Vrachttarieven zeer sterk gestegen Bouw flats voor C0UZY gastarbeiders Tentoonstelling '25-min' geeft beeld van oorlog Jeugd creatief op evenement Pianist Del Pueyo met Hammerklaviersonate Niet in verder integreren scheepsreparatie Cunard-schip repareert bij RDM Noorse rederij bestelt twee 280.000 tonners Willem Ruys Japan bezorgd over produktie mammoet schepen SINOUTSKERK WORDT LANGER Opbrengst voor Wiesenthal-ionds Shocking Blue onderscheiden Lombardijen wil C '70 groots vieren in tent Volksuniversiteit ent Nut gaan samenwerken voor elke autoschade en anti-roestbehandeling Vranusl loopt op rotsen; bemanning gered Een greep uit onze vakantie gidsen DALE CARNEGIE DALING IN HET VOORUITZICHT BANDRECORDERS EN PLATENSPELERS DE MAGNEETnvt de rotterdammer PAGINA 3 1 IN Londense scheepvaartkrin gen is men van mening dat de zich snel uitbreidende we reldhandel heeft geleid tot een snelle stijging van de zeetrans porttarieven. Deze stijging zal vermoedelijk in de loop van dit jaar weer ongedaan worden ge maakt zulks in verband met het feit dat er in het afgelopen jaar een groot aantal vrachtschepen op stapel is gezet of te water gelaten. Makelaars die zich in Londen con centreren op de Baltix Exchange hebben uitgerekend dat de vracht prijzen sinds de iaatste zes maander sterk gestegen zijn en in sommige gevallen zelf verdubbeld. Hierrooi waren een tweetal redenen. Ten eerste heeft de groeiende Ja panse industrie steeds meer grondstoffen, voornamelijk ertsen nodig, die moeten worden aange voerd, en extra scheepsruimte vooi het afvoeren van de voltooide pro- dukten. Tegelijkertijd importeert Communistisch China meer grondstoffen en afgewerkte produk- ten dan in lange jaren het geval was. China werkt aan de uitbreiding van de eigen koopvaardijvloot, maar voorlopig kan die al het vervoer niet aan. Bij' dit alles komt nog dat men oj de hele wereld van de conventionele types vrachtschepen overgaat op d- containerschepen. Ofschoon een con tainerschip drie conventionele sche pen van dezelfde afmetingen „aan kan" is er nog genoeg vracht te ver voeren op de hele wereld voor die conventionele schepen die in aantal de laatste tijd belangrijk zijn afge nomen Volgens de Londense makelaars Eggar Forrester gaat de hoogtij m de Britse scheepsbouw voort ofschoon de staalpnjzen met eli procent zijn gestegen. Op 31 decem ber stond er in de orderboeken 285 schepen met een tonnage van 4 755.000. Dit waren uitsluitend koopvaardijschepen Met het stijgen van de lonen zul len echter ook de prijzen van sche pen blijven stijgen en het is moge lijk dat nu voor de jaren 1970 tot en met 1972 aangenomen werk verlies gaat opleveren. Ook in Japan gaan de prijzen xn de scheepsbouw stij gen als de koers van de yen zoals wordt aangenomen zal worder geherwaardeerd. Er bestaat nog veel vraag naai olietankers maar nog meer naar de zogenaamde OBO-schepen (Ore-Bulk-Oil). Hoe goed het gaat bij het vrachtvervoer moge blijken uit een mededeling van de Pandc Lines, dat alle schepen van de Hair Norse, een dochteronderneming van P O in vol bedrijf zijn. De Hain Norse heeft een vlooi van vijf grote bulkcarriers en veer tien schepen voor stukgoederen DE NOORSE rederij Sig-Bergesen heeft een order geplaatst bij de Deense werf Odense Staalskibs- vaerft voor de bouw van twee tan kers van 280.000 ton deadweight. De schepen moeten m 1973 worden op geleverd. Het zijn de grootste schepen die in Scandinavië zullen worden gebouwd. Beide giganten zullen een turbine- installatie krijgen. Deze voortstu- wingsinstaliatxes worden gebouwd door de Zweedse onderneming Stal- -Laval Turbin AB te Finspong. De turbines krijgen een vermogen van 32.450 rpk bij 86 omw. per minuut. De onderneming heeft reeds \71 van deze AP-machines verkoci t. Het type werd in 1963 r.p de markt