Veertienjarige Vlaardinger bekent serie inbraken ,175 Gewonden in Schiedams weekeind-verkeer AGENDA Kritiek op Rijnmond en ontwerp-Fibbe Rozenbur muziekschool? Müller neemt deel in Club Line huisman modieus v.l D AAI L N J JR. BOOGAARD Elektriciteit n.v. II LAAT JE GOED PAKKEN i Bijna op heterdaad betrapt wm Binnenbrandje bij t behangen «11 ON nam revanche op Damaiden Appelen blijven laag geprijsd Vlaardingen nog op zesde plaats Politiebureau te bezichtigen B en W van Zuidland: EN CK-per soneel vierde feest Kandidatenlij st van ARP en CHU is vastgesteld Burgerlijke stand Goede prestaties bij Maassluise muziekwedstrijd Bibliotheek in dienstencentrum Veel belangstelling voor postzegel- tentoonstelling Vechtpartij om een eonsumptiebetaling JONGE HA 2 nubeduidend goedkoper nu beduidend goedkoper Provjsiekastje Inbraken. morgen kantoren nu wbeduidend ,_wdT? siiisi klaar om zo op te hangen 3 jaar garantie iiili Müiii Apotheken JONGE ASSISTENT BEDRIJFSLEIDER ELEKTR0TECHN. TEKENAAR LEERLING TEKENAAR ELEKTRO- MONTEURS ADMINISTRATEUR TYPISTE FACTURISTE G. P. VAN DAALEN Jr. ZUIDLAND Ook 'het col lege van B. en W. heeft weinig goede woorden over voor de nota-Fibbe, waarin de toekomst van het openbaar lichaam Rijn mond is geschetst. Het college stelt de gemeenteraad voor de n-ota in de donderdag te houden vergadering te verwerpen. Deze afwijzing wordt het college voor al ingegeven door de angst voor elke oplossing waarbij een vier de bestuurslaag of een mam- moetgemeente wordt geschapen, een angst die Zuidland met een groot aantal omringend ge meenten deelt. Twee-ra dén Kunstwerk heus*... Korte Hoogstraat 16a - tel. 345006 - -iaardinger.) heeft meer /ceU5,.. lN TELEVISIE, RADIO, AFSPEELAPPARATUUR EN GRAMMOFOONPLATEN DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 6 APRIL 197q Voor moeders tweede huishou den in de caravan, tent of boot verkopen wij deze handige pro visiekastjes. Provisiekastjes, waarin U Uw etenswaren fris en hygiënisch vlieg- en stofvrij bewaart en die U als een plat pakje meeneemt. Modems provisiekastjes, voor het buiten-huishouden, uitrits- baar, met ventilatiegaas, klein opvouwbaar en in gezellig plastic cretonnen uitvoering..... voor nog géén twee rijksdaal ders. 85 x 35 x 25 cm VLAARDINGEN Een goede vangst voor de Vlaardingse politie was zondagavond de aanhouding van een jeugdige insluiper. Het was de veertienjarige J. H. L. uit Vlaardin- gen, die bekende verantwoordelijk te zijn voor een reeks inbraken in de afgelopen maanden, waarbij telkens kleine bedragen werden ontvreemd. De jongen werd gisteravond bijna op heterdaad betrapt toen hij een huis aan de Rotterdarr.seweg was binnengedrongen. Hij werd gestoord door de 23-jarige W. van den Werf die in het huis woont en bij zijn Morgenvroeg om 9 uur begint op onze camping-afdeling, 2e etage de verkoop van deze hy giënische provisiekastjes in plastic uitvoering met frisse bloemmotieven, 85x35x25 cm voor Ook maandagmorgen open Géért tak of schrift VLAABDINGEN De zaterdag in de sporthal van het sportpark „De Vijfsluizèn" gehouden interlokale Shell-postzegeltentoonstelling had een grote belangstelling. De heer S. L. Hartz, general Art Director van rie firma Johan Ensche de en Zn., hield aan het begin van de tentoonstelling een causerie waarbij hij diverse zegels op dia's liet zien en ze van nadere toelichting voorzag. De tentoonstelling werd gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de afdeling Filatelie van de Rotterdamse Ontspanningsvereniging SHELL, opgericht 30 maart 1950. Onder de 34 inzendingen bevonden zich een aantal zeer interessante, zoals diverse zegels van verschillende bezette gebieden, alsmede enkele poststukken van de Japanse bezetting van Ned. Indië 19421945. Verder was er Scheepvaart op postzegels, de