Ir. Brasser: schoorsteenpijpen optrekken Meetresultaten bij E IN IK worden niet gaat meten in schoorsteenpijpen fff 'lViiwfei-#erastigc Symphonia concerteert voor blindenbibliotheek Overval op station precies voorbereid Griep? Mr. J. Heusdens als „geïnteresseerd burger" Nota - Fibbe: allemaal knutselwerk Jt FOKKELMAN KNi|^||i||§S|l r EDO DE WAART GAAT OPERA „VERKENNEN" Drinkwaternet naar Europoort uitgebreid Vlaardingen niet langer de meest j vervuilde stad i Eis: Tweeënhalf jaar cel en tbr eovanieriand 7f "i J de rotterdammer VOLLEDIGE WELKE NORM Normen form. KOLLEKTIE V KLASSIEKE MEUBELEN TE LAAG Oorznnk oWMwk Ir. L. J. Brasser: Als jij griep hebt,wat doe je dan? Dan neem ik eén MANN pijnstiller. MANN poeders en cachets.|A óf MANN tabletten.,: Alledrie heipén direct. HvBl MEELOPER r - W PAGINA 3 DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het onderzoek, dat het Instituut voor Gezond heidstechniek TNO gaat instellen naar de hoeveelheid luchtveront reinigende stoffen, die via de ENCK-schoorstenen de Vlaardingse lucht worden ingeblazen, zal weinig gegevens opleveren, die van beslissende aard zijn bij de vaststelling van een norm. Ir. L. J. Brasser, hoofd van de afdeling buitenlucht van het instituut, zei maandag morgen dat de resultaten van dit onderzoek (kosten ruim 31.000 gulden) worden ingepast in een fors pakket reeds verzamelde gegevens van metingen van luchtvervuiling. worp terecht in de zogenaamde on gestoorde sfeer. De luchtvervuilen- de concentraties gaan zich dan meer verspreiden. Wel bestaat hierbij het gevaar dat verder opgelegen woon-, wijken last krijgen. Maar de lucht verontreiniging is op grote afstand van de bron veel minder dan vlak bij de fabriek zelf. De verhoging van de Shell-schoorsteen tot 213 meter lokte hij voorbeeld nogal wat klach ten uit in Kralingen. Erg veel hin der kunnen de mensen daar echter nooit hebben". De grote vraag na het bekend wor den van de resultaten van het TNO- onderzoek is uiteraard: aan welke norm moet de ENCK-fabriek zich houden? Ir. Brasser: „Dat is geen zaak voor TNO. Wij meten slechts. Het is een beleidsbeslissing van de gemeente Vlaardingen. Wij zullen in ons rapport niet spreken over maat regelen tegen de ENCK, zoals bij voorbeeld sluiting van het bedrijf". Het is overigens niet de eerste keer dat TNO metingen verricht voor de ENCK-fabriek. „AI in 1952 hadden we contacten met de feunstmestfa- briek", zegt ir. Brasser. „Op ver zoek van de ENCK hebben we al eer der gemeten. De aard van de pro- duktie maakt dat noodzakelijk. Het is nu eenmaal een vies bedrijf. On danks al die metingen, is ENCK niet schoon geworden. En daar zal voor lopig geen verandering in komen". „In ieder geval heeft de ENCK be drijfsgegevens ter beschikking. Het gemeentebestuur wilde nu echter een neutraal onderzoek om vast te stellen wat het aandeel van de kunst- mestfabriek is in de totale luchtver ontreiniging in Vlaardingen. 