Half miljoen voor school VIERDE AMBULANCE DRINGEND NODIG Jongen viel bij spel in volle waterput Kil» i .ONTWIKKELING BINNENSTAD' DEZE MAAND OPENBAAR Zanddijkkerkje wordt atelier AGENDA alles goed en wei I ZAKBIJBELS Kunstcentrum voor Rozenburg? comfortabel Prins Bernhardlaan kan alleen nog bij g.s. terecht Raadsleden ontevreden Werken bij en voor de PTT Van verdrinking gered Verbouwing van belastingkantoor is begonnen iiü L.m >?x'x :;Ur j I," w.:; - v - - Maasland gaat Beatrixlaan reconstrueren Vei/Ï6£€n> Van de Hoek tof Vlaardingen HVO-schaakteam won! RISKANTE UITGAVE, ZEGT RAAD van Schiedam I Niestadt blijft in vorm in damstrijd Stemmen in een andere gemeente Verontrusten Sociëteiten in de slag om wisselbeker van burgmeester M. Albrecht directeur Hoogovens Maasvlakte Onderscheiding voor 40 jaar bij Gusto (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeenteraad heeft woensdagavond nog al wat vraagtekens geplaatst bij het voorstel tot uitbreiding van dt lokaalruinite voor de Openbare Scholengemeenschap „Professor Casimir" aan de Claudius Civilislaan. Enkele raadsleden vonden het riskant, dat de gemeente hiervoor een bedrag van een half mil joen gulden beschikbaar wil stellen, terwijl de goedkeuring van de minister van onderwijs nog niet binnen is. DEPUTATIE SUMMIER Weinig klachten TELEVISIE Tol Visserijmuseum v' ass rsffiaaaai; X r BXüXX prtÉèg-• - „ras. y;; I Xx'^ -MMXW- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdagavond 25 februari zullen in de aula van het Stedelijk Musuem eindelijk de plannen voor de ontwikke ling van de binnenstad worden bekend gemaakt. Dat gebeurt tijdens een informele bijeenkomst voor de raadsleden en de pers. Hierop aansluitend worden enkele bijeenkomsten gehouden waar voor Schiedammers worden, uitgenodigd die direct of indirect iets met deze city-plannen te maken hebben. AART PONTIER, Boekverkoper IN TWEE JAAR VLAARDINGEN vandaag morgen en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DONDER^. VLAARDINGEN Het eerste tiental van de schaakvereniging HVO won de competitiewedstrijd tegen Schiedam I met 7—3, waarbij de HVO'ers alle ongeslagen bleven. De vier overwinningen werden behaald door Hoogerwerf, Van Driel, Kwin- dacz en Van der Kloet. Remises werden genoteerd voor Korpershoek, Jansen, Visscher, Ak kermans. Korpel ,en Smeekes. (Vai? een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De bewoners van de Prins Bernhardlaan krijgen een brief van het Vlaardingse ge meentebestuur, waarin wordt mee gedeeld dat het niet mogelijk is de plannen tot doortrekking van hun rustige woonstraat op de Bur gemeester Vcrkadesingel te wijzi gen. In* die brief zal worden ge wezen op de mogelijkheid het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te vragen zijn goedkeuring aan dit plan te ont houden. Wethouder T. de Bruijn deelde woensdag in de gemeenteraad mee dat de gemeente „geen stap terug zal doen". Hij reageerde op een brief van de bewoners van de Prins Bernhardlaan, waarin nogmaals fel protest werd aangetekend tegen het raadsbesluit de laan geschikt te maken voor het verkeer van Holy naar het stadscentrum. Deze brief stond als ingekomen stuk op de agenda van de raadsvergadering. Op. verzoek van mevrouw mr. M. L. Hoogendijk-van Holst Peilekaan (lib.) en mevrouw J. J. van Gent- De Ridder (kath.) zullen B. en W. de bewoners van de Prins Bern hardlaan per brief meedelen dat vernietiging van het raadsbesluit alleen bij Gedeputeerde Staten mo gelijk is. Het voorstel voorziet in de bouw van veertien leslokalen, een vaklo kaal en de benodigde dienstruimten. Het wordt een houten complex. Mevrouw mr. M. L. Hoogendijk- van Holst Peilekaan (lib.) vroeg zich af of het wel raadzaam is, dat de ge meente „zo hard van stapel loopt. Het is namelijk nog een open vraag of de minister zijn goedkeuring