„r£ HOREN NIETS VAN DE GEMEENTE" li Maassluis is bang voor kwartierdienst treinen Voor duizenden verduisterd Vlees van slager in kuip van de knecht Verwarrende hearing jeugdbeleid AGENDA Maasland heeft kans op groot sportpark ASSISTENT(E) BEKENDMAKING HOLY-ZIEKENHUIS Goed jaar voor schutters van S.V. Maasland m Carnavalsbal van „De Vonk" Sigaret oorzaak van felle brand Raad vergaderde drie kwartier Enquête naar de woningbehoefte in Maasland VLAARDINGEN ELASTIEKEN KOUSEN BOONEN Begrijpelijk mm Variatie DE WEG UIT DE EENZAAMHEID Het probleem der vereenzaming Verkiezing van de leden van provirMale staten Stemmen in een willekeurige gemeente sï-i-Tï^S-'S Vlekkenplan West wijk en dagelijks Hamerstukken OE ROTTERDAMMER PAGINA 4 WOENSDAG 4 fEBRUARI jgy0 Aannemers verontrust over trage opbouw Holy-Noord De speciaalzaak voor Alle moten en soorten in vooi raad. Ook naor moot Collenburgstraat 38 fel 342396 Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De meeste "Vlaardingse bouwers zijn ver onrust over het feit, dat een defi nitief bestemmingsplan voor Holy-Noord zo lang op zich laat •wachten. Ze hebben zich ver enigd in het „bouwteam Holy- Noord" en willen als zodanig druk uitoefenen op het ge meentebestuur om zo snel moge lijk te komen tot opbouw van deze nieuwe Vlaardingse wijk. Op een bijeenkomst met de pers in Triangel,waar het bouwteam Holy- Noord zich voor het eerst in het openhaar presenteerde, spraken de Vlaardingse aannemers er hun mis noegen over uit dat zjj in Holy-Noord «o lang op non-actief moeten blijven. „We staan te trappelen van on geduld om aan de slag te kunnen gaan. Ai in september hebben we aanvragen ingediend om in aanmer king te kannen komen voor een stuk grofld." „We hebben bovendien plannen ingeleverd over de mogelijkheden tot experimentele bouw. We willen trouwens alles bouwen. Maar de gemeente laat maar niets van zich horen. Het duurt ontzettend lang", aldus de heer H. van Gastel, een van de „verontruste" aannemers. „En dan te weten dat men in Vlaardingen zit te springen om nieuwbouwwoningen. Dat is begrij pelijk. want het is al weer lang ge leden dat beslag werd gelegd op de laatste eengezinswoningen in Hojy- Zuid- Intussen zijn ook de mogelijk heden om in Holy huizen tegen rede lijke prijzen te huren, uitgeput. Het is dus van levensbelang dat we m Holy-Noord snel kunnen starten" De aannemers wijzen er op dat hun plannen, die zij bij de aanvragen voor grond hebben ingediend, drei gen te verouderen. „Als het er straks van komt, dat we inderdaad kunnen gaan bouwen, moeten we weer nieu we plannen gaan maken, omdat de eisen en wensen van de bewoners zich in deze tijd bijzonder snel wijzigen. Het is een ontwikkeling, die haast niet bij te houden is". Voor de bijna 4000 in Holy-Noord te bouwen woningen houden de aan nemers bovendien werkkrachten en materiaal in reserve. En omdat dit veel geld kost, willen zij spoed be trachten bjj de opbouw van de wijk. Het is overigens de vraag, of het gemeentebestuur de grond in Holy- Noord in zijn geheel aan Vlaardingse aannemers beschikbaar wil stellen. Er is een goede kans dat ook aan bouwers uit andere gemeenten grond wordt uitgegeven. Het bouwteam Holy-Noord is be- Wij vragen een voor de afdeling centrale sterilisatie van ons ziekenhuis. De werkzaamheden van de assistent(e) bestaan uit de verzorging van het instrumentarium van de verpleegafdelingen. Sollicitaties of verzoeken om Inlichtingen te richten aan de directeur-geneesheer, Holysingel 3. Telefonische informatie mogelijk bij de heer W. (afd. Personeelszaken) tel.; 345666, toestel 227. Het bouwteam Holy-Noord heeft zich voor het eerst ge presenteerd. De meeste Vlaar dingse aannemers hebben de koppen bij elkaar gestoken omdat