Zes maanden cel voor grove schuld Chauffeur van zitplaats gehaald na aanrijding? Dronken tegen file auto's gereden '89 Overtuigende monoloog van jonge Engelsman Portier neemti schuld op zich BESLOT OVER STUURGROEP SCHEEPSBOU w RPhO onder De Waart met violiste Isakadze Dader krijgt 2 jaar na eis 6 jaar opruiming opruiming Controle scherp op gevaarlijke stoffen Meeuwenplaatbad blijft open, ook tijdens werk Interpol maakt jacht op Rubensdief Frankrijk leidt Libiërs op voor Mirage-piloten *ssie voor abortusvraagstuk Moord Asperen Beruchte Duitse inbreker vrij na aan bewijs gebrek Getuigen Wisselen? V. d. Giessen-de Noord bouivt containerschip Nog meer Borstkast 1 Cartesiushield zich bezig met nieuwe woonvormen n DEN HAAG Minister Ne- iissen van Economische zaken heeft vandaag in de ministerraad verslag uitgebracht over de ont wikkelingen in de Nederlandse scheepsbouw en in Jhet bijzonder wat betreft het Verolmeconcern. OVERLEG GARANTIE H. C. Wyers gaat samenwerken met Henkes NV DE ROTTERDAMMER PAGI NA 6 2 A VRIJDAG 23 JA'N-UARil 197oj (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De controle op de naleving heb ik bespreken met de hoofdcommissaris van politie. Men zal bijzonder zorgvuldig optreden. De noodzaak om een afzonderlijke rege ling te treffen voor de begeleiding van transporten is niet nodig, daarin is reeds voldoende voorzien. En de controle in de haven is ten zeerste verscherpt. Aldus burgemeester W. Thomassen donderdagmiddag bij de behandeling in de gemeenteraad van een voorstel van B. en W. tot aanvulling van de algemene politieverordening in ver band met aanvoer, vervoer en afvoer van gevaarlijke stoffen. Een. heel belangrijke aanvulling is. dal ieder die in welke hoedanigheid ook js betrokken bij een gebeurtenis met deze stoffen, welke gebeurtenis gevaar oplevert voor veiligheid van personen, of goederen, of hij, die een depgelijke gebeurtenis ziet, verplicht is onmiddellijk dit te meiden aan po litie of brandweer. Daarmee is iedere gebeurtenis met gevaarlijke stoffen eenzelfde impor tantie toegekend als een brand. En op dezelfde manier ais bij brandalarm staan er strafsancties op het niet na komen van deze burgerplicht. Vanzelfsprekend is het voorstel met instemming begroet. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het zwembad op de Meeuwenplaat in Hoogvliet kan in de zomer van 1970 geopend blijven voor het publiek, óók als alle -werk zaamheden daaraan nog niet gereed zijn. Maar of in de loop van 1970 het gemoderniseerde Meeuwenplaat- zwembad gereed is, kan nu nog niet worden vastgesteld, omdat dit geheel afhangt van het ter beschikking ko men van de nodige financieringsmid delen. De mogelijkheid van het heffen van een parkeertarief op de bij dit zwembad behorende parkeerplaats zal een onderwerp zijn ter nadere bespreking in de commissie voor sport en recreatie. j Dit alles zei wethouder R. Lange- j r3k 'donderdagmiddag tijdens de be- i handeling in de gemeenteraad van j het voorstel tot modernisering van j het zwembad op de Meeuwenplaat,-j •welk werk in totaal ruim drie mil- j joen gulden zal kosten. -j Met deze verklaringen beantwoord- j de.de heer Langerak vragen van drs. j L. van Leeuwen (lib) en mevrouw P van Kranenburg-Klein (soc). Mevrouw Van Kranenburg bepleit te de instelling van parkeergelden en de heer Van Leeuwen, die binnen de commissie voor sport en recreatie be zwaren had tegen modernisering van het zwembad en liever een geheel nieuw zwembad op een gunstiger plaats zag, liet die bezwaren vallen, zij het dan na enige kritiek op de manier, waaroD het verschil in prijs tussen een nieuw en een gemoder niseerd zwembad was gecalculeerd. