Stichting vormt jongeren in Europoort-Botlekgebied nu centraal Poging tot omkoperij beloond met celstraf Georg Kessler naar Sparta „Ylaardingen" boekte groot korfbalsucces „GROTERE VRAAG SUPERSCHEPEN" Jongen overleden na uurtje zwemmen in Burgerlijke standi BENDE AUTODIEVEN Elias Smit (63 jaar) vanmorgen overleden KOOP NO KASTEN COR KBIT Jeugdteams Intiem hielden evenwicht Brielse tandarts krimpt praktijk in Spijhenisse wacht op 25.000ste Tweede team werd kampioen Jongens sliepen in lijkwagen Noord Nederland werft toeristen j Kandidaten raad ontmoeten verenigingsbesturen Hervormde classis hielden weer zendings-symposion 19,50 59,50 12,75 169,50 18,50 Vlaardingse dammers wonnen tornooi GROTE BEKENDE IN SPORTKRINGEN Volleybaldames HS\ moesten punt afstaan M. L. Berveling won vijfde hengelconcours nubeduidend goedkoper Bonded Orion «Jersey ong. '150 cm breed „Kielhalen" UITGANGSPUNT EIGEN GEBOUW MAHONIE SCHUIFKASTEN HANG- EN LEGKASTEN 2e keus WANDPLATEN Speciaal voor volkstuinders en botenmakers COMPLETE AANRECHTKAST BINNENDEUREN 10 PUIEN HARDBOARD 40,00 Nu halen bij: Vleersteeg 2 - Vlaardingen tel. 010-344075 Zaterdag de gehele dag geopend. t I VïJlARDlMiEN en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks ROTTERDAM De vraag naar schepen van 200.000 ton en groter zal in tien jaar tijd toe nemen tot. 12 a 15 miljoen ton per jaar. In schepen betekent dit een aflevering van 60 tot 75- schepen van 200.000 ton per jaar. Tot deze voorspelling kwam de heer P. Goedkoop, directielid van de Verolmegroep, tijdens zijn toespraak ter gelegenheid van de doop van de Mysella. De, heer Goedkoop was ervan over tuigd dat voor het bouwen van dergelijke giganten ook de Ne derlandse seheepsbouwindustrie in aanmerking komt. ROTTERDAM Zes jonge mensen, van wie de xneesten 'geen vaste woonplaats hadden en 'geen beroep, hebben in de pe riode van 1 tot 24 december van het vorig jaar in diverse plaat sen totaal vijftig auto's gestolen. In gebouw De Serre aan de Goud- sesingel wordt morgen, dinsdag, de eerste van een serie van vijf ontmoe tingsavonden gehouden tussen kandi daten voor de gemeenteraad en afge vaardigden van diverse verenigingen. Voor deze eerste contactbijeen komst zijn met name verenigingen uitgenodigd met.doelstellingen en ge richt op praktische belangenbeharti ging, zoals vakorganisaties, huur dersverenigingen en kruisverenigin gen Het is de bedoeling dat'op open- hartige wijze van gedachte"'wordt ge wisseld. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is voor iedere belangstellende toegankelijk. VLAARDINGEN De twaalf jeugdteams van Intiem hebben zich zaterdag aardig geweerd. Met zes overwinningen en zes nederlagen werd de balans goed in even wicht gehouden. Het landelijke team speelde tegen leider Avantl een goede partij tafeltennis, ook al werd met 3—7 verloren. Het spelpeil is de laatste weken aanmerkelijk verbeterd en fiaarbii ui traande van een m- men heeft zich goed weten aan te passen !ven> «aaroij uitgaanae van een m in deze klasse. i ter-levensbeschouwelijke samemver- De overige juniorenuitslagen: Noad 1 Belang (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG De onlangs opgerichte „Stichting Vormingswerk bedriji'sjongeren Europoort-Botlek" start maandagmiddag 2 maart haar werkzaamheden met een cursus voor de eerste klas van de bedrijfsschool van Verolme, waaraan ook individuele jeugdige werknemers van andere bedrijven zullen kunnen deelnemen. 