ontwikkeling van de scheepvaart vanaf het meest primitieve vaartuig tot de hedendaagse atoomvoortstu wing en een verzameling onder het motto: „het onderzoek van de maan" te zien. SCHIEDAM Op de Nieuwe Damlaan ter hoogte van de spoorwe govergang deed zich gisteravond een ongeluk voor, waardoor de 49-jarige mevrouw M, W- Gieselbach met een hersenschudding moest worden opge nomen in het Gemeenteziekenhuis. Het slachtoffer zat achter op de bromfiets van haar man die in de richting van Groenoord reed. Op dat moment reed op de rijbaan een per sonenauto, bestuurd door de 35-jarige visroker W. J. G. Door onbekende oorzaak werd het stuurmechanisme van de personenauto onklaar, waar door de auto het fietspad opschoot en het brommende echtpaar tegen de grond reed. Vervolgens kwam de personenauto tegen een staande wand van de spoorwegovergang tot stilstand. De bestuurder van de bromfiets liep geen letsel op. De 64-jarige G. v.d. Knaap liep op vrijwel dezelfde plaats verwondingen aan het gelaat op toen hij met zijn fiets tegen een stenen stoeprand te recht kwam en" viel. Hij is in het Gemeenteziekenhuis behandeld. De 57-jarige mevrouw K. v.d W.-S. moest gistermiddag met een hersen schudding en schaafwonden boven het linker oog worden opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Zij stak met de fiets aan haar hand de bescherm de voetgangersoversteekplaats op de Van Haarenlaan ter hoogte van de Algemene Begraafplaats over, toen zij daar werd aangereden door een per sonenauto, bestuurd door de 71-jarige J. F. H. O. Achter op de fiets zat de driejarige I.eny Buising uit Spijkenisse, die bij het ongeval een bloeduitstorting op liep. "Er is ingebroken in een consump tietent op de Schiedamseweg hoek Nieuwe Damlaan. Na een deur te hebben geforceerd is snoepgoed ter waarde van 80 weggehaald. Ook is ingebroken in de woning van de familie J. v.d. S. op de J. Oreliosingel. Daar heeft men tijdens een korte afwezigheid van de bewo ners op klaarlichte dag de deur open gemaakt. Uit een kast is een bedrag van 600 verdwenen. In de woning van de familie Saars aan het Bachplein 363 ontstond zater dagmiddag een binnenbrandje door- dat een. stoomapparaat lek was. Met Christ. Gercf. Kerk, Bmmastraat 118: Bidflag oud treref. gem. in Ned., ds. L. van Prooiden van Staveni&se, 15 en 19.30, dit apparaat was men be-.g het be hang van de muur te halen. Een buurman van de familie, de heer L. L. van Waasdokl wost jet stpp.a- araat p- jet balkon te krijgen, waarna de brandweer met een nevel- straal het brandje kon blussen. Dagblad "D* Rotterdammer", bijkan toor Schiedam: Lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redacties R. M. van Houwelingen, -Julianalaan 84, tel. 26S764; klachten be zorging: Joh.- Grönefeld, Singel 93, tel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardinger»; Smalle Haven straat 1 T, tel. 346775; redactie: J. Jille, te!. 351905; klachten bezorging: H. Verheij, Diepenbrockstraat 41tel. 343345. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vloar- dingen: tel. 262626. Agentschap Maassluis: P. C. Western, Bilderdijklaan 60, tel. 8905. VLAARDINGEN Bij een café in de K. Speelmanstraat ontstond zater dagnacht een vechtpartij waarbij en kele jongelui waren betrokken die in de Vamo-bar hun consumpties niet hadden betaald. De 21-jarige B. H. O. sloeg met zijn vuist door een ruit van het café. Hij werd in het Holyzieken- huis behandeld. Voor die moderne grote ramen wordt dezfe dekoratieve archi- tekten tule het meest gebruikt en omdat het zo lastig is 2elf die grote lapper» vitrage te verwerken, gaan wijkant en klaar architekten tule verkopen. Pasklare trevira glasgordijnen met hakenband en loodveter. Een prachtige architekten tule in een var» de best verkochte dessins en van een bekend