Burgemeester Van Dijck: Waardeloos IBouw bibliotheek begonnen Koninklijke preekstoel in Grote Kerk Rijnmondraad moet zijn voorzitter voordragen Poortugaal akkoord met uitbreiding secretarie Eerste rustige jaar bestaan school m AGENDA voor elke autoschade anti-roesMandcling In zomer begint restauratie van „De Waal" Wethouder opent modelwoning Chr. school doet niet mee aan de aubade Clir. kleuterschool in Bolnes-zuid Voorstelling van „De Overval" voor bejaarden BOOGAARD - ELEKTRICITEIT N.V. .T.S.-er - ELEKTROTECHNIEK BOOGAARD ELEKTRICITEIT N.V. Emmastraat 9, Vlaardingën Raad Ridderkerk vindt: „Geen ontkomen meer aan" Heenvliet contra Rijnmondnota DS 70 doet mee aan verkiezingen Inspectrice naar Utrecht Door wegvliegend deksel gedood Burgemeester Van Es teleurgesteld over interesse sportraad mm Schaakvereniging fj heeft plannen voor I kampioenschappen G. P. VAN DAALENJR. Chr. scholengemeenschap Beneden-Maas: Interland-amateur- voetbal op bevrijdingsdag it DE ROTTERDAMMER WOENSDAG 15 APRIL 1970 CASfiOSSERIEfABRIEK PVlTH n.v. ';OV Ceintuurbaan 117 ZWEEDS Rofterdam-12 ML-STAÏIONTel. 180175 99 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS „Ik heb he lemaal geen zin om nog over die Rijnmond te praten. Weet u wat het is? Gewoon waardeloos! Meer niet!" Wie nog niet wist hoe Maas sluis' burgemeester W. J. Dijck over het Openbaar lichaam Rijn mond denkt, is gisteravond snel uit de droom geholpen toen de heer Van Dijck bij de behande ling van de nota-Fibbe in de ge meenteraad onomwonden voor zijn mening uitkwam. „Waarom zitten we er hier nou eigenlijk nog over te praten. Dacht u dat dat ook maar enig gewicht in de schaal ligt? Heel die Rijnmond is een verpolitiekte zaak geworden, waar wij beter af kunnen blijven. Echt, het par lement straks uit wat er gaat gebeuren. Daar hebben wij heus helemaal niks meer mee te ma ken, denk dat maar niet!" Onverzadigbaar iif Nieuwbouw morgen PAGINA 5 RIDDERKERK In de zomerva kantie zal worden begonnen met de restauratie van de oude openbare la~ i'gere schooi „De Waal" in Rijsoord. Het uit 1851 stammende gebouw krijgt een nieuw zijgevel met grotere ramen. De kosten van de restauratie worden geraamd op 125.000 gulden. Enige tijd geleden stelde de ge- itmeenteraad het bedrag beschikbaar. ÜBe restauratie zal niet voor het begin Évan het nieuwe schooljaar zijn vol tooid. De kinderen zullen pas weer in "oktober hun herbouwde school kun nen betrekken. Tot dan krijgen ze elders in Rij koord les. Naast een nieuwe gevel krijgt het vier lokalen tellende ge- houw ook een centrale verwarmings installatie. Maassluis uit lievige kritiek op Rijnmond sife m U SCHIEDAM De schsakverenl- scging wil met ingang van 1971 een lopen schaakkampioenschap van Schiedam organiseren. Daarnaast wil pe vereniging met ingang van het volgend jaar een jeugdkampioenschap .houden. Verder bestaan er plannen in |het najaar van 1970 een open snel- .schaakkampioensehap te organise- £ren. H Dit zei de heer J. Marbus voorzitter Jjyan de schaakvereniging Schiedam p>ij het begin van het tomooi om het van het gfclubgebouw van Wilton Fijenoord be- fegan. Het kampioenschap wordt dit— Innaai voor de 28e maal georganiseerd. 