PvdA-fractie te gen bouwbeleid Wethouder M. van Kinderen pakte bijna zijn biezen ee Commissie van advies voor openbare orde AGENDA Geluidshinder krijgt speciale aandacht Amstel-Inn in Europoort geopend Orukinks teleurstelling STICHTING START BUURTWERK IN WEST mmmmmm Veel jonge politiemensen de Hoèfe TENTCAMPAGNE IN MAASSLUIS Voetbal bepaalde derde jeugddag Lange Kerkstraat wordt afgesloten Burgerlijke stand STRENGER OPTREDEN G>ntamerdienst Seatrain komt vrijwel zeker naar Rotterdam Gouden echtpaar Van Duur en Gouden echtpaar Van der Stelt Verkennend gesprek PvdA, D'66, PSP, PPR Verwonderd Benauwd Spelerstunnel BEZORGERS Auto's botsten op kruispunt: gewonde J. Dijkstra verlaat raad Meubel stof tot Vlcaardangen VLAARDINGEN Vandaag, en morgen en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks Korpssterkte Nieuw bureau nubeduidend goedkoper rundboxfederen jneisjesschoenen GOKJE Luchtverontreiniging DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 2A DINSDAG 26 AUGUSTUS lo/n Van een serie ruit meubelstof- Ten met een normale prijs van f.7.98 per meter zijn nog-twee kleurenkombinaties over, die wij nu voor de helft van de prijs gaan verkopen. Solide ruit meubelstof, 130 on breed, om voor een koopje zeif Uw meubels als nieuw-te maken, nu per meter voor nog géén vier gulden. i Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze ruit meu belstof uit de duurdere serie, 130 cm breed, in 2 kleuren, per meter voor 3, Jgk 1 Ook iruicndegmorgcn open Céir) tel of schrift best (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De grootste fractie in de gemeenteraad van Schiedam, die van de Partij van de Arbeid, heeft er gisteravond bijna voor gezorgd dat de wet houder met de meeste dienst jaren, mr. M. J. M. van Kinderen (kath.) zijn biezen pakte. Oor zaak was de bespreking van de woningbouwplannen voor Sehie- damse nieuwste woonwijk, die Woudhoek-Zuid gaat heten. Ir. C. Boerman, woordvoerder van de socialistische fractie, deed een fel le aanval op de KVP- wethouder. „Wij staan opnieuw met de rug tegen de muur", zei de heer Boerman, „want als we dit plan verwerpen, komen we nooit uit de woningnood. Het plan, dat gaat over het optrek ken van flats van 20 en twaalf ver diepingen, is geboren zonder een be hoorlijke analyse. Het is een slecht plan en wij zijn", aldus de heer Boer man, „ernstig teleurgesteld. Tegen de ze bebouwing moeten we 50 jaar aan kijken." In. tweede instantie zei de heer Boerman, dat zijn fractie de medever antwoordelijkheid voor het bouwen van de steenmassa Groenoord niet (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. Burge meester mr. J. Heusdens is van plan een commissie van advies voor de openbare orde in te stel len. Dit op aandrang, van ge meenteraadsleden, die nauwer betrokken willen zijn bij zaken die de politie en de openbare orde en veiligheid betreffen. Deze wens is vorig jaar bij de he- ihandeling van de gemeentebegroting geuit. De burgemeester antwoordde toen overleg te zullen plegen met de Commissaris der Koningin. In de on- m VLAARDINGEN Be Postdulvenhou- Uersvereniging .De Luchtbode vloog met 30$ duiven vanuit Lier (België), vertrek 11.45 uur. Aankomst eerste duif 13.00.29 uur; aankomst, laatste prijsöuif 13.16.35 uur. De snelste dilven waren van: L. v. 't Oor 1, 22. 