Leefmilieu vereist grote aandacht Kijumond-struc■tuurschets voorloper streekplan nen Marine komt 5 mei op bezoek het maandblad voor de nieuwe generatie van ouders Orgelvoordracht Ar ie J. Ke ijzer Vele eisen aan B. en W (ietó«deI8n. ^SVa^aïït Staat Uw kleuter o-zo-leuk Heren, dit loopt lekker DE ROTTERDAMMER Verkrijgbaar in alle tijdschriftenzaken. Voor abonnement bel 08370-6222 of stuur een briefkaart aan: 'Ouders vaa Nu', Antwoordnummer lll,Wageningen Vermeld: abonnement halfjaar f8,50 of per jaar f 16, 2 persoons binnenveer matrassen licht in gewicht superieure kwaliteit (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een studie van de centrale meld- en regelkamer van Rijnmond heeft uitgewezen dat een minimale afstand van vijf kilometer nodig is tussen nieuwe woongebieden en basisindustrieën wegens lawaai en stank. De woningproduktie in Rijnmond zal, rekening houdend met krotopruiming en bevolkingsgroei.' 110.000 woningen moeten zijn tot 1981 en 91.000 van 1981 tot 1991. Er zal vierduizend ha moeten worden ingericht voor streek- recreatie, grotendeels gesitueerd rond het Rijnmondgebied. Er zijn grote tekorten aan openluchtrecreatie in het stedelijk milieu. De behoefte aan allerlei soorten voortgezet onderwijs vergt grote inspanning. Noodzakelijk is de bouw van een streekziekenhuis in Spijkenisse. Er moeten twaalfhonderd ziekenhuisbedden bij komen tussen 1980 en 1990. De verzorgingstehuizen komen thans tweeduizend plaatsen te kort. Het grote percentage bejaarden in Rijnmond maakt het nodig de achterstand, zo snel mogelijk in te lopen. De culturele voorzieningen van Rotterdam zijn van steeds gro tere betekenis voor de Rijnmond-bevolking. De groei van die be volking maakt verdere gevarieerdheid gewenst. Betere verkeers- en vervoersmogelijkheden vergroten de uitgaansmogelijkheden. Er zijn grote tekorten aan sportvoorzieningen. De bouw van zwembaden en gymnastiekzalen moet hoogste prioriteit hebben. HOEKSEWAARD Deze reeks van noodzakelijk heden zijn te vinden in de Schets Ruimtelijke Structuur, die het Openbaar Lichaam Rijnmond thans heeft uitgegeven. Die structuurschets gaat naar de regering, de colleges van Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant, de bij deze structuurschets be trokken gemeentebesturen en een' groot aantal maatschappe lijke organisaties. Aan al die instanties verzoekt Rijnmond een oordeel over deze schets. doubleface overgordiinstof 120 cm breed Grappig kinder- i sandaaltje in rood of blauw met witte bies. Érn? lm Gezond voet- jMr Mg. bedje. Mini- mfft f-'S prijsje. „g'&rtxy I..M I Maat20 J- I-V'Jr. hm t/m27 JV Suf>erlichte,eeht lederen 1 viecht-moecasin. Zit als gegoten. /M Aantrekkelijke prijs Km, C60 speelduur 60 min. (2 x 30) C90 speelduur 90 min. (2 x 45) C120: speelduur 120 min. (2 x 60) PAGINA 3 VRIJDAG 1 MEI 1970 (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM In verband met de komende? zomerse dagen is in discotheek-club „Le Bateau" van het Hilton-hotel de „hippe" mode van de Bijenkorf geshowd. Er was zowel mini, midi als maxi in vele zomerse kleuren, met als hoofdkleur: paars. De geshowde modellen waren over het algemeen van jersey, katoen en wol vervaardigd. Een katoenen raaxi-jurkje met pof mouwen en een gesmokte taille doet erg leuk en jong aan. Naast de midi- en maxi-jurkjes blijven de mini-ja ponnetjes nog steeds in tel, zoals een gele met wit geborduurd, met om de taille een rijg-ceintuur, compleet met grote Ucht-gele goed.. De franjes aan jack en rok zijn ook hier helemaal „in". Het jack is zowel met pantalon als met rok te dragen terwijl het ma teriaal over het algemeen suede is. Voor de vrije uurtjes was er de ideale draion jump-suit in gebroken wit, gedragen onder een paars midi- vest terwijl de Indiase sjaal ook hier niet ontbrak. De (regen)-jassen zijn midi met brede rugceintuurs en in de kleuren paars en beige. Een geheel nieuwe „look" is de „baptisten-look" waaronder een druk gekleurd midi- jurkje met een breed omrande hoed wordt verstaan.' De heren komen ruimschoots aan hun trekken in de „number-one" boe tiek van de Bijenkorf. Naast de bla zer. pantalon