zal hechten aan deze uitbreiding van de Professor Casimirschool. Om die re den heelt de commissie van finan ciën geen advies uitgebracht over dit voorstel" aldus de liberale fractie leidster. Ook de heer T. Bol (prot.) was van mening dat de gemeente met dit project een zware last op de schouders neemt. Hij rekende wet houder E. P. van der Veen van fi nanciën voor, dat dit. project een jaarlijks tekort van bijna 20.000 gul den zal opleveren. „Als de minister geen toestem ming geeft voor deze uitbreiding, dan moeten we desnoods met een Vlaar dingse deputatie naar Den Haag gaan. Op deze manier zijn de risico's te groot," zei de heer J. Madern (lib.). Wethouder G. Walstra van onder wijs liet echter duidelijk doorsche meren dat de ministeriële goedkeu ring niet lang meer op zich zal la ten wachten. „We hebben er talloze telefoontjes aan gewaagd. We zijn trouwens al in Den Haag geweest. Steeds werd echter gezegd dat de brief met het verlossende woord snel de deur uit zou gaan, maar tot op heden heb ben we niets gehoord," aldus de wet houder. „Waarom dan toch met het voor stel gekomen?," vroeg de heer Ma dern. „Omdat dit project binnen de kortst mogelijke tijd in de finan ciële molen moet," antwoordde de heer Walstra, „Als we het voorstel opschorten, komt de scholengemeen schap „Professor Casimir" in moei lijkheden. Vergeet niet dat de bouw in april moet starten, want het hou ten complex moet aan het begin van het volgende cursusjaar gereed zijn." Wethouder Walstra gaf toe dat het een summier voorstel was. „Maar we (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heren A C. van der Meer (kath.) en II. J. M. Dubbeldam (lib.) plaatsten woensdagavond tijdens de gemeen- teraadsvergadering enkele kritische opmerkingen bij het voorstel tot de aanschaf van een ambulance-auto voor de gemeentelijke G.G. en G.D. „Waarom", zo vroeg zij zich af, „is dit slechts een vervanging van een afgeschreven ambulance-auto :en komt er geen voorstel tot uit breiding van het wagenpark? Dit is tijdens de behandeling van de be groting in december in het voor uitzicht gesteld". Wethouder A. P. Weeda ant- woordde dat hij destijds slechts voorzichtige verwachtingen had uit- VLAARDINGEN. De vorm waarin VDV-secretaris Niestadt ver keert heeft nog niets van zijn glans verloren. Van Leeuwen moest win- - nen om ge-Lijk te komen met de kop- I loper en via de lange vleugel tracht te hij door te breken, maar Niestadt kreeg toen een compensatie op de andere kant van het bord waar hij énig voordeel had. Vrijwel foutloos belandden beide kanshebbers in het eindspel en toen was er geen andere mogelijkheid overgebleven dan het eerlijk ver delen van de punten, waarmee Nie stadt het meest gebaat was. Er moeten nog twee ronden worden ge- speeld plus nog enkele achterstallige wed strijden. Het Is de bedoeling de laatste ronde niet te spelen alvorens allen een gelijk aantal partijen hebben gespeeld. Andere kanshebbers zijn Biel en Van Veelen, ra aar wegens ziekte van eerstgenoem de kon de partij tussen deze spelers geen doorgang vinden. Van den Kerkhof f won van Van Oudheus- den na van meet af aan een goede stelling te hebben opgebouwd, die succesvol kon worden afgesloten. Van Splunter had tegen Gerritsen remise. Verburg en Vermeulen schoven hun partij eveneens naar remise. Uitslagen: Niestadt 8 5 3 O 13; Van Leeu wen 8 3 5 0 11; V. d. Kerkhoff 9 4 2 3 10; Biel 7 3 2 2 8; Van Veelen 7 2 4 1 8: Ver burg 9 1 6 2 S; Van Splunter 8 1 5 2 7; Vermeulen 6 1 3 2 5; Gerritsen 7 1 3 3 5; Mast 7 1 3 3 5; Van Oudheusden 6 0 2 4 2. In de eerste klasse won Lucassen sr. van Boudewjjns en zodoende eindigde hij met Molenaar op de gedeelde eerste twee plaat sen, Een herkainp van drie partijen moet nu uitmaken wie van hen kampioen In deze klasse zal worden. Lucassen sr. 6 4 119; Molenaar 64119; Korver 