iöis Ontwerp nieuw centrum voor Maassluis is klaar Groot wooncomplex aan Maasboulevard AGENDA Raad Maassluis krijgt jeugdnota Rijnmond mag 750 huizen meer bouwen Toon in brief van dierenbeschermers was onaangenaam Negenjarige Berrie actief in sporthal II lm Aan Marathonweg in Vlaardingen Burgemeester opende wegrestaurant Intergemeentelijk recreatieplan in voorbereiding Weldra worstel voor eerste fase winkelcentrum Grond kost miljoen B EN W VLAARDINGEN: W inkelcentrum em aan I miÈÊWËm I ENIGE JONGEDAMES EEN JONGEMAN handig Veif&mt Rotterdammer •1 stukje van de wereld dat jan mij is. Dat is ook te tan aan de meubelen - gekozen bij f H I Dokter Melchior 40 jaar bij EHBO Tttberova-onderzoek is weer gestart Plan Noordwest VLAARDINGEN Vandaag Betaling Kapelpolder Recreatieplan Weer overleg tussen PvdA, D'66 en PPR over samenwerking Toezegging Schut: meesterlijk gemaakt, prettig geprijsd. Studenten spelen stuk van Mulisch Boekhouding WIE AAN EEN 1 I „PERS" DENKT ZESTfiSHED j Schoenmagazijnen N.V. en morgen en dagelijks PAGINA 5 2 A ■DONDERDAG 30 OKTOBER 1969 g^cmWBAAN 21 TEL 010/112955 ROTTERDAM ^ÏuaRKTSTP. 5 TEL 070/116162 DEN HAAG lÖS TEL 030/18900 UTRECHT I $$93 TEL 05700/12411 DEVENTER MAASSLUIS Donderdag 4 no- „.„ijer zal in de kantine van. Key en naner een receptie worden gehou- m ter gelegenheid van het feit, dat Ster E. W. Melchior veertig jaar jan de afdeling van de EHBO is ver- üfefle veertig jaar heeft de heer «elchior ongeveer 1400 mensen opge- m. voor het EHBO-diploma. Het jjgjluur van de afdeling Maassluis heeft gemeend hem voor deze presta- $e te moeten bedanken. Men hoopt jat velen de dokter de hand komen adcken. pe receptie begint om acht uur. MAASSLUIS Op maandag heelt de Stichting Tuberova weer een aan- CTg gemaakt met het periodiek be- ralitingsonderzoek op tuberculose en jadere borstziekten. Het onderzoek gebeurt in het zalen centrum aan de Lijsterlaa nen zal in de loop van de werkperiode, die naar verwachting zal duren tot vrijdag 5 december, worden verplaatst naar «h lokaal van de Minister de Vis- lerschool, Fenacoliuslaan 3. alle inwoners boven de leeftijd van vijftien jaar ontvangen een oproe- ptngskaart, met vermelding van plaats,, datum en tijdstip, waarop sren wordt verwacht. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het ontwerp voor het nieuwe stadscentrum van Maassluis, dat niet in het centrum maar in het westelijk stadsdeel komt, is klaar. Op korte termijn wordt het ter inzage ge legd. B en W delen dit mee in de aanbiedingsnota bij de ge meentebegroting. Belangrijke objecten die in ieder ge val van het nieuwe centrum deel zul len uitmaken zijn o.a. de halteplaats van de Spoorwegen „Maassluis-West" die volgens de plannen op maandag 1 juni 1970 in gebruik moet worden genomen, het nieuwe postkantoor, waarvoor de PTT intussen opdracht aan een architect heeft verstrekt en het gebouwencomplex dat voor ker kelijke en profane doeleinden in sa menwerking tussen de gemeente en de hervormde, gereformeerde en rooms- kathoiieke kerken wordt voorbereid. Verder verkeren de besprekingen over de realisering van de eerste fase van het winkelcentrum al in een gevorderd stadium. B. en W. verwach ten de raad hierover in de eerst komende maanden voorstellen te kun nen doen. Zij staan op het standpunt dat de eerste fase van de winkelbouw geen uitstel mag lijden, vooral met het oog op het grote aantal mensen dat al in Maassluis-West woont. Het bestemmingsplan