Nog lege banken in dagverblijf voor minder bedeeld kind ESSO: omzet steeg met acht procent Hond verjaagt oplichter AGENDA Burgerlijke stand Politieke papier) strijd (op laait op Oude Bergwegnu omver m H afe Groslijst CHU- kandidaten voor de gemeenteraad Badmeester Jacobs gaat met pensioen Diepeveen en (King gaan samenwerken 5000ste schip twee dagen eerder D'66 nog steeds geen kandidaten Openbaar lager onderwijs vraagt om activiteiten Veel achterstallig werk in damstrijd Inzamelingsactie Leger des Heils Ca baretavond van Helpt Elkander A, Struis, (70) overleden Containervervoer sterk gestegen Koffiebaravond Youth for Christ in Fniëlkerk Nu ook vissen met de RTM LEIDSTERS GEVEN INDIVIDUEEL ONDERWIJS Jeugd- Rij nmondband zoekt versterking Mutaties vereniging maatschappelijk werk ENÏG,: [mOstertl i®üis „Helinmm" en de Hist. Vereniging gaan samenwerken HVO-schakers wonnen me' 5,54,5 van IT Spel van Heijermans in Stadsgehoorzaal m m ie- 3e- 'an bij VLAARDINGEN vandaag morgen Betere kansen Regionaal om enige brillen le hebben van Mostert I sr PAGINA 5 DONDERDAG 26 FEBRUARI f'970 - 1 -ri— -«r— VLAARDINGEN— De CHU heeft een groslijst samengesteld voor de raadsverkiezingen. De officiële kandi datenlijst zal in, een ledenvergadering definitief worden vastgesteld. Op de „roslijst staan alle CHU-raadsleden: mevrouw mr. M. Bellingwout-Rood- enburg, J- Ligthart, M. Mooy (fractie voorzitter PCG), L. de Snayer (frac tiesecretaris) en E. P. van der Veen (wethouder). Nieuwe kandidaten zijn: J. Abb- ring, mevrouw A. Bavius-den, Duik, de heer J. den Draak, m;. D. J. J. den Hartog, de heer M. van 't Hof, mevrouw P. van der Linden-van Dorp, de 'hesen F. Oversluizen, N. A. Nieuwstraten, G. Sluijter, G. van der Windt en mevrouw ir. S. Struijk-Tie- leman. De heren, Baggerman en Stam heb ben nog niet gereageerd op het ver- zaekeen plaats op de kandidatenlij.t tewilien innemen. MAASSLUIS Badmeester C. Ja cobs gaat zaterdag met pensioen. Maandagmiddag wordt in de kantine van de brandweerkazerne aan de Jo- han Evertsenlaan afscheid van hem genomen. Zweminstructeur-badmeester Ja cobs is sinds 1 mei 1940 met de dage lijkse leiding van de gemeentelijke zweminrichting belast geweest; daar voor was hij werkzaam bij de Ge meentelijke Zweminrichtingen in Rotterdam en bij verschillende zwemverenigingen. Vanaf 1955 werd hem en zijn vrouw, mevrouw J. M. Jaeobs-Hummelman ook de zorg van het gemeentelijk badhuis aan de Taanstraat opgedragen. Tal van Maassluizers heeft hij in de loop der jaren de eerste beginselen van de zwemkunst "bijgebracht. •s Ajt.Vfc MAASLAND De postzegelclub Posita vergadert zaterdagmiddag om twee uur in de Land- en tuinbouw school. Er worden dertig kavels ge veild. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEI\T Sinds de ingebruikneming, bijna drie maanden geleden, zijn twintig kinderen ondergebracht in het dagverblijf voor geestelijk ge handicapte kinderen „Zonnehof" aan de Hofsingel. Deze tijdelijke behuizing onderdeel van het voormalige ziekenhuis biedt plaats aan 36 kinderen. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM De verkopen van Esso Nederland beliepen in 1969 in totaal 1.132.000,006, ten opzichte van het jaar daarvoor eert verhoging van 8 procent, zo zegt het jaaroverzicht van de maatschappij. In Europoort werden voor rekening... yan de olieon- denjeming.:. 