6 14 16; Smits 5 2 1 2 5; Lucassen jr. 6 X 3 2 5; Poot 6 1 2 3 4; Boudewljns 5 0 2 3 2. In de tweede klasse hebben alle vier de deelnemers nog kans om als eerste te ein digen. Wel heeft De Gruljl de meeste kansen omdat hij nog éénmaal tegen Mechlelsen moet spelen en dan heeft hij aan remise voldoende om kampioen te worden. Mechiel- sen won van J. den Breems en behield daardoor zijn kans nog net. De Gruljl leidt thans met 6 punten uit 5 partijen. J. den Breems heeft er 6 uit 6. W. den Breems 5 uit 5 en Mechlelsen 3 punten uit 4 par- tijen.' gesproken. „Ik heb de directeur van de G.G. en G.D. gevraagd ge gevens te verzamelen, die moeten uitwijzen dat wij aan een vierde ambulance-auto toe zijn. Het bleek echter dat een personeelsuitbreiding van groter belang was. Binnen niet al te lange tijd hoop ik niettemin met een voorstel te komen". De heer Dubbeldam was daar mee niet tevreden. „Waarom zijn die gegevens nog niet binnen?" vroeg hij. „De ambulancedienst functioneert niet goed". Het libe rale raadslid vroeg tevens waarom het ziekenvervoer niet in Rijnmond- verband kan worden geregeld. Wethouder Weeda was van me ning, dat de ambulancedienst in het district Vlaardingen wèl goed func tioneert. „Ik krijg erg weinig klach ten". Ook deelde hij mee dat over het ziekenvervoer in Rijnmond- verband overleg wordt gepleegd. De overige agendapunten lever den weinig of geen discussie op. De raad ging akkoord met het voor stel tot het aanbrengen van eeri boombeplanting langs de Van Beet- hovensingel. Hetzelfde geldt voor de verhoging van de presentiegelden voor stembureauleden, de verho ging van de havenlarieven en het herstel van de door brand bescha digde Don Boscoschool aan de Curacaolaan. Ook de voorstellen tot de aanleg van elektrische hoog- en iaagspan- ningsleidingen en hoofdleidingen voor de watervoorziening in Holy- Noord gingen vlot onder de hamer door. VLAARDINGEN - Tot en met woensdag 4 maart is men in de ge legenheid schriftelijk mee te delen' dat men zijn stem in een andere ge meente wil uitbrengen bij de verkie zingen van de Provinciale Staten op woensdag 18 maart. Voor deze mede deling moet een formulier worden ge bruikt, dat op elke gemeentesecreta ris kosteloos verkrijgbaar is. Als het verzoek wordt ingewilligd, wordt een kiezerslegitimatiekaart verstrekt. Op vertoon van deze kaart kan de be trokken kiezer in elke willekeurige gemeente in Zuid-Holland deelnemen aan de stemming. VLAARDINGEN/Woensdag 11 februari houdt de NVCC, afdeling Vlaardlngen- Ambacht, haar huishoudelijke vergadering in de Immanuëlkerk aan de Rotterdamseweg Na de bestuursverkiezing zal de Leldse Wol spinnerij Neveda een show verzorgen van dames-, heren- en kinderkleding. Ook is een kleine expositie ingericht van de Smyrna- en Soedancollectle. De bijeenkomst begint om acht uur. HOEK VAN HOLLAND De PTT heeft mejuffrouw C. C. Ver schoor gisteren eens goed in het zon netje gezet. Veertig jaar lang al houdt zij het postkantoor in Hoek van Holland schoon en daarvoor kwamen collega's, chefs en andere belangstellenden haar feliciteren. „Mooie woorden" hoort zij liever niet: „Zeg maar gewoon dat ik werkster ben hoor, want dat is het toch!" Zij beschouwt haar werk niet als iets minderwaardigs en dat is niet in de laatste plaats te danken aan de goede onderlinge verstand houding op het Hoekse postkantoor. „Wij doen. niet aan discriminatie", zoals een van haar collega's, de heer B. Rouwenhorst, het zei. De? heer Streumeijer, adjunct-di recteur van het postdistrict Maas sluis, waaronder Hoek van Holland ressorteert, kwam mejuffrouw Ver schoor namens het gehele district gelukwensen. Dat haar werk en haar persoon worden gewaardeerd bleek uit zijn woorden. „Maar niet alleen bij de PTT is mejuffrouw Verschoor een gewaar deerde kracht. Het feit dat zij al ruim negentien jaar