Wamena kiest vóór aansluiting bij Indonesië Nederland en Duitsland samen in strijd tegen milieu -verontreiniging Noodweer Tirol Couve van sme Relletjes in West-Berlijn Leve Suharto VN-waaraemer aan Suez-kanaal gedood -m 111 El Salvador wil troepen niet terugtrekken Modder In Oostenrijk 79 ingesloten Poolse mijn werkers gered Nog geen omhelzing Ondoordacht Coördinatie Vervanging Sluw Woonoord Terreur jP' Pm 3li X Kwijt Verbittering Bommen en granaten in Maas gevonden De-gaullisatie Vaste greep Einde Russische vloot bezoek aan Cuba t)E ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 28 j(j|j 59^ Bevolking is er nauwen betrokken bij geweest T!nSc^SaT»!«t®*J'53?5S5 r- M/VïittoW "1 '-«tfW* (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) WAMENA De Dani's dansten die hele avond door. Hun India- nengehuil daar leek 't tenminste op was afschuwelijk om aan te horen. Poedelnaakt, op de vreemde bedekking na van de bekende koker, wiegden ze heen en weer op de eentonige roffels, die razend snelle vingers uit de langwerpige oorlogsdrums toverden. De papoea's hier een tweetal in „oorlogstenue" vormen wel een nieuw aspect in het Indonesische cultuurpatroon. SCHIPHOL Nederland en Duitsland zullen nauw gaan samen werken bij de bestrijding van de lucht-, water- en bodemverontreini ging, de zogenaamde milieu-hygiëne. Dit hectt staatssecretaris Kruisinga meegedeeld bij zijn terugkeer uit Boston waar hij de afgelopen twee weken de jaarlijkse Assemblee van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bijwoonde. Met zijn Westduitse collega, prof. Manger Koeriig, is de heer Kruisinga overeengekomen dat de wetenschap pelijke research op het gebied van de milieu-hygiëne in de toekomst geza menlijk zal worden uitgevoerd. In de begin september te houden vergade ring van regio-Europa zullen de bei de onderministers de plannen verder uitwerken. Tijdens deze vergadering, die in Boedapest wordt gehouden, zal de di recteur van Regio-Europa (onderdeel van de WHO) een tienjarenplan voorleggen dat gericht is op intensi vering van de research en het nemen van praktische maatregelen ter ver betering van de milieu-hygiëne. Dit plan komt er op initiatief van Nederland. Ook zal dit plan aandacht schenken aan de inter-Europese coördinatie van deze werkzaamheden en aan efficiëntere controle-metho den. In verband met de vervuiling van de Rijn heeft de heer Kruisinga gesproken met zijn Poolse collega. In de Oder en de Weichsel heeft men in automatisch metingssysteem om de kwaliteit van het water te bepalen. Dit systeem registreert verontreini gingen in het water automatisch. De Nederlandse delegatie in Boston heeft aangedrongen op vervanging van schadelijke landbouwchemica- liën, zoals DDT, die gevaarlijk zijn voor de milieu-hygiëne. Vorig jaar bedroeg het gebruik van DDT 300.000 ton. Votgens staatssecretaris Kruisin ga is het moeilijk een alternatief te vinden voor dit bestrijdingsmiddel. Hij heeft de vergadering er op gewe zen dat in Wagenir.gen proeven wor den genomen met genetische bestrij dingsmiddelen. WASHINGTON El Salvador blijft weigeren zijn troepen onvoor waardelijk uit Honduras terug te trekken. Dit ondanks het feit dat de ministers van buitenlandse zaken var. het westelijke halfrond het Middena- merikaanse land een ultimatum heb ben gesteld. Volgens Honduras hebben Salvado- riaanse troepen een opmars naar de hoofdstad, Tecucigalpa in de zin. Ze zouden vanuit verschillende plaatsen naar dé stad oprukken. El Salvador meldt dat drie vliegtuigen van Hon duras grensposten hebben aangeval len. Over slachtoffers werd niets be kend gemaakt. INNSBRUCK WENEN In de late zaterdagmiddag hebben zware onwe- ders In verscheidene delen van Tirol ernstige schade "aangericht en ver- keersbelemmeringen veroorzaakt. Volgens de politie zijn het zwaarst getroffen het dorp Inzing bij