gebracht. ZOALS talrijke attente lezers al hadden opge merkt was de foto van de At lantis, die wij in onze editie van 10 februari j l. publiceer den, niet die van het passa gierschip Willem Ruys. Het schip lijkt wel enigszins op het bekende vaartuig maar het is „gewoon" de in Panama geregistreerde Atlantis. De Willem Ruys is nog steeds als Achïllo Lauro m de vaart. Om de zaak helemaal recht te trekken hierbij een foto van de enige echte Willem Rups. Het is overigens in twee op zichten een historisch plaatje. Ten eerste omdat het schip nu onder een andere naam vaart en ten tweede omdat de foto genomen werd tijdens het passeren van het Suezkanaal TIE JAPANSE scheepswerven die meer dan de helft van de scheepsbouw in de wereld voor hur rekening nemen, kunnen niet meer profiteren van een overvloedig aan bod van goedkope werkkrachten Door de recente ontwikkelingen ïr de Japanse economie is het aanbod van werkkrachten steeds krappei geworden. Een en ander werd mee gedeeld door Hirotaro Nemoto plaatsvervangend algemeen direc teur van Ishikawajima-Harima Hea vy Industries, een van de grootste scheepsbouwwerven van Japan. De Japanse scheepsbouw verliesi de voordelen die zij vroeger had door een tekort aan geschoold personeel, moeilijkheden bij de wer ving van jonge arbeiders en een toe nemend verloop onder he* personeel alsmede de stijging van de lonen. Om deze moeilijkheden het hoofc te bieden heeft de Japanse scheepsbouw zijn vertrouwer gesteld op moderne technologische ontwikkelingen die de produktie moeten vergemakkelijken. Nemotc verwacht dat de markt voor nieuwe schepen in de toekomst sneller zal groeien dan de produktiecapaciteit Vraag en aanbod zullen zijns in ziens nog tot 1973 m evenwicht zijn maar dan zullen de werven de bestellingen niet meer kunnen bijhouden. Het aanbod kan worden, vergroot door technologische verbe teringen in het ontwerp en constructie. De Iheer Nemoto deelde voorts mee, dat de snelle ontwikke ling in de richting van steeds grote re schepen gedacht wordt aan mammoetschepen van 480.000 ton die m 1973 zullen worden ge bouwd er al toe heeft geleid dat de produktiemogelijkheden voor de bouw van schepen van meer dan 200.000 ton te klem zijn geworden. Hij zei *e verwachten dat de bouwcapaciteit voor zeer grote sche pen steeds verder zal achterblijver bij de ontwikkeling van de vraag ROTTERDAM Een actiecomité Pro Gastarbeiders m Rotterdam heeft in een open brief aan B. en W. ge vraagd een twintigtal logementen voor gastarbeiders te sluiten en op korte termijn te starten met de bouw van flats voor deze groep van werk nemers. „In de afgelopen maanden heeft een werkgroep van het comité 45 logementen en pensions voor gastarbeiders bezocht De toestand die de werkgroep, op twee uitzonderingen na, m deze loge menten heeft aangetroffen is mensonterend, en de huren die per bed worden betaald zijn veel te hoog", aldus het acliecomité. „De gastarbeider is niet meer dan een slaaf m onze welvaartstaat. De belangstelling van de officiële instan ties en het bedrijfsleven voor de bui tenlandse werknemer reiken nauwe lijks verder dan zijn aandeel in het produktieproces. De voorlichting over sociale voorzieningen, het Neder landse leefklimaat, bruto- en netto loon is verregaand onvoldoende." Aan de open brief is een zwarte lijst van de bezochte logementen toe gevoegd die in drie categorieën zijn onderverdeeld: slecht, slechter, slechtst. DEN HAAG Uit handen van de wethouder van onderwijs en kunstza ken, drs H. J. Wnzen heeft de pop formatie Shocking Blue gisteren de zilveren erepenning van de gemeente Den Haag ontvangen. Wethouder Wiizen was naar zijn zeggen enorm blij en trots met het succes dat Shocking Blue in de Vere nigde Staten heeft geboekt met de hit Venus „Ik kan zoiets niet zo best zeggen, maar