en kostuum was er de zogenaamde kaftan': een lange In diase blouse in vele wilde kleuren met daaronder een effen bruine l- pantalon, geaccentueerd met een lange ketting met grote kralen. Voor de „hippe" heertjes ook midi- en maxi-jassen, eveneens met brede rugceintuurs, grote kraag en opge stikte zakken. De pantalon houdt over het algemeen de omslag bij de zoom. Een hoog in de lucht springende, dansende en zelfs zingende dressman showde tenslotte een chique wit lin nen kostuum compleet met „vet- kuif'-pruik, de zogenaamde „Lon- donlook". De schoenen voor de dames zijn wit, lak en met open zijstukken. Accessoires zoals zilveren sieraden, lange en korte sjaals, koordjes met kwasten zullen de komende zomer nog steeds te zien blijven. MOGELIJKE- RUIMTELIJKS DIFFERENTIATIE NAAR MILIEU'S -IN RIJNMOND ZÓNEB OMSTREEKS 1990 (model C) fig. 29 Van een fabrikant van een be kend merk matrassen (wij mo gen de naam niet noemen kochten wij een partij prachtige binnenveer matrassen, die U alleen in deze aanbieding zo goedkoop kunt kopen. 2-Persoons lichtgewicht binnen veer matrassen, met verend sta len interieur, fraai doorgestikt bovenblad, geborduurde border en luxe handgrepen, gemakke lijk hanteerboar. Deze merkmatrassen, nu met tientallen guldens voordeel. /wctr- ÏÜDtlU. ZwHndrac ittcM Wee*», li and/ Gouds- Zijn kostje moet hij zelf maar op scharrelen. Zover is het dus weer. Zo gaan wij met de dieren om, die we eerst een heel jaar lang vertroe telen en verwennen met lekkere hapjes en zachte kussentjes om op te slapen. Aan het dier zelf denken we niet meer, alleen nog aan onze eigen egoïstische „ik", die met vakantie wil. Geen wonder dat we tegen de vakanties honderden vertwijfel de en hongerige katten en honden langs de wegen zien zwerven, op 'zoek naar iets eetbaars. Geen won der dat er tientallen in de dierena- syls terecht komen, waar ze liefde vol worden opgenomen. Dat is het, waar volgens mij veel van die „dierenliefhebbers^' op hopen bewust of onbewust en met die hoop misschien zeLfs hun eigen geweten sussen. Zij vergeten alleen dat ook de dierenasyls wel eens overbevolkt kunnen raken. Zo ook het asyl aan de Abra ham van Stolkweg in Rotter dam, dat helemaal vol is. De dieren bescherming doet nu een beroep op alle echte dierenliefhebbers om een kat of een hond te komen halen. Het asylis elke dag geopend „van .9,,tot 16.30 uur,, behalve op zondag. Zater dags is het open.'van 10 tot 14 uur. Denk er eens lover. rise: "masr.fïiët* të lang! vr, 'V'.*1 rrctjC En vergeet niet, als u' met'.'va kantie wilt, kunt u het dier on derbrengen in een dierenpension,! öf misschien 'wil een naaste buurer ,wel voor zorgen. Vrijdagavond om 6 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze luxe 2-persoons lichtge wicht binnenveer matrassen, met prima stalen verend interi eur, in fraaie bronsbruine kleu- renkombïnatie, nu voor een uiterst iage prijs. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen oprn Géén tel of schrift, best. 'rp IS weer zover, zou ik haast zeggen. Een beetje vroeger dit jaar dan gewoonlijk, maar dat komt waarschijnlijk door alle vrije dagen, waarop de mensen graag de stad uit willen en dan ineens tot de conclusie komen, dat zij eigenlijk een beetje met hun hond of kat in hun- msn? zitten. Het dier kan toch eigenlijk niet mee, te lastig, u kent dat wel. Al die moeite, kat in een mand je in de auto, of de hond aan de lijn.... Maar wat dan? Geen nood, zet het dier maar buiten de deur. Liefst niet te dicht bij huis, want dan weet hij de weg terug nog wel te vinden.' Q Visrestaurants Unilever zal in ons land 12 13 visrestaurants openen. Een dochteronderneming van het concern, Noordzee Gastro, zal deze keten van eta blissementen, die alle de naam „Noordzee Kuick" Krijgen, exploiteren, vrs, D. J. v. Dijk, voorzitter van het productschap voor vis en visprodukten. beeft dinsdag op het Stadhuisplein het eeste van deze visres taurants geopend. Q Geslaagden Aan de Nutsacademïe voos Pedagogische en Maatschappelijke Vorming slaagden de volgende cursisten voor de examens pedagogiek: de dames N. J. Stadwtjk-Kappel, A. Niessink en