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM „Deze man, zo suf, zó dizzy, zo dronken als hij was, zou willen beweren dat hij in staat zou zijn geweest om na een aanrijding, die zijn wagen volkomen verkreukelde, binnen een halve minuut de bestuurder van zijn plaats te versjouwen en zelf aehter het stuur plaats te nemen, zonder dat één van de autodeuren kon worden geopend. ïn deze vraag legde de officier van justitie mr. P. A, H. Bos al zijn ongeloof tegenover de bewering van de 27-jarige handelaar in cara vans, II. D., dat niet hij op 1G oktober in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto was aan gereden, maar zijn stiefvader, die bij de aanrijding om het leven kwam. Mr. Bos beschuldigde hem van grove schuld aan de dood van het slachtoffer. Omdat H. D. op de dag van de aanrijding bijna dertig glazen hier gedronken had en zijn alcohol percentage maximaal 2.7 pro mille bédroeg, moest hij bovendien niet in staat worden geacht naar behoren te kunnen rijden. Mr. Bos vond het een misselijke en schandalige zaak dat H. D. de schuld op een dode man wilde schui ven. „Verdachte liegt zo duidelijk, dat het in zijn nadeel kan worden uitgelegd, aldus de officier, die zes maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf eiste en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijf jaar. Ongeveer vijf getuigen die allen in de omgeving van de plaats waar de aanrijding gebeurde (bij het viaduct over de rijksweg naar Dordrecht ongeveer bij het wegrestaurant van Van Kekem) reden of stilstonden in hun auto's, waren allen binnen een halve minuut bij de verkreukelde Mercedes aangekomen. Zij hadden H. D. versuft achter het stuur aan getroffen en diens stiefvader cmder- uitgeschoven op de plaats naast de bestuurder. De rechtbank ging uitvoerig in op de mogelijkheid dat II. D. inderdaad van plaats verwisseld zou zijn. „IVaarom deed u dat? Wat gebeurde er na de klap?", wilde de president van de rechtbank mr. G. J. E. Roe rink van de verdachte weten. „Er kwam na de botsing rook uit de motorkap. Ik moest de motor af zetten. Het rechterportier was niet open te krijgen, zodat ik mijn stief vader over me heen trok en zelf ach ter het stuur ging zitten, om bij het contact te kunnen komen", aldus de verdachte die zei dat dit vanaf de plaats waar hij zat niet mogelijk was omdat het contact in een Mercedes- diesel zich links bovenin bevindt. De officier achtte het uitgesloten dat verwisseling van twee mensen in zo'n kort tijdsbestek als dertig secon den zo lang duurde het voordat KRIMPEN Van der Giessen-De Koord heeft een opdracht geboekt voor de bouw van een containerschip met eert draagvermogen van 2800 ton/1000 kg. Besteller is The Oceanic Freighter Corporation of Monrovia (Liberia), vertegenwoordigd door dr. Aido Grimaldi in Genua. Het bestelde schip is praktisch een kopie van de Hope Isle en de Sally Isle die Van der Giessen voor twee Duitse „Partenreedereien" heeft ge bouwd. De afmetingen zijn: lengte 95,60 m., breedte 16,00 m,, holte 7,80 m., diepgang ca. 4,67 m. De voortstu wing zal geschieden door een Mak-dieselmotor van 3500 pk bij 350 omw/min. Snelheid ongeveer 15 kno pen. Het schip zal zowel geschikt zijn voor het vervoer van (ongeveer 180) 20 voets als van (ongeveer 90) 35 voets containers. Werkelijk fraaie overhemden, met alle gemakken van niet strijken, graag gedragen en licht in onderhoudmogen wij de ze hemden uit de serie van rond de twaalf gulden wel noemen. Prachtige tricot Enkaion over hemden in diverse fantasie des sins, met modern boord en in prima model gesneden, een schitterend fijne kwaliteit, nu extra voordelig voor nog géén zes gulden. Tricot Enkalort Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van prima tricot Enkalon overhem den in fijne méérkleurige streep- en ruitdessins en alle courante maten ite m 