131 ^tartkriif" ontvangen. XL* -U t i - k tut >ek nd ie ma nd ij- iet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Dinsdagmiddag heeft een 46-jarige vrouw spannende ogenblikken beleefd in haar woning aan de Sophiakade. Dat gebeurde toen er een man belde met de mede deling dat hij „van het gas" was. Omdat in die straat aan gasleidingen wordt gewerkt, liet zij de man bin nen. Zij toonde hem op zijn verzoek de gasmeter in de keuken aan de straat zijde. Op zijn vraag of er nog meer aansluitingen waren, liep zij met de man de gang in naar de achterkamer. Daar zei de man dat hij geld moest hebben. De vrouw antwoordde dat hij dan naar een kwitantie moest to nen of anders haar woning zo snel mogelijk moest verlaten. Daarop greep de man haar vast en herhaalde verschillende keren zijn eis om geld. Op haar hulpgeroep sprong haar hond tussen de man en de vrouw in. De vrouw vluchtte het toilet op, de man. liep het huis uit Doordat de knop van de toiletdeur door het dichttrekken, was gebroken, kon de vrouw het toilet niet uit. Na enige tijd kon zij met de steel van de closetborstel de deur openwrikken. Er, wordt niets vermist. Het signalement van de man luidt: circa vijftig jaar oud, 1,70 meter lang, donkerkleurige jas met zwarte alpi no, bril met donkergekleurde glazen, m bezit van zwarte diplomatentas met ritssluiting. Wie informaties kunnen geven wordt verzocht zich met het politie bureau Boezemsingel in verbinding testellen, tel. 143.144 toestel 4142. Voor deze schepen zal in de loop ran dit jaar een derde steiger gereed ko men. In de Botlek behandelde Esso 381 tankers en kustvaarders alsmede 741 riviertankers, beladen met ruim vier miljoen ton petroleumprodukten voor export. De smeerolie-levering aan de scheepvaart nam toe met 20 procent. Voor dit onderdeel werd in het afge lopen jaar de Esso Nederland 50 in dienst genomen. De overslag van ruwe olie in Rot terdam liep op van 7,8 miljoen ton in 1968 tot 10,4 miljoen ton in 1969, een stijging van 33 procent Voor de eigen aanvoer beschikt de maatschappij over de Esso Den Haag en negen ti me-charter schepen. Dit jaar wordt deze vloot aangevuld met twee sche pen van 190.000 ton en vier tankers van 253.000 ton. De Esso Europa zal op 28 februari als eerste 253.000 tonner in Europoort gaan lossen. Het schip is niet geheel vol want een deel van de lading werd in Lymebay gelost. De tanker steekt bij het aanlopen van de geul 61 voet diep. De ollegeul kan schepen met een diepgang van 62 voet hebben. In het afgelopen jaar ging de Esso Amsterdam over naar de Argentijnse zusteronderneming van Esso. Dit jaar zal de Esso Rotterdam binnen het concern van vlag veranderen. se ats Eramastraat 71: dhr. G. de Pater voor hervormd-gereformeerd comité, 20. H-Ucestkerk: dansavond ten bate van de Jtichtmg Dagverblijven Geestelijk Gehan dicapten West Zuid-Holland, 20.30. KANTOREN Oogbtaci "De Rotterdammer", bijkan- •oor Schiedam: lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redactie: R. M. van Houwelingen, Julianalaon 84, tel. 265764; klachten be zorging* Joh.- Grcnefeld, Singel 93, tel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Haven- "traat 11tel. 346775; redactie: J. Jille, tel. 351905; klachten bezorging: H. Verhei], uiepenbrockstraat 41tel. 343345. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaar dingen: tel. 262626. ROTTERDAM Directies en commissa rissen van Oving en W. B. Diepeveen en Co.. hebben volledige overeenstemming be reikt over een samenwerking. Het doel van de fusie is door schaalvergroting sa men tot een betere bedrijfsvoering en een sterkere positie te komen. Voor de uitvoe ring is om practische redenen de vorm gekozen van ruil van de aandelen en op- nehtersbewljzen Diepeveen in aandelen Oving. Het geplaatst aandelenkapitaal van Oving zal hierdoor van ƒ5.506.000 toenemen tot 9.527.000. Het balanstotaal van Diepeveen bedroeg per ultimo 1S68 24.079.000, over hetzelfde Jaar was de nettowinst j 433.553 waaruit een dividend van 14 procent on veranderd werd uitgekeerd. Het samengaan van beide ondernemingen zal geen nadelige invloed hebben op de werkgelegenheid. De vertegenwoordiger der vakvereniging, leden van de onderne mingsraad en het personeel zijn door de directie op de hoogte gesteld. MAASLAND Het eerste team van de tafeltennisclub NIO won met 82 van Hollandiaan 6. Het tweede team won met 91 van Deroda; het derde team speelde gelijk tegen SVS 3. I VOLAA'RiDIN"GEN De Nederaidr.se Vereniging De Verzamelaar, afdeling Vlaardingen» houdt maandagavond 2 maart weer een ruilbeurs. Er is gelegenheid al lerlei verzamelobjecten, zoals postzegels, sigarenibarrdjes munten, speldjes» kleuter- hangers en prentbriefkaarten uit te wisse len De beurs wordt gehouden dn gebouw Excelsior (Oosthavenkade 9) en begint om zeven uur. 0 VlDAiAfRDTNOBN' Het Nieuw Hotter- dams Toneel speelt op woensdag 18 maart om kwart over acht in de Stadsgehoorzaal „Twee heren uit Verona", van William Shakespeare. Het stuk is vertaald door wim Zaak De voorstelling staat onder re gie van Jules Royaards. NJet-leden van het Vlaardmgs Kunstcentrum kunnen vanaf 18 maart aan de kassa dagelijks van tien tot éen uur en van zeven tot negen uur plaat sen bespreken. Tevens is er dan gelegen heid tot afhalen van schriftelijk en tele fonisch bestelde plaatskaarten. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM Twee dagen eer der dan vorig jaar is woensdag het 5000ste schip de haven van Rotter dam binnengelopen. Het was de Deense kustvaarder Torshammer van 300 brt De Deen kwam ledig van King's Lynn en meerde af in de Rijn haven, Fentx voor rekening van Mon- taan. Vorig jaar was het 5000ste schip de Nederlandse tanker Crania. Daarom tracht de stichting dagver blijven geestelijk gehandicapten, die in Naaldwijk, Wateringen en Voor burg al modern ingerichte tehuizen heeft, meer ouders te bewegen hun gehandicapt kind in een dagverblijf onder te brengen. Het is evenwel gebleken dat veel kinderen, die niet met voldoende suc ces een kleuterschool kunnen volgen, „buiten de poort blijven". Enerzijds, omdat de ouders niet op de hoogte zijn van het bestaan van een derge lijk dagverblijf, anderzijds ook, om dat men meent dat het kind zich best zal kunnen aanpassen in de kleuter school. In veel gevallen houdt de kleuterleidster het kind echter alleen om de moeder te ontlasten. Het minder bedeelde kind heeft op de „Zonnehof" betere kansen. Het kan er al op driejarige leeftijd wor den opgenomen. Het geestelijk ge- K"udicapte kind krijgt bovendien in- div.duele aandacht. Voor de twintig kinderen in het dagverblijf zijn vijf leidsters beschikbaar. Hoofdleidster