5® De heer Marbus concludeerde ver ifier dat subsidiëring van de schaak sport in de komende tijd niet uit zal |pcunnen blijven. Ook stelde hij dat de ^heroriëntatie op schaakgebied in Schiedam vruchten begint af te wer pen. ^persoonlijk schaakkampioenschap ^Schiedam, dat 'gisteravond in VLAARDINGEN Wethouder E. P. van der Veen zal donderdagavond |om acht uur de officiële opening ver- g richten van de „Summa"-modehvo- jning aan de Burgemeester A. van gWalsumlaan. Deze woning maakt deel guit van een project van 105 summa- g-woningen, die eind dit jaar gereed 'zullen komen. De bouw wordt uitgevoerd in op dracht van Patrimonium'? woningen. Aan de Burgemeester Van Walsum- laan komen drie flatblokken. van elk zeven woonlagen. Er worden achttien vijfkamerwoningen gebouwd en 87 vierkamerwoningen. De huurprijs wordt ongeveer 250 gulden per Imaandall in. BR1ELLE De eerste palen voor de nieuwe bibliotheek zitten in de grond. De eerste officiële paal werd dinsdagmiddag geslagen door de da mes Freijsen-Postma en Weijer-Bor- kent, terwijl burgemeester, wethou ders, raadsleden en .talrijke genodig den nauwlettend toekeken. De dames, die de heimachine bedienden zijn be stuurslid van de stichting openbare bibliotheek Briellc. De bibliotheek met leeszaal gaat een kwart miljoen kosten en is 250 vierkante meter groot. De aannemer streeft er naar het gebouw over 120 dagen te kunnen opleveren. NIEUW BEIJERLAND In ant woord op een schrijven van het be stuur van de vereniging„Trouwaan Oranje" heeft het hoofd van de chris telijke basisschool die secretaris van de vereniging laten weten dat zijn school niet zal deelnemen aan de aubade op koninginnedag. De vereniging had de medewerking van alle lagere scholen in de gemeen te gevraagd voor de aubade, die met muzikale medewerking van enkele kinderen voor het gemeentehuis zal worden gegeven. Alle onderwijskrachten aan de christelijke school zijn verhinderd, zo deelde het hoofd van de school de secretaris mee. Hij zelf moet naar een bruiloft, de heer Pols is op koningin nedag niet in Nieuw Bei.'erland, de heer Dorrestijn evenmin en de enige onderwijzeres van de school heeft een rije dag, aldus de motivering. Hetbestuur van de vereniging „Trouw aan Oranje" betreurt het ten zeerste dat de christelijke school we derom niet zal meewerken aan de aubade, temeer daar enkele muzikan tjes leerling zijn aan de school. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een nieuwe mijlpaal is bereikt in de restauratie van de Grote Kerk, die zo langzamerhand haar voltooiing nadert. Eind vorige week werd het interieur „versierd" met een prachtige preekstoel. Het gevaarte is afkomstig uit de inmiddels gesloten Willemskerk in Den Haag en kreeg een plaats in het „nieuwe hart van Vlaardingën" na tussenkomst van koningin Juliana. Dat de kansel het predikaat „koninklijk" draagt is te danken aan het feit, dat de stoel destijds werd gebouwd in opdracht van koning Willem de Tweede. Daarom was toestemming nodig van de koningin, alvorens de preekstoel op transport naar Vlaardingën werd gesteld. Met recht kan de hervormde gemeente trots zijn op dit waardevolle bezit, temeer daar het ontzettend veel moeite heeft gekost een passende preekstoel voor de Grote Kerk te bemachtigen. De blijdschap over het feit dat de restauratie met succes kan worden afgesloten, zal ongetwij feld tot uiting komen op zaterdag 16 mei. wanneer de Grote Kerk tgdens een feestelijke bijeenkomst in het monumentale bedehuis weer lv- gebruik toe—«tt- c/onnmcn. Het was duidelijk uit het preadvies W al duidelijk geworden dat het col lege niet bijster veel ophad met de visie van Rijnmondvoorzitter Fib'oe over de toekomst van het openbaar lichaam. Burgemeester Van Dijck heeft daar echter