AGENDA. Al bijna 2 bijbels voor jeugd Zambia m f. S|||-' i PQNÏIAC j Blije gezichten, fijne horloges S Ylaardingers trainen nationale judoploeg van Tjseelioslowakije Na sluiting Musis Sacrum S.G. enquêteert de zalennood alias H. VAN DAM P0NTIAC TUD JUISTE TIJD H. Wormgóor overleden Oliebollen en kerstkransen comfortabel VetAeg&t Spaarbank Schiedam bestaat 150 jaar Disco drive-in naar Maassluis Niestadt leidt damkampioenschap Vierdaags bezoek aan Praag voor elke autoschade en anti-roestbeliandeling tieetman Ijsbaan open Vijf exposities in Stedelijk eïïïöö VLAARDINGEN Duits oorlogsgeweld drukte een stempel op het nu goed marcherende schoolleven in de christelijke HBS aan. de Westhavenkade, Alleen tijdens de inval van de na- ji-troepen lag het werk stil. Het jaarverslag over 1940 meldt: „Zoo goed als ongestord mochten wij doorwerken. Het school gebouw bleef in goeden staat. Bij gehouden alarm-oefeningen bleek dat het mogelijk is allen, die in de school aanwezig zijn, binnen anderhalve minuut te verzamelen in de benedengang van het schoolgebouw". UITGEWOOND DEPENDANCE VLAARÖINGEN Vandaag en morgen en dagelijks Schiedam .en mor a en en dagelijks Hondenbelasting Kerstconcert politie in bejaardenflat Kerstbomen inleveren Bevolking steeg met 23 personen Inconsequent VLAARDINGEN Voor de tweede maal binnen veertien maanden zijn de Vlaardingers Jan van Gorsel en Tino Hoogen- dijk vanmorgen vertrokken naar Ts-j echoslo wakij e. Ze zullen daar gedurende vier dagen judotrai ning geven aan de nationale ploeg. Het doel van de reis, die per auto wordt gemaakt, is Praag. Het duo wordt vergezeld dor judoleraar Chris de Korte, die. een .sportschool heeft in Hoogvliet. Begin sep tembe trïüöftfjgijaar waren Van Gorsel en Hoggendjjk In Brno, op uitnodiging van «een Tsjechisch judodistrict. Een 'bestuurslid van dit district had de, beidé sportlieden .in Joegoslavië aan het werk gezien en dat was voor hem» a'anieidïng de beide Nederlanders uit' te nodigen voor een bezoek aan Tsjechoslowa kije. j Onder handen - Techniek CARROSSERlEFABRiEK Ceintuurbaan 117 •ZWEEDS' Rolterdam-12 MI-STATION- Tel. 180175 Zie je, ik hou van je.. VLAARDINGEN De ijs baan op het tennispark Soenda gaat vanavond, woensdag, om half acht open. Als de vorst aeanhoudt zal ook morgen en het komende weekend in het tennispark, en wellicht op meer plaatsen in Vlaardingen, kun nen worden geschaatst, GEEF HJ MAAR GROEN (Van een onzer verslaggevers) Naarmate 4e oorlogsellende naar een climax liep, werd het werk op de school steeds moei- ilifeer. In 1945 ontbraken vooral in ie hogere klassen de meeste man nelijke leerlingen doorlopend op het appel „door de voortdurende bedreiging van de kant der groene geweldenaars". Verderop schrijft directeur A. de Graaf: „Toen kwam op zondag 23 april de eerste lichtstraal van de komende, bevrijding. Slechts te5 dagen later streek Nazi-Duits- laid de vaan. Alom werd onze Nederlandse driekleur weer ont plooid. Een week van extra va kantie kon en mocht onze leer lingen toen niet' worden onthou den". 