Innsbruck en gebieden in het Sell- rain-daL Een pas gereedgekomen zwembad in Inzing werd door oen aardverschui ving getroffen. Een man uit Innsbruck zou daarbij het leven heb ben verloren. Zijn. zoontje wordt ver mist. Het internationale treinverkeer kampte met vertragingen door het noodweer. Op vele plaatsen zijn de spoorlijnen door grondverschuiving versperd, soms over een lengte van honderden meters. Inzing staat voor de helft blank. Het Sellrain-dal is door lawines van de buitenwereld afgesloten. Militai ren bieden hulp. Ook de provincie Salzburg had van i onweer met zware hagel te lijden, het ergst in het Halbach-dal en het Hollersbach-dal. Stromen traden bui ten de oevers en bruggen werden weggerukt. In Bramberg in het Hal bach-dal zijn dertig zomergasten in gesloten, in bet dorp Hollersbach tien. Het Oostenrijkse dorpje Inzing veranderde in een enorme mod derpoel, nadat zich zaterdag middag laat door zwaar onweer aardverschuivingen voordeden Inzing en gebieden in het Sell- raindal werden het zwaarst ge troffen. Het gloeiende houtskool, dat in hun midden opgestapeld lag, verspreidde een aangename warmte. Het was koud en regenachtig in de Baliemval- lei, die zo'n duizend meter boven de zeespiegel ligt De geur, die uit de vuurhoop kwam, was trouwens ook niet te versmaden. Er werd een var ken, een feestvarken, op traditionele wijze gesmoord. Jazeker, het was feest in het zo moeilijk toegankelijke centrale berg land van West-Irian. Men vierde de overwinning van de mushawarah, welke die dag in Wamena gehouden was, en waar 175 kiesmannen aan hadden deelgenomen. Namens de be volking van het dichtbevolkte regent schap Djajawidjaja had men zich una niem uitgesproken voor blijvende aan sluiting bij Indonesië. Als twee dagen eerder in Merauke een zwaar gemanipuleerde zaak. De oppositie was totaal niet aan het woord gekomen. De afgevaardigden waren door het Indonesische bestuur geselecteerd; de bevolking was er nauwelijks bij betrokken geweest. LfET DJAKARTAANSE propagan- da-apparaat, bestaande uit tien tallen ambtenaren van het ministerie van voorlichting en in burgerkleren gestoken officieren, had de eenvoudi ge en primitief-materialistisch den kende stamhoofden op sluwe wijze voor zijn karretje gespannen. Nadat de zogenaamde districtsvertegen woordigers eerst onder zware druk waren gezet ze zouden in de ge vangenis worden gegooid en zeifs doodgeschoten worden, als ze zich te gen de aansluiting bij Indonesië zou den uitspreken werden de nodige lokmiddelen uitgezet. Nieuwe kleren en nieuwe schoenen, waarin de meesten slechts met de grootste moeite kenden lopen, omdat ze gewend waren blootsvoets te gaan. Veel tabak en sigaretten, een glim mende, plastic tas, lucifers zoveel als ze maar hebben wilden, en als hoofd maaltijd de delicatesse rijst. Zoveel rijst zelfs dat een Indonesische bestuursambtenaar wanhopig moet hebben uitgeroepen: „hou daar alsje blieft mee op.' Straks komen die knolleneters met pijl en boog naar beneden omdat ze niks anders meer willen eten!" In Wamena was inmiddels een groot mushawarahgebouw neergezet, terwijl uit Blak en Djapoera honder den stoelen naar de Baliemvallei werden gevlogen. Voor de kiesman nen zelf werd een omheind woonoord gebouwd: vier secties ronde, rieten hutten met een koepelvormig dak van palmbladeren. De afgevaardig den van Oksibil, Tiom, Bokondini en Baliem bleven ook tijdens de volksraadpleging gescheiden. Er wa ren zeer zeker taalproblemen, maar de voornaamste reden was toch wel dat in het ondoordringbare oerwoud steeds opnieuw stammenoorlogen op laaien en dat er altijd wel de nodige rekeningen te vereffenen zijn. Een halve week lang sloten de In donesiërs de vaak dagen gelopen hebbende districtsvertegenwoordigers van de buitenwereld af. Deze tijd had men nodig voor het afsluiten van het indoctrinatie- en