nog een aantal kanttekeningen bij geplaatst, die van heel Rijnmond nog maar bitter weinig overlaten. Niet al zijn raadsleden steunen hem daarin. Bij het in stemming brengen van het voorstel van B en W om de nota-Fibbe te verwerpen ble ken negen van de veertien raadsleden het college hierin te willen voigen. De overige vijf zeiden het met de grote iijnen van de nota-Fibbe toch wel eens te kunnen zijn. Daar kon de fel le aanval die de burgemeester op het functioneren van Rijnmond hield weinig aan verhelpen. „Weet u wat we moeten doen? Ge woon tegen Rijnmond zeggen: neem ons nou maar gelijk helemaal over. Schakel ons maar helemaa! uit, want daar willen jullie toch naar toe!" De heer Van Dijck maakt er geen ge heim van: Rijnmond is volgens hem een bestuurlijke omnivoor, die aiie bevoegdheden aan zich probeert te trekken die er maar op te slokken zijn. „Ik wil echt wel gemeentelijke taken overdragen, want die zelfstan digheid van de gemeente daar moeten we geen heilige koe van maken", al dus Maassluis' eerste burger, „maar dan toch echt pas overdracht als daar behoefte aan' is. En juist die behoefte zie ik voorlopig nog niet. Ze zijn wat dat betreft bij Rijnmond gewoon on verzadigbaar. Nee, dc weg die mijn heer Fibbe ons wil laten opgaan is voor mij volstrekt onaanvaardbaar." Het feit op zich dat Rijnmond be stuurlijke taken wil overnemen is aanvaardbaar. Pas als hij zijn raads leden heeft geschetst hoe het college werkt, schiet hij uit zijn slof: „Ze hebben met z'n allen, hoe goed willend ze ook zijn, nog niet eens het niveau bereikt om beslissingen te ne men. En dan maar toch in de nota stellen dat Rijnmond bepaalde taken van de gemeenten moet overnemen. Nou, laat zè zich eerst maar eens be hoorlijk in het gebied gaan oriënteren. Zolang ze in hun Rijnmond folder die net is uitgekomen Maassluis nog aanwijzen ais thuishaven van de Wit te Zee, zitten ze bij mij aan het ver keerde adres. En niet alleen bij mij, maar bij alle leden van de cas-com- missie, bij alle burgemeesters uit het Rijnmondgebied. Trouwens, dacht u dat de minister er zo gelukkig mee is? Die ziet het ook niet meer. Die vraagt zich af hoe hij met goed fat- BODNES eén klas van de Woeli- ge Hoek, de christelijke kleuterschool te Bolnes, is dinsdag overgeheveld naar Bolnes-zuid. Daar werd met vijftien kinderen een dependance een feit, omdat het bestaande gebouw van de christelijke kleuterschool aan de Van Riebeeckstraat niet meer dan drie klassen kan huisvesten. De vestiging van de dependance in Bolnes-zuid ging met een optocht en spelletjes voor alle kinderen van de school gepaard. De vestiging van die ene klas onder leiding van. mejuf frouw N. Geerts aan de Markstraat 118, loopt vooruit op de stichting van de christelijke kleuterschool die daar inde toekomst nodig zal zijn. Op het ogenblik is Bolnes-zuid ech ter nog een gebied vol bouwactiviteit. Vandaar ook dat zowel deze klas als de klas van het openbaar kleuteron derwijs „Hans en Grietje" konden- Worden ondergebracht aan de Mark straat. Het gebouw dat daar staat sinds half januari is eigenlijk bestemd voor het lager onderwijs. Omdat er voor zo'n school In het nieuwe Bolnes nog niet genoeg leerlingen zijn, heeft men de twee kleuterklassen er zolang in gehuisvest. De overige lokalen zijn (nog) ongebruikt. Op de foto: mej. N. Geerts houdt een „toespraak" tot de kinderen. soen van die Rijnmond kan afkomen, hoor!" De raad zat er een beetje beduusd van te kijken. Vol