FUME VADEBDAG SADO'S en volksgezondheidzorg m 1 voor huisdier al te eigen statuut krijgen e# LEEUWENPARK BEEKSEBEM J ROTTERDAMS GG EN GD 50 JAAR WETHOUDER DE VOS: Hoekse wijkraad moet m 'mnrnmPI Ligplaats voor oeroeschepen Hoger dividend Berkels Patent 1 t 1 Vaderdag KOEL-EN DIEPVRIESK ASTEN AL Vaders idee! Om zo In. te stappen. 2acht gepolsterde zool ea I tanden. Zit fantastisch. Ja zwart I en Voor weekend en vakantie! Verras vader met deze luchtige linnen campingsclioen. Zit lekker. Ookmet veter. ftog zo'n fign vaderdag-kado. Speciale autoschoen niet anti-slipMeL In zwart en diverse kleuren train. i I (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tijdens de gemeenteraadszitting van 29 no vember 1917 werd in beginsel besloten tot instelling te Rotter dam van een gemeentelijke ge neeskundige dienst. Het duurde daarna nog tot 17 april 1919 al vorens de gemeenteraad dr. C. H. van Herwerden met ingang van 15 juni 1919 benoemde tot directeur van de te formeren dienst. De GG en GD werd per 1 juli 1919 voorlopig gehuisvest in enkele lokalen van het gloed nieuwe stadhuis aan de Coolsin- gel". m ROTTERDAM In het asiel van de dierenbescherming aan de Abraham van Solkweg heerst in de vakantiemaanden altijd een wat gedrukte stemming. Het personeel van het asiel moet dan iedere dag met lede ogen aan zien dat tientallen honden en katten vaak zonder mededogen door hun bazen naar het asiel' worden gebracht. zondag../ Geboorteregeling Epidemie elke vrijdagavond ...tot 9 uur Open Een goed idee voor morgen Nog geen verbreding zondag nilllTY T® MIDDELLANDSTR.72 Maastuimeidrukte 969 f nE ROTTERDAMMER Pagina 3 2 A VRIJDAG 13 JUNI 1969 Rotterdam Binnenweg 10, Nieuwe- Binnenweg 379, Groene Hiliedijk 262, Putselaan 230, Kat. Lagedijk 428, Schiedam Hoogstraat 2, Vlaardingen Liesveld 16a, Den Haag, Leiden, Dordrecht, Breda, Tilburg. ê?f Zo begint een overzicht van feiten en gebeurtenissen in chronologische volgorde, vervaardigd door de Ge meentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst Rotterdam, die daar mee tegelijkertijd de aanleiding tot dit overzicht onthult: het 50-jarig bestaan op 1 juii aanstaande. Bij hei doornemen van het overzicht heeft men herhaaldelijk de neiging te rea geren met „zo lang al" of „toen-pas". Zo wérd bijvoorbeeld in mei 1962 al besloten het Rotterdamse drinkwater te fluorideren, waarna pas op I maart 1966 de desbetreffende instal latie in werking trad. Teruggaande naar het eerste begin verneemt men, dat reeds.per 15 juni 1920 de dienst werd overgeplaatst naar het pand Achterklooster 26. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat in dit pand tegelijkertijd elektrische verlichting werd aangebracht. Op 1 januari 1921 werder; twee ziekenau to's voer de ongevallendienst op de openbare weg m gebruik genomen. Later in dr.t jaar kwamen er nog twee bij. Op 28 februari werd aan de Maashaven een eerste hulppost geo pend in een directiekeet die eerst dienst gedaan had tij de bouw van hui stadhuis. Wie mocht denker, dat die keet daarmee zijn langste tijd viel gehad heeft, komt bedrogen uit. Nog tot 1958 heeft hij dienst gedaan als De vakantie nadert en het huisdier blijkt een struikelblok te zijn. yeel mensen zitten met hun huisdier in de maag. Een dierenpension vinden ze te duur. Meenemen vinden ze lastig. Dan maar naar het asiel brengen. En ieder jaar tegen de' vakantietijd stroomt het asiel vol met gemakke lijk afgedankte dieren. Maar de opnamecapaciteit van het asiel is beperkt. Momenteel zitten er veertig honden in 29 hokken. Kleine hondjes zijn gehuisvest in de katten- afdeling. En als hét even kan worden Zo'n chique tas kreeg vader vast nog hooit en zeker niet voor deze bijzonder lage prijs. Clippertas met 2 vakken, oer sterk handvat en prima slui ting. Een tas waar alle papieren en boeken veilig in vervoerd wor den voor nog géén tientje. Vrijdagavond-om 6 uur begint de verkoop van deze mooie clippertas, 2 vaks en keurig afgewerkt, in