UNIEKE ONDERSCHEIDING 'leijsier krijgt penning gemeente Vlaardingen Immanuëlkerk viert zinvol Ker van Feike Asma vertolkte gevoelens van vreugde Raad aanvaardt begroting na vier vergaderdagen Ontstellende vernielingen in Schiedam Aandacht voor „buitenstaanders Vlaardingse „in H zilver" over maansteen In eeuwenoude kerk Rehoboth-mavo vierde Kerst rol iverstprogramma van Leger des Heils Kerstzangdiensten in twee kerken Halve piano van het „Anjerfonds' Burgerlijke stand KEITUMCORNER uit ons tuincentrum VLAARDINGEN Burge meester mr. J. Heusdens heeft donderdagavond in de Burger zaal van het stadhuis de pen ning van de gemeente Vlaardin gen uitgereikt aan de heer A. Pleijsier. Deze unieke onder scheiding met medaille en oorkonde viel de heer Pleij sier (67) ten deel „voor zijn bij zondere verdiensten jegens de gemeente Vlaardingen". Gezamenlijk SUNDERLAND flflUSICASSETTES Kers tnachtdi enst Leger des Heils CONSUL rr koop S naQstert Kerstboomverbranclen in Maassluis Maandag 22 december •■Toonkunst Schiedam'' export kwaiiteit JA. SCHIEDAM ROTTERDAMMER PAGINA 7 VRIJDAG 19 DECEMBER 1969 Wat betaalt U normaal voor een l.p. musïcassette?f 22,- 0f f 16.90 als er een extra aan bieding isdaar gaan wij eens verandering in brengen. Met Sunderland musieassettes. Deze cassettes hebben dezelfde speelduuralsecn 30 cm l.p. zijn zowel stereo als mono afspeel baar en als bandmateriaal is Basf C 60 low noise gebruikt. U kunt kiezen uit 15 titels w.o. Kerstliederen, Kinderlied jes, Wonderaceordeon, Ham mondorgel, Tyuana en een re pertoire in veel gevraagde mo derne muziekper stuk kost zo'n Sunderland cassette nog géén zes gulden. U filmt nu onder alle licht omstandigheden, ook binnens huis..,.. zoals met Kerstmis de kindenen bij de verlichte Kerst boom, de brandende kaarsjes... 't kan allemaal dankzij deze fïlmlamp. Haiogaen filmlamp, 1000 Watt (220 V, 34.000 lumen), ge schikt voor alle filmcamera's, zowel dubbel als super acht, terwijl U automatische came ra's niet apart hoeft in te stel len. Deze onmisbare filmlamp met ong. 15 branduren, koopt U nu kompleet met I amp en be vestigingsbeugel voor nog géén vier tientjes. Hij woont Wilhelminasingel 37 (tel. 34.13.07). Voor degenen die het dichter bij huis zoeken, is er op diezelfde woens dagavond <24 december) om 23.30 uur een Kerstnachtdienst in de ïm- manuëlkerk. De nadruk in deze dienst zal worden gelegd op'de inten siteit van de gemeenteviering en de openheid voor allen, die eigenlijk alleen met Kerstmis de kerk bezoe ken. Op de Eerste Kerstdag vordt om 10 uur 's morgens Kerstfeest gevierd voor jong en oud. Het streven is binnen- en buitenkerkelijke katho lieken en protestanten, progressieven. en behoudenden, jongeren en oude ren, aan zijn trekken te laten komen. Op de avonden van 19, 22 en 23 december zullen leden van de her vormde gemeente Immanuëlkerk fol ders uitreiken aan de winkelende mensen in de binnenstad. Hierin wordt de waarde van een zinvol Kerstfeest onderstreept. Tenslotte be staat de mogelijkheid een „Kerst kind aan tafel uit te nodigen". Deze actie houdt in dat men voor 72.een Afrikaans kind een jaar lang van voedsel kan voorzien. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Wat betekent Kerstfeest voor U? Hoe maakt 11 deze dagen in 1969 zinvol?" Met deze vragen heeft de wljkkerkeraad van de Imamnuëikerk zich in de afge lopen weken intensief bezig gehou den. De aandacht ging daarbij voor al uit naar degenen, die het contact met de kerkelijke gemeenschap goed deels hebben verloren. Om nu deze mensen een „zinvol Kerstfeest 1969" te bezorgen, heeft de wijkkerkeraad een aantal evene menten op touw gezet. Na de ochtenddienst van de Eerste Kerstdag is er voor de kerkgangers gelegenheid een andere „maaltijd" mee naar huis te nemen dan welke men gewend is op Kerstfeest. Deze maaltijd bestaat uit stokbrood en wijn. De kosten bedragen tien