Maasland heeft eindelijk sluitende begroting een 90 Promotie T. C. van over schimmel in 95 Sinterklaas kwam over „De Blauwe Brug Schiedam bevrijd vau doorgaand verkeer KOELKAST MARIJNEN en INDESIT TURKOOIS ANWB controleerde remmen en banden Zwart Wit 1-1 bij Quick Boys Jongen brak beide benen bij botsing Tienduizendste röntgenfoto heetman^ .Nut en genoegen' ook voor i en gel Overwinning van Schiedam-2 Damclub Schiedam is goed op dreef Kampioenschappen tafeltennis M'sluis Grondruil na brand op Dam Intiem junioren won met 9-1 van Impuls 249.- 268.- 318, 499.- geen (keukengeheimen voor Tielsa van Toor. vanatlUn centrum sinterklaas. huft IA,,,,, veel voordeliger l Reconstructie nu... beduidend goedkoper met uitschuifbare nu beduidend goedkoper S3 140 liter TAFELMODEL van 249 voor 199."" 150 liter TAFELMODEL (2 sterren) van 319 voor 160 liter KAS T MODEL van 328 voor 190 liter KASTMODEL (2 sterren) van 448 voor 265 liter DUBBELDEURS 3 STERREKAST van 799 voor SC HIEDAMSEWEG 41 HEDENAVOND GEOPEND VLAADINGEN steen van de maand december Tielsa maakt al meer dan 40 jaar de mooiste en meest praktische keukens. En van Toor kent honderden moge lijkheden om de ideale Tielsa- keuken aan te passen aan uw speciale wensen en... aan uw budget. Kom maar eens kijken en praten met de vakmensen van TflflSt keuken exclusief Tielsa-dealer DE ROTTERDAMMER PAGINA A VA MAANDAG 1 DECEMBER 1969 Komt ook voor* U Slechts een paar gulden duur der dan een hoed van imitatie bont, zijn deze echte bont- hoeden van fraai pertianer, mouton, toscaans lam en opos sum. Chique hoeden van echt bont in diverse modellen en garne ringen. Kom er eens een passen, want zo'n mooie 'bonthoed koopt U nu voor nog géén tientje. Maandagavond om 6 uur be gint op de parterre de verkoop van deze chique bonthoeden var» pertianer, mouton, tos caans lam en opossum, keuze uit diverse modellen en gar neringen, in zwart en donkerbruin, per stuk voor 9i Vanavond tot 9 uur open. k Oak piamdagmorgm cptn Géén tel of schrift, bist. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASLAND Voor het eerst sinds vele jaren zijn B. en W. er in geslaagd de g'èmeenteraad een sluitende begroting aan te bie den. De tekorten *over de vorige dienstjaren konden bovendien worden weggewerkt. Dit is mo gelijk gemaakt door eert aanvul lende uitkering uit het gemeen tefonds die begin van dit jaar werd ontvangen. Een andere factor die van invloed is geweest op de begroting is de ho gere raming van de plaatselijke be lastingen, dit mede naar aanleiding van de verhoging van de diverse tarieven, waartoe vorig jaar is be sloten. De begroting vertoont een post „on voorziene uitgaven" van 21.030. Wel iswaar is dit bedrag belangrijk hoger dan vorig jaar, aldus B. en W. in hun ROTTERDAM. 1 dec. Aanvoer: Totaal 1885 dieren, waarvan 1507 slachtrunderen en 378 varkens. Prijzen per kg.; Slachtrunderen extra tcwal. 4.93-5.15: te kwal. 4.05-4.50; 2e kwal. S.0O-3.M: 3e fcwal, 3.30-3.43. varkens le kwal. 2.82-2.86; 2e kwal. 2.77-2.82; 3e kwal. 2.74-2.77. stieren 4.60-525. worstkoeien 3.20-3.40. Slachtzeugen 2.25-2.33. Zware var kens 2.50-2.60. Overzicht: Slachtrunderen aanvoer groot, handel redelijk, prijzen lager. Varkens aanvoer korter, handel vlot, prijzen hoger, enkele prima's boven notering. VLAARDINGEN Voor de za terdag gehouden remmen- en ban dencontrole, gratis verzorgd door de A.N.W.B. bestond zeer grote belang stelling. Zo groot zelfs, dat tientallen automobilisten tevergeefs naar het A.N,W.B.