't Is nu eenmaal een gevoelige kwestie, die ENCK". Ir. Brasser wijst erop dat de mees te luchtvervuiling door de Vlaardin- gers zelf wordt geproduceerd. ,.De verwarming van de huizen en ge bouwen in de winter veroorzaakt de meeste narigheid. De tweede bron ligt aan de overkant van de rivier en pas op de derde plaats komen de Vlaardingse bedrijven, met inbegrip van de ENCK". (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Binnen afzienba re tijd start TNO met de metingen van de uitworp van S02 zwaveldioxide en S03 (zwaveltrioxyde) via de schoor steenpijpen van de ENCK-fabriek. De kosten van dit onderzoek bedragen ruim 31.000 gulden. De gemeenteraad zal morgenavond over het beschik baar stellen van krediet beslissen. De metingen zullen gedurende acht normale, niet achtereenvolgende werk dagen worden verricht. De meetappa ratuur wordt in de beide schoorstenen van de ENCK-zwavelzuurfabriek op gehangen. Dit systeem sluit de invloed van de weersomstandigheden uit. Wel zul op de kosten van de ENCK een gat in de schoorsteenmuur moeten worden uitgehouwen. v TNO houdt de preciese meetdagen geheim. Ir. LJ.Brasser, die het onder zoek leidt, zei maandag: „je mag de ENCK niet de kans geven te schipperen met de produktie". Aanvankelijk was de bedoeling dat alleen zwaveldioxide zou worden geme ten. Op advies van TNO zal de gemeen te ook opdracht geven tot hel melen van de S03-uitworp. Ir. Brasser ver wacht niet dat de ENCK veel zwavel- trioxide de lucht in zal blazen. „Ver mengd met water 'ontstaat namelijk zwavelzuur en dat is juist het product dat de ENCK-fabriek nodig heelt. Men zal dus niet veel S03 laten ontsnappen". Ten aanzien van het vaststellen van een norm - dit zal na het bekend wor den van de resultaten van het TNO- onderzoek moeten gebeuren - merkte -ir. Brasser op dat in het rapport G-3Ü0, dat uit I960 dateert, maatstaven wor den verstrekt. Deze normen worden toegepast in Amsterdam, in Zeeland en ook in het Rijnmondgebied. Toen het rapport G-300 van de per sen rolde, is het niet verder in het o- penhaar verspreid. Hel zou vijf jaar geleden heftige beroering in Nederland hebben veroorzaakt. Het rapport is wel in het Engels ver schenen, zodat de leek er toen geen kennis van kon nemen. In het huiten- land is het wijd en zijd verspreid. De gegevens waren zo waardevol, dat de nieuwe Amerikaanse wet op de lucht verontreiniging er op is gebaseerd. Later is het ook in Nederland gebruikt. De normen die in dit rapport wor den gegeven, werden door ir. Brasser als volgt vertaald: de maximum toe laatbare uitworp van een fabriek is 500 micogram zwaveloxide per kubie ke meter gedurende één dag per jaar, 300 micogram per kubieke meter ge durende zeven dagen per jaar en 150 micogram kubieke meter gedurende zes maanden van hel jaar. Als de gemeente Vlaardingen deze normen bij het uitgeven van een hin- derwetsvergnnning zou aanhouden, zou het er somher uitzien voor de ENCK. De kunstmestfabriek produceert name lijk aanzienlijk meer luchtverontreini gende stoffen. .- m Afd. KlassiekuNwe Binnenweg 36 2 Verdiepingen stijlvolle interieurs Bel: 250066-252989 voor dc gratis Top~form-katahgus Schoorstenen moeten omhoogzegt TNO. Deze plaat geeft een indruk van de gewenste „schaalvergroting'' op schoorsteengebied, zoals die bij de Shell in Pernis tot stand is ge komen „De resultaten van ons onderzoek", aldus ir. Brasser, „komen terecht bij de raad voor milieuhygiëne, de ar beidsinspectie en het gemeentelijk bureau bouw- en woningtoezicht. Deze instanties gaan een oordeel vel len over al de beschikbaar zijnde ge gevens, die in de afgelopen jaren zijn verzameld. Aan de hand van een dan vast te stellen norm, zal worden beslist of aan de ENCK opnieuw een hinderwetvergunning zal wor den verleend". „Het gaat namelijk om de vraag: moet de ENCK zo'n vergunning wor den verstrekt of niet? Als de brief van de Vereniging ter Bestrijding van de Luchtverontreiniging in het Nieuwe Waterweggebied niet