mis oldoot eodorant Oudste bejaardenhuis van Nederland St. Jacobsgasthuis heeft zusterhuis een nieuw Veerplein centrum festiviteiten van Schiedamse schoolkinderen gaan het strand bestuderen mmmm iAGENDA Van De Hoek tot Vlaardingen Delfland weifelt bij espreq MflNMM Goed TOYOTAmobilisme begint bij GÖOSEN OFFICIEEL HEUGAFELT DEALER 1347O0 en hele week E3 o i_o oo~r Vier gewonden in ScMedams verkeer OP BEVRIJDINGSDAG IMet werkgroep School en Natuur" Evenémants- Reizen Leerlingenavond Charlotte van Os Verplaatsen en verbreden Turken delen ook in de feestvreugde Juwelenliraak verijdeld Hist. Vereniging bezocht Maasland EXTRA PROGRAMMA VAKANTIE VLIEGREIZEN iBRfl v.a. 388.-d.p. Meer dan 3300 kijkers bij tentoonstelling in Visserij museum Liesbeth List zingt in Stadsgehoorzaal Heugafelt-tegels Heugaffoor Heugalux en Heuga minitegds N.V. v/h Wed. D. van Heusden Markt 3-7-50-60 VLAARDINGEN nt/ks&b G. P. VAN DAALEN Jr. DE rotterdammer IMPERIALE SCHIEDAM De bewoners van het oudste bejaardentehuis van Nederland, het Sint Jacobsgasthuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan, hebben zaterdagmorgen het nieuwe zusterhuis, dat aan de Frangois Haverschmidt ligt, in gebruik genomen. I Ui I.-P.P. Boekingen, inlichtingen, programma's bij: I f"ndaag fe .en maandag -er mede op initiatief van wethouder me- - vrouw G. D. Verweij-De Graaff, op— gericht ómd e Schiedamse schoolkin deren die weinig of geen contact heb ben met de natuur te helpen de na tuur te waarderen en hen de vele mogelijkheden van vrije-tijdsbeste- ding die zij te bieden heeft te leren zien. PERSONEELSTEKORT een titel waar wij troti op xijn, omdat wij uit ervaring, de sterkte, het effect en de mogelijkheid kennen van Een uitkomst voor «edor huis. geen filialen Telefoon 342232—348818 Kerkdienst Show Zeskamp Kruising Film PAGINA 5 DINSDAG 21 APRIL 1970 EAUJM COLDOJYC i',&CeEr&£a**omtptui3iu**n3 voZZo Gort*** J.C.BObDOOT Bij elke Boldoof deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 ver schillende prenten. Stuur hef gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie. SCHIEDAM De tweeëneenhalf jarige Maria del Carmen moest zon dagmiddag met een hersenschudding en inwendige kneuzingen worden op genomen in de Dr. Noletstichting, na dat zij bij het oversteken van de Gordonstraat was aangereden door een scooter, bestuurd door de 20-jari- ge R. J. P. De 66-jarige bromfietser S. v. d. S. moest met een gekneusde rechter knie en een gaatje in het hoofd wor den behandeld in het gemeentezie kenhuis. Hij kreeg op de kruising van de Burgemeester Van Haarenlaan en de Piersonstraat geen. voorrang van een personenauto, bestuurd door de 19-jarige monteur C. v. P. Laatstge noemde sloeg rechtsaf maar lette daarbij niet op de bromfietser. De 22-jarige G. de Groot moest met een wond boven het linker oog wor den behandeld in het Gemeentezie kenhuis. Op de 'kruising van de Ad miraal de Ruyterstraat en de West- frankelandsedijk slipte hij met zijn personenauto, sloeg over de kop en kwam in deberm terecht. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder te veel naar rechts reed, tegen de trottoirband terechtkwam en vervolgens de macht over het stuur kwijtraakte. - De vierjarige Johnny "Woudstra moest mét een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding worden op genomen in het Gemeenteziekenhuis. Hij stak zonder op te letten de St. Liduinastraat over 'en werd daarbij aangereden door een personenauto, bestuurd door de 23-jarige A, M. Afnttécnbiiè kieijwe-Binnenweg 311 -Te).riioHttj'--' GOOSEN'S AUTOBEDRIJF Korte:Kadé 43-621 -Te!,i,J16«ï.' Toyota Crown nu vanaf 9999.