presidente is van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen bond en dat zij daarnaast ook nog functies bekleedt bij de UW en de BB zegt voldoende over haar werk lust", aldus de heer Streumeijer. Namens de directie bood hij de jubilaresse een oorkonde en gouden PTT-speld aan met een gratificatie. Bij deze cadeaus kwamen er nog veel van andere zijden. Mejuffrouw Verschoor, die al eni ge tijd lijdende is aan een oog ziekte en als gevolg daarvan op non- actief werd gesteld, is beslist niet vergeten door de PTT. moesten wat doen. De minister wees een tweede scholengemeenschap in Holy af, terwijl de lokalennood voor de scholengemeenschap „Professor Casimir", die 1100 leerlingen telt, steeds hoger werd. De beste oplossing is dus een houten lokalencomplex te bouwen aan de Claudius Civilis laan. 'Dan hou je op dat punt een concentratie van scholen." De raad ging tenslotte akkoord met het voorstel tot de bouw en inrich ting van dit houten complex voor een bedrag van 500.000 gulden. Al leen de pacifistisch-socialistische par tij wenste de aantekening te hebben tegengestemd. Over de scholengemeenschap „Pro fessor Casimir" is bovendien nog overleg gaande voor de bouw van een permanent gymnastieklokaal. Zo dra de architect zijn plannen gereed heeft, zullen B. on W. hierover een voorstel indienen. Bij de behandéling van het voor stel tot het beschikbaar stellen van jaarkredieten voor voorzieningen in openbare scholen vroeg de heer A. Cornelisse (soc.) of B. en W. ook aan de aanschaf van televisietoestel len hadden gedacht. Dit bleek niet het geval te zijn. Wethouder Wal stra zegde toe binnen afzienbare tijd met een voorstel te zullen komen tot de aanschaf van tv-toestellen voor openbare scholen. In verschillende plaatsen van ons land zijn afdelingen van de Vereni ging van Verontrusten in de Gerefor meerde Kerken „Schrift en Getui genis" in het leven geroepen. Diverse gereformeerde predikanten en ande renmaken daarvan deel uit. In Schiedam bestaat zo'n vereni ging niet, doch het is hoog tijd dat in onze stad overwogen moet worden tot oprichting. Het is de bedoeling te ko men tot eenheid van alle Schriftge- trouwe gelovigen in diverse kerken tot versterking van de gemeenschap van de gereformeerde gezindheid. Als u meent dat ook in Schiedam een vereniging van Verontrusten tot leven moet worden gebracht, dan kunt u hiervan kennis geven aan on dergetekende, Schiedam, Vondellaan 23a W. van Ravens HOEK VAN HOLLAND. De leerlingen van de vijfde klas van de Van Rijckevorsel- school vermaken zich best in Ulvenhout. De werkweek op de vakantieboerderij zit er bijna op. Vandaag, donderdag, werd een be zoek gebracht aan een zuivelfabriek en mor gen volgt ten besluite nog een tocht door een deel van Noord-Brabant. VLAARDINGEN De jaarlijkse, vijfkamp tussen de Vlaardingse sócië- teiten en instuiven om de mr. J. Heus- dens-wisselbeker wordt dit jaar ge houden in de week van 9 tot 13 maart. In vijf takken van sport en spel, na melijk tafeltennis, biljarten, dammen, schaken en klaverjassen wordt strijd geleverd. Zaterdag 14 maart wordt in Triangel en Muzartda een grote bijeenkomst gehouden, waar de beker aan het winnende team wordt uitgereikt. Burgemeester J. Heusdens heeft de wisselbokaai in 1968 beschikbaar gesteld voor de winnaar van de vijfkamp tussen de Vlaardingse sociëteiten en instuivtn. VLAARDINGEN Op de hoek van de Aalscholverlaan en de Kor- hoenlaan is woensdagmiddag de ze venjarige Arno van Brandwijk in een duikerput gevallen. Deze put stond Op gegil van enkele kinderen kwam de achttienjarige Gerard Vonk uit Lopik die daar aan het werk was, toegelopen. Hij trok de jongen uit het water. De 38-jarige H. Weenlnk uit (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Het aannemers bedrijf Woudenberg en Zoon is vorige week donderdag gestart