Staatssecretaris nstraat Burgerlijke stand Burgemeester en arts (bij leven) vernoemd Schoppenaaslijn: de nieuwe haarmode Wijkcomité gaat eerst praten >ig geen tekort aan zout Burgerlijke stand Geacclimatiseerde Gerrit Vooys: zie je 's nachts Cruyffies in je slaap Rotterdams geduld loopt ten einde! Van Beveren sprak voor scheidsrechters K. J. Heyboer overleden Derde centrum in Maassluis Namen voor nieuwe scholen HENK KRAMER VAN V EN D: VLAARDINGEN SGP Schiedam handhaaft eigen lijst Margriet-mode blijft boven de knie Benoeming leden lioofdstembureau Feijenoord-Noordereiland actie uitgesteld (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In Vlaar dingen is voorlopig voldoende zout voorradig voor de bestrij ding van de gladheid. Ir. J. G. Gerritze, directeur van gemeen tewerken, deëd dinsdag de ge ruststellende mededeling dat „er nog een flinke berg ligt. "We strooien zo lang de voorraad strekt en het ziet er niet naar uit, dat we in de eerstkomende dagen zonder zóut komen te zit ten". ZAND Fan der Kuyschool mOstert Inwonertal vorige maand weer omhoog HVO-schakers wonnen van Ivoren Toren 2 (Van onze sportredactie) KATWIJK Gerrit Vooys is geacclimatiseerd. Na een inspeelperiode van ruim een half jaar, waarin hij als gevolg van het iedere icedstrijd terugkerende schoonheidsfoutje, spottende het labelhet loze vissertje kreeg opgeplakt, is de breed geschouderde Katteker met de eeltige knuisten dan eindelijk de rust inboezemende kern"r wiens talent AZ'ól's technische dienst aan het eind var het seizoen 1968-1969 dermate bekoorde dat men bereid was veel klinkende munt op tafel te brengen. Wat goed is Jong Oranje Wethouder over metro-aanleg: ROTTERDAMMER Pagina 5 DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 VL AARDING EN Jan van Beve ren, doelverdediger van Sparta en van het Nederlands elftal ging dinsdagavond in gebouw Excelsior openhartig in op tal van vragen die hem werden voor gelegd door de leden van de "Vlaar dingse Scheidsrechtersvergadering. Hij zei, in geheel Europa te zijn ge weest, maar dat er voor een voetbal ier geen beter land is dan Nederland, tenminste wat betreft voetbalklimaat.. Ook vertelde hij, dat niemand voor zn plezier naar het buitenland gaat om te voetballen, maar dat het steeds een kwestie van geld is. Toch staat 'bij hem het geld niet op de eerste' plaats: ais hij niet betaald zou worden, zou hij toch ook blijven voetballen en blijven streven naar het hóógste wat te bereiken is. Wie in Italië voetbalt kan volgens de heer Van Beveren binnen enkele jaren twee ton overhouden. In Ne derland duurt dat tien jaar, maar dit houdt verband met de belastingen. Voetballen is een typisch manne lijke sport. Daarom is Jan van Beve ren van mening, dat vrouwen niet als scheidsrechters dienen te fungeren. Geen prettig geluid voor het vrouwe lijk lid van de Vlaardingse Scheidsrechtersvereniging, dat zich onder de aanwezigen bevond. SCHIEDAM In het Bejaarden huis Thurlede is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden de heer K. J. Hey boer. een van de pioniers van de korfbalsport. Hij was zelf oud bestuurslid van deze organisatie en maakte van 1905 tot 1935 deel uit van het hoofdbestuur van de KNKB; daarnaast was hij van 1920 tot 1940 voorzitter van de Rotterdamse Korf- balbond. De heer Heijboer had zit ting in tal van commissies. Een van de belangrijkste was de protestcom missie van de Koninklijke Neder landse Korfbalbond, waarvan hij voorzitter was. Tot 1942 was de heer Heyboer hoofd van een school voor buitenge woon lager onderwijs in Schiedam^ VLAARDINGEN Tot leden van het hoöfdstembureau voor de ge meenteraadsverkiezing op 3 juni zijn benoemd wethouder E. P. van der Veen (plaatsvervangend voorzitter), de heren P. J. Halkes