- Incl. BTW. Vanaf heden modellen Crown - Corona MK II en Coroila voorradig. de "m MAASSLUIS De politie beeft op ver- izoek van de rijkspolitie in Enlshuizen de ï'ó-jarise Maasslulzer H. H. aangehouden. SHU wordt verdacht van inbraken ln Bo- •ivenfcarspel en Enkhuizen en is naar laatst- „Igenoemde gemeente overgebracht, jSi MAASLAND Met ingang van 22 april «wordt de gemeentesecretarie bij wijze van proef voor het publiek geopend op woens dag van 33.30 tot 19.06 uur, voornamelijk (voor hen die op andere tijden zijn verhin derd. J?® MAASLAND Voor de leden van de «sociëteit De Paraplu wordt zaterdagavond Het moderne zusterhuis, van het Sint Jacobsgasthuis aan de Frangois Haverschmidtlaan in Schiedam. Som 3,00 uur de film twssser" vertoond. .De vrolijke Glazen- Men kwam er door een toevallig heid achter dat het St. Jacobsgasthuis Nederlands oudste bejaardenhuis is, vertelde de voorzitter van het college van regenten, burgemeester H. Röelf- scma. Enige weken geleden kreeg het college een uitnodiging om het eeuw feest mee te maken van het op één na oudste bejaardenhuis van Neder land dat in Deventer staat. Daarbij l SCHIEDAM Dé leerlingen van (de 'lagere scholen in Schiedam gaan, als hun hoofden willen meewerken, in dc voorjaarsvakantie (woensdag 29 april tot en met zondag 10 mei)' een p schelp wedt» trijd hóuden aan het -"strand. Dit evenement wordt de af sluiting van een studie die de Werk- groep „School en Natuur" heeft opga- giet. De werkgroep is enige tijd geleden, 1 -. 2- en 3 weekse vliegreizen. Vertrek teaere woensdagavond vanal Rotter dam per Transavia Caravelle. U !o- -geerl in hot 1e klasse strandhotol CA1A.NOVA PLAYA. Vol pension, alle kamers op zee met eigen bad, tollet ,en balkon. 11- en 12 daagse vliegreizen naar <1® mooiste badplaats aan da Costa Bra- va. Vertrek iedere dinsdag- en don derdagavond vanaf Schiphol met Fokker Fellowship en DC-9 van Martlnafr. U logeert in het 1» klasse hotel CALETA. Vol pension; alle ka mers douche/tollet. Reduktles Jn voor- en naseizoen. Op deze extra vluchten ook nog plaats in het hoogseizoen. ROTTERDAM WestMaakll Telefoon; oio- 1476650(289526/7 AMSTERDAM Regu liersdwarsstraat 59 Telefoon; 020- 228751 of732546/7 IJStadsgehoorzaaluitvoering Concertino, kbtuskerk; pater J. C. G. Braun over fe^Mrheen is God mei zijn kerken op KANTOREN 'Oogblad "De Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: Lange Kerkstraat 62, tel. 264382; redactie: R. M. van Houweüngen, Alionaloon 84, te!. 265764; klachten be zorging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 263538, 16.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. ®i|kantoor Vlaardingen: Smalle Haven- '"oot 11, tel. 346775, redoctio: J. Jille, tel 241905; klachten bezorging: H. Verheij, "«penbrockslraot 41tel 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Sil- eerdijklaon 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mei- eg geluidshinder voor Schiedam en Vlaar- ""geri: tel. 262626. De werkgroep bestaat uit een aan tal leerkrachten van het basis- en het mavo-onderwijs die samenwerken .met de gemeentelijke plantsoenen dienst, de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging en de gemeentelijke consulent van het ci der wijs. De werkgroep werkt met lesbrieven waarin de kinderen opdrachten wor den gegeven. In december 1969 werd gestart met een lesbrief „Vogels in de winter". In januari 1970 kwam er een lesbrief „Takken in de winter", waar bij de plantsoenendienst voor levend materiaal zorgden. In februari hielden de kinderen zich .bezig met een les brief „Knollen en bollen" en vorige maand werd het onderwerp „Kiem- plantjes" behandeld. In een lesbrief „Strand" wil de werkgroep nu bij de jeugd de film „De strandkrab" en een fibobeeldstrip „De kust" introduceren. Daarna moet een verhaal over strandbezoek wor den gebracht, waarbij een wandplaat „Het Noordzeestrand" wordt bespro ken. De les bevat verder een aantal op drachten en suggesties en wordt be sloten met de wedstrijd naar het zoe ken van schelpen die do kinderen aan de hand van de bestudeerde stof zelf moeten benoemen. MAASSLUIS In het kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Constantijn Huygensstraat 1 te Maassluis za! zaterdag a.s. een zangavond worden gehouden, te ver zorgen door de leerlingen van Char lotte van Os-Eybergen. Onder hen bevinden zich ook leer lingen uit Vlaardingen. Deze zang avonden kenmerken zich regelmatig door een bijzonder genoeglijke sfeer. Het programma is zeer gevarieerd en samengesteld uit geestelijke en we reldlijke muziek. Er zullen werken worden uitge voerd van Handel, Schubert, Fauré en opera-aria's van Bizet, Donizetti en Lortzing. Ook zullen enkele Ne derlandse liederen worden gebracht. De begeleiding is wederom in handen van Leny van der Endt. Aanvang 8 uur. De toegangsprijs bedraagt 1.75. VLAARDINGEN De tentoonstel ling „Toen Oud en Jong samengin gen", die tot en met vijf mei in het Visserijniuseum te zien is. heeft a! mee"- dar, 3300 bezoekers getrokken. Dit aantal werd afgelopen zondag be reikt. Ais laatsle in een serie van v.'er draait annex aan deze ooriogsexposi- tie een film genaamd „Champion of Freedom", waarin het leven en wer- j ken van Winston Churchill in beeld wordt gebracht. was tevens de mededeling dat bet oudste bejaardenhuis in Schiedam staat. Dit was de reden dat men ijlings de gemeentelijke archieven is ingedoken, en toen bleek d&t het St. Jacobsgast huis, dat toen Beeldenhuis heette, in 1262 werd neergezet op de Hoog straat. In 1789, midden in de Franse revolutie, kregen de toenmalige be jaarden van Schiedam een nieuw te huis dat ook op de Hoogstraat ligt en dat vandaag het Stedelijk Museum is, terwijl de huidige behuizing in 1933 in gebruik werd genomen. Burgemeester Roelfsema ging zeer uitvoerig in op het personeelsgebrek van bejaardentehuizen. Hij hoopte dat door de moderne behuizing het personeelstekort van het St. Jacobs gasthuis tot het verleden gaat beho ren. (r De heer Roelfsema sprak ook nog over de verbeteringen die de laatste jaren in het bejaardenhuis zijn aan gebracht. Sinds 1966 is er voor een totaal bedrag van ƒ265.000 vertim merd. Het nieuwe zusterhuis kost drie ton, welk bedrag uit eigen middelen is gefinancierd. Dit kon omdat het oude St. jacobsgasthuis een flink spaarpotje heeft. Ook sprak de heer Roelfsema nog over de hoge exploitatiekosten en over de pensionprijzen. „De verhogin gen zullen nooit hoger worden dan .strikt noodzakelijk is", aldus de heer Roelfsema. Ook over de toekomst van het be jaardentehuis werden enkele opmer kingen gemaakt. Zo leeft men met de gedachte het St. Jacobsgasthuis en het Hofje van Belois onder één be stuur te brengen. Het stedelijk toezicht op het be jaardenhuis is al sinds 1320, zodat er dit jaar weer iets te vieren valt. Het is namelijk precies 650 jaar gele den dat het werd ingevoerd. VLAARDINGEN Op zaterdag 13 juni treedt zangeres Liesbeth List op in de Stadsgehoorzaal. Als begeleider van haar Tour de Chant zal het ge westelijk orkest voor Zuid-Holland onder leiding van. Louis Dispa funge ren. Het gewestelijk orkest voor. Zuid- Holiand, bestaande uit 35 musici, Is het eerste symphonie-orkest, dat sinds lange tijd voor het Vlaardingse publiek in de Stadsgehoorzaal op treedt. 