intimidatiepro ces. Tegen de gechristianiseerde Da ni's werd o.a. gezegd dat het uitbren gen van een stem tegen Indonesië een doodzonde was. Toen de vliegtuigen met Indone sische ministers en ambtenaren, met VN-waamemers en met journalisten op de dag voor de mushawarah op de nauwelijks verharde airstrip van Wamena landden, werd aan deze geestelijke terreur de laatste hand j gelegd. De volgende morgen om acht uur konden 175 geïntimideerde afge- j vaardigden naar de met vlaggen en spandoeken versierde vergaderruimte ■worden gemarcheerd, mensen, met wie men alles kon doen, omdat ze doodsbang waren. WARSCHAU Op één na zijn gisteren alle 80 mijnwerkers gered die donderdag in de kolenmijn gene raal Alexander Za wadski bij de Poolse stad Katowice werden ingeslo ten, zo meldt radio-Warschau. De ene omgekomene werd donderdag gedood toen modder en water de mijn bin nenstroomde. De eerste geredde kompel kwam gisteravond zes uur aan de opper vlakte nadat reddingsploegen erin waren geslaagd zich door de modder een weg: naar de ingeslotenen te ba nen, Daarna werden snel de anderen naar de begane grond gebracht. Aanvankelijk raakten 119 mijnwer kers ingesloten, maar een_ aar.tai van hen kon vrij snel in veiligheid wor den gebracht. Tijdens hun ondergrondse gevan genschap werden de mijnwerkers via een gehoond gat voorzien van voedsel en medlcamenten. PPgffi Het bewijs hiervoor wordt trou wens wel "geleverd door de zich steeds weer herhalende klucht van unanimiteit van stemmen. Terwijl die van Bokondini zich uit angst voor de Indonesische militairen in de bos sen schuilhouden, had geen van hun vertegenwoordigers de moed te blij ven zitten, toen de voorstanders van aansluiting bij Indonesië moesten gaan staan. Terwijl die van Tiom op wraak zinnen vanwege het gewelddadige optreden van een parachutisteneen- hëid spraken hun vertegenwoordigers vaak in extase uit dat de mushawara voor hen totaal overbodig was, omdat ze zich al sinds 1945 bij de Indone sische vrijheidsstrijd betrokken had den gevoeld. Het Merdekageroep en de leuze „Van Sabang tot Merauke" was, net zoals in Merauke, niet van de lucht. Armstrong, Aldrin en Collins hebben gisteren voor het eerst na hun succesvolle maanreis hun vrouwen ontmoet.- De ontvangst verliep niet met hartelijke om helzingen, want het ruimte trio mocht nog niet uit zijn mobiele quarantaineruimte. Van links naar rechts mevrouw Collins, mevrouw Armstrong en me vrouw Aldrin bij de aankomst van hun mannen in het ruimte vaartcentrum in Houston. De waarheid van de Baliemvallei en omstreken is dat de daar wonende Papoea's de Indonesische bezetters zo snel mogelijk kwijt willen. De primi tieve mensen van het centrale berg land ook /het regentschap Nabire met de Wisselmeren behoort hierbij denken daarbij nauwelijks aan po litiek. Ze zijn meer op hun eigen zelfstan digheid uit dan op de onafhankelijk heid van hun land, laat staan dat hun een Melanesische federatie voor ogen zweeft. Ze constateren slechts dat het hen in economische zin min der voor de wind gaat dan onder de Nederlanders. Ze zijn de zwaar gewapende Indo nesische-soldaten, die door het oer woud trekken en. hun kampongs be zet houden beu, omdat deze gevan genen maken, varkens stelen, het hun vrouwen lastig maken en hier en daar mensen hebben neergeschoten. Ze voelen zich in elk opzicht ver drukt en onrechtvaardig behandeld, ook uiteraard door de wijze, wdbrop Djakarta met het in het Akkoord van New York vastgelegde recht van zelfbeschikking omspringt. Ik mag helaas geen namen noemen. IH'n inform aten zijn echter betrouw baar en talrijk- genoeg om gewicht in de schaal te leggen. Op duistere of afgelegen plaatsen, in fluister gesprekken verklikkers worden door het Indonesische bestuur goed betaald! en vla briefjes, die naar me toe werden gesmokkeld, heb ik veel kunnen proeven van de ontevre