was ge schreven en als de motie, waarom in dit onderzoek werd gevraagd, in de gemeenteraad niet was ingediend, had Vlaardingen vermoedelijk toch een onderzoek laten instellen. Er moést namelijk iets gebeuren. De ENCK kan niet eeuwig zonder ver gunning blijven draaien. De brief van de „Vereniging met de lange naam", „heeft de zaak slechts ver sneld". Wanneer de resultaten van het- TNO-onderzoek maatregelen noodza kelijk maakt ziet ir. Brasser als enige reële mogelijkheid de twee schoor steenpijpen van de ENCK-fabriek op te trekken tot hoger niveau. „De pij pen zijn nu te laag. De uitworp komt terecht in de zogenaamde turbulente sfeer. Anders gezegd: de mogelijk heid bestaat dat een vlaag afvalstof fen in een woonwijk neerslaat. De hoge concentratie zwaveloxyde, die de meeste klachten uitlokken, ver oorzaken dan inderdaad veel over last". „Als die schoorsteenpijpen echter worden opgetrokken, komt de uit- AMSTERDAM Vanaf september gaat Edo de Waart, dirigent bij het RPhO. drie jaar lang, een gedeelte van zijn tijd stage lopen bij de Ne derlandse Operastichting om alle facetten van het operavak te leren kennen. ROTTERDAM Donderdag gaat van 's ochtends acht uur tot vijf uur in de middag het Voornse Ka naal dicht voor alle scheepvaartver keer. Dan wordt tussen Heenvliet en Zwartewaal in dat kanaal een fikse zinker gelegd. Deze zinker is een deel van de grote transportleiding van de Be renplaat naar het westen en deze leiding houdt verband met de uit breiding van het Rotterdamse drink waterleidingnet. Met deze uitbreiding wordt de capaciteit in Europoort aanzienlijk uitgebreid. De 29-jarige J. H. Engelsman uit Nieuw-Beijerland is maandag met zijn auto geslipt en tegen de vangrail van de Vaanweg gebotst. Zijn passa- giere, de negentienjarige kantoorbe diende A. van Bennekom uit Oud-Beijerland, moest met hoofd letsel naar het Zuiderziekenhuis wor den gebracht. ATlENWS van het Rotterdams gemeentelijk „front", waar het overigens rustig lijkt. Er wordt toch wal gewerkt. Daarover verkeerde ik niet zozeer in twijfel overigens. Vooral toen ik dezer dagen de „Knipselkrant" zag, in vernieuwde vorm. Die knipselkrant is een bun deling van artikelen en commenta ren uit Rotterdamse en andere bla den. Elke overheidsinstelling, die met haar tijd meegaat heeft er wel een. De gemeente Rotterdam, grootste werkgeefster in de Maasstad, met de advertenties (in de trant van zorg.... dat je er ook bij komt) „tel op, re ken na en vergelijk", heeft er dus ook een. Ten dienste van raadsleden en hoofden van dienst. En vergis u niet, die krant voorziet in een be hoefte. Vooral de raadsleden smullen deze dagelijkse uitgave als koek. Een unieke gelegenheid immers om het saillante nieuws gebundeld voor de neus te krijgen? Beter op de hoogte te blijven en noem maar op. Aan de hand van die knipselkrant wor den vaak vragen gesteld. Zo van: Is het B. en W. bekend dat? En zo ja. wat denkt het college dan te doen? U kent die vragen wel. Ze zijn vaak bedoeld om B. en W. een uit spraak over eert bepaalde kwestie te ontlokken, nadat eerst een of meer kranten onthullingen hebben ge daan. Die Knipselkrant nu is ver nieuwd. U ziet hierbij de kop van de eerste nieuwe uitgave. Met trots werd aangekondigd: nog beter lees baar.... (hopen we). Dat laatste tus sen haakjes gesielde vind ik maai erg eerlijk. Het mannetje, dat de aankondi ging deed, ken ik niet. Ik dacht dai elke gelijkenis met levende personen uitgesloten