25; B. de Willigen 2; G. Rooden- burg 3, 7; M. v. d. Pijl 4, 18; J. de Ligt 5, 24; G. v. Vliet 6, 23; G. v. Vliet jr. 6, 21; W. Brandwijk s: Goedegebrue/Van Keulen 10, 17, 20. Vrijdag Inmanden voor een vlucht vanuit Duffel. Klokken aanslaan 8 uur. VLAARDINGEN Uitslagen kampi oenschappen De Luchtbode: Jonge duiven: 1. P. V. d. Made, 3363 punten; 2. G. V. Vliet jr. 3317; 3, G. Koodenburg, 3100; 4- W. Tieleman, 2974; 5. IS, v. d. Pijl, 2970. Aange wezen jonge duiven: 1. G. v. Vliet jr., 1482; 2. M. V. d. Pijl, 1383 3. C. Bakker, 1112; 4. C. Stolk, 1082; 5. M, Schepen, lOOO.Dulf, Jonge duiven: G. Roodenburg, 1047 2. G. v. vliet jr.. 974; 3. W. Tieleman. 374 4. j. de Ligt, 865 5. C. Verwelj, 843. C3 VLAARDINGEN De postduivenhou- dcrsvereniglng Keer Weer hield een wed vlucht vanuit Roozendaal met 488 duiven. 'Vertrek 12.30 uur. Aankomst eerste duif 13.44.25 uur; aankomst laatste prljsdulf 14.09.46 uur. De eerste prijzen werden toe gekend aanr a. Dirks 1; Simon en zoon 2: A. Waardenburg sr. 3, 10,'16, 20; J. Snoeij 4. 22, 24! A. v. Gils 5; V. v. d. Meijden 6, 7. 8, 13: A- v. weel 8. Zaterdag van 15 tot 17 uur inicorver, voor een vlucht vanuit Bras- schaat. Controleprllc 18 uur. Klokken aanslaan vrijdag 10.30 uur. MAASLAND De eerste korfbalcom petitiewedstrijd van het Maaslandse ODO tegen Avantl In Pljnacker, werd door een paar verdedigingslouten van ODO verloren niet 41—5. De ruststand was 33. m MAASLAND Deze week wordt in Maasland, de koUekte voor de kanker bestrijding gehouden. Bastogne van P.V. De Zwaluw <246 ton.) Gelost 9 uur. Eerste duif 13.33,14, Laatste duif 1433.31. 1, 6, 9 Gebr. Klootwijk: 2. J. v d Marei; 3, 5, 11 P. van Dam; 4. p. Gother; S. D. V. Hazenbroek; 10. H- van Didden. hoek VAN HOLLAND - Bij de N.V. Chemische fabriek Synres ontstond maan dagmiddag brand ln een afvoer onder de vree. Onder leiding van brandmeester Polstra had de vrijwillige brandweer het vuur snel onder de knie. HOEK VAN HOLLAND De kaïnbrandweer organiseert ter afsluiting van het seizoen een feestavond ln het reereadegebouw op het kampeerterrein op zaterdag 6 september. Er zal gelegenheid zijn tot dansen op muziek van „The Byth- rners" en er is een tombola. Stadsgehoorzaal: De vrouwenmoorde naar, film ia jr., 20. stadsgehoorzaal: De Vrouwenmoorde naar öïm 18 Jr., 20. immanuelkerfc: inter- kerkelijk avondgebed, 19.30 en 19.50. Bllkantoor De Rotterdammer": Smalle Havenstraat 41, tel, 34.67.75 Alarmnummer ÏouSTgg en GD: tel. 34 34.44. Alarmnum mer voor melding luchwwntretolglng. 26.26.28. Klachten bezorging: H Verhei), tel. 34.33,45. Apotheek: A. Bot. Billitonlaan 66, tel. 344729 Apotheek Maassluis: Rijnmond, Mozaxüsan, tel. 2200. ex dagelijks **m{kantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82 tel. 26.63.81. Klachten bezor- KÏnc: Tob. Gröneveld, Singel 93, tel. 26 35,38: ma t.e.m/ vrijdag 18.30 - lU' zaterdag 38 - 19 uur. Redactie Schiedam, It van Houwelingen, Julianalaan 84c, Schiedam, tel. 25.57.fi4 b.g.g. U.55.88 tst. 158. Alarmnummer voor melding iurhtvcr- ontetolgtag: 28.26.2S. Alarmnummer politie: 25,43.65. Apotheek: Jansen, Van Swin langs verschenen brief bij de begro ting 1970 staat, dat de commissie van advies voor de openbare orde „bin nen afzienbare tijd" zal worden inge steld. De personeelsbezetting van het po litiekorps wordt in de brief bij de begroting een zaak van voortdurende zorg genoemd. Wel is het mogelijk gebleken het verloop (door pensione ring en vertrek) op te vangen door het aantrekken van jong personeel. Momenteel Is een record- aantal Vlaardingse adspiranten op de politie school gedetacheerd: tien mannelijke en twee vrouwelijke leerlingen. Zij zullen in de loop van het komende jaar aan de korpssterkte worden toe gevoegd. Voor een uitbreiding van de huis vesting is een programma van eisen opgesteld, dat door architect prof. M. A. Duintjer in een ontwerp-schema wordt verwerkt. B. en W. willen