13e stichting stelt zich ten doei ,.dc bevordering van de lichamelijke, geestelijke en maatschappelijke vor ming der jongeren in het bedrijfslc- Jntiem 2 3—7: TOCB 2 Intiem 3 7—3: Intiem 1 Noad 4 6—4: Intiem 5 TE 6a 3 8—2:Wildert 6 Intiem 5 64: Jeugd: Intiem 1 xOG Bl 61: Centrum 1 Intiem 2 2—8: Intiem 3 TOC.B 2 4—6: Meisjes: Elan 1 Intiem 1 6t; mïiem 2 Elan 2 6—4: Wildert 1 Intiem 3 6—4. Natuurlijk platenbonnen halen bij G. P. VAN DAALEN JK. icing Het dagelijks bestuur bestaat uil de heren H. Stoots, burgemeester van Rozenburg, voorzitter, J. Vermeer, namens de Stichting „Jeugd Voor- ne-Putten-Rozenburg" (Markt 12,. i Heenviiet), secretaris, drs. H. T. Vlaar, komend uit de kringen van katholieke werkgevers, penning- I meester, H. Beenhakker komend uit de kringen van hel CNV en be- drijfsaalmoezenier pater C. Hubers s.j. (Van een onzer verslaggeefsters) BOTTERDAM „Je bent nog zo jong. je kunt vast wel wat geld ge bruiken. dan is alles vergeten en ver geven, want ik heb geen rijbewijs", zei de 30-jarige pijpfitter Adriaan B. uit Breda tegen een agent die hem aanhield omdat zijn achterlicht niet brandde. Het was echter ijdele hoop, de agent voelde er niets voor en nare de pijpfitter, die ook geen kentekenbe wijs bleek te hebben en niet verze kerd was, mee naar het bureau. Vrijdag moest Adriaan .zich verant woorden voor de politierechter, die hem veroordeelde tot een gevangenis straf van veertien dagen. „Ik was zo zenuwachtig en zo bang, ik heb nog De grote modestof van dit sei zoen, Bonded Orion Jersey koopt U op onze parterre. Bonded Orion Jersey, een mo destof met uitstekende eigen schappen, die prachtig af kleedt. Een fijne stof. waarvan U over- gooiers, tuniekpakken, jump suits, kinderkleding, japonnen, enz. kunt maken, keus uit vele leuke kleuren, ong. 150 cm breed, per meter voor nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van Bonded Orion Jersey, een fijne modestof die prachtig afkleedt, iiji vele kleuren, w.o. wit, rood,, marine, zwart, aqua, rose, ehz. ong. 150 cm breed, per meter voor Ook.masndngmorgsn cptn Géén tei of schrift, best. rioöit in het huis van bewaring geze ten", zei B. die buiten zijn pogingen tot,omkopen van de agent, deze ook nog een valse naam had opgegeven. De pijpfitter zei niet gedronken te hebben, v/at politierechter mr. G. J. Poerink de vraag ontlokte hoe het dan kwam dat zijn adem zo naar drank rook, wat bij de aanhouding toch wel was geconstateerd. „Dat was mijn maat, die naast me zat", zei Adriaan; later gaf hij echter wel toe zelf ook een paar glaasjes gedronken te hebben. De officier van. justitie, mr. W. C. Meeter, vond dat de pijpfitter bijzon der aan het draaien was geweest. „Het omkopen van een ambtenaar in functie is een ernstige zaak en het begin van corruptie. Bovendien bracht u de agent in verleiding en het had hem zijn baan kunnen kosten als hij erop ingegaan was", aldus de officier. De 28-jarige H. D., die wegens in subordinatie vrijdag voor de politie rechter stond, werd veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. De officier van justitie zei in. zijn requi sitoir: „Dit is je reinste insubordina tie, het begin van muiterij, vroeger was het een kwestie van