gul den De opbrengst komt geheel ten goede aan de actie „Solidaridad" voor ontwikkelingsprojecten in Latijns- Amerika. De burgemeester reikte de stads- penning uit nadat de laatste verga dering van de Vlaarding.se Bond voor Lichamelijke Opvoeding (VBLO), waarvan de heer Pleijsier voorzitter was, het besluit had genomen zich op te heffen. De activiteiten op sport gebied In Vlaardingen zijn onder de hoede gekomen van de Raad voor Sport en Recreatie, waarvan wethou der G. Walstra voorzitter is. In een toespraak gaf de burge meester de maatschappelijke en spor tieve verdiensten van de heer Pleij sier in vogelvlucht weer. Hij memo reerde zijn lange staat van dienst bij de Spaarbank Vlaardingen, waar Arie Pleijsier op 1 april 1925 zijn loop baan begon. In 1948 werd hij tot di recteur van deze bank benoemd, een functie die hij tot 1967 vervulde. Mr. Heusdens sprak over de acti viteiten van de heer Pleijsier op turn- gebied. In 1923 werd hij lid van de mannengvmnastiekvereniging Hol- landia, waarvan hij van 1929 tot 1958 voorzitter was. In 1958 fuseerde deze vereniging met de damesgvmnastiek- verenigingen Hollandia en Hollandia- Spoonvijk. De heer Pleijsier was tot 1961 ook voorzitter van deze gecom bineerde afdeling, die bij zijn af scheid ongeveer 850 leden telde. 's Avonds kan dit maai gezamen lijk worden genuttigd in de hal van de Immanuëlkerk. Hiervoor kan men zich opgeven bij de heer C. J. Post, Fannius Scholtenstraat 35 (tel. 010- 34.04.74). Een ander evenement is de Kerst nacht-voettocht voor de porvincie Zuid-Holland. Deze wordt gehouden op 24 december vanuit de veilinghal in Honselersdyk. De bus uit Vlaar dingen vertrekt woensdagavond om half acht vanaf Emmastraat 71. Het centrale thema voor deze Kerstnacht-.voettocht is „Mens wor den vanuit de menswording van God". De Vlaardingse predikant ds. J. E. van Veen zal een toespraak houden. Bij hem kan men zich ook opgeven voor deze nachtelijke tocht. Stereo en mono afspeelbaar l.p. duur keuze uit 15 titels halogeen filmlamp lOOO watt, 340C0 lumen Vrijdagavond om 6 uur begint in ons vergrote souterrain, de verkoop van deze halogeen filmlamp (1000 Wattong. 15 brandurengeschikt voor alle filmcamera's, kompleet met lamp en bevestigings beugel ,-y^ VLAARDINGEN Mevrouw De Jong, lid van het Vlaardingse UVV- bejaardenkoor is onlangs in Amerika geweest waar zij zelfs een Ut uk je maansteen heeft gezien. Het steentje betekende niet veel, het is net ce ment. aldus mevrouw De Jong, woensdagmiddag in het NCRV-radio- programma „In 't zilver". De maansteen zag mevrouw De Jong op Long Island waar het waar devolle voorwerp in een tentoonstel ling was ondergebracht. Keurig op geborgen in een grote glazen bol, het geheel met kettingen omgeven. Er mocht niet worden gefotogra feerd, maar mevrouw De Jong kreeg wel een foto mee. Mevrouw De Jong: „Deze foto heb ik toen vanuit Amerika gestuurd naar de conservator van het Visse rijmuseum want die. weet daar wel raad mee". Hoe bent u in contact gekomen met dit museum? vroeg de radiorepor- ter. „O, ik heb idel eens gedemon streerd in Utrecht voor het museum; toen was ik nettenboetster, eên vak waar je zes jaar voor nodig hebt om. het goed onder de knie te krijgen". Onder leiding van de dirigente, mevrouw I. van der Kuyl-van Wit- zenburg zong het koor een aantal kerstliederen in het veeibeluisterde programma. Mevrouw Van der Kuyl zei, dat ze indertijd begon met het zetten van thee en het helpen van de bejaarden met het aantrekken van de jassen. Sinds drie,jaren is zü di rigente. Vrijdagavond om 6 uur begint in onze vergrote discohoek, souterrain de verkoop van Sun derland musieassettes, band kwaliteit Basf G 60 low noise, keuze uit liefst 15 titels, stereo. maar ook mono afspeelbaar, üfi per stuk. &%Vl voor Ook maandagmorgen open (3één tef. of schrift, best Natuurlijk PLATENBONNEV halen bij Ook rrmêndagmorgen