^Sden. Dit staat in het laatste nummerS/anIj het revolutinair studentenblad 39e-, mokrater", „Beiinfantc's interne hiëi archie is noodzakelijk voor kapita listische coördinatie en planning. Autoriteiten als Snijders die dat den- kén te kunnen negeren, zuilen fijn gemalen worden tussen enerzljds de studentenoppositie én anderzijds overheid en bedrijfsleven.' Nog een paar citaten uit datzelfde „Demokrater". „De 'studentenoppositie moet op houden met het aandringen op een experimenteërwet, omdat verande ringen niet bevorderd worden door legale wijzigingen, maar slechts door macht." Het „actieperspectief voor de ko mende maanden" ziet er zo uit: „Aan de ene kant kan en moet de macht in de faculteiten gegrepen worden, zij liet voorlopig soms pa ritair. aan de andere kant zal de noodzaak voor het centrale ap paraat om z'n macht uit te breiden over de faculteiten, de faculteiten ais geheel brengen tegenover het nrpeWnm. dus in wezen tegenover de minister. Het centrale bestuurs apparaat staat zwak In Amsterdam: en met de publikatie van alle docui: menton zal het nog meer verzwak-: ken." '"rrr\- „De geplande machtsgreep naar de faculteiten zal een botsing mat de daar gedeeltelijk geréaliseerde de mocratie betekenen. Belinfante en Drecbsei mogen hun gang gaan. Overleg met studenten wordt ver vangen door overleg met de politie. En Samkalden moet trouwens maar curator blijven, voor de duidelijk heid." Aldus de laatste thermometer- stand. ROTTERDAM In de Prins Alexanderpolder kan het er soms nog zeer agrarisch aan toe gaan. Zondag liep een negental koeien rustig te wandelen op de rijbaan van de Prins Alexanderlaan bij het NS-station. Politiemannen hebben deze zich ontspanne de dieren met zachte hand geleid naar de stationsparkeerplaats, waar de koeien geduldig wachtten tot hun eigenaar hen kwam halen. ROTTERDAM Het strandbad aan de Kralingse Plas trok zondag 25.000 bezoekers. De EHBO behandel de 39 mensen. Een kind raakte zijn ouders kwijt. De achtjarige Mirjam Revet uit Gouda trapte in het water op een stuk glas. Zij moest met een grote snijwond aan de voet naar een ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Portofoons worden b(j de vleet verkocht. Dat mag. Ze wor den ook gebruikt en dat mag niet. Ten zij de gebruiker over een machtiging van het ministerie beschikt. Meestal wordt echter artikel 3 van de Tele graaf- en Telefoonwet overschreden. Vanmorgen stond weer een boosdoe ner voor de politierechter. De sjouwer W. v. d. S., die op het moment dat hij betrapt werd door de politie heel goed wist dat hij op een ongeoorloofde ma nier met zijn vriend aan het praten was door middel van zijn portofoon. Hij probeerde het ding weg te moffelen, het hielp niet. „Waarom verkopen ze portofoons, als je_ ze toch niet mag gebruiken?" vroeg hij de politierechter. Deze moest het antwoord schuldig blijven. Een officier van justitie sprak vorig week van een fout in de wet; officier mr. H. R. G. Feber haalde echter meer voorbeelden aan van artikelen die wel verhandeld mogen worden, maar niet gebruikt, zo als de meertonige hoorn op de auto, de carburateur op de bromfiets. Hij vroeg tegen de sjouwer een geldboete van vijftien gulden, en ondanks het gesput ter van de eigenaar, onttrekking aan het verkeer van de in beslag genomen portofoon. Politierechter mr. J. C. van Pantha- leon van Eek vonniste conform de eis. „Laat het nu een waarschuwing zijn", voegde hij de sjouwer toe, "er kan op overtreding van de telegraafwet een gevangenisstraf worden uitgedeeld van maximaal zes maanden". ROTTERDAM De volgende heren zijn geslaagd voor de cursus vervoerswezen van het Nederlands vervoerswetenschap- pelfjk Instituut: A. Kamphuls, M. K. Ba- soski en F. H. Koopmans uit Rotterdam. De overige cursisten kwamen uit het gehe le land: J. H. M Abrahams, Sehaesberg; J. Th. M. van Bergen. Gennep; J. Boer. .Haarlem: B. H. F. Haasen, Roermond; B. Kantborg, Nunspeet; c. P. Leenheer, Woerden; A. W. Mostert, Krimpen aan de Lek; M. Woudstra. Voorschoten; F. van den Bos, Vlaardingen; G, de Bruin, Nijme gen: p. Kat, Wormerveer; F. c. Knip, Ridderkerk; C. Nan, Heemstede; B. van der Sluiis, Capelle aan de IJssel; F, Stuit, Spijkenisse; F. J. J. van Toledo, Helmond; F. a. witkamp, Beverwijk; H. w. M. Borgsteede, Amsterdam: W. Brouwer, Schoonrewoerd; J. G. Klootwijk. Ridder kerk; R. Komen, Medemblik: J. G. Krag- ting. Utrecht; D. w. Kuysten, Utrecht; H. Nleuwenhof, Hengelo; F. J. H. M. Over- meer, Capelle aan de IJssel; B. Rijkers, Oosterhout; L. M. Spee, Hintham; E. H. Töning. Zaandam; G. J. -de Witte, Rozen burg; K. A. Zwitser. Utrecht: A. W, j-I. van Erp, Tilburg; A. W. Hannink. Win terswijk: H. J. Leenders, Oss; J. Ch. Lob- bezoo, spijkenisse; R. L. Meijer, Hengelo; G. M. J. WerJemann, Den Helder. ROTTERDAM voor het staatsdiploma ziekenverpleging B slaagden In het Del ta-ziekenhuis; de heren L. Bosschaart, W. F. L. Nix, E. A. Strik en G. van der Wulp. De dames M. Blokzijl, P. Boogaerdt, C. H. A. van den Boom.H. H I J 3->. J 'F. L. Nix, E. A Strik en G. van der Rulp De dames M. Blokzijl, P. Boogaerdt, C. a A.' valt den Boom,H, H EUkens, A- B. Fenneuia, J. D. Gra\resteijnt A. Hatteööjcfl' L. J. m. Hoefman, M. W. van Houdt. r. Hulzebosch, W. Kruijt, G. KrljgsmfJV j Mourtk, G. J. M. Nöoiien, A, Rledijk. -w. V-eenstra, J P. Vrijens. HEINENOORD Zaterdagochtend is op de Provinciale weg 43^ van 's-Gravendeel naar Heinenoord ae 70-jarige mevrouw S. Kooijman-van der Jagt uit Rotterdam bij een ver keersongeval om het leven Stomen De vrouw zat in de auto die_ uwr haar echtgenoot bestuurd werd. een linksafmanoeuvre gaf de geen voorrang aan een tegemo®'* komende personenauto waardoor-e® botsing ontstond met genoemd nood lottig gevolg. SCHIETBAANSTRAAT 7 telef. 25.12.34

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2