2o kwam na het zure het zoete. De hoogtepunten in het bestaan van de christelijke HBS volgden elkaar snel op. In 1946 kreeg de school een „filiaal" aan de West havenkade. Vier leslokalen, een leraren- en conciërgekamer als mede een kledingbergplaats wer den er ingericht. En nadat directeur F. de Graaf zijn plaats had afgestaan aan rec tor drs. H. J, Smit (1948) kreeg de christelijke HBS een nieuwe naam: Groen v. Prinstererlyceum. Dit betekende dat nu ook een gymnasium in de school was on dergebracht. Binnen enkele maan den volgde bovendien de oprich ting van de HBS-A-afdeling. Inmiddels kreeg de band tussen de leerlingen onderling gestalte: een nieuwe vereniging werd op gericht onder ne naam Universia. Het was een schoolvereniging, die nog veel van zich zou laten horen. Een ander hoogtepunt is geda teerd 1 april 1955. Op die dag legde een van de oprichters, de heer A. G. Bax uit Driebergen, die op 16 september 1953 afscheid had genomen als secretaris van het schoolbestuur, de eerste steen voor het nieuwe schoolgebouw. Uit het jaarverslag: „Dit blijde gebeuren betekende in principe het einde van een noodtoestand. Het moge waar zijn, dat er vele makke scha pen in één hok gaan, onze scha- Beeld van de feestvreugde tijdens de viering van het 40-jarig bestaan. Uit het jubileumboek. Eet ,;j'.liaal" van de christelijke HSB aan de Westhavenkade, Deze foto uit het jubileumboek van het Groen dateert uit 1946. pen zijn lang niet altijd even mak en ze zijn bovendien verdeeld over twee hokken. De naam „school" is deze twee verblijven, die meer dan uitge woond zijn, langzamerhand on waardig geworden. We snakken naar een „blijde incomste" in het nieuwe gebouw". In datzelfde jaar kreeg het bestuur toestemming van het Rijk een MMS op te richten. Elf september 1956 is een datum die met goud werd omrand in de annalen van het Groen van Prin stererlyceum. Onder grote belang stelling werd op die dag het nieuwe gebouw aan de Van Ho- gendorplaan (hoek Rotterdamse- weg) in gebruik genomen. Nog geen drie jaar later werd er een enorm feestgevierd. De school bestond in 1959 veertig jaar. Dat ging gepaard met een officiële herdenking en een schit terende revue „Geefmij maar Groen" in de Stadsgehoorzaal. Rector drs. H. J, Smit beleefde op 21 oktober 1964 een dag om nooit te vergeten. Op luisterrijke wyze werd hij uitgeluid onder het motto: „De rector is weg, leve de nieuwe rector". De nieuwe rector was drs. R. van den Bosch, de man die deze week het bijltje er bjj neerlegt. Onder zijn leiding kwam de dependance Westland-Zuid tot stand. Het jaarverslag in 1966 meldde: „De lessen vingen aan op 9 september. De week die hieraan voorafging was vol spanning. De grote vraag was nl. of de depen dance op tijd klaar zou zijn. De genen die een week van te voren de werkzaamheden in ogenschouw namen, dachten: „Dat lukt nooit". Maar wie er bij betrokken waren zeiden: „Het moet". En het is gelukt. De leiding van deze nieu we school aan de Ary Koplaan kwam in handen van dr. J. van der Schaar. Per ingang van september 1967 werd Westland-Zuid een zelf standige school met een HBS-A en B-afdeling. Dit feit werd op vrijdag 20 oktober in de Marana- thakerk stijlvol gevierd, Na deze bijeenkomst werd het rustig rond het „Groen", De voor bereidingen voor de viering van het gouden jubileum kwamen in stilte op gang. Het was stilte voor de storm. Een storm, die deze week in alle hevigheid uitraast. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het hoofd van de Nicolaas Beetsschool aan de Rot-, (trdamseweg, de heer. H. Wonugoor, Is gisteren, op 40-jarigë leeftijd «ver leden. Hij was de .laatste zeven we ken 'gebonden aan het ziekbed na ernstig verval van krachten in de ifgeiopen jaren. Hendrik Wormgoor kwam in fe bruari 1953 naar Vlaardingen. Hij verd onderwijzer van de nu niet meer bestaande Lohmanschool aan de Prins Hendrikstraat, in september 1953 kwam hij als on derwijzer bij de Nic. Beetschool, waarvan hij acht jaar later hoofd werd. De heer Wormgoor was in de hingen van het christelijk onderwijs fa Vlaardingen een zeer geziene fi guur. De crematie is zaterdagmorgen om 9.15 uur in het crematorium Oeken- fetpg in Den Haag. H. Geestkerk: Kerstconcert. 20. jmma- nuSlkerk: IntertterkeUJk avondgebed, 19.30. Westnleuwland 56: Bijbellezing gerei. gem. U Huisman, 19.43. stadsgehoorzaal: Feestavond hogere klassen Groen, 20. Re- toiwthkfrk: ledenvergadering ARP, 20. Stadsgehoorzaal: Feestavond hogere «assen Cor-en, 20. Aula Groen: Jubileum- u®, 10. KolpaMd: Zwemwedstrijden Groen, 11.45. Fortunaveld: Voetbal- wedstrijd leerlingen docenten Greon, jUO. Triangel: Bijeenkomst mij. voor «inbouw en plantkunde. 20. Triangel: Discussieavond PSP, 20. Emmastraat 71: Hertr, ger. comité, ds, D. van der Ent Braat, 20. Bijkantoor ,.De Rotterdammer", smalle Havenstraat II, tel. 34.67.75. Alarmnummer Politie, GG.en GD: tel, 34.44,44. Alarmnum- JWr voor melding luchtverontreiniging: «I 2G.2S.26. A^ent en klachten bezorging: VerJieiJ, Diepe ntorockstraat 41, tei. 34.33.45. Apotheek: Delta, Flonis de Vijfdelaan n tel 34. Stadhuis; Laatste dag gemeentebegroting, MagnalSa Oei Kerk: "Schoolavond Reho- JJJfc mavo, 20. Irene: Bijeenkomst 'ffisvTouwenvcrenfeing. 20. Bijkantoor De Rotterdammer. Lange cifetraat «2, tel. 2e.73.e2. Klachten bezor- ug: Joih. Groncleld. Singel 83. tel. 20.35.38. urn vrijdag i3.su 19.30 en zaterdag !3 uur. Redactie Schiedam: R. van Hou dingen, Julia nalnan 84e. tel. 26.57.61. U.3S.38 toestel 156. Alarmnummer tie: 26.4606, Alarmnummer lucbtvervnl- ea melding geluidshinder: tel. 262626. entOohsteUlngen: Stedelijk museum 20 - Jan. i Schiedammers tonen hun St, 2 Schiedam in kaart en beeSd, PEPPEE WEG 9 IA, ROTTERDAM (NOORD), TELEFOON 18 72 6S VLAABDINGEN. De actie „Zon voor Zambia", op touw gezet door de jeugd van de christelijk -gerefor meerde kerk, heeft reeds een voor lopig resultaat opgeleverd van ƒ1200. De initiatiefnemers willen in elk ge val ƒ1650 bijeenbrengen. Voor dit bedrag kunnen ongeveer 350 bijbels In de Bambataai worden gekocht voor scholieren en studenten in Zambia. Met ingang van vandaag begint de grote oliebollenactie onder het motto „Bembabollen voor Bembabijbels". De grondstoffen worden gratis geleverd door Damco en, de Zuidhollandse Eierhandel. De oliebollen kosten een gulden de vijf, netjes thuisbezorgd op Oudejaarsdag. Bovendien wordt nog een kerst kransenactie gehouden, gebakken door firma Van der Vlies uit Schie dam. Een kerstkrans kost zes gulden. Oliebollen en kerstkransen kunnen worden besteld bij G. van Zeliem, Buizerdstraat 6, tel. 340619 en P. J. van der Veer, Emmastraat 114, tele foon 34 75 79. De actie is niet tot de christelijk gereformeerde kerk beperkt gebleven. Na een oproep in de kerkbladen van de hervormde en gereformeerde kerk, reageerden velen enthousiast Op de girorekening worden nog steeds be dragen