open Géén Ut of schrift, bost Voorts is de heer Pleijsier sinds 1957 consul voor Vlaardingen van de ANWB. In deze functie heeft hij zich bijzonder ingespannen voor de ne c.a. hun werken hebben geschreven voor omvangrijke orgels geplaatst in kathedralen. Kerkgebouwen zoals wij die nauwelijks kennen, doch Feike Asma met zijn ervaring op orgels in Parijs is in staat een dergelijk werk als van Guilmant ook op een orgel in Maassluis die overrompelende kracht te verlenen. De bezoekers hoorden vervolgens een technisch veeleisend virauoos werk: de majestueuze Toccata van Eugéne Gigout. Asma gaf de-e com positie een on-Hollandse gloed en kleut, een temperamentvol spel zo als dit volkomen past bij dit zo uitge sproken Franse werk. Willem Mudde leverde een Neder lands aandeel aan dit programma. Asma koos een geslaagde compositie, namelijk de Variaties op „Er is een kindeke geboren op aard", eer. over- 1 tuigende pennevrucht. Deze prachtig j opgebouwde vertolking werd gevolgd door de sfeervolle „Variations sur un Noël van Marcel Dupré. Men kan zich nauwelijks een werk denken dat nog meer voor het orgel is geschreven. Dupré kent de gehei men van zijn instrument en daarvan licht hij in deze Variaties een sluier op. Zijn toehoorders schotelt hij een rijke schat aan compositorische mo gelijkheden voor, daarbij dankbaar gebruik makend van zijn uitgangs punt. Dank zij Feike Asma hoorde men deze compositie in alle glorie. Het publiek moest zich na deze machtige interpretatie ontladen in eeri spontaan applaus. Daarna wer den orgel en aanwezigen één bij de juichende klanken van de Suite Kerstfeest zoals die door Jan Zwart in spontaniteit en geloofsvreugde wer den neergeschreven. Een vreugde die zich uitte in de krachtig gezongen samenzang „Daar is uit 's-werelds duistre wolken". Adr. Hager. MAASSLUIS Het moet voor de rond 800 bezoekers gisteravond een belevenis zyn geweest te toeven in de eeuwenoude Grote Kerk vat» Maas sluis. De muziek was de binding tussenverleden eh heden, het was ook door de muziek dal het feest de gevoelens van Intense vreugde rond 'het kerstfeest vertolkte. Zo moet Feike Asma het gevoeld hebben in'het openingswerk van dit kerstconcert. Slechts een groots werk kon tolk zijn van het jaarlijks ge denken van Christus' geboorte, Jo- hanri Sebastian Bach schreef 250 jaar geleden de meest imposante compo sitie ooit voor orgel geschreven: Toc cata et fuga in d-moll. 'Hoezeer het ook te waarderen viel, dat men de kerk uitstekend verwarmde, de „aan jager" stoorde en verstoorde heiaas de imposante weergave. In de drie koraaivoorspelen van Bach kon men echter volledig genieten van de schoonheid van dit Garrels-orgel, zelf werd „Nun freut euch, lieben Christen g'mein" geen vertolking, doch een verkondiging. Handel stond model voor de Marche religieuse van Alexandre Guilmant. Bij deze interpretatie kon men be luisteren hoe Guilmant, V/idor, Vier- Gerdink-Egging, gingen er gister avond breed voor zitten. Tijdens de algemene beschouwingen hadden zij vee! gesproken maar weinig gezegd,- gisteravond bij de puntsgewijze be handeling van de begroting maakten zij overal op- en aanmerkingen op. Een tolerante burgemeester H. Roelfsema hoorde al dat gepraat va derlijk aan, maar toen het ook hem te erg werd hamerde hij af. In een slotwaord had de burge meester voor de leden van de raad, de ambtenaren en de toehoorders een persoonlijk woord. Na alle pessi mistische geluiden in het afgelopen jaar kan men in Schiedam het jaar 1970 wat vrolijker tegemoet zien; de begroting geeft daar alie aanleiding toe. SCHIEDAM Het was gister avond de laatste keer dat de gemeen- ieraad zich in zijn huidige samenstel ling over het gemeentelijke kasboek je boog. Volgend jaar zijn er immers raadsverkiezingen en volgens „poli tieke koffiedikkijkers" staan er wel de nodige veranderingen voor de deur. Een punt van overweging