dé kleuren nieuv.'komers in de keuken of in de garage zolang aan het touw gelegd in afwachting van een leeg gekomen hok. Want al worden er relatief veel meer dieren gebracht, toch vinden ook iédere dag een flink aantal die ren in het asiel een nieuwe eigenaar. ïn de vakantiemaanden etóhter kampt het asiel altijd met overbevol king. Wanneer er dan belemaal geen plekje meer vrij is, dan moet .het personeel de moeilijke beslissing ne men om gezonde dieren te laten af maken. En vooral in de vakantie ge beurt dat iedere dag. „Afschuwelijk", vindt de beheerster van het asiel dat. „Wij moeten ze afmaken. Wij willen het niet, maar we moeten. Ik snap het niet, die mensen geven honderden guldens uit voor hun vakantie, maar hun hond kan stikken. Eigenlijk hebben we toch het recht niet om gezonde die ren te laten sterven. Ja, maar als we weigeren de dieren op te nemen, dan laten de mensen ze toch hier lopen of binden ze ze aan het hek vast". Zelf heeft zij zes katten, een hond, een hamster, een beo, een 75 jaar oude papegaai en vijf schildpadden. Behalve de hond heeft zij verder alle dieren uit het asiel meegenomen. Zij spreekt uit ervaring als zij zegt: „Goed, dieren kunnen lastig zijn. Ik moet ook goed op mijn hond letten anders krabt hij alles kapot. Je moet gewoon goed voor de dieren zijn. Maar mensen laten hun huisdier al afmaken als hij in het vloerkleed bijt of eens naar een kind hapt. Als je echt van dieren houdt, kan je dat niet". Een uitbreiding v.an het overigens pas vernieuwde asiel betekent geen oplossing voor het probleem op zich. Er bijven dan meer dieren in leven, maar de vraag is ook maar beperkt. Sommige honden zitten maanden in het asiel, anderen zijn binnen een dag weer weg. „De dieren verkopen zichzelf", zegt de beheerster. En gezien de prijzen doen ze dat niet duur. De prijs van een kat is ƒ3,50 of ƒ5. Honden wor den verkocht voor prijzen tussen de 15 en 25, de rashonden natuurlijk buiten beschouwing gelaten. Een groter asiel brengt dus geen uitkomst. Be beheerster van het asiel ziet wei heil in een goed geleide ge boorteregeling. „De mensen moeten hun kat of hond laten steriliseren of castreren. Anders blijft het toch het zelfde, of ze nu de jonge poesjes af maken of later het dier wegbrengen als het groter is. In beide gevallen worden ze afgemaakt. Geboorterege ling zou veel ellende voorkomen". Maar waarom gebeurt dat dan niet op grote schaal? „Het kost geld, vooral een sterilisatie kost geld, want het is een operatie. Maar als je van je dier houdt dan heb je er dat voor over. En heb je het geld nu niet, spaar er dan voor". Intussen echter is het huisdier de dupe. Veel mensen weten dan wel het asiel te vinden, maar niet de die- renpensions of de Dierenbescherming die graag adressen wil geven van pensions. Er zijn ongeveer zeven steunpunt van de GGD op de lin- ker-Maasoever. Bij de nadering van 1930 werpt oe crisis zijn schaduwen vooruit, hetgeen ook blijkt uit het overzicht In 1928 werden namelijk alle werklozen, die door de gemeen telijke Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon tewerk werden gesteld in Overijssel en eiders, geneeskundig onderzocht. Het aantal van de in dit kader verrichte keuringen beliep in 1928 408. Van juni 1ot december 1929 werd Rotterdam gepiaagd door een „A- lastrim"-epidemie, een van overzee ingevoerde pokachtige ziekte. Het vervoer van aiastrim-patiënten geschiedde met speciale ziekenauto's voor besmet vevroer. Er werd een enorme entcampagne opgezt, waar bij naast vast plaatsen waar men zich kon laten inenten, bemande au tobussen werden ingezet als ver plaatsbaar inentingsbureau. Naar schatting zijn in 1929 326.000 inentin gen verricht, dat is bij 56 procent van de toenmalige bevolking. Van de 323 besmette patiënten overleefden 18 de ziekte niet. Nadat er In de tussenliggende jaren veel werk verzet is voor organisatie van geneeskundige hulp aan kinde ren van werklozen, valt in 1937 het vermeldenswaardige