men unaniem meende dat definitieve plannen voor de opbouw van de nieuwe wijk Holy-Noord te lang op zich laten wachten. MAASLAND De schietvereni ging Maasland heeft een goed jaar achter de rug, zo is gebleken op de, in het schietlokaal aan de Doelstraat gehouden, ledenvergadering. Een aantal activiteiten is winstgevend ge weest- Alleen hij de gehouden nationale schietwedstrijden moest 80 ms de kas worden bijgepast. Na de wedstrijden bleek dat de bar 4°° had opgebracht, zodat toch nog ƒ320 winst overbleef. De aftredende bestuursleden 3. J. van Buuren en W. van Roon werden bij acclamatie herkozen. Meegedeeld werd dat dit jaar weer een wedstrijd van 22 weken zal wor den gehouden. Ook zal de vloer vari het schietlokaal worden veranderd. De tegelvloer zal voor 1000 worden gewijzigd in een houten vloer. De le den onderling zullen hieraan veel kunnen bijdragen door de tegeis op te rukten, het grondwerk te verrich ten, enz. Tenslotte werd nog meege deeld dat het in de bedoeling ligt zaterdag 21 februari gezamenlijk een uitstapje te maken. De vereniging blijkt nog een scnu!d tg hebben van ƒ5300, maar dit is. gezien het saldo van de kas, niet veel. Bij de prijsuitreiking bleek dat do volgende schutters in hun klasse - eerste waren geworden: Korps wedstrijd A: A. Korpel met 942 punten; korpswedsfrijd B: J V'. Groene weg en. met 902 punten, korpswedstrijd C: A. van Buuren met 077 punten, vrijebaanwedstrijd A; A. Korpel met 90 punten, vrije baanwedstrijd B: G. Dekker met 00 punten, vrijebaanwedstrijd C: van Zwienen met 89 punten. reid een groot aantal woningen te bouwen in diverse prijsklassen en types, zowel in de premie- als in de vrije sector. Daartoe heeft men een „kruiwagen vol" tekeningen in het stadhuis afgeleverd. Bovendien heeft men een stedebouwkundige aange trokken om te komen tot een zo volledig mogelijke opzet van een wijk, met inbegrip dus van scholen, winkels en groenvoorzieningen. Hel; bouwteam wil streven naar een zodanige variatie in de bouw, dat voor elk gezin en elke beurs vol doende mogelijklieden worden ge schapen, Gedacht wordt aan toepas sing van variabele indelingen en natuurlijk ook aan andere voorzie ningen, die het moderne wonen met zich meebrengen. Met nadruk wijzen de Vlaardingse aannemers erop, dat met de huige wensen tot inspraak van toekomstige bewoners rekening zal worden gehouden. En dat laatste is, volgens de bou wers, juist de oorzaak van de trage totstandkoming van de definitieve plannen voor Holy-Noord. Alle in gediende plannen worden namelijk behandeld in de commissie van in spraak. De tekeningen komen onder de ogen van leken, zodat het lang duurt voor een kens is gemaakt. Het gerucht gaat zelfs dat de der tig door Vlaardingse bouwers inge diende tekeningen nog niet eens in behandeling zijn genomen. De com missie is al sinds augustus vorig jaar aan het werk. Het kan dus nog lang duren voor een' definitief bestem mingsplan op tafel komt. De aan- - - rmr~ DR. PAUL TOURNIER De burgemeester van SCHIEDAM brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan een kiezer op 2{jn verzoek kan worden toegestaan aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten deel te nemen in een willekeurige gemeente, gelegen in dezelfde provincie als de gemeente, waar hij op°g» dag der kandidaatstelling (3 februari 1970) in hei kiezersregister is opgenomen,. Deze mogelijkheid bestaat niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wü maken, dient daarvan na de dag der kandidaatstel ling, doch uiterlijk op de veertiende dag voor die der stemming (dus uiterlijk op 4 maart 1970), schriftelijk door middel van een formulier dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is, mededeling te doen aan de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezers- register is opgenomen. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum en het jaar van zijn geboorte; c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgenomen, ais. mede zijn adres aldaar op de dag der kandidaat stelling; d. de gemeente en het adres waar hij de verklaring dat hij bevoegd is in een willekeurige gemeente te stemmen (kiezerslegitimatiekaart) wenst te ont- i vangen. Nederlof 14. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegiti matiekaart kan zich, behoudens in gemeenten waar burgemeester en wethouders een of meer stem bureaus daartoe in het bijzonder hebben aangewezen, in een stembureau van zijn keuze, binnen de pro vincie, ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden. Indien burgemeester en wethouders in een gemeente een of meer zodanige stembureaus hebben aan gewezen, worden de adressen daarvan ten minste veertien dagen vóór de dag der stemming ter open bare kennis gebracht. Deze adressen worden boven dien vermeld op een lijst, welke op duidelijk zicht bare wijze bij de ingang van elk stemlokaal in die gemeente wordt opgehangen. Vertaald door f\f\ Verkrijgbaar in Prof. Dr. R. Bakker (13 .9(J de boekhandel ZOMER KEUN1NG - WAGE ISDN GEN l 3 februari 1970 De burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA SCHIEDAM Zaterdag houdt de YMCA-sociëteit „De Vonk" het tradi tionele carnavals-bal. Het bal is evenals voorgaande jaren gekostu meerd en voor de best verklede men sen zijn roomtaarten beschikbaar. Drie disc-jockeys zullen de muziek variërend van blues tot top-40 presenteren. De toegang voor leden is gratis. Nieuwe leden kunnen zich voor drie gulden per maand laten in schrijven. Zondagavond houdt „De Vonk" weer een disco-avond, waar Ruud Fredericks als disc-jockey zijn beste beentje zal voorzetten. Zaterdag li februari wordt het driejarig beslaan van de sociëteit ge vierd. nemers verwachten dat zij pas tegen begin volgend jaar in Hoiy-Noord aan de slag kunnen. Dan speelt ook de uitgifte van grond een belangrijke rol. Zoals be kend zijn de grondprijzen in Holy- Noord ontzettend hoog. Wethouder T. de Bruija heeft daarover al over leg gevoerd met Gedeputeerde Sta ten, die eveneens verontrust zijn over de trage opbouw van de wijk. Voor Holy-Noord is alleen een zogenaamd „vlekkenplan" samen gesteld. De aannemers kunnen ech ter pas werken aan de hand van een bestemmingsplan. Ze weten niet wat het gemeentebestuur wil. „Ligt het bijvoorbeeld in de bedoeling meer hoog- dan laagbouw te formeren, of meer grote dan kleine woningen?" zo vragen de aannemers zich af. „We weten niets". Duidelijk is dat zij de commissie van inspraak, die hun tekeningen behandelt, geen succes vinden. „Een functionele raad voor woningbouw, zoals wethouder De Braijn die voor staat, zou een veel betere oplossing zijn geweest. Daarin hebben alleen deskundigen zitting. Maar de ver doorgevoerde vorm van inspraak hier in Vlaardingen. werkt belem merend, althans wat betreft de op bouw van Holy-Noord", zeggen de bouwers. Ze vinden het bovendien een on redelijke eis van wethouder Van der Veen dat de huizen in Holy-Noord geen hogere huurprijs mogen heb ben dan 23 gulden per maand. „Je Dit is een voorbeeld van een woningtype, dat het bouwteam Holy" heeft laten ontwerpen. De maquette is een onderdeel van de plannen, die het team heeft opgesteld voor de opbouw van Holy-Noord. kunt tegenwoordig geen huis meer bouwen voor 30.000 gulden", aldus de Vlaardingse aannemers. De volgende bedrijven hebben zich verenigd in het „bouwteam Holy Noord": N.V. Aannemingsbedrijf „Seriewonïngen", Bouw- en Aanne mingsbedrijf Barendregt en De Bruyn, Bouwbedrijf Hoogewerff en Groeneveld N.V., bouwbedrijf