is mej. J. Zantingh. Behalve deze leer krachten houden ook pedagogen en psychologen zich met de kinderen be zig. Zelfs is het mogelijk een spraak- lerares en een physiotherapeut in te schakelen. Het onderkomen in de voormalige ziekenhuisbarak aan de Hofsingel is slechts tijdelijk. Binnen twee jaar hoopt de stichting dagverblijven geestelijk gehandicapten West Zuid- Holland te beschikken over een nieuw, modern ingericht gebouw aan de Mamixiaan. Het dagverblijf in Vlaardingen is van regionale betekenis. De kinderen komen behalve uit Vlaardingen. ook uit Maassluis en Schiedam. De Zon nehof schrijft kinderen van drie tot vijftien jaar in. In het Vlaardings dagverblijf is het oudste kind twaalf jaar. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de volgende telefoonnummers: 34.55.55 en 34.45.49. SCHIEDAM Het is nu definitief dat de politieke partij Democraten '66 aan de gemeenteraadsverkie zingen zal meedoen. Deze beslissing werd gisteravond genomen tijdens een vergadering var deze partij. Een kandidatenlijst werd echter nog niet bekend gemaakt. Eerst moet het programma worden opgesteld, daarna gaat men praten over kandi daten. Volgens ingewijden zou me vrouw Spier-Walraven, de secreta resse van de Schiedamse afdeling, lijsttrekker worden. Pas tegen maan dag 20 april wordt de definitieve lijst bekend gemaakt. Tijdens de vergadering deed drs. J. Simons, lid van de socialistische frac tie in de gemeenteraad, nog de op roep te gaan samenwerken in PAK-verband, een suggestie die ook gisteravond weer door de leden werd afgewezen. Voorlopig heeft D'66 in Schiedam tien leden gevonden die voor 100 pro cent willen meewerken. Het ligt in de lijn der verwachting dat deze tien Schiedammers ook kandidaat zuilen staan voor de raadsverkiezingen, SCHIEDAM De Jeugd-Rijn- mondband staat weer aan het begin van een nieuw seizoen, waarbij op nieuw veel naar buiten zal worden opgetreden. De jeugdband telt echter 27 leden en dat is te weinig. De reden hiervan is dat enkele leden naar de seniorgroep zijn overgegaan en hier door enkele blaasinstrumenten zijn vrijgekomen. Voor deze instrumenten komen jongens van 10-15 jaar in aan merking. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de secretaris W. B. Scholten, Brugmanstraat 49a Schiedam en op de wekelijkse repetitieavond in de school in de St. Annazusterstraat, vrijdags van half zeven tot acht uur. MAASLAND De a.r. kiesver eniging houdt donderdagavond een ledenvergadering in De Magneet. De raadsfractie zal schriftelijk te stellen vragen beantwoorden. Ook kunnen namen worden opgegeven voor de groslijst. Aanvang half acht. VLAARDINGEN Het bestuur van de ouderraad van het Openbaar Lager Onderwijs Vlaardingen, heeft in een brief aan het college van bur gemeester en wethouders aangedron gen op het ondernemen van activitei ten in het kader van het internatio nale onderwijsjaar. Zoals bekend heeft de UNESCO 1970 hiertoe uitge roepen. Het bestuur zegt in de brief ervan overtuigd te zijn, dat het voor de ont wikkelingslanden niet moeilijk zal zijn iets extra's voor het onderwijs te doen. Het bestuur gelooft echter, dat ook in de westerse landen, op onder wijsgebied nog veel zal kunnen ge beuren. Het suggereert het college vervol gens een buitenhuis aan te kopen, waar de meerdaagse schoolreisjes zouden kunnen