merk (waarvan wij i.v.m. de prijs de naam niet mogen noemen), maar waarop U vanzelfsprekend wel de normale 3 jaar garantie krijgt. in de hoogtes 175 en 205 cm en de breedtes van 4 tot 7 me ter..... nu door elkaar pér meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de Te etage de verkoop van deze pasklare trevira architek ten tule met hakenband en loodveter, in de hoogtes 175 en 205 cm en de breedtes van 4 tot 7 meter, door elkaar per meter voor Ook.matnwsmorgtn open Géén UL of schrift best thuiskomst ontdekte dat er boven licht randde, terwijl hij wist dat er niemand thuis was. De man liep meteen naar boven waar hij nog juist zag dat een jongen uit het slaapkamerraam op de 3'h meter lager gelegen binnenplaats sprong. Snel alarmeerde hij de buur man, de 40-jarige P. Moree, die on middellijk de achtervolging inzette. Deze slaagde erin de jeugdige inbre ker te grijpen en over te leveren aan de politie. Bij ondervraging bleek dat de jon gen veel meer insluipingen op zijn naam heeft staan, oeveel kon de poli tie nog niet meedelen. Wel bleek dat hij nog gisteravond een woning aan de Ammanstraat was binnengedron gen. Hier werd niets vermist. De jongen moest na zijn aanhou ding eerst naar het Holyziekenhuis worden gebracht 'omdat hij bij de sprong op de binnenplaats zijn been had verwond. Later is hij weer naar het politiebureau overgebracht. vraagt In drachten: verband met vele op- In het afgelopen weekeinde is ook ingebroken in een .apotheek aan de Hoflaan en in een apotheek aan de Schiedamseweg, In het eerste geval werd een bedrag van 243 meegeno men. Aan de Schiedamseweg was de buit 110. In beide apotheken werd. ook een hoeveelheid verdovend mid- e delen ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zondag is een poging tot inbraak gedaan bij de Drankenservice aan de Nieuw- landstraat. Bij onderzoek bleek dat men een gat in het dak had gemaakt, j Hierbij is men echter gestoord. De omvang van de buit kon niet worden vastgesteld. VLAARDINGEN Het wedstrijd programma van Oranje Nassau telde zaterdag opnieuw enkele afgelastin gen, waaronder de belangrijke ont moeting van het eerste twaalftal te gen De Zwervers, uit Dordrecht. De korfbalontmoeting tussen Oranje Nassau 2 en Danaïden 2 ging echter wel door en daarin namen de oranje hemden met 42 revanche op de 21 nederlaag, geleden in het eerste tref fen tussen beide clubs. Oranje Nassau startte met tegen wind, maar dit had geen nadelige invloed op het spel. Er werden met een goede combinaties opgebouwd, hetgeen resulteerde in diverse sco ringskansen waarvan overigens niet direct gebruik werd gemaakt. Nadat J. v. d. Male zijn schotvaar digheid had bewezen door van grote afstand de score te openen, werd een strafworp gemist. Opnieuw kreeg Oranje Nassau een. dergelijke worp te nemen en toen bracht T. van Veelen de stand op 20. Na de vakwisseling bleef O.N. op dringen maar uit een doorbraak bracht Danaïden de stand op 21, (In de tweede helft duurde het geruime tijd eer J. Struys de stand op 31 bracht via een doorloopbal. Een af standsschot van A. Schilder bete kende 41 en daarna volgde een Da- naïden-overwicht waaruit de eind stand bp 42 kwam. De overige uitslagen waren: Oranje Nassau 3HPV" 3 26; Eurotop 2Oranje Nassau 5 31; Spangen COr. Nassau C O2 en De bermen C4Or. Nassau C2 11. GOES Hoewel de aanvoer van appelen op de Zeeuwse fruitveilingen groot blijft, zit het met de prijzen nog niet mee. Deze blijven erg laag. De. goede kwaliteiten Golden Deli cious doen op de veilingen prijzen van 40 tot 45 cent per kg, terwijl de klasse II kwaliteit in de meest ge vraagde maten hoogstens aan 40 cent per kg komt. De middelmaat komt meestal niet hoge" dan 30 cent en de kleine maten klasse 1 en II noteren rond 20 cent. Wanneer men bedenkt dat de