denheid en de verbittering, die er onder de Dani's leeft. Er werd me zelfs een insigne ge toond met de Papoeavlag erop en de woorden West-Papoea eronder in ieder geval een bewijs, dat er iets van een landelijk georganiseerde ver zetsbeweging bestaat. De man, die het splinternieuwe speldje bij zich had. vertelde lid te zijn van de OPM (Operasie Papua Merdeka), de initia len die in West-Irian na elke anti-In donesische daad worden aangehaald. Ook beweerde hij dat er na 4 au gustus, na afloop van de mushawara dus, overal in het binnenland opstan den zouden uitbreken. Hetzelfde had ik ook al een paar keer in Biak en in Djajapoera gehoord. Of op onlusten la Enarotali in het gebied van de Wisselmeren is 't nu al maanden on rustig alleen maar door de Papoe a's gehoopt wordt, of dat ze straks werkelijkheid worden, zal de toe komst moeten leren. BERLIJN Enkele honderden jon gelui hebben gisteravond in West- Berlijn ongeregeldheden veroorzaakt, nadat zeven deserteurs van het West duitse leger enige uren tevoren met een gecharterd toestel van dc „Bri tish Midland Airways" uit West-Ber lijn naar Hannover waren overgevlo gen. De demonstranten rukten op de Kurfiirstendamm op tegen het kan toor van de „British European Air ways" en vernielden met stenen en stokken de ruiten van het BEA- kantoor en die van een Chinees res taurant. Toen een sterke politiemacht arri veerde bliezen de jongelui tijdelijk de aftocht en verzamelden zich op nieuw waarna zij de rijweg van de Kurfiirstendamm blokkeerden en barricaden opwierpen van voorhan den zijnd bouwmateriaal. Op borden met teksten als „geen hulp van amb tenaren, voor mensenroof" eisten de jongelui de terugvoering van de de- I serleurs naar West-Berlijn. j Mensen vluchtten portieken binnen j toen de betogers de politie met ste nen bekogelden. Ook ruiten van eta lages moesten het ontgelden. In vele gevallen ging het alarmsysteem dan werken. Verder werden telefooncel len vernield en geparkeerde auto's beschadigd. Verscheidene politieman nen werden omsingeld er verwond. Ook aan het gebouw van het „Mai- son de France", waarin een bioscoop, een Franse bibliotheek en Franse cul turele diensten zijn ondergebracht, werden vernielingen aangericht. HEERLEN In de Maas->J-Ming bij Kesrel en Neer zijn zaterdag gra naten en lichte vliegtuigbommen, ver moedelijk uit de Tweede Wereldoor log, ontdekt, die bloot kwamen te liggen door de lage waterstand van de Maas als gevolg van het strijken van de stuwen. Ook zondag wercfen door de lage waterstand in de Maas in Koord -Lim burg dezelfde vondsten gedaan, gra naten en lichte vliegtuigbommen, in de Maas bij Velden, Arcen, Wanssum en Tegelen. De mijnopruimingsdienst is in actie gekomen om de vondsten onschadelijk te maken. PARIJS Generaal de Gaulle heeft een soort „comité van waakzaamheid" in het leven geroepen, dat erop toe moet zien dat president Pompidou en de nieuwe Franse regering op het gaullistische pad blijven. De 78-jarige president heeft zijn voormalige premier Couve de Murvïlle, een van zijn trouwste medewerkers, uitgekozen als bescher mer van het gaullisme en hoofdcoördinator van de gaullistische strategie binnen en buiten rege ring en parlementzo hebben vooraanstaande gaullisten meegedeeld. Men verwacht niet dat de gene raal zich persoonlijk met politieke aangelegenheden zal bemoeien, maar zijn schaduw zal overal zijn. Couve de Murville zal volgens zijn medewerkers na de vakantie „zijn troepen in slagorde opstellen" voor de lancering van een „programma voor Frankrijk", een programma dat naar verluidt door De Gaulle is op gesteld tijdens diens verblijf in Ier land na zijn aftreden. Tot het comité van waakzaamheid behoren de Gaulles zwager Jacques Venfroux. twee gaullistische links- gerichte economen, Louis Vallon en Jacques Mercier en de befaamde voormalige oorlogsp loot Pierre