nog dit jaar de gemeenteraad vragen gel den beschikbaar te stellen. Nu de bevolking van Holy steeds toeneemt, dient ook de politieser- vice zich aan te passen. Overwogen wordt te noorden van de Europabou levard in het westelijk deel een afde lingsbureau te stichten. In de toe komst zou dit bureau ook kunnen functioneren voor de wijk Broekpol der. De brandweer werkt met een perso neelstekort van 14 man. Men zal een intensieve wervingsaktie op touw zet ten. Het is noodzakelijk gebleken een onderofficier in beroeps dienst aan te stellen, die zal worden belast met het dagelijks toezicht in de kazerne. De beroepskem zal vermoedelijk nog verder worden uitgebreid. MAASSLUIS Ook dit jaar houdt de Vrije Evangelisatie weer een tent- week en wel van dinsdag 2 t.e.m. zondag 7 september. De standplaats van de tent is aan de Bilderdijklaan tegenover het bejaardencentrum Zonneweelde. Het thema van de week luidt: God of Chaos. Spreker zijn: mr. 'Davis (Canada), evangelist Th. Dikkes (Leiden), ds. J. Gravendeel (Lisse), kaptein Kruizinga van het Leger des Hells in Maassluis en evangelisten F. Niemeijer (Al phen a/d Rijn), J. Schouten (Rotter dam) en K. Tewinkel (Koudekerke). Muzikale medewerking verlenen mevrouw Andriessen (Den Haag), het BCU zangkoor (Rotterdam), de zang en muziekgroep van het Leger -des Heils uit Maassluis, de gebroeders Spaargaren (Lisse) en het Trio Nei- meijer (Alphen a/d Rijn). Elke avond een kwartier voor de aanvang (acht uur) is er samenzang. Zondag 7 september is er een open- luehtsamenkomst op de Markt, aan vang 3 uur n.m. Voor de jeugd zijn er dinsdag 2, woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 september kinder feesten met verrassingen. Aanvang 4 uur. SCHIEDAM De besturen van de afdeling Schiedam van de PvdA, D'66, PSP en de PPR hebben op ver zoek van laatstgenoemde partij een verkennend gesprek gehad Het had betrekking op eventuele punten van overeenstemming betreffende het we- meenteprogramma. Op dit moment is het nog niet dui delijk of het gesprek zal leiden tot de een of andere wijze van samenwer king. afwijst, maar „wij hebben geleerd van onze fouten en dan ook besloten in de toekomst deze niet meer te maken". Aan het eind van zijn betoog dien de hij een motie in, waarin de raad moest constateren dat aan het bebou wingsplan voor de Woudhoek- Zuid geen analyse vooraf was gegaan, dat de raad in een dwangpositie was ge bracht en hij dan ook zijn teleurstel ling over het gevoerde beleid uitsprak. Hoewel drs. J. Houtman (lib) en de heer H. W. Metaal (kath) ook kritiek op wethouder Van Kinderen hadden, vonden zij de motie te ver gaan, me de omdat de heer Van Kinderen had gedreigd dat hij bij aanneming van de motie zijn konsequenties eruit zou trekken. Met 11 tegen 21 stemmen (de ge hele PvdA- en de PSP- fractie) werd de motie tenslotte verworpen. Ook de Prot. chr. fractie was tegen, nadat de heer S. Kuiper had verklaard dat zijn fractie voor het beleid van we thouder-Van Kinderen een betrekke lijke waardering had. Ook hij was niet altijd even gelukkig met de hoge flats, maar vreesde dat bij verwer ping, het toegekende contingent wo ningen verloren zou gaan. (Hi j vroeg verder aandacht voor het bouwen van eengezinswoningen in Woudhoek en Spaland. In zijn antwoord zei wethouder Van Kinderen versonderd te zijn over de kritiek van de socialistische fractie. Indien het plan- Woudhoek - Zuid wordt gerealiseerd, wordt het woningtekort in Schiedam tot aan- Hij hoopte in de uitbreidingsplannen Woudhoek en Spaland genoeg eenge zinswoningen te laten bouwen. Ook zou er in beide plannen van