goede moed had men fractie voor fractie zijn licht op de nota-Fibbe laten schijnen, een licht dat de huidige Rijnmondstruc tuur veelal in het duister liet en al leen aantoonde dat men unaniem be vreesd is voor het groeien van een vierde bestuurslaag tussen provincie en gemeente, een gevaar dat men wil trachten te bezweren door de Rotter damse federatiegedachte over te ne men. Duidelijk kwam ook uit de verf dat het financieel ontwerp van de heer Fibbe de toets der gemeentelijke kri tiek niet kon doorstaan omdat het een onredelijk zware last op de Rijn mondburgers legt. De enigen die de nota-Fibbe niet zonder meer wilden veroordelen wa ren de PSP-ers Boer en de KVP-er Deibel. De grote lijnen spraken hun wel aan, al was het alleen maar, zoals de heer Deibel het formuleerde, „een moedige poging om eindelijk eens met een concreet voorstel over de toekomst van Rijnmond te komen." Beide heren waren het erover eens, dat de nota in ieder geval de verdien ste heeft de meningsvorming op gang gebracht te hebben. De KVP-verte- genwoordiger week, zelfs zover van zijn mede-raadsleden af, dat hij de federatie-gedachte verwierp, „Wij vinden dat een gevaarlijke conceptie. Rijnmond behoort ook bestuurlijk, en niet alleen georgrafisch een eenheio te 2ijn." In feite kon men het gister avond in Maassluis alleen eens wor den over de noodzaak om 'Rijnmond' te veranderen in 'Groot Rotterdam'. Er kan in een paar jaar veel veran deren. BRÏELLE In het kader van de 25ste viering van de bevrijding wordt in bioscoop Luxor woensdag 22 april om twee uur een voorstelling gegeven van de film „De Overval". De toe gang is bestemd voor aiie bejaarden in Brielle. De middag wordt georganiseerd door het Comité Autotocht Bejaarden. Gratis toegangsbewijzen zijn ver krijgbaar bij de afdeling bevolking in de hal van het stadhuis, op 17, 20 en 21 april. Op de middagen dat er be- jaardensoci wordt gehouden,, is" er eveneens gelegenheid tot het verkrij gen van kaarten. VRAAGT Als assistent-bedrijfsleider worden onder zijn leiding elektrische Instal laties voor utiliteitswerken uitgevoerd. (Bekend met calculatiewerkzaam- heden). Auto wordt ter beschikking gesteld. De voorkeur gaat uit naar een candidaat van ca. 2326 jaar. (goede promotiekansen). Voor het maken van een afspraak of het verkrijgen van inlichtingen kunt u bellen 34.87.44, vraagt u naar de heer Roza. Na 6 uur telefoon 34.37.14. Schriftelijke sollicitaties aan de Direktie (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Wanneer het aan de gemeenteraad van Ridderkerk ligt wordt de voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond op voordracht van de Rijnntondsraadsleden door de Kroon benoemd. Eerder werd een motie van de PvdA waarin men aan drong op een rechtstreeks gekozen voorzitter met veertien tegen acht stemmen van tafel geveegd. De raad theoretiseerde langdurig over de structuur van Rijnmond. Veel aandacht werd geschonken aan de wenselijkheid van een gekozen of be noemde voorzitter. Het viel op dat drie fracties geen enkele behoefte hadden aan een gekozen voorzitter. De WD, KVP en SGP zijn van me ning, evenals de meerderheid van B. en W„ dat de voorzitter van Rijn mond moet worden benoemd. Het voorstel van AR en CHU om te laten voordragen werd met twaalf voor en tien stemmen tegen aangeno men. Het was de stem van wethouder M. P. van Kogelenberg die de doorslag gaf. Als enige socialist gaf hij zijn stem aan het p.c.