en T. P. van der Laan Bouma en wethouder G. Walstra. De burgemeester is ambtshal ve voorzitter van het hoofdstembu reau, dat moet oordelen over de gel digheid van de ingeleverde kandida tenlijsten en de uitslag van de ver kiezing. V LAAHDINGEN Getrouwd: Biric Kloos 24 en Geertruida Cornelia Korpers- hoek 22. Geboren: 'Patrick zv A JVermeulen en M M Gouwerok aksterlaan 146; Michel iw W van den Berge en J A pronk Coornhert- straat 201c; Marda Manen dvHM plakker cn T w. Haadsroa BlUeBburgsingei 392; Astrld Lucia dv A H TUjfce en W van weerdenburg Maassluis; Pieternella chrts- 41na dv L v d Boogaard en H v d Waal E Oren burg. Overleden: Touwtje BélJer 80 Frank van Borselenstraat 185; Maria Schaap 79 wed van G F van Weelle Maassluis; Cornelia Sintnieolaaa 83 wed van p v d aterwe Kortedijk 3a; Johannes Sloot 93 wednr van T v d Beng DUlenhurg5insel 5; Catharlna Hendrica Sophia de Boer 90 DjlierJburgsln- gel 5; Wllhclrolna van Koon U echtg van H van der wiele jv v Boreelenstr 271 MAASLAND Geboren: Georgina Wil- helmina Joanna dv P J Sonneveld en J Doelman Kortebuurt 15; Marcel zw W A Visser en A StriJbis, Commandeurskade 3; Johannes Wlilenr. rv T van der Lee en M A van dêr Marei, Oude Campsweg 27 <sa- lonwasen). Ondertrouwd: W Bochove 27 en N van LOO 32. •SCHIEDAM Twee scholen in Groenoord krijgen binnenkort geheel ia tegenstelling met de traditie, na men van personen die nog in funklie zijn. Van dc oudercoramissie van de openbare lagere school aan de Mo- zartlaan is het verzoek uitgegaan de school de naam „Burgemeester H.Roelfsemaschool" te geven. Bij het begin van de komende cursus neemt deze school het gebouw aan het Bachplein in gebruik. De (Vau onze correspondent) MAASSLUIS De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. H. J. van de Poel, heeft dinsdagmiddag het dienstencentrum voor bejaarden aan de P. C. Hooftlaan/Zuid- vliet en Lijnstraat officieel geopend. Behalve de staatssecretaris en zijn echtgenote woonden ook vele bejaarden de plechtigheid bij. Het gemeentebestuur had een aantal inwoners boven 65 jaar persoonlijk uitgenodigd. Burgemeester Van Dijck schetste in het kort de ontwikkeling van Maassluis van vissersplaats tot woon- gemcente. Vooral sinds 1954 is de ge meente sterk veranderd. „Er is veel tot stand gekomen", aldus de burge meester^ „niet alleen stedebouwkun dig, maar ook op sportgebied, bij'de scholenbouw en. voor de bejaarden. Maassluis kan er met recht trots op zijn drie bejaardencentra te hebben." Wethouder J. Smit gaf vervolgens een uiteenzetting over de bouw van het centrum. Hij verving wethouder P. van Her Snoek van. sociale zaken, die door ziekte verhinderd was. De heer Smit dankte alle instanties die hun medewerking hebben verleend. De heer K. Fillekes. voorzitter van de Stichting Actie Middenstand, kon het bestuur achtduizend gulden over handigen, de opbrengst van de Sin terklaasactie. Het is de bedoeling dat voor dit bedrag in het voorjaar een tuin wordt aangelegd. Staatssecretaris mr. H. J. van de Poel (tweede van rechts) en burgemeester Van Dijck (links) bekijken met hun echtgenoten de maquette van de heren Brand en Boutkan (midden). Volgens ir. Gerritze is de situatie la Vlaardingen (nog) niet veront rustend. Bit in tegenstelling tot an dere gemeenten in ons land, waar alarmerende berichten opduiken over «en groot tekort aan strooizout. „Gedutende de gehele winter heb ben we een bepaalde hoeveelheid zout voorradig. Deze wordt ingekocht hij de zouthandelaren en per schip naar Vla'ardingen gebracht. Het zout Wgt opgeslagen in de pakhuizen van Hoogendijk en Vriens aan de Konin gin Wilhelminahaven en- bij Warmelo «n Van der Drift aan de Westhaven- kade." Bij de bestrijding van de gladheid wordt slechts In zeldzame gevallen