0 MAASLAND Het >is gebleken dat ln ketelhuizen van tuinderijen de eisen met betrekking tot de brandveiligheid vaak worden veronachtzaamd. Dikwijls wordt ln dc 'ketelhuizen brandbaar materiaal opge slagen en wordt verzuimd de loetkanalen schoon te houden. Voor nadere informaties over het tweemaal per jaar verplicht schoonmaken van de kanalen Jean men zich wenden tot de brandweer, tel. 2019 en 8526. 0 MAiAlSLiAiND Aan de 's Herenstraat zuDen enkele beschadigde bomen door Jon- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Nog niet uitge voerde plannen van het Hoogheem raadschap Delfland zijn er de oorzaak van dat de gemeente Vlaardingen een afwachtende houding aanneemt in zake de verbetering van de Delta weg, die door zwaar transport zeer druk wordt bereden. Dit blijkt uit het antwoord van B. en W. op schrifte lijke vragen van de socialistische raadsleden dr. A. P, de Jonge en H. Krabben. Het hoogheemraadschap ,wil een deltadijk aanleggen tussen de spoor lijn en de Deltaweg. Omdat het tracé van deze dijk de Deltaweg bij de ENCK-dienstwoningen kruist, zal de weg in zuidelijke richting moeten worden verplaatst. Bovendien is het noodzakelijk dat de Deltaweg plaatselijk op een hoogte van 5.70 meter boven NAP wordt zaamheden is vergunning van het hoogheemraadschap Delfland nodig. Deze vergunning is aangevraagd, maar er is nog geen antwoord op ge komen. B. en W. zijn het met de vraagstel lers eens, dat de Deltaweg zeer inten sief wordt bereden. Per dag rijden ongeveer duizend wagens van de Shell over het gedeelte tussen de Maassluissedijk cn de toegang tot dit bedrijf. Voor Lever's Zeep maat schappij wordt de weg per dag door ongeveer honderd vrachtauto's bere den en voor Neerbos' Transportbeton NV door ongeveer driehonderd. De twee benzinepompen aan de Delta weg verwerken per dag ongeveer 400 personenauto's. Eet college deelt de mening van de vraagstellers, dat het verkeer op de kruising Deltaweg - Maassluissedijk moeilijkheden kan ondervinden. De vrachtwagenchauffeurs passen hun .ge bomen worden vervangen. De beschadi ging te van <ilen aard gebleken dat herstel door boomchirurgie onmogelijk «s geble ken. Op Boorrrpiantdag, woensdag 23 okto ber. zal de schooljeugd de nieuwe bomen planten. 0 MAASLAND In verbond met werk zaamheden aan de kademuur vande 's Herenstraat moet gerekend worden op ver traging in de doorstroming van het ver keer. Zonodig zal het verkeer worden om geleid. Het werk zal enige maanden ln beslagnamen. 9 jHAiASUAffJD De heer De Braven uit vlaardingen spreekt donderdagavond om half acht in De Magneet over de nieuwe catechismus in de r.k. kerk voor de plaat selijke afdeling van de (NOVB. 0 MAASLAND Tijdens het afleggen van een visite heeft een hond een stuik uit een ibeen van mejuffrouw A. van der. S. ge- I beter,. Zij werd dermate .gewond dat opna- j me 'in een ziekenhuis nodig was. 0 MAASLAND Het zesjarig zoontje van de heer P. v. d. G. raakte met zijn arm tussen een transportband. Met een dulbbele armbreuk, werd het kind naar het Holy- -ziekeniiuls gebracht. 0 maasland De afdeling Maasland van de Chr. bedrijfsbond voor de metaal nijverheid en elektrotechnische industrie, houdt een ledenvergadering op dinsdag 21 april om 2# uur in De Magneet. De heer 1. Mulder, distrlctsbestmirder, zal de agenda en het aktieprogram voor het congres be spreken. 