te voren worden gepraat over de hoeveelheid winkels. Het uitblijven van de bestemmings plannen voor Schiedam- Centrum, Zuid en West bracht de Schïedamse Handels- en Bedrijfsraad in de front linie. In een open brief wendde hij zich tot de gemeenteraad. De bedrijfs raad stelde in zijn breif de vraag wat toch de oorzaak is dat in Schiedam vele plannen worden gemaakt, maar nooit iets tot uitvoering kwam. De prot. chr. woordvoerder S. Kui per vroeg het college de verontrus ting weg te nemen, terwijl de heer boerman (soc.) begrip had voor de ongerustheid van de SHB. Het gaat hier echter om een plan dat de inves tering van een half miljard te boven gaat. In zijn antwoord ging burgemees ter H. Roelfsema uitvoerig op de ver traging van de bestemmingsplannen in. „Stedebouwkundige Fledderus is te optimistisch geweest. Hij werd al in de eerste fase geconfronteerd met grote problemen. Een van die proble men was de loop van de metrolijn door Schiedam. Daarnaast is nog steeds de uitslag niet bekend van het verkeersonderzoek rotterdam- Rijn mond, dat een directe invloed heeft op de bestemmingsplannen. „Al deze moeilijkheden zijn er de oorzaak van", aldus burgemeester Roelfsema, „dat de plannen later gaan verschijnen." Hoewel hij zich niet wiide binden dacht hij dat de drie afzonderlijke plannen over on geveer een half jaar voor publicatie beschikbaar zijn. Werd wethouder Van Kinderen in een moeilijke positie gedrongen, ook de wethouder van onderwijs mejuf frouw G. D. de Graaff kreeg het even benauwd. Zij wilde een krediet van ƒ20.440 om de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten een onder zoek te laten instellen naar de Schie- damse scholenbehocfte in de jaren '70. Zij vond bij dit voorstel een groot gedeelte van de raad tegenover zich. Zo wilden diverse raadsleden we ten wat er in het verleden fout is gedaan dat nu direct een onderzoek moest worden ingesteld. Mejuffrouw De Graaf antwoordde dat het gaat om planning in de oude stadswijken, haar antwoord kon een groot gedeelte van haar eigen socia listische fractie niet overtuigen. Het voorstel kwam in stemming, maar werd toch met 1814 stemmen aan genomen. De eredivisievereniging SVV Krijgt vermindering van vermakelijkheids- MR. M. J. M. VAN KINDEREN Conflict met eigen fractie belasting, al deden enkele raadsleden een beroep op het college om verder te gaan. Diverse amendementen mochten niet helpen. Wel vertelde de wethouder van sportzaken, mejuf frouw De Graaff, dat er plannen zijn een spelerstunnel naar het veld te maken. Dit om voetballers en scheids rechter te beschermen tegen al te opdringerige supporters. De prot. chr. fractie stemde he lemaal tegen het voorstel, haar stand punt werd naar voren gebracht door de heer J. van Katwijk, die het be taalde voetbal een hard kapitalis tisch bedrijf vond. VLAARDINGEN De derde dag van de Vlaardingse jeugdweek voor jongeren, heeft rich beperkt tot een prettig gespeelde voetbalwedstrijd op het terrein van HVO dat daar speelde tegen de rest van Vlaardin- gen. De teams waren samengesteld uit leden van Liefde en Vrede, de centrale gereformeerde jeugdraad en het intereonventioneel jeugdwerk Ho ly- Na de aftrap van Annelies Meeuw- se nam de "rest" het initiatief en Leo Vermeer zorgde voor 10. Holy liet het en niet bij zitten en Kwakkel- stein slaagde erin de stand te egalise ren (11). Vlak na de rust besloot Ton de Leeuw den Bouter een solo met een schot in de roos, wat 21 voor Holy betekende. Vreugde van korte duur want Peter Wielaard liet de Holy-de fensie zijn hielen zien en schoof de bal in de touwen (22). De "rest" bleef sterker, mede dank rij het moedig volhouden van jeugd- predikant ds. J. C. van Veen, die ook op de grasmat de man met de glimlach bleef. Ook dank rij L. en V.