-voorstel. Over het algemeen was de raad vrij eensluidend in zijn oordeel over het voorontwerp van Rijnmond. Het financieel statuut moet worden her zien, stelde men, maar niet in de zin dat daardoor een lastenverzwaring voor de inwoners ontstaat. De meerderheid van de raad voelde ook niets voor een naamsverandering van Rijnmond. De naam „Groot-Rot terdam" die voorzitter W. A. Fibbe 'introduceerde, vond de KVP-er H. van der Stoel psychologisch bijzonder slecht gekozen. POORTUGAAL Behalve over Rijnmond werd dinsdagavond in de ruim twee uur durende raadvergade ring ook gesproken over de uitbrei ding van de gemeentesecretarie. Omdat de commissie voor openbare werken niet openbaar is, stelde de heer G. J. Rooimans (soc) er prijs op te verklaren, dat hij wel overtugd is van de noodzakelijkheid om uit te breiden, maar hij had bezwaar tegen het bedrag van bijna acht ton en hij was niet overtuigd van de door B en W verwachte ombuiging van het be leid met betrekking tot de wijken Meeuwenplaat en Zalmplaat. De heer L. Heins vond dat de amb tenaren nu slecht gehuisvest zijn door gebrek aan ruimte, ma'ar dat ook de dienstverlening aan de bevolking in het gedrang is gekomen. Het is voor hem reden om te wensen, dat de bouw zo spoedig mogelijk van de grond komt. Ook de heer K. Rijksen (ch) was van mening dat er nu geen ontkomen meer aan is. De oude raadszaal was wel aantrekkelijk, maar gezien de uit breiding van de raad tot 17 leden en de steeds groeiende belangstelling van het publiek, is er geen alterna tief. Wel vroeg hij de vinger aan de pols te houden bij de inrichting, want het onderhoud is een belangrijke fac tor. Alleen de heer De Vos (pac soc) stemde tegen het voorstel, want, zei hij, we lopen de kans, dat de grens wijziging eerder tot stand komt dan de secretarie gebouwd is en dat vind ik verloren geld en moeite. Laat dit over aan de nieuwe gemeenteraad, was zijn advies aan de mederaadsle- den. Geen bezwaar was er tegen het voorstel een parkeerverbod langs de Landweg in te stellen 'aan beide zijden van de weg, mits er enkele parkeerkommen komen. Ook was er geen bezwaar tegen aanwijzing van een voorrangssplitsing op het kruis punt Schroeder van der Kolklaan - Dr. W .VosstraaL De Schroeder van der Kolklaan wordt dan op dit punt voorrangsweg. Over de Albrands- waardseweg moet nog met Ged. Sta ten worden overlegd. B en W kregen machtiging gronden uit te geven in het uitbreidingsplan aan de Lange- en Korte Zantelweg voor de bouw van een bejaardente huis, voor 19 premiewoningen tussen de Waalstraat ende Watering, voor de laatste 12 bejaardenwoningen in twee woonlagen van zes „un de Waalstraat en van 10 gelijkvloerse bejaardenwoningen a'an de hoek 't Wiel/Waalstraat. De noodzaak dat Rijnmond de in dustrievestigingen gaat regelen kon den de meeste raadsleden, evenals het college, niet Inzien. De socialist K. L. G. Deugd: „Rijnmond moet alleen die taken, die ze beter dan de ge meenten aankunnen behartigen. In het voorontwerp is te weinig aan dacht besteed, vond hij, aan het be lang van de burger. HEENVLIET „Onaanvaardbaar wegens de financiële gevolgen en geen wezenlijke oplossing voor de re gionale bestuursproblemen", zo moti veerde de gemeenteraad van Heen- vliet dinsdagavond zijn besluit de no ta van Rijnmond voorzitter Fibbe te verwerpen. Overtuigd van de wenselijkheid van een regionaal bestuur in het Rijnmondgebied gaf de raad er de voorkeur aan een federatie met vol doende bevoegdheden voor de uit oefening van regionale