LBELANGRIJKE GEBEURTENISSEN IN MAASSLUIS ezet begroting Provinciale planologie in Maassluis gehekeld Hoek van Holland doet weer mee aan C '70 Open werkgroep gaat jeugdwerk leiden tegen de grond „Nee, dan rotterdam communicatie Nieuwe leden in raad Maassluis Nu motie naar rijkswaterstaat Metingen van luchtvervuiling ENCK duurder Stembureauleden krijgen hogere P. Burik kwam de boel redden uitkering Slecht gemiddelde Binnenkort benoeming jeugdraad voor Westland Drie gewonden bij explosie bekeken Laan '40-45: SGP vergadert IN MAASLAND Verkeer splan febe rotterdammer Samenwerkingsschool I I Ontmoetingscentrum 'lAARöINCEN ondaag en dagelijks Winkelcentrum Niestadt blijft favoriet in damkampioenschap en dagelijks PAGINA 5 WOENSDAG 28 JANUARI 1970 |Van een onzer verslaggevers) |f. MAASSLUIS De belangrijkste gebeurtenissen die Maassluis bet nieuwe begrotingsjaar te wachten staan liggen op het ter- éin van het voortgezet onderwijs. Deze mededeling deed wet houder J. Smit gisteravond in antwoord op de algemene be schouwingen bij de begroting die de gemeenteraad vandaag een ,vartier na middernacht heeft vastgesteld. tïn eerste instantie doelde heer Snit met deze mededeling op de at |}de aanbiedingsnota aangekondig- stichting van een gebouw voor |t openbaar mavo-onderwijs met jjicsönanciering. Hij zei dat voor ij! gebouw zowel het geld als een êrrein van 15.526 ra2 beschikbaar pen dat een bouwteam hard en be-, ■jraam werkt aan het ontwerp. JDe gemeenteraad zal zich er vol- SE kleur en klank in tie behandeling I van de Manssiuise gemeemehegro- ft» kwam gisteravond van achter de col- getafel. Met name de burgemeester en jortd ook wethouder Stnit hebben ge- gd voor een levend tegenwicht op de het algemeen matte en saaie algemene icbouwingen van de fractievoorzitters, sliet zal wel mede een gevolg zijn van H min of meer voorgekauwde behande- gswijze van de begroting (die overigens ien verbetering is), dat bet bij de frac- ievoorzitters zo'u tamme boel bleef. Een stikcle uitzondering daargelaten, zoals het eclinisch bekwaam opgestelde betoog van gp-er drs. Deibei, dat ook van gezonde ïjies bljjk gaf. fZoals dat in Iter genteen- het geval is left Maassluis n het ogen lik in sterke gale te maken ijtl een her- ttvaardering in de geeste- gke waarden. Dit is een zaak die van lie (rokkenen, en wie zou dat niet zijn, |n meedenken en een meedoen vraagt ïit bezigzijn brengt geleidelijk een zeke- Jg mentaliteitsverandering teweeg, waar- tit resultaten groeien die voor de santen- g als geheel van nut kunnen zijn. |Te waarderen valt dat bij hen die uien- zienswijzen voorstaan, en die dus jachten te bevorderen, geen rancunes (lijken te bestaan ten opzichte van ben |e om principiële tedenon (nog) van me- ing zijn ditt zij niet door de bocht mo- gn. |A1 met al is het in Maassluis, ondanks e duffe start, toch nog een boeiende be- rótings verga tiering geworden. Alleen rethouder Smit, die een vloeiend en pret ij; spreker is, moet in een openbate vér- ïdering geen dingen vertellen waarvan ïij zelf van mening is dat ze niet in de Érant mogen. Dat is namelijk een. onmo- elijke tegenstrijdigheid! gende maand over kunnen uitspre ken zonder dat dan de officiële be vestiging van de ministeriële goed keuring aanwezig zal zijn („met het uittypen van de brief zijn blijk baar maanden gemoeid"). Het complex krijgt een zeer fle xibele opzet, mede omdat vandaag niemand weet hoe over vijf jaar het mavo-onderwijs eruit zal zien, Be- studeerd wordt in hoeverre het mo gelijk zal zijn in het gebouw nieuwe onderwijsvormen toe te passen. De daarvoor toegezegde medewerking van het ministerie is groot. In het zelfde verband deelde de heer Smit ook mee dat Maassluis binnenkort de primeur krijgt