-technoStation aan de Ma- rathonweg kwamen omdat zij niet meer aan de beurt kwamen. De test zou van 8.30 tot 12.30 du ren maar omdat zich reeds voor acht uur een file had gevormd, werd op dat tijdstip meteen begonnen met deze eenmalige aktie. Sommige automobilisten hadden het er voor over om enkele uren te wachten. - Alle chauffeurs kregen een uit slag van de remmen- en fcandentest mee en in veel gevallen bleek wel, dat er iets aan mankeerde, zoals bijvoorbeeld het afstellen van de remmen, terwijl ook werd geadvi seerd de remleidingen te behandelen tegen roest na deze eerst te hebben schoongemaakt. Enkele automobilisten kregen het advies direkt naar een garage te gaan in verband met de zeer slechte toestand van hun remmen. Verschei- denen werd aangeraden nieuwe ban den aan te schaffen. SCHIETBAAN STRAAT 7 telef. 2S.12.3I kreeg hij een stipendium van Uni lever Research Laboratorium. Daar begon hij met een aflatoxine-onder- zoek. Promotor was prof. D. R. A. F. Peerdeman, gewoon hoogleraar in algemene scheikunde. VLAARDINGEN De heer T. C. van Soest, hoofd van de afdeling structuuranalyse van het Unilever Research- Laboratorium in Vlaardin- gen promoveerde vanmiddag aan de rijksuniversiteit in Utrecht tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen. De titel van zijn proef schrift luidde: „Comparative inves tigation of the crystal structures of aflatoxin b2 en three modifications af la toxin bi" (vergelijkend onder zoek van de kristalstructuren van aflatoxine b2 en drie modificaties van aflatoxine bl). De onderzoekingen die in dit proefschrift worden beschreven be treffen enige kristalstructuren van de kankerverwekkende verbinding aflatoxine, die door de schimmel aspergillus fiavus link ex fries wordt geproduceerd. Deze schimmel groeit o.a. op pinda's indien deze na het oogsten niet op de juiste wijze wor den bewaard. In 1960 werd het bestaan van aflatoxine voor het eerst geconsta teerd in Engeland toen daar tien duizenden jonge kalkoenen stier ven nadat zij met de schimmel be smet pindameel hadden gegeten. De oorzaak van hun dood bleek kanker van de lever te zijn. Sinds juni 1966 js het in Nederland wettelijk verbo den pindaprodukten op de markt te brengen waarin aflatoxine aantoon baar is. E>r. Van Soest stelde vast, dat de vier kristalstructuren bepaalde over eenkomsten in kristalbouw vertonen. Interessant is een zelden voorko mende wisselwerking tussen de mo leculen, die hij in elk van de vier kristallen aantrof. Men kan zich volgens hem de vraag stellen, of een dergelijke interactie een rol speelt bij het veroorzaken van kanker door aflatoxine. De heer Van Soest was van 1959- 1961 in dienst van het rijksinstituut voor de volksgezondheid. Eind 1962 Natuurlijk PLATENBONNEN malen bij G. P. VAN DAALEN JR. begeleidingsbrief, maar toch bestaat er aanleiding de in de laatste jaren gevoerde beleidslijn van een sober en nauwgezet financieel beheer voort te zetten. Sprekend over de investeringen voor de sportvelden deelt het college mee, dat daarmee in verhouding forse be dragen zijn gemoeid. Het belang van de velden wordt evenwel zo groot ge acht, dat daaraan een hoge prioriteit moet worden toegekend. Binnenkort hopen en W. de raad een voorstel te doen met betrekking tot de sport accommodatie, Daarbij zal tevens- worden betrokken het door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten uit te brengen rapport. Eveneens zeer urgent noemen B. en W. de reconstructie van de Kwa- kelweg. Van GS is het bericht ont vangen dat het dubieus is of de door de provincie beschikbaar te stellen gelden vóór 1972 zullen worden ver strekt, Niettemin