sneeuw is voor tn voor de ander een lust. Dat bewijst dit win t-rse plaatje, dat onze fotograaf dins dag maakte in de Vlaardingse Johan Willem Frisólaan. Twee, jongens laten zich over het glad de, wegdek meeslepen door een auto. Gevaarlijk is dit plezier- ritje" voor de kinderen natuur lijk welVoor de automobilist trouwens ook. zand gebruikt. „Vroeger strooiden we vooral zand. Het is echter gebleken dat zand meer kwaad dan goed doet. Het middel is niet afdoende. Daarom gebruiken we nu vrijwel alleen zout, hoewel het duurder is dan zand. Het kost vijftig zestig gulden-per -ton,"' aldus ir, Gerritze. Pekel wordt in Vlaardingen niet gebruikt als bestrij dingsmiddel tegen dë gladheid. Wanneer een dik pak sneeuw naar beneden komt, zoals dinsdag het ge val was, heeft de gemeente vier zwa re en vier lichte strooiwagens paraat. Ongeveer twintig man personeel is bij de strooiactiviteiten betrokken. Men gaat overigens pas tot actie over, nadat de politie, die dag en nacht op de Vlaardingse wegen rijdt, gladheid heeft geconstateerd. Deze geeft gemeentewerken aanwijzingen, waarna de strooiwagens op pad gaan. Ir. Gerritze: „Als de politie alarm slaat, zijn onze strooiwagens meestal binnen een half uur in bedrijf." De heer B. Veth feliciteerde na mens het Comité Geschenk Bejaar den. Hij dankte met name wethouder Van der Snoek en zijn naaste mede werkers, de heren De' Jager en Dón, voor. het.-.yeleijvèr,k dat-zij. voor,hei; centrum hebben verzet. Staatssecretaris Van de Poel droeg het geschenk van de bejaarden over: j een hangklok voor de-grote recreatie zaal. Zoals bekend is het dienstencen trum al enige riid onofficieel in ge bruik. Vorig jaar november zijn de bewoners al in de 109 bejaardenwo ningen getrokken. De ruimten in het centrum zijn aanvankelijk alleen ge bruikt voor recreatieve activiteiten. De laatste tijd werd echter steeds meer de nadruk gelegd op de zelf werkzaamheid van de bejaarden. Inmiddels is men begonnen met een bejaardenkoor, met gymnastiek lessen en nu, na de officiële opening, kam men ook de habbyruimten, spreekkamers enz. gaan gebruiken. zullen maatschappelijk werksters, leidsters van gezinsverzor- gende instellingen, maar ook artsen en pedicures een onderkomen vinden. Een staaltje van de zelfwerkzaam heid van de bewoners werd bij de opening al getoond: de heren A. P. Brand en B. Boutkan1 hadden een ma quette vervaardigd. Het stichtingsbestuur heeft het plan de bevolking eind van deze maand de gelegenheid te geven het centrum te bezichtigen.' Vandaag en morgen worden voor de bejaarden in de grote recreatiezaal feestprogram ma's verzorgd. Onder meer zal de artiest Nico Schoolenberg uit Dor drecht optreden. ROTTERDAM Wethouder H. C. G. L. Polak, stadsontwikkeling, ver keer en volkshuisvesting, en wethou der G. Z. de Vos, sociale zaken, volksgezondheid en wijkaangelegen- Jieden, zullen het wijkcomité Feye- noord - Noordereiland in een gesprek,, - informeren over de aanleg van - de- Willemstunnel. In afwachting van dit gesprek heeft het wijkcomité besloten de handtekeningenactie, die zou worden gehouden, uit te stellen. Mocht het gesprek met' de wethouders niet de nodige informatie opleveren, dan zal de actie alsnog worden gehouden, zo schrijft het wijkcomité. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN De 24-jarige Henk Kramer heeft woensdagavond voor een nationale primeur op kapge- bïed gezorgd: de nieuwe kaplijn voor het komende seizoen: de Schoppe- naaslijn. In de kapsalon van Vroom en Dreesmann toonde hij wat deze nieuwe mode inhoudt, en dat, tat zijn voldoening, nog eerder dan het Syn- dicat de Ia Haute Coiffure Franeaise (dat een dezer dagen zijn Show geeft). „Vorige week vrijdag ben ik terug gekomen uit Parijs. Ik heb daar een week rondgekeken en toen ik weer in Nederland was had ik wel voor 99 procent zekerheid." Henk Kramer, „Maitre de Salon Vendome" heeft sinds het bestaan van Vroom en Dreesmann in Vlaar dingen gezorgd voor een bloeiende kapsalon van dit warenhuis, dankzij zijn vakbekwaamheid en vaardigheid. Deze gaven kwamen woensdagavond extra aan het lidht tijdens zijn - de monstratie, waarbij hij de belang rijkste kenmerken van nieuwe lijn aangaf: een driehoekvorm als basis, boven op het hoofd een wat bolle partij, en ook opzij een bol opwerken van het haar. De nekpartij is vrij lang en sterk aansluitend, en tot slot: er hoeft weinig getoupeerd te worden, Vrijwel alles wordt opgeborsteld. Er zijn variëteiten te over, ook voor lang haar. „Ik heb niet een 'hekel aan lang haar, integendeel, het is een hobby van me", aldus de heer Kra mer. De lijn wordt dan geïnspireerd op de jaren dertig, een knot midden op het achterhoofd, en dan 'het haar niet strak aangetrokken, maar los en bollend, met wat uitspringende lok jes. Behalve de nieuwe kapsels had Henk Kramer ook een van de top- mannequins van de Haute Coiffure in Parijs meegebracht, de Neder! Trudy van de Wansem, die in Frank rijk voor vrijwel iedere kapper van naam poseert. En hij bracht ook nog het laatste snufje op haargebied mee, een gekleurde haarlak. Even spuiten en ziedaar, er is een zilver, goud- of kastanjekleurige lok of krul bij. beslissing over de naamgeving ligt bij de gemeenteraad, maar eerst zal het verzoek het bureau onderwijs van de gemeente moeten passeren. Dit bureau heeft nog niet gereageerd. Geheel anders ligt het met de nieu we prot.chr. school die ook op het Bachplein komt en die, naar het zich laat aanzien, ook eind augustus in gebruik kan worden genomen. Deze school heeft de naam „Dr. Van der Kuyschool" gekeregen en aangezien ■de gemeenteraad niets met de namen van bijzondere scholen te maken heeft, kan deze naam al worden inge voerd. Dr. Van der Kuy is een bijzonder gezien medicus in Kethel. Daarnaast is hij ook nog voorzitter van de Ver eniging voor Christelijk Volksonder wijs in Kethel. Door deze naamge ving is een parallel getrokken met de andere school van de vereniging in Kethel, de dr. Sauerschool. Dr. Sauer was de voorganger van dr. Van der Kuys als plaatselijk arts in Kethel. Het schoolbestuur heeft de Ke- thelse arts vernoemd om hem te eren voor zijn jarenlange stuwende arbeid, voor het onderwijs en d-; hele ge meenschap In- Kethel er. Groenoord. Het bestuur heeft de wens uitgespro ken dat de school niet alleen de naam van dr. Van der Kuy mag dra gen, maar ook iets van zijn energie en voortvarendheid zal mogen uitstralen. SCHIEDAM Geboren: Jacobs A., el. v. T. Holler en M. don Hartog; Dirk A., z. v. D. A. Blok en B. C. Hoenderkamp; Ronald M., z. v. C. J. den Outer en J. L. A. Vijf winkel; Nicole E. D. M.. d. v. E. R. L. Frissen en A. M. E. Philips; Danielle EJ D. M„ d. v. E. R. L. Frissen en A. M. E. Philips; Roderick I. C.. z. v. C. Boks en N. E. Schuddebeurs; Stephanus S. J., z. v. S. J. Lob rij en M. van den Nieuwendi|k: Patricia, d. v. M. van Komen en M. J. J. Hoegee; Patrick H. G., z. v. H. G. de Jong en C. J. M. Mulder; Mtrellle. d. v. C. Slenk en D. D. van Huist; Petronella J., d. v. H. G. Moreel en S. A. W. Rink; Marion, d. v. B. -M. van Naaraen en C. Barwegen; Hendrlkus G.. z. v. W. C. van der Nat en H. G. de bange: Dennis, z. v. F. T. A. Ingenkamp en E. Saarloos; Leonie Pz. v. J. »G. K. van Hoeven en J. Guis; Jeroen. W. A., z. v. W. J. Feelders en L. M. Ruts. OndertrouwdC- van den Boogert, 41 en J. van Dam, 39; E. J. Duller. 24 en M. A. Kentie. 21: C. J. J. van Dijk, 24 en J. W. M. Zwaard. 