is name lijk uit welke politieke hoek komt de vijfde wethouder en wie zal er van het huidige college achter de groene tafel terug keren. Wethouder M. J. M. van Kinderen heeft tijdens de be grotingsbehandeling niet gezegd of hij na de verkiezingen terug komt, terwijl ook de overige wethouders stil werden als dit punt ter sprake kwam. Hoogtepunten uit deze begro tingsbehandeling was de toezegging van wethouder J. Scheffers dat ein delijk kan worden begonnen met de bouw van een nieuw stadhuis. De beide PSP-vertegenwoordigsters in de raad, de dames Blaauw-Rieu eri f VOOR 1 I KERST I KIJKER MOSTERT (v.a. 64.20) f Hoogiliaflll46*I50 VUardingm 34300/ MAASLUIS. - Vrijdagmiddag 2 jan uari tussen twee en vier uur kunnen op het terrein bij de Lijsterlaan-hoek Uiverlaan kerstbomen worden ingele verd die dan door de dienst gemeente werken zullen worden verbrand. Op maandag 5 januari tussen half twee en twee uur kan' dit gebeuren op het terrein Bilderdijklaan-hoek Laan 1940-1945. De verbrandingen ge schieden onder politietoezicht en in aanwezigheid van de plaatselijke brandweer. Nu koopt U een prachtig rode Kerstster, één van de meest dankbare kamerplanten, die nog maandenlang na de Kerst de mooiste rode bloemen zal geven. Rode Kerstster (Poinsettia), soort Paul Mickelsen, een prach tige kamerplant, waar U heel weinig werk aan heeft (verlangt maar weinig water). Deze geselekteerde 'plant, ge kweekt in één van de beste Nederlandse kwekerijen, koopt U voor. een prijs, die U niet zult verwachter» als U deze plant ziet (de bloemen zijn in cellofaan verpakt), voor nog géén drie gulden. SCHIEDAM v Grote belangstel ling bestond donderdagavond voor de kerkdienst van de Rehobothschoo! voor Mavo, die in de Magnalia Dei- kerk werd .gehouden. Directeur J. Egas toonde zich daarover zeer ver heugd. Hij mocht onder meer de vroe gere leraar van deze school, de heer J. Maaskant verwelkomen, alsmede de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. A. van Lambalgen, die ook het slotwoord sprak. Een gevarieerd programma werd afgewerkt, waarvan de aanwezigen veel genoten, getuige het soms aan wakkerend applaus bij de declamatie van Rob van Hoogdalem over de Kerstklok en een daverend geklap voor de trompetsolo van Aart Verka den, leerling van de 1ste klas, die voortreffelijk „March" van G. F. Han del ten gehore bracht. Wil Mak hield de vertelling over kerstfeest in de lenie en de heer M. Scheurwater vertolkte enkele orgelso- !i. zoals het orgelconcert in des en Moei van d'Acquin. Er was veel samenzang, zang door een meisjeskoor onder leiding van de heer Egas en declamatie van een tien tal leerlingen. J. W. Lemmens was trompetsolist naast Aart Verkaden. De heer M. Scheurwater bespeelde het orgel. SCHIEDAM Het Leger des Heils heeft traditiegetrouw weer een kerstprogramma in elkaar gezet dat spreekt als de spreekwoordelijke klok. Het feest begint maandag 22 december in de kantine van het j sportcomplex „De Vijf Sluizen" in i Vlaardingen. Daar warden op die j dag om half elf. twee en zeven uur i speciale bijeenkomsten voor bejaar- den gehouden onder leiding van ko- lonel en mevrouw P. Deurloo. Op Eerste Kerstdag is 's morgens om zes uur weer de grote kerst- bijeenkomst in het Passage Theater, die onder leiding staat van majoor en mevrouw Ch. Zürhaar. Daarnaast is er die dag in de korpszaal aan de Lange Haven om half elf een uur van aanbidding en om vijf uur een familiekerstfeest, dat voor iedereen toegankelijk is. Ook aan de jeugd is gedacht: op zaterdag 20 december is er in de korpszaal een bijeenkomst om twee uur voor niet zondagsschoolkinderen tot en met zeven jaar, en om vier uur wordt eenzelfde samenkomst ge houden voor kinderen vanaf acht jaar. Dinsdag 23 december is er een speciale samenkomst voor moeders met baby's om tien uur in de korps- zaal. dienstdoen voor het geven van school zwemmen aan jeugdige