blijven B. en W. po gingen in het werk stellen de uit voering eerder te doen geschieden. Wat de volksgezondheid betreft wordt er in de begeleidingsbrief op gewezen, dat voor het eerst een ra ming van f 4000 is opgenomen in de begroting als bijdrage in de kosten van een meetnet luchtverontreiniging. De b(j de begroting voor 1969 uit gesproken verwachting dat de wo ningbouw dit jaar vrijwel zeker tot stilstand zou komen is helaas be waarheid, aldus het college. Omdat voor het gedetailleerde Conunan- deurspolder-plan geen gunstig advies kon worden verkregen, is een zoge naamd „vlekkenplan" opgesteld, waar voor wel werk moest worden verricht. Dit alles heeft de gang van zaken b« de woningbouw ernstig vertraagd. B. en W. hopen dit vlekkenplan wel nog dit jaar ter visie te kunnen leggen. Een gevolg van de vertraagde wo ningbouw is een voortduren van de Heel wat halsbrekende (vaak toch zo gevaarlijke) toeren om alle ramen te kunnen zemen zijn niet nodig. Blijf liever met beide benen op de grond en gebruik een raam- wisser met uitschuifbare steel totale lengte maar liefst 2 me ter, d.w.z. een werk hoogte van 3,50 tot 4 meter). In degelijke uitvoering met wis ser en spons nuvoor nog géén acht gulden. In een slechte wedstrijd hebben Quick Bovs en Zwart Wit zaterdag in een vriendschappelijk duel tegen elkaar gelijkgespeeld. Bij Qwck Boys was oud-international Floor van Duyii weer teruggehaald. Dit nad men gedaan om de tot nu toe vrij schotloze aanval meer stootkracht te geven. Voor de rust wist Quick Boys een voorsprong te nemen, die in de tweede helft door Kien van .de Heuvel ongedaan werd gemaakt.In deze wedstrijd hadden beide voorhoeden weinig in te bren gen tegen de defensie. Maandagavond om 6 uur be gint in onze vergrote jchoon- maak-afdeling, souterrain, de verkoop van deze raamwiiser met spons en wisser, U kunt de steel uitschuiven tot eeri-lengte van ruim 2 meter. voor 7. SCHIEDAM De Damclub Schie dam maakt momenteel eenuitste kende periode door. Beide tientallen zijn dit seizoen goed op dreef en komen met verrassende goede resul taten voor de dag. Het eerste tiental dat enkele weken het Vlaardingse VDV uitschakelde voor het kampioen schap en tevens voor het eerst in -harbestaan van VDV won, be haalde vrijdagavond opnieuw een verrassend goed resultaat. DOS uit Rozenburg, dat op bezoek kwam'verloor met 119 van Schie dam en ook betekende dit een zege op DOS, zoals men die zelden heeft behaald; meestal verloor men of speelde men hoogstens gelijk, e Schiedam 2 maakt een goede kans om kampion te worden in de eerste klasse en wel 'als .dinsdag in Maassluis gewonnen wordt van Maes- landtsluys aldaar. Overigens een zwa re opgave voor de reserves van Schie dam; echter is men vol goede moed. Winnen de Schiedammers inder daad, dan zullen in het volgende sei zoen beide tientaleln uitkomen in de hoofdklasse van de rotterdamse Dam- bond. Iets wat ongetwijfeld proble men met zich meebrengt zoals het ■Vlaardingse VDV die momenteel mee maakt. Maar het is toch wel interes sant om het spelpeil in de hoogste klasse van dichtbij mee te maken. De uitslagen van Schiedam—Dos: Qnlnk Van Boekhowe O—8; L, Vrijland Pols 1—ij Van der Spek Van Marie 1—4; Heuvelman Van der Knaap 2—0: W. Vrijland Koomneef B—0; Wlllemse A. Degeling 0—2; van Kuyk Ghr. Degellng 0—2; Lansbergen Klapwijk 20; van Otterloo van der Bulk a—-i; Breman Kuiper 2—0. woningnood Maasland telt onge veer 200 woningzoekenden en uit stel van de sanering van 250 panden. Binnenkort kan de raad een nieuwe subsidieverordening verwachten, zo