-voorzitter Klaas van Vliet, die voor de wedstrijd rijn filmappara tuur in de sleek had gelaten. De leiding was in handen van de jeugdwerkleider Fred Steenwinkel. Iedereen die zich tot de jeugd voelt aangetrokken kan donderdag deelne men aan de vijfkamp die dan wor den gehouden op het sportpark De Vijfsluizen, aanvang 18.30 uun, Op het programma staan 100 meter hard lopen, 400 meter hardlopen, hoog springen, verspringen en kogelstoten (heren 5 kg., dames 2 kg.). VLAARDINGEN Voor direct diverse gevraagd. Aanmelden: Dhr. Verhey, P. K. Drossaertstr. 2X0 - Tel. 34 33 45 SCHIEDAM Met schaaf- en vleeswonden moest gistermiddag de 20-jarige betontekenaar J. C. H. wor den behandeld in de Dr. Noletstich- ting. Hij kreeg op de kruising van de Van Deventerstraat en de Eotter- damsedijk geen voorrang van een personenauto, bestuurd door de 46-jarige expeditiechef J. T. van K. Er ontstond door deze aanrijding nog al wat materiële schade. De 29-jarige vertegenwoordiger E. K. reed gisteravond met zijn perso nenauto weg van het Johan Straus- splein. Door onbekende oorzaak bleef zijn gaspedaal steken, waardoor de auto achtereenvolgens een tweetal geparkeerde personenauto's raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. Er ontstonden geen personlijke on gelukken, maar de materiële schade was groot. SCHIEDAM Met ingang van morgen, woensdag, wordt de Lange Kerkstraat voor een groot gedeelte afgesloten voor werkzaamheden aan het wegdek. Begonnen wordt met het gedeelte tussen de Grote Markt en het Oude Kerkhof. Het stadhuis blijft bereikbaar via het Oude Kerkhof en de Nieuwstraat Doorgaand verkeer zal echter ge bruik moeten maken van de 's-Gra- velandseweg en de Burgemeester Honnerlage Grethelaan. Verkeer van af de Hoogstraat zal worden omge leid via de Grote Markt, Ooie- vaarsteeg en Boterstraat. Bus 53, de verbinding tussen het Schiedamse station en de wijken Ke- thel en Groenoord zal in verband met de vernieuwing van het wegdek moeten worden omgeleid. In de rich ting Kethel wordt nu de route 's-Gravelandseweg - Burgemeester Honnerlage Grethelaan en Parkweg gereden. In de richting station maakt de bus wel de bocht om het stadhuis, om dan vervolgens via de Ooie- vaarsteeg en de Boterstraat het stadscentrum te bereiken. Nadat het gedeelte tussen het Oude Kerkhof en de Grote Markt zal zijn hersteld, komt ook het gedeelte tus sen de Boersvest en het Oude Kerk hof aan de beurt. Dan zal de gehele Lange Kerkstraat voor alle verkeer worden afgesloten. VLAARDINGEN Getrouwd: Dim Jo hannes Bulsman, 20 en petronella Johanna Drlessen 18. Geboren: Erik Jan zv A Biook en E D Bouterse, Parallelweg 106A; Sandra Jean, dv H G van zijl en M W V Bensted-Smith, Boerhaavestr 15; Karia Martina dv P de Kok en M MEikelen- boom, vd Waalstraat 65: Johanna Maria dv J HM Bouhuis en A P WM Beysens, Louise Henriettestr 2; Inge Christina dv W Schepen en M Boomert Primulastraat 23C: Elisabeth Helena dv W L Biankert en I J van den Andel. MaassluLs: Esther dv A J Metske en S J van der Velde, NIc Beets- straat 59: Antje dv J Faber en j Metse laar, Sweelinckstraat 2MB; Jaring Cornelis zv J C Hillegers en J H van der Windt. Prins Hendrikstraat 102; Peter zv J Kra mer en C H Vergeer Prins Hendrikstraat 56: Sylvia dv J van den Hurk en A F Bredius vondelstraat 42. Tweeduizendste lezer MAASSLUIS De Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek Maassluis heelt haar tweeduizendste lezer