kielhalen, ik vind een gevangenisstraf van drie weken op zijn plaats." D., die bediende was aan boord van de Kinderdyk van de Holland-Ameri ka Lijn, had in de Mexicaanse haven Tampico een flinke lading rum inge slagen en er ongeveer een liter van naar binnen gewerkt. De drank had een kwalijke uitwer king op D„ die de gezagvoerder van het schip te lijf ging. Hij stompte de kapitein in 'het gezicht en gooide een bierfles naar zijn hoofd, wat onmid dellijk ontslag tot gevolg had. De bediende kon als passagier de thuisreis maken, waarvoor hij drie gulden vijfenzeventig per dag moest betalen. Mr. Poerink vond dit een elegante oplossing. „Vroeger werd iemand in zo'n geval in Mexico aan land gezet en dan moest hij maar zien hoe hij thuis kwam. Bovendien is het een goedkoop terugreisje", al dus mr. Poerink. Het bestuur gaat ervan uit dat het bij het probleem van de voortgezette opleiding van de werkende jeugd in Nederland tot dusver veelal bij cb'scussies is gebleven. In de loop der jaren werd van verschillende zijden aan deze jeugd getrokken, of getracht de jongens in een bepaalde richting te sturen, waarbij men zich moet af vragen of het belang van deze jongen ren niet ondergeschikt werd gemaakt aan dat van een bepaalde school of bedrijf. Dat de jongere zich niet bepaald gelukkig voelt met deze gang van zaken en dat zij op een punt zijn gekomen waarbij zij „dit niet meer nemen", blijkt volgens het stich tingsbestuur duidelijk uit het grote aantal protesten, stakingen, bezettin gen en wat dies meer zij. Evenals de 'vorige generaties willen \ook de werkende jongeren van nu een goede voorbereiding voor de taak die hen later wacht. Er wordt echter nu niet meer een afwachtende hou- s ding aangenomen, er wordt met de vuist op tafel geslagen. De Stichting Vormingswerk vindt j dat het belang van de jongeren cen- j traal moet worden gesteld en dat het I niet ondergeschikt mag worden ge- j maakt aan een bedrijfsbelang, een le- vensbeschouwing of het voortbestaan van een instelling. De bedrijven moe- 1 ten zich ervan bewust zijn dat zij verantwoordelijkheid op zich nemen voor een geëigende vorming van hun jonge werknemers, die geen mense lijk deel zijn van het machinepark. Wil het vormingswerk aan zijn doel kunnen beantwoorden, dan zal 'net de jongeren moeten begeleiden naar een algemene- persoonlijk heidsontwikkeling, waarvan voor de ze tak van het vormingswerk hun bedrijfssituatie het uitgangspunt is. Voorlopig wordt gestart op de 'maandagmiddagen met de eerste klas van de bedrijfsschool van Verolme. Met andere bedrijven worden nog besprekingen gevoerd. De stichting krijgt de beschikking over de opvangsschool „De Wiele waal" in Rozenburg totdat zij een eigen gebouw zal hebben. Een vor mingsleider is voorlopig geleend van de gemeente Rotterdam. Het is de heer K. Schippers van de Rotter damse gemeentelijke school voor werkende jongeren. Naast de reeds genoemde leden van het dagelijks bestuur maken verder van het bestuur deel uit de heren J. van de Weerd (proL chr. werkgevers) ROTTERDAM Georg Kessler heeft vandaag zijn ontslag ingediend als bondscoach van de KNVB. Hij treedt met ingang van het volgende seizoen in dienst van de Rotterdamse ere-divisieclub Sparta. mr. J. de Gast (algemene werkge vers), P. Spijkers (NKV), J. S. van Leen (NVV), J. de Waard," be drijfsarts, een