delen B. en W. ten slotte in de brief mee. Deze zal in principe gelijk zijn aan de ingetrokken verordening. Om de plaatselijke vereniging financieel meer armslag te kunnen geven willen B. en VV. de raad voorstellen de ver ordening op de vermakelijkheidsbe lasting in die zin te wijzigen, dat de verenigingen voor zover de vermake lijkheden worden verzorgd door de eigen leden, niet onder de belasting vallen. Het aantal aanvragen voor een uit kering ingevolge de Bijstandswet is belangrijk gestegen. Dat is een van de oorzaken van de stijging der uit gaven voor de sociale dienst van de gemeente. Het elcctriciteitsbcdrijf verwacht een redeljjk batig saldo voor het komen-, de dienstjaar. B. en W. delen nog mee, dat de incassering van dc gel den voor het GEB binnenkort op een andere wyze zal geschieden. MAASSLUIS Vrijdagavond 2 ja nuari om zes uur gaan in de Olym- piasporthal de Maassluise Tafelten niskampioenschappen van start. De inschrijving, die op 12 december a.s. sluit, staat open voor alle inwoners van Maassluis, Rozenburg en Maas land, voor zover zij geboren zijn voor 1 oktober 1953. Inschrijving is mogelijk in alle klas sen. de laagste klasse is echter de vierde en er kan slechts in een klasse plus het dubbel worden ingeschreven. Er zal een aparte klasse worden ge vormd voor dames en niet-bondsleden. Niet-leden van de NTTB kunnen uit sluitend in de niet-bondsleden klasse inschrijven. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar op alle adressen waar aanplakbiljetten hangen. Inleve ring is mogelijk bij: Olympiahal, Ro- zenlaan 2, Maassluise Gemeenschap, Zuiddijk 11, P. Pleijsier, Dutoitstraat 24, C. Jel, Prinsekade 20, K. de Roo, Kievitstr. 2, F. Buitelaar, Burg. Za- neveldstraat 153, M, Jorflaan, P. v. Maeslantstraat 17, Maasland bij P. Kardol, Mauritsstraat 20, Rozenburg. Waarschijnlijk zai de huidige kam pioen G. Geerling zijn titel niet ver dedigen. SCHIEDAM Het pand Dam 24-2, waarin het bedrijf van -de heer Penning is gevestigd, werd ruim een jaar geleden door brand ernstig be schadigd. De bovenverdiepingen brandden geheel uit, maar de tenede- netage bleef gespraard, waardoor hte bedrijf normaal kon doorgaan. Aan de bdvenéftage werd echter niets gedaan, zodat men op de Dam steeds werd geconfronteerd met een zwart geblakerd en volkomen uitge brand huis. Zoals het er echter nu naaruit ziet, zal hieraan spoedig een eind komen. De heer Penning gaat van de gemeente een stuk grond ko pen, dat achter zijn huidige bedrijf is gevestigd, terwijl hij de grond waar op het afgebrande pand staat aan de gemeente gaat verkopen. Voorwaarde is echter dat de grond waarop het afgebrande pand staat zai worden opgeleverd, vrij van op- staleln en fundemigen. Door deze ruil zal een betere verkaveling ontstaan en een betere afronding vor men met de te vemieuwe Branders- buurt. Deze luxe fijn gebreide dames pul lover zal door iedereen min stens op een gulden of achttien geschat worden (dat is ie dan ook dubbel en dwars waard! Modieuze acryl puilover met ingebreii fantasie dessin in het voorpand, brede manchetten en boord. En acryl is soepel in het dragen en heerlijk behaaglijknu heel bijzonder zo'n luxe dames pullover voor nog géén elf gul den. Maandagavond om 6 uur be gint op de parterre de verkoop van deze luxueuze dames pull overs van een mooie kwaliteit acryl, met ingebreid fantasie voorpand en brede manchehen en boord kies uit de kleuren marine, rood, wit. cognac, beige en donkergroen, de maten lopen van 38 t/m 46 voor to.95 Vanavond tot 9 uur open. C-ak maandagmorgen