de he ren L. J. Kasteel, C. Th. v. Maanen, a. A. Wenke, J. S. Janfele, M. Visser, den worden 'gevonden in Hellevoet- sluis, Oud-Beijerland en Klaaswaal. De luchthaven is gesitueerd op Tiengemeten en het zuidelijke deel van de Hoeksewaard. ROTTERDAM Er bestond een goede belangstelling voor de orgel bespeling, die op Koninginnedag *sa- vonds in de Grote Doelenzaal werd verzorgd door Doelenorganist Arie J. Kcijzer. Het gedeelte van vóór de pauze was gevuld met „zwaardere" stukken, terwijl erna meer populaire nummers ten gehore werden gebracht. Het con cert werd geopend met het aantrek kelijke Praeludium en fuga in F van Bach's grote voorloper Vincent Lübeck. Het werd een heldere weer gave van dit fantasievolle stuk in een kleurrijke registratie, die terecht warme bijval ondervond. Twee stuk ken uit de nieuwere tijd stonden ver volgens op het programma. Eerst klink in wereldpremière het aan concertgever opgedragen werk ..Organaria" van de Parijzenaar Yves Ramette. Destijds speelde Keijzer ook een concert van. deze componist. Het onderhavige opus wordt gekenmerkt door vakbekwame schrijfwijze, maar tevens door wat gebrek aan kleur en tegen het slot een wat harde klank. De organist heeft er in ieder geval een warm pleidooi voor gehou den, evenals voor het hierna veel sterker aansprekende Scherzo van de jong gestorven Franse orgelmees ter Jéhan Alain. Arie J. Keijzer besloot de eerste helft met een bijzonder knappe en imponerende vertolking van de Toc cata. nu eens wèl met de klankvolle Fuga, in F. De veeleisende pedaalpar tijen kwamen er vlekkeloos uit en er was een meeslepende climaxwerking, die niet naliet grote indruk te maken op het auditorium. Na de pauze klonken in reprise ran een vorig maal het Allegro Vivace uit Widor's vijlde symfonie, twee onderdelen uit de eerste symfo nie van Louis Vierne. het altijd weer aansprekende ..Carillon de Westmin ster" van dezelfde meester; en tot slot een improvisatie over volkslie deren. Voor levensblije mensen. In rood, en wit kreuklak. Staal leuk, sit heel fijn slechts Rotterdam Binnenweg 10, Nwe Binnenweg 379 Groene Hilledijk 262 Putselaan 230 Kat lagedijk 428, Schiedam Hoogstraat 2V!aardingen Liesveld 16a Dordrecht Breda Tilburg Den Haag- Leiden Uitgangspunt is dat het Rijnmond gebied sterke economische uitstra lingseffecten heeft op het gebied van onderwijs en cultuur en van indus triële cn dienstverlenende bedrijven. Een tweede zeer voornaam uit gangspunt is, dat de ruimtelijke ont wikkeling in het Rijnmondgebied zorgvuldig moet worden voorbereid en uitgewerkt. In de structuurschets zijn ontwikkelingsmogelijkheden op iange termijn aangegeven en zij wil slechts een voorloper zijn van een nieuw streekplan voor het gehele Rijnmondgebied. Het opstellen van dat streekplan behoort tot de taak van het openbaar lichaam Rijnmond. Daarbij staan Rijnmond voor ogen een evenwichtige groei van werkgele genheid en bevolking in een goed leefmilieu en stimulering van verzor gende en dienstverlenende bedrijven, die naar verhouding geringe terrein behoefte vergen, geen schade aan de herbergzaamheid toebrengen en een gevarieerder werkgelegenheidsstruc- tuur opleveren. De bevolkingsgroei blijft belangrijk achter bij de gemiddelde groei in Ne derland, in hoofdzaak doordat er be langrijk meer mensen Rijnmond ver laten dan er in komen. Het verschil tussen het aantal ar beidsplaatsen en de beschikbare be roepsbevolking wordt elk jaar groter: in 1960 waren er 30.500 arbeidsplaat sen over, in 1969 ongeveer 48.100. Te verwachten is dat in 1,980 dit tekort 51.000zal zijnen 70.300in 1990. Al die tekorten moeten worden op- U kent zé' vast wel, die prach tige doubleface gordijnstof, waarvan de normale prijs rond de 9,50 ligt, en diejvij nu met een groot voordeel per meter gaan verkopen, Doubleface overgordijn stof, een fraaie soe"p8lestof, dubbelgewe- ven, dus aan beide zijden even mooi en voeren is overbodig. Deze luxe overgordijnstof, in een serie mooie unikleuren, 1-20 cm breed, koopt U nu per me ter voor nog géén zes guiden. ROTTERDAM Ook Croos- wijk heeft nu een actiecomité dat zich gaat bezig houden met de