predikant in dienst van het industriepastoraat en drie dames, vertegenwoordigend de alge mene. protestants-christelijke en ka- tholieke-vrouwenorganisaties. De stichting is aangesloten bij het Nationaal Centrum Vorming Be- drijfsjeugd in Amersfoort. ZUIDLAND Tandarts P. G. van Dijken uit Brielle is niet van plan zjjn praktijk in Zuidland te. hervat ten. Het gemeentebestuur is afgegaan op hardnekkige geruchten dat de heer Dijken de. tandheelkundige ver zorging van dc' Zuidlanders over wil de laten aan zijn collega H. C. Junge- rius. 1 Toen de heer Dijken die geruchten bevestigde heeft de gemeente er bij hem op aangedrongen om terug te komen op zijn besluit ten behoeve van de algemene volksgezondheid in Zuidland. De heer Dijken motiveerde zijn be sluit met de opmerking dat hij ook in Brielle zijn praktijk wil inkrimpen. „De laatste jaren laten meer en meer patiënten zich overigens behandelen, in mijn beter geoutilleerde praktijk in Brielle," Als doekje, voor het bloeden merkte tandarts Dijken nog op dat Zuidland gelukkig op tandheelkundig gebied' niet in een impasse'geraakt doordat de heer Jungerius spreekuur zat blij ven houden. ROTTERDAM Het jaarlijks zendings-symposion van de Neder lands Hervormde Kerk is zaterdag middag in de Prinsekerk aan de Schepenstraat gehouden. Het sympo sion wordt georganiseerd door de classicale zendingscommissies in de classes Rotterdam-Noord, Rotterdam- Zuid en Schiedam en is bedoeld voor allen, die op enigerlei wijze bij het kerkewerk zijn betrokken. In de grote Prinsekerk lijkt de belangstelling niet bijzonder; ds. J. de Olde, voorzitter van dé zendings- commissie Rotterdam-Zuid wees "er in zijn openingswoord op, dat in de kleinere Schotse Kerk, waar het symposion vroeger "werd gehouden, men eerder het idee had: „Ze zijn er allemaal". Het is echter wel goed, aldus' ds. De Olde, dat deze tevredenheid in de Prinsekerk verandert in de ge dachte: „Er staat oris nog heel wal te doen".' Een van de hoofddingen, waar de kerk zich mee bezig kan houden, is toch wel het wonder van Gods koningschap over deze wereld, aldus ds. De Olde. Op dit symposion werd deze ge dachte door twee sprekers uitge werkt, die beiden verschillende zen- dingsvelden hebben bezocht. Als eer ste hield de secretaris van de Ne derlandse Zendingsraad te Amster dam, ds. J. van der Veen een inlei ding over „Wat is Zending". De heer J. Fiiius, perschef van de Raad voor de Zending te Oegstgeest had als onderwerp „Zending in de praktijk" gekozen. Er was na beide toespraken gelegenheid tot het stellen van vra gen.. Voor de eerste maal werd aan het symposion medewerking verleend door het Prinsekerkkoör onder lei ding van Aad van der Hoeven, can tor organist van de Prinsekerk. Glazen wanden komen nog. SPIJKENISSE Nog deze maand verwacht de gemeente Spijkenisse haar 25000ste inwoner. Het bereiken van deze mijlpaal wordt „gevierd" met een tentoonstelling die zowel het verleden als het heden als de toe komst zal de gemeente belichten. VVriar en wanneer dat gaat gebeuren staat nog niet helemaal vast. met kunststofdeuren 1.68 m hoog. 40 en 52 cm diep v.a. teak, noten én andere soorten per m2 80. 