23. A. L. A. Fok, 22 en C. M. van der Zouwen, 23; M. A. W. Fraterman, 18 en veelveranderd bij Mostert. Behalve de service 1 Hoogtlrnal 14Ó-JS0 Vlaardlnsi» - Tel. 342007 VLAARDINGEN De bevolking van Vlaardingen is in de'maand ja nuari met 268 personen vermeerderd, De stad telde op 1 februari 79.353 in woners. Vorige maand vestigden zich-- 122 gezinnen (450 personen) in Vlaar dingen, terwijl 42 gezinnen (251 per sonen) vertrokken. Het aantal geboor ten was 121, het aantal aangiften van overlijden 52. In het stadhuis werden 29 huwelij ken voltrokken. C. D. H. Berg, 21; W. M. Gokke. 22 en J. P. van Assendelft. 21; H. R. van Holten, 24 en J. J. M. Schnmle. 19; G. L. N. de Jong. 22 en C. J. M. van den Hondel. 19- D. J. Kraan, 22 en E. C. de Vries. 19- J.'Manui 25 en F. A. Baron, 22; W, R. -Romahtschen- ko. 23 en -E. M. W. Bario, 23- A. van Rui ven, 23 en C. C. Snoei}. 19; J. G. H. van Schelndelen. 23 en C. W. van de Peppel. 21' P. Voorburg, 24 en D. Radstake, 19; BI. J. Windgassen, 22 en J. Struik. 21.- Getrouwd; B. Hi van Laarhoven, 25 en G. van Henten. 18; J. A. van. Seters. 27 en A. E. dé Bruijn. 26; H. W. van Buren; 19 en L. M. Scheepbouwer, 18: W. Moermam. 26 en E. M. J. Wennekers. 19; L. F. A. Enari- mars, 24 en-W. H. VoHebregt, 21; J. J.van Waart, 24 en R. M. Oranje. 19; P.Crama. 22 en D. Vorstenbos, 23; J. P. Dekker, 23 en E. da Hoog. 23. Overleden; I. M. van Opjjnen. 66. wed. A. Letterman: A.. Vroon, 78- F. H. Christen. 1?: A. Pinster, 79: P- Koster, 77. SCHIEDAM De SGP zal bij de komende gemeenteraadsverkiezingen niet samenwerken met andere par tijen, maar met een eigen lijst uitko men. Dit werd besloten in de leden vergadering. 'Na "het huishoudelijke- gedeelte, hield de heer K. Ghr. Hoekstijn uit Rijswijk een toespraak over „Wat is verkieselijk en wat kiezen wij?" Hij noemde het staatsbestel in Ne derland niet ideaal. Mannen als Da Costa, Bilderdijk en Groen van Prin- sterer streden niet voor een kerkstaat maar voor een samengaan tussen kerk en staat, om ons land te regeren- naar het Woord van God. Daaruit is' de SGP ontstaan, die in 1918 werd opgericht. VLAARDINGEN Het tweede tiental van de schaakvereniging HVO maakt een goede kans de wedstrijd tegen RSR Ivoren Toren 2 te gaan winnen. Na de eerste zitting leiden de HVO'ers met. 3Vs—l Vz. Mooy, Westerhoff en Wannet won nen hun partij, terwijl Hoos remise behaalde. Huyser verloor en de ove rige vijf partijen werden afgebroken. Daaronder bevinden zich de eerste drie borden. Een transactie die wel het le venspatroon van Gerrit Vooys veranderde, maar niet met zich meebracht dat hij de dingen min der nuchter zou bekijken. Want het tekenen, van een semi-prof- contract mag dan als consekwen- tie hebben dat hij, Gerrit Vooys, er zijn baan aan moest geven, de rustige visser diep in hem, bleef. Vooys: Betaald voetbal spelen brengt met zich mee, dat club liefde niet meer bestaat. Geluk kig is de sieer onder de spelers net zo als bij Quick Boys. Ge woon ontspannen, heel erg pret tig. Het feit dat ik niet meer vis heeft tot gevolg dat ik me beter op de wedsirijd kan concentre ren. Als is .dat ook niet alles, want wanneer je nu weet dat je tegen Ajax speelt heb je slapelo ze nachten, zie je urenlang Cruyffies in alle standen op je afvliegen. „Het gezegd van wijlen Joris van den Berg, wat goed is komt snel, is op Gerrit Vooys dermate van toepassing, dat hij er in de versfe verten niet - op gerekend had, reeds zo snel een. vaste keus van Robert Heinz voor het keur korps te wmden Zijn aanvanke- kelbediende spelen, 's middags trainen en dan zien we wel ver der, ging namelijk niet helemaal op. Wanneer keeper Schroder aan het begin van het seizoen als de te kloppen man in zijn hoedanig heid van keeper van het eerste elftal door hem gezien, verde digde al spoedig het doel van het reserve elftal en Vooys schoof