uitgroeien tot werk weken, waar projectonderwijs kan worden gegeven. Het bestuur veron derstelt verder, dal deze schoolreisjes of werkweken, dan niet tot de zesde klas behoeven beoerktte blijven. „Als in dit jaar voor het onderwijs de eerste stappen worden onderno men om dit plan te verwezenlijken, kan de stad Vlaardingen bij het 700-jarig bestaan de schoolbevolking gebruik laten maken van een project, waarmee zij vast niet achter zal lo pen in de rij om vernieuwingen", zo besluit de brief. VLAARDINGEN In de hoofd klasse van het tornooi om het per soonlijk damkampioenschap van Vlaardingen, wordt nogal getobd met het uitspelen van de achterstallige partijen. Ook is gebleken dat het zeker niet aanbevelingswaardig is aan twee tor nooien tegelijk deel te nemen. Dit geldt voor de VDV'ers Biel en Van den Kerkhoff, die ook uitkomen in de finale van het tornooi om het per soonlijk damkampioenschap van Rot terdam. Voor Biel zit er de kans in, dat nog een herkamp moet worden gespeeld, mogelijk met Niestadt en met Van Leeuwen. De partijen, die nog ge speeld moeten worden zijn die tassen Niestadt en Van Splunter, Verburg tegen Biel en Van Veelen tegen Van. den Kerkhoff. De partijen, die wel werden ge speeld hadden tot gevolg dat Var, Oudheusden zich van de laatste plaats afspeelde door Gerritsen te verslaan, die daardoor hekkesluiter werd. Eerder had Van Oudheusden tegen Vermeulen remise gespeeld. Mast kwam tegen Vermeulen ook re mise overeen. In de kopgroep luidt de stand: Niestadt dertien punten uit negen partijen; Van Leeuwen dertien pun ten uit tien partijen en Biel twaalf punten uit negen partijen. BURGERLIJKE STAND MAASLAND —Geboren: Dirk Arie zv D A Blok en B C Hoenderkamp Meresteyn 20, Richard Cornell^ Bernardus zv C van Hemert enP M Sibrandi Oostgaag 14, Mar co Julius zv C J Schoenmakers en M J van Straten commandeurskade 30. Getrouwd: J N JVt Duijndam 25 en A M M van der Hoeven 22. o r? VLAARDINGEN De afdeling Rijnmond-Noord van de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk JHumanitas" heeft enkele wij zigingen aangebracht in de uitvoering van het werk in Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam. De werkzaamheden van de maatschappelijk werkster mej. E. M. Oosterhof, die de dienst heeft verlaten, worden overgenomen door mevrouw G. Boxem-Hekman, Damlaan 34 in Schiedam (tel. 26,01.97). Zij zal alleen in Schiedam voor bejaarden actief zijn. Als algemeen maatschappelijk wer ker voor Maassluis, Vlaardingen en Schiedam is per 1 januari 1970 in dienst getreden de heer E. A. Homoet. Hij is voorlopig dagelijks te bereiken van negen tot tien uur op het bureau voor maatschappelijk werk Humani- tas, Emmastraat 113 in Vlaardingen (35.13.29). Over vaste wekelijkse spreekuren in Maassluis wordt nog overleg ge pleegd. Schiedammers kunnen in het Vlaardingse bureau terecht. VLAARDINGEN Het Leger des Heils organiseert ook dit jaar weer de Nationale Inzamelingsactie onder het motto „dienst aan de ander". In Vlaardingen zullen de heilssoldaten, voorzien van een identiteitsbewijs, van 2 tot 15 maart met een lijst of collectebus rondgaan. Het is ook'uno- gelijk een bijdrage te storten, pp nummer 120.120 t n.v. Hoofdkwartier Leger des Heils in Amsterdam,'met vermelding Nationale Inzameling. VLAARDINGEN Getrouwd: Joseph Casper wollfers, 23, en Maria Elisabeth ■Lens. 20. Geboren: Femke Maria Udwine dv R J H Delene en L M 6 [Bergen, F.ks ertaan 156. Saslia dv la C van Oosterttout en A C Smits van S eh rave n d ïjkpl e Ln 75, Sandra dv B Leveling en. Iï tvan der Schoor Chopin- straat 6a, Kitty Helea dv A W van Breen EN T Asiieainen Sweelinckstraat 80. Overleden: joacobus Capelte, 50 Rotter dam, Angerenstem 28: Adrlanus van der Windt, 72. wednr. van A. Janson, Flatge bouw A; Johanna Maria Josephine Nolte. 