kosten van bewaren en sorte ren minstens 15 cent per kg bedragen en de teeltkostprijs van appels op on geveer 40 cent per kg ligt dan blijkt hieruit wel duidelijk hoe bijzonder somber de situatie op de appelmarkt is. opleiding bij voorkeur H.T.S. elektro techniek. opleiding bij voorkeur U.T.S. opleiding bij voorkeur U.T.S. t.b.v. fabrieksinstallaties, uti- liteitswerken, woningbouw, waarin wij de montage ver zorgen van sterkstroom- zwakstroom en regeltech niek installatie. opleiding bij voorkeur Mulo of M.B.A., voor jonge kerel goede kansen. voor deze beide functies komen ook gehuwden in aanmerking. Schriftelijke direktie. sollicitaties aan de Telefonische inlichtingen technisch personeel tel. 010-348744. Vraagt u naar de heer Roza. Voor administratief personeel dhr. v. d. Giessen. ■Mondelinge inlichtingen op ons kantoor Êmmastraat 9 te Vlaar- dingen. VLAARDINGEN Het eerste korfbaltwaalftal van Vlaardingen heeft de semi-derby tegen Succes uit Schiedam met I3 verloren na een zeer matig gespeelde wedstrijd waar in vooral Vlaardingen zwak spel liet zien. Succes klom daardoor op naar de derde'plaats. Vlaardingen behield dezes Toch startte Vlaardingen op eigen terrein zeer goed en het zag er naar uit, dat Succes niet zou gaan winnen. Gesteund door de krachtige wind kwam de bal in de eerste tien minu ten slechts een enkele maal in de Succes-aanval, maar Vlaardingen wist daarvan geen profijt te trekkén, Paul Ditïecher miste geheel vrij voor de korf en een fraaie doorloopbal van Anneke van Ekelenburg miste even eens het gewenste resultaat Na een 0—1 score voor Succes van Ad de Rooy zorgd eEls Ruseier voor 0—2. De vakwisseling hield in, dat het aanvalsspel van Vlaardingen beter werd en daarbij moest Succes drie maal aan de noodrem trekken. De drie toegekende strafworpen werden echter alle gemist. Succes had meer succes met een strafworp want daar uit werd de stand op 03 gebracht. Vijf minuten voor het einde was Rien Roozendaal de Succes-aanvoerder Benno van Krogten te slim af en daarmede redde hij de eer voor Vlaardingen, zodat de eindstand 1—3 werd. MAASSLUIS Zij die het nieuwe politiebureau aan. de Wesüandseweg willen bezichtigen krijgen daar deze week de gelegenheid voor. Morgen dinsdag en woensdag is het bureau van twee tot vier uur 's mid dags en van zeven tot 10 uur 's avonds voor iedereen toegankelijk. Natuurlijk PLATENBONNEN hallen bij In een brief aan de gemeenteraad vragen B. en W. de raad het ont- werp-Fibbe te verwerpen, en daaren tegen mee te werken aan de vorming van een federatie die regionale taken zal moeten gaan behartigen. Volgens het college zou een dergelijke frde- ratie tot stand kunnen komen via rechtstreekse verkiezingen, bijvoor beeld door beperking van het passief GSRkiesrecht tot de leden van de be trokken gemeentebesturen. Mocht dit geen haalbare kaart blij ken te zijn, dan willen B. en W. ook wel meewerken1 aan de zogenaame „twee-raden-gedachte", een Rijmond- raad bestaande uit de gemeenteraad VLAARDINGEN In de Stadsge hoorzaal is zaterdag de jaarlijkse gro te feestavond van de personeelsver eniging ENCK/Deltaehemie gehou den. Het feest werd verzorgd door een aantal artiesten, die onder de al gehele leiding van conferencier An- dr( van Meurs de stemming er in hielden. Voordat het zover was, sprak dr. ir. W. A. Dekker, directeur van de Enck, die voor het eerst een grote feest avond van de personeelsvereniging meemaakte en dat betekënde dat dit de laatste feestavond in de „oude" vorm was. Per 1 mei wordt de Enck opgeno men in'de'Central Resources Corpo ration (CRC) te New York. Dan zal dus geen sprake meer zijn van de Enck-vlag. De heer Dekker was van, mening, dat het voortbestaan van de feestavonden wei verzekerd zal zijn. Verder zei hij, dat zal worden gepro beerd de