van een nationa le onderwijstentoonstelling. Wethouder Smit betreurde de ne gatieve houding van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Voort gezet Onderwijs ten opzichte van het plan voor een school voor voort gezet onderwijs op samenwerkings- basis. Hij stelde dat ais er in Maas sluis meer vormen van onderwijs no dig zijn, men zich wel moet reali seren dat die voor de afzonderlijke bevolkingsgroeperingen, niet haal baar zijn. De heer Smit deelde echter mee dat inmiddels twaalf leden van de Vereniging voor Christelijk Voort gezet onderwijs met medeweten van het bestuur zich tot hem en tot het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs hebben gewend om niet temin de stichting van een havo- school op samenwerkingsbasis voor te bereiden. De wethouder noemde dit een moedige en eerlijke daad, waarmee die twaalf, anderen «en voorbeeld stelden. Aansluitend op deze mededelingen maakte wethouder J. van Gelderen, die opmerkte zelf in het college zijn stem vóór de samenwerkingsschool te hebben uitgebracht, er bezwaar tegen dat de heer Smit in zijn be nadering van de zaak geen ruimte had gelaten voor hen die menen dat voor hun kinderen christelijk on derwijs te moeten vragen. j Verscheidene fractievoorzitters had den in de middagvergadering de sa menwerkingsschool ter sprake ge bracht'. Van hen zei de heer J. Ver meulen (a.r.) in zijn voorlezing van de algemene beschouwingen van zijn door ziekte afwezige fractievoorzit ter P. Westerhof, dat zijn fractie het standpunt van het schoolbestuur deelt. De heer Wester hof achtte het onbegrijpelijk dat sommige voor standers van bijzonder onderwijs de I (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Burgemeester W. D. van Dïjck van Maassluis heeft pnsdagmiddag het meegevoelen van gijn gemeenteraad gevraagd voor de hoeizame wijze waarop het Mlaasshiise college van B. en tV. met |et provinciaal bestuur van Zuid-Holland moet samenwerken. Hij leed dit nadat hij zich eerst vol lof bad uitgelaten over de samenwerking biet Rijnmond. In het Maassiuise begrotingsdebat werden gistermiddag v vragen gesteld óver de mogelijkheden van een. toe komstige gebiedsuitbreiding. In ant woord daarop zei de burgemeester iat B. en W. van het dagelijks les tuur van Rijnmond inzicht hebben ;ekregen in een structuurschets die |eënt is op de ontwikkeling van het gebied in de jaren '70 tot 'SO en waarin aspecten als werkgelegenheid, Woningbouw, sociale zaken, financiën .enz. onder de loep worden genomen. De heer Van Dijck noemde deze structuurschets een goed stuk en prees de wijze waarop een van de gecommitteerden van Rijnmond B. én W. erover „college heeft gegeven". Het onderhoud was een soort inspraak van Maassluis bij het bestuur van Rijnmond, dat voigens urgemeester Van Dijck op deze wij- jze echt iets voor de gemeenten kan betekenen. fó- In ieder geval vond de heer Van ijck dit heel wat anders dan de J. SMIT verouderd denken totaliteit van dat onderwijs niet meer zien. De heer M. B. Duimelaar (soc.) vroeg zich later hierbij af hoeveel protestanten bereid zullen zijn een stukje van hun overtuiging prijs te geven (zoals zij eerder de apartheid van het hervormd en het gerefor meerd onderwijs prijsgaven), om voor de gehele plaatselijke gemeen schap voortgezet onderwijs mogelijk te maken. Maar wethouder Smit distantieer de zich duidelijk van deze gedach- tengang vanzijn fractiegenoot. Hij zei: „Ik wil alleen met kerkelijke mensen samenwerken als zij juist niet hun standpunten willen prijs geven, maar ik vraag wel dat zij respect zullen opbrengen voor me ningen van anderen. De wethouder verweet het schoolbestuur dat het zijn taak niet verstaat en dat het niets voor het voortgezet onderwijs heeft gedaan. Eerder