5. E Ike vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming A 75 januari tot 5 februari Géén te/, of schrift best. ALMELO Interpol zoekt naar de Zandvoortse barcxploi- tant Hans M. (27), die begin dit jaar werd gearresteerd na het stelen van een Rubens met een geschatte waarde van een kwart miljoen gulden. Na zijn nieuw jaarsverlof keerde hij niet terug naar de open gevangenis „Niendure" in Almelo. Het spoor leidt naar Spanje, waar Hans M. zijn vrouw -zou willen op zoeken. Hij wachtte op Oudejaars avond tevergeefs op haar. Hij had haar gevraagd naar Nederland te vliegen om samen het nieuwe jaar in te gaan. Zijn vrouw scheen de voorkeur te geven aan Zuid-Spanje, waar ze een bar exploiteert. Daar had ze haar man ook leren kennen. Na het stelen van de Rubens, waarmee- hij in één klap uit de financiële moeilijkheden wilde komen, zou zijn vrouw weinig meer voor een ontmoeting voelen. Mer. vermoedt dat hij in het bezit is van een vals' paspoort. Samen met de Britse dameskapper Paul Brennan probeerde hij uithet Singermuseum een Rubenspaneeltje te stelen. De roof lukte, maar toen ze de door de verzekering uitgloofde beloning in de wacht wilden slepen werd Hans M. gearresteerd. Zijn compagnon wist de dans te ontspringen. PARIJS Frankrijk zal' binnen kort, in ieder geval voor de eerste levering van Mirages aan Libië, luchtmachtpiloten uit dat land gaan opleiden. Dit is gisteren in rege ringskringen in Parijs vernomen. De opleiding zal voornamelijk bestaan uit oefeningen voor het grondpersoneel, het vliegen bij. dag en bij nacht en stafoefeningen voor de luchtmacht. Een Franse hoge ambtenaar zei onder meer: „Wij zullen de lucht macht van Libië van a tot z bevoor raden en opleiden." De bekendmaking kwam kort na dat minister Debré (defensie) had meegedeeld dat de levering van Mi- rages aan Libië een honderdtal toestellen zal omvatten. ft- toch boeien, dat is donderdagavond weer eens gebleken toen de jonge Engelse acteur Dough Fisher in de Lantaren een zeer geïnspireerde voorstelling gaf van het stuk „The mail 'who almost knew Eammon An drews". Dit stuk, geschreven door de Engelse auteur John Heilpern, bestaat uit één lange monoloog, uit gesproken door een sympathieke jon geman die onlangs van zijn arts ver nomen heeft dat hij kanker heeft cn nog voor het einde' van het jaar dood en begraven zal zijn. Een wrang gegeven dat door de auteur bijzonder suggestief en helder js uitgewerkt. De toeschouwer ziet de ter dood veroordeelde rustig in. pyja- ma in z'n kamer zitten, spelend met een Jojo, platen draaiend van Tom Jones en verder rustig maar cynisch zijn gedachten en gevoelens uitspre kend- Wat hij zegt? Misschien wel zo n beetje wat er in zijn geval werkelijk gezegd zou worden. Zijn vader die nog van niets weet en vriendelijk 'vraagt „hoe is het?", de jongeman: it's allright, ik heb alleen maar kan ker" En de vader die daarna toch thee* inschenkt en een plakje cake snijdt- Juist door de cynische onder toon. in de één uur durende monoloog laat de auteur merken hoe krankzin nig veel de personage van het leven houdt, maar hij slaat machteloos. Ondanks hef feit dat hij z'n werk blijft doen, naar de film blijft gaan, aan z'n vriendinnetje denkt, de kran ten leest, brieven schrijft, blijft op de achtergrond dat absurde gegeven dat hij weet dat hij niet lang meer te leven heeft, een bitter maar reëeel gegeven. Uiteraard komen de gedach ten van de jongeman verward tot uiting, door zijn noodlot kan hij al les op een absurde en relativerende wijze bespreken, het zijn echter zijn tranen die iedere dag opnieuw over winnen, voor hoe lang nog blijft van zelfsprekend een open vraag. Een enorm knap geschreven mono loog die een acteur alle kansen biedt om de personage levensecht