L. Maat en Zonen, bouwbedrijf S. van Vliet en bouwbedrijf p. J. Zegers. Deze bedrijven hebben ook een groot aandeel gehad in de opbouw van de Westwijk en Holy-Zuid. „Toen hebben we bewezen dat we snel kunnen bouwen. De wijken waren in een record-tempo klaar. De procedure, die men toen volgde, was ook veel efficiënter. Twee ar chitectengroepen maakten voor de Westwijk het ontwerpplan. Daaruit is één plan geformeerd, terwijl het bestemmingsplan het type wonin gen dat men wilde bouwen toen al lang bekend was. We konden daar direct aan de slag." „Voor Holy-Noord Is alleen een vlekkenplan gereed. Dat Is niet meer dan een grove indeling, waar wij als aannemers niets mee kun nen deen." SCHIEDAM Vannacht omstreeks half twee ontstond brand In de wo ning van de alleenstaande 43-jarige J. R. H. in de Wildestraat. De man kwam op dat tijdstip onder invloed van sterke drank thuis en ging op de bank liggen. Hij stak een sigaret op, maar viel toen in slaap. De sigaret viel op de grond en in de huiskamer ontstond een flink brandje. Toen J. R. H. wakker werd pro beerde hij het te blussen met een pannetje water, wat geen resultaat opleverde. De brandweer moest eraan te pas komen om de brand te be dwingen. De schade was aanzienlijk. De be woner is niet tegen brandschade ver zekerd. (Var onze correspondent) MAASSLUIS. De Maassluise gemeenteraad heeft dinsdagavond een twaalf punten tellende agenda in drie kwartier afgewerkt. Alleen bij het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Neder landse Spoorwegen in verband met het vestigen van een halteplaats in Maassluis-West, kreeg enige discus sie. De heer W. van Antwerpen (soc.) dacht nevenverschijnselen te zien VLAARDINGEN De Vlaardingse recherche heeft de 34-jarige slagers- bediende G. B. aangehouden. Hij wordt ervan verdacht de laatste tien maanden grote hoeveelheden vlees ter waarde van 15.000 a 20.000 van zijn baas te hebben verduisterd. In april vorig jaar begon ae man kleine hoeveelheden vlees van zijn werkgever buiten de winkel te bren gen. Hij deed dat tijdens de lunch pauze als zijn baas niet aanwezig was. Later verkocht hij het vlees voor eigen rekening. Toen de slagerskecht ontdekte dat zijn diefstal onopgemerkt bleef bracht hij steeds grotere hoeveelhe den vlees buiten de winkel om het zelf te verkopen. Hij schakelde zelfs een heler in. De politie heeft ook deze verdachte aangehouden. Het is de 49-jarige pompbediende J. B. uit Vlaardingen. Maandenlang kwam hij drie keer per week tijdens de lunchpauze naar de winkel van zijn vriend om er vlees te „koperi'. De slagersknecht ging dan 's avonds het vlees weer bij de pompbe diende ophalen en verkocht het voor eigen rekening. Het onderzoek tegen de twee "er- dachten duurt voort. Bljltantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 62, tel. 266182. Klachten bezor ging: Joh. Grönefcld singel 33. tel. 2835.18. 18 33 - 19 30 en zaterdags I# - 19 uur. Red actie Schiedam: <R. M, van Houweiingen, Jullanalaan »t, tel. 26.51-64 b.g.g. 11.55.88.. tst. 158. Alarmnummer luchtvervuiling en melding geluidshinder: tel. 232626 SCHIEDAM De hearing over de nota van de open werkgroep .lilaatsclijk jeugdbeleid Schiedam 1970," die gisteravond in het gebouw „De Rank" is gehouden, is een nogal verwarrende bijeenkomst geworden. Dit was niet te wijten aan de op komst van de Schiedamse jongeren, die in grote getale naar „De Rank" waren gekomen, maar meer door de manier van spreken van diegenen die iets wilden zeggen over de nota. Er werd oeverloosgepraat en iedereen zat te wachte ntot nu eindelijk eens iets zinnigs gezegd zou worden. Dat verlossende ogenblik kwam pas na twee uur praten, toen de heer d. engel, provinciaal inspecteur van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, naar