KONINGIN HOUDT REDE IN LAURENSKERK Coolsingel parcours voor vele prof-wielerrondes Advies overlegorgaan nu naar regering NEWYOKKSE PERS LOOFT R.Ph.O. Ridderkerk verdeeld over kiezen of benoemen voorzitter FOK <$3 MAN Ant. Abtkerk: bisschop vraagt eensgezindheid JUan Burgerlijke stand Voor een half miljoen Kerken komen met vele acties „Samen '70" top-form... enorm rotterdam communicatie Zestien musici iveg hij R.Ph.O. INDUSTRIE IN DISCUSSIE geen nieuwe meubelen vóór ik de gratis Top-Form catalogus 1970/1971 heb gezien, p B B B B B fl 1 B B B B B B I B B B PPR-lijst voor Rij nmonclraad ROTTERDAM BEPERKT SCHADE STRUCTUUR VAN RIJNMOND j Bijbels Wielerronde I Horeca ntei-sepfeniber70 Vlaggen Ik wacht niet langer, ik vul deze bon meteen in voor g dat prachtige gratis meubelboek met honderden frisse interieurideeën Mjr "T"* Naam: Adres: Woonplaats: WONINGINRICHTING Nwe Binnenweg 288, Rotterdam - Taken-bevoegdheden Recreatie VOOR BETERE VERLICHTING keuze uit ruim 600 modellen in klassieke en moderne stijl. 0E ROTTERDAMMER 'AGINA 3 DINSDAG 7 APRIL 1970 ROTTERDAM De bouwers werken hard om op 5 mei. bij de opening van het evenement Communicatie '70 een van de Weena- paviljeentjes gereed te hebben. Maandag is het eerste segment van het eerste dak op het eerste paviljoentje gezet. Vandaag volgden er meer zodat het publiek kan zien hoe de merkwaardige dagcon structies zijn samengesteld. Alle segmenten voor het hele „gezel ligheidscentrum" (zoals de serie paviljoentjes nog steeds worden aangeduid) zijn al klaar. De tent waarin de daken werden vervar- digd is tegen de grond. Het liclc complex zal net voor de bouwvakvakanties gereed zijn. Dan moet nog de inrichting volgen door de diverse winkeliers. Inmiddels is bekend geworden dat Koningin Julia na tijdens de plechtige herdenkings bijeenkomst ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van onze bevrijding in de Grote of St-Laurcnskerk een toespraak zal houden. De twee andere sprekers zijn prof. dr. J. H. Presser en drs. M. de Groot. Muzikale medewerking zal wonden verleend door het Nederlands Kamer koor onder leiding van Felix de No- bel. De Laurenskerk zal verder het centrum zijn voor de activiteiten die de Gemeenschap van Kerken ter ge- legenheid van C'70 ontplooit. Er zal in die kerk viermaal per week alleiagkerk worden gehouden. In de kerk komen ook enkele exposi- i: ties. Die van hert Nederlands Bijbe- lgenootschap heet ,.Het boek dat j. blijft". Uit het Tegelmuseum te (Dt- terloo komen tegels met bijbelse voorstellingen. En tenslotte is er een expositie „Postzegels met bijbelse motieven". Verwacht wordt dat vooral die laatste tentoonstelling veel aandacht zal krijgen. Ook komt er een ver koopstand voor bijbels in meerdere talen in de Laurenskerk. De werkgroep van de gemeenschap van kerken die zich met C'70 bezig houdt wil verder iets ondernemen te vergelijken met de actie „Wilde Gan zen" van het IKOR. Elke maand wordt voor een ander Rotterdams doel geld ingezameld door middel van folders en bekendmakingen in de pers. iedere week wordt daarvan re kening en verantwoording afgelegd. Gedacht wordt aan een speeltuin in een wijk die daaraan dringend be hoefte heeft. Nagegaan wordt wat er gedaan kan wonden voor bepaalde groepen van de bevolking met name de gastarbeiders, de zogenaamde dak- en thuislozen en de gehandicapten. Het motto waaron der al deze acties van de gezamen lijke kerken worden uitgevoerd heet „Samen '70". Bij de sport zal vooral de wieler sport veel aandacht krijgen. Vrijwel iedere maand zal er in het centrum yan de stad op de Coolsingel een wie lerronde voor profs worden gehouden. Hieraan zullen heksende buitenlandse (vooral uit België) renners deelnemen. Het parcours zal zijn Coolsingel - Binnenweg - Karei Doormanstraat - Weena. Het is de eerste maal dat er op de Coolsingel een wielerronde wordt verreden. Men verwacht per keer te gen de 300.000 kijkers die gratis langs het parcours mogen staan. Op 29 mei om half negen 's avonds start de eer ste ronde. Hieraan doen mee Jan Janssen, Piet de Wit, Gerard Koel en De Looff en verder een aantal Be lgen, Op 24 juli is de tweede en op 21 augustus het een stayerswedstrijd waarin meerijden Jaap Oudkcrk, de wereldkampioen, en Leo Duyndam, Na afloop van de Tour de France willen dc organisatoren proberen en kele belangrijke renner uit de Tour naar Rotterdam te krijgen. De stoeltjeslift speelt dan een be langrijke rol. Omdat de wielerronde I precies hetzelflie parcours aflegt als i de kabelbaan is die baan een unieke tribune. Men heeft steeds de vrijdag- j avond uitgekozen omdat dan veel mensen in de stad zijn. Deze avond- I of nachtcriteria zullen de mensen ze- ker weten te boeien. Men denkt dat 1 'Je rondes pas tegen een uur 's nachts zijn afgelopen. Er zal ruimte genoeg zijn voor een drankje. Men is reeds nu bezig aan het opbouwen van 23 blokken van paviljoentjes uit de driehonderd be schikbare eenheden. Het zullen niet aliemaal 'norecabedrijfjes worden. Daar komen er twaalf van. Twee zijn bijna honderd vierkante meter groot de andere alle beneden de 72 meter. De grondplaten zijn al op de defi nitieve plaats gelegd, de opbouw volgt in snel tempo. Een van deze horccapaviljoens komt op het pleintje aan het begin van de Lijn baan bij Havodam met een groot ter ras. Daar komt ook de brug (binnen De recreatiemaquette krijgt een plaats in de tuin van het Historisch Museum. Daar komt ook een inlich tingenstand over de recreatiemoge lijkheden in en om Rotterdam. De grote propaganda-actie van C'70 start pas over veertien dagen. Vooral vanuit het buitenland komen nu al dagelijks honderden verzoeken om inlichtingen vooral uit de reisbureau- wereld. Op de uitvalswegen van dertig gro te steden in ons land komen grote borden te staan die naar Rotterdam en C'70 verwijzen. ROTTERDAM Elet personeels verloop bij het Rotterdams Philliur- monisch Orkest baart zorgen. In ant woord op vragen van het raadslid ir.r. dr. S. W. Couwenberg (kath.) delen B. en W, mee dat er met ingang van 1 september van dit jaar zestien mu sici weggaan (veertien procent van de totale bezetting). B. en W. verwach ten dat dit getal nog groter wordt om twee musici zijn opgeroepen voor mi litaire dienst. Van de zestien die weggaan, gaan er zeven naar andere orkesten, vijf buitenlanders gaan terug naar hun land, twee musici gaan studeren of kamermuziek spelen en twee krijgen geen nieuw contract. De heer Couwenberg had vragen gesteld naar aanleiding van een ad vertentie voor een orkestinspecteur. Volgens B. en W. is deze advertentie niet in strijd met de bestaande in structie en loopt de advertentie niet vooruit op de besprekingen over het rapport-Bartels. Een orkestinspecteur zou er name lijk toch moeten komen in de plaats van de huidige inspecteur die met vervroegd pensioen gaat. Voor de Schouwburg op het Schouwburgplein komt een zoge naamde luehtvaarthoek. KLM, Fok ker en andere bedrijven zullen daar exposeren. Er zullen vermoedelijk ook enkele vliegtuigen worden neer gezet. Er naast komt het paviljoen voor de Jonge Onderzoekers. Afgelo pen vrijdag is er een afdeling Rotter dam opgericht van de Jonge Onder zoekers. Ook de Shaloomgroep krijgt in die hoek een plaats. Het C'70 boekje, inclusief de ca deaubonnen, zal nog voor Koningin nedag worden verspreid. Ook de ex ploitanten van de tijdelijke horecabe- drijfjes willen proberen hun zaken voor Koninginnedag open te stellen. Overigens is er al een C'70-lied ge schreven en gezongen door Luc