met de ver bouwing van het voormalige belas tingkantoor Westhavenkade 53-54 tot Museum voor de Nederlandse Zeevis serij. Deze week verhuisde het kantoor van de conservator Van Dorp naar het tegenwoordige museum. De sloop- en bouwactiviteiten zullen een jaar in be slag nemen. De gemeenteraad besloot op 6 no vember het voormalige belastingkan toor te verbouwen tot Visserijmuseum. Omdat de liquiditeitspositie van de gemeente de financiering van dit ob ject niet onmiddellijk mogelijk maak te, duurde het nog tot begin decem ber voor de goedkeuring van Gedepu- teede Staten afkwam. Bij de opening van de Zijdenbos- tentoonstelling half december kon digde burgemeester mr. J. Heusdens aan dat nog in januari een begin zou worden gemaakt met de ingrijpende verbouwing. •LX Li" f |fiL-• ;r£f-■ 7i r -• ■•"rV-VY'7- "4 SS:!:,"- rtSO-jW -sirstS 1 Rijpwetering paste mond-op-mond beademing toe. Fer ambulance-auto werd de dren keling naar het Holyziekenhuis ge bracht. het kind is ter observatie op-' genomen. De duikerput is twee meier breed en anderhalve meter diep. De jongen is spelenderwijs te water geraakt. (Van onze correspondent) MAASLAND Een van de hoog tepunten in de gemeenteraadsver- gadering van dinsdagavond was het voorstel een krediet van. f 183.000 I beschikbaar te stellen voor reconstruc- -i tie van de Prinses Beatrixlaan. Ge deputeerde Staten hebben meega- deeld dat zij bereid zijn daarvoor een bijdrage te verstrekken tot de helft van 90 procent van de kosten. De heer L. Witkamp (ar) wilde het plan nog eens in de wegencom missie behandeld zien. Burgemees ter F. J. Groot Enzerink had bier- togen geen bezwaar, maar merkte op dat ingrijpende veranderingen niet mogelijk zijn, omdat het plan al is goedgekeurd. De heer A. Verhagen (lib.) vroeg, of de vergoeding die g.s. geven in dezelfde vorm gebeurt al3 met de kademuur. Dat plan werd wel goed gekeurd. maar er zat een briefje bij dat er nog geen gelden beschikbaar waren. De burgemeester antwoordde dat het geval met de kademuur een ge meentezaak was die geheel anders lag. HU noemde het belangrijk dat het op de urgentielijst Is geplaatst. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Een krediet van 1.000 werd be schikbaar gesteld voor een verkeers- onderzoek in het Westland. Een. zeer langdurige discussie ont stond over de weigering van een bouwvergunning aan de Gebrs. van den Berg aan de Oude Campsweg, Men besloot een jurist te raadple gen. ROTTERDAM De raad van be stuur van Hoogovens heeft besloten dr. M. Albrecht vanaf I maart vrij te« maken om zijn nieuwe functie tef gaan vervullen in het kader van het op de Maasvlakte te stichten staalbe drijf. Zodra deze onderneming zijn juridische vorm gekregen zal hébben, zal de heer Albrecht worden be noemd tot directeur. Als opvolger van de heer Albrecht is drs. I. van Vuuren, thans secretaris van de directie van Demka, benoemd lot secretaris van de raad van be stuur en tot hoofd van de afdeling algemene zaken. De heer Van Vuuren zal deze functie per 1 mei gaan ver vullen. Op de foto: Uit handen van ad junct-directeur Streumeijer ont vangt mejuffrouw Verschoor de oor konde. De studie ontwikkeling binnen stad is gemaakt door het stedebouw- kur.dig adviesbureau Fledderus/Van Gent uit Rotterdam. Vertegenwoor digers van dit bureau zullen tijdens deze bijeenkomsten voor de nodige uiteenzetting zorgen. In nauw verband met de sane ring van Schiedams binnenstad staat de bouw van een nieuw stadskan toor aan de Huis van Riviereweg, Em- mastraat. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1970 deelde de wethouder voor de finan ciën, de heer J. Scheffers, mee dat gedeputeerde staten van Zuid-Hol land toestemming hebben verleend tot de bouw van dit zo noodzake lijke stadskantoor, dat dus het nieu we stadhuis gaat worden. Deze week is de openbare inschrij ving voor de bouw geopend en tot vandaag hebben de gegadigden zich kunnen melden bij het architecten bureau Kraaijenvanger, Van Putten, Kuit, Knol en Maas in Rotterdam. met volledig kerkboek, in leer en kunstleer, klein formaat, zijn voorradig bij SMALLE HAVENSTRAAT 3 TELEF. 