besluit van de gemeenteraad om een centraal ge bouw voor de Volksgezondheid aan de Baan (het huidige) te stichten. Op 1 januari 1938 wordt de ge meente-apotheek onderdeel van de GG en GD, wellicht niet zo'n interes sant feit, maar een goed aankno pingspunt, om een stukje geschiede nis van deze sinds 1603 bestaande apotheek op te rakelen. In 1806 werd de apotheek ver plaatst naar het Oudemannenhuis aan de Hoogstraat en het bleef daar gevestigd, tot het gebouw in mei 1940 in vlammen opging. In het eerste jaar dat de apotheek „onder de GGD viel" werden daar 301.390 recepten klaargemaakt waarvan 255.427 voor on- en minvermogenden. Ook de ramp van mei '40 wierp schaduwen vooruit. Zo werd in september 1938 de directeur van de GG en GD (de arts J. E. Eeisser, van 1 juli 1931 tot 4 mei 1941 aan het hoofd van de dienst) aangewezen als hoofd van de geneeskundige luchtbescher mingsdienst. In september 1938 ook werd ƒ10,000 beschikbaar gesteld. Daarvan werd ƒ6.000 besteed aan extra voor raden genees- en verbandmiddelen terwijl ƒ4.000 opging aan de inrich ting van geneeskundige luchtbescher mingsposten. De quarantaine-inrich ting werd eind november 1938 af-, gestaan aan het rijk, dat daar Duitse uitgewekenen huisvestte. De dienst onderzocht in 1939 233 en in 1939 1476 van deze vluchtelingen, die medio november 1939 de inrichting allen weer verlaten hadden. In '39 ook werd de centrale dienst van het Ach terklooster overgeplaatst. pensions, in Rijsoord, Nootdorp, Ou denhoorn, Waddinxveen, Oostvoorne, Schoonderwoerd en aan de rand van Rotterdam. De Dierenbescherming geeft inlich tingen op telefoonnummer 258553. Daarnaast zijn er ook nog particuliere adrwssen, waar in de vakantie dieren ondergebracht kunnen worden. In lichtingen over deze adressen bij me vrouw Lodders, telefoonnummer 239094. [JET Centraal gebouw voor de volksgezondheid, de zetel van de jubilerende GG en GD, dat in 1941 in gebruik werd ge nomen. Men koos een schoolgebouw aan dc Vredehofwcg, waarbij de dreiging van een oorlog een rol speelde. Ge neeskundige controle in verband met extra aanvragen voor gedistribueerd voedsel deed haar intrede. Bij het bombardement gingen vele gebouwen en bezittingen verloren, maar een groot deel van de administratie bleef gespaard door eerder vermelde over plaatsing. Bij bet bombardement bleef het pand in aanbouw aan de Baan gespaard. Het werd op 1 sep tember 1941 volledig in gebruik geno men, nadat het in maart van dat jaar al voor een deel betrokken was. Nog enkele oorlogsgevolgen: In 1943 werd in het Kralingse Bos een kruidentuin van een halve hectare aangelegd om geneeskruiden te kwe ken ter verbetering van de steeds 1944 werden -alle 'ziekenauto's in beslaggenomen. Er werden paardewagens gehuurd van de Goudsche Kleederbleekerij en van Van Gend Loos. Tevens wer den raderbrancards van het Roode Kruis ingezet, .een toestand die duur de tot mei 1945, toen dé diénst zijn handen vol had aan een in Spijkenis- se uitgebroken typhüs-epidemi! (220 patiënten). In Rotterdam waren 325 gevallen; 317 werden in ziekenhuizen opgenomen. Na-oorlogse hoogtepunten: De instelling van de commissiè-Bodem, Water en Lucht (1949); de gemeente lijke goedkeuring voor een hulpge bouw van de dienst in de omgeving Zuidplein, het in 1958 geopende pand aan de Van Swietenlaan, waarvoor in 1954 -de. eerste paal geslagen werd; het* begin van het bevolkingsonder zoek op tuberculose (1952); de hulp verlening aan de slachtoffers van de Nu dé gezellige eet-keuken meer en meer in gebruik komt; zijn deze handige en vooral lichte krukjes niet meer weg to denken! Stevige keukenkrukken met 3 wit geplastificeerde (dus roest- vrije) poten met anti-slipdop- pen en skai beklede zitting in een vrolijke kleur rood. U koopt deze praktische kruk jes (ook ideaal in het werkhok van vader) nu voor nog géén drie gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint in onze Huishoud-afdeiing de verkoop van deze moderne keukenkrukken