overgemaakt (nummer 128754, ten name van L. Duifhuizen, Witte van Haemstedestraat 11 te Vlaardin- gen onder vermelding van Zonlicht in Zambia). Verder heeft het gehele bemdsdis- trict van Rotterdam en omgeving zich achter de actie geschaard. In Maassluis, Rotterdam-Overschie, Oud- Beijerland en andere plaatsen zijn jongelui enthousiast aan het werk gegaan. In Vlaardingen worden kran ten opgehaald en heeft een groep technici een klusjesdienst in het leven geroepen. Door bemiddeling van de Angli caanse reverend P. Dil uit Lusaka 3 Tsjechische ïrahet a Damartinie. b Xu- bScek. c MaHch. d Mlrvald, e Syfcora, 4 Klink Mare troeven van ceramiek en glas. Galerie De Graaft: Lize van de pols-ver- tneuien. schilderijen en gouaches. Galerie Punt Vier: Paul Dascsté, Passage theater: ■Ismes Bond on her majesty's secret ser vice. Apotheek: Westen-dorp, Parkweg 207, tel. 26.76.74. Een automatische wasma chine geeft u vee! gemak. Tenminste, als hij werkt zonder mankeren. Koop hem bij de vakman. Bij 6X3 P t PRIEL 8INNENSINGEL 16S TEL. 34243S - VLAARDINGEN j (Zambia), die na een verblijf in Nederland weer naar Zambia is ver trokken, zullen contacten worden ge legd met Afrikaanse christen-jon gerengroepen. De correspondentie zal worden gevoerd via brief en geluids band. SCHIEDAM Zaterdag 10 januari is het 150 jaar geleden dat de Spaar bank anno 1820 werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit wordt er 's middags van vier uur tot half zes een receptie gehouden in het hoofdkan toor aan de Lange Nieuwstraat. Daarnaast wordt dinsdag 20 janua ri in de Kleine Zaal van de Rotter damse Doelen een speciaal feestpro gramma gegeven waarin Paul van Vliet zal optreden. VLAARDINGEN De controleur der gemeentebelastingen deelt mee dat ieder die in 1969 als houder van één of meer honden belastingplichtig is, binnenkort voor het jaar 1970 zal worden aangeslagen. Als men geen houder van een hond meer is, moet dit voor 10 januari bij het bureau ge meentebelastingen in het stadhuis worden meegedeeld. Wanneer men houder van een hond is geworden, is het verplicht hiervan aangifte te doen. Bij verzuiming kan het belas tingbedrag aanzienlijk woiden ver hoogd. MAASSLUIS Vrijdagavond zal Anthony Parker de disco-drive- in"'van de'VARA openen in de Ca- land L.T.S., die dan, in een ware „beat- en souitempel" zal zijn omgeto verd. De disc-jockeys Jaap Poort en Aad Bos praten van acht uur tot half twaalf de plaatjes van de complete top-40 en nog veie andere, aan el kaar. Het evenement is georganiseerd door de Maassluise Gemeenschap. Toegangsbewijzen k 2 50 zijn In voorverkoop in het Gildehuisje, Zuid- dijk 11, verkrijgbaar. Aan de zaal zullen een half uur voor aanvang eveneens plaatskaarten worden ver kocht. Er zijn 300 kaarten beschik baar. 1652 Jan van Rlebeeck sticht de Kaapko lonie, waar ean ihoop kapers op \de kust lagen voor "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept Een zeer voordelige merkjenever. ANNO 1550 VLAARDINGEN Het Vlaar- dlngse Politie Dubbeimaruienkwartet Pro Musica gaf gisteravond in het bejaardenflat aan de Billitonlaan, een kerstconcert. Medewerking werd verleend door J. Boer, orgel, en C. Alewijnse, viool. Pro Musica verzorgt ook een kerstconcert voor de bejaar den in „De Wetering", Deze uitvoe ring is op dinsdag.23 