34.43.04 Een automatische wasma chine geeft u veel gemak. Tenminste, als hfj werkt zonder mankeren. Koop hem Bij de vakman. Bij eio.p.y.onia Zr BINNENSINGEL 165 TEL. 342486 - VLAARDINGEN (Van onze correspondent) ROZENBURG, Sinds de inge bruikneming van de nieuwe Ad- ventskerk van de christelijk gere formeerde kerk eind oktober vorig jaar, staat het bijna 69 jaar oude kerkje aan de Zanddijk er wat ver laten bij. Binnenkort zal dit kerkje echter weer een bestemming krijgen en daarmee weer nieuw leven bin nen zijn muren. De jonge Rozen- burgse kunstenaar Leo van Oud heusden gaat er zijn atelier vestigen en de voormalige consistoriekamer gaat met enige nevenvertrekken als „honk" dienen voor de padvinders. Het is bijzonder moeilijk een pas sende ruimte te vinden voor een beeldhouwer, die nu eenmaal „arm slag"^ nodig heeft. Leo van Oudheus den is dan ook zeer verheugd met dit al is het dan ook voorlopige onderkomen. Wanneer de toekom stige uitbreidingsplannen van Rozen burg worden gerealiseerd, zal ook het kerkje onder de slopershamer moeten vallen. Het gemeentebestuur is met het beschikbaar stellen van deze ruimte tegemoetgekomen aan de wensen van de kunstenaar, die nu weer bin nen de poorten van zijn geboorte plaats uiting kan geven aan zijn creatief vermogen. Noodgedwongen was hij in Brielle terechtgekomen, waar vrienden hem een gedeelte van hun atelier in bruikleen gaven. Daar vervaardigde hij ook het onlangs gereedgekomen gipsmodel van het beeldhouwwerk, dat de bou wers en de architect van de nieuwe supermarket van Albert Heyn en deze firma zelf de gemeente gaan aanbieden. Vanmorgen, donderdag, werd het werkstuk, dat twee vierkante meter groot is, met een kraanwagen, uit het atelier aan de Nobelstraat in Brielle, op een transportwagen over gebracht naar de luwe om daar in brons te worden gegoten. Dit is overigens niet de eerste op dracht aan deze nog jonge kunste naar. Al eerder maakte hij o.a, een sculptuur voor de Openbare Biblio theek, een metaalplastiek en een betonreliëf voor een school in Rozen burg. Ook zijn grafisch werk en goua ches dwingen bewondering af. Alle creaties verraden een speelse fanta sie. Volgens Van Oudheusden zelf zoekt hij nog steeds naar de beste expressievorm van zijn creatief ver mogen. Nu hij binnenkort de beschikking heeft over voldoende ruimte, krijgt hij tevens de gelegenheid meer acti viteiten te ontplooien. Hierbij denkt hij_ aan een permanente expositie, lezingen en informatie over de diverse technieken, waarmee een kunstenaar te maken krijgt. Kortom een kunstcentrum in het klein voor Rozenburg. Op dit markante kruispunt in liet hart van Schiedam moet liet zestien etages hoge stadskantoor komen, svaarvuor vóór medio juli de eerste, paal zou moeten worden geslagen. Het gebouw verrijst op het grote ter rein dat al geruime tijd dienst doet als parkeerplaats, rechts op de foto. Aan deze inschrijving waren twee voorwaarden verbonden. De eerste was dat alleen die bouwers konden inschrijven die de laatste vier jaren werken van ongeveer gelijke aard en omvang tot tevredenheid van de opdrachtgevers en directies hebben uitgevoerd. De tweede voorwaarde was dat alleen zij konden inschrij ven die beschikken over voldoende bekwaam personeel en technische outillage, om direct na de gunning met het werk te kunnen beginnen en dit binnen de in het bestek ge stelde bouwtijd voor de eerste maal te kunnen opleveren. Burgemeester en wethouders en heel Schiedam hebben haast. Men is al meer dan 20 jaar aan het praten over de bouw van een nieuw stad huis, dat nu dan stadskantoor gaat heten. De openbare inschrijving had nog een bijzondere voorwaarde, name lijk dat de bouwtijd 400 werkbare dagen moet zijn. Dat betekent dus dat Schiedam binnen twee jaar zijn nieuwe stadhuis zou krijgen. Het stadskantoor krijgt zestien bouwlagen en zal onderdak moeten verlenen aan de vele gemeentelijke diensten, die nu nog overal in de stad verspreid zijn ondergebracht. 