over te brengen. De taal is zo direct en sim pel geschreven dat men vrijwel geen woord, stukje dialoog zou kunnen misvatten, dat is donderdagavond ook niet gebeurd. De redelijk gevulde zaal luisterde ademloos naar dc jonge Fisher die dc monoloog overtuigend en beheerst'uitsprak. Fijn dat de Rotterdamse Kunststichting dit indringend uurtje toneel vatvuil het Mickery theater naar Rotterdam heeft kunnen halen. Een herhaling lijkt het ons dubbel en dwars waard. Joris Boddaerl Jean Lecanuet, oud-president van de Franse democratische centrum partij en tegenkandidaat tegen presi dent de Gaulle, heeft gisteren aan een diner gezegd dat Frankrijk Libië nog eens 90 gevechtsvliegtuigen zal leve ren. behalve de 100 die minister Debré al heeft toegezegd. Frankrijk zal verder, volgens Leca nuet, aan Irak 50 Mirages leveren. Volgens zijn laatste inlichtingen zou Libië 130 Mirages krijgen plus 60 oefen- en verkenningsvliegtuigen. (Van onze parlementsredactle DEN HAAG Staatssecretaris Kruisinga van Sociale zaken en volks gezondheid heeft gisteren een com missie ingesteld voor abortusvraag stukken. De opdracht luidt de medi sche en sociale betekenis van de abortus provocatus te onderzoeken. De abortuscommissie zal bestude ren welke omstandigheden de beslis sing verantwoord maken tot vrucht- verwijdering bij de vrouw. Van de commissie worden, indien nodig, voor schriften verwacht. Ook moet worden nagegaan of de hiervoor op te stellen bepalingen in het Wetboek van Straf recht moeten worden gewijzigd en hoe eventuele nieuwe regels bekend moe ten worden gemaakt aan het publiek. de eerste "getuige verscheen kan gebeuren, als één van de twee niet meewerkt, omdat hij buiten bewust zijn is, en dit alles in een gesloten j auto waarvan de voorkant goed in I elkaar lag. Ook twee van de getui- j gen die donderdag hun verslag van j de aanrijding voor de rechtbank j gaven, dachten dat verwisselen niet mogelijk was geweest. Een 39-jarige schoenhersteller uit Slikkerveer zag de Mercedes met een vaart van vijftig tot zestig kilo meter vlak voor hem tegen een bijna stilstaande vrachtauo vliegen, die een rijtje stilstaande auto's daarvóór weer enige meters vooruit schoof. Alle chauffeurs uit de. getroffen auto's stapten uit om te zien wat er gaande was, Veertig nieter achter hen stond de verkreukelde Mercedes die dit alles bewerkt had. De schoenhersteller achter de Mercedes hóefde slechts een afstand van tien meter af te leg gen om te zien of de bestuurder van het total-loss produkt 'nog in leven was, want dat was zijn voornaamste zorg. Hij zag H. D. nog natrillen van de schok. Pas enige tijd later werden de ge tuigen door de rechter van instructie op de hoogte gebracht dat H. D. be weerde niet te hebben gereden. Tot hun grote verbazing. De raadsman van H. D. dacht er anders over. Mr. C. Huygens vroeg vrijspraak voor de verdachte, omdat hij de ver wisseling van de bestuurder niet zo onmogelijk achtte als de officier en de getuigen dit deden. Mr. Huygens baseerde zijn stand punt op het medisch rapport dat over de doodsoorzaak van het slacht offer was opgemaakt. De borstkas van het slachtoffer/was volledig in elkaar gedrukt. Gebroken ribben hadden een slagaderlijke bloeding tot gevolg. Mr. Huygens wees op de toestand van de stuurkolom van de Mercedes die na de aanrijding ver ticaal stond. Volgens de raadsman kon het bijna niet anders of D's stiefvader, B. S„ had het stuur in zijn borst gedrukt gekregen. De officier van justitie, mr. Bos kon het niet nalaten de raadsman van repliek te dienen, vooral nadat deze kritiek had geleverd op de medische wetenschap en de wijze waarop het politie-oriderzoek was verricht, „Is" de geachte raadsman dan niet op de hoogte van het feit dat de bestuurdersplaats-de