Lutz. Het is een ode aan Rotterdam gewor den. Niks hoor... (Van ccn onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het overlegor gaan zeehavenontwïkkelïng Zuid- West Nederland is maandag, tijdens een twee uur durende (openbare) ver gadering in Middelburg, akkoord ge gaan met het advies van het dage lijks bestuur inzake de havcnontwik- keling in zuidwest Nederland. Voor zitter mr. J. van Aarlsen stelde aan twee weken) over Havodam. C'70 wil zo de aantrekkelijkheid van die hoek verhogen, ook voor de doorloop van de Weena-paviljoens naar de Lijn baan. De exploitanten van deze nieu we zaken willen bovendien het Weena-tunneltje wat aantrekkelijker maken. Overal in het centrum worden op het ogenblik honderden vlaggemasten geplaatst. Vele zullen worden ver licht. 's Avonds zal dat een extra feestelijke aanblik geven. Bij de Philips-paviljoens wordt op het ogenblik een sierbestrating aan gebracht van de kunstenaar Peeters. Hij gaat daarbij ook allerlei plastic buizen gebruiken. Kunstenaars, hoewel zij niet als eenheid zich manifesteren, zijn druk bezig met allerlei C'70 werk. Zij zijn door het bedrijfsleven aangetrokken om allerlei stands en dee'exposities op te zetten, en in te richten. Zo zal Mathicu Ficheroux een stand voor de Havenvakschool ontwerpen. In het Weena-bos, vlak bij het Hofplein zal de NS in een koepel een expositie inrichten over het intercity- verkeer en het containervervoer. De beplanting van het Dolfinarium is vrijwel gereed. Nog deze week al het grote middenschip met de bassin ar riveren en worden afgemeerd. het begin van de bijeenkomst voor het advies te behandelen in twee de len te weten de argumentatie van het stuk ais geheel en de uiteindelijke conclusie. Het advies van het dagelijks be stuur kwam tot stand vla de commis sie-Verburg die een meerderheids standpunt liet uitmonden in genoemd advies. Mr. H. B. Engelsman, vice- voorzitter van Rijnmond, stelde dat het advies in het geheel niet rept over het werk van de commissie lucht vaartterreinen. Een voorstel orn dit verzuim recht te trekken werd aangenomen. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, merk te tijdens de algemene beschouwin gen op dat men nu ook in Rotterdam zoekt naar een middenweg tussen consolidatie en expansie, een verheu gend verschijnsel, aldus de heer Schorer. Ten aanzien van de conclusie uit het rapport dat havens en industrieën per definitie bijdragen aan de groei van de Nederlandse economie bracht mevrouw mr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw, lid GS van Zuid-Holland naar voren, dat dit eerst nog bewezen dien de te worden. Het amendement om deze gedachte in het advies tot uiting te laten ko men vond echter niet voldoende steun. Mr. H. C. G. L. Polak, wethou der van stadsontwikkeling van Rot terdam, sprak zelfs van een voor Rot terdam onaanvoordb.are toevoeging. Het rapport zal door het overlegor gaan aan de regering worden aange boden om een bijdrage te kunnen le veren in de totstandkoming van een nationaal beleid. Bovenstaande bon uitknippen en in enveloppe óf op briefkaart geplakt zenden naar ■HHBHMBHH&HMISHP J 8OUOSESINGEI22I-ROTTERDAU-TEL116673-123032 NEW YORK Het eerste optreden van het RPhO in de Carnegie Hall is een succes geworden. Harold C. Schonberg schrijft in de New York Times op zeer lovende wijze over het Rotterdamse orkest dat voor de eerste maal optreedt inde VS. Hij noemt het RPhO een uitermate professioneel ensemble met een hech te teamgeest en solospel van Koog ni veau, „F,lk lid van het orkest speelt intensief en er is zelfs geen teken van verveling te bespeuren bij een groep die „Brahms vierde" zo vaak heeft uitgevoerd. Vooral de uitvoering van de ouver ture van Lalo's ,,Le Roi d'Ys" prees de heer Schonberg