op de avond gaf de heer Smit een beschouwing over het on derwerp „voorlichting", waarvoor B en W in dit stadium geen kostbaar apparaat willen opbouwen. Voorlichting is volgens de heer Smit een taak waaraan met name de politieke partijen een belangrij ke steen kunnen bijdragen en hij riep deze organisaties dan ook op om op moderne manieren met de bevolking in contact te treden en niet door het versturen van convo caties voor „een vergadering met een spreker". De wethouder verwachtte dat de partijen op déze wijze mensen zul len ontdekken die het organisatie leven weten op te pompen en die ons weten te bevrijden uit het po litieke corset van een verouderd den ken. Dat kan stimulerend en her- activerend werken op het hele ge meenschapsleven. Wethouder Smit beantwoordde ook de vragen die over de portefeuille sociale zaken en volksgezondheid -waren gesteld omdat wethouder P. van der Snoek door ziekte afwezig was. De manier waarop de heer Smit zich van deze taak kweet leverde hem van verscheidene fracties com plimenten op. 1 Zo vertelde de heer Smit desge- j Stadsgehoorzaal. Mijniheer gaat op pacht door het Nieuw Rotterdams Toneel, §20.15 b Westnleuwland 5S: ds. A. Vergunst. Blj- |belie2ing. ig.45. I' Muzanda: Voorlichtingsavond NVSH; ^mevrouw j. M. Maris-De Vogel spreekt over het .gesprek tussen ouderen en kin deren over sexualit^it, 20.15. t Bijkantoor „De Rotterdammer": Smalle (Havenstraat m, tel. 346775 (b.g.E. redactie: Jille, tel 3513CS). Alarmnummer voor IpeWlng luchtverontreiniging Tel. 262626. Agent en klachten bezorging; H. Verbc;J, 'Diepenbrockstraat 46, tel. 343""5. werkwijze van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, „die maar over je en zonder je beslissen." Sprekende over de wijze van uit voering van het bestemmingsplan Dijkpolder, die afhankelijk is van de vraag of de Rijnpoorthaven er al of niet komt, hekelde burgemeester Van Dijck de methoden van de provincia le planologische commissie: „Het is bedroevend zo lang het duurt voor je iets hoort als je een plan hebt ingediend. De provincie weet het altijd beter dan onze stede- bouwkundige, die toch een man van naam is. Maar in het provinciehuis worden zijn plannen beoordeeld door mensen die vaak kwalitatief een heel stuk onder zijn niveau staan. Ik kan me voorstellen dat hij zich afvraagt: „waarom ben ik eigenlijk stedebouw- kundige als Den Haag het toch beter weet?" De burgemeester hechtte dan ook ei genlijk niet zoveel waarde aan de behandeling ran een bestem mingsplan door de gemeenteraad, omdat die het maar heeft te aanvaar den. Doet die raad dat niet, dan wordt de hele ontwikkeling stopge- „Waarom", zo verzuchtte de heer Van Dijck, „wordt g.s. eindelijk niet eens ter verantwoording geroepen over de gang van zaken bij de pro vinciale planologische commissie?" (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Voorafgaande aan de begrotingsbehandeling in de ge meenteraad hebben de heren I. van der Knaap en G. F. Thooft gistermid dag in. handen van burgemeester W. J. D. van Dijck de eden voor het raadslidmaatschap afgelegd. Zij namen respectievelijk de zetels In van de vertrokken raadsleden J. van Hartingsveldt (a.r.) en A. Ouwen- broek (lib.). De heer Van der Knaap werd tevens benoemd tot plaatsver vangend lid van de commissie voor georganiseerd overleg. In de 3 juni nieuw te kiezen ge meenteraad zullen tien thans zitting hebbende raadsleden niet terugkeren. Burgemeester Van Dijck merkte dit op in zijn beantwoording van de al gemene beschouwingen. MAASSLUIS In een met alge mene stemmen aanvaarde motie van drs. R. G. Deibei (kath. v.) heeft de Ilaassluise gemeenteraad gisteravond zijn verontrusting uitgesproken over de ontoelaatbar» verkeerssituatie op