Closermann. Couve .de Murvilie's voornaamste taak is erop toe te zien, dat de rege ring de instellingen van de Vijfde Republiek, elf jaar geleden, door de Gaulle opgetrokken, in stand houdt. Bovendien zal hij pogingen tot de de-gaullisatie trachten te verhinde ren. President Pompidou, die premier was van 1902 tot 1968, heeft" dan wel beloofd de Gaulle's beleid in grote trekken voort te zetten, maar verder is hij vastbesloten een eigen koers te varen. De laatste jaren van hun samen werking waren het nieuwe Franse staatshoofd en de generaal het soms al oneens, en ook ten aanzien van de veranderingen die teweeg werden gebracht door de mei-revolte van vorig jaar verschillen ze van me ning, zelfs zodanig dat de. Gaulle Pompidou als premier verving door Couve de Murville. De Gaulle's trouwe aanhangers willen een vaste greep houden op het regeringsapparaat. Binnen het kabi net waakt de minister van defensie Michel Debré -een orthodox gaullist tegen alle" „afwijkingen", terwijl in het parlement 24 gaullistische af gevaardigden een actiegroep hebben gevormd voor de verdediging van de gaullistische idealen, waaronder on afhankelijkheid zowel van de VS als van de Sowjetunie. „Wij zijn waakhonden van het be wind", aldus de Parijse afgevaardig de Hubert Germain, de voorlopige voorzitter van deze nieuwe dub Naar zijn zeggen wil de groep vera'.' keren dat de regering de weg van i hervormingen volgt die de Gauile was .ingeslagen, dat de „participatie" I tussen werkgevers, en werknemers i geen loos begrip wordt, en dat de universitaire vernieuwingen worde» voortgezet. HAVANA Het Russische smal deel dat gedurende een week een vriendschapsbezoek aan Cuba heeft gebracht, is gisteren uit Havana ver- trokken. Het was het eerste Russische vlootbezoek aan een La tijns-Amerikaanse natie. WENEN In het Itali aans-Oostenrijkse grensgebied heb ben gisteren zeven bergbeklimmen (vermoedelijk Duitse) bij de beklim ming van de 3600 meter hoge top van de Similaun een val van 500 me ter gemaakt, waardoor twee van hen om het leven kwamen. De overige vijf zijn met hefschroefvliegtuigen in vei ligheid gebracht. Vervolg van pag. 1 Naar aanleiding van de uitlatingen van Nixon schreef Nieuw China (Pe king) „Hieruit blijkt de poging van de Amerikaanse imperialisten om een nieuw militair bondgenootschap tegen China, het communisme en het volk zelf te vormen. Nixon wil die nen als toneelmeester om zijn agres sie tegen Azië uit te breiden en slim mer zijn toevlucht te nemen tot de tactiek, door Aziaten te overreden, tegen Aziaten Ie vechten". Bij aankomst in Indonesië zei Nixon: „Ik kom op een bijzonder moment in de geschiedenis van de mensheid, die zo pas de banden heeft verbroken, welke hem in het ver leden gevangen hielden. Zij heeft ge daan wat niemand mogelijk had ge acht: de mens heeft het oppervlak van de maan betreden. Het is niet belangrijk, uit welk land deze men sen komen, want zij vertegenwoor digen de mensheid". Aan een diner wees president Soe- harto op het ironische feit, dat of schoon Amerika er in geslaagd is, twee mensen naar de maan te bren gen. miljoenen mensen op de hele wereld een bestaan vol angst leiden. „Er is een grote sprong in de ruimte gemaakt, maar van een grote sprong op onze aarde is nog niets te bespeu ren", aidus Soeharto. Volgens welingelichte kringen wil Amerika Indonesië helpen bij het ont wikkelen van een economisch stelsel dat een tegenwicht kan vormen voor de economische macht van Japan. De twee landen zouden dan kunnen sa menwerken om een bolwerk tegen het communisme te vormen. Indonesië zou het evenwel niet wenselijk vinden, dat Japan in Azië de rol van politie agent van Amerika gaat overnemen. De ontvangst in Djakarta was har telijk, al waren er strenge veiligheids maatregelen genomen. Bij zijn vertrek naar Thailand zei Nixon vanochtend, zoveel