komende feestavonden zo te verzorgen, dat iedereen zal komen. Namens de personeelsvereniging sprak de heer E. M. C. de Veer een kort welkomstwoord waarin hij dr. ir. Dekker als speciale gast verwelkom de. Vele jaren heeft men de belang stelling van directiezijde moeten mis sen, hetgeen hij betreurde. Het programma was vrij'goed ver zorgd, zij het, dat André van Meurs nogal lang van stoi was, hetgeen soms wat vervelend werd. Het trio Joop Reynolds zorgde voor de muzi kale omlijsting. Na het programma volgde nog een bal in de Harmonie en in de wandelgangen van de Stads gehoorzaal. van Rotterdam plus een aantal niet Rotterdamse raadsleden, wanneer tenminste andere gemeenten "dat wil len. Zolang deze' bestuursvormen echter nog niet van de grond zijn, moet Rijnmond volgens het college in zijn huidige vorm woiden gehandhaafd. Als voorwaarde aan dit voortbesaan koppel men dan echer wel ds de gemeenen waar nodig bereid zullen moeen zijn tot het overdragen van bevoegdheden en deelneming van Rijnmond aan commissies. Minder moeite zal de gemeenteraad hebben met een voorstel van hetcol- lge om 24.800 beschikbaar te stellen voor de herbestrating aanleg van trottoirs en achterpaden voor een deel van de Viasstraat. De huizen die hier worden gebouwd zijn voor een deel al bijna klaar, en de gemeente wil niet al te lang wachten met de definitieve bestrating. Een bedrag van ƒ12.500 wordt ge vraagd voor de eerste inrichting van de nieuwe openbare kleuterschool, die waarschijnlijk in afwachting van de oplevering van de nieuwe school in een tijdelijke lokaliteit aan de Nij verheidsstraat zal worden gehuisvest. Op 1 augustus van dit jaar start de school, in elk geval, of het nieuwe schoolgebouw nu klaar is of niet, evenals trouwens de tweede bijzon dere kleuterschool die in aanbouw is. De raad wordt "oorgesteld 9.000 be schikbaar te stellen voor een kunst werk dat bij deze kleuterschool moet worden geplaatst. Deze school heeft overigens nog een krediet van 4482,22 gevraagd om een tweede noodlokaal te kunnen inrichten in een zaaltje ban de Gereformeerde Kerk. het materiaal dat hiervoor wordt gekocht kan straks zonder meer ook gebruikt worden als de nieuwe school kaar is, die aan de Mr. G. Groen van Prmstererlaan in aan bouw is. Als de raad ermee akkoord gaat, wil men in Zuidland de bevrijdings feesten fors aanpakken: B. en W. stellen voor een krediet ter beschik king van de Oranjevereniging te stel len van 3275, hetgeen neerkomt op een gulden per inwoner. Een deel daarvan, ƒ610 zal besteed worden voor de aanschaf van herdenkings boekjes voor H leerlingen van de la gere scholen. RIDDERKERK De gecombineer de kandidatenlijst van de ARP en de CHU voor de komende gemeente raadsverkiezingen is nu definitief vastgesteld. De huidige Wethouder drs. A. de Koning ontbreekt op de twintig kandidaten tellende lijst. Nummer één staat wethouder A. C. Boer. Verder telt de lijst opmerkelijk veel plaatselijke ondernemers. Als derde staat geklasseerd de scheeps bouwer A. van Vliet Azn. Ook de di recteur van een plaatwerkerij in Bol nes, de heer Groeneveld, evenals een lid van de Rijsoordse familie Van Nes. Kandidaten die hoog genoteerd staan op de A.R.-C.H.-lijst. De kandidaten van de twee christe lijke partijen zijn: A. C, Boer, K. J. Boersma, A. van Vliet, M. van Ooijen, H. Groeneveld, L. P. Vermeulen, K. W. van Nes, A. C. van Nes, H. Bode, J. de' Vries, H. Klapwijk, H. van Dij ken, J. Storm, H, W. van Tuil, A. Stout, J. Overwater, W. Biok, A. Plai- sier, A. van Stenis en J. Maaskant ROZENBURG In zijn donder dagavond te houden vergadering zal de gemeenteraad zich uitspreken over een voorstel van B. en W. met de gemeenten Brïelle, Oostvoorne en Spijkenisse een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor de oprich ting