90 en 100 cm br. en ook breder 2e keus VLAARDINGEN Dc korfbalver eniging Vlaardingen heeft een vreug devol weekend gehad: het eerste mi cro-team won .verdiend van mede-de gradatiekandidaat, Noorderkwartier uit Beiden met 3—l.,.Het tweede te am, dat met 40 won van Ons Huis 3 is kampioen geworden in de 2e klas van de afdeling Rotterdam, mede doordat de enige overgebleven con current Eurotop verloor van De Ber men 2. Deze goede resultaten zullen de feestvreugde beslist verhogen tijdens de zaterdagavond te houden feest avond in gebouw Muzanda. In de ontmoeting tegen Noorder kwartier ging Vlaardingen aanvanke lijk vrij onzeker te werk, maar dit gold ook voor de tegenpartij, zodat de balans in evenwicht bleef. De aanmoedigingen van de vele supporters, compleet met toeters, wa ren er mede oorzaak van, dat Vlaar dingen langzaam maar zeker een overwicht kreeg, dat werd uitgedrukt in een doelpunt, gescoord door Paul Ditiecher. Dezelfde speler vergrootte kort na de rust de voorsprong to; 20 nadat hij een strafworp benutte. Noorderkwartier gaf zich nog lans niet gewonnen en antwoordde eas kwartier later met de eerste tegengo- al (2—1). Harry Brouwer was daarm aktief met'twee zuivere schoten. De eerste keer draaide de bal it korf weer uit maar Johan Maarlevek ving de bal goed op en plaatste óf bal meteen naar Brouwer, die de stand op 31 bracht. Daarna werden nog drie doelpunten afgekeurd, ter- minuut een strafworp miste. Dank zij deze overwinning heeft Vlaardingen de rode lantaren overge dragen aan Noorderkwartier en aan Hou Stand, die ieder vijf punten be zitten: Vlaardingen heeft er nu zes BljKantoor Rotterdammer": SniaUe Gavenstmat li. tel. 34.87.75 (b„g.g. redactie: 3. Jille, tel. 35.19.05). Alarmnummer voor meldJjJg luchtverontreiniging: tel. 26.26.26. Agent en klachten bezorging: H. Verheij, Dlepenbrockstraat 41. tel. 34.33.45. Apotheek: Ir. A- L. Backer. Hoogstraat 223, tel. 34.21.62. Bijkantoor ,.Dc Kotterdamraer,,: uange Kerkstraat 82. lel. 26.63.82. Klachten bezor ging: joh. Gmeleld, Slngèl 93. tel. 26.3538. 18.30 - 13-3° on zaterdags 18 - 19 uur. Red actie Schiedam: K. M. van Houwellm?en. Jullanalaan 84. tel. 26.57.64. b.g.g. il.55.3a. toestel '56- Alarmnummer luchtvervuiling en meldtuK geluidshinder: tel. 26.26.26 SCHIEDAM De zeventienjarige Fred Christen uit Schiedam is van nacht in de Dr. Noletstichting overle den. Hij was tijdens het wekelijkse zwemuurtje op zondagniddag van de vereniging „De Watervrienden" in het Sportfondsenbad in de BK-laan in het water gegaan, maar toen men het water na een uur weer verliet, bleef hij op zijn mg rond drijven. Spoedig had men hem in bewuste loze toestand uit het water gehaald, waar mond-op-mond-beademing geen resultaat had. De jongen is toen snel naar de Dr. Noletstichting gebracht. Het vermoe den 'bestaat dat hij in het water on wel is geworden of een hartaanval heeft gekregen. De 28-jarige C..J Abre.sch moest zondagavond met vleeswonden wor den opgenomen in het Gemeentezie kenhuis nadat hij met zijn personen auto boven op een ANWB-wegwijzer op de Burgemeester Van Haarenlaan was terecht gekomen. De man reed op de Van Haaren laan en wilde naar rechts in de rich ting van de spoorwegovergang van de Nieuwe Dam! aan rijden, maar slipte daarbij. De auto kan als af geschreven naaf de sloper. O De tienjarige Diana Israla Toboem moest zondagmiddag met vleeswon den in het gelaat worden opgenomen in de Dr. Noletstichting, nadat zij op de Parallelweg was klemgereden door een