met skai zit ting in een leuke kleur rood, ong. 50 cm hoog. voor 2 Ook mundsgmorgon optn Géén ut. of schrift bert SAFARI tussen Hüvarenbeek en Tiiburg Vergeet riet na deze opwindendste safari van uw leven het ontspannings-paradijs van de Beekse Bergen te bezoeker. T~\E vijftienjarige Cora Delfos, werkzaam op de administra tie van het asiel, speelt vaak met- de dieren. jv -4 watersnood, met name in het evacua tiecentrum in het Ahoy'-gebouw; ge neeskundige keuring van enkele hon derden Italianen in Milaan die in ge meentebedrijven in Rotterdam wil den werken (1955). Verderde Planta-affaire (1960); be moeienissen .met de drinkwatervoor ziening nadat de directeur van het drinkwaterleidingbedrijf in de vroege morgen van 23 januari 1963 had me degedeeld dat het die dag af te leve ren drinkwater 3.500 mgr. keuken zout per liter zou bevatten en tenslotte het vervallen van de port vrijdom voor de gemeente Rotterdam per 1 januari 1967. Voortaan moesten alle stukken worden gefrankeerd; een postkamer moest worden ingericht, waarna op 11 juni 1966 het verslag over vijftig jaar ongefiankeerd werd aangereikt. ROTTERDAM Op korte termijn zal in de Waalhaven een ligplaats worden gemaakt voor zogenaamde kangoeroeschepen, meer officieel Iash-schepen (lighter aboard ships). Het kangoeroeschip vervoert bak ken die- geschikt zijn voor dé Rijn en binnenvaart. Voor het meren van 73 bakken het eerste lashschip heeft er zoveel zullen in de Waal haven „drijvende lichamen" worden aangebracht, die met ankers en ket tingen worden vastgelegd. De lashschepen zelf zullen afmeren aan de zuidzijde van pier drie. De totale kosten die Rotterdam voor de ze lash-ligplaats moet maken, bedra gen 418.000 gulden. B en W van Rot terdam vinden deze kosten naar ver houding gering. De opbrengst van zeehavengeld, binnenhavengeld en huur van wateroppervlakte zou ruimschoots voldoende zijn om de kosten te dekken. Het eerste lash-schip zal dit jaar in de vaart komen en kan in november in Rotterdam binnenlopen. Een twee de schip is in aanbouw. Uit bespre kingen, zo zeggen B en W, is geble ken dat verscheidene rederijen voor deze wijze van transport belangstel ling hebben. De initiatieven voor kangoe roeschepen komen tot dusver uit -New Orleans, in de Delta van de Mississippi, die met zijn zijrivieren voor goederentransport per lichter uitermate geschikt.is. In West-Euro pa vormt het stroomgebied van de Rijn een tegenhanger. Rotterdam is dan ook door General Steam Naviga tion, exploitant van het eerste kan- goeroeschip, uitgezocht als continen tale Europese haven. ROTTERDAM Volgens wethou der De Vos moet de wijkraad voor Hoek van Holland in de toekomst een eigen statuut krijgen. Hij zei dit gisteravond toen de wijkraad het rap port van de studiecommissie wijkra den behandelde. De wethouder zei nog niet met zichzelf tot klaarheid te zijn ge komen over de toekomstige status van de Hoekse wijkraad, het toeken nen van meer bevoegdheden heeft ongetwijfeld zijn aantrekkelijke zij de, maar het gevaar is dat er „een beetje een gemeenteraad" gaat ko men en men rechtstreekse verkiezin gen zou moeten houden. Het gevaar daarvan zou kunnen zijn dat de wijk raad verder van de bevolking komt te staan. Bij niet-delegeren blijft de wijkraad meer een pressiegroep, maar dan zonder enige bevoegdheid. Lr. P. J. A. L. de lint was van mening dat de wijkraad nu vaak moet optreden op een „bedelende en zeurderige manier" en dat is op de duur zeer onbevredigend. Natuurlijk moet de verantwoordelijkheid bij het gemeentebestuur blijven, zei hij, maar toch moeten bepaalde taken ge delegeerd worden. De wethouder toonde zich bijzon der tevreden met de reactie. Hij zei dat de wiikraad Hoek van Holland als enige een heel nieuw element heeft aangedragen dat het bestude ren zeker waard is. De vergadering toonde zich bijzon der- teleurgesteld dat de voorgeno men verbreding van de Dirk van den Burgweg nog geen doorgang kan vin den. De hele zaak zit