ik vind het helemaal het ein de," was de reactie van gitarist-leider Robbie van Leeuwen. Om die woor den kracht bij te zetten speelde de groep tot grote vreugde van de vele fans enkele composities uit haar re pertoire. Het gemeentemuseum dreunde ervan. Dat mocht, want het gebeurt niet vaak dat Hollandse jon gelui aan de top van het verwende Amerikaanse hitwezen staan. Het is de eerste maal in de geschiedenis van de statige residentie dat deze onderscheiding „wegens bij zondere verdiensten,, aan een pop groep wordt uitgereikt. Alleen kopstukken van de Haagse muze zo als Paul Steenbergen, Sem Dresden en prof. Hendrik Andriessen viel de ze eer te beurt ROTTERDAM Op 4, 5, 6 en 7 mei wordt in het Buurthuis Pendrecht en de aangrenzende kleuterschool de expositie „25-min" gehouden, die een overzicht wil geven van de oorlog, het verzet en in het bijzonder van hetgeen zich tijdens de oorlog in Rot terdam heeft afgespeeld. Het initiatief is uitgegaan van de woningbouwcorporatie „Onze Woon gemeenschap", maar het enorme en thousiasme waarmee dit initiatief overal in Rotterdam-Zuid en ook be noorden de rivier werd begroet was er aanleiding toe, dat de initiatiefne mers de organisatie in handen legden van een werkgroep: de expositie wordt geen Pendrechtse, maar een Rotterdamse aangelegenheid. Er is een zeer grote medewerking van het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie, het Rotterdamse gemeente-archief, de afdeling oncte"- wijs ter gemeentesecretarie en vele particulieren, onder wie velen die daadwerkelijk aan het verzet hebben meegewerkt. Het gevolg is, dat er een bijzonder grote hoeveelheid materiaal beschik baar komt, dat wordt verdeeld m ze ven programmapunten: het voorspel (van 1933 af), de oorlog zelf met het bombardement op Rotterdam, de distributie, de pers, zowel illegaal als „bovengronds", dolle dinsdag, de hongerwinter en de bevrijding. Er zal zelfs de authentieke sten cilkamer te zien zijn, waarmee in de oorlog m Rotterdam de illegale pam fletten werden gedrukt. Voor het buurthuis wordt de ex positie gemarkeerd door het houten kruis, dat eens op de Waalsdorper- vlakte heeft gestaan. De entreeprijs wordt één kwartje en het is de bedoeling dat alle in komsten van de tentoonstelling wor den bestemd voor het Simon Wiesen- thalfonds. De werkgroep zoekt thans boven dien contact met de lagere scholen m Rotterdam-Zuid en de scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in geheel Rotterdam. Het is de bedoeling dat één bepaald deel van de expositie „25-min" wordt beschikbaar gesteld voor werkstuk ken, die de leerlingen van de vijfde klas van de lagere school af zullen maken. Verder zal de werkgroep contact opnemen met de directie van „C'70", de expositie wordt een integrerend gedeelte van de activiteiten rond de ze manifestatie. Tijdens de tentoonstelling zullen films worden vertoond, die tijdens de oorlog clandestien in Rotterdam zijn gemaakt. Daarbij is een film die di- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hoe sneller het begin van het evenement C!70 nadert hoe meer projecten en plannen bekend worden. De laatste zijn het opstellen van twee paviljoens op het Schouw burgplein bestemd voor activi teiten van de jeuigd. De eerste is bestemd voor de jeugd tot zestien jaar. Daar zal Wil Reckman van de Sha- loomgroep de kinderen creatief bezig- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stichting Wijk- opbouw Lombardijen heeft een spe ciale vergadering gehouden, waarin uitgebreid over de C *70 werd gespro ken De jongeren m deze wijk hebben lovenswaardige plannen om de her denking van de bevrijding op grootse wijze te vieren. De bedoeling is een grote circustent van de firma Kuif uit de gemeente Noorden te huren, waar in zich tal van activiteiten, zoals mo deshows, beatavonden