personenauto, bestuurd door de 48-jarige C. J. de V. Laatstgenoemde was niet in het be zit van een rijbewijs en wilde op de Parallelweg met zijn auto gaan ■draaien. Hij raakte hierbij de macht ovgr het stuur kwijt en kwam op het voetpad terecht, waar net Diana aan het Wandelen was. De auto duwde het meisje tegen een afrasteringshek, waarna ook de wagen tot stilstand kwam. SOHSHDiAiM Ondertrouwd: B. A. van den Bor, 21 en G. O. M. Meiehen;, 21; A. j. van der Geer, 20 en J. W. Jansen, 18; J. de Groot, 21 en B. van Asten 22: P. 5- G- kronenberg 22 en G. C. van der rouw 19: T. Mahie, 20 en 'A, H HeUkoop tï' H' Meed er 23 en G. Brouwer 22: K. p. M. van der Meer 21 en J. M. van den Heuvel, 17; H. L. Woordboek. 21 en L. Poldervaart n; c. Prinsen 22 en w. Mo- w <Sf,^?Unt^,der 39 en E' ReHum ;L w Schneiders, 24 en C. W. J. Broeren 38, ,r. G. A. Ulljn, 21 en J. V. Idema 24; H. H. vlugman 4j en M. Schippers 43; N A. V uijk 26 ert N. A. van Bel 23. Getrouwd: D, van Zessen 24 en L. J Lemson 25; A. p. j. van Hattum 22 en A'. M. Heeren 21G, W. J, de Blok. 23 en G. waIS?°,rp'^23£ p' H' Frederlk 23 en A. WoiffliLiis 29; p. g. J. Verbeek 22 en M. C. Richters 23; w, M. Essenberg en M. L. 24. Monster 23; J. p. Droge 22 en L. J. J, Brus Geboren: Rutger J zv F. c. van Oossa- nen en S. Janson; Cinderella dv E. Vlasveld en T. M. Meeuws; carlo zv J. J. weerman en M. B. van den Heuvel: Alexander zv j. a. de HeeT en B. van Es; Sv1vfiaHv% trW' KOe-?e en Y' ROOdÖOi; bj-lvia dv P. Korporaal en M. E. c. van der Hul; Freddy zv II. w. Blderkamp en J. Stompe: Romeo zv J. H. Versteeg en W. J. Kloos; Arjan zv P. Kok en C. M. Hooit; Frans zv P. Kok en C. M. Hooit. Overleden: c. C. C, van der Arend. 73. (Van een onzer verslaggevers) Kort voordat de heer Goedkoop tot zijn voorspelling kwant, dat mevrouw I. S. N. Posthuma—Szopa, echtgenote van de directeur van het Gemeente lijk Havenbedrijf, met een ferme slag de. fles champagne tegen de brugop- bouw uiteen ïaten spatten. Tegelij kertijd, werden boven op de brug een grote" hoeveelheid kleurige serpen tines losgelaten. Onder de talrijke genodigden be vonden zich o.a. mr, B, W. Biesheu vel, de Britse ambassadeur in ons land, Sir Edward en een aantal direc tieleden van de Shell, waarvoor de Mysella werd gebouwd. Ook de nieu we directeur van het Verolme-con- cem, de heer B. Scheffer, was aan wezig. De heer C, Verolme zelf woon de de plechtigheid niet bij. De heer G. A. Wagner, directeur van de Koninklijke Nederlandse Pe troleum Maatschappij, reveleerde dat met de overdracht van de Mysella zijn rederij thans 21 schepen in de vaart heeft. Aan het eind van dit jaar zullen het er 30 zijn, waarvan 8 ■schepen in charter. „Wij zijn zeer- tevredenover dit schip" zei de heer Wagner. Hij voeg de eraan toe dat zijn maatschappij in de markt blijft en wellicht binnen kort over zal gaan tot het plaatsen van nieuwe opdrachten. De heer Wagner sprak de wens uit dat dan ookde Veroimewerf. zijn deel zou krijgen. In een korte toespraak zei de heer B. Scheffer, voor het eerst sinds zijn benoeming tot directeur van Verolme in het openbaar sprekend, dat het na een stormachtige tijd nu weer feest was bij Verolme. Hij toonde zich dankbaar voor de regeringssteun als gevolg waarvan het liquiditeitspro bleem van de baan is. Hierdoor kun nen wij de toekomst weer met ver trouwen