december om acht uur. VLAARDINGEN Evenals vo rige jaren biedt de gemeentelijke rei nigingsdienst de gelegenheid kerst bomen in te leveren. Dit zal op 29 december tussen 8 uur 's morgens en 5 uur 's middags gebeuren. Voor 0,05 per stuk kan men kerstbomen inleveren op het terrein van de reini gingsdienst, Hoflaan 3. VLAARDINGEN De Vlaarding- se bevolking is in november met 23 personen toegenomen tot 78.693. Er vestigden zich 104 gezinnen, in totaal 428 personen. Er vertrokken 61 ge zinnen, in tctaal 269 personen. Het aantal geboorten was 123 en het aan tal gevallen van overlijden 52. Er werden op het stadhuis 81 huwelijken voltrokken. Bertus Zijdenbos heeft iets fraais ge presteerd. Daar kan iedereen het over eens zijn. Des te jammer, dat ook de hurgemeester hem co nodig moest bewie roken. Want wat zei de burgemeester? HIJ zag In de zeiler iemand bij wie nog lets van de voorouderMJGce zucht naar avontuur en het verkennen van vreemde landen In het bloed zit. En deze zucht waardeert de burgemeester in zijdenbos bijzonder, vij toonde zich althans verheugd over het feit dat ZUdenbos' prestatie verbonden ls met het Image van de stad Vlaardingen. Merkwaardig genoeg doet dezelfde zucht naar avontuur en het verkennen van vreemde landen hem echter weinig. Indien zij voorkomt in zigeunerbloed. Burge meester stond immers niet protesterend op toen zijn geachte college van wethouders de mening uitsprak: dat een woonwagen kamp in Vlaardingen „het aanzien van de stad ben 00 lillik zou kunnen schaden". Opeens bleek het Image van Vlaardingen totaal niet gediend door enigerlei zucht naar avontuur. v tilt deze snaakse Inconsequentie zou men enlige conclusies kunnen trekken. Bijvoor beeld: Qe burgemeester vindt dat Zij- denbos helemaal geen prestatie heeft gele verd. Of: 2. De burgemeester vindt, zucht naar avontuur slechts verdienstelijk zolang deze niet Wj zigeuners aanwezig ls. Of: 3. De burgemeester denkt Wj zichzelf: „zo de wind waait staan m'n petten". Dat laatste lijkt het meest waarschijn lijk, wan dezelfde persoon die toch wel enige moeite deed om de ENCK-motie van mevr. v. Duyn te torpederen, knikte Instemmend toen wethouder De Bruyn be leed dat hij zigeuners beschouwt als mi- lleuverontreinlglng door te stellen dat zl- i geuners even ontoelaatbaar zijn als hoogspanningsmasten In epn stad. „die toch al een minder goede naam heeft ten aanzien van de leefbaarheid". Nu wordt meteen duidelijk waarom de burgemeester zo blij ls met het lelt, dat Zijdenbos' prestatie verbonden is met het Image van Viaardlngen. Onze minder goe de naam dient opgevijzeld te worden! Maar waarom moet nou uitgerekend de burgemeester zich afvragen, wie onder de S0 jaar (zichzelf daarmee tactisch buiten stellend) zal herhalen wat Bertus Zijdenbos volbracht? Ach, burgemeester, stelt U dan even een paar ton subsidie benevens enige honder den Jachten ter beschikking. Dan blijkt vanzelf hoeveel stadgenoten Uw humane bewind verkiezen boven vrijheid en scho ne lucht. VMLAARDINGEN, Tine Beets •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••«•«•«••••a .profactus f106,— /net datum, 1127,— doublé f115,— datum 1135,— 9 doublé f69,50 goud 1174,~ doublé f il5t- herenhorloga vanaf 159,50 Natuurlek PLATENBONNEN HALEN ^bjj G- P. VAN DAALEN JB. "VLAARDINGEN Nb het spelen