taken in het leven te roepen. De financiële verhu- dingen zouden geen onevenredige las ten voor de bevolking van dit be stuursgebied tot gevolg moeten heb ben. aldus de raad, die bovendien een inkrimping van het aantal gemeenten in het Rijnmondgebied wilde. Inmiddels blijft de controverse tus sen Heenvliet en Rotterdam over de vergoeding voor het zwembad Nieu- Wesluis voortduren. Toen dit zwem bad enkele jaren geleden voor de Rotterdamse industrie moest wijken, kreeg Heenvliet de toezegging dat het ƒ250.000 voor een nieuw en groter zwembad zou krijgen. Rotterdam heeft daarna meege deeld dat dit bedrag in gedeelten zou worden betaald. De gemeente Heen vliet krijgt een aanbetaling van ƒ110.000 en ontvangt 140.000 wan neer het bad is gerealiseerd. Burge meester A. J. M. Derksen vertelde dinsdagavond dat dit bedrag destijds bij de grenswijziging is geraamd. De gemeenteraad heeft er op aangedron gen dat deze raming nog eens op zijn redelijkheid wordt onderzocht. Wan neer dat het geval is zal de gemeente Rotterdam worden gevraagd de 250.000 ineens uit te keren. Natuurlijk PLATENBONNEX halen bij (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Het was het eerste betrekkelijk rustige jaar voor het bestuur in het bestaan van de school" schrijft de heer F. Sterenburg als voorzitter van dc stichting chris telijke scholengemeenschap Beneden- Maas in Vlaardingën in het jaarver slag over 1969. „Dat wil niet zeggen dat dc directie niet allerlei problemen kreeg te verwerken". „Zo moest door ide lerarenschaarste tijdelijk het aantal uren Frans, wa renkennis, esthetische en maatschap pelijke vorming worden gereduceerd en was onze ene turnzaal overbelast." Opgemerkt wordt dat het ministe rie heeft toegezegd dat de leao-school in 1970 in aanmerking komt voor subsidie en dat voor het eerstvol gende scholenplan een aanvraag is ingediend voor een meaoschool. Daardoor worden nog meer mogelijk heden geboden voor de opleiding in de sector van handel en dienstverle ning. De heer Sterenburg noemt het ver heugend dat in principe goedkeuring werd ontvangen voor het reserveren van een terrein aan de Buys Ballot laan voor een nieuwe schooi „Zodra het voorlopig koopcontract door het gemeentebestuur wordt toegezonden, zullen de voorbereidingen voor de nieuwbouw hopelijk een snelle voort gang hebben." VLAARDINGEN De Democrati sche Socialisten '70 doen mee aan de verkiezingen voor de gemeenteraad. De kandidatenlijst moet nog wonden samengesteld. Een Vlaardingse afdeling wordt op gericht. Het secretariaat is gevestigd bij mevrouw A .H. B. M. van den Berg- -Boin, Wilhelminastraat 7 in Vlaar dingën (tel. 35.04.53). VLAARDINGEN De inspectrice van de kinderpolitie, mejuffrouw mr. A. S. C. Vfcser, treedt 1 juli in dienst als inspectrice bij het Utrechtse poli tiekorps. Mr. Visser kwam op 1 september 1962 als adjunct-inspectrice in actieve dienst bij het politiekorps Vlaardin gën. Zij was jeugdouderlinge bij de hervormde gemeente en toonde zich ook actief op sociaal terrein. Emmastraat 71: dhr, G. de Pater voor Immanuëtkerk: interkerkelijk: avcmdije- hervormd-gereformeerd comité, 20. KANTOREN Dagblad "D. Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: lange Kerkstraat 82, tel. 2663B2; redactie: R. M. van Houwelingen, Julianalaon 84, lei. 205764/ klachten be zorging: Joh. Gfünefeld, Singel 93, te!. 263538, 18.30-19,30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingën: Smalle Hav-'n. straat 11tel. 346775; redactie: J. JiUe, tel. 351905; klachten bezorging: H. Verbeij, Diepenbrockstraat 41tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Bit- derdijkloan 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaar dingën: lel. 262626. De opleiding aan de middelbare de tailhandelsschool werd in augustus 1969 voortgezet met twee eerste klas sen (17 en 18 leerlingen), twee tweede klassen (16 en 18 leerlingen) en één derdeklas (16leerlingen). Tot de vierjarige detailhandels- schooi werden 92 leerlingen toegela ten. In totaal deden 59 leerlingen toe latingsexamen, van wie er dertien werden afgewezen. Op grond van de resultaten op de lagere scholen wer den nog eens 46 leerlingen toegelaten. VI,AARDINGEN Het GPV komt bij de raadsverkiezingen, met de vol gende kandidatenlijst uit: 1. A. Bénard, 2. Joh. van Harten, 3. EL.van der Schee, 4. W. van der Velden, 5. A. P. Bulthuis, 6. J. F. Thom, 7. L. Breeman» 8. J. Jongman. SCHIEDAM Het voorlopig Schiedam» amateurelita] dai In het kader van de bet vnjdingsfeesten zal deelnemen aan de drtestedenwedstrljd tussen Vlaardingën, Schiedam en het Engelse Wandsworth 1.3 als volgt samengesteld. Doel: Sla (D.H.s.) - achter: Krijnen (SVDPW)i Nels ISW); van der Grijp. (DRZ); Rost (F.C.N/68) - midden: Janssen (GTB); Janse (Excelsior 20) - voor: Heijster (Excelsior 20); Doesburg (HJO.V.S.;; van Veen (PPSO; Kalden (PPS©. De wedstrijden worden gespeeld op maandag 4 en dinsdag 5 mei. Nog steeds bestaat grote behoefte aan loglesrulmte voor de Engelse spelers van de voetbal, zwem- en hockeyploegen. Er wordt een dringend beroep gedaan op Schiedammers, die ln de gelegenheid zijn en dje bereid zijn een of meer van deze spelers gedurende de periode van zaterdag 2 mei dinsdag 5 mei te huisvesten. schriftelijke of telefonische meldingen worden Ingewacht bij de voorzitter van de Stichting V.rr.E.G., de heer J. van dè Griend, Kerklaan 10, ln Schiedam, telefoon 26 74 07. MAASSLUIS Maandagmiddag is de 24-jarige chauffeur W. F., van Amelsfoort uit Arnhem door een wegvliegend deksel van zijn tankauto zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij later is overleden. De chauffeur had op het terrein van N. V. Cindu-Key en Kramer in Maassluis een tankauto met vliegas aangevoerd dat door middel van een slang en overdruk in een silo op he terrein moest worden overgebracht. Het deksel van d'e tank vertoond eeen lekkage. Toen de chauffeur het deksel wilde aandraaien schoot het los en raakte de man tegen het hoofd. Xn het Holy- ziekenhuis tn Vlaardingën werd de dood geconstateerd. BRILL Burgemeester H. van Es toonde zich dinsdagavond ln de gemeenteraad hevi g teleurgesteld over de geringe interesse in de ge meente voor deelneming aan de te stichten sportadviesraad. In de vergadering van 10 maart waarin de raad' besloot een S)rtad viesraad in te stellen, was de burge meester er vast van overtuigd dat zo'n raad goed zou werken. Om tege moet te komen in het verlangen in een sterk groeiende gemeente be stuurlijk te decentraliseren, achten B. en W. een sportadviesraad, aan wie het beschikbaar stellen en verhuren van sportaccommodaties kan worden gedelegeerd, uitstekend geschikt. Nu op dé persverslagen en opriepen via advertenties in plaatselijke kran ten vrijwel niet Is gereageerd, voreg de burgemeester zich vertwijfeld af. op welke wijze de burgerij van Briel le de voor haar belangrijke zaken moet worden verteld.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1