Noordwest, dat een groot deel van de Steendijk- polder omvat, en gedeeltelijk voor (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De NV Neder- lhidsche Lloyd te Amsterdam heeft d$ gemeente verzocht haar vier stuk- ten grond te verkopen met een ge- nmenlijke oppervlakte van 6390 vier kante meter aan de Abel Tasmanlaan te het bestemmingsplan „Maasboule vard". De NV is bereid voor de grond ten bedrag van 1.030.000 te betalen. De gronden worden aangekocht voor het bouwen van woningen. Het gaat cm een hoogbouwblok van vijftien woonlagen op een onderbouw van *<üniDMiscwia gi'VniteLUN *r VLUKDIMaiM Stadsgehoorzaal: ouderavontl Prof. Casl- nursehool. 2. Emmastraat 71: herv. geref. comité, ds. Haverkamp. 20. twee lagen. Irv dit blok zullen 105 flats worden ondergebracht. Via een tussenlid van drie bouw lagen, waarin een conciërgewoning komt, sluit het hoogbouwblok aan op een lang flatgebouw met zestig wo ningen in vijf woonlagen op een onderbouw. Aansluitend is een vleu gel ontworpen in drie bouwlagen, die ongeveer twaalf woningen en tien bedrijfsruimten of winkels bevat, als mede dertig garages. Een bedrag van 500.000 moet betaald worden bij de overdracht van de grond. Voor het overige deel van de koopsom is een rente van 7,5 pro cent per jaar verschuldigd. Het is de bedoeling eerst het hoogbouwblok, hfit, tussenlid en het garagecomplex te repïiseren. Indien de grond binnen vijf jaar na overdracht nog niet of slechts gedeel telijk is bebouwd, moet de koopster de onbebouwde grond aan de ge meente verkopen tegen dezelfde prijs als waarvoor zij deze grond heeft ge kocht. De resterende koopsom van 500.000 moet worden voldaan, wanneer wordt begonnen mei. de bouw van het lange flatgebouw (SO woningen) en de vleu gel (12 woningen en 10 bedrijfsruim ten). Het voorstel tot verkoop van de grond komt volgende week woensdag in behandeling op de vergadering van de gemeenteraad. VLAARDINGEN B. en W. -delen mee, dat op woensdag 19 en donderdag 20 no vember schouw zal worden gedreven, over de In vtaardingen gelegen sloten. VLAARDENGEN vrijdagavond 31 ok tober houdt de Amateur Fotografen Vere niging: een open avond voor belangstellen den tn de toantine van de fabriek aan de Productiestraat 25. 17e amateur-fotograaf A. Bonebakker uit Waarden zat kleurendi a's vertonen. Be avond beghnt om acht uur. woningbouw en andersdeels voor re creatieve doelen is bestemd, is ter goedkeuring aan gedeputeerde staten gezonden. Voor zover met de eige naren en pachters geen overeenstem ming kan worden bereikt zal nood gedwongen tot onteigening moeten worden overgegaan. De voorbereiding van het bestem mingsplan Dijkpolder is zeer tijd rovend geweest omdat het vooroverleg met onder meer de provinciale dien sten niet geheel volgens de inzichten van B. en W, verloopt Het college vraagt zich zelfs af of de bemoeienis sen van deze diensten niet teveel in de gemeentelijke autonomie ingrijpt. Het plan is nu in ontwerp gereed en B. en W. verwachten dat het de instemming van de raad zal krijgen. De gronden zijn al in eigendom ver worven en de voorbereidingen voor de ontsluiting zijn bijna voltooid. Dit houdt in dat de bouwplannen spoedig gerealiseerd zullen kunnen worden. In 1970 zal de raad ook het herzie ningsplan Kapelpolder moeten vast stellen. Ter hoogte, van de Nijver heidsstraat sluit dit plan aan op het bestemmingsplan Maassluis-West. De bouwaanvraag voor een telefooncen trale op de hoek P. J. Troelstraweg Mozartweg