ingeschreven. Het Is mevrouw A. M. Muller— Bouwman die pas kort in Maassluis woont. Haar zevenjarig zoontje Marco Yer. ;._,.e"l8*® tezer. De »jubilaresse", die voorheen stond ingeschreven In de bibliotheek van Zeist, mocht van directrice-mejuffrouw E. M. van der Poort een bloemenhulde in ontvangst nemen. Totaal lezen nu 1062 volwassenen, 233 jongeren van 15 tot 18 jaar en 705 ®e,1®den 15 jaar. Zelfs de eerste drie weken van augustus* werden nog 92 nieuwe lezers ingeschreven. De sterke groei van het lezerstal maakt de behoefte aan een nieuw gebouw dagelijks groter. De grond daarvoor is wel toegewezen, maar voldoende finan cien voor de bouw en exploitatie ontbreken nog. Financiële bijdragen van de bevolking zouden de uitvoering van de plannen kunnen bespoedigen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de brief bij de ontwerp-begroting voor 1970 schrijven B. cn W„ dat bij het verle nen van vergunningen &et geluidsas pect speciale aandacht zal krijgen. „Ieder heeft de plicht de bevolking voor nodeloze, irritante, zeer belas tende lawaaihinder te vrijwaren." B. en W. schrijven dat de geluids hinder meer en meer een rol gaat meespelen in het verstoren van het leefklimaat. Luchtverkeer (Zestienho ven), wegverkeer (auto's en brom mers) en industrie (rankende moto ren, fabrieksfluiten en sirenes) eisen hun tol, aldus de brief. B. en W. vinden dat van de indu- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagmiddag heeft burgemeester H. Sloots van Ro zenburg café-restaurant Amstel-Inn geopend. Het bevindt zich in ihet Eu- rocentrum aan de Beneluxbaven. De nieuwe eigenaar is de heer H. J. Liscbka, in Rotterdamse horeca-krin- gen geen onbekende. Amstel-Inn beeft een Engels trekje meegekregen. Het horeca-complex bestaat uit drie delen. Er is een pub met popu laire prijzen, (zowel voor drankjes als lichte hapjes) die is geopend van acht tot 24 uur, en een restaurant dat is onderverdeeld ln een counter waar men plate-service kan krijgen (de prijzen vanaf 3,75 tot 7,50) en een la carte restaurant met een bar. Het geheel riet er goed uit. Ont werper A. de Haas van de Amstel- brouwerij heeft het interieur gete kend. De firma Trefco uit Baren- drecht voerde het uit terwijl Bouw- man's meubelfabrieken in Kralingse- veer het meubilair leverde. Duidelijk is de opzet om iedereen van dienst te zijn maar toch kwali teit te laveren. Er zijn ook speciale kindermenu's beschikbaar. De heer Lischka rekent tot rijn klanten ieder een die in de omgeving werkt, vanaf bouwvakkers tot directieleden van grote bedrijven en verder toeristen, bezoekers van het Brielsemeer. Om naar. school te gaan en buiten te spelen zijn deze oer degelijke lederen schoenen ide aal en..... ze hoeven wat de prijs betreft niet ontzien te worden. Rundbox: leren meiijesschoe- nen met ijzersterke zool en van een prima leest Kortom een goede schoen voor een uitent loge prijs. maat 29 t/m 31 maat 32 t/m 36 Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze rundbox- lederen, metyesschoensn, met sterke zool, in bruin en da ma ten 29 t/m 36. Oofr rmmdsgmotgen open O Mn teL of schrift btft (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Stichting voor sociaal-cultureel werk Vlaardin- gen-West heeft ln een publicatie wei nig enthousiast gereageerd op het besluit van de gemeenteraad de stichting een startbedrag van ƒ2500 te verlenen. De stichting betreurt het, dat uit haar verzoek de hoofd- mooit is weggelaten, namelijk de aanvraag voor een gemeentelijke subsidie. Indien de gemeente niet alleen een startbedrag zou verlenen, maar ook een jaarlijkse