0 MAASLAND De Sakor-colieote heeft f 492.85 opgebracht. 0 HOEK VAN HOLLAND m de SOOS ■Makkerin. achter de gereformeerde kerk, wordt op Koninginnedag-avond een Oran jebal gehouden. Aanvang half acht. 0 KOEK VtAN HOLLAND Het onlangs opgerichte teenerkoor „De Hoekse Teen ager Singers" treedt zaterdagavond voor het eerst op in de uitvoering van de Hoek se Accordeon Vereniging tn de Harmonie. 0 vlaardingen Dc postduivenhou- dersverenlglng De Adelaar start het nieu we seizoen met een wedvlucht van Roosendaal. De duiven kunnen morgen middag, zaterdag, warden iragekorfd tus sen 2 an 3 uur. Klokken aanslaan 19 uur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De viering van het bevrijdingsfeest in Vlaardingen staat voor een belangrijk deel in het teken van de driestedenontmoeting tussen Schiedam, Vlaardingen en Wandsworth (Engeland). De Engelse delegatie van ongeveer honderd men sen arriveert zaterdag 2 mei op de luchthaven Zestienhoven. Burgemeester mr. Heusdens geeft op maandag 4 mei 's morgens om kwart over negen het startschot voor de sportwedstrijden tussen de drie steden. Begonnen wordt met zwem en weterpolowedstrijden, die óf in het Kolpabad öf in het zwembad op het sportpark de Vijfsluizen worden ge houden. Dit laatste hangt af van de mate waarin de werkzaamheden op de Vijfsluizen voltooien. Om twaalf uur ontvangt hef. Vlaar dingse gemeentebestuur een delegatie van de Engelse ploeg in het stadhuis. Tot de officials behoort ook de vrou welijke burgemeester van Wands worth. Tegelijkertijd wordt op de Viifsluizen een begin gemaakt met de voetbal- en hockeywedstrijden tussen de drie steden. De eigenlijke bevrijdingsdag (5 mei) wordt ingezet met een kerk dienst in de Heilige Geestkerk aan de Van Hogendorplaan. Medewerking verlenen het bazuinkorps onder lei ding van de heer A. Se bel en de ko ren van de Vlaardingse Federatie van Zangverenigingen. Ds. Groenenberg uit Utrecht, die tijdens de bezettings jaren hervormd predikant in Vlaar dingen was. za! een toespraak hou den. De dienst begint om half negen. Een half uur later start in de sport hal een volleybaltoernooi voor senio ren, georganiseerd door Volley'68. Klapstuk van het bevrijdingsfeest wordt ongetwijfeld het afspringen van drie parachutisten boven het Oranjepark. Ze zullen omstreeks kwart voor tien op de speelweide in het park landen. In optocht gaat men daarna met muziekkorpsen en de gymnastiekvereniging Leonidas-Dovi- do naar het Veerplein. Aan het para chutespringen is een wedstrijd ver bonden, waarvoor een formulier in 'de speciale feestcourant zal worden af gedrukt. Deze krant wordt donderdag huis-aan-huis bezorgd. Op het Veerplein (voor V. en D.) wordt om tien tfur een begin gemaakt met een groots feestprogramma, dat wordt geopend met een muzikale show van de Pijpers. Daarna wordt de aankomst van de .bevrijdLngsesta- fette-lopers uit Wageningen ver wacht. Vervolgens arriveren de para chutisten op het Veerplein. Zij zullen burgemeester mr. .T. Heusdens een origineel bük „bevrijdingsrantsoenen" overhandigen. Het programma wordt voortgezet met een gymnastiekdemonstratie door Leonidas-Dovido onder leiding van mejuffrouw Scheffer. Ook staat een ballonnenwedstrijd en een duivenlos- sing op het programma, terwijl de Rotterdamse boerenkapel „De Bloas- piepers" een optreden zal verzorgen. Tenslotte wordt op het Veerplein ook het wagenspel „Het Goud der Vrij heid" opgevoerd door leden van het Vlaardings Centrum voor Amateurto neel onder regie van de heer C. Spil- jard. In de morgenuren start bovendien in een grote tent aan de Kethelweg' een groot jongerenfestlval. Diverse activiteiten staan op het programma, zoals combo's, films, speakers-corner, optreden van beatgroepen, zelf ma ken van kunstwerken enzovoort. Het geheel is georganiseerd door de sectie Open Jeugdwerk van de Stichting Jeugd en Jongeren. Het feest duurt tot twee uur 's nachts. aangelegd. Vast staat ook dat over j terrein van de ENCK moet worden j rijstijl echter aan de omstandigheden beschikt, willen deze maatregelen aan kunnen worden ui gevoerd. Daar komt nog bij dat in de Delta weg en de toekomstige deltadijk be langrijke kabels en leidingen van di verse instanties liggen. Deze moeten worden verlegd wanneer de Deltaweg op de vereiste hoogte wordt gebracht. Omdat spoedige uitvoering van de plannen voor de aanleg van een del tadijk niet te verwachten is, houden B. en W. de mogelijkheid open de Deltaweg voorlopig alleen in zuide lijke richting te vc-rplaatsen en de weg tegelijk tc verbreden. Daarbij wordt dus geen rekening gehouden met de kruising van de Deltaweg met de toekomstige delta dijk. Wanneer dit plan kan worden uitgevoerd, wordt slechts een klein gedeelte van het ENCK-terrein aan getast. Hierover is met de fabriek reeds overeenstemming bereikt. Voor de uitvoering van deze werk- Herinnerd wordt aan de verbreding van de Deltaweg, die vee! moeilijkhe den heeft opgelost. Ook twrd het smalle gedeelte van de Deltaweg op gevuld met koud-asfalt, dat echter in de loop van de maanden beschadigin gen opliep. Binnenkort krijgt de Del taweg tussen het Shell-terrein en de Maassluissedijk de jaarlijkse onder houdsbeurt, waarbij het wegdek we derom met koud-asfalt zal worden uitgevuld. Tenslotte antwoorden B. en W. dat op hot terrein van NS in de berm van de Deltaweg ongeveer vijftig meter voor de kruising met de Maassluisse dijk een lichtencombinatie is ge plaatst. Deze lichten waarschuwen de chauffeurs dat binnen een bepaalde tijd de overwegbornen worden geslo ten, zodat de vrachtwagencombinaties op de spoorwegovergang niet in moeilijkheden hoeven te komen. Ge bleken is dat deze lichten in de prak tijk goed voldoen, aldus het antwoord vanB. enW. Holywijk en de Zuidwijk het wagen spel „Het Goud der Vrijheid" nog maals opgevoerd en om drie uur spe len Spirit en Oranje Nassau een de monstratiewedstrijd micro-korfbal op het Veerplein. Het feestprogramma wordt 's avonds in de Stadsgehoorzaal voort gezet. Daar treden vanaf acht uur het „Confetti-Cabaret" uit 's-Hertogen- bosch, de Twee Pinten en anderen op. Het geheel staat onder leiding van Joep Peeters. Het bevrijdingsbal in zaal Harmonie en de wandelgangen van de Stadsgehoorzaal begint om elf uur onder leiding van het trio Joep Peeters, dansorkest „De Montelli's" en de boerenkapel „De Bloaspiepers". Het traditionele vuurwerk wordt dit jaar gehouden op een terrein aan" de Buys Ballotlaan. Het begint om half elf en zal een half uur duren. Doorlopende activiteiten zijn ci neacvoorstellingen van Fico in Trian gel en film voorstellingen en muzi kale bezoeken aan de verschillende bejaardencentra en verpleeginrichtin gen. Bovendien is tot en met 5 mei in het Visserijmuseum de tentoonstel ling „Toen oud en jong samengingen" over de oorlog te zien. Van 30 april tot en met 2 mei orga niseert Liefde en Vrede een jeugdfes- tijr. in de tent aan de Kethelweg. De bekende Delftse