vast op rijks- goedkeuring. Het verzorgingscentrum voor be jaarden ?n het clubgebouw zijn za ken die rog wel enige malen een punt van bespreking zullen vormen. Toch is er wel enige vordering te bespeuren. De stichting bejaardencen trum stelt zich voor een verzorgings huis te bouwen voor ongeveer 80 be jaarden. Volgens wethouder De Vos is dat financieel gezien een wat moei lijk aantal. Toch zijn er wellicht mo gelijkheden om het plan uit te voe ren. De catnmissie voor het clubgebouw heeft haar wensen in Rotterdam ken baar gemaakt. Men wil een gebouw met een grote centrale hal, een zaal voor 500 personen, een voor 100 en 2 voor'50 personeD. Verder moeten er tal van bijkomende voorzieningen ko men, zoals een dienstwoning eta een muziekschelp. Men wil het gebouw in de zomermaanden ook dienstbaar maken voor de bezoekers van de camping. De totale bouw zal on geveer een miljoen gulden vergen. In het vragenhalfuurtje kwam o.a. het vraagstuk van de Hoogovens aan de orde. De wijkraad beloofde de ont wikkeling met argusogen te zullen volgen. Volgens wethouder De Vos zullen de risico's tot een minimum worden beperkt. Rotterdam heeft wat betreft de Hinderwet de hardste regels van ons land, zei hij. De voorgeschreven percentages afvalstoffen die in de lucht worden geblazen, zullen het ge stelde maximum onder geen voor waarde mogen overschrijden. De heer De Vos zag voor Hoek van Holland betrekkelijk weinig gevaar voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Gok maandagmorgen ofyen Géén te!., of schrift best ROTTERDAM Op de aandeel houdersvergadering van Maatschap pij van Berkel's Patent NV, dié don derdag in Rotterdam is gehouden, zijn alsnog enkele bedrijfsgegevens vermeld. Deze stonden niet in het jaarverslag over 1968. Volgend jaar zal dergelijke informatie waarschijn lijk wel in het verslag worden opge nomen. De achtergebleven cijfers waren: totale personeelssterkte 5100, totale loonsom (inclusief sociale lasten) 61 miljoen, investeringen circa zes mil joen. Meegedeeld werd ook dat de investeringen (in vaste en andere ac tiva) in 1969 ongeveer op hetzelfde niveau zullen liggen. De reorganisaties in Canada en België vergden een bedrag van circa 2,7 miljoen gulden. Dit kon worden betaald u>t de post diverse voorzie ningen, die in 1967 met vijf miljoen was versterkt, mede met het oog op deze uitgaven. De gang van zaken in België stemt thans tot tevredenheid: de rentabiliteit is na de reorganisatie ■sterk verbeterd. De aandeelhouders keurden de jaarstukken over 1968 goed en stel den het dividend vast op 12 pet. (v j 10 pet.). GROTE KEUZE UIT DE NIEUWSTE MODELLEN - BIJ UUyL H TEL.010-235327 Vrijetijdskleding moet soepel zitten, licht in gewicht zijn, kortom U moet er zich prettig In kunnen bewegen..... en dat kan ig dit sportieve jack. Vrijetijdsjack met ritssluiting van een prachtige kwaliteit po lyester katoen. In vlot model met 2 steek- zakken, helanca gebreide boor den met kontrastrandjes, zo ge wassen, zo weer aan. Nu speciaal vlak voor vaderdag dit jack voor nog géén achttien gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze sportieve jacks van polyester katoen, met ritssluiting, 2 steekzakken, helanca gebreide boorden met kontrastrandjes, in dé kleuren beige, marine, bleu en cognac, maten 45 t/m 56 voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tit. of schrift best ROTTERDAM Op vrijdag 25 april zijn 92.120 auto's door de Maas tunnel gereden, in beide richtingen gemeten. Het minimum werd bereikt op zondag 13 april toen er slechts 64.930 auto's werden geteld. in een eventuele hoogovenvestiging, al adviseerde hij even tevoren even tuele bejaardenflats niet in de windlijn van de hoogovens te plaat sen omdat men „nooit kan weten". Hij gaf te kennen de hogeschool als een toekomstige universiteit in actie geplaatst te zien in een specifiek spanningsveld, genoodzaakt tot fun damentele veranderingen, op korte termijn. De wezenlijke vraagstukken liggen niet