De-annexatie is noö? niet Hoogvliet zeker John Coldheart boeit 6000 toehoorders 197 C0UZY StUk fÊz)0 'OWfoto vervoer politie i ,/fe weet niet waar 't naar toe moet9 Geboeid protest in Moskou ■2fc5fr MR. J. KLAASESZ IN POOR TICAAL: m jjuistheid van Bijbel uit opgravingen bewijzen opruiming ii M 9 i IS S 0^ Vlot minnespel van „Kruimels" Geen sprake fusie Muller en KNSM Brandstichter van 16 jaar ingerekend Pedag. Academie Kon. Wilhelmina hervat lessen Objectenmaker Louis Looyschelder: M m s BandenCentrum HI-FI-STEREO COMBINATIES Trievira en diolen jersey OE rotterdammer i heeft ze veel voordeliger! SCHIETBAANSTRAAT 7 - TEL 25.12.34 I (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM John F. Coldheart uit Australië, maar zelden in zijn eigen werelddeel, heeft het gepresteerd drie volle Doelenzalen te trekken, zondag. Hijheeft zesduizend mensen ge boeid met zijn voordracht over opgravingen en oude vondsten begeleid met een schitterende se rie dia's uit zijn voorraad van 20.000. VERWACHT NIET VOLGZAAM ANTWOORDKERK voor mmar (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Ik was één van de eerste leerlingen van de academie die met perspex werk te. Ik weet nog goed dat ik eens aan een leraar vroeg hoe ik dat spul moest lijmen; „gebruik maar Bisonkit," zei hij. Wist hij veel. Dat is nu wel anders ge worden. Vooral sinds Woody van Amen. daar les geeft. Ik heb zelf enorm veel van hem op zijn ate lier geleerd. Ik heb hem nu weer geholpen op zijn atelier aan de Lambertusstraat om de ijsboxen uit te voeren die vanavond in de Doelenexpositïezaal staan." iSte- SUBSIDIES faequard Imprimé 140 cm breed fel GINA 3 2 A MAANDAG 19 JANUARI 1970 Commissarièle belangstelling looi" ket doopvont in de Ant- 'èüordkerk in Hoogvliet. V.l.n.r. Mrs. P- Hainjé, gerejormeerd ''■predikant. burgemeester mr. pan Huis van Poortugaal, mr. h' Klaas est, commissaris der en drs. C, A. ter Moningtn, en ars. L. a. tlinden, hervormd predikant -Hoogvliet. te De achtergronden van deze gratis voorstellingen z(jn «iet mysterieus ondanks de wat vage dagblad advertenties die overigens wel bewust zo waren opgesteld. John F. Coldheart is predikant en hij is tijdelijk in Holland op uitnodi ging van de Adventkerk. Ds. Cold heart tracht met zijn lezingen te be wijzen dat de inhoud van de Bijbel, ook historisch, juist is. Hij wil daar mee wat tegenwicht geven tegen de vele aanvallen die van vele zijden op de Bijbel worden gedaan. „Daarom", aldus de heer Coldheart, „moet de lezing eenvoudig en inte ressant zijn. Het is niet voor specia listen maar voor gewone mensen. Het mag ook geen zwaar religieus pro gramma zijn. „Not pushing the men on the Bible, but soft selling", wat zo veel wil zeggen als: de mensen niet met geweld op de Bijbel drukken, maar een zachte verkoopactie volgen. Ds. Coldheart reist al zo'n vijfen twintig jaar over de wereld om zijn zienswijze bekendheid te geven. Zijn lezing is dan ook in talrijke talen "ertaald, zelfs in het Fins. Daar sprak hij voordat hij naar ons1 land kwam. Er moesten tweeduizend Finnen te leurgesteld worden omdat er geen ruimte was in de grootste zaal van Helsinki. De heer Coldheart is nu vijf jaar in Europa. Hij blijft een week of drie in pns land en gaat dan weer naar Londen, Zweden, Polen en vervolgens naar Amerika. Hü maakt deel uit van een team. Enkele leden zijn actief by allerlei onderzoekingen en opgravingen, an deren houden een omvangrijke carto theek en filmotheek bij, zodat ds. Coldheart steeds op de hoogte is van de nieuwste oudheidkundige onder zoekingen. Vijfentwintig jaar geleden aldus ds. Coldheart, ontmoette ik veel mensen die geen vertrouwen in de Bijbel meer hadden. Ik zag een logisch ver band tussen de oudheidkundige vond sten en de Bijbel. Ik ben