als een „opmerke lijk levendige uitvoering met bijzon der fraaie solo's van de eerste cellist." Op het programma van vier april in de Carnegie Hall stond het ge noemde werk van Lalo, de „Homma ge aan Erasmus" van Tansman, „La Mer" van Debussy en de vierde symphonievan Brahms. Met deze uitvoering heeft het RPhO in elk geval al in New York het pleit gewonnen. Op de foto: De wereldberoemde violist Isaac Stern, president verwel komt het RPhO. (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Dezelfde ver deeldheid die in het dagelijks bestuur van Rijnmond bestaat over de wense lijkheid van een gekozen of ccn be noemde voorzitter wordt teruggevon den binnen B. en W. van Ridderkerk: Eén lid van het college staat op het standpunt dat de Rijnmond voorzitter rechtstreeks moet worden gekozen en de meerderheid van B. en W. vindt dat aan een benoemde voorzitter de voorkeur moet worden gegeven. De zienswijze van B. en W. op de structuur van Rijnmond is neergelegd in een nota, 'die de gemeenteraad maandagavond 13 april in een spe ciale vergadering gaat behandelen. In het algemeen is bij' B. en W. van Ridderkerk wel van instemming met het desbetreffende voorstel van het dagelijks bestuur van Rijnmond spra ke, maar op onderdelen voeren zij kritische opmerkingen en afwijkende meningen aan. Zo ziet het Ridderkerkse college niet in dat de naam „Groot-Rotter dam" aanstonds duidelijker zal zijn dan „Rijnmond". De laatste naam achten zij in ieder geval enigszins in geburgerd, terwijl „Groot-Rotterdam" tot verwarring met de „gemeente Rot terdam" aanleiding zou kunnen ge ven. Een Rijnmondraad van 81 leden vindt men in Ridderkerk te groot en een van 55 te klein. Een ledenaantal van 65 acht men aanvaardbaar. Verder staat het Ridderkerkse col lege op het standpunt dat bij het op leggen van rechtstreekse taken, met een grotere omzichtigheid moet wor den gewerkt dan bij het toekennen van bevoegdheden, die geplaatst wor den in een beleidsruimte, die de han tering ervan geen plicht maakt als de omstandigheden daartoe geen aanlei ding geven. En de noodzaak dat Rijnmond de industrievestiging gaat regelen ach ten B. en W. niet aanwezig. Immers, zo schrijven zij, het gaat hierbij niet alleen om de regeling van de be stemming van de terreinen, maar ook om de grondaanleg en de exploitatie. Volgens B. en W. kunnen laatstge noemde taken zonder bezwaar, en uit een oogpunt van gemeentelijke grond- politiek zelfs beterf, aan de gemeen tebesturen worden overgelaten. Ook betwijfelen B. en W. of Rijn mond de zorg voor het concentreren van energiebedrijven ter hand zal kunnen nemen, omdat de desbetref fende bindingen van de diverse ge meenten zich ver buiten het Rijn mondgebied uitstrekken en ook ge zien de taken van rijk en provincie op dit terrein, die wettelijk zijn ge regeld; bovendien is de concentratie van nutsbedrijven bij de regering in voorbereiding. Om duidelijk vast te stellen dat projecten voor openlucht-recreatie van plaatselijke betekenis tot de com petentie van de gemeenten blijven be horen achten B. en W. het gewenst dat de omschrijving van die taak wordt gewijzigd. Ook heeft het Rid derkerkse college bezwaar tegen een uitbreiding van de Rijnmondbevoegd heden bij algemene maatregel van be stuur: B. en W. vinden dat dit alleen bij de wet moet kunnen gebeuren. Hoewel volgens B. en YV. van Rid derkerk pas in de praktijk zal kun nen blijken of de verwachting dat het heffen van een Rijnmondbelasting dat belastingdruk in het gebied niet ern stig hoeft te verzwaren, gerechtvaar digd is, achten zij het z.g. financieel statuut in zjjn totaliteit een belang rijke verbetering ten opzichte van dc bestaande regeling. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De kandidaten lijst van de Politiek»; Partij Radika- ien voor de Rijnmondraadsverkiezin gen is bekend. Als lijstaanvoerder fungeert de 40-jarige leraar L. van Geffen uit Rotterdam. Nummer twee op de lijst is de secretaris van het jongerencontact van het NVV, A. Laffeter (26) eveneens uit Rotterdam. Ook de derde man van de PPR komt uit de Maasstad. Het is 28-jarige le raar E. van Dongen De overige PPU-kandidaten zijn R. Derks (Vlaardingen). A. Latour (Rot terdam), J. Krabbendam (Schiedam), M. Korthout (Maassluis), A. v. Setten (Brielle), P. Riismus (Ridderkerk), W. Verver (Spijkenisse), mevr. T. van Geffen-Vaas (Rotterdam), mevr. H. Michels- Jacobs (Rotterdam), P. Tho massen (Apijkenisse), J. Mul (Rotter dam), C. v.d. Klooster (Rotterdam), P. Glorie (Spijkenisse). D. Rensman (Schiedam), W. Michels (Rotterdam), J. Walraven (Rotterdam), en A. Rob ben (ambtenaar GEB). ROTTERDAM „Als wij naar de toekomst uitzen". aldus bisschop M. Jansen van Rotterdam tijdens een plechtig feest in de veertig jaar oude Antonius Abtkerk in Rotterdam- -west", dan concentreert zich dat in de zeer concrete vraag: „Wat zal in de nabije toekomst met dit kerkge bouw gaan gebeuren?" Op deze wijze sneed de Rotterdam se bisschop een zaak aan die de paro chiegemeenschap vann Antonius Abt, die in het veel ruimer verband van het parochiële district Rotterdam- -west is geplaatst, bijzonder nauw raakt. Vooral die groep van parochianen die niet graag ziet dat de Antonius Abtkerk gesloten wordt, waarmee 'het laatste restje eigenheid van de oude parochiegemeenschap zou verdwijnen, spitste de oren om het antwoord van bisschop Jansen te horen op zijn eigen vraag. Mgr. Jansen liep echter niet in de val die hij zelf open gezet had. „Ik sta hier niet om en beslissend antwoord op deze vraag te geven. Door mijn komst hier wil ik niet vooruit lopen op een besluit. XJ mag mijn aanwezigheid hier niet zinen als een suggestie in welke richting ook. Maar hoe de beslissing ook uit zal vallen, wel kan ik u met alle nadruk verelcenen dat wij uitzie nop het be ste voor de toekomst. Van te voren weet ik dat miin be sluit niet allen zal bevredigen. Nu zou ik het verschrikkelijk vinden als mijn beslissing zou leiden tot twist, strijd en liefdeloosheid. Thans wil ik u oproepen tot eensgezindheid. Pas als die stemming bij u leeft voel ik me verantwoord met u de heilige eucharistie te vieren". tM3 G10ZY 1 e MIDDELLANDSTRAAT 70-72 - TEL.235327 ROTTERDAM Overleden: S. Enge- lhardt, vr gehgew m O. Maurer 73. D. L. Buitenhuis, man v C. E. van Heijningen 65; H. iJsselsteijn, man v A. W. Appelo 41; K. Keller, man v L. K. Pols 60; C. J. P, bruker. man gehgew m W. Alblas.78; J. H. Bruinaers. man gehgew m C. M. Servaas j 62: J. Post. zoon 17: J. Post, man v J. A. van Menk 76; J. Fri.lling, ong vr 81; IV. M. i van den Bos. vr gehgew m S. de Winter 66: A. de Lange, man v C. Sassenburg 45; E. j. de Ben, vr v G. P. E. Venix 38; J. Koov. man gehgew m G. Steenbergen 88; j L. Ruter. man v J. M. van Berkel 86; J. I van Waart, man gehgew m C, M. Kleijoe t 76: W. F. Richard, dochter 7; C. Vos. man j gehgew m E. van der Maas 89: W. A. I Sitskoorn, man v M. B. A. van Ommeren i 77: C. Flamman, vr gehgew m B. A. Dam- i mann 71: R. C. M. Scheer, ong man 23. ROTTERDAM In 1969 zijn 10.000 „gasbomen" behandeld door de afde ling plantsoenen van gemeentewer ken. De kosten bedroegen een half- miljoen gulden. Verwacht wordt dat het aantal gasbomen jaarlijks zal toe nemen. Straatbomen kkunnen ernstig te lijden hebben van lekkages in aard gasbuizen, zo bleek enkele jaren gele den. In Rotterdam gingen in de jaren 1967 en 1968 als gevolg van gaslekka- ges resp. 300 en 500 bomen ten gron de. Men ziet het niet onmiddellijk aan de bomen, maar de wortels wor den