bijdrage, dan zou het rijk eveneens tot het geven van subsidie overgaan. De stichting zou dan over een bedrag kunnen beschik ken, groot genoeg om een redelijke start van het sociaal-cultureel werk zélf mogelijk te maken. De verleende bijdrage van ƒ2500 is slechts voldoende voor de voorberei dende werkzaamheden. De stichting vindt het jammer, dat de gemeente raad kennelijk niet heeft ingezien hoe nodig het is met het buurtwerk in de Westwijk te beginnen op korte termijn, Zij betreurt het ook dat sommige raadsleden het toekennen van de startsubsidie als „het wagen van een gokje" beschouwen. De gemeenteraad •besloot pas dan een besluit tot subsi dieverlening te nemen, wanneer de stichting erin slaagt een goede start te maken. „Door de stichting alleen een startsubsidie toe te kennen, maakt de gemeenteraad het haar in feite zeer moeilijk een succesvol begin te ma ken! Immers, ƒ2500 is ten enenmale onvoldoende om met sociaal-culture le, door een beroepskracht geleide en georganiseerde, activiteiten een begin te maken", aldus de publikatie van het bestuur. De stichting wil niettemin graag de uitdaging aannemen zichzelf waar te maken. Zij is van plan het startbe drag te gebruiken om bewoners van de Westdijk voor haar initiatief te winnen. Ook zal een onderzoek wor den ingesteld naar de wensen van de de door de stichting te ontplooien activiteiten. Zij zal daartoe onder andere con tact opnemen met alle, reeds op be paalde terreinen van creatieve en re creatieve vorming opererende vereni gingen en organisaties, zo ook met de kerken in de Westwijk. Uitgangspunt van de nog jonge stichting was het in december 1967 door de socioloog drs. A. F. Gjertsen samengestelde rapport „Vlaardingen, souiaal rapport klubhuiswerk". Deze studie toonde duidelijk de behoefte aan buurtwerk in de Westwijk aan. löiige particulieren, voortkomend uit diverse levensbeschouwelijke groepe ringen, namen het initiatief tot buur thuiswerk in de Westwijk en namen zitting in het stichtingsbestuur. Zij zijn ervan overtuigd dat voor het sociaal en maatschappelijk ge zond functioneren van een nieuwe wijk meer nodig is dan alleen het bouwen van hulzen, winkels en ker ken. De toenemende vrije tijd, de in dringende invloed van de massame dia, de afbrokkeling van het histo risch gegroeide familie- en buurtle- ven (zoals dat in oudere wijken voor een belangrijk deel nog wél bestaat), de grotere anonimiteit, de verander ende functie van het gezin, maken dat welzijnszorg naar hun mening een steeds belangrijker plaats dient in te nemen. De stichting wil daarom vele en gevarieerde activiteiten ontplooien. Zij wil daarom vele en gevarieerde activiteiten ontplooien. Zij wil niet concurreren met reeds bestaande voorzieningen en verenigingen. De bestuursleden zijn J. .W. C. A- damse (voorzitter), M. A. Kal mijn-van der Lecq (secretaresse), J. W. H. Luyten (penningmeester), O. van Asten (vice-voorzitter), W. H. Kerkhoven-de Kip, P. A. de Ruiter, D. J. Wieringa en J. A. van der Wolk. Leden van de adviescommissie zijn G. K. Koch, I. R, Krol en G. M. F. van Slobbe. strie mag warden verlangd hPi bruik van bijvoorbeeld "sirene fluiten te beperken tot bij noochlto ties. „Ook motorgeronk, soms od re afstand hoorbaar, achten wil Z* ernstige storingsbron, waarfe? maatregelen dienen te Worden nomen." Wat de luchtverontreinigine i, treft hopen B, en w.. dat 4ut wet een stap m de goede richtin.T Het beleid van de gemeente zal Ijt gericht blijven het aardgasgebn.il! voor verwarmingsdoeleinden te hf vorderen, omdat het aandeel vanT „huisbrand" in de totale iuchtvemm reiniging van een