toen begon nen te werken voor universiteiten. Ik moest foto's en films maken. Later ging ik met studenten zelf opgravin gen doen, vooral in het Nabije Oosten, DsD. Coldheart is nu aan diverste universiteiten verbonden. De laatste jaren houdt hij zich vooral met de lezingen bezig. Af en toe gaat hij toch zelf naar het Nabijc- Oosten, want er is daar nog zoveel te ontdekken, aldus ds. Coldheart. Maar de lezingen zijn nu veel be langrijker geworden. Tijdens de voor stellingen kunnen de bezoekers zich opgeven voor vervolgavonden en voor het ontvangen van publicaties. Een aankoop als vitrage hoeft heus niet in de papieren te lo pen als U tijdens een van onze voordelige aanbiedingen koopt. Zo'n mooie Brodisette venster- val van hagelwitte terlenka mar quisette en rijk broché motief, kant en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, nu per meter voor nog géén twee gul den. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van een fijne hagelwitte vensterva! van terlenka marquisette, rijk geborduurd met broché motief, kant en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, per meter voor Duur van de opruiming 15 januari tot 5 februari Géén tel. of schrift, best. Dat in de advertenties niet stond wie de organisatoren waren, heeft slechts enkele mensen gestoord. Zij waren daar boos over. Toch maakt het deel uit van een bepaalde orga nisatorische politiek. Men tracht zo ook die mensen onder het gehoor te krengen, die anders niet zouden zijn gekomen omdat ze vooroordelen hebben. ROTTERDAM Het is te hopen dat Mimetneater .Kruimels in de toekomst meer mogelijkheden krijgt om op te treden. IN aar ik meen is de groep «vruimels üc enige groep in Rotter- uam, uie zich met pantomime bezig nuuut en dat dan nog op zeer ver- uiensiehjke wijze. nelaas is het pantomime, een der suDticisic kunstvormen bij het grote puonek niet zo populair, maar dat is nog geen reden om ook deze vorm van expressie niet te activeren en te stimuleren. Zaterdagavond gaf de groep de premte van „Hatlucis", een spel, waarmj men is uitgegaan van verdo ving en ae daaruit voortvloeiende aromen en visioenen. in „Hallucis" is gebruik gemaakt van zowel oe oude mtme-vormen als van nieuwe, moderne vormen van li chaamsexpressie. Daarnaast bedient men zich van alle mogelijke attribu ten; als bijzonder fraai en plastisch gemaakte maskers en kostuums, die voor sterk Jeroen Bosch-achtige el feeten zorgen. Daardoorheen is een kolderieke en griezelige humor gego- i ten; die voor een aaneenschakeling van verrassingen zorgt. Maar ook de verfijning, een der be langrijkste eigenschappen van de pantomime, bhjtt bewaard in de fi guur van de aloude, van de wereld vervreemde pierrot, die echter in dit spel, zijn steentje bijdraagt tot de al gehele destructie. Het slot van „Hallucis" viel ons enigszins tegen: een dans op een van de liedjes uit „Hair". Het paste wel in het geheel, rnaar deed het spel aan originaliteit inboeten. Toch, ondanks deze kleine teleur stelling, was „Hallucis" een verras send kijkspel, dat gevolgd werd door „Major, mineur" een kaleidoscoop van „alles en nog wat". De algehele leiding was van Pieter Beckmann, het geluid dat een zeer homogeen ge heel vormde met het spel van Hallu cis was van Bert Schut. Kirsten Emous Mr. Kiaascsz legde er in de buiten gewone vergadering van de Poortu- gaalse gemeenteraad de nadruk op dat nader overleg met Rijnmond nodig zal zijn. Hij zei ook dat men bij het vaststellen van nieuwe gemeente grenzen voor een groot deel afhanke lijk is van technische organisaties als rijkswaterstaat en de Nederlandse Spoorwegen. Hoewel de commissaris er niet aan twijfelde dat binnen niet al te lange tijd de knoop 'zal kunnen worden doorgehakt, stelde hij uitdrukkelijk dat het probleem