van de tweede ronde in de strijd om het persoonlijk damkampioen schap van Vlaardingen heeft secre taris W. H. Niestadt alleen de lei ding met vier punten. Tegen Van Oudheusden' kreeg Niestadt enig tempovoordeel op de korte vleugel nadat de opening vrij onregelmatig was gespeeld. Wel zag Van Oudheusden kans door te bre ken, maar dat kostte zoveel mate riaal, dat Niestadt de winst niet meer kon ontgaan. Van den Kerkhoff zag in het mid denspel eén vrij eenvoudig sïagzetje over het hoofd en Vermeulen buitte dat volledig uit en dat betekende een nederlaag voor Van den Kerk hoff. Gerritsen en Verburg gaven elkaar geen duimbreed toe en bleven tot het middernachtelijk uur achter hun dambord. Geen van beide maakten een foutje en zo werd het remise. Anders was het gesteld bij de partij tussen Van Leeuwen en Van Veelen. In het eindspel had Van Leeuwen op een gegeven moment een winnende zet kunnen doen. Hij zag deze echter over het hoofd en Van Veelen kon toen remise bewerk stelligen. Ten slotte waren Van Splunter. en Mast volledig aan eikaar gewaagd. De partij zat vol met voetangels1 en klemmen, maar beide spelers zagen kans deze juist te ontlopen. Nadat van Splunter een remiseaanbod van Mast had afgeslagen moest hij even later toch de remisehand toesteken omdat van winst geen sprake was. Van Leeuwen bezet thans de tweede plaats met drie punten, terwijl Ver meulen en Van Splunter ieder twee punten hebben. De overige deelne mers hebben één punt. (Van een onzer verslaggevers) In Btno gaven Van Gorsel en Hoo- gendijk trainingslessen aan judo leraren. De voorzitter van' de Tsje chische nationale trainingscommissie, die hun werk met Argusogen had bekeken, was zo enthousiast over hun werkwijze, dat hij de beide Vlaardingers onmiddellijk uitnodigde ook de nationale ploeg te komen trainen. Dit gaat nu in de komende vier dagen .gebeuren. Per gewichtsklasse er zijn er vijf gaan de drie Nederlanders drie Tsjechen van de nationale ploeg onder handen nemen. Daarbij zal De Korte die de eerste reis niet meemaakte zich vooral richten op de grondtraining. Deze training in Praag is een voorbereiding op de Olympische Spélen in Miinchen, waar de Tsjechische judoka's voor de eer ste maal vertegenwoordigd zullen zijn. Tine Hoogendijk, 23 jaar, 2e dan, onlangs 3e bij de Nederlandse kam pioenschappen en nu mede-eigenaar van een sportschool in Schiedam, zei dinsdag op een persconferentie veel belangstelling te, verwachten voor hun trainingsmethode. Er zullen films' worden gemaakt, die voor de Tsjechen van belang kunnen zijn voor "hun, verdere voorbereiding op de Spelen. Judo is in Tsjechoslowakije een tak van sport, die nog maar weinig belangstelling geniet. In Nederland, ligt het peil veel hoger. De drie Nederlandse judoka's zullen in Praag vooral het accent leggen op de tech niek. Hoogendijk: „Ze beoefenen daar jü'do als éen krachtsport. .Vorig jaar 'september- ging het bij ons'bezoek vooral >m de methode van lesgeven, nu gaan we de nadruk leggen.op .de' manier van.training; waarbij we.de- factor kracht zoveel mogelijk naar de achtergrond willen dringen. We zijn ervan overtuigd dat er in Tsjechoslowakije talent is, zij het niet zoveel als hier in Nederland". De Vlaardingse judoleraar Jan van Gorsel (38), 4e dan, die al enkele Nederlandse kampioenen afleverde en zün pupil Ivasco zelfs Europees kam pioen zag worden, is de leider van de kleine équipe. Chris de Korte (31) tüt Spijkenisse heeft.een sportschool in Hoogvliet. Hij heeft de 4e dan en was een jaar in Japan .voor opleiding. De reis- er» verblijfkosten van het drietal worden betaald door d e Tsjechische judobond. Om practische redenen worden Van Gorsel, Hoogen dijk en De Korte niet betaald voor hun. lessen in Praag, ...