voren kwam om spijkers met koppen in het Schiedamse jeugdbeleid te slaan. Hij zegde min of meer steun toe van zijn ministerie, maar wees wel op de beperkte mogelijkheden die CRM heeft gekregen. Hij vertelde dat deze week een bijeenkomst is gehouden op het ministerie tussen een Schiedamse afvaardiging en een vertegenwoordiger van het ministe rie, die afgevaardigden van het voor- MAASLAND - Ais de gemeente Maasland een lening van het njk kan! S" Smaken" °»e,n krij^zal nogdit jaar met de aanleg van een^reidmgs- mste°^as voo^ndér plan,k^o0 °rdm g Het P k Za' '""I «n «V3had Tr iTgd"eS Tge' ren en de heer Engel lanceerde daar bij het al enige tijd bestaande witte stoeltjes pian. (Op deze zg. witte stoelen mogen geen permanente le den komen zitten, maar steeds jonge ren die op dat moment actuele zaken rond het jeugdbeleid te behandelen hebben. De heer Engel toonde zich verder een voorstander van samen werking tussen overheid en particu lier initiatief. De heer Enge! gaf ais mmistrieie zegsman de wethoudster voor jeugd- herab-atid op een inwonertal van 8000- n» viedo 1 is dat in de jaren 1970/71 voor ongeveer óa.OOO een eerste deel bet llan wordt gerealiseerd. In 1971/72 wordt voor 500.000 een tweEiVdeeL en voor 450.000 een derde deel gerealiseerd. Het gaat dan alleen nog onf sportgelegenheden. Pas in 1975 zal voor f 800.000 het remStteve gedeelte (speelweide, dagcamping, motorcross ruitersport) wor- den verwezenlijkt. Veel hangt echter af van de beschikbare fmancienngs- mnfeioortverenifiingen bestuderen nu een rapport, dat de Vereniging van} Nederla"dse Gemêenten heeft uitgebracht. Het gemeentebestuur wacht op} rCD^^ag fs^f^rSfbanen in het nieuwe sportpark moeten worden} oiSnSen. De tennisbanen die nog maar enkele jaren m gebruik zijn zouden, dan voo1" niets zijn aangelegd. zaken, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff gelijk, die in oktober vorig jaar met het plan was gekomen er zo'n raad van te maken. De voorbe reidingscommissie. die de nota over het jeugdbeleid had opgesteld was echter een voorstander van een open werkgroep. Op de hearing vertelde mevrouw Verwey dat zij haar plan had inge trokken, wat weer de toom van de heer S. J. Rosman (prot.chr) tot ge volg had. Hij stelde vast dat dit de gemeentelijke jeugdcommissie nog niet is gepasseerd en dat deze instel ling toch de eerste plaats is waar dit ter tafel moet komen. Voor dat de heer Engel op het spreekgestoelte stond, kwam de hea ring van de ene Babylonische spraak verwarring in de andere terecht. Ie dereen sprak langs iedereen heen. Gespreksleider P C. Rijssen, die voorzitter is van de Partij van de Arbeid in Schiedam, had met de ge meentelijke jeugdambtenaar G. Rens n Hans Krabbedam achter de groe ne tafel plaatsgenomen. Het was de beaoeling dat eer gisteravond een open werkgroep zou worden aangewezen. Er was een kan didatenlijst met plm. 20 namen inge diend en iedereen die op deze hea ring aanwezig was mocht er elf in vullen, Duidelijk was te zien dat sommigen drie of vier stembiljetten invulden, zodat deze kandidaten lijsten maar met een grote korrel zout moeten worden genomen dat deze bijeenkomst een hoorzitting was. De nota en een minderheidsnota compleet met op- en aanmerkingen en de kandidatenlijst zullen narr het college van B en W gaan, dat verder moet uitmaken wat er gaat gebeuren. Een van de samenstellers van de meerderheidsnota was Hans Krabbe dam, die voorop stelde, dat de open werkgroep, als deze er komt, nooit representatief kan zijn voor alle Schiedamse jongeren. Dat niet-representatief zijn was vooral onderwerp van de discussies. Het werd diverse malen gebruikt door voor- en tegenstanders, die van gespreksleider Tijssen