tegemoet zien. VLAARDINGEN Leden van de Vlaardingse damvereniging hebben met succes deelgenomen aan een tor nooi in Waddlnxveen. In de hoofd klasse won VDV-secretaris Niestadt met vijf punten uit drie partijen de eerste prijs, terwijl D. van der Kerk- hoff én L. Torn tweede werden. In de eerste klasse waren het Lucassen en Mechielsen die op de derde plaats eindigden. Korver behaalde In die zelfde klasse de vierde prijs. Zater dag 7 maart spelen de VDV'ers in Alpheriaan de Rijn. In de tweede ronde van het dam kampioenschap van Schiedam heeft Wim Vrijland opnieuw een overwin ning geboekt. Hij versloeg ditmaal Lansbergen en leidt nu met 4 punten uit twee partijen. Vlaardingen 2, dat kampioen werd, nam geen enkel risico tegen Om Huis 3. De vier doelpunten werd» gemaakt door Frans Ruseler, Ernie' Streefkerk en twee door Tinus van der Leye. Frans Ruseler miste kort voor het einde twee strafworpen. (Van een onzer, verslaggevers) Het zestal is voor de officier van justitie geleid. De groep heeft ook een aantal inbraken op z(jn gewe ten. Zif woonden in sloophuizen in Rotterdam en Amsterdam. Ook hadden de jongens een oude Ifjk- auto die zij als slaapplaats gebruik- ten evenals de oude caravan aan de Kleiweg. Zg opereerden hoofd zakelijk in de provincies Zuid-Hol land, Noord-Holland, Brabant, Utrecht en Gelderland, Van de vijftig auto's waren er 26 van het merk Simca en zeven van Citroen. Uit een kantine in Arkel namen ze een bandrecorder mee. Eet- en drink waren stalen zij uit een restaurant in Lichtenvoorde en tenslotte nog voor 1300 aan diverse artikelen In een winkel in Meerkerk. Uit de gestolen auto's die zij op allerlei plaatsen netjes geparkeerd achterlieten, ontvreemden zij gereed schappen, radio's en kampeerartike- len. De auto's liet zij keurig gepar keerd achter op parkeerterreinen. Al le wagens op een na zijn inmiddels gevonden en teruggegeven aan de eigenaars. De gearresteerden zijn de zeven tienjarige G. B„ de negentienjarige A. P„ de achttienjarige G. K„ de twintigjarige B. E„ de negentienjari ge A. v. d. H. en de negentienjarige W. H. De eerste kwam uit Rotter dam, de laatste uit Leiden. R'dammer 8.13 Machine 12 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Vanmorgen is in het Rotterdamse Ikazia-zie- kenhuis overleden de heer Elias Smit uit Oud-Beijerland. De heer Smit, die 63 jaar werd, werd vorige week donderdag ge troffen door een hersenbloeding. Snelle medische ingreep heeft helaas niet meer mogen baten. De heer Smit genoot vooral grote bekendheid in sportkringen. Als vast medewerker van het Nieuwsblad voor de Hoekse Waard alsmede correspon- dem van tal van andere bladen, waaronder de onze, versloeg hij in de loop der jaren honderden wedstrijden uit zowel het zaterdag- als het zon dagvoetbal in Oud Beyerland en wij de omgeving. Bovendien verzamelde hjj op stipte wijze uitslagen van het. lagere voetbal waardoor hij een uit gebreide relatie-kring opbouwde. De overledene was tot vorig jaar leraar aan de Mulo in Oud-Beyer- land. Vorig jaar zomer ging hü met vervroegd pensioen. Ook als leraar genoot h« een geweldige populariteit. De heer Smit vervulde in het voet bal op de eilanden een pioniersrol. Hp had in de loop der jaren zitting in diverse commissies zowel van de KNVB als de afdeling Rotterdam. Sinds 8 augustus 1959 was hij dra