optn Géén te/, of schrift best VAN DB HOEK TOT VLAARDINGEN MAASSLUIS De tafeltennisvereniging TOG houdt zaterdag 20 december een feestavond in de kantine van Excelsior. Plaatsbespreking fa mogelijk bij P. Pleijsier, Dutoitstraat 24, J. van 't Wout. Prinsenkede 19 rd en K. de Roo, Kie vitstraat 2, SCHIEDAM, - Met ingang van donderdag 4 december, 's 'middags on) twee uur, wordt rijksweg 20p de directe verbinding tussen Maassluis en; Schiedam, doorgetrokken naar de Gïcsenwcg. Dat betekent dat dc bor den die nu nog het verkeer uit de richting Vlaardingen via dc Burge meester van Haarenlaan en dc Hor- vatliweg naar Rotterdam ieiden, zul len worden verwijderd. Met deze doortrekking zullen ver keersopstoppingen, die zich nu nog diverse malen voordoen bij plein 1940-1945, tot het verleden gaan be hóren. Deze verbinding betekent ook dat rijksweg 20 nu van beide zijden een ..rechtstreekse verbinding heeft gekregen via het Rotterdamse Klein- poiderplein met rijksweg 20 (Rotter dam-Den Haag) en via de Gordelweg met rijksweg Rotterdam -Utrecht. Voor inwoners van de Schiedam heeft de verbinding tevens tot gevolg dat er via de Hargalaan een SCHIEDAM De tienjarige Joost Pronk die op de Jozef Oreliosingel woont, moest met een gebroken lin-' ■ker- en rechterbeen worden opgeno men in het Gemeenteziekenhuis, Hij stak de Eduard van Beinum- laan ter hoogte van het Cornelia van Santenplein onvoorzichtig over en werd aangereden door een personen auto, bestuurd door de 26-jarige A. A. R. H. De 24-jarige mejuffrouw M. A. G. v. L. belandde gistermorgen met haar auto in de sloot van de Kerkweg ter hoogte van boerderij Landvreugd, toen zij op het natte en smalle weg dek slipte. Een takelwagen heeft de personenauto weer op het droge ge bracht, dc automobiliste liep geen letsel op. De 31-jarige chef-monteur J. P. moest zaterdagmorgen met hoofd wonden worden 'behandeld in de Dr, Noletstichting. Hij botste op de Bea- trixlaan frontaal op een andere personenauto, bestuurd door de 21-jarige assistent-inkoper A. J. W. Deze hield niet voldoende rechts. De klap bij de aanrijding was zo hevig, dat béide auto's moesten worden weggesleept. Reserve spons 1.95 Vanavond tot 9 uur open. Ook masnd»smorpn open Géén te! of schrift bert. VLAARDINGEN Het junioren team van Intiem, dat uitkomt in de landelijke competitie behaalde za terdag vor het eerst een grote over winning. Impuls uit Gouda verloor met 91 van de Intiem-jeugd, die zich intussen aardig heeft aangepast aan het spel in deze klasse. Overige uitslagen: Jeugd: TSF1Intiem 1 64; Ju nioren: Wildert 1Intiem 2 55; In tiem 3TE 68 2 73; Centrum 3 Intiem 4 91; Intiem 5TSF 6 010; Noad 5Intiem 6 91TOG 1TO- GB 2 8—2 en Centrum 2—TOG 2 10—0, rechtstreekse verbinding met het Kleinpolderpiein is gekomen, waar door omwegen via de stad, met de. daaraan verbonden maximumsnelhe den, tot het verleden gaan behoren. De politie wijst er echter met klem op dat men kinderen van het wegdek van de nu nog afgesloten rijksweg vandaan moet houden. Speciaal kin deren uit het oostelijke stadsgedeelte en de Parallelweg hebben nu op dit gedeelte van de rijksweg nog een heerlijk speelterrein. Ook 'rent men nogal eens naar de overzijde vandit gedeelte van de rijksweg. Met ingang van donderdag wordt ook de oprit in de Spaansepolder uitsluitend bestemd voor het snelle verkeer. Het langzame verkeer, dat nu ook van deze oprit gebruik mag maken, za) een andere weg moeten gaan zoeken. SCHIEDAM Met een tempo dat men van een heer op deze leeftijd niet zou ver wachten heeft Sint Nicolaas het afgelopen