en andere fes tiviteiten, niet gehinderd door weer omstandigheden, kunnen afspelen. Het huren van de tent kost 13.000 en de kosten van de activiteiten in deze circusarena zijn op ongeveer 34000 gulden begroot. De moeilijk heid is nu om iemand te vinden die garant staat voor dat 'bedrag. De stichting beschikt met over zoveel geld. In ieder geval werd er 'besloten de gemeente te verzoeken garant te staan en ontheffing te vragen van vermakelijkheidsbelasting, precario rechter enz Stichting C '70 fourneert voor de wijken een bedrag van ƒ2000, een som waarmee men, alle wijken zijn het daarover eens, weinig kan doen Bij zo'n 'grote activiteit zoals men in Lombardijen wil gaan houden doet zidh de merkwaardige situatie voor dat de gemeente Rotterdam 2000 zou schenken, maar een veelheid van dit bedrag uit de reeds genoemde lasten zou terugkrijgen. De vergadering vond dat een onbevredigende situatie. Besloten werd de tent voorlopig voor veertien dagen te huren. Wan neer de gebeurtenissen niet aanslaan en de inkomsten tegenvallen zal de huur en de activiteit niet worden voortgezet. Het enorme linnen ge bouw komt te staan aan de Molen- vliet/hoék Spmozaweg houden. Ze kunnen daar vrij werken, schilderen, beeldhouwen en op andere wijze hun creativiteit ontplooien. De tweede is een paviljoen van de stichting „De Jonge Onderzoekers". Het wordt een laboratorium waarin de jeugd na zestien jaar onderzoekin gen. kan verrichten, en proeven kan. nemen. Dit idee is van prof. Kistema- ker. Het is de bedoeling dat dit labo ratorium ook na C'70 voor Rotterdam behouden blijft, maar wel op een an dere plaats. Verder zal de Havenvakschool een stand gaan inrichten vlakbij de ha venmaquette Havodam om reclame te maken voor het project van de school om elders m de wereld m een ont wikkelingsgebied ook een havenvak school te gaan oprichten. Op Havo- dam zullen verwijzingen naar deze stand orden aangericht. ROTTERDAM De Volks Uni versiteit te Rotterdam en de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen Departement. Rotterdam heb ben besloten voortaan ten nauwste samen te werken teneinde een bre dere basis te verkrijgen voor de ver vulling van hun sociaal-culturele doelstellingen. In dit veroand heeft het Nutsbestuur de voorzitter van de Volks Universiteit, mr. R. W. Ober man en penningmeester mr. L. A. E. Suermondt uitgenodigd tevens zitting te nemen in het Nutsbestuur. Op zijn beurt heeft het bestuur van de VU besloten de voorzitter van het Nutsbestuur, mr. P R Mees en mr. H. L J Roelvink een zetel m het VU-bestuur aan te bieden. Het ligt in de bedoeling op den duur te komen tof één bestuurscollege voor de beide instellingen. Deze bestuursuitwisseling beoogt de bevor dering en integratie van werkzaam heden die gericht zullen zijn op ge meenschappelijke en nieuwe activi teiten, aldus beide besturen. ROTTERDAM De vijfde avond in de serie „de 32 piano sonates van Beethoven" werd dinsdagavond in de Grote Doe lenzaal die ditmaal in ver band met het barre weer niet bijzonder goed bezet was ver zorgd door de tegenwoordig in Brussel woonachtige Spaanse pianist Eduardo del Pueyo. Zijn programma vermelde voor de pauze de „kleine" sonate op. 49 no 1 in g, de eerste sonate uit op. 31 en de grote sonate 'n Bes, op 22. Het ge deelte na de pauze werd geheel m beslag genomen door „grosse Sonate fur das Hammerklavier" uit 1818, m Bes. op. 106, de grootste schepping op dit gebied van de meester. Del Pueyo, die een grote naam heeft op het gebied van Beethoven CARROSSERIEFABRiEK Ceintuurbaan 117 ZWEEDS Rotterdam-12 ML-5JATI0N Tel. 180175 vertolkingen, heeft met zijn weergave van dit enorme epos zijn publiek tot ademloos luisteren gedwongen Groots van conceptie was al het eerste deel; het Scherzo, overigens tamelijk rustig van tempo