allemaal hun verhaal mochten afsteken. Hans Krabbedam vertelde" dat het de op rechte wens 5s van de voorberei dingscommissie de open werkgroep alle openheid te geven die in een democratisch bestel mogelijk is. Naast de meerderheidsnota was er ook nog een minderheidsnota, die ook bij het college op de tafel komt Voornaamste argument van de sa menstellers hiervan is dat men geen jaar proef wenst, maar gelijk wil be ginnen. Aan burgemeester en wethouders de taak deze Gordiaanse jeugdknoop door te hakken, „maar" zoals de ver tegenwoordiger van het ministerie voor CRM het gisteravond zei „er moeten jongeren komen die willen meepraten". Wethouder Verwey,deGraaff krijgt het de komende tijd moeilijk met haar jeugdportefeuille. optreden. Hij zag n.l. de mogelijk heid erin, zitten, dat een kwartier- dienst wórdt ingesteld met het ge volg, dat elke 7M minuut de over wegbomen bij de Boonervliet en de Haven gesloten zullen zijn. Het steeds drukker wordende verkeer zou dan in moeilijkheden kunnen komen. De heer M. Speijer (alg. bel.) in formeerde naar de fietsenstalling. Burgemeester W. J. D. van Dijck was het eens met de heer Van Ant- v; .werpen, dat de kwartierdienst een.' zorgelijke zaak is. Het zou alleen"/ mogeïjk zijn N.S. de problemen voor* te leggen, maar overigens is het" alleen zaak alles nauwlettend in het oog te houden, Met betrekking tot de fietsenstal ling zei de burgemeester, dat deze onbewaakt, maar wel overdekt wordt. Het voorstel werd met alge mene stemmen aangenomen. Aan. de kerkvoogdij van de ned. hervormde gemeente werd een sub sidie toegekend van 45.670 voor de restauratie van het dak, waarbij de heer Westerhof (a.r.) informeerde naar de kwaliteit van het materiaal, daar gebleken is dat in de restaura tieperiode 1934 tot 1947 niet de juiste kwaliteit beschikbaar was. Wethouder Smit stelde de heer Westerhof gerust door de mededeling te doen, dat nu de juiste kwaliteit is gevonden, die uit Engeland komt Over dit voorstel volgde ook geen hoofdelijke stamming. De overige agendapunten bleken hamerstukken, zodat mejuffrouw E. Stokmans uit Rotterdam werd be noemd tot hoofdleidster van de nieuwe openbare kleuterschool in de Dijkpolder met ingang van 1 april 1970, als deze school wordt geopend. Leden van de stembureaus zullen voortaan als presentiegeld 35,per dag ontvangen. Indien de verkie zingen voor de leden van de gemeen teraad en de leden van de Rijnmond- raad op dezelfde dag vallen, wordt dit bedrag 50,Een krediet werd beschikbaar gesteld voor de vervaar diging van een nieuwe gemeente- gids. Tot aankoop van het erfpachts- recht op het perceel sectie D. nr. 1126 en het zich daarop bevindende pand Hoogstraat 10 van de heer W. de Graaf, en tot het aangaan van een overeenkomst met het Hoogheem raadschap van Delfland, waarbij de gemeente Maassluis het erfpaclits- recht wordt verleend op een perceel grond aan de Nóorddijk, werd even eens besloten. Wethouder P. van der Snoek was door ziekte afwezig. De eerstvolgende raadsvergadering is vastgesteld tegen dinsdag 3 maart. Natuurlijk PLATEN BONNEN HALEN bij G. P- VAN DAALEN Jr. MAASLAND Nu alle enquête formulieren voor het onderzoek naar de behoefte aan woningen in de ge meente Maasland zijn verzonden, wordt ieder die een dergelijk formu lier heeft ontvangen nogmaals^ vrien delijk verzocht aan deze enquête alle medewerking te verlenen. Om een zo juist mogelijk inzicht te verkrijgen is het noodzakelijk dat de formulieren na invulling worden te ruggezonden aan het gemeeentehuis. Indien men met het invullen van de formulieren moeilijkheden heeft, kan men zich wenden tot de gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Za ken. toestel 12.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2