69 wed. van J. Bakhuizen, Molukkenstraat 43: Adriaan Pieter Nageikerke. 7i, echtg. van A. J. c. Hofmeester, Kethehveg 93: Arend Struis, 70, echtg. van C. van der Windt, Burg. Pruissingei 144b. Geboren; Elmer zv os KöMer en C M Vonk, Maassluis, Burg. Dommissepletn Si: Yoiande. dv E. P. G. M. Verbeek en J. A. Raad. Lepetaarslngel 470. Overleden: Wilhelmina Rieff, 73, echtg. van G. H. den Teullng. Kiaproosstr J8b; Johanna Kuik, 84. wed. van J. M. Borstlap, Maassluis, Vondelpark 2. Getrouwd: Hendnkus Gouwens, 28. en Dusja Maria Gast, 23. Ondertrouwd: Willy lAsmus 23 Scohie- dam. Marconistraat 73a en Eiisabeth Zag- wijn, 20, Verheijstraat 57; Martien de Wit, 22, Burg. Luljerlnksingel 8 en Petronelia Cornelia van Roon, 23. Hilversum, Bussu- mer Gnndweg 65; Cornells pieter Varen hout, 23, le Maasbosstraat 13, en Katharine Henderika Poldervaart, 22, Sneeuwbalstraat 52 c. Johannes van -kerke: 26 KwarteUaan 39, en Cornelia Clazina van der Burgh, 25 Pompenburgsmgel 46; Frits Mens, 25, Anna van Burenstraat 42 en Yolanda Stephanie Maria Mfchaèla van Leuven, 20, Brussei; Joseph Hendrieus •Gemma van Bastelaar 25. Luxemburgseweg 229. en Pieternella Tanneke de Smit, 34, Rotterdam, Rieder- laan 95c; Kornelis van der Hoeven, 21, Messchaartplein 17 en Feterke Wilhelmina Treffers, 19. Prof. Rutgersstraat 254; Pieter Klaas de Winter. t9, Lorentzstraat 8, en Johanna Kuiniertje van Nieuwenburg, 20, Mr Verschuurstraat 32; Bernard Jan L.een- VLAARDINGEN „Helpt Elkan der", vereniging van ouders en vrien den van geestelijk en lichamelijk misdeelden, afdeling Vlaardingen, houdt op vrijdagavond 6 maart om kwart voor acht een cabaret-feest avond in de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg. De bijeenkomst is bedoeld als ontspanningsavond voor pupillen van de Gemeentelijk Sociale Werkplaats (afdeling 2). Leiding en presentatie zijn in handen van me vrouw A. Vorstebosch. Zakelijk leider is de heer J. Haas. Pupillen van de GSW hebben vrije toegang. Voor ouders, leden en dona teurs van „Helpt Elkander" zijn toe gangsbewijzen voor één gulden be schikbaar. Medewerkers aan deze avond zijn: sextet Miente Boersma, goochelaar Nico Burco, accordeoniste Jenny van Elsloo, de muzikale clowns de Wij- nanco's, jodelzangeres Olga Lowina en mondaccordeonvirtuozen The Rythm Trio. Ook za) een balletgroep je optreden. O >2 l- (Van een onzer verslaggever) VLAARDINGEN De eerste symptomen van de naderende ver kiezingsstrijd zijn in Vlaardingen zichtbaar geworden. Op borden, die op verschillende plaatsen in de stad zijn neergezet, verschijnen drup pelsgewijs de aanplakbiljetten van de politieke partijen; zoals hier bij het plein Emous. Wat betreft het aanplakken van propagandabiljetten lopen de anti revolutionairen in Vlaardingen vrij vooraan, gelet op het feit dat deze partij (lijst 4) als eerste cp de bor den verscheen