pop-group Tee Set zai optreden. Tenslotte is aan de Dirk de Derdelaan de kermis te bezoeken op 29 en 30 april, 1, 2 en 5 mei. In voorbereiding is nog een fotowed strijd met als motief „feest". VLAARDINGFuV Het program ma van het wijkorgaan 't Nieuwelant voor de viering van Koninginnedag ziet er als volgt uit; 10 uur poppen kastvoorstelling voor jong en oud; 10.30 kleutefspeien. voor kinderen tot en met aeven jaar; J1.45'zang-en dans* van de Turkse gastarbeiders; 11,30 mars van de Rijnmondband door. wijk 't Nieuwelant; 12 grootse muzi kale show door Rijnmondband; 14.00 voetbalwedstrijd tussen Vlaardings team en Turkse ploeg op sportveld Groen van Prinstererlyeeum; 14.00 „jeugdspectakel" voor kinderen van - acht tot veertien jaar, verzorgd door de Sjalomstam van de Mamix van St. Aldegondagroep (padvinders); 15.30 uur optreden van de Turkse gastar beiders; 16.00 kindercabaret door goochelaar Harry Ashly en Joreilli, sneltekenaar en clown. In de avonduren wordt een groot openluchtfeest gegeven, waaraan meewerken: Tom en Dick (bekend door hun hit „Bloody Mary"), de car navalsvereniging „De vrolijke vage bonden" uit 's-Hertogenbosch, de pop- en soulgroep „The Rabbit Food" en de conferencier John van .Heyst. Alle activiteiten van het wijkor gaan 'tNieuwlant worden gehouden op het tegelplateau van het Groen van Prinstererlyeeum aan de Van Hoogendorplaan. Rond dit plateau zullen door de werkgroep Dynamo enkele consumptiekramen worden neergezet waar allerlei lekkernijen ook uit Turkije verkocht wor den. De opbrengst gaat naar een cha ritatieve instelling. Het wijkorgaan zoekt nog medewerkers om te helpen bij de organisatie van dit feest. Natuurlijk PLATE NBONNEN halen bti: Vertegenwoordigende ploegen uit Schiedam, Vlaardingen en "Wands worth komen 's middags om twee uur weer ..in de ring". In de Margriet sporthal in Schiedam worden een serie behendigheidswedstrijden ge houden naar het voorbeeld van de televisie-quiz Zeskamp van de NCRV. Dit festijn duurt van zes uur. In Vlaardingen start 's middags om half een de Nationale Bevrijdingsron- de voor adspiranter., nieuwelingen en amateurs. Het parcours Is: Marnix- laan-Marathonvveg-Ary Koplaan- Maassluisedijk. Om twee uur wordt op nader aan te wijzen plaatsen in de SCHIEDAM In de nacht van za terdag op zondag is een poging ge daan de etalage van de juwelier Stoopman aan de Mgr. Nolenslaan leeg te halen. Op dat tijdstip begon echter de alarmschei van het juwe-, liersbedrijf te rinkelen. Toen omwonenden en de politie gingen kijken was de etalageruit al praktisch vernield. In de omgeving stonden echter oo kverdekt opgesteld de 22-jarige H. E. en de 21-jarige A. A. uit Schied un, die als verdacht van deze poging tot Juwelenroof werden ingesloten. MAASLAND De Historische Vereniging voor Zuid-Holland hield zaterdag haar voorjaarsvergadering in het Trefpunt. Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte hield bur gemeester F. J. Groot Enzerink een causerie over de functie van Maas land tussen het Industriegebied aan de Waterweg en het Westland. Onder leiding van ds. Keljzer werd vervolgens de hervormde kerk be zichtigd, waarna men op dia's mooie Maaslandse plekjes bekeek. Dir.sdag 28 april wordt in het ge meentehuls een openbare bijeenkomst gehouden om te trachten een werk groep ln het leven te roepen die de geschiedenis van Maasland gaat be studeren. Vooraf zal de heer AL C M. van Adrichem uit Honselersdijk een korte uiteenzetting geven. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1