problemen van de 'wijkbewo ners. In een door het voorlopig wijkorgaan Crooswijk uitge schreven vergadering- in het buurthuis. Crooswijk hebben woensdagavond een tiental wijk bewoners zich verenigd in een actiegroep die vrijdagavond 1 mei gaat beginnen met een taak verdeling, waardoor voor elke buurt in Crooswijk voldoende aandacht kan bestaan. Oorspronkelijk was het de bcdoc- 1 ling, een actiegroep uit het sanerings- j gebied Rubroek samen te stellen, maar ook in de andere buurten zijn de problemen dermate urgent, dat men op korte termijn maatregelen wil treffen. Na een langdurige en vaak heftige discussie waarin zich ook voortdu- j rend vertegenwoordigers uit het Oude Westen mengden, vaak tot ongenoe gen van de Crooswijkers besloten de aanwezigen wat betreft het sane- ringsgebied een motie aan te nemen j van de volgende inhoud: De bewoners van Crooswijk. in vergadering bijeen op 29 april 1970 eisen Een duidelijk zichtbare rechtsze kerheid voor de betrokken bewoners in het saneringsgebied; een redelijke verhuisvergoeding var. minimaal ƒ2000 plus vergoeding van de door de huurder gemaakte kosten aan de oude woning; hulpverlening bij ver plaatsen van bewoners uit gesaneerde woningen: zorg voor de bewoners van het betrokken gebied in de periode voorafgaand aan de verplaatsing (be scherming tegen verwaarlozing van de woningen door de huiseigenaars); een behoorlijke informatie, inspraak en medezeggenschap van de bewo ners: bescherming tegen huiseige naars. waarvoor wettelijke bepalin gen moeten komen en waarbij aan het heilig eigendom zal moeten ge raakt; op korte termijn goede en be taalbare woningen, te bouwen in het Warandekwartier en informatie op korte termijn over de tijdstippen waarop de woningen moeten worden gesloopt. Na enige redaktie aan de tekst zal deze motie aan B en W en aan de gemeenteraad worden toegezonden. Ook de bezitters van een musi- cassette kunnen gaan profite ren van de goede kwaliteit van "Europa" banden ende lage prijzen! Want de beroemde "Europa" serie geluidsbanden ïs uitge breid met musicassettes van een voortreffelijke kwaliteit en de prijzen liggen in de bekende "Europa" sfeer. Jongens- maten va. 17.95 ROTTERDAM Hr. Ms. kruiser De Zeven Provinciën, Hr. Ms. onder zeebootjager Holland, Hr. Ms. fregat Evertsen en Hr. Ms. onderzeeboot Dolfijn zullen in Rotterdam de be vrijdingsfeesten mee komen vieren. De schepen meren maandagmiddag 4 mei om kwart over vier af aan de Parkkade. Zij zullen op 8 mei weer zee kiezen. De schepen maken deel uit van het Smaldeel 5 onder bevel van schout bij-nacht J. H. C van den Bergh, wiens vlag waait van Hr. Ms. De Ze ven Provinciën. Smaldeelcommandant en een depu tatie van de oorlogsschepen zullen maandagavond deelnemen aan de stille tocht ter herdenking van de tij dens de tweede wereldoorlog gevalle nen. Vrijdagavond om 6 uur begint op da eerste stage de verkoop van doubleface overgordijnstof in een serie mooie uni kleuren, 120 cm breed, per meter pw Vrijdagavond om 6 uur begint in het souterrain de verkoop van een serie "Europa" musi cassettes van een uitstekende kwaliteit en voor prijzen die er niet om liegen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Dok maandagmorgen open Géén tel of schrift, bast voor Afscheid van GEB De heer H. Teeuw nam dinsdag afscheid bij hei Ge meente-Energiebedrijf, waar hij vooral be kend was als redalcteur van het bedrijfs blad "Energie". Hij kreeg voor zijn werk veel waardering te horen, o.a. van chef Personeelszaken j.a. de Leeuw den Bon ter, de heer J. J. de Jong, eindredacteur van het blad. Namens het personeel was er een geschenk onder couvert. Elke vrijdagavond tot9 uur open Ook maandagmorgen opert Géén tel of schrift best. Rotterdam Binnenweg 10,-N we Binnen weg 379 Gr Hilledijk 262 Putselaan 230 Kat Lagedijk 428, Schiedam Hoogstr 2 Vlaardingen Liesveld 16a Dordrecht Breda Tilburg Pen Haag Leiden I Rotterdam BinnenweglO,Nwe Binnen weg 379 Gr Hilledijk 262 Putselaan 230 Kat Lagedijk428, Schiedam Hoogstr 2 j Vlaardingen Liesveld 16a Dordrecht I Breda Tilburg Den Haag Leiden

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1