blauw. Grijpt men nieu in, dan terft de boom. Men moet er dus snel bij zijn om dc boom te redden. De beste bcstrijdingsmethode is dan ook een zo snel mogelijke opsporing van het lek gevolgd door een spoedige re paratie. Toen de afdeling Plantsoenen in 1969 constateerde, dat meer dan 1.200 bomen van gas te lijde nhadden, zijn met spoed maatregelen getroffen om schade zoveel mogelijk te beperken. - Deze maatregelen bestonden uit: het regelmatig in de bodem meten van gas- en zuurstofpercentages in alle met bomen beplante straten waar lekkages te verwachten zijn. Dit geschiedt voor een tijdige repa ratie van het lek, alsmede uit het oogpunt van preventie. Als preventie ve maatregel zijn in de loop van 1969 bij alle potentiele gasbomen (10.000 stuks) ventilatiekanalen aangebracht. Deze methode heeft tevens een cu ratieve werking. Tenslotte wordt als curatieve maatregel bij gasbomen met een compressor zuurstof in de grond geïnjecteerd. De preventieve maatregelen zijn vooral van belang voor de bomen in oude stadswijken, waar veel „poten tiele gasbomen" staan. Daarnaast wordt in deze stadsgedeelten veel met de compressor gewerkt. Door de getroffen maatregelen is het te verwachten, dat het aardga sprobleem ten namen van de straat bomen onder controle gehouden kan worden, zodat de sterk progressieve toename va nhet jaarlijks aantal gas bomen afgevlakt en zelfs gereduceerd kan worden. Rotter- of Rotterdamse Amster- precies zoals u wilt, - boos dammer dammer, op me. Omdat ik ruim een week geleden een aantal collega's van een dagblad, dat zijn staf van Amsterdam naar Rotterdam overplaatste, een hart on der de riem wilde steken en omdat ik mijn Amsterdamse en naar Rot terdam komende vrienden duidelijk wilde maken dat wij in het Rijn mondgebied géén mensenters zijn. Dat wij echt wei oog hebben voor bestrijding van lucht- en waterver ontreiniging, voor groen en bloemen, voor welzijn, voor genoeglijke het leven veraangenamende zaken, wat anderen daarover mogen zeggen. De briefschrijver heeft jarenlang in Amsterdam gewoond en woont nu al de nodige jaren in Rotterdam. Kijk, boze briefschrijver, in feite zijn u en ik het eens, behalve als u constateert dat ik op Amsterdam aan het afgeven ben. Ik zou dat niet durven. Wel vind ik het een wat wonder lijke zaak als twee lieden, die het in de grond met elkaar e»ens zijn, el kaar boos gaan aankijken. Doen we niet meer, ondanks uw Amsterdamse achtergrond. IVALITEIT tussen twee gemeen schappen, of dat nu twee steden zijn dan wel twee voetbalclubs of noem maar op twee wat-voor-dingen is héél gezond. Je probeert in zo'n ri valiteit de zaken een beetje beter te doen dan de ander en ten slotte ko men we allebei een stapje verder. Dat rivaliteit iets te maken zou hebben roet haai, nijd, opschepperij en andere negatieve zaken, houd ik tegen. Ik kan me moeilijk voorstellen dat een Amsterdammer iets tegen me heeft, mits ik geen „kapsones" ver toon. Het omgekeerde is evenzeer het geval. Of ik al dan niet met „kapsones" ben behept, kar. eer. ander beter uit maken dan ikzelf En ik wil u bekennen, dat ik in Amsterdam eens aan een allergezel ligst feest heb meegedaan en ook dat bij een andere gelegenheid, ik een zeker even gezellig feest in Rotter dam beleefde. Dat iemand gehecht is aan Am sterdam r»rem ik hem niet kwalijk. Maar als zo iemand zich door een overplaatsing naar Rotterdam hele maal in de verbanning voelt wegge drukt, wel, dan rr.een ik wat prettigs tegen hem te moeten zeggen en hem duidelijk te moeten maken dat er hier, aan de boorden van de Nieuwe Maas, een prettige vriendenkring en een uitstekend .leefbare" gemeen schap wachten. Mits hij géén „kapsones heeft meegebracht

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1