moet worden geacht/He' lijkt meer op een stripfiguur, al weet ik zo gauw niet wie. Of een „Dolle Mina", dan wel een „bolle Ti- nus"? (Die we in ons gebied nog niej schijnen te hebben, waar blijven z» eigenlijk?) TVJAAST de nog niet zo lang be- staande Knipselkrant van de ge meente zijn er natuurlijk „de stuk; ken", voorstellen voor de gemeente raad. Op een redactie komen veel -se.i i VLAARDINGEN Vlaardingen valt niet langer de eer te buurt de meest vervuilde gemeente van Ne derland te zijn. Volgens ir. L. J. Brasser van TNO-Delft is in een andere gemeente een hogere graad van luchtverontreiniging gemeten. (Van een onzer verslaggeefsters) „Welke dat is, zeg ik niet, want dan komt er in die gemeente een enorme rel. Het bestuur van die ge meente hebben wij overigens op de hoogte gesteld van onze meetresul taten. Als er niet snel iets aan wordt gedaan, voorspel ik in die gemeente grote moeilijkheden", aldus ir. Bras ser. ROTTERDAM „Wij hebben hier te maken met een nauwkeurig voor bereide roofoverval", merkte vanmor gen, dinsdag, de. officier van justitie, mr. J. D. dc Jong,scherp op in zijn requisitoir. „Het geheel was heel pre cies gepland en van te voren is zelfs een soort generale repetitie gehouden." Snikkend: hoorde de 23-jarige ver dachte Johan E. de eis van de officier aan: twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en, gezien het openbaar Bij de centrale meld- en regelka- belang, ondvoorwaardelijke terbe- ROTTERDAM —Het 329e concert, dat de Kon. Orkestvereniging „Sym phonia" onder leiding van Henk Briër, maandagavond in dc. goed bezette Grote Doelcnzaal verzorgde, werd ge geven ten bate van de Nederlandse Blindenbibliotheek. Als solist trad de pianist Jan van der Meer op ca voorts werkte een drietal koren mee: „Alma Mater koor" uit Leiden, „Vox laeta" uit Roelofarendsveen (diligent van beide ensembles Jan van der Meer) en „Sttem des volks" uit Lei den (dirigent Henk Briër). Het programma werd ingezet met de Sinfonie singulière in C van de Zweedse componist Franz Berwald. Men hoort in dit opus, dat indertijd al eens hier ter stede is uitgevoerd onder leiding van Eduard Plipse, tal rijke overeenkomsten met muziek van Schubert, Weber, Schumann en Mendelssohn, maar met name het aantrekkelijke tweede deel maakt.de keuze van het onderhavige stuk ver klaarbaar. Waarschijnlijk heeft de voorberei ding van de werken met koor en so list naar verhouding wat te veel tijd in beslag genomen, want zowel bij Berwald's stuk als bij de na de pauze gespeelde Coriolan-ouverture van Beethoven (de -beide zuiver orkestrale bijdragen van de avond) traden nogal wat ongelijkheden en ooik onzuiver heden op, die met meer studie verme den hadden kunnen worden. Geluk- kig vergoedde de grote animo en het muzikanteske enthousiasme van de spelers veel. Zo viel juist in genoemd tweede deel van de symfonie van Be rwald en in de lyrische fragmenten van de ouverture toch veel fraais te beluisteren. Een respectabele verklanking viel Bra'hms' zelden uitgevoerde „Schick- salslied" op. 54 voor koor en orkest ten deel, niet alleen op - instrumentaal vlak, maar ook en vooral door de mooi genuanceerde en dynamisch verzorgde zang van de koren, terwijl Henk Briër het geheel goed in han den had. Veel schoons viel er ook te beleven in de reproductie van Beet hoven's Koor-fantasie op. 80 'voor piano, koor en orkest. Er viel wel eeens een-steekje (houtblazers), maar de samenwerking was