de Laan 1940-1945 en B en W uitge nodigd telegrafisch kontakt op te nemen met rijkswaterstaat, die tot dusver op eerdere verzoeken niet adequaat heeft gereageerd. In zijn algemene beschouwingen had de heer Deibei het tergend lang zame tempo waarin de verbreding van de Laan 1940-1945 tussen de P. C. Hooftlaan en de Zuiddijk zijn beslag krijgt gehekeld en aangedron gen op geschakelde verkeerslichten op de kruisingen met de P. C. Hooft laan, Zuiddijk en de spoorwegover gang. In antwoord daarop zei burgemees ter Van Dijck dat B en W rijks waterstaat al twee maal schrifte lijk om een groene zone hebben ge vraagd. oen het antwoord uit bleef is er getelefoneerd en opnieuw geschreven, maar Rijkswaterstaat antwoordt niet. De heer Deibei concludeerde dat deze houding even ontoelaatbaar is als de verkeerssituatie ter plaatse en kwam toen met zijn motie, die hij zag als een ondersteuning van het be leid van B en W. MAASLAND De leden van de post zegelclub „Fosita" komen zaterdagmiddag om twee uur bijeen in de land- en tuin bouwschool. Er worden 30 kavels geveild. 0 MAASLAND De jeugdsoos „De Para plu" houdt zaterdag een beatavond in het Trefpunt. De opbrengst is bestemd voor de hulp in voormalig Biafra. De Maaslandse beatgroep L.T.D. treedt belangeloos op, Al le jongeren van 16 jaar en ouder zijn welkom. Zondagavond wordt in de soos een discussie gehouden over Biafra. Natuurlijk PLATENBONNEN IIALEN" b'j G. P. VAN DAALEN .IR. vraagd dat het maatschappelijk-cul- tureel en kerkelijk ontmoetingscen trum dat de gemeente samen met de hervormde, gereformeerde en rooms- katholieke kerken in de Westdijk gaat bouwen als gemeentelijke inbreng o.a. een informatiecentrum krijgt op het terrein van toerisme, maatschap pelijke zorg enz. Binnenkort zal de raad een aanloopkrediet voor het schetsontwerp worden gevraagd. Het complex wordt een centrum voor kerkelijke en buitenkerkelijke activiteiten in brede zin en de wet houder vönd het hartverwarmend dat bij alle vier de partners niet de economische overwegingen maar de sterke behoefte aan een grotere con frontatie van de verschillende over tuigingen de doorslag heeft gegeven. „Dit," zei hij, „is nodig voor het zout in de pap van ons leven." Het onderzoek naar de mogelijk heden van een medische of genees kundige dienst is nog niet afgeslo ten, maar biedt tot nu toe duidelijke perspectieven voor realisering op een wat langere termijn. Het insti tuut moet fasegewijs worden opge bouwd. Wethouder Smit ging positief in op een suggestie van drs. R. G. Dei- bel (kath.) om in verband met het tekort aan huisartsen de mogelijkhe den van een zg. groepspraktijk on der ogen te zien. Hij zei dat in prin cipe grond beschikbaar is voor een pand waarin huisartsen, tandartsen en specialisten spreekuur kunnen houden zonder onderscheid tussen ziekenfondspatiënten en partikulie- ren, omdat zo'n onderscheid in onze tijd niet meer past De heer Deibei had namens het huisartsenoverleg meegedeeld dat dit orgaan open en positief tegenover vestiging van meer artsen staat. Dit in tegenstelling tot een indruk die is gewekt uit een mededeling van B en W in de memorie van ant woord. Niettemin moest wethouder Smit volhouden dat B en W con crete bewijzen in handen hebben (in de vorm van correspondentie) dat houdingen van bepaalde artsen er toe hebben geleid dat gegadigden zich terugtrokken. Overigens deelde de heer Smit mee dat B en W zonodig bereid zijn tot financiële offers als een bestaande woning voor praktijkruimte moet worden geschikt gemaakt. Burgemeester W. J. D. van Dijck zegde de raad bouw van eengezins woningen volgens arbeidsbesparen de methode in de Dijkpolder toe. Alle fracties hadden daarom ge vraagd. Sprekende over de plannen voor het