genomen, was één en al veerkracht, het Adagio was een zeld zaam ontroerende zang en de slot- fuga? Wie dit deel zo snel en toch zo gaaf kan brengen behoort tot de a - lergrootsten' De pianist heeft wel eens verwon dering gewekt met zijn niet overal tekstgetrouwe interpretaties. Dins dagavond was daarvan eigenlijk al leen maar even sprake in de ter ope ning gespeelde op 49 no. 1, die wat hoekig en wat minder verzorgt van klank uit de vleugel kwam Maar de rest van het programma was een waar eerbetoon aan de meester: schitterende détails, voortdurende ex pressieve geladenheid, voortreffelijke beheersing van de klank en een steeds volgehouden grote lijn. Dit geldt met alleen voor de op. 106, die een ware bekroning van de avond vormde, maar eveneens voor de over tuigend weergeven van sonate opus 31 no. 1 een soort voorstudie van de „Waldstein-sonate" en voor de met mmder magistraal verklankte op. 22 Bijzondere vermelding verdient de wijze, waarop Del Pueyo de langzame delen écht rustig en met uitspelen van elke fraze durfde te brengen, juist in deze haastig-verlopende tijd! Het publiek heeft de verrichtingen van de vertolker naar waarde weten te schatten, getuige het steeds opklin kende warme applaus. P V TJET vignet van de expositie „25- -1 -*• min" m mei, die vooral wordt gericht op de jeugd en die een beeld wil geven van de oorlog, het verzet en de wederwaardigheden van Rotterdam m oorlogstijd. reet na het bombardement van Rot terdam is opgenomen. Van grammofoonplaten met redes van Hitler, Gobbels en anderen zijn bandopnamen gemaakt. Die zullen op de expositie te horen zijn Ander materiaal omvat uniformen van Wehrmacht, NSB, SS en ook van de Binnenlandse Strijdkrachten, bor den van de Ortskommandatur, wa pens, insignes, en dergelijke zaken. De organisatoren willen met „25-min" vooral de schooljeugd be reiken: zij zien in de oorlog een stuk vaderlandje geschiedenis van een zo grote importantie, dat daaraan beslist nooit achteloos kan worden voorbij gegaan ROTTERDAM Door de slechte weersomstandigheden nabij de haven van Garheston is de 400 ton metende Uranus I op de rotsen gelopen. Het ongeluk gebeurde omdat de anker ketting brak. De Nederlandse beman ning, zes mannen en een vrouw, werd ongedeerd van boond gehaald door een reddingboot De Uranus I was onder Panamese vlag vertrokken met een lading kunstmest. Ziet u maar: Per K.L.M. per touringcar TIROL 10-13-14 dg. (Van onze scheepvaartredactie ROTTERDAM De heer D. v. d. Berg (41) directielid van de reparatiewerf Niehuis v. d. Berg aan de Eemlhaven is van mening dat in de sector scheepsreparatie niet te veel geïntegreerd moet worden. „Er heerst momenteel een goede rivaliteit tussen de werven onderling waarbij de service gebaat is. Op de repara- tiemarkt moet geconcurreerd kunnen worden De heer Van den Berg zei een en ander tijdens persconferenties ter ge legenheid van het slaan van de eerste paai voor de uitbreiding van een montagehal. Deze handeling moest echter door het slechte weer worden uitgesteld. Niehuis v. d. Berg richt zich voor namelijk op de schepen tot 25.000 ton dw of 15.000 brt Hiervoor ziet de heer v. d. Berg een groeiende markt te meer omdat de coastermarkt de laatste tijd aan het toenemen is Ook het repareren van de zgn. feeder- schepen komt steeds meer op. De scheepswerf houdt zich in de eerste plaats bezig met het uitvoeren van de normale survey-beurten ter wijl het herstellen van schades op de (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM De RDM heeft een belangrijke reparatieorder in de wacht gesleept Dezer dagen werd het contract getekend voor herstel werkzaamheden aan het Britse pas sagiersschip Carmcima, eigendom van de Cunard Line. De scheepswerf sleepte deze opdracht in de wacht omdat de snelste reparatietijd aange boden