weekend diver se verenigingen in even zovele zalen bezocht. De belangstel ling toas groot o.a. in Blijdorp. Via „de Blauwe Brug" bij Bad Groenoord kwam Sint Nico laas naar dit gedeelte van Schiedam. Opmerkelijk dat Sint Ni co laas zijn trouwe schimmel een vrije dag had gegeven. Zijn plaats werd nu op waardige wijze ingenomen door een paard uit de Kethelse dreven, die Sint Nicolaas begeleidde alsof hij nooit iets anders had gedaan. (van onze correspondent) MAASSLUIS De Stichting Tube- rova heeft vrijdagmiddag in de Minis ter De Visserschool aan de Fenaco- liusiaan de tienduizendste röntgenfo to van het in Massluis aan de gang zijnde bevolkingsonderzoek gemaakt. Het was mevrouw J. Pieterse-Muis van de- Ruysdaelstraat 18D die dit getal vol maakte, De heer W. R. A. van der Kaay, leider van het onder zoek, bood haar een herinnering aan in-de. vorm van een thermometer. Tot dusver heeft het bevolkingson derzoek 'een bevredigend verloop. Van de ruim 18,000 opgeroepenen zijn er 10.000 verschenen. In aanmer king genomen dat velen deelnemen aan periodieke doorlichtingen op be drijven, is dit aantal gunstig. Tot vrijdag 5 december 12.00 is ge legenheid aan het bevolkingsonder zoek deel te nemen. Dit- geldt ook voor hen die geenoproep mochten hebben ontvangen of deze kwijt ge raakt zijn; Geen wonder dat zoveel vrouwen van de turkoois houden! Kijk, hoe magnifiek het pure blauwgroen kontrasteert met de sobers tinten van ds wintermode. Precies het levendige aksent dat een eenvoudig toiietje 'zo flatteus maakt! sieraden met turkoois van af 65.- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a.~ UJNBAAK 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam BOTTERDAM In het clubhuis van de Vereniging van Amateur Tuin ders „Nut en genoegen" is het jaar lijks „heerlijk avondje" niet alleen een féést geworden voor de leden van de vereniging, maar ook voor een aantal kinderen, via bemiddeling van het Leger des Heils uitgenodigd. De leden van „Nut en genoegen" hebben de kinderen gehaald en wat meerd of zij wel alijd goed opletten op. nadat Sinterklaas erdege had geinfor- later op de avond weer thuis gebracht, school en hen spelgoed en lekkers had gegeven. Natuuslijk-hebben zowel de ouderen als de kinderen voor. de Sint gezongen, waarbij werden begeleid door accordeonmuziek. SCHIEDAM Het tweede tiental- van Schaakvereniging „Schiedam'.' heelt in de tweede ronde van de H3B-competitie een 6—4 overwinning op Spljkenisse 1 behaald. Het eerste punt kwam van Van Grootveld. ©aarna speelden Troost en Maas remise. Blok won tn een sterk gespeelde aan- valspartlj, Dekker en de Ktmlngh hielden remise in Iets mindere stellingen, maar Kinnegen moest zich -gewonnen geven. Hs- demaker. Sogers en De Bruyn braken at maar hun partijen zijn later telefonisch gewijzigd ln winst (voor Rademaker) en twee remises. Het eerste tiental heeft ln de afgebroken wedstrijd tegen schlebroek 1 pech gehad. Van Grevenbroek moest RSB-Jeugdkam- pioen Wltt door een klein foutje toch nog remise toestaan, ir, den uy' won zoals verwacht maar Planken kwam ook niet verder dan remise. C. H. den Uyl verloor. Iets dat ook van Seters vrij onverwacht overkwam. Op deze manier won schie- Oroek met 7—3. Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken ROTTERDAM. 1 dee. Sla A 13—23, B 10—13.53; Spruiten A 53—55, B 50—52; Witlof A 1.001,09, B 8005; Uien 27—42; Aanvoer. Spruiten 10.000 kg; Sla 600.000 st. CAILEN BURGSTRAAT 74 - VLAARDINGEN TELEFOON352979-343193 tielsa keukens

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2