winkelcentrum in het bestem mingsplan Koningshoek (nieuw cen trum) klaagde de burgemeester, over de geringe medewerking van de middenstanders. Hij zei dat de win keliers van de Nieuwstraat en van de Kleinbaan eigenlijk niets liever zouden zien dan géén bouw van een nieuw winkelcentrum, omdat dat hun voordeliger is. De heer Van Dijck stelde dan ook met nadruk dat het nieuwe winkel centrum (10.000 mensen in West schreeuwen om betere voorzienin gen") er nooit zal komen als de gemeenteraad niet doortast. „U zult bepalen hoe het wordt en niet de middenstand." VLAARDINGEN De metingen van de luchtverontreinigende stoffen uit de schoorstenen van de ENCK- fabriek, die deze maand door TNO worden verricht, kosten de gemeen te een bedrag van ruim 31.000 gul den. Aanvankelijk waren de kosten beraamd op ongeveer 20.000 gulden. TNO heeft zich bereid verklaard niet alleen de S02-uitworp in de schoorstenen van de ENCK te me ten, maar ook de uitworp van S03 (zwavelzuur). Zoals bekend is de ENCK akkoord met de openbaarmaking van de meet resultaten, mits de inhoud van de rapporten het fiat krijgt van des kundigen van verschillende instan ties en de resultaten in verband zijn gebracht met die in de omgeving. HOEK VAN HOLLAND De Hoek dóet toch weer mee aan de wijkmanifestatie van C'70. Na de allereerste bespre- kingen bleek er in De Hoek wei- I nig bereidheid om aan de Rot- I terdamse festiviteiten mee te werken. Later werd een com missie gevormd die wel wilde meewerken. Deze commissie werd gewijzigd en bleek geen kans te zien de plannen organi satorisch en financieel van de grond te krijgen. Opnieuw dreigde dus de Hoekse i deelneming in het water te vallen. Tijdens de laatste vergadering is de j heer F. Burik zelf naar De Hoek ge- j komen om orde op zaken te stellen. O VLAARDINGEN - Omdat de ver kiezingen voor de Rijnmondraad en de gemeenteraad dit jaar zullen sa menvallen, willen B en W het pre sentiegeld voor de stembureauleden verhogen. De verhoogde uitkering is vastgesteld op 65 gulden per dag. Indien vervanging nodig is, wordt een bedrag van vijf gulden per uur uitgekeerd met een maximum van 65 gulden en een minimum van tien gulden. Dit geldt zowel voor het uit vallend stembureaulid als voor zijn vervanger. Volgens de nu bestaande regeling krijgen stembureauleden per zitting 45 gulden uitbetaald en bij even tuele vervanging 4,50 per uur. B en W menen dat de taak van een stembureaulid bij twee verkiezingen op één dag aanmerkelijk wordt ver zwaard, met name na sluitingstijd. De gemeenteraad krijgt het voor stel op 4 februari te behandelen. VLAARDINGEN Na de vrij goede resultaten van een week geleden, hebben de tafeltennisverenigingen ditmaal een slecht gemiddelde behaald. Er werden 27 ontmoetingen .gespeeld waarvan er negen werden gewonnen en vijftien verloren, terwijl driemaal de punten werden ge deeld, 1 Het eerste team van URTTC dat Noad IQ met 8—2 versloeg, leverde nog de beste prestatie. De Holiandiaan kwam ook nog goed voor de dag met de 64 zege. be haald op Hobart 1, terwijl van Germinal 3 met 8—2 werd De overige uitslagen waren: Meeuwenpl. i Intiem 2 5—5; Stadhuis 2 Intiem 4 2—8: URTTC 2 intiem -5 2—8: intiem 6 TOGB 5 4—6;. Intiem 8 Stadhuis; 4 55; Amroba 5 Intiem 9 10—0; Intiem 10 Tavenu 3 '8—2: Atlantic 3 Intiem U 8—2; Noad 14 Intiem 12 64; Holl. 2 TSF 6 5—5;. Holl, 4 ROteb 3 2—3: Holl, 5 Roteb 5 7—3; Telefoon 5 Holl. 6 2—8: SVK 2 URTTC 3 9—1; Elan 14 URTTC 4 6—4; TOGB 6 Shell 1 7—3; Repeiaer 3 Shell 2 9—1; HFV 5 Shell 3 2—8; Dlveko 4 Win dm. 2 10—0; sunlight 2 RET 2 2—8; Amroba 3 Sunlight 110—0; VBP 4 Flardinga 2 8—2. SCHIEDAM De plaatselijke af deling van de SGP „Groen van Prin- sterer" belegt vrijdagavond, aan vang kwart voor acht, voor de 