meest veilige is, het voor de bestuurder een gelukkige omstandigheid is als de stuurkolom breekt bij een aanrijding en dat het beslist niet zo onlogisch is als mr, Huygens voorstelt, dat de bestuurder er. onbeschadigd van af is gekomen?; De verwondingen van het slacht offer kunnen, zo blijkt uit het medisch rapport, door aanraking' met het dashbord zijn ontstaan. Boven dien zat het slachtoffer, daar ben ik van overtuigd, niet op de plaats van de bestuurder, maar op de plaats ernaast, de dodemansplaats. Misschien 'is de langharigheid zo dit nog een probleem mocht zijn spoedig de wereld -uit. nu „gróót*': meester" John hennon en zijn vrouw Yoko Ono, residerend in een boerderij op het Deense Jutland, kortweg hebben besloten hun haardossen hygiënisch on hanteerbaar te laten transformeren tot kortere proporties. Hier ex-beatle John en Yoko met hun nieuwe haardracht. t DEN HAAG Wat de motieven van de 42-jarige Haagse portier A. H. P. van der V. zijn geweest om zich-' zelf schuldig te verklaren aan een schietpartij, die zich op 18 september in de Kraanestraat afspeelde, werd gisteren tijdens de zitting van de Haagse rechtbank allerminst duide lijk. Ondanks het steeds sterker wor dende vermoeden dat niet Van der V., maar zijn baas de schoten had afgevuurd moest de officier van -jus titie toch het bewijs leveren dat de man zich schuldig had gemaakt aan een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Op de bewuste avond in september waren twee beruchte Haagse onder wereldfiguren het hotel binnengegaan waar Van der V. portier was. Er ont stonden moeilijkheden an de portier kreeg de opdracht om de twee de an dere kant van de deur te laten zien. Verdachte zette de „heren" op straat waarna zij op ramen en deuren be gonnen te bonken. Wat daarna ge beurde vormde het twijfel punt van de affaire. Verdachte vertelde dat hij een pistool en 230 patronen te voor schijn, had gehaald. Vervolgens zou hij buiten enkele schoten op twee schimmen hebben gelost. Hoewei de ■.kogels - doei troffen bleken de ver wondingen niet van ernstige aard. De officier van justitié hoe wei nig overtuigd van verdachte's schuld ook 1 eiste tien maanden gevange nisstraf. Mevrouw mr. L. Prins-Ja- cabs, Van der V.'s raadsvrouwe, be pleitte vrijspraak. Uitspraak op 5 fe bruari. ROTTERDAM Soliste tijdens het donderdagavondconcert van het „PhiLharmonisch" orkest onder lei ding van Edo de Waart, in de Grote Doelenzaal, was de jonge Russische violiste Liane Isakadze, hier ter stede .al bekend van haar optreden met het Moskou's Staatssymfonie-orkest in het najaar van 1967. •Zij vertolkte de solopartij van La- lo's- briljante Symphonie Espagnole. Waarschijnlijk tengevolge van een ongelukkige inzet maakte haar spel soms een wat onrustige indruk. Dat zij kén vioolspelen bleek evenwel ook nu zonneklaar. Zij imponeert door een grote toon, soms wat aan de ruwe kant. Ook de fijnere nuances komen er evenwel schitterend uit. Technisch staat Liane J5' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Nieuwe woon vormen" luidde het onderwerp waar mee het cultureel genootschap „Car tesius" van SSR zich donderdag avond in de tuinzaal van de studen tensociëteit „Koinoonia" aan de Maü- ritsweg bezighield. Dat gebeurde in het kader van het eerste lustrum van het CG. Men had daarbij de deskun dige medewerking gevraagd van de nationale stichting „Nieuwe Woon vormen" uit Amersfoort. De bedoeling van deze stichting, die ook enkele effectieve films liet draaien, is woonvormen gebouwd te krijgen die aan de wezenlijke func ties daarvoor voldoen met daarbij het stimuleren van de bouw der ge wenste objecten. Daartoe wordt nauw samengewerkt met geïnteresseerde architecten en ook dient men ge meenten die zulks wensen van ad