in datgene waarop pres siegroepen de aandacht vestigen, maar bijvoorbeeld in de stroom versnelling in toevloeiing van kennis en inzichten vanuit bestaande nieuwe wetenschappen. Bij net achterblijven van het be leid van elke universitaire instelling aan haar nieuwe taken komen in de eerste plaats het huishoudelijk en administratief personeel, vervolgens de nog maar sinds kort gevormde staven van wetenschappelijke me dewerkers en pas daarna de studen ten klem te zitten. De studenten zijn echter de enigen die zich kunnen veroorloven om actie te voeren; daarbij is het gevaar aan wezig dat hun wensen relatief te veel en de rechtvaardige verlangens van anderen le weinig aandacht krijgen. mm H-ROrrCBAM-TEUlMTJ.- TOHN LENNON en echtgenote Yoko Ono houden van wat an-, ders. Dat weet u waarschijnlijk; AL Het bed- en vredeminnende echt paar heeft enige tijd geleden een kapitaal huis gekocht. Daar verklap ik ook al geen geheim mee. Maar u weet vermoedelijk niet, hoe dit paar apart zijn mini-kasteel heeft inge richt. Foto's in een of ander tijdschrift (de naam ben ik vergeten) toonden de capaciteiten van. John en Yoko. op het terrein van de binnenhuis-ar chitectuur. Bepaald praktisch zijn ze in elk geval niet. Alle meubelstuk ken, voorzover er iets stond'in dé kale, grote vertrekken, "waren een-1 voudig gehalveerd. Halve stoelen op twee poten, hal ve tafels, halve schilderijen en ga zo maar door. Het liep allemaal mank. Erg gezellig zag het er ook niet uit, maar over gezellige inrichtingen zijn de meningen toch al verdeeld, Nee, John Lermon en Yoko Ono zouden wel wat voorlichting behoe- ven van de Stichting Wonen. Deze Stichting heeft zich het brede deel gesteld, de woordcultuur te bevorde ren. Voorwaar een brééd doeL ech ter wel beperkt tot de Nederlandse grenzen en Engeland zal wel" een; eigen bevorderaar van de woordcul tuur bezitten. De Stichting Wonen heeft in den lande twee vaste voorlichtingscen tra, een in Amsterdam en een- in Rotterdam. Over het Rotterdamse centrum, nog niet zo lang geopend op. de Korte Lijnbaan 18c wil ik u nu wat vertellen. Wat doet de Stichting? Het staat zo mooi in een folder. „De Stichting Wonen geeft voorlichting aan het publiek en bevordert de belangstel ling en het eigen initiatief bij het scheppen van een goed woonmilféü voor individu, gezin en ge meenschap". rif verder zegt de kleurige folder dat de Stichting onafhankelijk scSci- aal-cultureel werk doet en alleen gesteund wordt door de ministeries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. Dus geen commerciële ach terban. Goed, voorlichting geven, maar hoe. In het voorlichtingscentrum aan de Lijnbaan bevinden zich een groot aantal stalen van vloerbedek kingen, zonweringen, gordijnrails, gordijnstoffen, meubelbekledingen en dekens. 'Daarnaast heeft men in zage in fotokaartjes van honderden geselecteerde meubelen, die over zichtelijk gerangschikt zijn en voor zien van gegevens. Verder is in het centrum speciaal een hoek afgescheiden als leesruim- te. Daar is onder meer het blad van de Stichting „Wonen" te vinden. Te- vens veel documentatiemateriaal en andere woon tijdschriften. jVfAAR de Stichting doet meer. Voor verenigingen, scholen en instellingen zijn er films en diase ries over wonen. Voor gemeenten en woningbouwverenigingen richt de Stichting modelwoningen in en onderzoekt zij diverse nieuwe woon- typen. De Stichting is verder vaak terug te vinden op exposities en beurzen, terwijl er ook rondleidingen, lezin gen en cursussen aangevraagd kun nen worden. Wie zijn beschikbare woningruim te dus goed wil besteden, moet eens naar de Korte Lijnbaan stappen. Zo apart als van John en Yoko krijgt u het dan wei niet, maar u wilt mis schien ook liever op een stoel kun nen zitten. Het voorlichtingscentrum staat in elk geval open van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot "17 uur. Voor inlichtingen belt men teL 123827.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1