een plaatsje op. Gerrit: „Het is inderdaad heel snel met mij gegaan. Vanaf het begin lukte het wonderwel." Alle medailles plegen hun keerzijde te hebben. Een spreek woord dat ook op Gerrit Vooys van toepassing is. Zijn besluit om van het zaterdagvoetbal over te stappen op het op zondag ge speelde betaalde voetbal, vond vooral in het prille begin weinig bijval in de familie en werd alge meen op religieuze gronden ver- oordeeld. Gerrit Vooys resoluut: De wil om iets te bereiken heeft voor mij de doorslag gegeven. Er gens is het tenslotte ook zo dat het in het beiang van mijn vrouw en kind was. Gelukkig gaf men mij later gelijk en luwde de storm van protesten met het klimmen der successen." Heeft Gerrit Vooys nog spéciale wensen: „Ja,", zegt de AZ'67-kee- per. „Jong Oranje. Ik ben pas 22 jaar en heb dus nog alle kans Gerrit Vooysgeen centje spijt voor het elftal van 20 tot 23 jaar. „Want Gerrit Vooys, die eens als gevolg van hel feit dat hem de tijd ontbrak om te trainen, van een plaats in het Nederlands za terdagelftal moest afzien, is ge zond eerzuchtig. Gerrit Vooys: „Het bevalt me uitstekend bij AZ'67. Ik heb er voor geen.centje spijt van. Of ik bij AZ blijf kan- ik met geen mogelijkheid zeggen. Misschien bieden ze me wel een contract aan dat me niet bevalt. Maar van één ding kun je dan wél zeker zijn. Dan ga ik op de transferliist en zoek ik mijn heil elders. (Vaneen onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Margrietmo deshow '70 heeft dinsdag drie keer een volle Rivièrahal getrdkken. Dui zenden trouwe lezeressen van het bij voegsel van de Margriet Knip, een maandblad voor zelfmaakmode lie ten zich voorschotelen wat er voor het komende voorjaar zelf aan mo dieuze kleding te knutselen valt. Het zomers accent op de mode be tekende een reeks vanstrandensem- bles, waarbij de strandpyama die ook wel in huis te dragen is, het heeft gewonnen: pantalon, jasje, en kort hesje daaronder, dat een stuk van de buik onbedekt laat. Veelal van een katoenen stof in felle bloemetjes of. zachte pasteltinten. Ook de simpele zomerjurkjes kregen dezelfde dessins en kleuren. Behalve katoen wordt ook linnen en zijde aanbevolen. De dunne (kunst)zijden. stoffen la ten zich gemakkelijk pllsseren, zodat iets zwierigs ontstaat. Wat een uiterst moderne zigeunerjurk op kan leve ren, vooral wanneer er nog wordt ge werkt met lange sjaals en wijde mouwen. Margriet houdt de lengte voor zelf maakmode boven de knie, voor jonge meisjes een behoorlijk stuk voor de wat oudere dames net even eer. rand je. -ii; xf-Tf*4'A të.i} ROTTERDAM Wethouder II. W. Jettingboff heeft gezegd dat er eén einde dreigt te komen aan het geduld van Rotterdam wat betreft het vra-'. geii om de rijksmedewerking voor de aanleg van de metro naar Ommoord,/ Toch hoopt hij'nog dit jaar te kun nen beginnen met de aanleg van deze 'belangrijke metrplijn. Ook zal hij in Den Haag; blijven pleiten, voor de financiële medewer-!,-. king. De wethouder liet echter duide lijk blijken dat hef geduld van Rot terdam niét eindeloos kan voortdu- ren. Hij opperde dat Rotterdam ken- - nelijk te bescheiden is met het vra-, gen van financiële hulp en dat Rot- - terdam te veel begrip toont voor de moeilijkheden van de rijksoverheid.: In het zesde metrorapport dat bin nen afzienbare tijd in de'gemeente raad zal komen, za1 vooral - aan dezé - metrolijn naar het oosten veel" aan-,/ dacht worden gegeven. Er zijn nogal wat problemen gerezen over de wijze van aanleg, op een dijk, begane', grond, op viaduct of in een tunnel. B en W zullen moeten kiezen uit de alternatieve oplossingen die hét rapport aangeeft Het is het eerste metrorapport dat. wordt uitgegeven door de verkeersdienst..

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1