met de verkiezings leuze „evangelische politiek". De politieke partij radikalen (lijst 7) volgde al snel. Deze benja min op het politieke slagveld liet het trouwens niet bij één leuze: "meebeslissen, ook bij de fusies", krotopruiming nu. direct" en „vre de". Aan de rcdikalen te bewijzen dat het geen loze kreten zijn. Het betreft hier overigens propa ganda voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten van Zuid - Holland die op woensdag 18 maart wordt gehouden. Voorlopig zullen de borden waarschijnlijk een vertrouwd beeld blijven vormen in de Vlaardingse stadswijken; omdat de stembureaus op woensdag 3 juni andermaal open gaan voor de ver kiezing van de gemeenteraadsleden. «oostkust 146-150 Vtsmriingeo - 1*1,343007 VLAARDINGEN Afgelopen zon dag is op zeventigjarige leeftij'd over leden de heer A. Struis, oud-lid van de gemeenteraad voor de CHU. De heer Struis maakte van' 30 december 1940 tot 28 augustus 1941 en van 16 november 1945 tot 27 april 1948 deel uit van de gemeenteraad. Hij heeft gedurende een aantal jaren zitting gehad in de vorderingscommissie Woonruimtewet en was tot aan zijn dood lid van de huurcommissie. De heer Struis is vanmiddag om kwart over twee op de Algemene be graafplaats ter aarde besteld. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder E. P. van der Veen. ROTTERDAM Na de nodige vertraging is men eindelijk, begonnen aan de afbraak van het vroegere hoofdgebouw van de Bergwegzieken huis. Over een week of acht zal er niets meer van zijn te zien. Er zal met meteen op het vrijgeko men terrein worden gebouwd. Want zowel de vertraging bij de afbraak als die bij de opbouw van het nieuwe ziekenhuis worden veroorzaakt door de enorme medische ontwikkeling van de laatste jaren. Die ontwikkeling maakte dat nog tijdens de thans aan de gang zijnde herbouw van het Bergwegziekenhuis- complex de plannen moesten worden veranderd en aan die nieuwste medi sche ontwikkeling moesten worden aangepast. De aangepaste plannen zijn nunog_ ntet klaar. dert van Velzen. 20, Botterdam. Josephlaan 37, en Anna Eiisabeth van den Berg, 20, Narcisstraat 9: Anthonie Cornells Vogelaar, 22 Valerius® rat 42 en JozLia van der Schaft, 24. voorstraat 31a; Benjamin Ema nuel den Aantrekker, 25 Rotterdam, Nieu ws Crooswtjkseweg 77 Klaslne Konijnen burg, 29, Konlnginnelaan 473; Jacob van Dijk, 23 Schiedam, de sav. Lohmanlaan 112 en Geertruida Wlïfielmina Wies 2» Joh. van Bfjnenstraat 67; Arend van hees, 19 van Boisotstraat 75. en Johanna Weber, 19n Dljklaan 49. Alibértets Jacobus Reve ling. 62, Dr. Abr. Kuyperstraat 45, en Char lotte Emelie Simoons, 60, Goudse Rijweg 158b: Jan Maarten Roza, 24, Surinaroesingel 8 en Johanna van der Meer 23Siedam Fabristraat 22. VLAARDINGEN De Schiedams- - Vlaardingse archeologische werkge meenschap Helinium gaat in de na bije toekomst samenwerken met de Historische Vereniging Vaardingen. Binnenkort zal met -de Historische - Vereniging een vergadering worden belegd over de wijze waarop de sa menwerking tot stand moet komen- De bestuursverkiezing had tot ge volg dat twee leden werden vervan gen. Voorzitter werd de heer A. J. M. Tetteroo (Vlaardingen) terwijl mejuf frouw C. W. Snijdelaar (Schiedam) ook als nieuw bestuurslid werd geko zen. Vermoedelijk wordt zij secreta resse, maar de functies moeten nog worden verdeeld. De