behoorlijk goed en Jan van der Meer gaf een alleszins lofwaardige interpretatie, zowel muzikaal als technisch gezien, van de lastige solopartij. Tijdens de lange pauze waren er weer de gebruikelijke attracties en de traditionele tombola, gelegenheden, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. P. V. mer van Rijnmond komen overigens nog steeds de meeste klachten over luchtverontreiniging uit Vlaardin gen. De heer F. R. Quast, Rijnmond ambtenaar op het gebied van de milieu-hygiëne: ..ir. Brasser moet niet vergeten dat zwaveldioxyde niet de enige boosdoener is. Er zijn vele honderden stoffen, die samen oor zaak zijn van luchtverontreiniging. En voor zover ik weet, meet TNO alleen S02. Voor ons blijft Vlaar dingen de meest vervuilde stad in het Rijnmondgebied". schikkingstelling van de regering. Op 14 oktober van het vorig jaar had hij met zijn vriend S. M. een gewapende overval gepleegd op de lokettist van hc.tNS-station Rotter dam-zuid. Alleen zijn vriend had met een pistool, dat geleden bleek te zijn met acht patronen, gedreigd. Ver dachte had het slechts in zijn zak gehad, it een brandkast werd een geldkisje gestolen met ongeveer zes tig gulden. „Samen hehbbfen zij dit pain ont worpen", zo ging mr. De Jong verder, MANN „en dat terwijl zij nauwelijks vrij waren gekomen van een vorige ver oordeling. Na afloop z(jn zij met een auto naar een volkstuincomplex ge gaan. Hun gedrag was echter wel opvallend, zodat iemand van het complex hen schaduwde. De man schrok zich een ongeluk, toen hij verdachte met een pistool in zijn handen zag'staan. Volgens het psychiatrisch onderzoek is verdachte onbeïnvloedbaar ten. goede en ik aar zel dan ook niet een onvoorwaarde lijke tèrbeschikkingstelling te eisen." „Mijn cliënt was in deze zaak eigen lijk maar een meeloper"', zei de raadsman van verdachte, mr. J. Mul der, in zijn pleidooi. Hij handelde voor een groot gedeelte onder dwang van M. „Hij moest een masker meebrengen en kwam met een nylonkous aan, die prompt door zijn vriend werd afge keurd. Een mouw van een pullover waar gagten voor de ogen waren uitgeknipt kon de toets van de kritiek beter door staan. De jas, die mijn cliënt tijdens de overval moest dragen, werd door zijn vriend meegebracht. Ik ben het zeker een3 met de woor den van de officier van justitie, die zegt dat er iets anders moet worden gedaan dan alleen een vrijheidsstraf, maar ik vind een onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling te zwaar, vooral ook gezien de toekomst van ver dachte." De raadsman bepleitte opname in ccn jeugdgevangenis verdachte is nog geen 25 jaar waar hij een vak kan leren, .bijvoorbeeld automonteur wat hjj graag zou doen. De rechtbank zal over vecriien dagen uitspraak doen. 1. voor uw aankoop: afgeregeld, fabrielcsfoutenuitgesloten. 2. tijdens aankoop: deskundig advies. 3. na uw aankoop: bijzondere garantie en nazorg voor een lang leven van Uw horloge. Twee jaar gratis verzekerd. Elk horloge wordt getest en afgeregeld op onze nieuwe vibrograph. Bij voorkeur laten wij U adviseren door gediplomeerde horlogemakers. Ook na Uw aankoop blijven wij belangstelling voor Uw horloge koesteren, hiertoe in staat gesteld door ons eigen, met de meest moderne apparatuur uitgerust atelier. Lijnbaan 30 Rotterdam Tel. 010-133104/128203 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met zijn plannen voor een openbaar lichaam Groot-Rotterdam heeft Rijnmond-voorzitter W. A. Fibbe