vies. Het werd wel duidelijk dat de ver antwoorde bouw waarin een goede leefbaarheid mogelijk is vele gunsti ge facetten heeft. Het jammerlijke is echter dat zij die zelfs een minder gunstige woonvorm op de koop toe zouden willen nemen door de schrij nende woningnood daartoe nog niet kunnen komen. Enfin, er werd vooruitgekeken en daarbij bieek dat er naar wordt gestreefd dat aan alle funkties, te weten het wonen, werken, recreatie en „sociale interaktie", zoals het op de uitnodiging stond, recht wordt ge daan. Gespreksleider was de heer Ab van Dien, adviseur van de stichting. Praeses W. de Nobel opende deze in teressante avond. Isakadze haar mannetje en haar tem peramentvolle spel doet hartverwar mend aan. Aan de orkestbegeleiding onder De Waart was veel zorg besteed, gehoord het goed klinkende resultaat, reden waarom de soliste na afloop uitdrukkelijk zowel dirigent als orkest in de haar geboden hulde liet delen. Het gedeelte voor de pauze, dat met bovenstaand werk werd afgeslo ten was ingezet'met een klankrijke en geladen weergave van Berlioz" on volprezen Ouverture „Le Carnaval romain", waarna elf blazers en een uitvoerige slagwerkgroep zeer attent reageerden op de aanwijzingen van de dirigent in de in 1925 door Edgard Varèse gecomponeerde „Intégrales", een voor de maker typerend stuk „musique concrete". De uitvoering had een behoorlijk succes. Na de pauze volgde een herhaling van de reeds vaker onder De "Waart gespeelde Zevende van Antonin Dvo rak. Het programma zal vrijdag avond herhaald worden, 'met uitzon dering van laatstgenoemd werk. In plaats hiervan zullen nl. Blgar's „E- nigma"-variaties ten gehore worden gebracht. P.V. DORDRECHT De 48-jarige H. V. uit Asperen, chef uitgifte van een melkfabriek, die in de nacht van 10 op 11 augustus zijn 48-jarige vrouw C. V.-van R. door wurging om het leven bracht, is door de Dordtse rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstaf met aftrek. De officier van justitie had twee weken geleden zes jaar met aftrek geëist.' De achtergronden van het dra ma waren voor de officier reeds aan leiding geweest in zijn eis strafver mindering op te nemen. Daarbij had hij zich onder meer gebaseerd op het psychiatrisch rapport van prof. dr. J. Kloek. V. had zijn verdediger, mr. S. Ivens verboden clementie te bepleiten om dat hij een eerlijke straf wildé onder gaan. Mr. Ivens had echter laten blij ken dat hij de eis aan de hoge kant vond. (Van onze parlcmentsredactic) Zoals bekend wil mr. Nelissen een stuurgroep instellen, die de samen werking en de bundeling van de Ne derlandse scheepsbouw moot bestu deren. Voorzitter van deze groep zou kun nen zijn mr. B. W. Biesheuvel. De j fractieleider van de ARP in de Twee- j de Kamer liet vanmorgen weten, dat hij, hangende het overleg met de mi nister, deze benoeming nog in beraad heeft. De vraag, of hij als fractieleider voldoende tijd zou hebben voor dit belangrijke werk. werd beantwoord met een verwijzing naar zijn voorzit terschap van het college voor scheeps- houw. Deze functie kost ook veel tijd. In ieder geval mag men verwachten dat mr. Biesheuvel lid zal zijn van de stuurgroep. Over de samenstelling hiervan is nog geen beslissing geno men. Zodra dit het geval is, zal mi-' nister Nelissen weer overleg plegen met de vaste commissie voor Econo mische zaken in de Tweede Kamer. De richtlijnen voor de stuurgroep moeten trouwens ook nog worden ge formuleerd. De taakomschrijving is niet gemakkelijk.In afwachting van samenstelling, opdracht aan en rap port van de groep wordt geen beslis sing genomen over de toekomst van de Nederlandse scheepsbouw en de integratie van het Verolme-concern in het geheeJ. Terwijl de groep aan de'slag gaat, moeten er yvel wijzigingen worden aangebracht