niet eenvoudig is. In dit verband noemde hij o.a. de toe komstige financiële verhouding met tte oorspronkelijke „moedergemeente", in dit geval Rotterdam. Overigens verklapte mr. Klaasesz dat het in Poortugaal is gegaan zoals hij bij zijn vorig werkbezoek (1958) de toenmalige burgemeester, die de bestuurlijke aandacht op het dorp Poortugaal wilde houden, onder vier ogen heeft voorspeld. De commissaris had burgemeester Van Dijk toen gezegd: „Denk eraan dat er straks een nieuwe burgemees ter zal komen die er niet voor zal voelen dit soort afspraken met Rot terdam te honoreren; er zal in Poor tugaal een moderne wind gaan waaien en men zal een vinger in de pap wil len hebben". Met genoegen constateerde de heer Klaasesz dat het inderdaad die rich ting is uitgegaan. Tevoren gaf burgemeester mr. J. van Huis een uitvoerige verhandeling over de geschiedenis en de bestuur lijke positie van zijn gemeente. De ontwikkeling schetsend stelde hij dat men er twaalf jaar geleden van uit ging dat tienduizenden werknemers in de petrochemische industrie op korte afstand van hun werk zouden moeten worden gehuisvest. Na enige jaren ging de voortschrijdende auto matisering echter een geheel ander beeld te zien geven. Het uitgangspunt van het onderzoek dat de raad van Poortugaal vervol gens prof. Brasz, mr. Helmstrijd en dr. Van der Horst liet instellen was niet een vorm te vinden waarbij de zelfstandigheid van Poortugaal aprio- ri zou moeten worden verzekerd, maar om na te gaan welke bestuurs- indeling voor de bevolking op West- IJsselmonde de meest wenselijke zou kunnen zijn om enerzijds haar be langstelling voor het bestuur go groot mogelijk te doen zijn en anderzijds de openbare voorzieningen tot een zo hoog mogelijk peil te kunnen op voeren. In het vervolg van zijn toespraak citeerde burgemeester Van Huis let terlijk de mededeling van minister Beernink bij de begrotingsbehande ling van 17 december in de Tweede Kamer. Hij was de minister (en ge deputeerde staten) dankbaar voor de ze mening, omdat die het Poortugaal gemakkelijker heeft gemaakt het be leid voor de komende jaren te be palen. wenplaat en Zalmplaat te verbeteren. Namens de gehele raad sprak ver volgens de heer J. W. Hoftijzer (soc.) er zijn blijdschap over uit dat vrijwel alle verlangens die de raad bij het vorig werkbezoek van de commissa ris heeft geuit, zijn gerealiseerd; al leen de onzekerheid over de gemeen telijke herindeling is blijven bestaan. Verder had de heer Hoftijzer aan merkingen op het openbaar vervoer (RET kwetsbare vervoerwijze en zeer slechte verbinding roet het Dijk- zigtziekenhuis). Hij pleitte ook voor doortrekking van de Aveling om de bereikbaarheid van de wijken Meeu- Maar mr. Klaasesz nam geen ge noegen met één stem namens allen, omdat hij niet geloofde in de volg zaamheid van de Poortugaalse raad. Zijn mening bieek juist te zijn, toen een fractiegenoot van de heer Hoft ijzer, de heer J. W. Rooymans, van de uitdaging gebruikmaakte om te verkondigen dat hij de gesuggereerde Hoogvlietse behoefte aan zelfstandig heid sterk overtrokken oordeelde. Hij verwachtte niets van een toe komstige binding van Hoogvliet roet Poortugaal omdat de Hoogvlieters op Rotterdam gericht zullen blijven. Wel constateerde hij onderlinge bin ding op het dorp Poortugaal, dat hij dan ook zelfstandig zou willen houden en een kans zou willen geven zich lot 15.000 inwoners uittebreiden. De commissaris kon daar inkomen, te horen in talloze kleine gemeenten hoewel hy moest opmerken dit geluid die de bui van samenvoeging zien hangen. Niettemin vond hy de me- tc waard bestudeerd te worden. Hü zei dat met de gedachte van samen ging van Rhoon en Poortugaal wel is gespeeld, maar dat men hiervan in dit stadium toch is afgestapt en dat zy