46ste keer de jaarvergadering. De bijeen komst wordt gehouden in gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155. Ds. F. Harinck, predikant van de gereformeerde gemeente in Den Haag, zal een rede uitspreken. SCHIEDAM Binnenkort wordt een jeugdraad nieuwe stijl in het leven geroepen. Na veel vergaderingen en nog meer onderling beraad is er een open werkgroep van de grond gekomen met het doel binnen één jaar een stedelijk orgaan te ontwikkelen ter bevor dering van het jeugd- en jongerenwerk, de verbetering van het plaatselijke jeugdbeleid, stimulering van dit beleid in. het geheel van ;het plaatselijke welzijnsbeleid, planning, algemene beleidsvor ming, begeleiding van „het jeugd- en jongerenwerk, het verstrekken van adviezen en uiteraard de coördinatie. Er is nog een jeugdraad oude stijl, maar deze raad is al jaren niet meer bij elkaar geweest. Zodra de open werkgroep er is zullen de oude jeugdraad en de gemeentelijke jeugd commissie moeten verdwijnen. De ge meenteraad zal dan een nieuwe raadscommissie voor jeugdzaken moeten benoemen. De open werkgroep moet een ge meentelijke stichting worden. Het be stuur bestaat uit tenminste zeven en ten hoogste elf personen, die door het gemeentebestuur worden benoemd Minstens de helft van de leden van het bestuur moet jonger zijn dan 30 jaar. Naast het bestuur, zullen aparte werkgroepen worden ingesteld om de verschillende taken mee uit te voe ren. In iedere werkgroep moet min stens één bestuurslid zitting hebben. Alle vergaderingen die deze open werkgroep op wat voor terrein ook houdt, moeten openbaar zijn. Boven aan de lijst van deze werk groep staat hét verlangen tot hel houden van hearings en wens-ins. Daarnaast staan o.a. op het verlang lijstje het houden van enquêtes en het zoveel mogelijk leggen van con tacten met alle Schiedamse jeugdver enigingen. Voor ai deze werkzaamheden hoopt de, open. werkgroep de beschikking te krijgen over een subsidie van 62.000 per jaar. De helft hiervan komt voor rekening van de gemeente Schiedam, de andere helft moet worden vergoed door het rijk. Meer dan de helft van dit bedrag gaat op aan personeelskos ten. Het is namelijk de bedoeling een staffunctionaris in vaste dienst aan te stellen, terwijl daarnaast ook een ad-, ministratieve kracht een dagtaak aan de open werkgroep krijgt. Er zijn plannen om een kantoorruimte te hu ren in een van de flatgebouwen aan de Johan Braakesiekstraat- of naaste omgeving. Om de Schiedamse jeugd alle in spraak te geven die zij wenst, wordt op 3 februari een grote hearing over ,het gemeentelijke jeugdbeleid gehou den in „De Rank" aan de Schiedam- scweg. Deze bijeenkomst begint om acht uur. Ook het wekelijkse poli tieke café in het gebouw Sursum Corda zal zich bezighouden met de open werkgroep en met het jeugdbe leid. Op 12 februari zal daar worden gesproken over dit onderwerp. Voor deze bijeenkomst zijn alle gemeente raadsleden uitgenodigd. m-tttfttibedTi Met succes want De Hoek gaat toch» door. Het geld bleek een misverstand te hebben opgeroepen. De betrekkelijk geringe bedragen die voor de wijk-, feesten waren uitgetrokken hebben wrevel gewekt. De heer Burik heeft uiteengezet dat de wijken maar bedragen van enkele duizenden guldens kunnen verwach ten. 