stad aanzienlijk jj Niet minder zijn zij verontrust over de verontreiniging van het w» ter. Deze kwestie achten zij, vo™„; met het oog op de drinkwatervooiriZ ning, van zeer groot belang. Bit h!"t vergiftigingsincident in de Rijn js f_! bleken, dat een goed functionerend alarmeringssysteem ontbrak B. en W. zullen daarom de» kwestie in de Raad voor milieuhWL ne aan de orde stellen. „Wii men™ dat het een duidelijke taak Wa! rijksoverheid is, op zo kort mogeliiS termijn doeltreffende maatregdeh u nemen", aldus het college. ~r Het socialistische raadslid J. Dijkstra heeft gisteravond ontslag genomen als lid van de ge meenteraad van Schiedam ain drukke werkzaamheden als zeeloods waren hiervan de oorzaak. De heer Dijkstra was voorzitter van de grootste fractie in de raad. (Van onze scheepvaartredakteur) ROTTERDAM De Amerikaanse rederij Seatrain Lines gaat vrijwel zeker In november van dit jaar Rot terdam aandoen in een container, dienst die zij begint tussen haven» aan de Amerikaanse oostkust en ha. vens in West-Europa. Zeker is reeds dat Bremen zal won den aangelopen; een goede kans maakt ook Southampton. Seatrain wordt de zevende rederij met een containerdienst over de Noordatlantische -Oceaan die Rotter dam (Europe Container Terminus aan de Prinses Margriethaven) aanloopt De volgende rederijen doen dit reeds: Atlantic. Container Line, United Sta-'i tes Lines, Hapag/Lloyd, Moor»"' McCormack, Sealand Service en Ca- na dian Pacific. De enige rederije met een contai nerdienst die Rotterdam niet aandoet, is American Export Isbrandtsen. - - Seatrain zal beginnen, met vier ver bouwde schepen voor 400 container elk. Eind 1970 of begin 1971 zullen die worden vervangen daor een aan tal nieuwe schepen, elk met ruimte voor 800 containers van 40 voet. ROTTERDAM In het Bejaar dencentrum van de Christelijke Ge reformeerde Kerk, De Koningshof, Immanuël Kantstraat, vieren de heer en mevrouw J. H. van Duuren-Vrij- hof woensdag 27 augustus hun vijf tigjarig huwelijksfeest. De heer Van Duuren (74 jaar) heeft een accountants- en administratie kantoor gehad aan de Noordsisgd, dat momenteel wordt geleid door zijn pleegzoon. Jarenlang is hij kerte- raadslid geweest in de Chr. Gerefor meerde Kerk aan de Jonker Frans straat en, na de nieuwbouw, aan de Noorsingel. Ook mevrouw Van Duuren (72 jaar) is lang in de evangelisatie werkzaam geweest. Het echtpaar, dat een goede gezondheid geniet, heeft vijf dochters, die allen zijn getrouwd, zesendertig kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Met zijn allen hopen zij dit gouden huwelijksfeest zaterdag 30 augustus te vieren restaurant De Drievliet te Rijswijk. Donderdag 4 september is er eat receptie in het Bejaardencentrum van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. ROTTERDAM Donderdag, 28- augustus zijn de heer en mevrouw 1 van der Stelt-De Jong, Voorde 148 m Rotterdam, vijftig jaar getrouwd. 2ii genieten heiden een goede gezone-- heid. De heer Van der Stelt (69) is meer dan veertig jaar bij de gemeentepoli tie in Rotterdam geweest. „In de oor logsjaren was dat de Staatepohhe vertelt hij lachend, „maar die "JJ zullen wij buiten beschouwing laten. Twaalf jaar is hij nu gepenslonean en geniet van veel vrije tijd, die M met zijn vrouw, die 68 jaar is, vaas doorbrengt in een zomerhuisje. hobby van de heer Van der Stelt u tuinieren, wat hij daar naar hartelust kan doen. Met hun negen kinderen, die allen zijn getrouwd, en eenentwintig kiem* kinderen, hoopt het echtpaar van ie* ze gouden bruilotf een waar feest vt maken.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2