1 Taast het stadskantoor ligt danook de geheel gerestaureerde oude vleu gel van de vroegere Rijks-HBS. De ze vleugel zal eerder in gebruik kun nen worden genomen dan het stads kantoor en hierin zullen het bureau burgerlijke stand en de afdeling mi litaire zaken in worden onderge bracht. In het nieuwe stadskantoor krij gen o.a. onderdak de dienst voor ge meentewerken, de gemeentelijke ac^ countantsdienst en het gemeentear chief, terwijl ook alle overige afde lingen van de gemeentesecretarie na - het nieuwe gebouw zullen ver huizen. Voor het overige is het nog niet bekend wat er in het nieuwe stads kantoor komt, terwijl ook de be stemming van het oude stadhuis, dat onder Monumentenzorg valt, nog niet bekend is. Naar men fluistert wil men hierin, een gedeelte van het ste delijk museum vestigen. Ook de raadzaal en de trouwka mers komen natuurlijk in het nieu- we stadskantoor, waarvan men nog vóór de bouwvakvakantie de eerste paal hoopt te kunnen slaan. SCHIEDAM De heer Johannes Zwep (54) is gisteren onderscheiden met de eremedaille iri zilver verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De heer Zwep, die aan de Jozef Oreliosingel 89 woont, was veertig jaar in dienst bij de N.V. werf Gusto, waar hij de funktie van baas van de modelmakerij bekleedt. De heer C. Brant, chef van het, ka binet van de burgemeester, die de verhinderde burgemeester Roelfsema verving, speldde de jubilaris de me daille op. MAASLAND Morgen, donderdag, houdt het Booms-Katholiek Vrouwengilde in 't Trefpunt een carnavalsavond waar voor ook de heren worden uitgenodigd. Ben "an der Hoeven zal een. programma verzorgen en verder wordt een aantal ge zelschapsspelen gedaan. Het feest begint om acht uur. MAASLAND Vrijdagavond geeft harmonievereniging „Euterpe" haar jaar lijkse uitvoering ln 't Trefpunt. Voor de pauze speelt de harmonie, daarna voert toneelvereniging ..Sophocles" de klucht ..Zachtjes met de deuren" op. Aanvang half acht. MAASLAND De schietvereniging Maasland heeft onderlinge «jhletwedstriJ- Jden gehouden met de onderdelen korps- wedstrljd op basis van 50 punten en vrije baan op basis van 30 punten. BIJ het eerste onderdeel kwamen de heren A. Van Buu- ren, P. Kalkman, M. P. HanemaaUcr en L. van Berkel het verst. De heren A. Korpel. J. en M. p. Hanemaaljer. J. van Zwlenen en A. Poldervaart schoten op de vrije baan het best. VLAARDINGEN De werkgroep van de Gemeenschap van Kerken in Vtnardlngen organiseert zondagmorgen om half elf een dtenst in zaal Harmonie aan de Schiedamse- weg. Ds. S. v. d. Bos uit Schlebroek zal spreken over „Het enige fundament". Emmastraat 71: ds. D. van der Ent Braat voor hervormd-gereformeerd comité, 20. Volksgebouw: jaarvergadering federatie Vlaardingen PvdA, 20. BUkantoor „De Rotterdammer": SmflHe Havenstraat 11. tel. 34.67.75 (b.g.g. redactie: J. Jllie, tel. 35-19.05). Alarmnummer voor melding luchtverontreiniging: tel. 26.26.2G. Agent en klachten bezorging: H. Verhelj, Diepenbrockstraat 41, tel. 34.33.45. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82, tel. 26.63.82. Klachten bezor ging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 26.35.38» 18.30-19.30 en zaterdags 18-19 uur. Re dactie Schiedam: R. M. van Houwellngen., Julianalaan 84. tel, 26.57.64 b.g.g. 11.55.88,' toestel 156. Alarmnummer luchtvervuiling en melding geluidshinder: tel. 26.26.26.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2