in hef voorstel van g.s. vermoede lijk niet zal worden gehonoreerd. Ook de heer L. Meins (a.r.) wilde bij de commissaris de gedachte van „een volgzame raad" wegnemen en de heer "W. Rijksen (c.h.) betreurde dat ning van de heer Rooymans de moei- organisatorisch de democratische pro- cedurevolging wel klopt, maar dat daarvan in de praktijk toch maar weinig terecht komt. Hij zocht naar mogelijkheden van meer inspraak. In aansluiting op de raadsvergade ring bracht mr. Klaasesz met B en W een bezoek aan de Antwoordkerk op de Zalmplaat, waar hij kennis maakte met de pastores van Hoog vliet-Zuid en met de architect van het complex, de heer Rein H. Fledde- rus. Al eerder op de morgen had me vrouw L. H. A. KlaaseszDe Bruijne in de Antwoordkerk een experimen tele peuterklas bezocht. Vanmiddag bezichtigden mevrouw Klaasesz en de commissaris van de Koningin het in de Johannapolder in aanbouw zynde zwembad van het Re creatieschap Oude Maas. De voorzit ter van het schap, mevrouw mr. Chr. de RuyterDe Zeeuw, gaf-een toe lichting op de in uitvoering zynde werken. ROTTERDAM In verband met dc geruchten, die gevolgd zijn op de publikatie ten aanzien van het over leg tussen de Koninklijke Nederland- sche Stoomboot-Maatschappij en Wm. H. Muller en Co. delen de directies van beide vennootschappen mee dat van een fusie tussen hen geen sprake is er ook nimmer sprake is geweest- Dit standpunt is wat Muller be treft uiteraard in volledige overeen stemming met dat van het bestuur van de nieuwe holding maat schappij Internatio-Muller. Het overleg beperkt zich uitsluitend tot een eventuele samenwerking in de zeescheepvaart alsmede tot een bestendiging van enige, reeds jaren bestaande, door Muller ten behoeve van de K.N.S.M. uitgeoefende stu wadoorsactiviteiten. VOOR VEELEISENDE MUZIEKLIEFHEBBERS - EEN GROTE KEUZE BfJ AERT V. NESSTRAAT 38 TEL. 010-118811 (Van een onzer verslaggevers) POORTUGAAL/HOOGVLIET Ondanks bet plan van minister Beernink de beide delen van Hoogvliet met de bestaande gemeente Poortugaal tot één nieuwe gemeente te verenigen, bestaat over de toekomstige status van Hoogvliet nog steeds geen zekerheid. Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, zei vanmor gen bij zijn werkbezoek aan Poortugaal dat het plan nog niet rond is en dat tussen de minister en gedeputeerde staten met name ver schil van mening bestaat over de oostelijke afronding. ROTTERDAM In Oud-Mathe- nesse heeft de politie zaterdag een iongen van zestien jaar aangehouden, die de laatste weken in deze wijk vier keer brand had gesticht. De laatste keer veroorzaakte hij een brand in de Grieksestraat door via een openstaand bovenlicht de gor dijnen aan te steken. De bewoners konden het vuur zelf bijtijds blussen. De jongen stichtte de branden om dat hij zo graag de brandweer in actie zag. Hij werd voorts verdacht, vals brandalarm te hebben gegeven. Hij is overgegeven aan de kinder politie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De lessen aan de Pedagogische Academie Koningin Wilhelmina, die vrijdag waren on derbroken door de gebeurtenissen van vorige week, zijn, zoals de lei ding dezer academie ons vanmorgen meedeelde, vandaag in goede orde hervat. Zaterdag is er geen les gegeven: het lesrooster, voorziet in de vrije za terdag. Zoals bekend zijn vorige week zes leerlingen, die tezamen een actie groep wilden vormen, geschorst. Nu heeft U er toch echt een nodig, zo'n behaaglijke brus hed damespyjama, waarmee U de koudste nachten gemakke lijk door komt. Brushed damespyjama's, heer lijk warme pyjama's die boven dien bijzonder gemakkelijk in het onderhoud zijn. Deze luxe pyjama's.koopt U nu, met een keus uit diverse modellen, door elkaar voor nog géén acht gulden. Brushed