is intussen ingediend. Voor een aanvaardbare afronding van de bebouwing in de Sluispolder- West wordt in de komende maanden een overeenstemming met de provin cie verwacht. Zoals bekend kreeg het oorspronkelijke plan voor een complex hoogbouwwoningen ten noordoosten van de Bilderdijklaan geen goedkeu ring van gedeputeerde staten. De onzekerheid die lange tijd heeft bestaan over de afbouw van de Sluispolder-Oost is ook weggenomen: de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft voor een van de drie torenflats (140 woningen) die langs de Boonervliet gebouwd zouden worden de premiebeschikking afgegeven en voor de twee andere toegezegd dat dit in 1970 zal gebeu ren. Nog in november aanstaande zal met de bouw van de eerste flat wor den begonnen. Met de gemeente Vlaardingen wordt van gedachten gewisseld over de rea lisering van de recreatieve bestem ming van de Aalkeetpolder. De Maas- sluise stedebouwkundige heeft een plan in voorbereiding dat voorziet in de hoofdbestemmingen van het ge bied. B. en W. verwachten hetde raad in de loop van het nieuwe be grotingsjaar ter vaststelling te kun nen aanbieden. In de komende maanden kan de raad al een voorstel verwachten voor past aan het tracé P. C. Hooftlaan (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Delegaties van de PvdA, D'66 en PPR hebben op nieuw besprekingen gevoerd over een eventuele vorm van samenwer king bij de gemeenteraadsverkiezin gen in 1970. De PSP doet niet meer mee aan dit overleg, maar dit blijkt voor de drie andere delegaties niet het. einde van de besprekingen te zijn, zoals is verondersteld. De delegaties hebben een aantal punten uit het partijprogramma uit gewisseld en besproken. De bespre kingen zullen worden voortgezet op donderdag 13 november,' aldus luidt een communiqué van de drie ge sprekspartners. De woordvoerder weigerde verder commentaar. MAASSBUIS Ook dit jaar houdt de Maasslulse middenstand weer een St. Ni- colaasaotie ten bate -van de bejaardenzorg. De ptdjsert zijn -waardebonnen terwijl bij de latste trekking een extra geldprijs van 100!) beschikbaar -wordt gesteld. De trek kingen zijn op woensdag 19 en woensdag 25 november op dinsdag 2 en dinsdag 9 december. VLAARDINGEN De eerste paai is geslagen voor de bouw van zes eenge zinswoningen aan de Willem de Zwijger- ■i-aan hoek Anna Panlowraai-aan in Holy. ■Brouwer is de firma Gebr. Bouwens te Schiedam. een nieuwe Lijndraaiersbrug, aange- Lange Boonestraat Met de winke liersvereniging Nieuwstraat onder handelen B. en W. over het betegelen van die straat en het maken van een bedieningsstraat met parkeerterrein achter de winkels. Ten slotte spreken B. en W. in de aanbiedingsnota de verwachting uit dat de besprekingen over een keer sluis in de buitenhaven in een eind fase verkeren. Zjj hopen de raad in de komende maanden hierover uit voerig te kunnen informeren. Daarbij zullen ook de aansluitingen van het djjktracé aan de keersluis en het ver dere beloop van de waterkering door de gemeente In het geding worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS B en W van Maassluis beraden zich op de taak van de plaatselijke overheid voor de jeugd en op de aard en de om vang van de voorzieningen die voor haar van gemeentewege kunnen wor den getroffen. Het resultaat van dat beraad wordt neergelegd in een Jeugdnota die de gemeenteraad in het komende jaar op tafel krijgt. In de aanbiedingsnota bij de ge meentebegroting schrijven B. en W.: „Het toenemend aantal jongeren in onze gemeente vraagt van u en ons bijzondere nspanningen om ook deze inwoners zich in Maassluis thuis te doen gevoelen. Ook zij hebben recht op aandacht en steun bij het beleven van het jong zijn. Het behulpzaam zijn bij het schep pen van een aantrekkelijk leefkli maat vraagt andere activiteiten dan tot voor een aantal jaren alge meen gangbaar was. Het patroon van de vrijetijdsbesteding is snel veranderd en blijkt nog steeds te veranderen. De daaruit onder meer voortvloeiende huisvestingsmoei lijkheden zijn bij ons collage in onderzoek". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het Rijnmond gebied mogen gedurende het volgend jaar 750 huizen extra worden ge bouwd, zo is bekend gemaakt na af loop van een gesprek tussen' minister ir. W. F. Schut van volkshuisvesting en het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond. Ministe rSchut zegde toe dat 600 woningen kunnen worden genomen uit de reserve van 2000 voor stede lijk egebieden en 150 uit het contin gent van 1969. Voorwaarde is dat Rijnmond binnen twee maanden een compleet plan op tafel kan leggen. Bij Rijnmond meent men dat dit mogelijk is, zodat de volle 750 huizen boven de normale toewijzing kunnen worden gerealiseerd. Bovendien zal er nog worden gesproken over nog meer extra toewijzingen. Rijnmond staat al geruime tijd met minister Schut in contact'nadat het contingent voor 1970 bekend was ge worden. Voorai nadat bleek dat Rijn mond weer minder huizen toegewezen had gekregen dan voor 1969 is het openbaar lichaam, dat de woningbouw coördineert, gaan ijveren voor ver hoging der contingenten. "VLAARDINGEN Rijksgoc dkeuring is verleend aan de Fabriek van Wasprodtik- iten en chemlcaUSntecndjel voor de bouw van een bedrijfshal met twee bovenwonin gen aan de James "Wattweg. Oxlord is verkrijgbaar bij: SCHIEDAMSEWEO BB-V BERPLIIN VLAARDINGEN (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. wensen onder geen beding be trokken te worden in het con-, flict tussen de Nederlandsche Vereniging tot Bescherming Van Dieren en de heren F. Boer, S. Ph. A. Jungerius, A. van Heest en J. P. Kranendonk. B. en W. willen de resultaten af wachten van het proces, dat de landelijke vereniging tegen de Vlaardingse dierenbeschermers heeft aangespannen. Verwacht wordt, dat in de loop van vol gend jaar uitspraak wordt ge daan. De heren Boer en Jungerius heb ben als voorzitter en secretaris van de Vereniging Dierenbescherming Nieuwe Waterweg en de Stichting Dierentehuis Nieuwe Waterweg B. en W. verweten, dat zü zich niet neu traal hebben opgesteld in het con flict tussen deze plaatselijke organi saties en de landelijke vereniging. De gemeenteraad ontving eind vo rige maand een brief, waarin de Vlaardingse dierenbeschermers B. en W. verwijten, dat zij zich pro-Ne derlandse vereniging en contra plaat selijke organisaties hebben opgesteld. \JLAARDINGEN -De negen- jarige Berrie Jansse gaf woensdagavond één van de vele attractieve tenniswedstrijden te zien in de nieuwe sporthal. Ook op de derde dag sinds de ope ning, was het aantal toeschou wers groot. Zij toonden grote be wondering voor de jeugdige Ber rie, een bekwame pupil van de Schiedamse tennisvereniging Keep Smiling. Hij was niet de enige speler, die reclame maak te voor de tennissport. Ook schaatser Rudy Liebrechts en Fortuna-speler Jan Bouman weerden zich met het racket. Dg demonstraties werden verzorgd door 'de tennisverenigingen