geschenken te hebben gekre gen, dat hij een extra vliegtuig nodig zou hebben om het allemaal mee te kunnen nemen. Op zijn beurt heeft Nixon president Soeharto een klein stukje van de maan beloofd. Bii bet afscheid zei Nixon: „Ik leer de bier een paar woorden Indonesisch, die ik mooi vond: Hidup Suharto, hl- dup Indonesia" (Leve Soeharto, leve Indonesië). Daarna vertrok Nixon met zijn gevolg, een kwartier over tijd. Enkele uren voordat hü in Bangkok aankwam hadden opstandelingen voor het eerst sinds een jaar een Ameri kaanse militaire basis aangevallen. BERGEN OP ZOOM De waarne mend politiecommissaris heeft de opsporing en aanhouding verzocht van de Bergenaar G. L., die wordt verdacht van verduistering en op lichting. L. had bij een bankinstelling een geldlening gesloten van achtduizend gulden en daarvoor de auto van de Bergenaar J. van B., welke hij in gebruik had, als onderpand gegeven. De man is sindsdien spoorloos, doch vermoed wordt dat hij zich in Duitsland bevindt. CAIRO Voor het eerst sedert de VN-waamemers na de juni-oorlog van 1967 terugkeerden aan het Su ez-kanaal heeft een artillerieduel tus sen Israëliërs en Egyptenaren giste ren het leven gekost aan een lid van het VN-korps dat toezicht moet hou den op het naleven van het bestand. Het is de 47-jarige Zweedse majoor B. R. Plane; die in zijn observatiepost aan Egyptische zijde dodelijk werd .getroffen. Het artillerieduel was er een van een serie die begonnen nadat Egyp tische vliegtuigen eerder op de dag Israëlische stellingen in de Sinai bestookten. Bij artillerieduels zijn dit jaar omstreeks 20 VN-waamemingsposten aan 'beide zijden van het kanaal ge raakt. Hierbij vielen zeker drie gewonden onder de waarnemers. Op 7 juli was dit aanleiding voor secreta ris-generaal Thant te waarschuwen voor een eventuele terugtrekking van de waarnemers omdat men niet kan verwachten dat zij zich als „doelen in een schiettent laten gebruiken". Eerder in mei trok Birma zijn waar nemers terug. MIXON draait in Azic op de doe- het-zelf-toer. Voorlaan zal Ame rika alleen landen helpen die bun eigen zaken willen regelen. Hei ac cent wordt verschoven van militaire bescherming naar economische ont wikkeling en regionale samenwer king. Om de Aziatische landen meter» weer gerust te stellen voegde Nixon er echter aan toe, dat zij zich aller» beschermd mogen weten door it „paraplu" van het atoomwapen", die Amerika in tijd van nood boven hu» hoofden kan ontvouwen. Desgevraagd verklaarde Nixon tegen over journalisten, dat in de intern»- tionale politiek de kwestie van et» atoomparaplu voor zichzelf spreekt Zijn toezegging zou geenszins bete kenen, dat Amerika nieuwe verplich tingen zal aangaan. Men kan zich afvragen, of de atoom paraplu van Nixon in de internatio nale politiek inderdaad zo vanzelf sprekend is. 'Is de wjjze, waarop de Amerikaanse president erover spreekt niet wat lichtvaardig, om niet te zeg gen zorgeloos? De Aziatische landen worden niet direct van buitenaf, maar van bin nenuit bedreigd. Vietnam is een spre kend voorbeeld van de ontoereikend heid van atoomwapens, als met steun van een of meer kemmogenöheden een zogenaamde bevrijdingsoorlog wordt gevoerd. Nixon denkt in tegenstellingen waar van hjj zonder meer aanneemt dat zij blijven bestaan. Zij zijn het uit gangspunt van zijn politieke denheo en handelen. En zij laten weiri? ruimte voor meer dan regionale toe nadering. Bi} aankomst te Manilla ze! Nlxci in het belang van de vrede m Azië te zijn gekomen- „Want ik bej er van overtuigd, dat we ook vrer op aarde kunnen brengen, als mensheid een man naar de ma: kan zenden", luidde zijn hoodscb: Nixon springt wat gemakkelijk uitspraken om. We hebben dit eerder vastgesteld. Billy Gr; noemde woorden van zijn vri' Nixon al eens ondoordacht. Het ook nu bet geval.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2