'Hij deed een aantal suggesties voor mogelijkheden om met weinig geld veel te doen. Het gaat er bepaald niet om een manifestatie op professioneel niveau te brengen. Het is juist de bedoeling te laten zien wat een bepaalde wijk, maatschappelijk en cultureel te bie den heeft. In dat opzicht biedt, juist De Hoek veel mogelijkheden. Het resultaat van deze bespreking is geweest dat de commissie weer.aan.: het werk is gegaan om een program ma en een draaiboek samen te stellen. Vele verenigingen hebben hun mede werking toegezegd. Het is de bedoe- ling het programma ook in De Hoek te brengen. Men hoopt dit op spec taculaire wijze te kunnen doen. MAASLAND De gemeenteraad komt dinsdagavond 3 februari om half acht in openbare vergadering, bijeen. Op de agenda staat onder meer een voorstel om 1000 beschik baar te. stellen aan het Overleg Or gaan Westland voor het ouden van een verkeersonderzoekin: het West- land. Het ligt inde bedoeling dat later een verkeers- en vervoersplan wordt. opgesteld. Dat plan valt in heb kader van een provinciaal verkeersonder zoek voor geheel Zuid-Holland. .-. bi;/? Verder zal de reconstructie van dè Prinss Beatrixlaan aan de orde kó men. De werkzaamheden gaan een bedrag van ƒ183.000 vergen. De breedte van de rijbaan wordt ge bracht op zes meter. Langs de straat komt een parkeerstrook van twee meter met daarnaast trottoirs en een; groenstrook, I VLAARDINGEN Met nog drie partijen te spelen is Niestadt nog steeds favoriet in de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Vlaardingen. In de zevende ronde lukte het hem om nummer drie van de ranglijst, D. van den Kerkhoff een nederlaag toe te dienen en mede omdat Mast tegen nummmer twee' Van Leeuwen remise bewerkstel- ligde; leidt Niestadt thans met een voorsprong van twee punten. Volgende week dinsdag wordt de belangrijke partij tussen Niestadt en Van Leeuwen gespeeld. Biel won van Van Sllunter en Van Veeion speelde remise tegen Ver burg. In de eerste klasse is de spanning toegenomen nadat Lucassen sr. zijn zoon een nederlaag toebracht, waar door hij zelf nog kans behoudt op de eerste plaats. Poot en Korver kwa men remise overeen. In de tweede klasse belooft de laatste ronde bijzonder spannend te worden. De Gruijl, die zo fraai was gestart met drie overwinningen; ging daarna verder met twee nederlagen waardoor hij opeens concurrentie heeft gekregen. Ditmaal zorgde J. den Breems voor een fraaie slagzet, die hem tevens beide punten ople verde. ROTTERDAM Tijdens het vul len van een flesje benzol is dinsdag, in een van de in aanbouw zijnde flats bij de verlengde Lijnbaan een begin van brand ontstaan. Drie mensen werden bij de daaropvolgende ont ploffing ernstig gewond. Het zijn de 41-jarige J. v.d. Dries- sche uit Ridderkerk, de 22-jarige A. Mikkers uit de Rosestraat en de 46- jarige P. J. Oerlemans uit de Polder straat, die met derdegraads brand wonden naar het Bergweg- en Dijk- zigtziekenhüis zijn gebracht Perso neel bluste de brand met brandblus- apparaten. De brandweer zorgde voor de nablussing. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het Dijkzigt- ziekenhuis is dinsdag de 69-jarige G. van Beekum uit de Rigolettostraat overleden aan de verwondingen die hij op 5 januari bij een aanrijding op liep.; SCHIEDAM Aan de achterzij de van de brandweerkazerne in Schiedam is men bezig de al enige tijd ieeg staande pandjes met de gTond gelijk te maken. Ook de brandweerkazerne *al onder de slo pershamer vallen, want zoals be kend gaal het onderkomen van de Schiedamse brandweer naar de Brandersbuurt. Wanneer dit pro ject zal worden gerealiseerd is nog niet bekend. Pp de open plek zal voorlopig een noodonderkomen voor de beroepsbrandweer worden gebouwd. Bijkantoor „De RotterdammeV: Lange Kerkstraat 62. tel. 266382. Klachten bezor ging:: Joh. Gröneveld, Singel 83, tel. 263538,1 18.30 - 19.30 en zaterdags 18 - 18 uur. Red actie Schiedam: R. M. van Kouweltngen, tel. 26.57.64, b.g.g, U53&3, tst 156. Alarmnum mer luchtvervuiling en melding geluidshin der: Tel. 29ES26. Film: Passage:On her "Majesty's Secret Service met James Bond, 4 en 20.15. zater dag. la, 19 en 21.30, zondag 16.15 en 21.30.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1