niet alleen half werk afgeleverd, maar in feite ook de basis ge schapen voor een vierde be stuurslaag, waarvan hij zelf zegt geen voorstander te zijn. Deze duidelijke kritiek op de -beleidsnota van de heer Fibbe inzake de structuur van Rijn mond leverde burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingen maandag tijdens de maandelijkse Sirenelunch in de bovenzaal van de Remonstrantse kerk, waar voor bijzonder grote belangstel ling bestond. Dc heer Fibbe claimt voor Groot- Rotterdam een indrukwekkende lijst met bevoegdheden, aldus de heer Heusdens, die niet als burge meester maar als „geïnteresseerd burger van bet Rijnmondgebied" over het onderwerp „Rijn-mondiaal" zei te spreken. Op dat lijstje zijn de taken met betrekking tot de bestaan de (zee)havens alsmede het aanleggen en onderhouden van nieuwe - havens i echter niet opgenomen. Mr. Heusdens betitelde dit als half j werk. De havens zijn met name in economisch opzicht nauw verwe- I ven met de andere belangen in de I regio. De heer Fibbe wil de taken ten I aanzien van de havens door een te j creëren „ruimer bestuursrechtelijk verband" laten uitvoeren. Dat is ge woon om moeilijkheden vragen. Het j zal tot eindeloos touwtrekken leiden, j zo betoogde mr. Heusdens. De conceptie-Fibbc is voor ge meenten als Rotterdam bovendien een onverteerbare zaak. Deze ge meenten, die een succesvol beleid j hebben gevoerd, worden er nu ineens j naast gezet. De heer Heusdens citeer de in dit verband een uitspraak van een vooraanstaande Rotterdammer: „Hoe wil je nu een jas (Rotterdam) aan een knoop (Rijnmond) naaien?" Wat gebeurt er als Rotterdam zich niet bij de conceptie-Fibbe wenst neer te leggen? Mr. Heusdens zag in dat geval maar één mogelijkheid: Het streven naar een mammoetgemeente Rotterdam, waarvan ook burge meester W. Thomassen in wezen geen voorstander is. De heer Heusdens kon zich, on danks alle waardering voor de poging van de heer Fibbe het slepende over leg inzake de structuur van Rijn mond te doorbreken, toch niet aan de T- MR. J. HEUSDENS veel kritiek indruk onttrekken dat het allemaal knutselwerk is. Een duidelijke visie op de ge wenste bestuursstructuur en dat niet aiieen voor Rijnmond ont breekt nog steeds. Mr. Heusdens noemde het de hoogste tijd, dat een regering welke dan ook eens met een afgewogen standpunt komt. Hij wees in dit kader op Zweden, waar de gemeenten op initiatief van de regering tot een bepaalde blokvorming zijn overgegaan. De heer Heusdens zag persoonlijk wel iets in herstructuering van de provincies, waarbij de nieuwe gren zen naar ratio moeten worden vast gesteld. De provincies dienen in deze conceptie krachtige (tweede) bestuurslagen te worden, die bepaal de uitvoerende taken aan de gemeen ten zouden kunnen delegeren. Mr. Heusdens onderkende hiermee een heet hangijzer te hebben aange pakt, omdat het staatsrecht voor de provincies een soort heilige koe is. Een alternatieve mogelijkheid is de vorming van regionale besturen, die op den duur de taak van de provin cies zouden kunnen overnemen. In ons land zijn er al zo'n kleine veertig samenwerkingsverbanden. ..Wanneer deze ontwikkeling door zet. is het land binnen afzienbare tijd in regio's opgedeeld. De provinciale besturen zullen dan steeds meer wor den teruggedrongen en uiteindelijk een natuurlijke dood sterven. En dan zijn we toch weer terug op drie bestuurslagen," aldus mr. Heusdens. Concluderend stelde de héér Heusdens, dat