damespyjama'a Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige nylon dames pyjama's in diverse vlotte mo dellen en fraaie kleurenj in de maten 36 t/m 44, door elkaar, per A - - Duur van de opruiming JSJanuerr tot 5 februari Géén telof schrift, best. ROTTERDAM Een showplaatje van het materiaal brommers (waaronder snelbrommers), 32 paarden en nog dat de Rotterdamse politie op de weg brengt voor de eens, voor de 1300 mannen en vrouwen van de ge- surveillance. Het is niet helemaal compleet, want er zijn uniformeerde dienst, duizend fietsen, ook nog andere merken auto's. Wat dat betreft gaat het bij de politie allemaal op rolletjes. Een veelheid aan materiaal dat gezien de vele Totaal heeft de politie in Rotterdam de beschikking over 'taken van de politie uit uitersten is samengesteld wat 240 auto's van diverse merken, veertig motoren, zestig omvang en snelheid betreft. Louis Looyschelder behoort tot de objwetenmakers. De bezoeker van 't Venster krijgt naast Yves Montand zijn werk in de foyer als extraatje. Hij is nog jong, vorige maand werd hij 24 naar. Zoals Fleuni Touw van schippersdochter tot toneelactrice werd, zo verwisselde Looyschelder de Rijnaak van zijn vader voor de aca demie en zu voor een atelier in de voormalige Behangsclfabriek van Co- hen, die hij met vele collega's zal delen. „Ik ben tussen Rotterdam en Dordt op het water geboren. Mijn vader bleef doorvaren toen het gebeurde". Hij studeerde aan de Academie in Rotterdam monumentale vormgeving, maar ging daarna ook nog naar Stockholm, waar hij hospiteerde bij een instituut voor industriële vorm geving. Die zaken trekken hem bij zonder. „Ik heb in het Calypsotheater die zwart-wit decoraties in de grote zaal gemaakt. Die zijn uit gesprekken met Carl Wirty ontstaan.". Op de Salon van Maassteden in Schiedam werd zijn werk in 1967 als geheel geaccepteerd. Toen wij hij nog niet afgestudeerd. Het gebeurde dat werk van zijn leraren werd afgewe zen. Die konden hem dan bij een les toevoegen dat hij hun advies zeker niet meer nodig had. „Dat vind ik niet leuk meer." Zijn verloofde. Anne Boer, leerling van de Academie, „zet dat er maar in. Goed voor de praatjes," volgt hem bij zijn werk èals een schaduw. Dat werk lijkt zo op het eerste gezicht niet origineel. Objecten van eenzelfde formaat, waarvoor materialen als chroom, MOSKOU In een operette- theater in Moskou heeft gister avond een jonge Beig vlugschrif ten verspreid waarin hij betoog de voor de vrijlating van een vijftal Russische intellectuelen die wegens hun afkeurende hou ding ten opzichte van de rege- ringspolitiek zijn gearresteerd. De jongeman, Victor van Brante- gem uit Gent, had zich met handboeien vastgemaakt aan de ballustrade van een balkon. Russische bewerking van de musical My fair lady de lichten weer aangin gen sprong hij overeind en strooide de pamfletten in het rond. Het waren exemplaren van een open brief aan de componist Sjostakowitsj, die onlangs de oprichting van een internationaal comité tot vrijlating van zijn Griekse collega Mikis Theodorakis bepleitte. In de pamfletten, die waren onder tekend met „Het Vlaamse aktiecomi- té voor Oost-Europa", werd aange drongen op de vrijlating van Grigo- renko. de Oekraiense historicus Va lentin Moroz, de schrijver Joeri Ga- lanskaf, de dichter I. Babai en de in tellectueel R. Kadajef. Nadat politiemannen in burger de gebaarde Gentenaar van zijn boeien hadden ontdaan en hem hadden weg gevoerd haalde het theaterpersoneel de vlugschriften op. Een vrouw die haar pamflet niet wilde inleveren werd na de voorstelling gearresteerd. Zaterdag voerden twee jonge Itali anen een vrijwel identieke actie uit in het Moskouse warenhuis Tsoem, dat vlak tegenover het Bolsjoi thea ter ligt. Het waren de 22-jarige Ro meinse secretaresse Teresa