ger van het bondsonderscheidingste- ken van de afdeling Rotterdam van de KNVB. Zijn verscheiden slaat een belangrijke schakel uit het voetbal- bestel weg. De begrafenis zal naar alle waar schijnlijkheid vrijdag a.s. plaatsvin den. ROTTERDAM De provinciale VW's van Groningen, Friesland en Drente geven van dinsdag 10 tot za terdag 14 februari acte de présence in het kantoor van de Rotterdamse WV aan het Stadhuisplein. Uitgebreid foldermateriaal en een kleine fototentoonstelling geven va- cantie-planners een indruk wat deze drie noordelijke provincies te bieden hebben. Een „noordelijke" informa- trice zal gedurende deze dagen van li.OO tot 18.00 uur aanwezig zijn (vrijdag tot 21.30 uur) om geïnteres seerden inlichtingen te verstrekken. In de Margriethal zal donderdag óe laatste wedstrijd worden gespeeld te gen H.P.V, 3, aanvang 22 uur. Me vrouw De Reus van de Rotterdamse Kordbalbond zal de kampioenstne- daille dan uitreiken san het kam- pioensteam van Vlaardingen HOEK VAN HOLLAND Evenals in de uitwedstrijd, moesten de volley- baldames van de Hoekse Sport Ver- eniging ook in de thuiswedstrijd een punt afstaan aan de dames van CSVD. Vooral in de eerste set hadden de Hoekse dames kennelijk moeite om op gang te komen. Zij kwam«t met 71 achter te staan en op dat moment vroeg de coach een time-oet Het spel liep vervolgens wat vlotter en men kon ophalen tot 12—8. CSVD bleef echter doorgaan en via een ti me-out bij 149 werd het 159. In de tweede set waren de rollen omgekeerd. HSV liep uit tot 8—2, bli welke stand de Delftse dames een time-out aanvroegen. Met resultaat overigens want het wend 12—9 in het voordeel van HSV en coach Keijzer zag zich genoodzaakt opnieuw een te me-out te verzoeken. Hij riep zijn dames, die zeer slordig speelden, tot de orde en via 1413 kon HSV de laatste opslag benutten en daarmee de stand op 11 brengen. K Tot dé* stand 1111 ging de deice Él set volkomen gelijk op. De Delftse dames beschikten echter over een iets g. langere adem en wonnen verdiend met 1511. De vierde, beslissende set werd een zuiver Hoekse aangelegenheid. De be zoeksters waren leeggespeeld en te vreden met een gelijkspel, zodat HSV rustig tof 151 kon uitlopen. Een g«- lijkspel, dat de verhouding volkomen weergaf. VLAARDINGEN Het vijfde se rieconcours voor de Pasen, van hengelaarsvereniging Het Westen, werd gehouden in de wateren van Oostgaag en de Nieuwe Weg. De vangst was slecht, maar toch was wel sprake van enige spanning toen de vissen werden gewogen. Wirinaar werd M. L. Berveling, die 480 gram op de schaal bracht, ge volgd door M. Wijnhorst met 450 gram; 3. F. Tempelaar (365); 4.' R Berveling (360); 5. M. de Goede (275)1 6. P. Groen (200); 7. D. Tempelaar (180) en 8.' C. Schoenmaker met gram. Het volgende concours wordt ge houden in de wateren yan de Vlist tn de omgeving van Schoonhoven. Tijd stip van vertrek wordt n'ader beke# gemaakt. Paarden markt In Utrecht, 9/2 OP paardenmarkt werder, vandaag 420 aangevoerd. De prijzen waren voor: Wy paarden 12S0—1760, werkpaarden 12W-1£'' oude paarden 809—2425. 3-ja'nge paarae" 9001150, 2-jarlge paaiden 7709—960, vel"fS Ï09-650. hitten 709-823. elachlpaarden P» geslacht gewicrr 2.60-3.99. Jonge staoo- paarden per 4tg geslacht gewicht 3.69—l-'1 De handel was willig.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2