in de leiding van het Verolme-concern. En de overheid moet een passende zeggenschap krij gen in deze leiding. Het is de bedoe ling een geheel nieuw commissariaat te benoemen. Als commissaris voor de regering wordt weer genoemd dr. A. Drijver, oud-president-directeur van Hoogovens. Ondertussen handhaaft minister j minister Nelissen de garantie op de I reeds aan het Verolme-concern ver- j leende kredieten. Zo nodig wordt ook j garantie verleend voor een aanvullend j krediet om de l'iquiditeitsmoeilijkhe- j den op te vangen. Daarna zal moeten worden beslist j of, en zo ja, voor welke termijn en tot j welk bedrag de in oktober 1969 op een 1 rekeningcourantkrediet van ƒ25 mil- joen verleende garantie en de even- tuele garantie op het reeds genoemde j aanvullend krediet wordt gehand- j haalfa. - Er komt verder voor V'erome een regeling, dat de minister gekend wordt in het aanvaarden van orders. Zo nodig kan hij bezwaren maken te- j gen het doen van bindende offertes en het aanvaarden van opdrachten voor scheepsbouw Minister Nelissen is van plan steeds contact te onderhouden met de voor zitter van het college voor scheeps bouw, mr. Biesheuvel, met de leiding van het Verolme-concern, de Rijn- Scheldegroep, de vakorganisaties a andere betrokkenen. DEN HAAG Wegens gebrek au bewijs heeft dc Haagse rechtbank gisterenmiddag de internationaal be kend staande Duitse inbreker J. 1. Braskvs vrijgesproken. Ilij zal als on gewenste vreemdeling, maar tevens als vrij man over dc grens worden, gezet. De 47-jarige misdadiger heeft een speciale methode ontwikkeld om vrij gemakkelijk dure sieraden uit etala ges; te vissen. Hij schiet met een ca- tapuit een kogeltje door de ruit var, een juwelierszaak en haait daarna met een soort hengel de gewenste' voorwerpen door het gat naar zich toe. 5 Hij heeft dit procédé al met veel succes toegepastin Denemarken. Zwitserland, België. Frankrijk en in zijn geboorteland Duitsland. Zevenmaal werd hij daar al ver oordeeld. terwijl hij zijn laatste ge vangenisjaren in Frankrijk door bracht. Voor zijn inbraak bij een ju welier aan de Haagse Plaats had de officier niet voldoende bewijs kun nen leveren. Hij vroeg vrijspraak en daarbij sloot de rechtbank zich aan.; DORDRECHT In het kader van de noodzakelijke concentraties, die ook in de gedistilléerdindustrie plaats vinden, heeft de distilleerderij H. C. Wyers c.v. te Dordrecht overeenstem ming bereikt met de J. H. Henkes' distilleerderij NV te Hendrik-Jdo- Ambacht over een toekomstige sa menwerking ten aanzien van de pro- duktie en de verkoop van haar arti kelen. Deze overeenstemming houdt in dat de activiteiten van Wyers op het ge bied van gedistilleerde dranken op korte termijn naar het modern ge outilleerde bedrijf van Henkes zullen worden overgebracht. Voor het personeel zijn bevredigen de regelingen getroffen, waarbij zij die reeds geruime tijd in dienst waren bij Wyers, door Henkes zullen wor den overgenomen. Het ïs.altijd de moeite waard om even naar de stad te komen als ter Meulen weef een serie pracht aanbiedingen houdt.... Deze verkoop koff iekieden mag U zeker niet missen, want al •heeft U er vandaag geen nodig', dan toch wel over een paar maanden en het is niet leuk om dan veel meer te moeten be talen. Mooie koffiekleden van een prima kwaliteiten diverse soor ten, dessins en kleurstellingen, 130 x 160 cm, nu met heel kleine 'schoonheidsfoutjes vele guldens voordeliger, voor nog géén zeven guldén. Vrijdagavond om 6 uur begint op onze parterre de verkoop van deze koffiekleden, in diver se soorten en kleuren afmetin gen 130 a 160 cm, nu •voor W Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 15 januari tot5 februari Géén tell of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2