VLTC, Maas-Vl'aardingen, De Rammelaars, Cincinnati, Sun light en ROVS. Bij de demonstraties Badmin ton waren dat DVO, Refoba en Vijfsluizen. Vanavond komen van zeven tot negen uur 'de korfbalvereni gingen Oranje Nassau, Spirit en Vlaardingen aan bod, en van negen tot elf uur..wordt een zaal voetbaltoernooi gehouden. De voetbalclubs zijn verdeeld in vier groepen: oost, west, noord, zuid. Het noorden bestaat uit spe lers van VFC, HVO en TSB, het oosten uit spelers van Zwalu wen, RK WIK en De Hollan- diaan, het zuiden uit spelers van Vlaardingen, DVO, TRS en Sa telliet en het westen uit spelers van Fortuna en Sunlight. (Van eeri onzer'verslaggevers) VLAARDINGEN De NV Ex ploitatiemaatschappij „De Taande- rij" heeft de gemeente gevraagd een strook grond aan het Veerplein uit te geven in erfpacht voor de bouw van een winkelcentrum, waarin ze ven winkels en achttien woningen komen. De aangevraagde grond heeft een oppervlakte van ongeveer 1870 vierkante meter. B, en W. stellen de gemeenteraad voor aan het verzoek te voldoen en de grond in erfpacht uit te geven voor 26 per vierkante meter. De bestemming van de 'grond mag niet zonder vooraf verkregen schriftelij ke toestemming van B. en W. wor den gewijzigd. MAASSLUIS Een aantal studen ten van de Vrije Universiteit in Amsterdam zal zondag in het jeugd- gebouw „De Sluis" het toneelstuk „De Knop" van Harry Mulisch op voeren. Het stuk wordt gespeeld in het ka der van de activiteiten van de werk groep Socio (Sociëteit in oprichting) van de Stichting voor Gereformeerd Jeugdwerk. „De Knop" is voor het eerst gespeeld in 1950. In het toneelstuk komt iets tot uiting van de dreiging van een atoomoorlog. De studenten hébben het stuk gedurende de Vre- De gemeenteraad besloot zonder disr cussie deze brief in handen van B". en W. te stellen om advies. I In een uitvoerige nota aan de ge-- meenteraad wijzen B. en W. het ver wijt van hun „partij .kiezen" van de hand. Zij menen dat de brief-, schrijvers geen oog hebben voor de noodzaak, dat de gemeente buiten het conflict dient te blijven. J „Slechts op die grond kunnen wij een verklaring vinden voor het op stellen van een dergelijke brief, waar van de toon ons bepaald onaangenaam heeft getroffen. Web is het ons duide lijk geworden dat de bij het geschil betrokken partijen steeds scherper tegenover elkaar komen te staan," al dus B. en W. Het proces is een gevolg van een ernstige ruzie tussen de landelijke vereniging en de plaatselijke vere niging. Deze plaatselijke afdeling be sloot uit het landelijk verband te treden en een eigen club op te rich ten: de Vereniging Dierenbescher-r ming Nieuwe Waterweg en de Stich ting Dierentehuis Nieuwe Waterweg) Beide organisaties kregen de ko ninklijke goedkeuring, maar de rechtsgeldigheid wordt door de lan delijke vereniging door middel van het proces betwist. B; en W. schrij-j ven in hun liota, dat het koninklijk goedkeuren van beide organisaties nog niets zegt over de rechtsgeldig heid; De koninklijke goedkeuring be tekent alleen, dat de inhoud van de statuten of reglementen niet in strijd zijn met het algemeen belang. - De briefschrijvers hebben de ge- meenteraadonder meer gevraagd de volgende besluiten te nemen: de achterstallige subsidiebedragen aan de Stichting Dierentehuis Nieuwe Waterweg prompt uit te betalen; de boekhouding met accountantsrapport over 1967 aan de penningmeester te-' rug te geven. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de subsidies over 1967 en 1968 niet uit te betalen voor een defini tieve rechterlijke uitspraak is ge-1 daan in het geschil, omdat het hoofd-! bestuur eveneens aanspraak maakt op deze subsidiebedragen. .v Verder stellen zij voor boekhou-; ding en accountantsrapport niet te rug te geven. Deze financiële be-j scheiden zijn naar het hoofdbestuur gezonden, nadat dit bestuur had ver-j klaard de leiding van de Vlaar dingse afdeling te hebben overge-' nomen. Tot slot stellen B. en W.-de ge meenteraad voor ont vast te stellen' dat de dierenbeschermers met hun brief de sfeer van samenwerking met het college niet hebben bevor derd. De briefschrijvers hadden ge steld, dat nader overleg met het col-! lege van zijn onjuiste opstelling tef overtuigen. De kwestie „dierenbescherming'' komt tijdens de gemeenteraadverga-, dering van volgende week woens-' dag aan de orde. (Herplaatsing wegens misstelling - Red.) WESTBLAAK- 77 P et a l»%t BIHNENWES137 'ROtTEROAU J' anuraji sie-nstii desweek gespeeld in de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam. Na de Vredesweek maakte het gezelschap een tournee door Zeeland. Winkelcentrum Liesveld 18 te Vlaardingen vraagt: Westnlcuwland 56: jaarlijkse Lutherher- denking. 20. Productiestraat 25: open avond Amateur Fotografen Vereniging, 20, ^Stadsgehoorzaal; Het nationaal ballet. Harmonie: discussie PSP over vernieuwing onderwijs. 11. Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle aaviajstraat 11, tel. 34.67.75 Alarmnummer Politie, GG en GD: tel. 34.44.44. Alarm nummer voor meïdlng" luchtverontreinightSt 25.26.25. Agent en klachten bezorging: H. Verhei), Dtepenbrockstr. 41, tel. 34.33.45. Apolheek: Delta, Fl, de Vijfdelaan 112. VLAARDINGEN Burgemees ter mr. J. Heusdens heeft woens- is dag aan de Marathonweg de „Auto- snack" van de Volksbond tegen Drankmisbruik geopend. Het weg- restaurant vormt een onderdeel van een centrum voor automobilisten aan ;g de rand van de grote parkeerplaats L achter het voetbalcomplex van For- g tuna. H De Autosnack vormt architecto- g nisch één geheel met het service- station plus benzinepompen van Aral Nederland NV, waarvoor maart dit m jaar de eerste paal is geslagen. Het p complex is een ontwerp van de Vlaar- dingse architect G. Geluk. Het wegrestaurant is opgezet voor automobilisten en vrachtwagenchauf feurs, die er van zes uur 's morgens tot twaalf uur 's nachts tegen bil lijke prijzen een maaltijd kunnen nuttigen, een kopje koffie (25 cent) of alcoholvrije dranken kunnen drin ken of een broodje kunnen eten. Het wegrestaurant biedt ruimte aan ongeveer vijftig bezoekers. Bui- fg§ ton de openingstijden staan twee g||L automaten met verversingen beschik- g| baar. Bedrijfsleider is de heer J. C. Termaten. I om hel steeds toenemende oantaï klanten "bij heit keus maken te helpen. Gemakkelijk vertooopsysteeiïL waar iedereen na 24 uur mee Overweg kan, daardoor direkt het volle salaris -f- provlsie. van J6 jaar, voor opleiding in bet schoenenvak. 5-daagse werkweek, 2 weken winter en 2 wéken zomervakantie, 6% va- kantietoesdag. JReisgeïd wordt ver goed. Aanmelden dagelijks van 9—18 uur of na tel. afspraak (010) 343694. Ook kunt U zich avonds tussen 6 en 8 uur persoonlijk aanmelden pp Liesveld 42, Vlaardingen. Zo'ti teutenrsehln, urOftft at jiu* uw ncMnhand. Koop hcm dJ» tril Iemand dis ham kan tapsvran «lt hatwrnt Bij -„X r.iaufiky binnensingel.» m scwt- vuwawasH V

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1