heer L. Havelaar nam afscheid als voorzitter. Hij kreeg enkele ge schenken en mevrouw Havelaar werd met bloemen verrast. In het afgelo pen verenigingjaar heeft de stijging van het ledental zich voortgezet. Het vermeerderde namelijk van 51 tot 66. VLAARDINGEN e=s Het tweede tiental van HVO, dat zijn wedstrijd tegen de Rotterdamse Schaakvereni ging RSR Ivoren Toren 2 had afge broken met een 3'/:l'/i voorsprong, heeft deze ontmoeting in de tweede zitting beëindigd met een 5s/t41/» overwinning. Van Dam was de enige speler die zijn partij in winst wist om te zetten, terwijl Komaat en Stijnen remise be haalden. Twee nederlagen wé genoteerd en wel voor Van EmS en voor Koopman. in •Tsj in* 'H 38 •9) ■P ws 53 X m Hf ROTTERDAM Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de sta tistiek is het containervervoer in de Nederlandse zeehavens in iet afgelo pen jaar sterk toegenomen. Het totaal per zeeschip aangevoerde containers steeg van. 109.200 stuks -in 1968tot 143.200 in 1969. Het gewicht vajt,he goederen bedroeg het af gelopen'jaar 1.188.500 ton (aanvoer) en 1.159,750- ton (afvoer) Voor Rotterdam luiden de ver voerscijfers 1.053.900 ton en 989.250 ton. De containerlading kwam uit En- geland (461.500 ton), Amerika (452.600 ton) Canada (17.200 ton) en Australië (71.500 ton). Vanuit Rotterdam waren de voor naamste overzeese bestemmingen van de containerlading: Engeland 574.300 ton, Amerika 182.300, Canada 12.900 ton en Australië 130.100 ton. X VLAARDINGEN Youth for Christ, afdeling Vlaardingen, organi seert zaterdag 28 februari voor alle jonge Vlaardingers een koffiebar- avond in een van de zalen van de Pniëlkerk aan de Burgemeester PruissingeL De avond wordt gevuld met muziek en zang. Franny Faassen en Bart van Empei zullen medewer king verlenen. De koffiebaravond be gint om achtuur. VLAARDINGEN Onder regie van Cor Spiljard brengt de toneel groep De Fakkel op zaterdag 7 maart in de Stadsgehoorzaal het spel „Be schuit met muisjes" van de beroemde toneelschrijver Herman Heijermans. Het gaat over een familiegebeurtenis rond 1910. Het is een toneelstuk in drie bedrijven. De voorstelling begint om kwart over acht De toegang is 2,25. Kaar ten zijn. verkrijgbaar op de volgende adressen: Kethelweg 116, Insulinde- singel 51a, Mendelssohnpleïn 3c, Prof. Telderstraat 1 en op de dag van de uitvoering aan de zaal. ROTTERDAM De RTM doet nu ook mee aan de rage om op zee te gaan hengelen. „Open zee" zal het niet worden want het speciaal voor de hengelaars ingerichte schip Zierik- zee gaat slechts de Zeeuwse wateren op. De huurders kunnen daarbij kie zen tussen Oosterschelde of Grevelin- gen. De afvaart is vanuit Zijpe of Brui- nisse. Het schip biedt plaats aan 35 vissers en honderd andere passagiers. De hengeltochten duren ongeveer achtuur, eventueel'snachts. De prijs per tocht bij een deelname van vijftig mensen is f 350 en bij deelname van meer mensen f 425. De RTM geeft alle inlichtingen. vliaiarijdngfin in verband me de feestdagen en de verkiezingen op 3 juni zijr. de data van de gemeenteraadsvergade ringen van de maanden mei en juni gewij zigd. De nieuwe data djn dinsdag' 88 april zo nodig voort te zetten op woens- dag-20 -aprU-en- donderdag juni, eventueel voort te zetten op" vrijdag 5 jiini, - r

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1