de bestuurlijke proble men om een spoedige beslissing vra gen. De regering zou aan de" oor deelsvorming hierover leiding moe ten geven. Nederland anno 1970 zou een figuur als Thorbecke goed kun nen gebruiken om uit de huidige im passe te geraken, zo beklemtoonde mr. Heusdens. raadsstukken binnen, variërend vat} slordig gestencilde vodjes, via netjes' gestencilde pampieren tot keurig ge drukte. Die ven Rotterdam zijf meestal gedrukt Tn dat drukwerk is onlangs enige wijziging gebracht De stukken zier er nu wat meer „krantachtig" uit Vandaar dat ik dit even in mijr Lijn vermeld. In plaats van de „ge strekte" zetwijze over de volle breedte van het gehele blad nu eer- indeling in twee kolommen. Daarotr de gelijkenis met een krant GG} Bij de gemeente heeft men gecon-- stateerd dat een dergelijke opstelling sneller leest De ogen hoeven minder heen- en weer te rennen van link naar rechts en terug dan voorheen En zo ziet u maar eens welk eer voorbeeld men soms aan de krant- kan nemén. Je zou er gewoon trot* op worden dat kranten een gemeen te tot voorbeeld dienen.... Dat'deze nieuwe stijl op zijn beur weer andere gemeenten tot voor beeld mag strekken, hoopt "Jar Krant Er is hier .en daar nog wé wat te verbeteren. Nee, ik noenr geen namen, de betrokkenen moeter zelf maar zien of hun de schoer past! ''..v.L'G'VS 'TOT SLOT nog enig Biafra- nieuws van onze ijverige koor-., vrienden van „The Young Credo; Singers". De kaartverkoop voor hé grote concert van maandag 9 fe bruari in De Doelen (met Caroline, Kaart, de YCS en Deo Cahtemui: o.a.) loopt goed. Er is nog plaats èr, hierbij mag woraen vermeld dat he;L concert der Urker koren op 10 fe bruari. dus de dag daarna j,uitvet-s"; kocht" is. (Even voor de belangstellenden die daar naar hebben gevraagd, -lief'-' concert begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur. Een NOS-ploeg neemt het hele programma op, de Evan- gelische Omroep (EO) zal het uit zenden, wanneer is nog niet bekend.) Ik bedoel maar. de organisatorer van het Biafra-concert hopen nv maar dat de voor de Urker korer teleurgestelden kaarten voor hut avond zullen kopen. Ik vermeld nog een keer waar dat kan, in Rotter dam en onmiddellijke omgeving Doelenkassa Schouwburgplein, Rot terdam, tel. 132490; boekhande. Dankbaar, Meyenhage 206, tel 274760; muziekcentrum B. Kunst, B de Haauweg 24, tel. 196497; Radic Modem, winkelcentrum Groot Ijs- selmonde, tel. 321988; Muziekcentrum „Arie Pronk", Gebr. Meeldijk, Ba- rendrecht, tel. 01806 - 2171; Tijd: schriftenkiosk Voskamp, Binnenbar 93. Hoogvliet Belangstellenden uit andere plaat sen in de omgeving van Rotterdam kunnen voor nadere informaties over de kaartverkoop de volgende nummers bellen: 010 - 320424 en OU - 175470. En hieraan kan ik toevoe gen. dat de bijkantoren van - he Dagblad De Rotterdammer in Vlaar- dingen en Schiedam ook kaarter verkopen. Voor Schiedam kunt v dus terecht: Lange Kerkstraat 82 er voor Vlaardingen: Smalle Haven straat 11, een en ander niet telefo nisch'. De wasmachines, die de YCS-le, den hebben „versierd" gaan vol gende week per schip naar Libravil: Ie in Gabon, voor het kinderkamp, t weet wel. Misschien worden het meer, want de behoefte kan stijgen omdat er plannen zijn om het kamp uit te breiden. The Young Credc Singers gaan er stug mee door Biaf- ra te helpen. Mogen ze op u ooi rekenen? OOOOMfflN&B. 221 .HOnïBC»U.TU.ttt«n-1»0«a

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1