inwoners van de nieuw te bouwen wijken Woud- hoek en Spaland. Wethouder mejuffrouw G. D. de Graaf f antwoordde hierop dat zij geen datum kon vaststellen wanneer de eerste paal voor het zwembad zal worden geslagen. Er is een program ma van eisen bekend en er is een schetsontwerp gemaakt. Zelfs de datum van aanbesteding is volgens mejuffrouw De Graaff nog niet be kend. Zij deelde ten slotte nog mee dat in de toekomst de subsidie voor het jeugdwerk wellicht zal worden verhoogd. De gemeenteraad behandelde de be groting niet in zo'n snel tempo als in 1968, toen deed men er negen uur en negen minuten over, terwijl in 1967 er 12 uur en 13 minuten politiek aan elkaar werd gepraat. Opmerkelijk geschrokken toonden de raadsleden zich gisteravond over het feit dat er jaarlijks in Schiedam een ton wordt vernield aan gemeente lijke eigendommen, voornamelijk groenvoorziening. Bloembakken wor den omgekeerd, planten uitgerukt, terwijl daarnaast nog tal van vernie lingen worden waargenomen aan ge meentelijke huizen. SCHIEDAM Het gemengd koor en kinderkoor „Toonkunst Schiedam" hrijgt van het Anjerfonds een bijdra ge van een tweedehands piano. Het fonds- stelt een subsidié beschikbaar van vijftig procent van de aankoopsom. Het bestuur van Toonkunst had om een bijdrage ver zocht. Bijzonder mooie eigentijdse sieraden (hangers, broches, armbanden, enz.) ontworpen doorjon ge zilversmeden voor de vrouw, die iets persoonlijks wil,. zilveren broches v.a. f 25,- ziiveren armbanden v.a. f 65,- VLAARDINGEN Het Vlaarding se Convent van Kerken, de werk groep Raad van de gemeenschap van kerken en het Leger des Heils, hou den maandag 22 december twoe volkskerstzangdiensten: in de PnijB kerk en in de Immanuëlkerk. In de Pniëlkerk staat de aahm®. komst onder leiding van kapelaac G. van Slobbe. De Chr. Harmonie vereniging Sursum Corda verleent muzikale medewerking. In de Im manuëlkerk wordt de dienst geleid door ds. A. J. Hoorn. Het muziek korps van het Leger des Heils neemt hiei het muzikale gedeelte voor zijn rekening. In beide kerken beginnen de samenkomsten om acht uur. Voor en na de beide diensten, wordt gedurende een kwartier toe passelijke Kerstmuziek ten gehore gebracht. Vrijdagavond om 6 uur begint in ons Tuincentrum. 2e etage, de verkoop van deze Rode Kerstster, een geselekteerd kweekprodukt met prachtige rode bloemen, die in cellofaan zijn verpakt, Uw Bijkantoor De Rotterdammer. Lange Kerkstraat 82. teel. 2653.62. Klachten bezor ging: Joih. Gronefeld. Singe] 93, tel. 26.35.38, ma t/m vrijdag 18.30 - 19-30 en zaterdag 18 19 uur. Redactie Schiedam: R. van Hou- welingen, P.ulianalaan S4c, tel. 26-57.6-!, b g it.55.S4. toestel 156, Alarmnummer politie: 26.$6.56. Alarmnummer luchtvervui ling en melding geluidshinder: tel. 25.28.26. 1 Tentoonstellingen: Stedelijk aiuseuin 20 i der - 19 Ian. I Schiedammers tonen htm i kunstbezit, j'/t Schiedam in kaart en beeld. 3 Tsjechische grafici a Demartfnie. b Ku- bieek. e Malieh. d Itirvaid. e Sykota. 4 Klink klare troeven var) ceramiek en glas. Galerie De Graaft: Use van de Pols-Ver- 1 meulen, schilderijen en gouaches. Galerie Punt Vier: Paul Damsté. Pas-Sage theater: I James Bond on her majesty's secret ser- 1 vice. 18 j. Dag. 2 en 8.15 uur. Za. en zo 2, 1 4.15, 7 cu 9,30 uur. i Anotheek: Jansen, Van Swindem.trast 42- I tel. 28.49.17. voor SCHIEDAM Geborens Jasperlna A A p j c,'e jonge en A E M Raas, JoJan.ia S li -dv l, van Wagtendank en TI J Blom, Elsfccith 'T dv W F van Dorp en C J DE Bmyn Kops. Edwin zv C A Boomsluiter e_n A e van c-y Genus!en, cv.nthia dv H J Kempers en M C Govaart. Andreas H T zv U T van Leeuwen en C Scheper. Overleden: C J de WoJl 7? echt*. G Meijer. P y: Verhoeven BI. JC Jochems 74 whbg. m stam, F M J Schaap 71. in Dc Doelen Schouwburgplein 57, tel 129103 Ook maandagmorgen open Géén tef. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1