kon worden Het karwei moet in 33 dagen worden uitgevoerd. De Carmania zal tussen twee cruisereizen door naar de RDM ko men om onder meer van een nieuw vlak te worden voorzien Ook de ma chines van het 22 592 ton grote schip zullen voor een kwart vervangen worden Het schip liep tn ïanuan van het vorig jaar nogal ernstige bodemscha- de op als gevolg van het aan de grond lopen nabn Port Everglades. Op 24 mei wordt de Carmania bij de werf verwacht Naar schatting zal 260 ton staal nodig zijn voor de repa ratiewerkzaamheden 1 tweede plaats komt, gevolgd door de verbouwingsopdrachten. In dit ver band voorspelde de directeur van de scheepswerf dat het verlengen van kustvaarders wellicht binnenkort zal toenemen als gevolg van een wets wijziging die momenteel wordt be handeld. Een aanvraag uit Noorwegen heeft Niehuis inmiddels gekregen terwijl van Duitse zijde om informatie is ge vraagd. De op handen zijnde uitbrei ding omvat het uitbreiden van de montagehal met een loods van 1584 m2. In de nieuwe hal komen een tweetal kranen met een hefvermogen van 20 ton. Deze zullen met name gebruikt worden voor het behandelen van de vrij zware zuigbuizen en zuig- koppen die door Niehuis worden ge repareerd. In de verre toekomst denkt de heer Van den Berg aan uitbreiding met een tweetal dokken, waarvoor een nieuwe haven gecreëerd dient te wor den die deels door de werf, deels door het aangrenzende bedrijf van Svens- kaCellulosa kan worden gebruikt. Het bedrijf werd opgericht in 1896 en hoopt dus volgend jaar het 75-ja- ng bestaan te herdenken. Dale Carnegie, Oprichter INTERMENSELIJKE VERHOUDINGEN SPREKEN IN HET OPENBAAR DÉ BRANDARÏS 3 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1970 fftW'KfV „i Mjrt" n# LIET DOOR middel van een •*J- tussenstuk vergroten van schepen m plaats van de aanschaf van nieuwe tonnage wordt voor nog vi ij jonge schepen als de op- lo-sing gezien om de ontwikke ling in de scheepvaart op de voet Ie kunnen blijven volgen. De Dok- en Werf Maatschappij Wil- lon-Feijenoord heeft op dit ge bied reeds de nodige opdrachten uitgevoerd. Een dezer dagen werd de nieuwe sectie voor de Sinouts- kerk tussen het voor- en achter schip gevaren Dit schip van de Verenigde Ne derlandse Scheepvaartmaatschap pij (V.N.S.) wordt door de werf met ongeveer 20 meier verlengd. De Sinoulskerk is het tweede schip in een serie van zeven zo genoemde S-kerk schepen die hij Wilton-Feijenoord zullen worden verlengd. Eerder kwam de Streefkerk van deze belangrijke opdracht gereed. Het tweede schip, dat nu onder handen wordt genomen, onder gaat bovendien nog een reparatie aan de hoofdmotor, die reeds ge demonteerd is en waarvan de krukas uit het schip is genomen De totale verlengiugsopdracht zal in de loop van september zijn voltooid. VELE GOEDE MERKEN, B. EN O., PHILIPS, SONY, LENCO E A. BIJ AERTV. NESSTRAAT 38 1e MIDDELLANDSTR, 72 TEL.118811-235327 MALLORCA 8-15-22 dg. (vlieg reis appart.) v.a. f 2S8,- GARDAMEER 10-15-22 dg, (vliegreis hotel) v.a. 318,- (touringcar hotel) v.a. 225,- da vakantiegids ligt voor u klaar. het meest complete reisbureau Rotterdam, Meent 62. tel. 010-116889/ 147971; Schleweg 141, tel. 010-247020/ 241413; Zuidplein 123. tel, 010-272888/ 174901, Schiedam, G. Vsrboonstraat 17-19. tel 010-266077/262258, Maaseluls, Noordvliet 23, tel. 01899-3083; Vtanr- dlngen, Fransenstraat 15, tel, 010- 344906/342761. Fen mondeling ïntenuücaalfl cbbb in spreüvaardigfaeid, omgang jaet nesses» en thousiasme, gaheageaUainmgeBztlfliaaiilllitlfc "Oud-caaKten vertellen jma ervaringen. Bezotlc vrijblijvend onze contactavond te Bot terdam op vrijdag 20, woensdag 25 en vrijdag 27 lcbruan ia Adnanalaan 102, rotterdam Aanvang 8 uur n m. Sponsor: Aioserij-ImtitUBt let. 0.1899-4630

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1