-.tv SCHIEDAM De stichting „De Schiedamse Gemeenschap" gaat zich op verzoek van B. en W. bezig hou den met het zalenprobleem. Alle Schiedamse organisaties hebben van de S.G. een enquêteformulier gekre gen, waarin wordt gevraagd hoe de wensen liggen. In de toelichting wordt met name de sluiting van „Musis Sacrum" ge noemd, een zaal waar per evenement zo'n 600 tot 700 bezoekers een plaatsje konden krijgen. Beginregel van een gedicht.di« wonderwel past in deze advertentie. Want ook een geschenk metbrillant is pure liefdespoezie ven een intieme, blijvende schoonheid Uw manier om tazeggen;zie je, ik hou van je! .gouden armbanden metbrillant van 880j»tot5iQO&c en hoger ■1 edelsteenkundige f.QA. diamantexpert gia. UJNBAAH92 teL116670 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam De Schiedamse Gemeenschap vraagt zich al of de andere zaien het verlies van Musis hebben kunnen op vangen. Het is natu urlijk zonder meer duidelijk dat geen van hen, om dat ze nu eenmaal een geringere ca paciteit hebben, de rol van Musis heeft kunnen overnemen wanneer er meer dan 500 bezoekers bij betrok ken waren. Dat Schiedam een zaal met goede toneelaccommodatie mist,- (die was bij Musis ook te klein), is bekend. Het gaat er op dit moment niet om een gebrek aan goede toneelaccom modatie te signaleren, maar om te bezien in hoeverre behoefte bestaat' aan een behoorlijke ruimte voor festiviteiten, uitvoeringen e.d. waar elke vereniging op haar tijd bij een jubileum of kampioenschap me ete maken krijgt. Vervolgens krijgend e secretarissen van aiie organisaties een aantal vra ger te beantwoorden. Door deze enquete hoopt de S.G. ir richt te krijgen in alle wensen van daangesloten organisaties. Daar- raast hoopt men ook reacties binnen e krijgen van bedrijven, die bij spe ciale gelegenheden zaalruimte nodig hebben, terwijl reacties van partiku- lieren eveneens op-- prijs worden gesteld. SCHIEDAM Van zaterdag 20 de cember tot maandag 19 januari zal In het Stedelijk Museüm een vijftal ten- toonstellingan te bezichtigen zijn. Het zijn „Schiedammers tonen hun kunstbezit" (van préhistorie tot pop-art), „Schiedam in kaart en beeld" (samengesteld door het ge meentearchief en aangevuld met historische voorwerpen), „Vijf Tsje chische grafici" (Demartini, Kubicek, Malich, Mlrvald en Sykora), „Klink klare proeven van keramiek en glas" (schilderijen, tekeningen en kunstnij verheid over het gebruik van likeur en jenever in de lopp der tijden) en' „Wilmy Conen" (wandkleden). Op eerste kerstdag en nieuw jaarsdag zal het museum gesloten ziin. Op tweede kerstdag zijn de ten toonstellingen te bezichtigen van 12.30 - 17.00 uur. MAASLAIS» DC beer A. Doelman uil Maasland zaï van £9 december tot en met 3 januari deelnemen aah het interna- ttmaat schaaktoernooi - -ta Hastings In Ziüd-Engeiand.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1