en instandhouding van een streekmuziekstihool voor Rozenburg en Voome-Putten. De commissie, die zich heeft bezig gehouden met de plannen tot oprich ting van de school, acht het raadzaam wanneer slechts een klein aantal ge meenten bij de start van de schooi aan de regeling deelneemt. Hoewel B. en W. zoals zij in hun pre-advies aan de raad schrijven, be seffen dat de kosten voor deelname aan deze regeling voor Rozenburg vrij hoog zullen zijn, achten zij toe treding toch verantwoord, gezien het grote belang van goed muziekonder wijs voor de jeugd. De vier gemeenten zullen tevens moeten voorzien in de toelating van kinderen afkomstig uit niet deelne- mende gemeenten. Voor Rozenburg komen de kosten van de school op ongeveer 14.800. Wanneer de ge meenteraden van Brielle, Oostvoorne en Spijkenisse ook besluiten met de regeling akkoord te gaan, stelt het college de raad voor dit eveneens te d De raad wordt verder gevraagd toestemming te geven voor het hou den van een koopavond op vrijdag 8 mei. De middenstand heeft hierom verzocht, omdat door de bevrijdings dag op 5 mei en Hemelvaartsdag op 7 mei de winkels twee dagen gesloten zullen zijn. In verband met de binnenkort te openen weekmarkt worden enkele verkeersmaatregelen voorgesteld. De maatregelen zullen gelden van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Op het raadhuisplein zal tussen die beide uren. een parkeerverbod gelden. Een gedeelte van de Gladiolenlaan zal gesloten worden verklaard voor alle verkeer en in de Gladiolenlaan zal bij de Anjerstraat een verplichte rijrichting naar links gaan gelden en tegenover de Abelenlaan een ver-, pliehte rijrichting naar rechts. Andere voorstellen die de raad zal behandelen betreffen het vaststellen van vergoeding van de exploitatie van het bijzonder iager- en kleute ronderwijs, wijzigingen in het amb tenaarsreglement en de bezoldiging van de gemeenteambtenaren en in richting van de bovenverdieping van het gemeentehuis voor 18.000 en grondruil-en verkoop. VLAARDINGEN. Getrouwd: Eliza Noor- dam M en Dirkje Lena Boer 18; Geboren: Richard zv S van Kranen-burg en JE van Munster; Slmfine Maria dv H C C' M Ver burg en W M G van HiJn; Erlka dv H Labordus en L van Laere; Hermanns Wil helm zv J de Kak en W J te Kotste; Vera Monique dv C T Vei rips en A M Bppmg, Maassluis; GeertFeter zv A B var, Woer- kom A van Veen; Petra Oatharlna WII- hel-mina dv J M van Galen enpri Linde; Brenda dv A van Hün en P Mous. Overle den: Huberdina van der Windt 63 ev G de Kok; Johannes Cornells Leo Kuipers 71 ev J M verhart. VLAARDINGEN Getrouwd: .blaak ZuidgeesL 21 en AU Bezemer 19; Jan Oos terman 25 en Elizabeth van Kampen 23: Peter Etkelenboom 22 en Anneke Johanna Wapenaar 18. Geboren: Robert zv P H Verbaan en M Koffeman Maassluis; Jan Leendert Pieier zv J vd Meer en H L A Buitelaar Maas sluis; Bastiaan zv c J Schaaltje en E G Bennlng. Overleden: Jan Dijkshoorn 75 Hotysinge! 4: Willem Mostert 76 wednr van J Kwaak Maassluis; Sallh Kusadasl 36 eehtg van Va- hide Kusadasy. SCHIEDAM Geboren: Monique dv pA J van Oosten en h Noordhoek; Carta dv R LangendIJk en A J van Overdam: Corina M Hdv C AP van Dun en D HPasztje- rik; Margaretha dv A van Laarhoven en C Dulveman; Marcel zv A in 't Veld en A M Beckers; Jolanda J dv C van den Hoek en J de NIjs, Getrouwd: HM de Klerk 35 en E Meer kerk 28; H F C Seger 22 en Y Maas 22; A J om. titel „naaldprinses van Nederland". 20. Braai 48 en J van Brandwijk 46; J D Kramer Freher 55 en C G Schenkel 25: M van eer Drilt 59 en J Meinen 58; C Buijs- dens 22 en P Scharloo 17; W Veldhuis 23 en E J de Roll 25. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM Drie rederijen met diensten op de oostkust van Zweden,1 zullen de afvaarten naar de ze bestemmingen per 1 mei aan staande combineren. Wm. H. Müller en Co (Batavier), Rotterdam, Ahlers Lines, Antwerpen en de Svea Line, Stockholm hebben een nieuwe rederij opgericht die onder de naam Club Li ne zal gaan opereren. Tussen de drie rederijen bestond al enige tijd een zekere vorm van sa menwerking. Vier schepen verzorg den de afvaarten tussen de Benelux- havens en Zweden te weten twee schepen van Müller en twee van Svea. De nieuwe onderneming zal ook Gavle in de afvaartschema's opne men hetgeen tot nu toe ndg niet het geval was. Door deze samenwerking zal een vereenvoudigde tariefstelling doorge voerd kunnen worden, die voor een deel van de verschepers een verla ging van het tarief kan inhouden. Op de gecombineerde dienst kan geüni- tiseerde lading worden vervoerd. Als agenten in Rotterdam en Am sterdam treden op Müller en Co (Ba tavier) en Müller (Amsterdam). Geza menlijk hoopt men het aantal sche pen van de nieuwe rederij uit te breiden tot zes. Wellicht zal hiervoor een beroep worden gedaan op de vrije markt. Op onze schoenen-afdeling staan ze voor U klaar, deze echt suède lederen schoenen (en wat kunt U beter hebben cfan zo'n soepel natuurpro~ dukt). Suède lederen damesmoitère, een ideale gemaksschoen keu rig afgewerkt, met Ijzersterka zool en prima pasvorm per paar voor nog géén negen gul den. Morgenvroeg om 9 uur begint op de schoenen-afdeling de ver koop van deze suède lederen damasmolières met oerdegelijke zool, in de maten 36 t/m 41 in de kleuren bruin en beige per paar voor Oak. maandagmorgen optn Géén 'tal. of schrift best MAASSLUIS Ben groot aantal jongelui 125 in totaal heeft van donderdagmiddag tot en met zaterdag gestreden om de beste plaatsen bij de muziekwedstrijden van de Maassluise Gemeenschap. De prestaties van de jeugd vaiy acht tot achttien jaar waren zo goed dat de jury, bestaande uit de heren A. van Marion uil Den Haag en T. Stolk uit Vlaardingen, zich voor een moeilijke taak geplaste; 'Als eersten kwamen tenslotte uit de bus: Brigitte Jansen (8), Angela Guligen 9), Daphne de Jong (10), Rutger Otterloo (11), Wim Vos (12), Jolanda Oskam (13), Heieen Drijver (14), Aat Hoogenboezem en Els Filie- kes in de leeftijdsgroep van 15 tot 18 haar. Heieen Drijver en Jolanda Oskam wonnen een eerste prijs voor hun ge zamenlijke prestatie op dé piano, Pe ter Noordam, Jan. Wuak en Jan van der Kooy, kragen met hun koper-' blaastrio de tweede prijs en het pia- noduo Hans Visser en Peter Moerland kreeg de derde. Uit de school van mejuffrouw C de Ruit vielen acht. leerlingen in de prij zen. Vrijdag 17 april zullen 32 van de deelnemende kinderen, een openbaar optreden verzorgen. ten goed pak maakt een man. Daarom is het belangrijk dat een pak goed zit. Dat is dan ook het eersta waar onze verkopers op letten. Bij Huisman geen scheve schouders of nét iets te korte broeken. Maar pasvorm. Al 85 jaar. Korte Hoogstraat 15 ,-Ov' 1e Middellandstraat 38-100 io3s Wolphaertsbooht 218-224 V*./ MAASSLUIS Regelmatige bezoe kers van het nieuwe dienstencentrum aan de LQnstraat gaan zelf de biblio theek beheren. Dit is de nieuwste ac tiviteit in het centrum, dat zich nog steeds in een toenemende belangstel ling mag verheugen. De bibliotheek omvat ongeveer 9w boeken. Vanaf dinsdag 7 april zullen alle' Maassluise bejaarden er kunnen lenen. De uitleenuren zfln dinsdag morgen van 9:30 tot 11.30 en vrydag- middag van 14.30 tot 16.30 uur. Donderdag 16 april wordt de eerste van een serie ontspanningsmiddagen in het centrum belegd. De heer T- Mastenbroek zal dan een diavoorstel ling over het Maassluis van vroeger verzorgen. Het stichtingsbestuur zal hei op prijs stellen als de bezoekers van nel dienstencentrum hun wensen voor activiteiten kenbaar maken aan dn leidster mejuffrouw M. ,T. F. Koster-

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2