Mannuzzi en de 23-jarige opzichter Valtenio Tacchi. Zij hadden zich eveneens met boeien aan een balustrade geketend. De jongelui leden van de organisa tie voor burgerrechten Movimento Civilta Europea hadden even tevo ren pamfletten verspreid waarin werd aangedrongen op vrijlating van de gevangengenomen leden van de Sowjet vrijheidsbeweging. Deze groepering heeft al verschil lende malen bij de Verenigde Naties proberen te bewerkstelligen dat er een onderzoek wordt ingesteld naar schendingen van de rechten van de mens in de Sowjetunie. Zaterdag is er weer een oproep tot de VN gericht. Daarin worden 62 na men van mensen genoemd die we gens hun houding tegenover de rege ring zijn opgepakt. Een deel van hen is tot gevangenisstraffen veroordeeld, de anderen zijn naar psychiatrische inrichtingen gestuurd. Van de groep van 15 personen die de eerste oproep aan de commissie voor de rechten van de mens richtte zijn er nu nog zeven over. De rest bevindt zich in de gevangenis. perspex, spiegelglas,glas, gebruikt on der simpele lakcontouren. van koppen, en situaties, worden in verschillende kleuren over elkaar heen geplaatst Tegen deze bekende koele materialen steken dan echter simpele vurenhou ten latten als vreemde elementen at Op de vloer staat zijn meest recen te werkstuk: witte panelen met een houten lambrizering, waardoor de il lusie van éen stuk huiskamerwand ontstaat. Daarboven dan weer een object Aan de andere kant een wonder lijke imitatie-schoorsteen met een naar, geel lichtje. „Het is voor mij een vangstige parodie op een haard vuur. Ik wilde wat met de vloer doen, niet alleen maar wat ophangen. Zo'n wand kan ook gebruikt worden als afscheiding van een keuken of woonkamer. Daarom heb ik deze wand scharnierend gemaakt. Je kunt, dit stuk ook aan je muur schamie- rend bevestigen." Aan de muur van het foyer van 't Venster heeft Looyschelder een doe-het-zelf-theekastje .bevestigd. Als je het deurtje openschuift komen er contouren van mensen te voorschijn. Hij brengt zo in zijn objecten altijd uiteenlopende dingen samen. Fraai glanzend materiaal als. contrast met sociaal xgeladen afbeeldingen. Solda ten i achter een paard marcherend, een kop waarvan de haren te berge rijzen, de negerkop van Leroy .Jones en zo. Maar er,beweegt niets,;te. is' geen licht dat aan- en uitfloept. ~Y_ „Ik weet niet waar het naar .'toe' moet. Maar het is wel duur, zo te werken. De oude klacht van de obr jectemnakers: er hangt hier voor 3500 aan meteriaal." Woody van Amen en Wim Gijzen, die in de Doe- len hun meest recente objecten .to nen, kregen er subsidies van de Kunstvoorlichting voor. Looyschelder is nog een kleine jongen. Maar hij werkt hard, heeft van Woody een jaar' lang heel veel ge leerd. Hij is zo verstandig er ander- galf jaar tussen uit - te gaan. Dat schippersbloed jaagt hem de oceaan bover naar Amerika. Misschien met' een reisbeurs van CR en M, die ik heb aangevraagd. In Amerika ge-" beurt zoveel, net als in Japan. Binnenkort naar een verjaar dagsfeestje.,™ dan toch zeker niet weer met dat zelfde japon netje van de vorige keer; Maak zelf een voordelig japonnetje of pakje. Nu verkopen wij voor een extra lage prijs prachtige kwaliteiten Trevira en Diolen Jersey in di verse uni-kleuren en meerkleu- rige jacquard en imprimé des sins. Een prachtige koliektie stoffen uit de series van f 19,75 - f 24,50, nu door elkaar per me ter voor nog géén veertien gul den. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van prachtige kwaliteiten Trevira en Diolen Jersey in eert grote koliektie unï kleuren en meer- kleurige jacquard en imprimé dessins, 140 cm breed, nu door elkaar per meter m Duur van de opruiming 15 januari tot 5 februari Géén tel. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1